V e-shopu Alue.cz přibyly nové druhy Energetických krystalů. - K dispozici ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 15.10.

1. / Vtělení pozemští andělé jako nebezpečná lež

20. prosince 2010 v 4:45 | Alue |  Nehmotný svět
Aluška.org - malé logo
______ 1. DÍL _____

Milí čtenáři, teď bych ráda pohovořila o tématu, které mě znepokojuje a tíží už opravdu dlouhou dobu. Dlouho jsem to odkládala, ale už to dál odkládat nebudu. Vím, že po přečtení tohoto článku se na mě sesype obrovské množství kritiky, která nebude mířená na mě, ale bude to vesměs zoufalá snaha mnohých lidí udržet si svůj sebeklam, protože se bojí pohledu na pravdu. Očekávám od vás tuto kritiku, přesto se do výkladu pustím, protože jsem pevně přesvědčená, že i kdyby pomohla pochopit jen jedinému člověku, tak mi to za to stálo. Pokusím se být v článku trošku více detailní a citlivější, nechci vás ranit, protože vím, že je vás mnoho, kterých se toto téma hluboce dotýká. Přikládám mu velkou váhu.
Téma je otázka vtělených pozemských andělů. Předem raději upřesním pojmy, aby bylo jasně dané, o čem je řeč. Téměř všichni lidé, kteří se začínají zajímat o esoteriku, se jednou setkají s autorkou slavných knih Doreen Virtue. I já mezi tyto lidi patřím. Ve své knihovně mám sbírku jejích svazků. Mám je moc ráda, moc ráda jsem je všechny četla. Ty řádky totiž člověka uvolňují, dostávají jeho myšlenky pryč od problémů a ukazují nový pohled na svět. Svět, ve kterém se to hemží různými dobrými bytostmi, které nás mají rády a chtějí nám pomáhat. Takový svět tu skutečně existuje. Vidím ho, cítím ho, žiju v něm. Bohužel důvod, proč je tato úžasná autorka tak slavná, není pouze to, že umí své čtenáře pohladit a nadchnout. Abyste v systému byli celosvětově známí, musíte vždy část své práce poskytnout jemu na úkor pravdy a na úkor lidí. Mluvím opravdu o problematice vtělených pozemských andělů.
Doreen Virtue touto lží uvádí obrovské masy lidí v omyl, který by se mohl zdát na první pohled prospěšný, ale ve skutečnosti nás jen rozděluje, živí v nás pocit oběti a pocit nadřazenosti, ačkoliv to vůbec není pravda.
Doreen Virtue tvrdí, že existuje mnoho lidí, kteří nemají lidskou duši, ale vlastní duši anděla, elementární bytosti, nebo mimozemšťana. Popis a rozřazení různých druhů těchto lidí je koncipován tak, aby na vás vždy něco alespoň trochu sedlo. Existuje test ,,Jaký vtělený pozemský anděl jste?". Mě například vyšly téměř úplně všechny druhy bytostí. Mohu tomu rozumět tak, že jsem ultra super vtělená multi bytost, nebo také tak, že je to nesmysl. Ta druhá možnost je ta pravdivá a já vám vysvětlím, proč tomu tak je.

Podívejte se na sebe a podívejte se na lidi, kteří se zajímají o alternativní způsob života. Proč do toho všichni jdeme? Proč? Proč věříme na tyhle věci a proč s nimi experimentujeme?
Odpověď je pro všechny podobná. Jdeme do toho, protože se cítíme jiní. Cítíme, že nepatříme do systému, který tu v současné době funguje. Cítíme se ve svém hledání osamělí, zmatení a moc toužíme najít pravdu. Hledáme smysl života, hledáme způsob, jak být šťastní a hledáme způsob, jak milovat sám sebe bez ohledu na to, jak vypadáme, nebo jak špatně s námi zacházeli v dětství. Jdeme do toho většinou po hlubokém životním otřesu. Po zahlédnutí UFO, po prožití vize. Po rozvodu, po smrti blízkého, po zneužívání, po pokusu o sebevraždu, jdeme do toho ve chvíli, kdy zjistíme, že musíme najít něco vyššího, nebo nás náš svět sní zaživa. Zoufale hledáme pravdu, správnou cestu a lásku.
Není to tak, že my jsme divní a že my do tohoto systému nepatříme. To nám říká systém. Pravda je úplně naopak. My, kteří chceme žít zdravě, my, kteří hledáme spojení s universem, my, kteří toužíme po vzájemné toleranci a lásce jsme ti, kteří jsou normální a ti, kteří usilují o to, co je správné. Naopak ti, kteří život přijmou takový, jak jim ho systém dá a nehledají nic lepšího, ani je nenapadne přečíst si složení výrobku, který bezmyšlenkovitě pozřou jsou ti, kteří jsou nemocní. Jdou totiž ve stádu a nemyslí na to, kam je stádo přivede. Neryjí do otázek, nehledají, jestli to co se říká v televizi je pravda. Jsou líní myslet a myšlení se bojí. Bojí se změny a bojí se toho, že by život mohl vypadat jinak a lépe. Proto se separují a bojí těch, kteří hledají a kteří se ptají. Kteří čtou etikety výrobků a chodí do lesa.
Vy přátelé nejste ti, kteří jsou divní a nenormální, vy jste ti, kteří jsou ti praví, přirození, kteří nepřijímají betonový život a umělou stravu. Člověk je bytost přírody, bytost intuice a tvůrčího potenciálu. Vy jste na to nezapomněli, proto jste cenní, důležití, potřební a proto se vám systém snaží nalhat, že jste nenormální, aby sám přežil. Abyste ho nedokázali pokořit a nenastolili nový, lepší způsob života. Systém je živý a myslí prostřednictvím těch, kteří v něm odevzdaně kráčí a neptají se, co jim to přinese.
Toto prosím pochopte, že pravda je přesně naopak, systém vám to ukazuje otočené, aby vás polapil. Podívejte se na sebe jinýma očima, očima původního člověka, který nezapomněl, že život má být krásný, zdravý a zelený.
Jakmile toto pochopíte, dojde vám, že jste plnohodnotní a krásní lidé. Už netoužíte být někdo jiný, protože chápete, že vy už jste úžasní a že máte potenciál ten systém pokořit. Nenecháte si nalhat, že jste nenormální. Vy jste zdraví a vy jste tvůrčí potenciál této planety. Jste poslední šance na uzdravení systému, nepouštějte ji, prosím!

Teorie o lidech, kteří nejsou lidmi, vlastní duši elementární bytosti a proto nezapadají do systému počítá s tím, že dopředu věříte, že jste divní, odlišní, že sem nepatříte. Počítá s vaším nezdravým přesvědčením o vlastní nepatřičnosti a podivnosti. Pokud věříte, že jste jiní, že jste divní a že nezapadáte, cítíte se méněcenní. Cítíte se odstrčení, neuznávaní, bezmocní a osamělí. Já ten pocit moc dobře znám, vyrostla jsem odstrčená, osamělá, nepochopená. Moje dětství nebylo dobré, ani hezké, ani bohaté, ani plné lásky. Bylo prázdné a útrpné, ale dalo mi všechny potřebné zkušenosti pro práci, kterou pro vás teď dělám. Já ze svých překážek těžím a používám je na pomoc jiným lidem, protože je chápu a vím, co zažívají. Udělejte to také! Nevěřte věcem, které do vás zasila výchova a nezájem okolí. Nevěřte tomu, že jste divní a zbyteční. Přivede vás to do hrozného pekla. Váš život bude na hovno, vy budete na hovno a všechno bude na hovno, protože jste tomu uvěřili. Život není na hovno a lidé nejsou na hovno, otevřete oči a uvědomte si, že vidíte a žijete to, čemu věříte.

Člověk, který se cítí být divný a bezcenný má komplex méněcennosti. Hledá způsob, jak se ho zbavit a jak najít spokojenost. Pustí se proto do esoterických věd a narazí na knihy od Doreen Virtue. Doreen mu poví, že když je jiný a divný, že je anděl, nebo víla a že proto je vlastně úžasný a jedinečný, že je vzácný a že má učit lidi lásce.
Zní to jako dobrá myšlenka a snaha pomoci lidem, kteří hledají sami sebe, ale ve skutečnosti je to meč, který si namíří takový člověk přímo proti sobě, jakmile tomu uvěří.
Uvěří, že je anděl a začne se podle toho chovat, začne podle toho žít. Svoji divnost a utrpení považuje za důkaz svého vyššího původu a začíná peklo.
Vtělený pozemský anděl přijme sám sebe jako bytost, kterou ve skutečnosti není. Začne se cítit někým lepším, začne se cítit nadřazeným.
,,Podívejte se na mě, já jsem anděl, já jsem z vyšších světů a vy jste všichni lidé, jste hloupí a lpíte na hmotě. Já jsem ten, který žije v lásce, jsem úžasný a dokonalý, jsem nejvyššího rodu, vy jste jen lidé."
Tak se stane, že tento člověk uvěří ve své odlišné kořeny, odlišné poslání a to ho UČINÍ SKUTEČNĚ ODLIŠNÝM A ODĚLÍ HO TO OD OSTATNÍCH JEŠTĚ VÍCE, NEŽ PŘEDTÍM.
Víra ve vtěleného pozemského anděla je tak moc nezdravá, protože živí váš pocit odlišnosti, ze kterého udělá namyšlenost a vyvolá u vás ještě větší oddělenost. Jste ještě osamělejší a ještě divnější, než jste byli předtím. Nikdo vám nerozumí a jste znovu neštastní, trápíte se a nechápete, co děláte špatně.
Proto jdete a najdete si fórum, nebo skupinu lidí, kteří věří také, že jsou vtělení pozemští andělé. Utvoří si klub vyvolených a dokonalých světlých bytostí, které mají spasit svět a naučit lidi být lidmi.
Jak chcete učit lidi, když nejste jedni z nich? Když kočka přijde do smečky vlků a začne je učit, že se má kadit do písku, myslíte si, že ji vlci budou poslouchat? Vyženou ji ze smečky, protože k nim nepatří. Kočka nikdy nemůže naučit vlka kadit do jamky v písku a člověk s komplexem méněcennosti, který zamaskoval údajným vyšším původem, nemůže nikdy patřit k lidem a učit je lásce, když věří, že není jedním z nich, když to nezná a sám to ve skutečnosti neumí.
Pokud se oddělíte od lidí, oddělí vás to ještě více a přivede vás to k utrpení. Tím spíše se činíte zranitelnými, protože jste náchylní upadnout do sekty, která věří, že spasí svět, že jen ta se učí dobrým věcem a že celý svět okolo je špatný, temný a že lidé jsou hloupí. Víra, že jste něco víc, vás učiní nemocnými. Ještě nemocnějšími, než jsou poslušné ovce systému. Tato víra je síť, do které se chytají nešťastní lidé.

Znám mnoho těch, kteří se nazývají pozemskými vtělenými anděli, nebo v toto touží věřit. Všichni mají společné právě to, že nevědí, že jsou v pořádku, nevědí, že být člověkem není méněcenné a nevědí, že víra v pozemského anděla jim ubližuje. Když jim to vysvětlíte, reagují všichni podobně. Začnou plakat, začnou nadávat a začnou se bránit všemi svými silami, jen aby jim nikdo nebral jejich post dokonalého anděla. Když jsou rozumní, začnou o tom přemýšlet a za pár dní řeknou, že je to pravda, že tomu věří, protože se cítí být ménecenní a zbyteční, že je to zástěrka pro jejich pocit odpadlíka. Jak s tím naloží, to už je potom vždy jejich individuální cesta. Ti silní tuto víru opustí a najdou spokojenost. Ti slabí, kteří nejsou schopni myslet sami za sebe se k tomu vrátí, přestože uznali, že si jen léčí komplex méněcennosti. Mají totiž pocit, že bez toho nedokážou žít a to je žene do záhuby. Bohužel je to ale jejich volba, jejich svobodné právo a nikdo jim nemůže přikazovat, čemu budou a nebudou věřit.

To, co jsem tu popsala, jsem seskládala ze svého vlastního života a z mnohých setkání s lidmi. Z jejich výpovědí a jejich reakcí. Je to realita. Pokud věříte, že jste pozemské vtělené cokoliv, snažte se pochopit, že je to pro vás nezdravé a že vás to odděluje od ostatních ještě více, než předtím. Nikdo nechce být sám, ale vy si to sami způsobujete právě tím, že se děláte jinými, lepšími. Poznejte sami sebe, milujte sami sebe a opustí vás chuť hrát si na někoho, kým nejste.

© Aluška.org, Alue K. Loskotová 2010. Publikování části nebo celku na jiných stránkách je zakázáno.

 


Komentáře

1 vivien.viv vivien.viv | E-mail | 20. prosince 2010 v 6:10 | Reagovat

Milá Aluško, musím Ti říct, že těžko bych hledala na Tvých stránkách něco, co by mi vyloženě nesedělo. Každej den se těším, co novýho mi Tvoje stránky nabídnou. Tenhle článek jsi napsala s obrovskou dávkou citu, a tak věřím, že i když to bude některé lidi bolet, že pochopí. Nádherně a citlivě vysvětleno! Jsem v úžasu :o)

2 Lenka Lenka | 20. prosince 2010 v 8:18 | Reagovat

Děkuji za článek. Mnohé se mi ujasnilo. Sama mám téměř všechny knihy od Doreen, které u nás vyšly a mám je ráda. Ale co se týká pozemských andělů, tato kniha mi úplně neseděla. Test jsem si dělala, ale nedokázala jsem se napasovat do žádné kategorie. Připadám si jiná, už leta se snažím poznat se, zjistit kdo jsem a moje ego toužilo někam se přiřadit, ale zároveň jsem cítila, že se nikam přiřadit nemůžu. Jsem jedinečná, ale ne vyjímečná. Zavání mi to duchovní pýchou.

3 t.k. t.k. | 20. prosince 2010 v 8:33 | Reagovat

Krásný článek :) Sice trochu smutný... kdysi jsem věřil, že jsem potkal vtěleného anděla... (jedna paní mi zachránila život a udělala to tak něžně.... a já tehdy prostě nevěřil, že by nějaký člověk mohl být tak dobrý, jako ona)
Ale pravda musí vyjít na povrch, i když to někdy bolí... a tady nemá člověka (snad) co bolet :)

4 Pat Pat | 20. prosince 2010 v 8:34 | Reagovat

Ahoj Aluško, já vím, že Tě chválí většina komentářů, ale za to, co jsi napsla, pochválím také. Za sejmutí závoje těm, kteří se neradi vzdávají sebeklamu. Předmluva je k nim milosrdná.
Přeju klidné Vánoce...

5 Jíťa Jíťa | 20. prosince 2010 v 9:33 | Reagovat

Aluško souhlasím s každým slovem,které jsi v článku napsala a děkuji,že otevíráš lidem oči.Na to,aby měl člověk v srdci lásku a dokázal jí dávat ostatním nemusí být anděl.
Přeju všem lidem,aby si uvědomili,kým doopravdy jsou.

6 Janča Janča | 20. prosince 2010 v 9:42 | Reagovat

:D  Alue, to je přesná trefa:) Z toho co píšeš mám pocit svobody, volnosti, průchodnosti...všechno spínalo, a to hned
bez uvažování, bez rozmýšlení - mluví tvoje srdce, proto je to citlivé, pravdivé, jasné...:)

7 Alue Alue | E-mail | Web | 20. prosince 2010 v 9:56 | Reagovat

To jste mě opravdu mile překvapili, čekala jsem nadávky, tak jsem pro jistotu odklikla moderované diskuze a teď vidím, že to asi vůbec není potřeba :D

8 neviem neviem | 20. prosince 2010 v 10:14 | Reagovat

Alue,

som naozaj rada,ze si to sem dala. Myslim,ze aj v Tebe samej sa nieco pohlo... Uz dlho rozmyslam nad tym, ako si ludia ublizuju a hecuje s nimi ego, ked sa pokaldaju za duchovnejsich ako ostatni. Zas je to leno tom egu, ale tu je to este tazsie rozpoznat ako inokedy. Co sa tyka Doreen Virtue, tak som mala rada len nejake jej dve prve knihy myslim, vsetko to ostatne co od nej vyslo ma uz nijak intuitivne nepritahovalo. Jednoducho som mala pocit,ze uz je to len o peniazoch a nie zo srdca a pre poznanie.

9 Lili Lili | Web | 20. prosince 2010 v 10:46 | Reagovat

Také jsem měla trochu pocit, že touhle knihou Doreen šlápla vedle ve snaze nastolit lidem pocit výjimečnosti.
Omlouvám se, zda jsi o tom už někdy psala, ale lidská duše je tedy jiného původu než andělé kolem nás? Protože jednou jsem u Lirky četla, že její Inkan měl možnost být člověk, ale rozhodl se jinak, aby mohl být pořád s ní. Mám v tom trochu zmatek

10 Martin Martin | 20. prosince 2010 v 10:47 | Reagovat

Alue, často jsem s tvými názory nesouhlasil, taky jsem si za to vysloužil několikeré vymazání z diskuzí pod články, ale tentokrát ti musím dát za pravdu. Díky za tenhle článek.

11 katrin katrin | 20. prosince 2010 v 10:58 | Reagovat

Také souhlasím s tímto článkem, moc dobře napsané:)

12 IrenaT IrenaT | 20. prosince 2010 v 11:07 | Reagovat

Díky za článek. Je z něj vidět, že jdeš správnou cestou. Přesměrování na jinou webovou adresu Tvé články posunulo dál, je z nich cítit stále větší volnost a odpoutávání se. Je potřeba, aby víc lidí pochopilo, že už opravdu není čas na "masírování ega" a vytváření podobných berliček typu "vtělený anděl" či "jedna ze 144 000 světelných bytostí".

13 JAS JAS | 20. prosince 2010 v 12:34 | Reagovat

Děkuji Ti Aluško, za tento text. Nesčetněkrát jsem se míhala kolem knih D.V. byly mi i doporučovány, ale aniž bych to vědomě věděla, něco mi v to odrazovalo. Vždy přišla nějaká záminka proč ne, opravdu banální věci. Teď po přečtení článku tuším, že mě od toho odrazoval duchovní průvodce či co... :-)

Nevím, ale dějou zvláštní věci. Musím říct, že život jako takový, je v současné době hooodně zajímavý, co vylejzá na povrch...!!!

Ještě jednou díky :-)

14 Frise Frise | Web | 20. prosince 2010 v 12:55 | Reagovat

Když jsem si poprvý udělala ten test, tak mi vyšla jakási vesmírná bytost rozdávající lásku nebo co, nevěřila jsem tomu. Kdo byl u toho, když jsem se svěřovala, tak ví, jak jsem vzápětí tvrdila "že jsem jenom obyčejná ani ne hodně stará ani hodně mladá duše". Možná můžeme být i jinými bytostmi, ale teď jsme lidé a lidé jsou taky dokonalí a mocní, jenom jsou ve schránce a zapomněli a bojí se, i když není čeho. Měla jsem komplex méněcennosti a zažila jsem hodně bolesti, když jsem mezi tahle témata zaplula, měla jsem tak nízký sebevědomí, že jsem se nikdy neodvážila věřit, že bych byla někým jiným, než člověkem...

15 Pišta Pišta | 20. prosince 2010 v 13:27 | Reagovat

"něco mi v to odrazovalo"
"jednoducho som mala pocit"
"tato kniha mi úplně neseděla"
-dovolil som si citovať zopár z Vás ...
rozmýšľal som, čo to je, ten "pocit", to "niečo", čo nás napadne hneď ako prvá možnosť a až potom sa dostaví rozum so svojím rozborom. Asi to "niečo" bude naše Srcdce plné lásky a múdrosti, ktoré už takmer vôbec nepočujeme a ak predsa, tak mu neveríme, a radšej spravíme tak, ako rozum káže.
V knihe od Paula Coelha - Alchymista - je rozhovor medzi pastierom a jeho srdcom veľmi pekne popísaný a ten popis zahŕňa aj vysvetlenie, prečo robíme vo svojich životoch toľko omylov. Kto o tom chce vedieť viac, nech si prečíta knihu, pretože ja nedokážem tak excelentne v skratke popísať nádhernú a vzácnu myšlienku z tej kapitoly.
P.S. Alue, podľa toho, čo tu čítam, si so svojim srdcom rozumieš skvele ;-)

16 Adélka Adélka | 20. prosince 2010 v 13:36 | Reagovat

Musím se přiznat, že jsem také měla svoje vílí období... :D Doreen mám ráda, ale s touhle knihou a tímhle tvrzením šlápla vedle.
Jinak díky Aluš, jenom jsi mi potvrdila to, co jsem si myslela. :)

17 AChantall AChantall | Web | 20. prosince 2010 v 13:38 | Reagovat

Gratulujem! Veľmi pekne si to popísala a vysvetlila aj s príkladmi...veľmi sa mi páči tento článok a teším sa na 2. diel, je dobré, že si "preprala" aj túto tému na verejnosť...nech si určití ľudia nemyslia, že sú niečo viac...veď aj tak sme všetci jeden krásny celok

18 Lucie Lucie | 20. prosince 2010 v 13:51 | Reagovat

Ahoj Alue, knihy od D. znám několik let. Čtou je lidé kolem mě a já i když se této tématice věnuji celkem dlouhou dobu, jsem je obcházela velkým obloukem, aniž bych věděla proč. Teď už to díky Tobě vím :) Děkuju :)

19 Lily Addams Lily Addams | Web | 20. prosince 2010 v 13:51 | Reagovat

Ten kdo je člověk, tak člověkem zůstane, i kdyby se na hlavu postavil - to prostě neovlivní. Ale můžeme ovlivnit to, jestli budeme špatní lidé, nebo dobří. Znám jednoho člověka a někteří by o něm řekli, že je vtělený anděl...já říkám že je prostě dobrý člověk a vyzařuje z něho cosi zvláštního....právě toto může být pro některé matoucí...
Článek se mi zamlouvá, těším se na další díl. Rozhodně si nemyslím, že bych byla nějaký anděl nebo co.....ale občasné přirovnání k takovým bytostem přece jen potěší :-)
To je asi vše, co jsem chtěla říct :-) Za chvíli bych nejspíš začala plácat od tématu, ještě by mě Alue smazala :-D

20 Marry Marry | 20. prosince 2010 v 14:38 | Reagovat

Myslím si že máš naprostou pravdu.Lidé co si myslí že jsou takzvaní vtělení andělé... prostě bud'to se zase snaží živit ego a cítit se výš nad oststními a nebo začli mít zájem o ezoteriku ale knížkou vtělení pozemští andělé(nebo jak se to jmenuje) šlápli vedle.Taky jsem chtěla říct že jedna pasáž mě fakt rozesmálaVáš život bude na hovno, vy budete na hovno a všechno bude na hovno, protože jste tomu uvěřili. Život není na hovno a lidé nejsou na hovno, otevřete oči a uvědomte si, že vidíte a žijete to, čemu věříte. Taky jsem si myslela že sem přijde několik takzvaných vtělených andělů a začne se jim nelíbit jak si to pojala a že jsi to nepochopila atd. ... že oni jsou ti jiní a užasní a že tomu prostě nerozumíš mno snad jsi to pochopila.Ta knížka vyloženě tadyta od tý Doreen mě odpuzovala už jenom podle obalu jsem si myslela že tadle se mi líbit nebude

21 Ivana Ivana | 20. prosince 2010 v 14:44 | Reagovat

Alue, také se přidávám k lidem přede mnou a děkuji za článek :-) také jsem se nevyhla knihám od Doreen a pomohly mi, když měly, ale odrazuje mě ten narůstající počet jejích děl v regálech knihkupectví, kde její knihy přímo září a je vidět, že už se staly součástí systému, proto už raději sahám po těch, které jsou nenápadnější a upřímnější..člověk, který si sám sebou cítí nejistý, musí doreen milovat, ale všechno je to mnohem složitější..některé její teorie bych nezatracovala - já osobně věřím na rozdělení na mágy, vesmírné bytosti, elementární apod. co ale vidím jako problém je nejen to, co jsi tak skvěle a výstižně popsala, ale také další věc - slabší lidé propadnou iluzi, že když jsou těmi anděly, tak jejich posláním je obětovat se pro druhé..hodně jsem to jednu dobu viděla hlavně na matkách,které se nemohly smířit s tím, že jejich dospělé děti začínají žít vlastní život..proto se snažim vždycky říkat ostatním, že na prvním místě mají být vždy oni samotní, až budou milovat sami sebe bez výhrad, bude jejich pomoc druhým přirozeně vyplývajícím důsledkem :-) ještě jednou díky za články

22 Myerel Myerel | 20. prosince 2010 v 15:21 | Reagovat

Absolútne súhlasím, raz som o tejto problematike sa snažila rozprávať s anjelmi keď som práve rozoberala otherkinov, tak mi povedali že potom je každý otherkin ( že každý ma vlastne v sebe kus zvieratá ) takže vlastne NIK nie je iný, len niektorí potláčajú vlastnú podstatu :)
Ostatným: Tí, čo sa po tomto článku zbavili pocitu jedinečnosti, možno sme všetci rovní ale stále ste jedineční! Ak samozrejme budete sami sebou

23 septik septik | 20. prosince 2010 v 16:51 | Reagovat

Cože? Takže nejsem vtělením Velkého Septiku a nezachráním Zemi před Velkým Uklidem spolu s dalšími čtyřista čtyřiceti třemi spravedlivými? To nééé :-D

[9]: Dovolím si odpovědět za Alušku:
Lidská duše je druh duše, která je svobodná. Andělé jsou energetické bytosti s jistým úkolem. Nerozhodují se... Něco je špatně ;-)
(Nečetl jsem původní článek, možná to bylo špatně pochopeno.) Nicméně, někdo by sem mohl napsat, jak to tedy je :-)

24 Mária Mária | E-mail | 20. prosince 2010 v 16:54 | Reagovat

nádherný článok, ktorý otvára oči a doporučuje veľmi rozmýšlať, uvedomovať si svoje bytie, kam každý z nás kráča, čo vníma. Každý človek je jedinečná bytosť s bežnými ľusdkými vlastnosťami, bolesťami. Je len na nás ako v sebe spracujeme všetky informácie, ako budeme pokračovať vo svojej ceste. S láskou v srdci je  život lepší a nemáme potrebu robiť zo seba niečo viac.Prajem všetkým pekné sviatky, Tebe Aluška veľa spokojnosti a lásky. Pa,pa

25 Péťa Péťa | 20. prosince 2010 v 17:08 | Reagovat

Aluško, i já ti chci vyjádřit svůj obdiv. Tím, že jsi odkládala napsání tohoto článku, způsobilo to, že je takový zvláštní. Mě zaujal od začátku do konce. Ani ne tak svým obsahem, ale tou vřelostí a citem, kterou jsem vnímala mezi řádky. Tento článek je velmi vyzrálý. Hodně moc psaný srdíčkem. Díky.

26 Robin Robin | E-mail | 20. prosince 2010 v 17:34 | Reagovat

"Náhodou" jsem zabrouzdal na tento web. Díky za článek. Ujasnil jsem si některé věci a souhlasím...

27 Khira Khira | Web | 20. prosince 2010 v 18:03 | Reagovat

Skvělý článek :) A nadávky tu zatím nejsou, protože Tvůj článek není jen typu "Doreen lže", je to článek, který má hlavu a patu.
Od Doreen Virtue jsem si koupila dvě knížky když jsem začínala s esoterikou. Byli to právě i ti Pozemští andělé :) naštěstí si se už zmiňovala o tom na svých stránkách, že to je blbost, takže jsem se držela dál. Ani si nepamatuju, co mi vyšlo, ze začátku mě to lákalo, ale potlačila jsem pocit toho, že bych měla být anděl asi podobně jako Frise. Jinak si myslím, že "vtělení andělé" jsou tu výjimečně.. Vesmír nikomu nezakazuje, kým chce být, to ano, ale andělé nemají důvod se vtělit na Zemi, protože svou zkušenost už mají za sebou..

28 titi titi | E-mail | 20. prosince 2010 v 18:14 | Reagovat

Alue: Ďakujem. a vitaj zase medzi ľudmi... :-)))

29 Alchemi Alchemi | Web | 20. prosince 2010 v 19:17 | Reagovat

Rozhodla jsem se, že tuto diskusi obohatím i svými názory a poznatky. :-)
V celku se ztotožňuji s Tvou teorií - taky věřím a tak nějak intuitivně vyciťuji, že každý člověk, který je nějakým způsobem "prázdný" a nespokojený se tuto prázdnotu snaží naplnit nadějí na něco lepšího. Člověk, kterého od dětství nikdo nepohladil a nepochválil mu např. jeho obrázek, je nedoceněnný a připadá si odstrčeně, smutně, leckdy ani nevěří, že je i on hoden lásky, jelikož mu to lidé v dětství a v průběhu života nedávali najevo a někdy mu i naznačovali z vlastního neklidu, utrpení a nevědomosti, že je "neschopný, že je k ničemu a že by se svět bez něj obešel". - Kolektivní nevědomí => utrpení.
Tito lidé, jak si již napsala, CHTĚJÍ věřit, že i oni jsou hodnotní a mají zde své místo, a tak se začínají uchylovat k myšlenkám a představám, že jejich odlišnost je v naprostém pořádku, avšak někde v koutku duše cítí a ví, že to, že jsou pozemskými anděly, není ve skutečnosti pravda. (Pokud tedy mluvíme o vtělených andělích, vílách, atd.) Tohle je ale zkrátka jejich obrana.
Je ale nutnost podotknout, že sice ne každý člověk, který si připadá nějakým způsobem odlišný, je automaticky vtělenou vílou, andělem, atd., ale zároveň jim být klidně MŮŽE. Proč by taky ne? Já v sobě nosím ten pocit, že těchto vtělených pozemských andělů je v dnešní době více a více - ať už to jsou krystalové, indigové nebo nějaké jiné děti, ať už to jsou duše andělů či víl a skřítků nebo třeba mimozemšťanů... Proč? Zkrátka proto, že je jich potřeba. Já věřím v jeden typ duší, věřím, že i klidně my se jednou můžeme stát anděly a pomáhat našim "svěřencům". Taky mi to lépe zapadá, potvrzuje se tím naše vzájemné propojení se VŠÍM. Proč by andělé byli něco jiného, jak my? Ono to jede hlavně na principu "utvoř si svůj vesmír". :-) Tedyže nic není nemožné, hranice jsou nulové, v to, co věříme, se pro nás stane pravdou. Není správné lidem říkat, že "tohle a tohle určitě je pravda", protože to tak být vůbec nemusí. Co cítíš, že je pravda, může někdo jiný cítit úplně jinak. Lidem by se vždy měl dát prostor pro jejich vlastní vyjádření názorů - tyto názory ostatních inspirují, podněcují, ukazují alternativy. Všichni si z toho něco odnesou, když se těm názorům nebrání a popřemýšlí nad nimi a tvrdohlavě si nestojí za svým. Je správné věřit svému úsudku a citu, ale zároveň by se nemělo zapomínat na to, že nejsme bezchybní a že třeba právě my žijeme ve lži. To jsem, ale koukám, trochu odbočila. :-)
Nejlepším způsobem, jak zjistit, zda-li opravdu pozemskými anděly jsme, není jen číst názory jiných lidí - ano, nárážím i na Tebe :-) -, ale zeptat se hlavně sám sebe, nekývnout na všechno, ale spatřit pravdu v sobě samém, ve svém podvědomí, které ovlivňuje značnou část našeho života, UCÍTÍT, kým opravdu jsme, nebo spíše jaké je naše poslání, neboť vlastně všichni jsme totéž. :-) Každý máme veškeré důležité informace a zkušenosti uležené v naší duševní paměti a obrazy našich minulých životů pod to spadají též. :-)
Drahá Doreen - mám jí ráda, je mi sympatická. :-) Její myšlenky si každý přebere sám, někdo v jejím textu vidí, že akorát škatulkuje, někdo jiný zase, že chce pomoci, někdo další, že každému nutí představu o tom, že je pozemským andělem. Já její knihy beru s nadsázkou, neboť pokud jí nevidíme do hlavy, nemůžeme přesně určit, co vlastně chtěla její knihou lidem sdělit. Tak je to podle mne v pořádku - ať každý zapřemýšlí a ať si to každý přebere sám. :-)
Tímto textem jsem Tebe ani Tvůj článek nechtěla nikterak poškodit - nevěř tomu, vážně tomu tak není. ;-) Takhle to ale vidím já a tohle shledávám jako pravdu. :-)

30 rue rue | 20. prosince 2010 v 19:57 | Reagovat

Nádherný článek, ze kterého srší upřímnost a pravdivost. Taky jsem si ten test dělala, ale popravdě už ani nevím, co mi vyšlo. Prostě jsem si jako u většiny těchhle testů řekla "jo, dobrý" a nechala to být :). Já vlastně ani nikdy nic takového nechtěla být, celkem my "vyhovovalo" být člověk. Od Doreen Virtue jsem četla asi jen dvě knížky. Vlastně esoteriku skoro vůbec nečtu, protože mě prostě nebaví. Radši si na internetu vyhledám nějaké stránky jako jsou tvoje a vyhledám si to, co mě zajímá. Ale třeba je to tím, že jsem seto vlastně ani moc číst nepokoušela a žádná taková knížka mě prostě nezaujala, prostě mě to k ní "netáhlo" :). Každopádně skvěle napsaný článek se kterým souhlasím. Hlavně - proč by měli být vtělení andělé, když jsou i "normální" andělé :)?

31 Luz Luz | 20. prosince 2010 v 20:30 | Reagovat

To byl krásný článek, asi tak poslední měsíc mi články tady připadají obzvlášť povedené, víc než dřív. Dřív jsem právě pod vlivem toho testu taky věřila, že jsem nějaká bytost odjinud. Ale pak jsem to pustila z hlavy, protože jsem si řekla, že to stejně nemůžu jistě vědět a i kdyby to tak bylo, v tomhle životě mi to zřejmě k ničemu nepomůže.
Aluš, v rubrice Andělé pořád máš ty starší převzaté články Pozemští andělé/výklad a test, tak pokud máš jistotu, že to je klam, a nesouhlasíš s tím, asi by bylo dobré je dát pryč...

32 barchettka barchettka | Web | 20. prosince 2010 v 22:14 | Reagovat

Ale když jedno myšlení přijmeš a druhé odmítneš, zase dělíš lidi na ty "chytré" a ty "slabé", což ani jedné skupině nepomůže. Podle mě je jakákoli víra v pořádku. Teď čerpám z vlastního života - já věřila takovým kravinám, že se tomu teď směju, ale dovedlo mě to přesně tam, kde jsem teď - a vede mě to ještě dál, prostě učení životem...
Taky si myslím, že vtělení andělé nejsou, neodporuju článku jako takovému -  ale zároveň, pokud tomu někdo věří a odmítne svou víru (část sebe, kterou měl transformovat), stejně tam bude, dokud ji nepřijme, toť moje zkušenost.

33 Aida Aida | 20. prosince 2010 v 22:23 | Reagovat

Ahoj Alue. Máš pravdu a vše, co jsi napsala, mi dává mnohem větší smysl než ty články o pozemských andělech. Jediné, co nechápu je, proč o tom tedy Doreen píše? Opravdu si to myslí? Jinak nechápu důvod ...

34 Paragon Paragon | 20. prosince 2010 v 23:45 | Reagovat

Velmi pekný článok nikdy by som nebol povedal že sa naše názory takto stretnú... Už zostáva iba odlišnosť v pohľade na matrix ale ako vidím tak rýchlym postupom v pred sa to určite tiež zmení.

35 Realtoltek Realtoltek | 21. prosince 2010 v 1:10 | Reagovat

Doreen Virtue tvrdí, že existuje mnoho lidí, kteří nemají lidskou duši, ale vlastní duši anděla, elementární bytosti, nebo mimozemšťana.......
xxxxxxxxxxxx
a opet sme u toho .....ALue pls napsala by si nejaky clanek kde nam vysvetlis co je to duse a co je to duch ? Je to docela zasadni...
Podle meho nazoru duch je cisty a je uvnitr.
A duse je obal/telo a je to pamet...jakehokoliv ducha ktery si ji do duse zaznamenava od te doby co se vtelil do duse.
Takze pokud nejakej Andel se rozhodne vtelit primo do lidskeho tela/duse tak automaticky ztrati svou andelskou pamet/dusi.......ale postupem casu ji muze ziskat. Tyto andely jde poznat protoze maji takovou modrobilou az pruhlednou auru.......podle aur lze totiz poznat jaky ma dany duch pristup k pametem, cim jemnejsi zavoj duse/tela cim lepsi komunikace s ostatnima inteligencema :)....a verte mi ze vsude kolem nas jsou biliardy duchu ale nevidime je jen proto protoze maji tak jemnou dusi/telo....jde s nema normalne komunikovat a muzou nabrat i jakoukoliv podobu....treba skritka , andela atd...jsou to totiz uz vyssi formy ducha ktery nepotrebuje dusi/telo.

36 Realtoltek Realtoltek | 21. prosince 2010 v 1:16 | Reagovat

Dalo by se i rict ze duch se chova jako celek a prave duse se chova jako EGO/jedinec. Takze duch a duse mezi sebou bojuji. Buh/duch uvnitr nas bojuje s nasim Egem.
Jo a jeste by ste meli vedet to ze v Egypte ducha nazyvali BA, a duse KA........a uz egyptane vedeli ze jeden DUCH muze mit i tisice DUSI...co to znamena ???? TO ze jak ste vzhuru tak sme Milan Pometlo :)) a jak spite tak nekde uplne v jinem case,hmote a prostoru muzete mit dalsi dusi treba Caesara......Caesar jde spat tak pak zas fici MIlan atd atd....takze se da rict ze takovej vitr je napriklad jeden duch ....kterej ovlada vsechny duse-prvky vetru.
Tak cest praci a pekny rano :).

37 Alue Alue | E-mail | Web | 21. prosince 2010 v 9:08 | Reagovat

[8]: A ty se divíš? Kdybych byla já takhle známá a měla zaručenou prodejnost každého žvástu, který vypustím, tak bych psala jako o život. Jenomže já bych psala pravdu a proto bych nikdy takhle slavná být nemohla :D
[9]: Ano, lidská duše je něco úplně jiného, než anděl. Máme úplně jiné schopnosti, touhy a úkoly. Nevím, kde to Lirka psala, docela mě to mrzí, ale řeknu upřímně, je to blbost.
[12]: Žejo? Taky se cítím s novou doménou mnohem lépe. Má lepší kouzlo, protože jsem ji vybrala já a srdcem :) Takže děkuji!
[13]: Ale ne všechny knihy jsou špatné, třeba mě se moc líbila andělská čísla, kde Doreen vypisuje, jaké číslo znamená jaké znamení od andělů. Dokonce jsem si to tenkrát jako dívenka vypisovala na papíry a dodneška je mám. Tuhle knihu bych třeba doporučila, mě se moc líbila.
[15]: Rozumím :)
[17]: To jo, ačkoliv mám stránky hladivé, tak si říkám, že lidem rozhrabuju docela dost věcí, ale tohle je asi poprvé, co mi za to nikdo nevynadal.
[19]: Nesmazala. Pokud se alespoň část příspěvku týká článku a nejsou to jenom žblemty stylu ,,v bibli je psáno, milujte se a množte se", tak nesmažu.
[20]: Když článek vyšel, tak jsem si ho po sobě přečetla... to já dělám, mě totiž moje vlastní články přijdou hrozně zajímavé a čtivé, přitom je sama píšu :D A tady ten pojem ,,hovno" mě normálně plesknul přes oči a říkala jsem si: ,,To jsem fakt tam napsala já? Ajé, to budou maminky pobouřené, že jim kazím mládež vulgarismy!" Ale očividně to nikoho nepoškorpilo... nechápu, proč jsem to tam dala. Asi zápal psavosti, nebo co.
[22]: No jasně :) Ale nenechám to takhle být, ještě přijde východisko, chystám takový speciál o sebelásce, ale nemůžu se k němu pořád rozhoupat, asi to chce ještě čas a uležet myšlenku.
[23]: Ano, velký úklid vyvoleného septiku se konat nebude.

38 Boikana Boikana | 21. prosince 2010 v 10:18 | Reagovat

Když jsem se začínala o tojle zajímat, tak jsem naštěstí narazila nejprve na jiné knížky než od D. V. Ty jsem četla až později a nějakým zázrakem se mi všechny knížky kde tvrdí že lidé jsou vtělení andělé a bůhví co vyhýbali(byly rozpučovány- čtu tyhle knížky z knihovny).
Také jsem své doby cítila jiná a divná a svým způsobem tuto odlišnost stále vnímám ale už mě netrápí. Jednoduše jsem z toho udělala z nouze ctnost a začala jsem to brát jako plus a ne mínus.
Máj kamarádku která také tvrdí že je vtělený anděl, tak jí řeknu aby si tohle přečetla a schválně co mi na to řekne:)

39 Boikana Boikana | 21. prosince 2010 v 10:19 | Reagovat

[23]::)))))))))))))

40 Alue Alue | E-mail | Web | 21. prosince 2010 v 10:39 | Reagovat

[31]: ,,poslední měsíc mi články tady připadají obzvlášť povedené, víc než dřív" Tak za tohle opravdu moc děkuji :) Není tomu tak dávno, co mě tu jedna nejmenovaná osoba označila za někoho, kdo to tu dělá ,,pro kšeft", a že působím poslední dobou jako nějaký ,,zlý démon". By mě zajímalo, jaktože pro kšeft, když je to tu zdarma a jaktože zlý démon, když děkovné dopisy se kupí? takže děkuji :)
[33]: Těžko říct. Možná si to myslí, možná za to dostala zaplaceno, možná jí to někdo vnukl. Co my víme? Do hlavy jí nevidíme.
[35]: Hm, to jo, možná by to mohl být zajímavý článek. Popřemýšlím o něm.

41 Lili Lili | 21. prosince 2010 v 12:50 | Reagovat

http://miloslavab.blog.cz/1007/zivot-s-inkanem   Tady psala, že Inkan mohl být člověk

42 putující oblak putující oblak | E-mail | Web | 21. prosince 2010 v 17:21 | Reagovat

"Poznejte sami sebe, milujte sami sebe a opustí vás chuť hrát si na někoho, kým nejste."

Stačí v sobě rozpustit to co nejste, to falešné založené na mysli a zůstane vám jen to skutečné, založené na srdci...

Proto se všem sypou jejich životy, sype se to falešné, to skutečné zůstává...

43 Radůz Radůz | 22. prosince 2010 v 8:06 | Reagovat

Po pročtení komentářů k výše uvedenému článku, jsem zjistil, že se nikdo nedotkl podle mě jedné z klíčových vět, kterou Aluška v článku napsala.
     Je to věta: "Abyste v systému byli celosvětově známí, musíte vždy část své práce poskytnout jemu na úkor pravdy a na úkor lidí."
     Proto bych chtěl tuto větu ve svém příspěvku vyzvednout, abyste si přátelé hledající dali pozor na zaručeně duchovní trháky na pultech našich knihkupectví. Agenti systému číhají mezi řádky, aby uvedený text (veskrze pravdivý) obrátili ve vhodnou chvíli ve svůj prospěch.
     Jinak dík za nosné téma a povětšinu konstruktivní komentáře.

44 Dragomira Dragomira | Web | 23. prosince 2010 v 23:01 | Reagovat

Hezké, souhlasím, taky jsem to takto viděla, i přesto, že mám Doreen jakožto autorku ráda. :) Dobrý článek, hezky napsaný.

45 Eva Nováková Eva Nováková | Web | 26. prosince 2010 v 23:17 | Reagovat

O esoteriku se zajímám od roku 2000, tedy už dlouhých 10 let, ale za tu dobu jsem se bohužel nebo bohudík neseznámila s knihami zmiňované autorky Doreen Virtue. Upřímně nikdy mne knihy s andělskou tématikou nezajímaly. Všímám si jich v knihkupectví, ale nikdy jsem neměla potřebu do nich nahlédnout a teď víc, že ani nikdy nebudu. Pro mne zajímavý článek.

46 Bajka :-) Bajka :-) | 20. června 2011 v 15:39 | Reagovat

..místo toho aby člověk věřil v to,že je třeba anděl by měl věřit v to,že jeho život je krasný a,že ho každý den potkavají zázraky ...a že je milován ...protže,když věříme v něco..tak se to stavá anší pravdou :)))

47 Kyra Kyra | 15. července 2011 v 1:12 | Reagovat

Jo jo tak tímhle jsem si také prošla, teď se tomu jen směju, fakt že jo. Napsala jsi to pěkně. Plně s tímto článkem souhlasím, prožívala jsem to samé (nadřazenost,pocit odlišnosti) a jsem ráda, že jsi ho napsala, tenkrát jsem se tě na Doreen ptala a to jsi asi ještě nevěděla. Tak nějak asi intuitivně vždy od takových věcí sama odejdu, cítím, že něco dělám špatně nebo něco přeháním, skočím na něco jiného a jak mi to vychází, zkouším a narážím na čím dál pravdivější věci, které mi opravdu pomáhají. Jen překonat tu lenost a dělat je pravidelně jako např. satori dýchání nebo-li rebirthing z knihy radikální odpuštění. Ještě se pustit do toho odpuštění a nejhorší mám za sebou. Od andělů vím, že odpuštění je můj první velký krok a jak se zdá, tak asi neni snadný :oO
To že jsem tohle napsala "přiznala svou chvilkovou slabost" jsem jen chtěla přispět svou zkušeností a že jsou to fakt jenom nesmysly a krásná slova, ale bohužel hodně odvádějí od reality jako takové!

48 Ahyliahn Ahyliahn | 8. srpna 2011 v 7:17 | Reagovat

To co píše Alue v té první části je pravda, ale není pravda, že není možný aby se inkarnovala víla, nebo anděl, je jich tu spousta v této době aby pomohli při přechodu do Novýho věku a vtělenejch mimozemšťanů, nebo indigo tady taky není zase tak málo a spousta z nich tápe, než jsou probuzeni a začnou svoje poslání plnit a knížky od Doreen jsou ve spostě případů probouzecí podnět, takže na jednu stranu je pravda že to může vypadat, že maže lidem med kolem pusy, ale to je problém lidí, že to takhle dělají, těch pár, který její knížky probudí rozhodně stojí za to..

49 Ahyliahn Ahyliahn | 8. srpna 2011 v 15:27 | Reagovat

Myslím, že není problém v Doreen a v jejich knížkách, ale v tom, že se lidi cítí méněcenní, nebo nejistí když se cítí jiní, nebo chtějí žít jinak, než jít s davem a v tom má tento článek spoustu nádherné pravdy.. všichni jsme láska a všichni máme stejnou božskou podstatu. Proto se mějte rádi bez podmínek a nebojte se být sami sebou a jít svou vlastní cestou.
Mír a lásku, A.

50 kiki-tysa kiki-tysa | E-mail | Web | 1. října 2012 v 15:18 | Reagovat

Přesně jak píšeš - nelíbí se mi to, jak to momentálně v systému funguje - a to mě pomalu ale jistě navádělo na tuto cestu, až se mi do rukou dostala kniha od Doreen Virtue, která to ovše řádně započala. A musím říct, že o pozemských andělech jsem poté docela dost přemýšlela. Samozřejmě, je to krásná myšlenka, ale rázem mi začalo docházet, že je to vlastně nesmysl, a že se tím vlastně vytváří oddělenost. A lépe než tvůj článek bych to vyjádřit nedokázala, možná by tam bylo méně kočičích bobků, ale budiž, dostatečné vystvětlení... :D :D Moc pěkný článek, děkuji. :)

51 ika ika | 16. října 2012 v 9:46 | Reagovat

Co na to říct. Až budeš mít hodně otevřený vnitřní zrak, tak ty křídla uvidíš. Zatím to pro tvůj vývoj není třeba.

52 slunce slunce | 5. dubna 2013 v 16:22 | Reagovat

každý člověk má svoji cestu - proto nelze říct, že všichni kteří hledají smysl svého života a nejsou součástí zmanipulované masy jsou vtělení andělé. Každý je tady z jiných důvodů - nejde paušalizovat. Proto také naučím jiné lidi nejvíce tím, že tvořím svůj vniřní svět, naučím se milovat sám sebe atd. Ne že jim vnucuji svoji cestu jako jedinou správnou. Takže samozřejmě existují mezi námi vtělení andělé čí jak jim chcete říkat. To že si to někdo na své cestě uvědomí neznamená ovšem že je divný. A už vůbec ne že je nějak nadřazený ostatním. Opravdová vyšší láskyplná bytost cítí a ví, že nikdo není nadřazený nikomu  - cítí se součástí velké jednoty, součástí Boha a Boží lásky. Nemůže se cítit oddělená ani osamocená či méněcenná. A ví, všechny bytosti jsou součástí jednoty a boha. Jdeme všichni po stejné cestě, jen je zkráka každý někde jinde, někdo víc vzadu někdo dál. To je celé. Nikdo není nikomu nařazený, nikdo není méněcenný. Vtělené vyšší bytosti - duše z vyšších dimenzí, které tady samozřejmě jsou - jsou snadno poznatelné. Září z nich láska, vnitřní mír a světlo. Nepovyšují se a jistě teď ani nepláčou po přečtení vašeho článku.

53 ThEvolutionMan ThEvolutionMan | E-mail | 4. února 2014 v 16:14 | Reagovat

[52]:  Slunce, souhlasím s tebou. Doreen nelže, to lidé snadno uvěří. Lidé se povyšují, je to lidská vlastnost. Můj názor je, že nic není zlé. Svět má svojí rovnováhu. Lidská povýšenost nejspíše pochází z pocitu méněcenosti, myšlenky, že jsou něco míň. Opravdový převtělený anděl bere na vědomí, že tu není kvůli povyšování se nad lidi. Že nemá být v popředí, a vést lidi. Pravý anděl ví, že je potřeba být vzadu, za lidmi a tlačit lidstvo kupředu. Vtělení andělé tu jsou. Jsou tu proto, že začal Vzestup. Cesta lidí ze třetí dimenze, do té páté. Oni vědí, že tomu tak musí být, a proto tu jsou. S každým člověkem, který zvýší své vibrace, se více a více rozvibruje celá Země. Proto tu jsou. To, že někdo uvěří něčemu, co se ho netýká neznamená, že to je lež. :)

54 ThEvolutionMan ThEvolutionMan | E-mail | 4. února 2014 v 16:21 | Reagovat

[2]: Narazil jsem na několik zmíněk o Ochráncích. Mají prý od každé skupiny něco. Je to pravda, nebo lež ? :)

55 ThEvolutionMan ThEvolutionMan | E-mail | 4. února 2014 v 16:44 | Reagovat

"Není to tak, že my jsme divní a že my do tohoto systému nepatříme. To nám říká systém. Pravda je úplně naopak. My, kteří chceme žít zdravě, my, kteří hledáme spojení s universem, my, kteří toužíme po vzájemné toleranci a lásce jsme ti, kteří jsou normální a ti, kteří usilují o to, co je správné."
  Tohle mi zavání nadřazováním nad ostatní lidi. Ti, kteří jsou pod rouškou tohoto systému, jsou stejní jako ostatní. Ti, které zde nazíváš "normální", tedy My, bysme měli ostatním pomáhat se "odpojit z Matrixu". Ne se nad ně nadřazovat, a říkat, že oni nejsou normální jen proto, že nedostali šanci prohlédnout roušku Matrixu. V tom je právě ten problém. Neříkám, že Ty jsi ten nenormální. Je to jako náboženství. Proč křesťané nejdou pospolu s židy ? Protože každý věří v něco jiného, a říká, že ten kdo nevěří v to stejné, jako on, je nenormální. Proč tolik lidí nevěří na magii ? Ti, kteří věří magii, nemají říkat, že ostatní jsou jiní, divní. Jak říkal "slunce", každý je součástí velké jednoty. Pravý vtělený pozná, že tomu tak je. Proto tu jsou, aby pomáhali, učili, ne proto, aby lidi vedli, a nadřazovali se na ně. Třeba nejsem nadpozemská bytost, ale věřím ve velkou jednotu.
Lidé jsou rozdílní. Mají jiné zájmy jinou povahu, vzhled... Ale každý z nich je člověk. Ten, který se nadřazuje, je člověk. Ten, který se sjednocuje s ostatními je člověk, ale nebo taky vtělený. Lidstvo je svým způsobem originální. Ani Dobro, ani Zlo. Je to člověk sám o sobě. Doreen ukazuje, že každý člověk má být nápomocný. Má pomáhát druhým. :)

P.S. Zobraz tento komentář, schválně, kdo bude nadávat, a kdo usoudí, nadávat nemá cenu, protože Já věřím v toto, a můj názor nezmění ani miliarda lidí :)

56 Eruwaedhiel Eruwaedhiel | E-mail | 4. března 2014 v 22:03 | Reagovat

S tímto článkem rozhodně souhlasím, přesto..! :) Cítím také potřebu sdělit, že tuto knihu jsem obdržela jako dárek od kamarádky, když mi bylo asi 15. V té době se v mém životě děly nesmírně negativní věci, nabalovala jsem na sebe vinu a špínu, která nebyla moje a z toho pramenilo spoustu bolesti, byla to taková "nutná" procházka osobním peklem.. Když jsem však tuto knihu (Pozemští andělé) dostala, bylo to jako rána kladivem do hlavy. Najednou jsem viděla víc než jen černo a v jistém směru mě to nehorázně posunulo vpřed. Samozřejmě to byl jen střípek skládačky, ale pro mě v tom období velmi důležitý.

Dnes už vím, že spoustu lidí těchto tvrzení o vtělených andělech zneužívá (stejně jako zneužívají například vědomosti o minulých životech a odůvodňují tak své současné problémy).. Ale nemůžu této knize odepřít, že mi kdysi, alespoň pro to konkrétní období, velmi pomohla, dala mi směr a ukázala, že jsou tady i jiné možnosti a že není špatné cítit se jiný. Byl to pro mě takový základní krok před vykročením k lásce k sobě samé.

Zachovávat si zdravý selský rozum a nenechat se unést vším psaným, to už je další věc, kterou je třeba se naučit. Každý má svou vlatní cestu, své vlastní překážky, se kterými se potřebuje střetnout a naučit překonat a někdy i kniha, která je sto jinými lidmi zatracena, může jednomu člověku dát mnohé :)

57 mima mima | 14. června 2014 v 21:18 | Reagovat

Ještě před 10 minutami jsem se dívala na knihy od D.V. a narazila jsem tam na "Pozemští andělé" říkám si že by to bylo dobré. Po chvíly jsem si řekla že tu bude bez tak nějaká kravina a radši jsem to zavřela :D Jakmile jsem si přečetla tenhle článek vydechla jsem si že jsem tu stránku s tou knihou zavřela :D Ale musím říct že některé její knihy jsou opravdu moc pěkné a dobré, např. "Andělské vedení" :)

58 Blanka Blanka | E-mail | 24. září 2014 v 8:14 | Reagovat

[39]:andělé mezi námi jsou,ale nepovyšují se,nejsou zlí a ani odlišní,mají lidská těla a respektují je,jen se snaží pomáhat,ne se škatulkovat do nějaké skupiny podle knížky.....

59 lia lia | 11. října 2014 v 17:27 | Reagovat

[58]: naprosto souhlasím

60 Juraj Juraj | 2. února 2015 v 18:06 | Reagovat

Nie každí človek ktorí verí že je vtelený anjel musí byť namyslený. Záleží to dosť aj od definície anjela. Ja osobne verím že duša každého z nás je jedna malinká častica boha, ktorej dal boh dar slobodnej vôli. Boh je láska a láska je boh, tiež sa označuje ako energia, vesmír, zdroj... Mne osobne je jedno kto akú má vieru podstatné je aké má kto srdce. Tým že máme všetci slobodnú vôlu všetci sa môžeme rozhodnúť či budeme nasledovať lásku dobro empatiu, alebo strach zlo ego. A pre mňa osobne anjeli sú všetky duše čo sa rozhodli kráčať cestou lásky a dobra. Verím tomu že duša je večná a po smrti ak je dobrá stáva sa anjelom lebo sa rozhodne pomáhať ostatným ako ich strážny anjel. Preto mnohý cítia prítomnosť akoby ich ochraňoval niekto zosnulý napríklad babka a dedko. Verím že tomu tak naozaj často aj je. A zas tí čo sa rozhodli pre zlo po smrti často ostávajú ako temný duchovia ktorí sa zas snažia ubližovať druhým. A poznám dosť ľudí ktorí to cítia rovnako. Takže ak oni alebo ja poviem na niekoho že je to anjel nemyslíme tým že je nadradený ale že je to dobrý človek čo sa snaží pomáhať druhým. Samozrejme každí robí chyby ale podstatný je úmysel a čo v nás prevyšuje :)

61 lenkoc lenkoc | 10. března 2015 v 16:14 | Reagovat

[59]: Přesně něco podobného jsem chtěla také napsat. Z celého článku mám pocit, že pisatelka je zklamaná a své zklamání předkládá jako fakt.Já sama se nepokládám za divnou, neuznanou ani ošlivou či jinak zpitvořenou osobnost,ani za vtěleného anděla,a přesto si nedovolím popřít něco, o čem nemohu a nemám se jak přesvědčit. Vše je otázka víry a vzdělání i klasického a pozemského. a samozřejmě fyzického intelektu. zase dle mých mnoha hovorů s kvantem lidí vím, že čím nižší intelekt, tím větší přesvědčení o své jediněčnosti a dokonalosti. Pisatelce přeji jen to nejlepší a aby skutečně  viděla...

62 Andy Andy | 13. března 2015 v 22:35 | Reagovat

Ahoj,
jak bylo v článku velmi pěkně naznačeno, mnozí z nás se věnují spiritualitě z důvodu vnitřních potíží, které by se daly často přiřadit k některé formě neuróz. Neuróza je častý stav mysli, kdy dlouhodobě neřešené vnitřní konflikty zahlcují naše nevědomí, které začne zpětně a většinou negativně (deprese,afekty,fobie,...) ovlivňovat naši vědomou mysl. Dokonce se může stát, že naši vědomou mysl začne ovlivňovat některý z archetypů našeho kolektivního nevědomí, ke kterým patří různé mytické postavy třeba právě anděl, víla, démon, atd. To nejhorší, co se může stát, je, pokud se s takovýmto archetypem ztotožníme, žijeme jím. Hrozí,že se naše neuróza prohloubí v psychotickou epizodu.
Rád bych zdůraznil, že se filosofii a spirituálitě věnuji od raného mládí.
Každému bych proto vřele doporučil autory jako jsou C.G.Jung, Katrin Horneyová aby získali teoretický nadhled. (Rozsáhlou knihovnu českých knih naleznete napr. na ebookforum.sk)
Andy

63 Kamil Kamil | E-mail | 31. března 2015 v 22:23 | Reagovat

Já vidím pojem archanděl a anděl jako vnitřní možné tváře a povahy človeka.Určitě se každý z vás někdy v životě zachoval jako anděl,Uriel,Rafael,Camael,Jofiel... ať už to byla jejich světlejší nebo temnější vlastnost chápete jak to myslím :) Není to o tom že se s tím ztotožníte doslova.

64 Kamil Kamil | E-mail | 31. března 2015 v 22:27 | Reagovat

Není to úplně k tématu já jen tak pro zajímavost :)

65 Pavlína Pavlína | 25. července 2015 v 17:31 | Reagovat

Úžasný článek. Když jsem četla knihu od této spisovatelky, myslela jsem si to samé o nadřazenosti. A také jsem si říkala, že to nemůže být dobré jak pro dotyčnou osobu, tak pro lidi okolo ní.

66 Ayra Ayra | E-mail | Web | 26. září 2015 v 14:20 | Reagovat

Musím autorku pochváliť za túto úvahu, nie zlá, celkom pekná, ale je to len osobný, ničím nepodložený názor.
Nebudem nadávať ani preklínať iný pohľad na otherkinov, ani nie je pravda, že by sme sa všetci mali potrebu povyšovať nad duchovne zaostalejších ľudí. Aj keď sa k tomu mnohí prikláňajú. Čo sa týka našej fyziológie, sme stále ľudia každým kúskom a neštítime sa s ľuďmi plodiť potomstvo, spolupracovať a priateliť sa, ak pre nás majú pochopenie. Čo na tom, že sa klasifikujeme ako iné bytosti? Nie sme chudáčikovia, čo sa skrývajú za internetom kde sa anonymne sťažujeme internetovým známostiam. Neskrývame sa, sme spoločenský, hravý... Samozrejme, každý má nejakú tú temnú stránku osobnosti, ale prečo ju vyzdvihnúť a použiť ako svoj argument pre zdôvodnenie toho, prečo sa inak klasifikujeme, tomu nerozumiem.
Okrem toho, povedať, že ľudia, čo sa zaujímajú o svoj duchovný rast sú normálni a prirodzení, je tiež forma povyšovania, nemyslíš? Čo sú potom ostatní ľudia?
To, čo nazývaš prirodzeným človekom, je to, čo my nazývame otherkinom, len sa ďalej delíme na základe druhovej príslušnosti.
Navyše, ty na tomto blogu robíš to isté, čo mi robíme na svojich fórach a stránkach. Obklopuješ sa tými, čo ti rozumejú a veria v tvoj úsudok, sú schopní akceptovať tvoje názory, postoje a stotožňujú sa s nimi. V čom sa to líši od nás a nášho konania?
Mohla by si oponovať tým, že my sme predsa tí prirodzení a normálni ľudia a preto je naše správanie zhodné a tu sa znova dostávame k otázke, čo s ľuďmi, ktorí podľa teba nie sú prirodzení a normálny. Chceš ich snáď viesť ku svetlu??

Budem sa tešiť na tvoju odpoveď.

67 Freya Freya | 24. října 2015 v 7:22 | Reagovat

[53]: souhlasim :-)

68 julia julia | E-mail | 21. ledna 2016 v 17:42 | Reagovat

ahojky tak ja si verím v čo si veriť chcem, ale povedzte mi ak by bol niekto naozaj vteleným anjelomtak by sa neprával, že je niečo/niketo viac, ale práve naopak a pravdepodobne by si to neuvedomoval. A neviem ako vám to mám vysvetliť, ale na mňa úplne sedel opis elmentárnej bytosti ja sa tak prirodzene správam zž od mala a aj ked si to kamošky prečítali tak vraveli, že to ako keby písali o mne (rada by som bla elementárno bytostou a podla mna to je pravda, ale od vtedy čo som to "zistila" tak sa nesprávam o nič inakšie len si vac všímam rastlín a kveetov ;) )

69 Gabby Gabby | E-mail | 7. února 2016 v 12:40 | Reagovat

Souhlasím, ALE co když se Ten člověk nepovyšuje nad ostatní a rozhodně si ego nekrmí a bere všechny jako rovnocenné?!

70 Bafik Bafik | E-mail | 4. června 2017 v 21:04 | Reagovat

Ahoj, jen bych rad pridal svuj pohled. :-) Pokud jsme tady na zemi tak jsme vsichni lidmi :-) co jsme byli v minulich ci budoucich zivotech je vec jina

71 Bafik Bafik | E-mail | 4. června 2017 v 21:10 | Reagovat

Ja v nekterych lidech vidim ruzne aspekty nekdy zvireci nekdy ruznych bytosti :-) je otazka jestli je to opravdu je aspekt nebo archetyp ci ta dana osoba byla puvodne z jine skupiny dusi nez jsou lide ci jestli to nejsou potomci nejakych cizokrajnich bytosti :-) cas ukaze kam se tento dar vyvine :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama