V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 17.11.

Co je to astrál?

23. dubna 2008 v 13:21 | Alue |  Astrální cestování
Magik nepůsobí na hmotný svět přímo, ale působí na astrál, odkud se výsledky jeho působení v souladu s hermetickým dogmatem (to co je dole, je jako to, co je nahoře ...) promítají do hmotného světa. Magik také může z různých důvodů vstupovat do kontaktu s rozmanitými astrálními bytostmi, vymisťovat své astrální tělo a vyvíjet v astrálu celou řadu dalších aktivit. Veškerá magická práce je práce v astrálu a s astrálem.

"Jiné světy" jsou celkem čtyři. Včetně fyzického světa. Ten "nejnižší" je astrál, tzv. Svět Utváření. Můžeme se ho představit jako mlhu či rosol a jeho hlavní vlastností je to, že přijímá vše, co je mu vtiskováno.
Proč magie není hra? Pokud porušíte neutralitu astrálu a navážete s ním kontakt, jeho neutralita se navždy ztratí a on buďto bude mistrem a vládcem astrálních sil nebo se stane jejich otrokem (viz. historky o paktu s Ďáblem). Astrál je tedy ovládán mysli (tím nechci tvrdit, že magie je jen práce mysli!). Každý jedinec má nějaké převažující emoce či obvykle myšlenky. Jsou-li zvláště stálé, získávají v astrálu jakousi inteligenci více či méně primitivní a lze nazvat nejen energetickými útvary ale i bytostmi.
Bytosti lze tvořit i vědomě - je to jedna z možnosti magie. Není ale vždy jednoduchá. Každá bytost je vázána na svého tvůrce, od nějž bere sílu a zejména ty, který bylo dáno více samostatnosti, pak mají touhu svého tvůrce ovládnout čili - posednout jej.
 


Aktuální články

Reklama