V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 16.12.

Astrologická znamení a naše povahy - máme se jim bránit?

9. listopadu 2010 v 4:45 | Alue |  Poradna: Životní směr
Otázka:
Milá Aluško,
Víla
tak mě opět něco hlodá v hlavě a klidně to použijte do dotazů v poradně. Třeba podobně uvažuje občas i někdo jiný, než jenom já :)

Jde mi o astrologii a znamení. Svého času, v dobách hledání a dospívání jsem se astrologií hodně zabývala a zjistila, že je na ní víc pravdy, než se obecně soudí - mluvím o profi horoskopech, případně obecných charakteristikách znamení, tady je ale třeba brát v úvahu ascendent, ten hodně mění, nikoliv o sranda horoskopech v magazínech...
Svým zrozením tedy máme dány nějaké vlastnosti, či přesně vlohy pro tyto vlastnosti. Pro Blížence je snadnější dosáhnout hlavy v oblacích než preciznosti, například Býk to má třeba naopak. Dva rozdílní lidé... Napadá mě, některé tyto vlastnosti, jež jsou nám dány, nejsou zrovna stoprocentně kladné - například snivost, nebo slabé nervy. Musíme s těmito vlastnostmi bojovat, přemáhat se, snažit se dát ,,do latě" podle obecně daných pravidel? Například někdo celý život hledá lásku a nedaří se mu... evidentně proto, že se narodil v nějakém pro lásku nešikovném znamení, jiný je zase pedantem takovým, že tím štve sám sebe? Nemáme tyto vlastnosti prostě jen proto, abychom je PROŽILI a získali z nich nějakou devizu pro další bytí?
Do jaké míry máme podlehnout charakteristice svého znamení a do jaké míry máme tyto vlastnosti znásilňovat?
Zajímal by mne Váš názor, milá Alue, protože v tom nějak tápu a přikláním se spíše k tomu PROŽITÍ....na každém znamení je přece něco krásného....
Díky moc

Odpověď:
Dobrý den,

Člověk se narodí v dobu, na jaké rezonuje. Takže ne doba, ale člověk sám si vše určí.
Každý má nějaké mouchy, ale tyto mouchy vždycky pramení z vnitřní nerovnováhy. A na té je nutné pracovat. To není znásilnění, ale vývoj. Sebezdokonalení a úprava k obrazu, který nám vyhovuje, abychom sami sebe měli rádi. Rozhodně to má smysl narodit se s mouchou, ale účel je mouchu zpracovat a jejím prostřenictvím najít v sobě to, co je potřeba spravit.
Život je vývoj, změna a cesta za stále lepším. Člověk, který je vnitřně v pořádku, mouchy nemá. A to by měl být cíl každého z lidí. Mezi vlastnostmi se musí najít rovnováha.

Hodně štěstí :)
Alue
 


Komentáře

1 Renča Renča | 9. listopadu 2010 v 8:36 | Reagovat

Aluško, já dám příklad... jsem Blíženec s ascendentem ve Lvu. Měla bych být společenská, oblíbená, otevřená, šťastná jakožto Blíženec, a sebevědomá díky Lvu...například. Nejsem ani jedno. Sebevědomí je moje bolest, otevřená se být bojím, protože se mi to nevyplácívalo, oblíbená jsem jen u toho, kdo  mě pozná víc a já si ho takříkajíc "očuchám", pak jsem opravdu skvělou kamarádkou a společnicí, ale při prvních setkáních s lidmi jsem morous a stydlivka... Proč? Protože tyhle Blíženecké rysy ve mě totálně zadupala výchova. A přitom cítím, že moje srdce a štěstí souzní s tím rozlítaným chvíli šťastným a chvíli se trápícím Blížencem... Co dělat? Snažit se zpracovat bloky z dětství a hledat svého vnitřního Blížence? Střetávat se s ním, hýčkat si ho a snažit se spojit s jeho podstatou?
..... Tak mi velí srdce...

2 Myšák Myšák | 9. listopadu 2010 v 10:17 | Reagovat

Tak například já a má sestra jsme ryby. Každá absolutně jiná povaha. Přesný opak jako jing a jang. Jak to teda je ? Několikrát jsem slyšela , že jsou ryby pasivní a aktivní. Ale pouze ryby ? Není to výmysl ?
Podle vlastnostech (pasivní) ryby má člověk býti spíše introvertní, pasivní, tichý, bojácný...ano, to by souhlasilo. A aktivní prý přesný opak.
Jak je to teda ??

3 Renča Renča | 9. listopadu 2010 v 10:19 | Reagovat

[2]:jsou ryby jež plavou proti proudu a po proudu. Jsou dvojího druhu... možná je to ono i ve vašem případě...

4 Otevřená mysl Otevřená mysl | 9. listopadu 2010 v 10:43 | Reagovat

[2]: Hodně záleží na ascendentu, řekl bych, že skoro stejně jak na znamení... a ten můžete mít naprosto rozdílný. ;-)

5 septik septik | E-mail | 9. listopadu 2010 v 16:27 | Reagovat

[1]: Dovolím si napsat moje pojetí astrologie:

Člověk, který se narodí v nějákém znamení, je naprogramován tak, aby se cítil přirozeně s jistými vlastnostmi. Pokud se výchovou potlačí, asi ho napadne že je něco špatně a že chce být jiný (aspoň podle vás). Nicméně tyto přirozené vlastnosti jsou vyváženy, vždy máte lepší a horší. Cílem toho všeho je dostat se k vlastnostem, jaké si určíte vy jako nejlepší, abyste se stala dokonalou. Tím, že si projdete změnou z určitých vlastností tyto vlastnosti překonáte a splníte si úkol daného života. Proto existuje tolik znamení. A FYI tu výchovu sis taky vybrala sama, takže máš ještě ten úkol o něco těžší... hodně štěstí:-)

6 Boikana Boikana | E-mail | 9. listopadu 2010 v 17:04 | Reagovat

Já bych se chtěla puze zeptat: co je ten ascendent zač a kde ho zjistím??? zajímalo by mě, do jaké míry by moje povaha odpovídala.

7 Luz Luz | 9. listopadu 2010 v 19:50 | Reagovat

[6]: Tady je taková tabulka, ale musíš k tomu vědět i čas narození:  www.astroweb.cz/foto/clanky/hlavni/ascendent3.JPG

Povaha lva, což je moje znamení, se na mě moc nehodí, na ascendent my vychází váhy, ale tam tu charakteristiku ani neznám, tak si k tomu zkusím něco najít a uvidím :)

8 Luz Luz | 9. listopadu 2010 v 19:52 | Reagovat

* no teda, mělo být "mi vychází" :D takové věci se mi stávají, když myslím už na následující slova namísto toho, co právě píšu :)

9 Datlik Datlik | 9. listopadu 2010 v 20:09 | Reagovat

Já jsem taky blíženec a mám v sobě 2 osobnosti, který ve mě bojujou jedna s druhou. Něco chci, ale zároveň se na to ještě necítím...na jednu stranu jo, na druhou ne. Jestli tomu nechat čas a "dozrát" nebo jestli to bude stejný napořád..netuším.

10 Zoltan Zoltan | E-mail | Web | 10. listopadu 2010 v 11:50 | Reagovat

V bulvárnej astrológii sa skoro vždy berie do úvahy len a len znamenie radixu. To je v maximálnej miere nesprávne. Pravá astrológia, konkrétne hovoríme tu o radixe - osobnom horoskópe v okamihu narodenia, keďže astrológia je oveľa širší pojem, je reálna len vtedy, keď sa do analýzy zahrňajú všetky prvky horoskopu. Okrem znamenia, sú to aj jednotlivé planéty, a ich aspekty, planéty v znameniach, v domoch, MC, Ascendent (AC), a ďalšie prvky horoskopu a ich vzťah k ostatným prvkom.
To znamená, že nikto nie je len Ryba, alebo Rak, atď., ale súčasne je zmesou všetkých jednotlivých prvkov a ich vťahov... A v horoskope sú zobrazené už aj všetky predpoklady, s ktorými sa človek rodí, ako aj príbuzenské, priateľské vzťahy, atď...
Pozemský horoskop je pozemským odrazom vyššieho horoskopu, ktorý píše duša človeka na jemnohmotnej úrovni pred danou inkarnáciou počas prípravy na túto inkarnáciu...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama