V e-shopu Alue.cz přibyly nové druhy Energetických krystalů. - K dispozici ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 20.10.

2. LÉČBA RAKOVINY HLÍVOU ÚSTŘIČNOU / Podrobnosti pro samotnou léčbu

3. května 2010 v 21:24 | Alue |  Léčba rakoviny
Tento článek je pokračování základního návodu na léčbu rakoviny hlívou, který najdete tady:
Další údaje o hlívě ústřičné zde:
Pokud jste začali s hlívou, nebo se teprve rozmýšlíte a máte dodatečné praktické dotazy k samotné léčbě, pročtěte si prosím následující seznam rad:

- Léčba spočívá v každodenní konzumaci předem stanovené dávky hlívy ústřičné. (tedy 0,5kg + 0,75l vody)

- Pokud léčený nesní celou dávku hlívy za den, léčivé účinky se tím snižují a čas pro vyléčení se prodlužuje.

- Kaše se smí dosolit, může se k ní přikusovat pečivo, je ale důležité dodržet dané množství, které se na den uvaří.

- Kaše z hlívy ústřičné neobsahuje látky, které by byly nebezpečné v kombinaci s alkoholem, či s léky. Je to naprosto přirozená dietní potrava.

- Ke kaši z hlívy může léčený jíst cokoliv, její účinky nebudou ohrozeny klasickou stravou. Léčený by sám měl zvážit, jakou stravou hlívu doplní, pokud to potřebuje. A to na základě vlastního svědomí a míry poškození organismu.
Hlavně je nutné vysadit vše, co poškozuje organismus a to platí i na léky s těžkými vedlejšími účinky, jako jsou například opiáty, nebo lékaři oblíbená chemoterapie, která zaplaví radiací celý organismus, zničí imunitu, játra a pacienta pomalu a bolestivě zabíjí.
Pokud můžete, omezte nebezpečné léky v množství, jaké zvládnete, nezatěžujte organismus jedy a radiací, která znovu poškozuje tělo, které se snažíte hlívou léčit.

- Pokud nemocný zvrací a hlívu v žaludku udrží alespoň 5-10 minut, léčba účinkuje. Sice velmi pomalu, ale i takto nemocný člověk už po týdnu může úcitit velkou změnu.

- Pokud léčený už v polovině léčby má pocit, že je zdravý, je dobré léčbu dotáhnout do úplného konce jako prevenci. Tedy alespoň 50 dní by měl hlívu brát, i kdyby měl pocit, že je v pořádku.

- LÉČBA ZVÍŘAT HLÍVOU je stejně reálná jako léčba u lidí. Je možné hlívou z rakoviny vyléčit psa, kočku i jakékoliv jiné zvíře, které bude ochotné hlívu užívat. Mnoho zvířat intuitivně vycítí, že je hlíva léčí, proto se nedivte, že pes s rakovinou jí houby naprosto dobrovolně.

- Pokud si nejste jistí, že máte skutečně rakovinu a máte tukovou/toxinovou/nezhoubnou bulku, nebo bující zánět, jezení hlívy vám neuškodí. Pamatujte, že hlíva regeneruje celkový organismus. Zánětu, virů a nebezpečných bakterií vás hlíva nezbaví nemá dezinfekční účinky.

- Hlíva chutná lépe, pokud se mírně přihřeje. Ohříváním hlíva neztrácí léčebné vlastnosti, pokud nepřesáhnete teplotu 60°C. Ohřívání hlívy je ohleduplnější k léčenému.

- Hlívu je možné jíst i syrovou, neupravenou. Tedy celé plodnice hub. Uvařená hlívová kaše je prakticky syrová. Pokud léčený chce jíst hlívu bez úpravy, léčbu to nijak neohrozí.

- Proč se kaše vlastně vaří? Kaše se vaří při nízké teplotě, aby se spojila dohromady a získala správnou konzistenci, aniž by se narušila její léčivá síla. Když hlívu rozmixujete, zjistíte, že vám voda klesá naspod hrnce a hlívová kaše je plná bublinek a pěny. Zahřátím na 50-60°C se voda i kaše spojí a bublinky vyprchají.

- Může být hlíva ze supermarketu, nebo v kapslích? - NE! - Hlíva musí být čerstvá, neupravená, nevysušená, neozářená! Kontaktujte domácího pěstitele hlívy, či majitele žampionárny a pro hlívu si pravidelně dojíždějte.

- Pokud hlíva nesmí být v kapslích, znamená to, že jsou kapsle k ničemu? Hlíva v kapslích je nevhodně zpracovaná a obsahuje příliš malé množství aktivní látky, kterou rakovinu léčíte a to je ß-glukan. Jeho množství je tak malé, že je prakticky zanedbatelné a léčit s ním rakovinu je absolutně nemožné. Takže ano, kapsle mají tak minimální účinek, že jsou prakticky k ničemu. Můžete je vyhodit.

- Kdo mi zaručí, že se po kůře hlívou skutečně uzdravím? - Nikdo, protože vždy záleží na situaci. Jak moc je tělo nemocné či poškozené, kolik hlívy léčený sní, jak kvalitní hlívu užívá (protože co výrobce, to jiná hlíva.). Ideální je začít s hlívou, dokud je rakovina málo rozšířená, či v počátečním stádiu. Mnoho lidí začne s alternativní léčbou, až když jim chemoterapie nepomůže a nevidí jinou možnost. Často pak už bývá pozdě, protože od určitého stupně poškození těla ( chemoterapie je velmi nebezpečná) už se to nedá napravit.

- Má smysl začínat s hlívou, když už je na tom nemocný tak špatně, že nad ním lékaři zlomili hůl? - Záleží na přání léčeného, nebo na rodině. Samozřejmě se může stát, že hlíva i takto nemocného člověka vyléčí, ale je nutné počítat i s tím, že ne. Přesto může hlíva nemocnému velmi usnadnit poslední dny, protože díky její schopnosti regenerovat tělo nastartuje trávení, mozek, metabolismus a nemocnému se velmi uleví.
 


Komentáře

1 isyss isyss | E-mail | 17. září 2010 v 21:37 | Reagovat

moc děkuji za tento článek...vyzkoušíme přesně podle návodu..děkujeme..!!!!

2 Jiří Paseka Žampionárna Doly Jiří Paseka Žampionárna Doly | E-mail | Web | 17. února 2013 v 20:25 | Reagovat

Dobrý den,

již 13 let se zabývám pěstováním žampionů a hlívy, na které mám ocenění Regionální

potravina Pardubického kraje. Již několik let suším hlívu pro své zákazníky

kondenzačním způsobem při teplotě do 40 °C. Hlíva si tak zachovává maximum učinných

látek. (Řekl bych, že mnohem více než hlíva vařená hodinu při 50-60°C). Prášek z

takto usušené hlívy je pak možné bez zdlouhavých procedur přidávat kdykoliv a

kdekoliv do jídla těsně před jejich konzumací (bez další tepelné úpravy). Ze

zkušeností svých zákazníků i vlastní rodiny jsou patrné vyrazné účinky ve snižování

cholesterolu a cukrovky, ale i v posílení imunity, hlavního činitele při léčbě

rakoviny, kdy takto posílený organismus si s nemocí většinou poradí již sám. K

udržení příznivého procesu je pak důležitá především změna stravovacích návyků,

omezením chemických přísad ve stravě, pro tělo nepřirozených.
Velice chápu Váš přístup k sušené hlívě, avšak i vyjímky (potvrzující pravidlo) se

najdou.
Z nedaleké pěstírny hlívy vím, že tomu tak opravdu je. Hlívu prý musí nejdříve nechat

zaschnout proudem vzduchu a pak dosoušet teplým (horkým) vzduchem, jinak prý bublá

(vaří se) a je hořká. Taková je k léčbě zcela nevhodná, ikdyž k sušení byla použita

velice kvalitní hlíva s vysokým obsahem beta-glukanů.
Přeji všem mnoho úspěchů při léčbě - Jiří Paseka Žampionárna Doly

P.S.: Více informací naleznete na www.pasekovi.estranky.cz .

3 Miroslav Kulhavý Miroslav Kulhavý | E-mail | 24. dubna 2013 v 15:18 | Reagovat

Dobrý den,
jsem onkologický pacient(prostata po operaci) a v současné době se snažím zastavit stoupající PSA pomocí sírné patlaniny dle Johanny Budwig.Má někdo zkušenost, zda princip - uvolnění omega3
z lněného oleje pomocí tvarohu - může narušit obohacení jídelníčku o hlívu ústřičnou dle návodu?  A nebo naopak účinky hlívy by byly potlačeny patlaninou?

4 Alue Alue | E-mail | Web | 24. dubna 2013 v 15:57 | Reagovat

[3]: Dobrý den, hlíva ústřičná by se určitě neměla v těle hádat s tvarohem  a lněným semínkem. Všechno je to na přírodní bázi, k tělu šetrné. (U sírné patlaniny však nevím, osobní zkušenost s ní nemám.)
Kromě toho co zkoušíte byste měl ještě popřemýšlet nad očistou parazitů. 80% dnešních nálezů bývají cysty echinokoka, přišla na to nedávno i paní Hana Bláhová. - Perfektní postupy najdete v knize Gennadij Malachov, Jak se zbavit parazitů.

5 Tinka Tinka | 22. listopadu 2013 v 20:01 | Reagovat

Není jednoduší hlívu jíst jen tak a syrovou? Myslím že ano..

6 Alue Alue | Web | 22. listopadu 2013 v 21:19 | Reagovat

[5]: Když se hlíva jí syrová, tělo nevstřebá dostatečně ß-glukany a tedy je to potom vyhazování peněz.

Je potřeba ji nejdříve rozmělnit a zahřát.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama