V e-shopu Alue.cz přibyly nové druhy Energetických krystalů. - K dispozici ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 15.10.

,,Já" v rámci členění lidské bytosti (graf podle Marko Pogačnika)

30. června 2012 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Nehmotný svět
Po minulém grafu ,,Úrovně rozvinutí elementárních bytostí", můžeme pokračovat dalším zajímavým grafem, tentokrát zaměřeným na ,,Já".
Co je to vlastně ,,Já"? - Zná někdo konkrétní odpověď? - Dobrá odpověď by v tomto případě asi byla: ,,To je podle toho, jaké ,,Já" máme na mysli."
Není totiž pouze to ,,Já", které vnímáme v běžném životě, ale máme jich více. Marko Pogačnik si tuto skutečnost dobře uvědomuje a velmi trefně zachytil koexistenci různých ,,Já" v člověku do zajímavého obrázku, který jsem vám přemalovala do počítače a na který se teď můžete podívat. Jak už jsem psala v článku, na který odkazuji výše, Marko přišel i na další složku lidské bytosti, na tzv. ,,elementární Já", které zařadil do obrázku minulého, i do toho dnešního.
Hurá na graf:Vyšší ,,Já" určitě všichni znáte. Je to právě to ,,Já", které nám radí, když ztišíme vědomou mysl a zaposloucháme se sami do sebe. Někdo to označuje jako hlas srdce, někdo tomu říká intuice. Vlevo nahoře je uvedeno ,,Vyšší Já", pravo nahoře stejnou barovu pak jeho funkce v lidské bytosti.

Stejně funguje celá tabulka. Vlevo najdete složku ,,Já", vpravo jeho funkci. Vidím to tak, že je dosti praktické mít tabulku alespoň trošičku v paměti, protože se velmi často setkávám s neuvěřitelným gulášem pojmů, ve kterém si málokdo umí udělat pořádek. Z toho důvodu jsou nákresy odborníka velice praktické.

Tabulka je velmi jednoduchá, takže není třeba vypisovat k ní slohy textu navíc. Jen bych ještě dodala, že to co Marko označil za ,,Vnější Já", je vlastně to naše ego, vědomé ,,Já" a všimněte si, jak trefně ho v druhé polovině tabulky charakterizoval.

Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama