V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 10.11.

Stromový horoskop

15. května 2007 v 20:56 | Alue K. Loskotová |  Testy / Horoskopy
Galijský stromový horoskop zařazuje lidi podle data narození během roku do typu rostlin. Určené rostliny mohou plnit úlohu totemu pro lidi a vlastnosti, které charakterizují. Tyto rostliny jsou také rozhodující pro jejich majitele. Talisman nebo amulet zhotovený z takovéto rostliny se stává symbolem hledání hodnoty, kterou tato rostlina představuje. V kruhu animistické kultury byly magické vlastnosti připisovány totemu, obzvlášť australské kmeny akceptovaly jeho magickou ochrannou funkci. Totem zvaný tjurunga nebo chiringa, byl kusem dřeva s vyrytým symbolem božstva. Tento rituální předmět byl pro kmen svátostí, byl pečlivě opatrováván. Totemy plnily funkci amuletů. Pravděpodobně pozůstatkem prvotních nauk o moci některých předmětů je současná víra v kladné působení různých maskotů, zvyk věnování drobnosti, která má přinést štěstí, nebo pomoci splnit přání.Jabloň
24. prosinec - 1. leden, 25. červen - 4. červenec
Lidé mírumilovní a klidní, inteligentní, domácí typy. Vyhýbají se všemu, co by mohlo narušit jejich vnitřní klid a dobře uspořádaný život. Romantické povahy jsou to také snílci.

Jedle
2. leden - 11. leden, 5. červenec - 14. červenec
Lidé s těžkou povahou, neradi se podřizují jiným lidem, mají vždy vlastní názor. Jsou velmi inteligentní s vlastním kouzlem. Svým ambicím jsou ochotni obětovat i největší city.

Jilm
12. leden - 24. leden, 5. červenec - 25. červenec
Lidé hezcí, ve vztahu k okolí velmi skromní, bez větších nároků, klidní, poctiví, upřímní. Tají své slabosti, věrní ve svých citech, rádi dominují nad svým partnerem.

Cypřiš
25. leden - 3. únor, 26. červenec - 4. srpen
Lidé s jednoduchým životním stylem, cení si své samostatnosti, nemají rádi konflikty, neboť dávají přednost klidnému a skromnému životu. Svou rodinu zbožňují, ale až tak neumí projevovat city, někdy bloudí v oblacích, zapomínají na realitu světa.

Topol
4. únor - 8. únor, 5. srpen - 13. srpen
Lidé s neustálými zlými předtuchami, ze všeho mají obavy, vždy očekávají to nejhorší. Jsou snadno ovlivnitelní a přecitlivělí. Jsou však dobrými milovníky a jsou rádi ve společnosti hodného, laskavého člověka.

Cedr
9. únor - 19. únor, 14. srpen - 23. srpen
Lidé milující luxus. Mají obrovskou životní energii, jsou hrdí, ambicioźní, tvrdohlaví. Mají veškeré předpoklady pro kariéru. Obzvlášť si cení lásky.

Borovice
20. únor - 29. únor, 24. srpen - 2. září
Lidé rozhodní, vědí co chtějí. Chtějí však obvykle víc než jim může život nabídnout. Avšak nepoddávají se osudu, rychle a s úspěchem zasahují do běhu věcí. V citech snadno ztroskotají.

Vrba
1. březen - 10. březen, 3. září - 12. září
Lidé jemní, s velkým kouzlem, citliví k duchovní kráse, nestranní ve svých soudech. Přátelští, nekompromisní, nároční, inteligentní s velkou představivostí.

Lípa
11. březen - 20. březen, 13. září - 22. září
Lidé, kteří si cení stabilizovaného a pohodlného života, diskrétní, taktní, vyrovnaní. Bohužel někdy nestálí v názorech a citech. Bývají obvykle žárliví, vyhledávají partnery s obdobnými vlastnostmi.
Líska
21. březen - 31. březen, 23. září - 3. říjen
Lidé svelkým kouzlem, ale nebudící pozornost, Obdařaní životní modrostí a uměním přizpůsobit se. Mají příjemnou povahu, rádi pomáhají druhým. V lásce náruživí, mají dokonalou intuici.

Jeřabina
1. duben - 10. duben, 4. říjen - 13. říjen
Lidé na první pohled jemní, ve skutečnosti silní a odolní. Jsou samostatní a zodpovědní. Mají těžkou, komplikovanou povahu, jsou zřídkakdy úspěšní, přestože jsou velice ambiciózní. V lásce jsou horlivý a laskavý s velkým srdcem.

Javor
11. duben - 20. duben, 14. říjen - 20. říjen
Lidé s výjimečnou energií, se silně vyvinutou individualitou a egoismem. Rádi riskují. Mají široká spektra zájmu. Velmi společenští a přátelští.

Ořech
21. duben - 30. duben, 21. říjen - 2. listopad
Lidé na první pohled klidní, ale vnitřně někdy rozpolcení. Jen zřídkakdy bývají poraženi, jsou realisté a vědí čeho mohou dosáhnout. V citech jsou obvykle proměnliví, trochu žárliví. Ale pokuď se zamilují bývají opravdovými milovníky.

Jasmín
1. květen - 14. květen, 3. listopad - 11. listopad
Lidé společenští, velice pohybliví, veselí, oplývající energií. Přecitlivělí a proto skrývají své city. Mají diplomatický talent. Ve společnosti jsou velmi oblíbení.

Kaštan
15. květen - 24. květen, 12.listopad - 21. listopad
Lidé silní, plni života, bezprostřední, otevření, rozvážní a důslední. Dokonalí pozorovatelé, schopni přesně analyzovat situaci. Není snadné jim vyhovět v lásce, na svého partnera mají vysoké požadavky. Jsou velmi energičtí a veselí, mají mnoho přátel.

Jasan
25. květen - 3. červen, 22. listopad - 1. prosinec
Lidé ambiciózní, egoisté, nesnášející jakékoliv omezování. Partnerský vztah s nimi je nesnadný. Jsou přísní k okolí a proto velmi úspěšní. Nespojují se s nikým nehodným velkého citu. Jsou totiž velkými milovníky se srdcem na pravém místě.

Bříza
4. červen - 13. červen, 2. prosince - 11. prosince
Lidé hezcí, bůvabní. Upřednostňují čest a chválu, konzervativní, k cíli míří vždy přímou cestou, konají činy pouze tam, kde jsou si jisti pozitivním výsledkem. Mají rádi vesou mysl a přátele.

Fíkovník
14. červen - 24. červen, 12. prosinec - 23.prosinec
Lidé jemní a úspěšní. Jejich citlivost a komplexy jim přináší problémy v životě. Bývají většinou realisté a mají ve věcech jasno. Nemají rádi přechodný flirt, touží po citové stabilitě. Jsou výtečnými partnery.

Dub (datum mi bohužel chybí) je označován jako monarcha - jeho rozložitá koruna má podepírat oblohu. Je symbolem síly, zdraví, dlouhověkosti, podporuje také schopnosti jasnovidce.Dub sehrával nemalou úlohu v magii podle staroevropských pověr, usušené a zakleté zaklínadlem může dubové listí způsobit člověku škodu. Dubové dřevo a listí bylo prostředkem proti působení zlých kouzel a kouř z listí měl odpuzovat zlo.
 


Komentáře

1 Boikana Boikana | E-mail | 30. října 2009 v 9:10 | Reagovat

mě vyšlo že jsem jasan, ale totálně se to se mnou neschoduje

2 slecna-nikola slecna-nikola | E-mail | Web | 2. května 2012 v 9:58 | Reagovat

Lípa...a myslim, žte kdyby tam bylo napsané "ubrečení jako dítě" tak by to bylo absolutně přesné, ale jsme strašný pesimista, to bude tím

3 Tia Tia | 8. května 2012 v 14:59 | Reagovat

Jsem ořech a dokonale to na mě sedí...

4 Jituš Jituš | E-mail | Web | 16. dubna 2013 v 13:55 | Reagovat

Jasným.. Přesné! :) Děkuji za tento článek, alespoň se mi objasnilo, proč miluji jasmínové čaje! :)

5 Nikol Nikol | E-mail | 13. ledna 2014 v 18:48 | Reagovat

já tam nejsem :( možná jsem dub

6 Nikola Nikola | E-mail | 24. května 2014 v 18:40 | Reagovat

Jsem jedle a dalo by se říci, že to na mě sedí.:D :)

7 Bílá vrána Bílá vrána | 15. srpna 2014 v 15:44 | Reagovat

úplnej jasan

8 Mai Mai | 8. května 2017 v 20:22 | Reagovat

vyšel mi ořech, v jedný maličkosti si úplně nejsem jista ale jinak to docela sedí

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama