V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 13.12.

1. Křišťál: Kde a jaký sehnat?

18. července 2011 v 5:40 | Alue |  Křišťály, polodrahokamy
Křišťál
Křišťál je neocenitelný pomocník každého z nás. Má široké využití a každý se shodne na tom, že je to velmi výjimečný kámen.
(Více o křišťálu, konkrétně jeho možnostech použití a čištění popíšu v druhém článku.)

O tom, jak významný a léčivý je křišťál ví snad každý z nás, a proto jde tento kámen vesměs hodně na odbyt. Každý, kdo má rád kameny, nebo jimi léčí, nějaký křišťál má, protože jde v podstatě o ,,základní" kámen, který nesmí v žádném sortimentu chybět. Přesto je toho hodně, co lidé o křišťálu neví a proto ho často používají nesprávně, nebo vybírají nevhodné tvary k účelům, na které by měl být použit úplně jiný. Tyto články se v tom pokusí udělat pořádek a před omyly varovat.

Jaký křišťál má sílu a jaký ne?
Málokdo ví, že křišťál ztrácí léčivou sílu, pokud se upravuje.
Plnohodnotný křišťál s plným léčivým potenciálem je ten, který je surově uražený a dále neupravený. Jeho síla se odvíjí ne podle toho, jak je velký, ale spíše podle toho, kolik má hrotů a jak je vnitřně uskupený.
Například, pokud má křišťál uvnitř prasklinu, jeho síla slábne. Samozřejmě, že menší křišťál je slabší, než větší a tlustší, pokud má ale několik hrotů, potom toto pravidlo neplatí úplně.

Za účelem léčení je úplný nesmysl pořizovat křišťálové oblázky, jako jsou tyto:
Malé zahlazené křišťálové kamínky jsou moc pěkná ozdoba, ale jejich léčivý potenciál je mizivý, naprosto minimální. Navíc nasají trochu destruktivní energie, vnitřně rychle popraskají, tím jejich síla zmizí úplně a už jsou potom naprosto nepoužitelné. Pokud plánujete koupit křišťál takový, který vám k něčemu bude, rozhodě takové oblázky neberte. Tyto jsou krásné jako šperky, ale praktické využití nemají.

Další nevhodný tvar je tento:

Tohle jsou sice surové úlomky, ale nemají správný tvar, jsou moc rozrušené a energie v nich neproudí tak, jak má. Krásná ozdoba, ale k léčení nevhodné.

Správný tvar křišťálu:

Tyto jsou uražené správně, mají podlouhlý tvar a rovné plochy. Konkrétně tyto na obrázku jsou spíše menší a s více kazy, ale už mají sílu a jsou použitelné k cílenému léčení. Samozřejmě jsou mnohem větší a lepší kvality, ale pokud se vám podaří sehnat takový, jaký je na obrázku výše, máte vyhráno.
Pokud zůstaneme ještě u tohoto obrázku, stojí za pozornost křišťál, který je zde položený dole, druhý zleva. Ten má totiž dva hroty, je to ,,dvojče" a jeho síla je dvojnásobná, než kdyby měl hrot jen jeden. Dvojčata jsou výborné tvary křišťálů.
Tvarově nejlepší a nejsilnější, pokud byste vzali v úvahu jen vzhled, je proto dvojče, anebo ten, který je čirý, velký, rovný a bez zlomů uvnitř.


Obrázek výše ukazuje křišťály se dvěma hranami, z každé strany jedna špička. Tohle je velmi výjimečný tvar, je vzácný a moc jich neseženete. Má speciální využití, ale na bežné léčení je nejlepší ten, který má špičku jen jednu.

Ideální tvar křišťálu je tedy něco jako tohle:


Ideální křišťál je do určité míry pravidelný, ale jeho nerovnosti dokazují, že je ,,přírodně" uražený.

Při výběru křišťálu za účelem léčení proto zkoumejte jeho povrch, nejenom základní správný tvar, který by měl mít.
Dávejte pozor, abyste nekoupili kus, který bude mít obroušené a zahlazené hrany. Většina křišťálů, které v běžně dostupných obchodech seženete, mají broušené strany, nebo jen některé (většinou jednu), aby vypadaly lépe. Bohužel stačí obrousit pouze jedinou stranu a křišťál už ztrácí sílu.
Na obrázku výše vidíte, jak má neobroušená plocha křišťálu vypadat, je to jeho levá strana, ta osvětlená. Vidíte tam vroubky a mapy. Takový musí být ze všech stran.

Zásadně se vyhněte tomuto:
Na tomto křišťálu je evidentně zahlazená každá plocha a jeho léčivá síla je tím zničená. Jako okrasa do bytu je skvělý, jako léčivá pomůcka je k ničemu.

Každá přírodně uražená plocha křišťálu má plochy s určitou texturou. Nejsou úplně hladké a rovné, ale mají na sobě jakoby mapy a hrbolky, když je nastavíte proti světlu. Pokud je hrana křišťálu úplně hladká a bez map, je zahlazená a takový nebrat.

Správné křišťály většinou v obchodech a e-shopech neseženete, protože nejlepší jsou dopředu vybrané a ty slabé se nabízejí ke koupi lidem. Na neupravené křišťály s dobrou sílou musíte mít štěstí, dají se sehnat u soukromníků, kteří se tím zabývají a shánějí si je jinak, než koupí v obchodech, případně na veletrzích polodrahokamů se občas dá najít skvělý kousek.

Křišťál se nevybírá jenom očima, ale bere se do ruky.
Když budete mít možnost vybrat si křišťál, nezkoumejte jen jeho tvar a jestli nemá zahlazené plochy, ale věnujte pozornost jeho energetickému potenciálu. Každý křišťál, který vezmete do ruky, na vás jinak reaguje. Některý je silnější, jiný slabší, některý víc sedí k vaší bytosti, jiný lépe padne vašemu kamarádovi. Pokud vybíráte křišťál pro sebe, neměl by vám ho určit někdo jiný, ale vy sami.
Vezměte ho do ruky a vnímejte, co cítíte. Někdo cítí tlak, někdo teplo, někdo intuitivně pozná, který kámen mu padne nejlépe. Já například vnímám sílu křišťálu podle zvláštního tlaku, až bolesti. Někdy to cítím po zápěstí, potom je křišťál slabý, někdy po loket, to už je skvělé a pokud mi jde jeho ,,aura" až za loket, potom je to opravdu velmi silný křišťál.
I vy byste měli vypozorovat, jak ho vnímáte a podle toho si ho určit. Nemůžete se splést, jde o intuitivní volbu. Po kterém zatoužíte a který vám bude v ruce nejpříjemnější, ten je pro vás ten pravý.
Chraňte křišťály před nárazem. Pukliny uvnitř ničí jeho sílu.

© Aluška.org, Alue K. Loskotová 2011. Publikování části nebo celku na jiných stránkách je zakázáno.

Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/

 


Komentáře

1 Monika Monika | 18. července 2011 v 8:54 | Reagovat

Používam surové kryštály do orgonitov a mám overené, že naozaj veľmi pekne účinkujú (zdravie, pokoj v duši, harmonia v byte, bujná vegetácia atď.), takže nie je to s nimi až také zlé.
Je ale aj pravda, že používam svoje svetlo, meditujem a pod., takže ich potenciál je potom zrejme aj vyšší. Moje orgonity majú krásnu fialovú auru a vidím aj hviezdičky alebo iskričky, také niečo :)
Málokto používa do orgonitov hroty, sú drahé... i keď, orgonity sú kapitola sama osebe, že? ;)

2 Myšák Myšák | 18. července 2011 v 12:24 | Reagovat

Alue, mám otázku - ať už se jedná o křišťál nebo nějaký jiný kámen jako je třeba růženín, ametyst, tygří oko atd. jsou prakticky všechny nepoužitelné pokud jsou vyhlazené ??

3 Babe Babe | E-mail | Web | 18. července 2011 v 12:31 | Reagovat

Ha! Tak takový musím sehnat :).

4 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 18. července 2011 v 12:45 | Reagovat

Takže jestli jsem dobře pochopila zavrhuješ tromlované kameny (zřejmě všechny druhy kamenů ne jen křišťál)? To, že má v sobě dvojče ... tím myslíš křišťál fantom nebo jde o jiný druh? Jak už jsem tady na blogu psala, tak se léčivým kamenům věnuju a musím říct, že s tromlovanými kameny mám dobrou zkušenost :o) já osobně bych je nezavrhovala.

5 Delia Delia | E-mail | Web | 18. července 2011 v 13:12 | Reagovat

Ahoj, já jsem si naštěstí vybrala dobrý a silný křišťál (tedy-podle toho, co v tomto článku píšeš), intuice nezklamala :).

Děkuji ti za tento článek. Křišťály mám strašně ráda!

6 mariankosnac mariankosnac | 19. července 2011 v 7:59 | Reagovat

Vybrat si rukami...ale co z toho ked pre nas obycajnych smrtelnikov je šuter ako šuter. Zohnat pravy silny krystal je nemozne, na internete ponukaju uz len odpad.
Mam taky minikrystal,  vlastne je to kusok horniny a znej vystupuju krystale, zdaju sa mi zožltnuté. Zajimalo by ma ci ich treba cistit alebo nabijat

7 Martina Martina | 19. července 2011 v 10:05 | Reagovat

Díky za rady Alue :)

8 Lara Lara | 19. července 2011 v 10:24 | Reagovat

Aluš, to, čo píšeš o kameňoch je zaujímavé, je to iný pohľad. Vlastne, také je skoro všetko, čo napíšeš, dokážeš upútať čitateľa ako čarodejka ;D Zaujímavý je Tvoj spôsob myslenia na Tvoj vek celkom inteligentný (hoci viem, že o veku to neni). Ja som v Tvojom veku určite tak rozhľadená nebola. Obdivujem Tvoj širokospektrálny záber a mnohostrannosť záujmov. Si šikovná. Sama sa ale teraz sústreďujem skôr na kvalitu, než kvantitu a som toho názoru, že keď človek porozumie sám sebe, porozumie všetkému, aj kameňom. A to je pre nás, ľudí na tejto Zemi, práca hádam na celý život, v niektorých prípadoch aj životy... to závisí od rozhodnutia každého jedného človeka individuálne.

9 Lara Lara | 19. července 2011 v 10:33 | Reagovat

Môj pohľad na kamene je teda iný než Tvoj, hádam ťa to neurazí. V závislosti od toho, ako zatiaľ poznám samu seba, vnímam kameň ako energiu, ktorá však sama osebe nemá nijakú liečivú, či ináč prospešnú silu. Tú silu totiž dáva kameňom človek sám – svojou myšlienku a vierou v ňu. Človek svojou vierou prepožičiava kameňom silu, ktorá ho následne lieči, či aj vylieči v závislosti od toho, aká je sila viery daného človeka. Samotný kameň nikdy nikoho nevylieči, keď tomu dotyční nebudú veriť, ani nemá sám osebe tú moc, je iba naším sprostredkovateľom, preto ani nezáleží na tom, ako vyzerá, koľko má hrotov, či akým spôsobom bol ťažený či opracúvaný... Aj vychádzajúc zo zákonov Vesmíru, jediný kto môže človeka vyliečiť, je ON SÁM! Tým pádom je to s kameňmi rovnaké, ako s rituálmi – sú v podstate zbytočné, stručne povedané.

Toť môj názor, ku ktorému som dospela vlastným hľadaním a poznávaním seba - v sebe. A ako čoraz viac zisťujem, došlo k nemu viacero ľudí. Jeden veľký majster už pred dvetisíc rokmi poučoval ľudí, ktorí verili tomu, že ich môže vyliečiť voda v istom zázračnom prameni, keď im výstižne riekol: „Liečebný prameň je vo vás, vo vašej duši. Dvere k nemu sú pevne uzavreté a kľúčom k nim je viera. Každý, kto má tento kľúč, môže otvoriť dvere, ponoriť sa do liečivého prameňa a uzdraviť sa.“ Preto, je z môjho pohľadu Tvoj článok pre mňa neužitočný a zbytočný. Niekto iný, to však môže vidieť ináč. Čo je pre druhého bez úžitku, niekomu momentálne býva na osoh a to dovtedy, dokým sám v sebe neobjaví pravdu. Časom sa tiež naučíš, že zotrvávanie na skostnatených myšlienkach a rituáloch je nezmyslom... Ak nie dobrovoľne, život Ťa donúti...

10 Nika Nika | 19. července 2011 v 10:58 | Reagovat

Ahoj,ja mám ruženín v tvare druhého obrázka.To čo je k nemu napísané platí len pri krištále,alebo aj pri ostatných kameňoch?Teta u ktorej som ho kúpila,povedala že to nevadí a k tomu mi porozprávala všetko,ako sa oň starať.Ale o tom tvare nič nehovorila,že by to nejako malo prekážať

11 Azure Azure | 19. července 2011 v 11:28 | Reagovat

pěkný článek, zas něco co jsem nevěděl ;)... překvapivě mám taky křišťál, akorát je trochu malý, ale neobroušený a má dva hroty :)

12 Alue Alue | E-mail | Web | 19. července 2011 v 11:41 | Reagovat

[2]: Rozhodně NE! Tento článek má v nadpisu jako první slovo KŘIŠŤÁL, protože mluví pouze o něm. Jiné kameny mohou být hlazené, většině to neublíží, křišťál je ale v mnohém speciální a tento článek mluví jen o něm, rozhodně se to nesmí aplikovat na všechny ostatní kameny, protože tam to neplatí.

[4]: Viz, odpověď na koment číslo 2. výše.

[9]: Ne, ve Vesmíru je všechno neměnné a dané, neřídí se to podle úhlu pohledu, protože potom by Vesmír nemohl existovat. Má daná pravidla a dokud to člověk nepochopí, nikam dál se nedostane. Pleteš si sílu myšlenky s danými vlastnosti kamenů, každé je jiné téma a ačkoliv spolu souvisí, nemůžeš je motat dohromady jako jedno.

[10]: Viz, odpověď na koment číslo 2. výše.

13 ok ok | 19. července 2011 v 13:11 | Reagovat

Například k harmonizaci a vytahování destruktivní energie jsou oblázky dobrý - aventurín, ametyst, růženín apod., všechno na bázi křemene.

[9]: Je nesmysl tvrdit, že krystaly nemají schopnosti pracovat s energií a že záleží jen na naší myšlence. To bys už mohla říct, že nefunguje ani homeopatie. Krystaly fungují normálně na fyzikálních principech. To že dodává nebo vytahuje bioenergii je dobře využitý fyzikální proces. Třeba když jsem zamlada (asi Egypt:) profesionálně léčil, na tabulkách jsem musel přímo spočítat dobu působení a podobný věci. Pak k léčenýmu přistoupily mé pomocnice a držely v rukách velký krystaly nad přesně určenýma místama a směřovaly přes krystaly svou energii, která se tak zesilovala. Dodáním energie do správných drah nebo čaker odblokuješ špunty z destruktivní energie, který zavazí toku bioenergie. Na tvarech krystalu taky záleží - každý má trochu jinou rezonanci a je vhodnější na něco jinýho.

14 Nika Nika | 19. července 2011 v 13:33 | Reagovat

Díki.Nepýtala by som sa kebyže tu sú tie komentáre predtým.Ale vtedy si ich ešte neschválila,tak sa nezobrazovali :D

15 Pišta Pišta | 19. července 2011 v 14:42 | Reagovat

Používam mliečne kremene, čo najčistejšie. Je to tiež odroda "krišťálu", ale ja to používam na úplne iné veci, no princíp ostáva rovnaký ako pri liečení.
[8]:[9]: - Alue by to možno mohla vysvetliť inak, ale tak skúsim to za ňu: všetka hmota je v podstate energia ktorá vibruje na nejakej úrovni. Krišťál upravuje vibrovanie energie tým, že ju harmonizuje do pôvodného stavu, preto sa označuje za liečivý.
Lepšie to už vysvetliť neviem.
Nech je Sila s nami ;-)

16 Delia Delia | E-mail | Web | 19. července 2011 v 15:14 | Reagovat

Trolmované kameny (křišťály, nebo také ametysty) se běžně používají na výrobu ,,elixírů". ,,Elixír" je voda, do níž je vloženo několik čistých a nabitých křišťálů. Tato voda slouží ke konzumaci a k vnitřnímu pročištění těla. S tímto ,,elixírem" mám osobní (pozitivní) zkušenost díky jedné moc milé paní. Doporučuji všem :)!

17 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 19. července 2011 v 16:08 | Reagovat

Alue, ještě mám dotázek, možná to je trochu mimo článek a možná ne, ale napadlo mě to v souvislosti s křišťálem. Jaký názor máš na křišťálové lebky? Myslíš, že mají nějakou sílu, když jsou vlastně opracované? A s tím by mohl souviset i jiný dotaz, jaký názor máš na přívěsky z křišťálu, kyvadla apod. (vrtaný křišťál apod.)? Díky za odpovědi.

18 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 19. července 2011 v 18:58 | Reagovat

[16]: to máš pravdu, ale neopracovaný kámen je mnohem účinnější než opracovaný ... souvisí to s velikostí povrchu. Opracovaný (tromlovaný) kámen má mnohem menší povrchovou plochu než ten neopracovaný (přírodní). Proto jsou pro výrobu krystalové vody (elixíru) mnohem vhodnější neopracované kameny než ty tromlované.

19 Natália Natália | 19. července 2011 v 22:06 | Reagovat

[17]: Akurat dnes som sa dostala ku kristalovym lebkam a tiez by ma zaujimalo ci naozaj maju taku obrovsku energiu ako sa hovori.

20 cajovnaprozeny cajovnaprozeny | Web | 22. července 2011 v 8:27 | Reagovat

[4]: opracování může mít vliv, ale podle mě zanedbatelný, síla kamene přece musí být tak neskutečná, že nějaké obroušení je nic proti potenciálu kamene samotného.
Mě opracovaná amazonit dokáže ulevit od migrény, nezavrhuju...nehledě na to, že neopracované kameny se velmi těžko shání.

21 Jan Paleček Jan Paleček | E-mail | 16. září 2011 v 17:20 | Reagovat

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli se nedá někde na internetu koupit podle tvého popisu dobrý křištál, protože "u nás" v Severních Čechách nějakého soukromníka asi neseženu :(
Děkuji za odpovědi...

22 pavel pavel | Web | 15. října 2012 v 12:25 | Reagovat

Máš tu nepřesné a zavádějící informace, přečti si moji knihu o křišťálu, najdeš ji i v městské knihovně. :D

23 Domča Domča | E-mail | 14. prosince 2013 v 16:13 | Reagovat

[13]: Jak na koho, na někoho opravdu homeopatie nezabírá, je to ryze individuální věc, protože každý organismus je jiný....

24 Domča Domča | E-mail | 20. prosince 2013 v 10:07 | Reagovat

A viděli jste pohádku Kouzelný křišťál?O:-)

25 Domča Domča | E-mail | 8. ledna 2014 v 15:18 | Reagovat

[9]:Máš naprostou pravdu, také jsem tomu nechtěla uvěřit až do té doby co se mi do ruky dostala kniha: Moc podvědomí od Dr. Josepha Murphyho. Kde vysvětluje že existuje mnoho lidí, kteří takřka jedním dechem upozorňují na úspěchy dosažené na základě některých svých teorií a zcela neprávem se tak snaží prokázat jejich správnost, protože i kdyby byla jeho teorie pravdivá tedy opravdu léčiva nikoho by nevyléčila kdyby v to nemocný sám nevěřil, tedy vše je pouze o naší víře!A  tudíž žádný doktor, žádná metoda a ani teorie by si neměla dovolit přivlastňovat nějakou svou moc uzdravení. To pouze člověk sám se dokáže uzdravit.  Všechno to do sebe nádherně zapadá. Věštice nesmí druhému člověku říct že zemře, protože kdyby mu to řekla mohl by tomu ten člověk uvěřit a již by se tak opravdu stalo. O tomto Vesmírném principu věděli a již ho využívali už dávni domorodci, je to popsáno i v knize: Poselství od Protinožců. Také znám jeden případ, kdy si muž vyléčil žlučníkový záchvat bučkem, protože jednoduše věřil teorii, že kůl kůlem vyrazíš...;)Záleží tedy pouze na tom, čemu věříme a začínám vážně uvažovat i nad tím, že všechny ty nové objevy toho: tohle je nezdravé, do tohohle přidávají tamto, nejezte to: je zase jen další marketingová trh, který v nás vyvolává pouze nové strachy a my pak už ani nevíme co jíst, nejíst a čemu věřit či nevěřit. Potom je jasné, že když tomu co mi zase nakukali uvěřím, například i tomu že brambůrky jsou škodlivé, tak se pro mě tím škodlivým opravdu stanou a začnou mi ubližovat. Je jedno zda je metoda či teorie podložená vědeckými prokázanými faktory nebo jestli je správná, nesprávná, pravdivá či nepravdivá o to tu ve věcech vůbec nejde. Proto jednomu něco pomůže a druhému ublíží a jen my to shazujeme na genetiku, jiný organismus apod. Takže si to všechno prostě děláme jen my sami...Je mnoho lidí, kteří se stravují jak prasata a nic jim celý život není, žádná nemoc je nepostihne a dokonce nás někteří i přežijí. Jednoduchá odpověď: věří tomu, že jim to neublíží, že to pro ně není nezdravé:)

26 Ema Ema | Web | 4. května 2015 v 16:59 | Reagovat

Aluško, jak poznám, že je můj křišťál nebroušenej? Já myslím, že asi broušenej je, protože má všechny strany rovné, ale jak si ho tak prohlížím, má pá prasklinek na jedné straně. Vevnitř je dost popraskanej, jakoby zamlženej.Taky má takové špinavé škvírky na jedné straně a ty jsou taky úplně uhlazené k stěnách...

Fakt nevím, jestli je nebo není upravovanej... Nevíš to Ty?:) Mimochodem ty hladké stěny, které vedou ke špičce křišťálu, jsou šikmé, nejsou stejně rovné. Dík:)

27 Lily Lily | E-mail | 18. července 2015 v 16:01 | Reagovat

Ahoj Aluška,
Nejake dalsie članky o inych kamenoch nebudu? Alebo rozsirit časti o krištáloch, je to velmi zaujimava tema a ty maš znalosti čo nikto iny nema :) škoda že táto rubrika je už dlho nerozšírena

28 Ela Ela | 3. dubna 2016 v 16:14 | Reagovat

Obrazky se nezobrazuji😞

29 Aneta Aneta | E-mail | 12. září 2016 v 12:13 | Reagovat

Jak ma byt idealne velky?

31 Alue Alue | 12. září 2016 v 13:08 | Reagovat
32 Mia Mia | 22. září 2016 v 17:38 | Reagovat

dobrý den, můj syn nalezl v lese zřemě nějaký krystal má nádech zelenkavé nemohla bych vám zaslat foto?

33 Alue Alue | 23. září 2016 v 9:45 | Reagovat

[32]:  klidně pošlete, ale bude to asi nějaký křemen :)

34 Nikol Nikol | E-mail | 27. října 2016 v 20:16 | Reagovat

Píše se tu, že se má křišťál čistit v ledové vodě a zásadně nenabíjet na slunci, ale všude jinde na internetu jsou úplně opačné informace :( vlažná voda, někde dokonce teplá a nabít na slunci...tak už opravdu nevím, čemu věřit :(
I když na těchto stránkách to vše dává větší smysl... :)

35 Alue Alue | 27. října 2016 v 20:58 | Reagovat

[34]:  Díky. Tak nad tím popřemýšlej sama když nevíš, dávání na slunce je logický nesmysl, pokud člověk ví jak vznikají polodrahokamy. Lidi neví, opisují jeden od druhého, nikdo nemá originální data, proto je všude na netu to samé a stokrát zopakovaná konina se stává pravdou.

36 Míša K. Míša K. | E-mail | 2. září 2017 v 12:17 | Reagovat

Krásnou sobotu Alue :-) celkem přemýšlím o koupi krystalu, který nabízíš ve svém obchodě. Můžu předpokládat, že jsou všechny nabízené krystaly vhodné, když vezmu v potaz informace v tomhle článku? Děkuji za odpověď. Asi se blbě ptám, nezlob se :-)

37 Alue Alue | 2. září 2017 v 12:19 | Reagovat

[36]:  Vhodné k čemu konkrétně? Nechápu kontext dotazu.

38 Míša K Míša K | E-mail | 2. září 2017 v 15:32 | Reagovat

[37]: no vhodné k tomu, aby byly pro nás užitečné. Aby fungovaly, tak jak mají :-)
Já jsem měla pocit, že ty v e shopu jsou více upravené ale asi se mě to jen zdá. Vypadají krásně prostě :-)

39 Alue Alue | 2. září 2017 v 16:11 | Reagovat

[38]:  Užitečné křišťály jsou od levelu 5 nahoru. Slabší nenabízím.... pokud se bavíme konkrétně o brazilských křišťálech, nejsem si totiž jistá co máš přesně na mysli.

40 Alue Alue | 2. září 2017 v 16:14 | Reagovat

[38]:  Nebo jestli máš celou dobu na mysli Energetické krystaly, tak popis materiálu a funkce je tady:
http://karolinaloskotova.blog.cz/1611/energeticky-krystal-funkce-a-pouziti
- to je něco jiného a jinak to funguje.

41 Míška Míška | E-mail | 2. září 2017 v 16:18 | Reagovat

[39]: tak to jsem se potřebovala ujistit, že nabízíš ty "pravé " děkuji
Jenom vůbec nevím, jaký zvolit? Můžeš prosím poradit? děkuji

42 Miška Miška | E-mail | 2. září 2017 v 16:20 | Reagovat

[40]: aha, už jsme doma. Jsme se od začátku blbě pochopily. Omlouvám se :-) ano mám na mysli ty energetické krystaly :-)

43 Alue Alue | 2. září 2017 v 16:48 | Reagovat

[42]:  Já jsem si říkala.... všechny fungují stejně, různé tvary jsou aby si člověk mohl vybrat co se mu víc líbí.

44 Miška Miška | E-mail | 2. září 2017 v 17:18 | Reagovat

[43]: děkuji :-) a ještě jednou se omlouvám za nedorozumění.
Jsem nějak měla v hlavě, že křišťál je vlastně ten krystal, který je s křišťálového skla :-)

45 Alue Alue | 2. září 2017 v 18:18 | Reagovat

[44]: Ne, je to sklo. Ta metoda by se dala otisknout i do přírodního kamene, skvěle do křemene, výborně i do přírodního křišťálu, ale když sháním materiál k výrobě tak narážím na to že ty kameny určené na krk jsou strašně malé (tak by byly slabé) a taky každý vypadá jinak a ne vždy je pěkný. To by se musel každý fotit zvlášť...
U vyrobeného skla máme jistotu, že bude výrobek vypadat přesně jako na fotce, a že má přesně dané parametry a že bude jeden jako druhý, takže člověk dostane přesně to co koupil a má za to funkci přesně takovou jaká je mu slíbena. U přírodního kamene tyhle záruky nejsou... Chtěla jsem dělat speciály z přírodních energetických kamenů ale zatím se to z těchto důvodů nedaří, takže zůstávám u křišťálového skla.

46 Miška Miška | E-mail | 2. září 2017 v 18:24 | Reagovat

Děkuji za informace. Vážně o koupi přemýšlím ale to víš, není to nejlevnější záležitost:-)

47 Luboš Luboš | E-mail | 24. září 2017 v 17:30 | Reagovat

Zdravím,
Prosím o radu ohledně křišťálu jako amuletu, proti negativním energiím na řetízek na krk. Platí taky ten tvar, který tady popisujete a vadilo by ho převrtat, aby se dal pověsit? Ještě jsem si všiml poznámku ohledně lvl 5 a víš. Máte nějaký v nabídce, protože to nemůžu najít. Děkuji
[39]:

[39]:

48 Alue Alue | 24. září 2017 v 18:44 | Reagovat

[47]:  křišťál jako přírodní přívěsek na krk je jenom malá 3-5cm ozdoba, to je slabé a nic to dělat nebude, čili je i jedno jestli do toho člověk bude vrtat.... nabídku mám tu: http://alueshop.webnode.cz/brazilske-kristaly/

49 Luboš Luboš | 25. září 2017 v 18:04 | Reagovat

[48]: děkuji za info. Takže je lepší větší a mít ho doma, jenom jsem netušil, že to tolik stojí. ještě jednou děkuji za odpověď

51 Alue Alue | 28. prosince 2017 v 14:11 | Reagovat

[50]:  brala bych ten největší, ale jestli bude mít sílu, to je bez záruky

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama