V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 16.12.

4. Moristova dobrodružství: Naše malé radosti a starosti

28. listopadu 2012 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Deníček
Když se po dvou dnech moje zlatíčko našlo, dostalo konečně provizorně záchodek a podestýlku, abych ho už nemusela strkat ven. (Konečně nejsou ráno pročůrané a vyhrabané květináče)
Upřímně řečeno mám po minulé zkušenosti trauma a ani Moristek se další den vůbec nikam nehrnul, ani když měl dveře dokořán a viděl mě, jak pracuji venku.
Plně to chápu. Na jeho místě bych taky minimálně 24 hodin nevystrčila čumáček... Copak já, mně bylo hej. Byla jsem v teple a tykala si s panáky... ale on se chudák někde motal, do toho celou dobu pršelo a byla zima. (Já si myslím, že ho kus odehnala velká čičmunda, protože jak se ztratil, tak ona přišla na celý den, nechtěla se nechat pohladit a chovala se prostě divně. Jako když má něco na svědomí.)
Soused to řekl jasně: Moristek vypadal, že něco hledá, ale nemohl se trefit.
Moc jsem se mu za tu chybu omluvila. Fakt mi to je líto. Nebyl to záměr, ale nerozvážnost... ale Moristek je taková čistá duše, že to přešel vrněním a hotovo.

Náhodou je to chytrý kocourek. - Umístila jsem mu záchodek na pěkné místo a pak jsem ho jenom třikrát cvičně na něj dávala, ukazovala mu, že se to dá hrabat a pak v nestřeženou chvíli, místo aby Moristek použil a vyhrabal květináč, šel na záchodek.
To jsem upřímně oslavila. Konec pročůraným květináčům! Heuréka! Pochválen buď ten, kdo vymyslel kočičí záchodky!... Ale řeknu vám, chlapík se v něm fakt nezapře. Protože když dělá bobek, tak je to skoro větší než on sám. Nechápu kam to dává... A taky u toho kvalitně smrdí. Ještě že nám brzy dorazí ten záchodek s protipachovým filtrem, aby se nemuselo pokaždé větrat... A taky prdí... Kvalitně. - No prostě je to chlap!
Ale nekrmím ho žádným hnusem, že by smrděl kvůli tomu. Dostává granule pro koťátka a levitovanou vodu - a to je zrovna zajímavé, velká čičmunda, když dojde do kanceláře, nikdy vodu nechce, ale tenhle špunt jí za den vypije fakt hodně, takže mu postupně během dne pořád dolévám.

Sice pak hodně čůrá, ale mám z něho radost. Výrobci granulí nikdy neměli moji důvěru. Lidské solené jídlo mu moc dávat nemůžu, takže Moristek je natolik chytrý, že si levitovanou vodou všechny možné toxiny a jedy z těla vymyje. Podle mě ví, že ta voda není obyčejná, proto mu tak chutná. - Je to vlastně živá chlupatá reklama na levitovanou vodu.
... Až se mě jednou někdo zeptá, jestli je to dobrá věc, řeknu mu, ať se jde zeptat Morista.

Co mě těší, je jeho zdravotní stav. Ouška má perfektně čistá, jak vidím, ledviny mu parádně pracují, bobkuje nadstandardně, neslzí mu očička, ani nic podobného. Jenom se občas drbe. Myslím, že má někde v kožíšku blešku tulačku, co ho občas hryzne.
- Fakt to vypadá na blechu. Doufám, že ta malá potvůrka co nejdřív zdechne. A jestli nezdechne, tak jí k tomu trochu pomůžu.

Taky to umí na kameru :D

Moristek je mazlík. Pořád chodí tam kde jsem já, šmrdlá se o nohy a když si ho vezmu do náruče, tak je blahem celý bez sebe.
Co na něm fakt miluju je ta chvíle, když ho hladím, on zvedá hlavičku, kouká, trošku mňouká, pak se tělíčkem opírá o nohy a vrní.... To je nádhera.

Ale mňouká tak nějak jinak, než ostatní kočky. Místo aby udělal takové to klasické ,,mňau", tak on spíš udělá krátké ,,ňa" a ještě k tomu tak tichounce, jakoby šeptal. A u toho se dívá do očí... parááááda :)
Takže to není žádný upištěnec, ale kvalitně tichý tvor... Teď mě tak napadlo, že možná pořádně mňoukat neumí. Třeba ho to jeho mamka nenaučila, tak se to jenom snaží nějak protlačit a je z toho tichounké ,,ňa".... Ale já to na něm prostě miluju.

Loudí jako pes. Dojde do kuchyňky, tváří se strašně roztomile a pořád dělá ,,ňa... ňa.... ňa.... ňa..."... a já mu říkám ,,ne... ne... ne... ne... nedam" - A když zjistí, že fakt nedám, tak se vrátí ke granulím... těch mimochodem sežere vagon.
Dala jsem si zákaz schovávání účtů, které nejsou nezbytně nutné a sčítání nákladů. - Nechci to prostě vědět a vlastně je mi to fuk. Hlavně že ho mám a kalkulovat, to mi přijde skoro jako zrada.

Moristek se mi zdá postupně klidnější a klidnější. První den po svém návratu pospával a už nevyžadoval tolik pozornosti jako předtím.... ani nezlobil. - Může vůbec kotě nějak zlobit?

Jenom jsem si všimla, že má trochu potíž s těmi svými bobky.
Když jde čůrat, tak se v pohodě obslouží na záchodku, ale když ho tlačí velká, tak začne bloudit po místnostech a mrkat po květináčích. Jakoby zapomněl, kde ten záchodek má.
Takže to se musí vypozorovat, že přemýšlí kam ten kabel položí...a včas ho vrátit na záchodek. - Když ho tam posadím, tak hned tlačí, nemá problém.... Fakt nerozumím, co se mu nezdá. (Ale když potřebuje a na záchodek ho dá někdo jiný, tak netlačí a jde pryč, zase ke květináčům... Stydí se snad před jinými lidmi kadit? - Kočky se umí stydět?)
Že by byl z toho kadění nervozní? - Nebo ho málo chválím? - Nebo si ještě neuspořádal v hlavičce, proč ten bobek hnedka beru a vyhazuju ven? - Možná si myslí, že mi to vadí...?
Nevím... chválím ho, netrestám ho, bobky uklízím s úsměvem. Říkám si totiž, že radši ať bobkuje, než aby nebobkoval. Hlavně že je zdravej a tečka.... a na ten krytý záchodek, co mám objednaný z e-shopu, se těším tajně... aby Moristek nevěděl, že smrdí :)

A když škrabe koberce, tak mu vyprávím o tom, že přijde hodný pan pošťák, který přinese vééélikánskou krabici a tam bude škrabací strom pro kočky i s pelíškem, kde se dá i spinkat, takže bude mít svoje vlastní místečko jenom pro sebe... A Moristek poslouchá, jakoby věděl. (Teď pravidelně spinká v mém kožešinovém křesle, asi pochopil, že moje místo je i jeho místo.... Správně.)

Zatím nemáme hračky, tak dostal veliké klubíčko s oranžovou bavlnkou... Ta bavlnka je taková vzpomínková. Mám ji ještě po své mámě, před hodně lety jsem ji od ní dostala. Ale jelikož je to velké klubíčko, tak jsem ho nespotřebovala.
Tak si říkám jaký je to paradox, že bavlnka, které se kdysi ještě dotýkala moje máma, teď slouží koťátku (ve kterém je možná a jen čistě teoreticky dušička jejího milovaného pejska), jako hračka... Takové zprostředkované setkání energií přes klubíčko... Svět je malý, provázaný a určitě není lepšího využití.

Když se Moristkovi klubíčko omrzí, zvedne ocas a poodejde kousek dál. Tak se mu snažím vyrobit, nebo najít něco jiného zábavného. A vyprávím mu u toho, že až přijde hodný pan pošťák, tak v té velikánské krabici bude super hračka: Vibrující křeček ,,Tommi"... nevím přesně jak taková sranda funguje, ale mysím si, že to bude poskakovat, nebo vibrovat. Je to takový plyšový míček s ušima.
- Jestli to tak nějak bude, jsem si jistá, že Moristek bude na vrcholu kočičího blaha a křečka Tomiho sežere, jako tehdá tu krysu, ještě před záruční dobou.

Musela jsem se trochu krotit, když jsem mu vybírala věci. Totiž těch kočičích hraček je na výběr hodně. Člověk to má pěkně nalajnované v tom e-shopu vedle sebe a má chuť všechno poklikat... ale nechci mít hned zezačátku velké oči... Až sežere křečka, dostane krysu... A když bude hodný, tak i vibrační krysu...

Tommi stál nějakých 40 korun - ne že bych kalkulovala, ale myslím si, že když stojí hračky pro kočky tak málo, tak podle toho asi moc dlouho nevydrží... Proto si říkám, že ho zruší rychle. Křeček nebude mít šanci.
Už se moc těším na to představení. - Zapnu Tommiho, dojde kočonátor a pak to bude brutální naturální scéna, jako když loví lvi v Animal Planet na kabelovce. (Existuje ten kanál ještě?) ... A pak se Tommi naposledy zavrtí, dovibruje... A já půjdu koupit krysu.

... Učím Moristka čistit a zatápět v krbu. - Jednou to bude dělat za mě.


Bivakujeme s Moristkem v kanceláři, učíme se spolu a je nám hej... o dalších dobrodružstvích vás budu včas spravovat, ale myslím, že po čtyřech dnech už se můžeme vrátit zpět k původního programu a začít zase publikovat to, na co jste zvyklí...

Jakékoliv případné praktické rady ohledně kočiček uvítám. (Ideálně v diskuzi) - Umím se perfektně postarat o jakékoliv hlodavce, ptáky a psy, ale u koček musím dojit trochu z výchovy štěňátek, trochu z toho co mě naučila velká kočmunda a trochu dojím google (trochu... hodně... vlastně moc). - Ráda se nechám poučit.
Teď je to priorita číslo jedna... A jsem š'tastná. Když se podívám do zrcadla, mám jiný obličej a díky Moristkovi mám parádně jednoduché starosti: Kadit, čůrat, papat. ... Když spinká, pracuju ... A zapomínám pak na všechno ostatní, nedůležité, co člověka mrzí, tíží, nebo obtěžuje.


Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat - Vstoupit do Chatu - ZDE
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
 


Komentáře

1 mariankosnac mariankosnac | 28. listopadu 2012 v 3:23 | Reagovat

"Tommi stál nějakých 40 korun - ne že bych kalkulovala, ale myslím si, že když stojí hračky pro kočky tak málo, tak podle toho asi moc dlouho nevydrží..." -To že lacnejšie veci vydržia kratšie je mýtus, v reále vydržia približne rovnako ako drahé.

2 Lucie Lucie | E-mail | 28. listopadu 2012 v 8:04 | Reagovat

Ahoj Aluško, Tvůj blog čtu už dlouho, avšak do diskuse píši poprvé. Jsem moc ráda, že jste se s Moristem našli :-) Před dvěma léty k nám také přišlo jedno zatoulané koťátko. Byl listopad, zrovna foukal hrozně ledový severák a já přijela autem z práce. Šla jsem z garáže a u zídky jsem zaslechla slaboučké "mňau, mňau". Šla jsem se tam podívat a pod keříčkem se třepalo malé kotě. Hned jsem ho vzala domů a dala mu teplé mlíčko a párek, nic jiného, co by jedla kočka, jsem doma neměla. Kočička (jak jsem zjistila, byla to ´ona´) to slupla hned. Čekala jsem na manžela s dcerkou, až se vrátí domů a bála jsem se, že manžel mi řekne, abych kočičku zase pustila. Nestalo se :) Hned ten den jel manžel koupit kočičce granulky a kočičí záchodek a dovolil kočičce zůstat u nás. Dcerka (tehdy jí byly 4 roky) jí dala jméno Kytička. Později jsme jí pořídili ještě jednu kočičí kamarádku, takže teď máme kočičandy dvě a máme doma veselo :) Co se dělání potřeb do květináčů týče, nám pomohlo do květináčů nasypat drcený kmín, kočičkám to nevoní a tak tam nechodí. Granulky kupujeme jen kvalitní (Royal Canin), obsahují dostatek masa. V levných granulkách (Whiskas a pod.) je masa málo a aby to kočičky snědly, přidávají do nich sůl, z toho je pak může svědit kožíšek. Kvalitních granulek snědí méně, protože obsahují více živin a ani bobky po těch lepších granulkách nezapáchají. Rozhodně by po nich neměli prdět, naše kočky teda neprdí vůbec :D. Nejlepší podestýlky, které vydrží dlouho bez zápachu, jsou silikonové, např. (  http://profizoo.cz/eshop/238/11436/kockolit-catclin-8l-konzerva-rasco-85g-zdarma    ). Tak snad jsem poradila :) Přeji Tobě a Moristovi spoustu krásných, společných okamžiků.

3 Alue Alue | 28. listopadu 2012 v 10:24 | Reagovat

[1]: Tvoje zkušenost?

[2]: Moc děkuji za radu s kmínem, to stoprocentně vyzkouším... Chtěla jsem ještě zkusit smradlavej sprej, aby nechodil na určitá místa, ale možná kmín bude stačit... A stoprocentně přejdu na Royal Canin. - Právě ten Whiskas bylo jediné pro Juniora, co jsem sehnala ve zverimexu. Mají tam fakt prd výběr :(

4 Ufinka87 Ufinka87 | 28. listopadu 2012 v 10:37 | Reagovat

Já jsem si svého miláčka....Vasloveně zachránila hrobníkovy z lopaty....Stála jsem na zastávce a od potoka se ozývalo velmi slabé takové kvílení spíš....a na břehu byl naplavený pytel s osmi malými tak týdeními koťaty..ještě měli očička zalepené..Bylo mi blivno co jsou lidi schopní udělat...bohužel čtyři koťátka tuto počáteční hrůzu nepřežila...ty zbylé čtyři jsem si vzala domů..a krmila je z prstu, masírovala bříška....žel bohu nenašla jsem žádnou kočičí mámu kreré bych je mohla udat, aby koťátka neumřela...přeci jen kočičí máma je monohem lepší než lidská.Takže mi zůstalo jenom jedno koťátko nakonec.Je to můj kocourek PAše..nepočítám kolik mě stál veterinář ale nikdy bych za nic ho nevyměnila.

5 Jindra Jindra | 28. listopadu 2012 v 10:50 | Reagovat

[3]: výběr je docela v Pet Planet, Brno Řečkovice, veliká prodejna, je to hned u zastávky tramvaje. Ale nevím jak pro kočky. Já tam kupuju pro psy a rybičky.

6 Kača Kača | 28. listopadu 2012 v 11:11 | Reagovat

Aluško, ten je nádherný!!! A myslím si, že jste si i podobní!!! Když kouká, tak má v očích podobné světýlka, jako ty!!! Prostě jste si souzeni!!! Buďte spolu šťastni!!! PS: Taky v poslední době myslím na to, že bych si pořídila kočičku, ale máme doma už psa a králíčka..... :-)

7 benetka benetka | 28. listopadu 2012 v 11:32 | Reagovat

Aluško, pokud má kocourek blešky, doporučuji se jich co nejrychleji zbavit, protože se budou množit, dostanou se i do pelíšku a okolí, proto je vhodné to udělat zavčas. Mám zkušenosti se zablešeným koťátkem, na veterině nám dali přípravek, jmenuje se Stronghold (není volně prodejný), je to jedna kapka, která se aplikuje kočce za krk, mezi lopatky (tam si ho nedosáhne olízat)a posléze tento přípravek zničí všechny vnější i vnitřní parazity. Opravdu to funguje a kotěti rychle pomohl. Vzhledem k tomu, že Moristek je venkovní, určitě má i vnitřní parazity, kterých ho Stronghold zbaví. Pokud už bude jen doma, není třeba ho více "odčervovat", ale pokud bude lítat po venku, je vhodné tak jednou řočně učinit.

8 Marika Marika | E-mail | 28. listopadu 2012 v 11:34 | Reagovat

Já mám kočičky buď nalezené nebo z útulku. Před třemi lety jsem našla dvě asi dvouměsíční koťátka a letos asi dvoutýdenního kocourka. Všem jsem jen dala do komůrky záchůdek s podestýlkou. Vzhledem k velikosti dvoutýdenního koťátka jsem vybrala jako záchůdek plastový obal od žampionů nebo co :-), aby se neztratil (kocourek). Co je ale podstatné, je, že žádnému z nich jsem nemusela ukazovat, k čemu záchůdek slouží. Věděli všichni a řádně používali :-). Kočičky jsou prostě chytré.

9 Coccinelle Coccinelle | 28. listopadu 2012 v 12:23 | Reagovat

Milá Aluško, nejlepší čuripiliny pro kočičku jsou tyhle (tady je taky nej cena, ve zveráči stojí 220Kč...):http://www.zoohit.cz/shop/kocky/kockolity_podestylky/cats_best/121830. Vyzkoušela jsem pro naši Gigi už všechny, ale s těmito nej zkušenosti. Vydrží až měsíc bez smrádku, skvěle hrudkujou a voní dřevem...naše kočina je miluje nejvíc. Jinak s tím bobkem je to třeba tak, že nechce dělat bobek tam, kam čůrá...proto naše kočka má 2 záchody a líbí se jí to, že si prostě vybere, kam půjde...někdy bobkuje do dolního záchodu a horního jen čůrá, někdy to plete dohromady, prostě u kočky je to složitý....:)
Na hraní je super "aport kuličky z alobalu". Uválej malou kuličku z alobalu, obalu od Kinder vajíčka apod. a prostě ho kotěti házej a uvidíš, jak ti ho bude nosit....lépe než hafan...zkus to, naše kočina to miluje....
Tak hezký den a mějte se fajn

10 Andy Andy | 28. listopadu 2012 v 13:21 | Reagovat

jedním slovem je úžasný a ta kukadla :-) Přeji Vám krásné chvilky a to zlobení jim člověk i tak odpustí

11 mariankosnac mariankosnac | 28. listopadu 2012 v 13:49 | Reagovat

[3]:  Nestáva sa nám často že by sa lacnejšie veci rozbili skorej než drahé, je to u každej veci individuálne, raz sa pokazí skôr to lacnejšie, inokedy zas to drahšie. Ale berem to aj tak, že keď si napríklad kúpim tenisky za 20 eur a vydržia mi rok, alebo si kúpim tenisky za 60 eur a vydržia mi 3 roky tak síce drahšie vydržia dlhšie, ale tie lacnejšie si môžem kúpiť troje.

Či sa oplatí kupovať drahé žrádlo- tak mačke ktorú máme v byte dávame drahšie a mačkám na dvore najlacnejšiu konzervu, a všetky sú rovnako zdravé, takže si myslím že drahé žrádla pre zvieratá niesu nutné, skôr zbytočné, ale každého vec. Asi najlepšie je vyskúšať viacero druhov žrádla a dávať to z čoho mačka a jej výkaly moc nesmrdia.

12 Foxie Foxie | 28. listopadu 2012 v 14:11 | Reagovat

[3]: Říká se, že je do dobrej i pepř, no nevím, u koček to třeba fungovat bude, ale naše zakrslá králice to parádně ignorovala :D. Jinak babička má taky kocoura, taky strašně prdí a hlavně je to takovej nenažranec, že řve, dokud nemá plnou misku, pak to jde vyzvracet ven, protože je mu blbě a za chvíli je opět u misky a řve, protože se chce nažrat. Podle toho, co čtu, je Morist chytřejší, ale stejně, není příjemný když to zajde tak daleko :)

13 Alue Alue | 28. listopadu 2012 v 15:21 | Reagovat

[4]: ... No jo, pusť idota ke koťatům a takhle to dopadne. Neumí je ani utopit, natož dát kočku kastrovat, bože, no vždyť jsou to prachy navíc, to přece nedá!

[7]: Jojo, ta veterina nás čeká. Podle mě nějakého červíka ve střevech musí mít, kdoví co žral, než se našel.

[8]: ... Možná jen proto, že jsi neměla v dosahu dost velké květináče, kde by se to ještě dalo dělat... nebo ne?

[9]: Děkuji :) - Máme teď jakési průhledné jak kdyby krystaly, asi se tomu říká silikonové? - Nevím... ale fungují dobře. Taky mám objednané jakési stelivo z webu a tohle zkusím později taky, uvidíme co bude nejlepší... změna.

[11]: ..... jestli ti po levných granulích kočka smrdí a prdí a po drahých ne, tak to teda fakt jedno není!! - Zatím co jde na velkou, tak pokaždé větrám.

[12]: ... Šílenec :D - Asi se bojí, že už nikdy další nedostane.
Morist zase loudí, kvičí a když nic nedostane, jde na granule.. A nemsí s emu toho sypat moc, protož emá pořád tendenci sežrat úplně všechno a pak jenom leží a funí.
Včera vypadal, že se mírní, ak jsem mu nechala dvě misky, v každé něco jiného. Leželo to tam půl dne, říkám si, že až bude chtít, něco si zobne. Za chvilku dojdu, oba talířky vymetený a Morist vyřízenej... Takže takhle už ne.

14 Ilíriel Ilíriel | E-mail | 28. listopadu 2012 v 15:31 | Reagovat

Aluško, ty jsi jak novopečená máma :-D Ne, fakt, s těma bobkama... :-)

Naše Mína taky mňouká tiše. Tak, že skoro není slyšet. Že umí mňoukat i nahlas jsme se přesvědčili, když jí jednou přítel nechtě přišlápl tlapku. A rozumí, co lidi říkají. Když spí a mluví se o ní, hned zbystří a nastraží uši :-)

Taky umí zlobit. Lítá po místnosti třetí kosmickou a poráží, co jí stojí v cestě. Nebo najednou přiběhne ke mně, plácne mi packou do toho, co zrovna dělám, a uhání pryč...
Myslím, že zlobení si ještě užiješ, až se kocourek rozkouká. Mína byla taky ze začátku hrozně hodná. Pořád vrněla jen proto, že byla v domě a kolem byli lidi.

Pokud jde o hračky, nám se nejlíp osvědčily jednoduché. Třeba uvázat bambulku na provázek a pověsit někam, kde ji má kotě v dosahu. Parádní jsou taky myšky, hlavně ty malé, co vypadají jako opravdové. A všechno, co dělá zvuky. Nejvíc chrastící myška s korálkama uvnitř a kulička s rolničkou, ale tu jí na noc schováváme, neb bysme se nevyspali. A taky věci, které se kutálí, nejlíp do zatáčky nebo nějakým jiným nepředvídatelným směrem. Jednu dobu byla úplně nejlepší hračkou šachová figurka...

Krmíme ji granulema a kapsičkama whiskas a zažívání má v pohodě. Jinak, pokud vím, žrádlo pro kočky se dělá snad vždycky slané, narozdíl od toho pro psy. Aspoň to říkají všichni známí, kteří mají kočku.

Přeju tobě i kocourkovi hodně šťastných chvil :-)

15 Martina Martina | 28. listopadu 2012 v 16:17 | Reagovat

Malé kotě, spalo v botě :D kluci a děvčata :D
http://www.youtube.com/watch?v=sKH49zdu5mc

16 Albiii Albiii | 28. listopadu 2012 v 16:29 | Reagovat

No co se týká naší kočky, tak ta si hodně ráda hrála s normální malou slámkou. Klidně i hodinu v kuse ji fackovala po zemi a někdy i aportovala :D alobalové kuličky se taky osvědčily, ale co ji nadchlo asi nejvíc, bylo světýlko z laserového ukazovátka, to i teď když jí je přes 6 let dokáže honit i po zdech :D rozhodně doporučuji koupit :D. Jo a honila i prasátka (ne živý, ale ty odrazy sluníčka třeba z plochy CD) :D jednou se mi takhle stalo že jsem měl v pokojíku všechny plakáty porvaný, protože jsem měl na okně dvě CD na niti který se točily a házelo to zrovna plakáty na ty zdi s plakátama :D od tý doby mám zdi holý :)

17 Sora Sora | 28. listopadu 2012 v 21:24 | Reagovat

u nás jsou nejlepší hračkou ruličky z papíru (takové ty, z kterých se pletou košíčky :) číča je na vrcholu blaha, když z toho může dělat cucky.. a samozřejmě kuličky z alobalu.. kupovanýma hračkama opovrhuje..

co se týče zabránění vstupu na určitá místa.. moje kočka nenávidí šlupky z mandarinek.. četla jsem, že jim tam vadí nějaká látka, už nevim jaká.. ale je třeba tam mít takové čerstvější, nahrazovat tak po 14 dnech :D

a když už jsou tu kočkomilové.. zajímalo by mně, zda tu má někdo kočku, která NEleze na nábytek. Tu moji vychoval pes, takže jde možná jen o pochycené chování.. to, že "štěká" je samozřejmost :D

18 Jahůdka Jahůdka | 28. listopadu 2012 v 23:13 | Reagovat

Sakryš! Všechny díly o kočičce se statečně držím a teď video, navíc s dojemnou hudbou, nemůžu si pomoct a slzím jak krokodýl.

[14]: jo, taky mi to tak připadá, že Alue je teď taková "novopečená máma"
Pamatuji, před čtyřmi lety jsem si donesla   domů štěňátko.Ono neudělalo beze mě krok a já bez něj také ne. Krmila jsem ho, hrála si s ním a bylo to tak zvláštní, doma nás bylo najednou o jednoho víc, celý můj denní režim se změnil a já si říkala, jó něco podobného bude, až budeš mít mimčo. Teda, nechci znít jako pako, v mém okolí se žádné mimčo nevyskytuje a nemám zkušenosti... ale snad mne chápete:)

P.S.: Morist má ale pořádné tlapičky:)

19 Alue Alue | 29. listopadu 2012 v 9:05 | Reagovat

[16]: Díky všem za tipy s hliníkovou folií. Kočmund šílel jako pominutý, pak povzdech, škrábl s sebou o zem a je hodný, vyběhaný v rekordním čase! :D - Lepší, než bavlnka.

20 Marika Marika | E-mail | 29. listopadu 2012 v 9:05 | Reagovat

[8]: ad květináče
Máš pravdu, Aluško, květináče taky občas použili. Jinak, aby měli víc zábavy v bytě, tak jsem jim dala do květináče hlínu jen tak, aby si mohli hrát. Každý den zametám, ale hlavně že se děti baví. Krásnej kocourek Moristek

21 kattka kattka | 29. listopadu 2012 v 9:46 | Reagovat

zdravím tě Alue, takže kočky mají rádi syrové maso, alespoň naše, a co se týče blech tak nesnáší levanduli, dávám kočkám do pelíšku levandulové polštářky, blechy jsou mrchy bez potravy vydrží až 8měsíců a můžou zamořit celý byt, a odčervovat se dá i bylinkami mají na interneru. U veterináře je to všechno bohužel chemie. Přeju hodně radosti.

22 Verča Verča | E-mail | 29. listopadu 2012 v 16:20 | Reagovat

Krásný!:-)
Ze začátku je to nezvyk (vlastní zkušenosti s pejskem), ale pak je to úžasný... a co na tom, že jsou to taky pěkná zlobidla a nedělají vše podle našich představ. Neumím si život bez mojí milované Ebušky a čičinek představit.

23 eL eL | 29. listopadu 2012 v 18:22 | Reagovat

Bohužel ti nemám jak poradit, ale přeju vám mnoho krásných chvilek! :) Moristek je překrásný, opravdu jste si předurčení... víš, podle toho pohledu. :)

24 Nika Nika | 29. listopadu 2012 v 19:10 | Reagovat

Ten je kráááááásny!!! :) :) :)
Inak Alue dnes som sa od mojej francúzštinárky dozvedela,že Aluet je vo francúzštine lastovička :D Tak to už máš vo svojom mene dva druhy okrídlencov :D

25 Katka Katka | 29. listopadu 2012 v 23:53 | Reagovat

Zdravím Alue,
je skvělé, že se kocourek našel:-)))Doporučila bych Vám první odčervení nechat na veterináři ( kvůli posouzení zdravotního stavu a váhy kotěte ). Pokud by byl oslabený, mohlo by mu neodborné odčervení i ublížit, ale pokud je ok, ten Stronghold je opravdu jak na blechy, tak i na vnitřní parazity. Kot´ata se zpočátku odčervují častěji, to Vám nejlépe řekne veterinář.Po určité době je vhodné odčervovat min 2xročně kvalitními pastami např. Vitaminthe, Flubenol a jako ochranu proti blechám a klíšt´atům používat pipety Frontline Combo. Obojky (obecně,nejen antiparazitní) se nedoporučují, i když se hojně prodávají kvůli tomu, že by se zvíře při prolézání mohlo někde o obojek zachytit a to by nemuselo dobře skončit. Jinak až ho odčervíte, tak pravděpodobně přestane prdět a to nafouklé bříško nemuselo být vykrmené, ale mohlo být také způsobeno parazity. Možná pak přestane i tak futrovat, i když to není jisté, nalezencům většinou ta žravost nějakou dobu zůstane:-)Co se krmení týče, určitě doporučuji kvalitní krmivo, moje zvířata milují značku Purina ProPlan, důležité ale je, že tato krmiva, byt´ drahá, obsahují kvalitní suroviny a vitaminy, takže tomu bude odpovídat zdravotní stav zvířátka. Také se kočičky očkují proti vzteklině a dalším infekčním chorobám. Napadá mne ještě jedna věc, která není moc známá a to, že kočkám nedělá dobře kravské mléko kvůli vysokému obsahu laktózy, mívají po ní průjmy. Ve zverimexech se prodávají speciální kočičí mléka např. Whiskas. Ještě jsem si vzpomněla na jednu důležitou věc, nenechávejte kocourka kastrovat dřív, než mu bude cca 1 rok, dříve kastrovaní kocouři mívají v pozdějším věku problémy s močovými cestami! Veterinář by správně u mladšího zvířátka neměl kastraci provést. No a kvalitní doktor je samozřejmě základ. Přeji Vám s kocourkem spoustu krásných chvil a radosti, jsou to úžasná zvířata. Ozvu se Vám brzy mailem, protože ve svém článku jste se dotkla dokonce dvou záležitostí, která mne ted´ hodně tíží. Třeba mi dokážete poradit.

26 Coccinelle Coccinelle | 30. listopadu 2012 v 12:21 | Reagovat

[13]:Já tenkrát přišla ke kočce jak slepej k houslím, dřív jsem měla předsudky vůči kočkám, ale pamatuju si, jak jsme v dětství opatrovaly se ségrou každýho nalezenečka:)....kóče jsou už 4 roky a já na ni pořád dosud fascinovaně zírám, např. když spí, jak se dokáže zamotat do uzlíku, z kterýho sem tam trčej nožky nebo jak se hádá s mouchama...:)))Je k nezaplacení!!!!JOJO, to jsou silikonový, pohlcujou čuránky, takže se ani pak nemusí vynášet hrudky,  ale docela to pak hodně protejká dospod na záchodek....s naší kočkou taky hraju na schovávanou a na honěnou, to miluje:)

27 MiroslavSvobodny MiroslavSvobodny | 2. prosince 2012 v 19:24 | Reagovat

Hezká kočka s vážným výrazem ve tváři,moudré oči..ale dítě bych tam viděl ležet radši...

28 Alue Alue | 2. prosince 2012 v 19:55 | Reagovat

[27]: ... já teda fakt ne :D

29 Auri Auri | 3. prosince 2012 v 14:29 | Reagovat

Ahoj Alusko, krasny serial. Nevim, jesti to tu nekdo uz zminil, ale kazda kocicka udajne potrebuje pro sebe alespon dva zachody. Zaslechla jsem to nedavno v TV rikat jednoho vehlasneho chovatele. Nevim, do jake miry je to dulezite, ale treba by to nejak mohlo pomoci s Moristkovym chozenim na velkou.

30 girli girli | Web | 5. dubna 2013 v 17:57 | Reagovat

Téda, to jsou tlapajzny :) Já mám kočičku Malenku, říkám ji Malenka, protože má malinkatý pacinky. Oproti Moristovi nejsou ani poloviční :)

31 Patapuf Patapuf | 3. prosince 2014 v 18:02 | Reagovat

Co se kočičičích větrů týče, tak se říká že prý siamské kočky neprdí.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama