Kniha Anděl strážný: Je v prodeji na Alue.cz ZDE!
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 16.4.

5. / Léčivý potenciál slunce

18. dubna 2011 v 4:45 | Alue K. Loskotová, alias Aluška |  Léčivý potenciál slunce
_____ Léčivý potenciál slunce - Pátý díl: _____

Články o sledování slunce očividně rozpoutaly velikou bouři rozporuplných názorů. Rozhodla jsem se, že vytvořím ještě jeden, poslední článek, kde bych ráda shrnula vaše názory a podněty v diskuzích, poskytnout pár dalších odpovědí. Hodně jste se ptali a aby vaše otázky nezahlušil počet příspěvků, věnuji jim článek.

Než začnu, chtěla bych ještě dodat něco k třídění diskuzí pod předchozími články: Potřebovala jsem je proselektovat, proto dočasně zmizely a potom se zase vrátily. Vaše rozhořčené a vulgární reakce byly naprosto nevhodné a nesmyslné, protože všechny slušné a zajímavé příspěvky zůstaly. Alespoň vidím vaše pravé tváře. Ani nerozumím, proč má někdo potřebu být na mě tak moc zlý za něco, co vlastně není ani důležité.

A nyní k dotazům, které v diskuzích zazněly
(Použila jsem pouze neopravené příspěvky z předchozích diskuzí)

Mnoho z vás psalo, že jim sluníčko nedělá dobře, stejně tak, jako mnoho psalo, že je pro ně sluníčko úžasné dobíjení. Pokusím se to trošku rozvést a přiblížit:
Renata:
nevím... ...mě tohle přimělo k zamyšlení, nemyslím si, že je to extra zdravý koukat do sluníčka, ale budiž, nikomu to neberu, moc to zkoušet nebudu, už mám tak dost oči zkažený... ale přemýšlím, proč já vlastně sluníčko nemám ráda. Vadí mi dost často i denní světlo. Dráždí mě, unavuje a z přebytku sluníčka mívám migrény. Tohle roční období mám deprese, z toho, že zas budou vedra a před světlem se nikam neschovám... v září ožívám, s první listopadovou plískanicí se raduju.... divný. asi jsem upír :-))) ne ale vážně, Aluško, mě by zajímalo, proč to tak je... co mám kde blokovaný, že nejedu na slunce...:-(???
Lúmenn:
Já to zkoušela a takovou bolest v očích jsem fakt ještě nezažila. Nevím, možná je to mýma očima, jsem poměrně silně krátkozraká a nosím kontaktní čočky, ale i s čočkama i bez nich mě slunce strašně vadí, i když je venku jasný den nemůžu se dívat a mhouřím oči, natož se dívat do slunce, to bolí, pálí a slzí mi z toho oči. Dělám něco špatně já a nebo nám ve škole až tak nelhali?

Slunce nedělá dobře lidem, kteří mají za A: destruktivní energii, nebo za B: mají nemocné oči. Vesměs se všichni lidé, kteří prohlašují, že nemohou na slunce, nebo že se do něj nemohou dívat, splňují první, nebo druhý bod, přinejhorším oba dohromady.
Kdysi býval někdo v mém okolí, (nechci schválně konkrétně říkat kdo), kdo byl velmi nemocný a po několika letech nejenže měl špatné oči, ale začal mít velmi destruktivní chování, energie a v této době nemohl na sluníčko. Dlouhá a těžká nemoc umí člověka úplně obrátit z konstruktivní bytosti na destruktivní, je to ,,přirozený" proces. Vždycky, když vylezl ven, celý zrudnul, osypal se mu celý trup a moc to svědilo. Pak už nemohl ani bylinky.
Slunce je rezonátor lidské lásky, je to veliká konstruktivní síla, je to protipól měsíce, který symbolizuje destrukci.
Prosím, neberte si to osobně, neříkám o lidech, kterým sluníčko nedělá dobře, že jsou temní a zlí, říkám, že jsou tu dvě možnosti a jedna z nich to vždycky je.
V tomto případě bych doporučila začínat se sluníčkem velmi pomaličku, po vteřinách, opatrně a ono se to spraví.
Já si oči jako dítě spravila sluncem, dívám se dodnes a vidím skvěle. Žádné fleky ani poškození nemám. Věřit mi nemusíte, každý máte svoji vlastní hlavu. Tyto články jsou tu pro lidi, kteří mají zájem to vyzkoušet a vyléčit se, kdybych neměa vlastní zkušenosti, nikdy vám tyto věci nepředám.

Sledování slunce se zavřenýma očima a třetím okem:
Spiiiidy:
Pěkný článek, přečetl jsem si i diskusi a nikdo tu myslím nezmínil "koukání" do Slunce se zavřenýma očima (teď nemyslím třetí oko) ... Když mám pár minut nastavený obličej ke sluníčku se zavřenýma očima, ubude mi tak půl dioptrie - to mám vyzkoušené - sice jenom na několik minut až desítek minut, ale je to hodně znatelné zlepšení a někdy to vydrží i déle, takže to dělám co nejčastěji to jde. :) A podle mě to je určitě bezpečnější, než do něj zírat s otevřenýma očima, to mi koneckonců ani moc nejde, protože mi v tom podmíněný reflex, který mi okamžitě ty oči zavře, zabrání. Na sungazingu určitě něco je, ale za 100% pravdu to nepokládám, ta bude jako vždycky asi někde mezi.
Helena:
Jak píšeš Alue o tom dívat se do sluníčka, tak myslíš že to funguje i skrze zavřené víčka? Chtělo by se mi říct z vlastní zkušennosti a z vlastních pocitů, že ano. Možná to není jenom tak silné jako s otevřenými oči. Co myslíte?

Pokud sledujete slunce se zavřenýma očima, je to trošku jako lízat zmrzlinu přes igelit. Vystavujete se silně konstruktivní energii, které slunce vyzařuje a vnímáte ji také pokožkou. Je to zdravé, je to prospěšné, je to mnohem lepší než nic, ale pokud byste to dělali za účelem zásobení mozku fotony, můžete si být naprosto jistí tím, že přes oční víčko fotony do oka neproniknou. Napojování na slunce se zavřenýma očima je tedy skvělé, ale za účelem ,,fotony do mozku" nesmysl.

O lidské čočce:
Michael:
... Čočka v oku působí podobně jako lupa: spojuje paprsky a v ohniskové vzdálenosti(tam kde se paprsky spojují) muže i vzniknout plamen. Koukaní do sluníčka muže vypálit zrakový nerv. A to nenávratně.Jsem proti tomu článku, protože kdyby tomu někdo uvěřil může si poškodit zdraví.

Pozor, toto je jedna z dalších největších lží o slunci. Ano, normální čočka spojuje paprsky a vytváří teplo, ale lidská čočka je výjimka, u které toto neplatí. V tomto případě je to tvrzení proti tvrzení, nelze někomu vypreparovat kus oka, abyste měli důkazy. Důkazem vám mohou být jen lidé, kterým slunce pomohlo.

Když sledování slunce způsobí komplikace:
Elave:
Už jsem se na těchto stránkách dočetla něco tom, že dívání do slunce je zdravé. Tak jsem to šla ihned nadšeně zkusit. Něco po 4 hodině, myslím si , že to bylo v únoru. První pokus šel celkem dobře, oči sice slzely, ale po chvilce si zvykly a uviděla jsem takovou narůžovělou skvrnu díky ní už mě oči slzet přestaly. Poté jsem viděla ještě přibližně hodinu oranžovou skvrnu před očima. Další den jsem to praktikovala znovu ( ve stejnou hodinu) tentokrát asi 5-8 min.. Oči slzely více, pak mi před nimi zůstala opět oranžová skvrna. Šok nastal, když nezmizela ani druhý den ráno a ani další následující dny. Měla jsem problémy s viděním, ani číst jsem pořádně nemohla. Pamatuji si, jak jsem byla nešťastná a vážně se bála, že už to tak zůstane ( na to opravdu nezapomenu). Nakonec jsem to řekla rodičům, pořádně mě vynadali a ještě ten den v neděli se jelo na pohotovost. Díky bohu očař nic nezjistil, ale chtěl abych se dostavila na podrobnější vyšetření ( na něj jsem nešla protože skvrna postupně slábla a mizela ). Skvrna po týdnu a asi dvou dnech zmizela, ale doteď vidím špatně některé barvy na počítači např. zelenou (některé odstíny) jako šedou nebo červenou (také některé odstíny) jako růžovou. Neříkám, že to není možné třeba slunce opravdu na někoho působí blahodárně. Nebo, že bych někde udělala chybu? No nic, jen jsem se s vámi chtěla podělit o tuto, i když negativní zkušenost.

Toto je zkušenost, kterou nelze nechat bez odezvy. Mám známého, kterému se stalo přesně to, co popisuje text výše.
Přišlo se na to, že dotyčný měl chlamydie (i v očích) a po sledování slunce se mu přesně takto zhoršil zrak. V jeho případě se to řešilo léčbou chlamydií a problém zmizel. Ve vzduchu ale visí otázka, kdyby se sledováním slunce pokračoval, jestli by se problém spravil, nebo naopak zhoršil. Jestli sluneční fotony umí odstranit chlamydie pochybuji, ale protože se to pokračováním ve sledování neřešilo, nemůžu říct, že to nejde. V tomto případě nejde o poškození sluncem, ale projev nakažení chlamydií. Je to virové onemocnění a vede k postupnému zhoršování zraku. Lékařská antibiotika na chlamydie nezabírají, nezničí všechno, protože chlamydie má úžasnou schopnost mutace. Bohužel.
Opakuji, že sledování slunce pro začátečníky není v pravé poledne, ale při východu a západu, ideálně 10 minut po východu slunce, 10 minut těsně přes západem slunce.
Tento flek po čase bez následků zmizí. Na nakažení chlamydií doporučuji koloidní stříbro s velkou koncentrací ppm.

O kontaktních čočkách:
Ordi:
Možná je má otázka momentálně úplně mimo mísu, ale co lidé, kteří mají alergii na světlo? Mimochodem já se do slunka dívám už od mala. Když jezdím do školy, tak zrovna vychází slunce a já do něj čumím celou dobu a pak se chlámu jako největší dement a mrkám jak idiot, protože jsem celá hotová z toho, jak při mrknutí vidím "to kolečko" :D Já vždycky musím vypadat jak nějaká zhulená a ožralá holka z Bohnic, ale ani po 17 letech mě to slunce nepřestává udivovat :) Zároveň ale musím podotknout, že rovněž nosím kontaktní čočky, protože už od mala špatně vidím. A nepřipadá mi to, že by se mi oči nějak zlepšovaly. Naopak mě mnohdy k večeru dost pálí a bolí a mám je oteklé. Nehledě na to, že jsem se před třemi dny probudila a najednou jsem o moc hůř viděla na levé oko. A tento stav pořád trvá. Řeknu vám, že nejvíc frustrovaná si připadám, když večer vyndám čočky a kolem sebe vidím jen rozplizlé fleky a nic víc. Je mi smutno z toho, že nemůžu vidět věci ostře i bez čoček. Bohužel, můj zrak se zhoršuje takovým tempem, že nejspíš budu úplně slepá, až mi bude 80...

V tomto případě jsou problém kontaktní čočky. Mezi fotony a okem nejenže nesmí stát sklo ani oční víčko, ale nesmí tam být ani brýle, ani kontaktní čočky. Sledování slunce s nimi je bohužel zbytečné, speciálně v případě, kdy sledujete slunce z autobusu, nebo auta. Přes sklo fotony neproniknou a opravovat oko přes kůži nelze.

O spálení:
Ms. Scriptum:
Když je sluníčko tak blahodárné, jak to že se v létě spálím?
mariankosnac:
Inak blíži sa leto, tak by ma zaujímalo opalovať sa alebo neopalovať? Slnko možme pokladať za silný medikament, a ako každý medikament má liečivé aj škodlivé účinky. A keď vidím ľudí vyvaľovať sa na plážach v najsilnejších horúčavách, napadá ma že to moc dobré asi neni. Ich pokožka nieje hladká a pružná, ale vráskavá, pehavá a zostárnutá. A to sa ešte vystavujú rakovinovému riziku. Tiež treba brať v úvahu že slnečné lúče sa menia, niesu rovnaké ako pred rokmi, ale agresívnejšie. Nestačí si radšej zapnúť horské slnko, alebo kdo chce byť opálený zájsť do solárka? A používať ochranu alebo nie? Toť dalšia obrovská nespovedaná otázka ľudstva.

Rozlišujeme světlo pravotočivé - konstruktivní a světlo levotočivé - destruktivní. Jediné konstruktivní světlo je světlo SLUNEČNÍ, všechna ostatní světla jsou umělá a destruktivní.
Fotony člověka spálí, když se vystavuje přehnaně. O slunci, stejně jako o všem, co na světě existuje, platí VŠEHO S MÍROU, všeho moc škodí.
Na solárka pozor, jsou velmi nezdravá, způsobují předčasné stárnutí kůže, vysoušení a jsou vysoce karcinogenní, protože světlo, které vás opaluje, není přirozené. Je umělé (levotočivé, destruktivní) a pamatujte, že co není přirozené pro naše tělo, to mu nikdy nedělá dobře.
Opalování na slunci je to nejlepší, co pro své tělo a své zdraví můžete udělat, ale chovejte se ke svému tělu opatrně, nepřehánějte to s péčí. Když přehnojíte květinu, také vám umře.

A ještě něco málo k fotonům:
Uvažte: Jakto, že když dáte černou desku do sklenice a vypumpujete vzduch (uděláte vakuum), černá deska se na slunci neohřeje ani o desetinu stupně?
Slunce bez atmosféry, interakce vzduchu a fotonů, nemá vlastnosti, které se uvádí vědou.
Ve vakuu (kdyby to bylo možné), se lidské tělo neopálí. Věda uvádí zkreslené INFORMACE (viz. slovníček)

A na závěr početné spokojené reakce pro inspiraci:
woodman:
Ahoj Aluško, není jednoduché psát o slunci lidem s tak pevnými návyky. Když jsem poprvé uslyšel o dívání se do slunce, myslel jsem si své..... Když jsem si ale všiml, že můj pes, který je už skoro slepý každé ráno, hned jak se vyčurá sedne a čučí do sluníčka, až jí tečou slzy a pak jí vymizí modrošedej zákal z očí a vidí šišku co sem jí hodil, šišku kterou by hledala jen po čichu.....pochopil jsem. Všem , kteří zde diskutují chci říct, že co člověk, to originál a skutečnosti, které zde uvedu jsou pouze mé vlastní. Ve třech letech mě srazil kluk na kole a způsobil mi erozi rohovky, krom jiného. O třicet let později mi vlétnul kamínek do druhého oka a stalo se totéž. Při posledním úrazu oka jsem došel na oční a očařka tyto předchozí úrazy zpochybnila se slovy jizva na rohovce je na pořád. Když jsem jí řekl co na to aplikuji, vykázala mě z ordinace. Dnes je mi čtyřicetjedna let, nevím co je to problém s viděním do dálky či na blízko, vidím do dálky v několika úrovních, vidím obaly okolo lidí a uvědomuji si spojitost mezi světýlkem v srdci, sluníčkem a očima které jsou bránou do duše. Díky za tebe sluníčko Jirka Woodman

Nasgol:
Já tento týden, přímo ve středu, byl venku trénovat. Bylo krásné sluneční počasí a ke konci tréninku kolem 18. hodiny jako vždy jsem začal koukat do slunka, a to na 10-20 min. Co já vím, neměl jsem čas...Po návratu domů z tréninku kolem 19. hodiny jsem se díval do zrcadla a mé oči vypadali tak odpočatě jako nikdy, protože dělám VŠ obor informatiky, tak pořád sedím a hledím do PC,už mě to celkem štve.. A někdy v minulost jsem tady četl o koukání se do Slunka, tak jsem to vyzkoušel... I Little Grandmother mluvila o "nějaké" narůžovělé asi auře Slunce a říkala, že je to sluneční energie, no pochvíly jsem ji viděl taky.. Těším se na další díl a západy prokoukané do Slunce :oD

Gája:
Musím se přiznat, že jsem to zkoušela hned po první zmínce, kdy o tom Aluška v nějakém textu psala...Když mám to štěstí a mohu vidět vstávání sluníčka, hledím na něj a zdravím ho. Ten pohled do něj je příjemný. Očím to nevadí a já si uvědomuji tu sílu a množství energie, kterou disponuje. Večerní dívání do slunce je stejně příjemné, takže si intuitivně vybírám čas, kdy do sluníčka lze pohledět. Kéž by nám to sluníčko svítilo více. Ráno vyleze, je modré nebe, pak po něm začnou létat letadla a začnou nás zasypávat a mlžný opar na sebe nenechá dlouho čekat. Jsem z toho chemtrailsu opravdu smutná. Denně je vidět na nebi....

Karloss:
No to člověk čučí co se všechno dozví :) Je pravdou, že včera na procházce jsem zkoušel jedním okem aspoň 1 nebo 2 minuty koukat do slunce kolem 14:30h, ani mi moc neslzelo a na to že jsem to nezkoušel jsem byl překvapený že je to tak snadný, na druhé oko mě ta záře z slunečního disku přišla moc silná tak jsem zůstal jen u levého oka, k údivu odborníků na slovo vzatých na to oko vidím stejně jako na pravé oko, ba co víc, to testované oko bylo odpočatější než to druhé, alespoň tak jsem to cítil. I pro mě je to novinka a v rozporu se zažitým přesvědčením o koukání do slunce.

Radůz:
Vidím, že se do tebe Aluško vědecká obec pustila s náležitou vervou, což se samozřejmě dalo očekávat. Nechci polemizovat o technických věcech odehrávajících se v oku. Řeknu jenom svou osobní zkušenost s díváním se do sluníčka. Já pohledy do slunce praktikuji už několik let a v mém věku ještě nenosím brýle jako většina mých vrstevníků, přesto, že denně pracuji několi hodin s počítačem. Každopádně bych ale doporučil všem kdo se chtějí připojit, začít sledovat východy a západy slunce, tak aby to člověku bylo příjemné. Prostě naslouchat intuici. Všem přeju hodně úspěchů a minimum negativních zkušeností.


* Komentáře jsou moderované, protože toto téma se projevilo jako velmi nepohodlné pro široký okruh lidí. Chcete-li zde diskutovat, chovejte se prosím slušně. Tento pátý díl o slunci je zamýšlený jako poslední, v případě, že byste měli více dotazů, které by stály za speciální pozornost, mohu vytvořit díly nové, ale v tuto chvíli pokračovat nebudeme.
Znovu opakuji, že kdo se slunce bojí a kdo těmto článkům nevěří, rozhodně to nemusí zkoušet, tyto články jsou určené tomu, kdo měl zájem, určitým lidem, kteří se chtěli poučit o něčem, co lidstvo zatím nezná. Nejsou zkrátka pro každého. Pamatujte, že vaše pokusy jsou na vaši vlastní zodpovědnost a vaše vlastní bezpečí.
Kam dál:

 


Komentáře

1 Bo Bo | 18. dubna 2011 v 7:43 | Reagovat

A basta... :-))

2 Prasokrtek Prasokrtek | 18. dubna 2011 v 7:53 | Reagovat

Ahoj, diky za clanky, odvedla jsi potrebnou praci a budiz ti ty negativni reakce poslouzi jako dukaz, ze to bylo opravdu potreba!
Jen se chci zeptat, co bys doporucila nekomu, kdo pri pohledu do slunka kychne?Vzdy jen po delsi dobe, treba po vystupu z metra, nebo budovy.
Nosim bryle, pomerne silne.
Dekuji moc za odpoved, doufam, ze nejsem sam..!

3 hell hell | 18. dubna 2011 v 10:16 | Reagovat

Slunce je bezesporu konstruktivní síla, ale nemusí na něj reagovat dobře lidé s fototypem kůže 1 a do velké míry i 2..to jsou citlivé typy pokožky, kterým mazání olivovým olejem nepomůže..může se i rychleji u nich vyvinout úžeh...

4 malé srdce malé srdce | Web | 18. dubna 2011 v 10:26 | Reagovat

Chtěl bych poděkovat za tento poslední díl článku o slunci, který se dotkl i opačných názorů na toto zajímavé téma a podal tak důležitá vysvětlení a možná i rozptýlil či úplně odstranil u mnohých jisté pochybnosti, obavy a strach ze slunce. A navíc přesvědčil, že pokud někdo v diskuzích vyjádří slušnou formou svůj opačný názor bez nesmyslných útoků a osobních injektiv na autorku blogu, je jim věnován patřičný prostor.

5 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 18. dubna 2011 v 11:24 | Reagovat

Já se teda zeptám ještě jednou :D

"Fotony přes sklo neproniknou"? Kdyby fotony přes sklo nepronikly, nemohlo by proboha být přece průhledné :D Sklo filtruje jenom NĚCO. Jenom malinkou část velmi širokého elektromagnetického spektra, které Slunce vyzařuje (od gama záření, přes rentgenové paprsky, UV záření, světlo, infračervené, mikrovlny až po rádiové vlny) stejně tak část filtruje ozónová vrstva, část vzduch, část voda, část oblečení, v podstatě jakýkoliv materiál co známe, filtruje jenom část - ale pořád jenom část, ne všechno. Například infračervené záření ("teplo") sklem projde. Posaďte se za okno nebo do skleníku a poznáte sami. Gama záření ("radiace", i to sluníčko vysílá) projde třeba i betonem. A viditelné světlo sklem taky projde. Čirým úplně všechno, červené vám vyfiltruje všechno kromě červené složky viditelného světla, modré všechno kromě modré atd. Vidíte Slunce přes sklo? Já teda jo. :D UV záření (to je to, co vás spálí) - no jo, to taky projde. Zkoušel jsem to na brýlích, které se zatmavují působením UV záření. Dal jsem je za okno na přímé Slunce a zabarvily se stejně, jako venku. To všechno mi prostě nesedí.

Když říkáš, že fotony sklem neprojdou, co tím myslíš?

A ještě něco - kdo má něco načteno o chemtrails, tak by mu mohlo dojít, že koukat se do Slunce přes ně taky nemá smysl. Jak to tedy se Sluncem a chemtrails je?

Jinak jsem s koukáním do Slunce začal, sice ne nějak pravidelně, ale od té doby mám "víc energie", nikdo nechápe kde to beru. :D Nevím jestli to je autosugescí, placebo efektem nebo tím Sluncem, ale funguje to. :)

6 churli churli | 18. dubna 2011 v 11:31 | Reagovat

děkuji za varování- myslím, že oční chlamydie mám taktéž.
zajímalo by mě.. alue, do nějakého předchozího článku si psala, že to kolečko které vidíme po koukání do slunce je místo, kudy prochází fotony do oka. to se nám přece stane, i když máme brýle. ale přes sklo to negunguje.. kde je háček?
já se koukala jeden den při takovém mlžném oparu do slunce, hezky to šlo, svítilo lehce. jenže příští den jsem z ničeho nic viděla asi o půl dioptrie hůř! každopádně ještě to nějak zkusím

7 Julo Julo | 18. dubna 2011 v 11:41 | Reagovat

Ja som mal na obe oči zelený zákal a mám v nich voperované miesto prirodzených umelé šošovky a zaujíma ma či tie fotony cez ne preniknú, asi to nie je sklo, ale nejaká umelá hmota.

8 Suny Suny | 18. dubna 2011 v 13:38 | Reagovat

[6]: Chlamydie v oku nejsou časté onemocnění a hlavně pro naše kraje naprosto netypické. Kdybys je měl, tak to rychle poznáš, protože je to zánět spojivek, odumírají ti buňky ve spojivce, stočí se ti dovnitř řasami víčko, poškrábeš si rohovku a to vede k zakalení a jizvení rohovky. Do 30 let je člověk slepý.

9 Peter Peter | E-mail | 18. dubna 2011 v 14:07 | Reagovat

[5]:čauec, já su tak trochu chemik:-) co já vím naprosto že nepronikne vím (teda podle ofic. vědy) je UV záření: taky tady mám spektrofotometr, a pro látky kde chci změřit i UV spektrum, používáme proto speciélní (a příslušně drahé) kyvety (nádobky ve které roztok je) z taveného křišťálu - čistého SiO2 (sklo obsahuje kromě SiO2 i křemičitany, sodík a jiné kovy atd atd, záření o vlnové délce menší než 400nm proppouští jenom asi z 10%, a čím menší vlnová délka, tím propustí míň), namátkou třeba strejda google taky

http://www.slavona.cz/slovnik-pojmu/propustnost-uv-zareni.html

a i křišťál propustí jenom cca 85-90% UV záření (vlnová délka 254 nm). Sklo tak do 5%, podle tloušťky řekněme 2 - 5 mm běžně co se používá. Teď zase teoterizuji tak trochu za Alue (a moje omluva jestli se netrefím) - já se domnívám, že sklo nepropustí všechna data která jsou ve fotonech obsažena - fotony jsou nosiče dat. Fotony jako takové projdou ale data se asi nějak částečně poruší. Pro mozek jsou podstatná právě ona data. Když jsem viděl slunce skrz chemtrails, tak jsem z toho nikdy neměl ani trochu dobrý pocit - zřejmě i chemtrails ony data částečně či i úplně, blokují.

10 Katrin Katrin | 18. dubna 2011 v 14:41 | Reagovat

Mě by zajímalo, jestli když fotony nemůžou procházet brýlemi, tak jestli i platí, že světlo z těch bílých zářivek co nyní všude jsou (popř. z počítače) také nemůže procházet skrz brýle? Ptala jsem se v optice a prý na to jsou antireflexní brýle, na netu jsem našla ještě polarizační že by mohly pomoct. Ale jestli ty brýle musí zakrývat celé oko a nebo záleží pouze na čočce a po stranách může procházet světlo?

11 barchettka barchettka | 18. dubna 2011 v 14:42 | Reagovat

Taky si myslím, že koukání do sluníčka je zdravé... Ale jen tehdy, když si tělo řekne...
Z nějakého důvodu mám po... vadné levé oko (1,5 dioptrie, možná už víc), ale pravé naprosto v pořádku. Brýle už nenosím, na dálku koukám pravým a na blízko levým :D
Ale nedávno jsem zkoušela se dívat do odpoledního slunce tím levým (na které mi to míň vadí) a viděla jsem pak opravdu líp. Nicméně se mi to brzy zhoršilo zpátky...

12 Elave Elave | 18. dubna 2011 v 15:37 | Reagovat

Děkuji za reakci Alue =)). Jen bych se ještě ráda zeptala, jak se chlamydie dají léčit,když antibiotika nezabíraj? Existuje nějaká alternativní léčba?

13 Marry Marry | 18. dubna 2011 v 15:38 | Reagovat

Já sluníčku věřím a hotovo. Je tak přirozené a je tu po celou dobu s lidstvem. Lidé si předtím koukali do čeho chtěli a žádná všda jim neříkala co a jak a nemyslím si že by měli takové zdravotní problémy jako my. To s tím sklem bude pravd:za prvé jsem to už párkrát někde slyšela a za druhé přeze sklo pak nevidím ten opar a to opalování. Říká se že vitamin C je zdravý ale když sníte během 1hodiny 15 pomerančů myslíte si že vám to prosvědčí?Já chytla virážku po celých zádech, a to samé se sluncem.Tělo už prostě říká''dost, to stačí'' o sluníčku jsem už slyšela a koukám se do něj záměrně delší dobu

14 Monika XXX Monika XXX | E-mail | Web | 18. dubna 2011 v 16:02 | Reagovat

Koukám do sluníčka co to jen jde :)

15 Mandle Mandle | 18. dubna 2011 v 18:06 | Reagovat

Přes šošovky ti pronikne jen část fotonů :D.

[5]: Myslel jsi asi průsvitné, což je dost velkej rozdíl. Ale máš pravdu, v článku s tebou souhlasím.

16 Albiii Albiii | 18. dubna 2011 v 18:51 | Reagovat

Koukání do Sluníčka jsem taky zkoušel a zatím je vše v pohodě :) a po tom koukání, po zmizení toho fleku, jsem viděl úplně nádherně a ještě jsem byl po zbytek dne pěkně nabitý energií :)

17 Mirek Mirek | 18. dubna 2011 v 20:51 | Reagovat

Ahoj. Už jsem si zvykl dívat se levým okem za jasné oblohy slunce třeba půl honiny, hodinu, než přijde mrak, lehnu si na lavičku a doplňuji zasoby vitamínu D. Dívám se zatím jen jedním okem, jelikož nevím, jaké to může mít dlouhodobé následky, ale zatím žádné zhoršení zraku nepociťuji, jinak žádnou vadu zraku ani dioptrie nemám.

Alue: stačí se dívat jen jedním okem?

18 Lúmenn Lúmenn | Web | 18. dubna 2011 v 21:32 | Reagovat

Děkuji za odpověď:)

19 Rumburak Rumburak | 19. dubna 2011 v 9:08 | Reagovat

Co je to "lidská láska"? To jesm tedy ještě neslyšel.

20 Renata Renata | Web | 19. dubna 2011 v 10:57 | Reagovat

aluško, děkuji za odpověď. A dodala bych třeba ještě jednu věc... Napadlo mě to při čtení toho, že luna je destruktivní. Ano... luna je ženský princip. A Slunce je mužský, dává - viz obrázek monády. A já mám třeba i problém s přijetím muže. Tudíž  je logické, že můžu mít problém s přijetím slunce....

21 Vlaďka Vlaďka | E-mail | Web | 19. dubna 2011 v 11:24 | Reagovat

www.suprememastertv.cz/1544.php jedna z 12 přednášek o slunci a jeho pozitivním vlivu na duchovní růst.
Dále bude brzy na netu i interview s nejznámějším sonariánem z Indie Sunyogi Umasankarem:
Sunyogi Umasankar odhalil, že u mnoha z tisíců lidí, kteří praktikují zírání do slunce technikou, kterou vyučuje, že se u mnoha z nich zlepšil zrak. Vysvětlil také, jak nejlépe využít procesu zírání do slunce, aniž bychom si ohrozili
své oči.
"Musíme pomalu otevřít oči a podívat se pár centimetrů nad slunce prostřednictvím naší šišinky. Nedíváme se přímo sítnicí, sluneční světlo nepřichází přímo na sítnici. Díváme se z ajna čakry (třetí oko), to je místo středu nad obočím.
Pak se dostáváme k tomu, kde je šišinka,
šišinka bude aktivována. A zatímco se díváme tam, pár centimetrů
nad slunce, pak jsme schopni přizpůsobit oči, aby nebolely, pak si oči odpočinou. Pak se můžeme podívat
skrze epifýzu do středu slunce. A pomalu, pomalu se můžeme dívat do slunce, dovnitř, bude tam černá díra. Tak to je způsob, jak se musíme dívat
v počáteční úrovni." více na www.suprememastertv.cz složka žití bez jídla - breathariáni.

22 Laurelin Laurelin | 19. dubna 2011 v 18:18 | Reagovat

Aluško, v čem je měsíc destruktivní?:) Já se jen ptám, protože mně náhodou přijde výborný a mám k němu blíže než ke slunci. O většině starých národů se ví, že uctívali hlavně slunce, ale měsíc byl pro mnoho z nich vždy symbolem ženskosti (v souvislosti s menstruačním cyklem) a jako se muži modlívali ke slunci, u žen to bývalo naopak. Třeba takový úplněk - brát ho destruktivně, nebo ne? Nevím, jak to bereš ty, každopádně na mě měsíc působí dobře :) Jen bych ráda věděla, jak ty se na to koukáš, zarazilo mě to v tom článku :)

23 Rue Rue | Web | 19. dubna 2011 v 22:24 | Reagovat

Já se do sluníčka vždycky dívala tak nějak intuitivně, i když většinou přes sklo, protože co jiného dělat ve škole, než čučet na sluníčko :D. Ale většinou jen doopravdy chvilku, i třeba venku a pořád mi přímý pohled vadí, ale oči mám zdravé a do mírnější slunka už se zvládnu koukat, protože jsem na tom začala pracovat trochu více, po tvých článcích :). Ale myslím, že člověk by měl ze začátku doopravdy být mírnější, zvláště pokud měl třeba brýle nebo čočky. Pak se stane to, jako třeba Elave. Důvěřovat, ale prověřovat ( a hlavně opatrně).

24 Mandle Mandle | 20. dubna 2011 v 21:53 | Reagovat

Zajímalo by mě, a určitě né jen mě, kde ty data bereš. Né proto, že si myslím že lžeš, ale odkud to prostě víš.

25 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 21. dubna 2011 v 9:38 | Reagovat

[9]: Jo, to je možné, mně jen bylo divné, že se mi ty brýle zatmavily přes okno úplně stejně, jako venku ... ale to může být jak druhem skla v okně, tak i tím, že se zabarví působením i jiných vlnových délek ... což by ale bylo divné, když mají "chránit" právě před UV zářením (jestli před UVA, UVB, UVC, nebo všemi najednou, to nevím).

[15]: Jo, průsvitné, samozřejmě. :)

26 Liu Liu | 21. dubna 2011 v 19:04 | Reagovat

Byla bys prosím tak laskavá a ozřejmila mi proč jsi nezveřejnila i můj příspěvek? Nebyl nijak útočný ani vulgární, s takovýmto přístupem s tvé strany ale plně chápu proč se k těmto věcem někteří mohou snížit.

Věčně tu hlásáš, že jsou věci tak či tak bez sebemenšího vysvětlení a očekáváš, že tomu budou všichni slepě věřit a když někdo namítá nebo má nějaké dotazy, tak ho prostě jednoduše vykážeš? Snažíš se tu vystupovat jako nějaká duchovní ikona a označováním sebe sama v třetí osobě a ve zdrobnělinách dáváš celkem jasně najevo svojí narcistickou povahu.

Na tvoje stránky jsem dříve chodil moc rád, přehlížel jsem paranoické články o symbolizmu a nadšeně hltal každý další článek o jemnohmotných bytostech. Nicméně jsi mě časem dokázala od svých stránek svými prohlášeními a některými tvrzeními a hlavně přístupem k příspěvkům lidí dokonale odradit. Několikrát jsem se vrátil ale pokaždé to dopadlo stejně a teď to tak končí taktéž. Ideálními čtenáři tvých stránek jsou nemyslící ovce, lidé co se nadchnou pro duchovno a jsou ochotni bez jakéhokoliv přemýšlení přijmout jakékoliv tvrzení od člověka, kterého pokládají za o něco duchovnějšího, což je fenomén který se dnes stává tak trochu módou.

Moc mě mrzí, že si nejsi pořád schopna připustit, že se v tobě skrývá ta trocha arogance a narcismu a trochu tam chybí nějaká ta špetka pokory. Po ostatních stránkách jsi totiž celkem úžasná mladá slečna.

Nezavírej prosím oči před kritikou či odlišnými názory, právě ta kritika nás může v mnoha směrech hodně obohatit, jen tomu u každého s nás v menší či větší míře brání pravě ego. Tento můj příspěvek bys už po právu mohla označit za trochu útočný, je mi naprosto jasné, že ho nebudeš chtít zveřejnit, ale alespoň si to přečti a trošku o tom popřemýšlej.

27 Alue Alue | E-mail | Web | 21. dubna 2011 v 19:22 | Reagovat

[26]: Liu, nevím, o jakém příspěvku je řeč, v historii diskuze ho nevidím, ale alespoň by ses mohl umět chovat ohleduplně vůči člověku, kterému píšeš, kterého se to může dotknout a který si to na tebe bude do budoucna už pamatovat.

28 Tammy Tammy | Web | 22. dubna 2011 v 9:53 | Reagovat

Tady v té naší špinavé Ostravě si bohužel moc nepokoukám, sluníčko je večer zalezlé, ráno vychází moc brzo...ale včera jsem měla štěstí a tak hodinku před západem jsem se dívala. Normálně nosím čočky, ale večer jsem si je pěkně sundala, pořádně otevřela okno, ať se nedívám přes sklo a zadívala se do slunce. Pár vteřin mi slzely, ale pak mi to slunko jaksi zezelenalo a kolem něj se vytvořila fialová "aura" a pak už se mi do něj dívalo příjemně. Vlastně se mi i zvedla nálada. Byl to takový pěkný pocit - roky se slunci vyhýbáš, protože ti nakukali, že oslepneš (rodiče, jak jinak) a najednou zjistíš, že se ho nemusíš bát. No, ostatní se pořád snaží o to, abychom se báli dobrých věcí.

[26]: Jinak, já osobně se za nemyslícího člověka, co hltá všechno, co někdo napíše, nepovažuji. Jsou tady články s kterými nesouhlasím, dobrá, těch si tedy nevšímám a myslím si svoje. A jsou články, se kterými souhlasím, protože buď jsem na stejnou věc už přišla předtím a nebo prostě uvnitř cítím, že je to pravda. Rozhodně neskočím na každou věc, kterou někdo řekne, ale když si vzpomenu na dětství: Nebyli to rodiče, kdo mi vnucoval myšlenku, že je slunce špatné? Vzpomínám si, že tehdy jsem nechápala co by mi na sluníčku mělo vadit, pak ve mě ten názor udusili. Děti, které ještě nemají vymyté mozky společností prostě intuitivně cítí, co je přirozené a co ne. Nešla bych se dívat do slunce jen proto, že to Alue napsala. Nikdo není neomylný a jediný, komu stoprocetně věřím, jsem já sama.

29 Mandle Mandle | 22. dubna 2011 v 18:06 | Reagovat

[27]: Počkej, ale Liu se choval ohleduplně, žádné nadávky, jen jeho názor. Ale má pravdu, v tom, že ty třeba řekneš, to je tak a tak, bez vysvětlení a pak se divíš, že lidi ti neveří a vyvrací to. Pokud mezi lidi přijdeš s novou, ještě neřečenou nebo neslyšenou pravdou, musíš jí pořádně vysvětlit, musíš vysvětlit na základě čeho se tak děje.

30 LIu LIu | 22. dubna 2011 v 21:48 | Reagovat

Když si to tak zpětně znovu pročítám, tak jsem to napsal asi dost tvrdě. Nechal jsem se snadno vyvést a za to se omlouvám. Napsat to někdo mě tak by mě hodně vytočil, nicméně co jsem napsal jsem napsal z nějakého důvodu a stojím si zatím. To co jsem ti vytýkal jsem vytýkal proto, že to u tebe doopravdy vidím, neříkám, že v nějaké obrovské míře, ale je to tam a za ty dva roky co tvé stránky nárazově navštěvuji jsem v tomto směru neviděl žádnou změnu a tak mě to irituje čím dál tím víc. Jak jsem již říkal v ostatních směrech jsi úžasná slečna a pokud by se změnilo i toto, mile rád se zařadím mezi tvé nejvěrnější návštěvníky. Trochu tvrději jsem to napsal i s toho důvodu právě proto aby se tě to alespoň trochu dotklo a aby sis s toho něco odnesla. Na těchto stránkách jsi odvedla velikou spoustu práce, která byla ku prospěchu mnohým včetně mě a za to máš můj obdiv a ač si teď myslíš asi něco úplně jiného, tak tě mám opravdu rád a právě i to je jedním z důvodů předchozí zprávy.

31 ok ok | 23. dubna 2011 v 9:12 | Reagovat

Proč plynem "fotony" projdou a sklem už ne? nedává to vůbec smysl aluš...
Jak můžeš na slunku nabíjet SiO2 neboli křemen, když by se na jeho povrchu ta energie měla zastavit?...

32 Alue Alue | E-mail | Web | 23. dubna 2011 v 10:19 | Reagovat

[30]: Aha? Copak nevíš, že snažit se měnit jiného k obrazu svému je absolutní nesmysl? Já se nebudu měnit tak, aby to lidem vyhovovalo, já budu svá a jestli ti to vadí, je to o tobě a ne o mě. Tebe něco rozčiluje, tak si to vyřeš a mě do toho netahej. Děkuji.

[31]: Protože foton se přes sklo oseká. To co projde už není foton v tom slovasmyslu, který je důležitý pro léčbu a výživu lidské bytosti. Kapiš? :)

33 Liu Liu | 24. dubna 2011 v 17:53 | Reagovat

[32]: Já se tě ale nesnažím měnit k obrazu mému :D to bych tomu dal hodně na pr*el. Jen ti tu na rovinu říkám co mě tu na tobě tak často irituje, doufaje, že si to alespoň trošičku vezmeš k srdci. Pokud se k tomu hodláš otočit zády namísto toho aby sis s toho něco odnesla jak tomu tak zdárně ohledně kritiky činíš už kolik let je to jen na tobě

34 Arcanis Arcanis | E-mail | Web | 4. května 2011 v 18:35 | Reagovat

Zdravím,
nechci zbytečně prudit, tak se pokusím jen věcně, takže to možná bude znít trochu stroze, ale nespadnu tak do toho, co čeho bych nechtěl.

Předně fotony. Foton je částice světla. Pokud něco vidíte, odráží to fotony či je propuští. Tj přes sklo fotony projdou, protože přes sklo vidíme. To samé přes brýle, i přes chemtrails. Samozřejmě při průchodu látkou se pozmění jejich vlastnosti (směr, ...), takže je vidět různě zabarveně nebo třeba mlžně přes mlhu. Stejně tak proniknou skrz zavřené oko, protože i se zavřenýma očima koukáním do slunce nevidíme úplnou tmu.
Tolik tedy k pojmu foton. V článku je ovšem míchán tenhle pojem s něčím jiným. Neříkám že je to špatně, pro mě za mě, klidně, ale lidi to zmate, stejně tak tebe. (proč jablku říkat hruška, když tomu všichni říkají jablko? ale ano, můžeme je peskovat za to, že nejsou dostatečně duhovně vyvinutí a myslí si že jablko je jablkem). Chci jen říct, že musíš počítat s tím, že lidi nepochopí a budou nadávat, když budeš používat pojmy, které jsou zažité v nějakých váznamech, v jiných významech. A nebo to míchat dohromady.
Čili kdokoli to čtete, nemá to moc společného s fyzikálními částicemi, fotony (které jsou popsané tady http://cs.wikipedia.org/wiki/Foton). je teď jedno jestli nějaké fotony existují nebo jsou to jen konspirace šílených vědců, prostě je to běžně používaný pojem v tom smylu, jaký jsem znal výš.
Proto by možná stálo za zvážení, to slovo něčím v článku nahradit. Nevím jakým slovem, ale tipuju že by to mělo být něco ve smyslu "původní světlo ze Slunce, které je filtrováno jen přírodní atmosférou a neprochází přes žádné cizí materiály, jako je sklo, chemtrails atd". Hned by tomu bylo mnohem víc rozumět, než když je takhle snaha míchat pojmy, o kterých toho moc nevíš :)

Co se týče samotného koukání do Slunce, měl bych drobnou poznámku. Já si myslím, že dlouhodobý koukání do Slunce jednoduše ničí oči, intenzitou světla. Byla už kdysi nějaká kauza, kdy nějaká sekta vydržela koukat do Slunce tak dlouho, až všichni oslepli. No kidding. Proto, když tohle budete dělat, i když to oslepnutí je podle vás blbost, v rámci vašeho zdraví zkuste se nekoukat v poledne a ani v létě moc, třeba mi ještě za 50 let poděkujete, že ještě vidíte :) (ale tím nechci snižovat blahodárnou účinnost Slunce, tohle byla jen praktická poznámka k tomu, že přehánět to škodí)

Tak se měl Alu, a ať ti všechno co potřebuješ jde od ruky;)

35 Arcanis Arcanis | E-mail | Web | 4. května 2011 v 18:53 | Reagovat

k "Uvažte: Jakto, že když dáte černou desku do sklenice a vypumpujete vzduch (uděláte vakuum), černá deska se na slunci neohřeje ani o desetinu stupně?"

No já nevím, ale ve vesmíru je (pro všechny praktické účely) dost vzduchoprázdno, a jakože tedy planeta daná do vzduchoprázdna se ohřeje? S tou deskou jsi to zkoušela? jestli jo, popíšeš jak se ti podařilo dosáhnout vakua?

Jen by mě zajímalo, jestli to co píšeš máš podložený nějakými zdroji (tj odkud jsi to vzala) nebo je to vlastní zkušenost? Jestli to je tvá osobní, objektivně nezpochybnitelná zkušenost, nelze mít nic proti. Ale pak bych rád tu zkušenost slyšel :) (jestli to není moc osobní, do čehož bych neměl strkat nos)

A ještě: "Slunce bez atmosféry, interakce vzduchu a fotonů, nemá vlastnosti, které se uvádí vědou." které fotony myslíš? Foton je malá částice, která letí od Slunce (a jiných hvězd) na zemi, skrz atmosféru, a nese světlo a teplo. Takže jak jsi myslela že Slunce bez fotonů nemá vlastnosti uváděné vědou? Vlastnost slunce je (mimo jiné), že vazařuje fotony. Které vlastnosti jsi tedy měla namysli?

případě díky za odpovědi, jestli ti mé komentáře přijdou příliš hádavé a rozhodneš se je neuveřejnit a neodepsat na ně, nevadí, sice škoda ale život jde dál. Je škoda že i po takové době je pořád vidět, že pořád máš ještě ty staré psychické a duševní bloky, ale třeba časem zmizí a ty se budeš dál vyvíjet, a nebudeš tak zasekaná jako teď :) (to taky nebyla výtka, každej je nějakej, a každej se vyvíjí jinak rychle a za jiných situacích. uvidíme za pár let, co z tebe bude :) A argument, že tě neznám, neberu. Je to sice pravda, ale máš tu tolik sebeprezentace, že není potřeba jabko mít v ruce abych mohl tvrdit že je červené. Tenhle blok je tvým obrazem, nebo spíš tvojí částí že. A ty mě neznáš, nepotkala jsi mě (pokud vím :D), nevíš co jsem prožil atd, takže nemůžeš tvrdit, co můžu a co nemůžu vidět;))

36 Bonjour Bonjour | E-mail | 30. září 2012 v 7:08 | Reagovat

Ahoj všem, speciální dík Alue za zajímavý seriál. Delší dobu mě zajímá jedna věc. Jedno z mých prvních pozorování slunce, které proběhlo cca půl roku nazpátek se mi stala věc, že jsem viděl tzv. černou "vrtuli" koutkem oka (omlouvám se nevím jak jinak to popsat). Do dnes mě zajímá co to mohlo být. Pokud někdo ví o co jde, budu moc rád. Děkuji :-)

37 karel karel | E-mail | Web | 22. prosince 2012 v 20:15 | Reagovat

nikde jsem nemohl najít čtverku. je to tak úmyslně stažené?

38 Alue Alue | E-mail | Web | 4. ledna 2013 v 10:32 | Reagovat
39 karel karel | E-mail | 4. ledna 2013 v 13:42 | Reagovat

[38]: děkuji tedy za odpověď a omlouvám se za blbý dotaz (opravdu to nešlo najít přes vyhledávač). nedávno jsem to zkoušel a v zimě to není problém, jen v létě většinou mhouřím, tak snad mi toto cvičení pomůže. je to snad jediné, co by ještě mohlo, oční cviky, jako např. kroužení nefungují. pamatuji si odpověď optika do časopisu Záhady na otázku zda fungují "...Jeden pán mi utkvěl v paměti na vždy. Přišel za mnou, že chce udělat 10 brýlí po půl dioptrii dolů a že bude každý den pravidelně oko cvičit s tím, že za rok stane před světem bez brýlí..."

40 martin martin | E-mail | 13. října 2013 v 13:55 | Reagovat

Přišel jsem na vynikající zlepšovák pro necvičené oči! Pomůže vám dívat se do sluníčka v jakoukoliv dobu- třeba i v poledne! Stačí, když si na svůj obličej položíte dlaně a na slunce se dívali skrz mikroškvírečky mezi vašimi prsty. Zmírní to sluneční záři tak, že je snesitelná i pro necvičené oko. Nebo si můžete udělat do papíru malé dírky a dívat se skrz něj ;)!

41 Martin Martin | E-mail | 10. listopadu 2013 v 8:59 | Reagovat

Ahoj, aluško; prosímtě- je dívání DO MĚSÍCE nezdravé? Díky!

42 Martin Martin | E-mail | 17. listopadu 2013 v 17:00 | Reagovat

[41]: Obzvlášť zírání do úplňku?

43 Vladimír Vladimír | E-mail | 25. srpna 2015 v 17:33 | Reagovat

Alue ještě jsem nedočetl tento pátý díl( ale velmi se na něho těším:-) )ale po přečtení prvních vět,musím s Váma souhlasit a  musím říct,že lidé jsou opravdu velice zlí,už s principu.Proto mám raději pejsky a vůbec všechna zvířata a přírodu kolem než většinu lidí.Snad to ale nebude většina(což by mě jen potěšilo ) ale určitě jich je dost na to,aby hodnému a milému člověku udělali z krásného dne temnou noc.Ale i přes to všechno musí být lidé jako Vy,kteří se nad toto zlo povznesou,protože si na druhou stranu myslím,že to jsou všechno zkoušky,které nás vlastně jen zocelují a záleží jen a jen na konečném cíli naší práce a ne na cestě,kterou jsme se k tomuto cíli dostali.
Děkuji za Vaši snahu a trpělivost Vláďa :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama