V e-shopu Alue.cz jsou nové energetické krystaly. - Nabídka ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 13.02.

14. Moristova Dobrodružství: Protestní hladovka

9. června 2013 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Deníček
S kocourkem to byly od posledního zápisu jenom samé problémy. Začal se drbat... Ale hodně hodně hodně, až měl nakonec po obou stranách krku krvavé díry, bez chlupů. Hrůza.
Vyčetla jsem přes internet co by to mohlo být a vysadila jsem mu okamžitě granule. Teď už asi měsíc žije kocour převážně jen na syrovém masu, tuňákovi a občas co kde zbylo od oběda. A krásně se spravil, začaly mu zase podrůstat chlupy.
Byl to ale boj. Po vysazení granulí začal kocour stávkovat, protože nežral. Ubíral na váze, nic jsem do něj nedostala. Padly i obavy, aby náhodou nepošel. Chmm...
Dokonce třetí den jsem zkusila, jestli opravdu má nějaký problém a nemůže žrát, nebo jestli se mě tou hladovkou snaží vydírat. Tak jsem vzala jednu granuli a podala mu ji. - Slupl ji jako malinu, začal příst a radostně se o mě otírat, protože čekal, že mu nasypu...
Tak jsem pochopila, že mu nic není, že mě opravdu citově vydírá a chce zpátky granule. On je totiž zbožňoval, jedl je ke všemu. Člověk by řekl, že když je kočka po něčem tak divá a šťastná, že je to pro ni dobré.. No, ANI NÁHODOU. Děti taky milují čokoládu, ale nekrmíme je tím každý den, protože jsou š'tastné, že? :)
Vyrostla jsem se psy, ne s kočkami... Psům se granule dávaly běžně a nic jim po nich nikdy nebylo, no teď však moje iluze úplně krachly. Musím si dávat větší pozor.Jeden večer jsem si povídala s Laurejem a vzpomněla jsem si na kocourka, jestli bude v pořádku. Podařilo se mi zjistit, že všechny výrobky firmy Royal Canin jsou ve skutečnosti šroty nejhoršího kalibru a ještě je v tom konzervant, který způsobuje alergické reakce. Kočka pak může dostat tzv. ,,kočičí akné". Na kůži se jí udělají černé tečky, začne ji to strašně svědit, líná a vyškrábe si kůži do krve.
Laurej mne však uklidnil, že kocourek nechcípne, že se srovná, ať si nedělám starosti... A měl pravdu. Teď už se kočonátor skoro neškrabe a když už, tak jenom trochu pod bradou, ne do krve. Hurá.
Granule jsem vyhodila do popelnice. Důvěřuj, ale prověřuj... Přístě si více prověřím doporučení, které mi někdo dává.
A to jsem měla iluzi velkou, protože dokonce i kočičí sousedka ze shora dává svým kočkám Canin a nic jim není... No? Holt některé kočky snáší jedy hůř, jiné líp. Já už jsem z toho vyléčená. Dobře, že jsme na to přišli takhle brzy, během pár měsíců.
Holt je to pořád tak trochu pokus - omyl. Kočka je věda.... VELKÁ VĚDA.

Jestli se vám tohle někdy stane, nemusíte chodit k vetovi a vyhazovat peníze za zbytečné testy. Prostě vyhoďte granule a dávejte kočce syrové maso. Spraví se sama.

Naštěstí jsme to už ale rozchodili. Kocourek už je zdravý, dorůstá, hezky přibral na váze. Takže to celé dobře dopadlo, bez ztrát na životech.
Krmit kočku hlavně syrovým masem, má nevýhodu hlavně v ceně. Je to nesrovnatelně dražší, než granule. Ale není to o nic náročnější. Kocourovi moc vařené maso nejede, takže mu stačí pořídit například hovězí guláš, nebo vepřové, zkrátka co je na pultě. Nakrájet na malé kousíčky, zabalit do pytlíčků, zamrazit a na každý den se mu prostě vytáhne jedno balení, které se mu postupně podává. A kocourek je spokojený. Hezky si čvachtá, má to syrové a padá do to něj jako do vysavače.
Teď vlastně máme opačný problém, kočka žere jako neuvázaná...

Pořádně zmohutněl. Má větší svaly, krásně heboučkou srst která zhoustla a celkově vypadá mnohem spokojenější. Hezky se mazlí, zdá se mi klidnější.
Se smradem díky masité stravě problémy nemáme, kocour už vůbec vnitřní WC nepoužívá, chodí jenom ven... Tak tam je nevyužité, asi bude jenom sezonně na zimu, kdyby se náhodou stalo a nemohl být přes noc vyhozený venku.

Co mi udělalo radost, kocourek si zase hraje. Jak se začal drbat a povyrostl, už ho hračky skoro nezajímaly. Teď jak je na mase, stačí mu hodit myš a už to jede.

Jak kocourek protestně hladověl, stala se taková milá věc... Totiž co s jídlem, když kočka kvílí že něco chce, vy jí to dáte a ona to nežere?
Večer jsem vyhodila kocoura ven i s plnou miskou a říkala jsem si: ,,Je to vyčůránek, beztak čeká až se nebudu dívat, tajně to sežere a další den mi tu zase bude dělat cirkus."
Chvilku jsem si v té iluzi hezky žila, protože každé ráno skutečně byla miska prázdná, úplně vyžraná, ofrky neofrky. Avšak vyšlo najevo, že Morist skutečně nic v té době nesnědl, ale všechno spásla toulavá zrzavá kočička!

Ale nádherná kočička... :) Celá mourovatá, jednobarevná. Velké zelené oči, hezká tvářička, růžovoučký čumáček... Radost pohledět.
Jen je taková divočejší, ale už se trošku osmělila. Předtím zdrhla, hned jak viděla že ji někdo z domu pozoruje, teď už se zdálky nechá, jen se člověk nesmí moc hýbat.

Ačkoliv kocour teď spase všechno na co přijde, hlavně večer dávám ven zrzavé kočce co kde zbylo na talířku. Na rozdíl od Morista si tahle nevybírá, takže se jí dá hodit kdeco.
Zajímavé je, že jsem si vždycky říkala, že bych jednou v budoucnu ráda měla celou zrzavou kočičku. Přesně takovou, jaká teď chodí na pajtl večer k misce... Asi nikdy nebude moje, ale vždycky mám radost, když ji uvidím.
Kocourek se s ní nepere, nebo o tom minimálně nevím... Aby z toho ale nebyla koťata, fikat bych chtěla až za měsíc.. Hm... nechci být nezodpovědná a plnit kočičí depozita opuštěnými chudáčky které nikdo nechce a neutopí, ale zase na druhou stranu, jak se nám blíží doba vhodná pro kastraci, pořád víc a víc se na to netěším... Ta představa mě trochu děsí, i když je to blbost, u kocourka to tak složité není.

Baví mě, jaký je Moristek herec. Naposledy zrzavou kočku zpovzdálí pozoroval, jak mu u domu vyžrala celou misku. A jak viděl, že tam jsem a vidím ji, tak ještě chvilku počkal až kočka dožere a pak ji ,,jakože" vyhodil a trochu prohnal. Asi aby nám oboum ukázal, kdo je tady šéf, přitom celou dobu na ni venku koukal a čekal, až dožere. Chlapec sám neví, jak se k tomu má postavit, tak alespoň předstírá, že si brání území.Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
.
Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue
 


Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 9. června 2013 v 8:22 | Reagovat

K nám se taky chodila přiživovat zrzavá kočičanda :) V našem domě máme ale jen králíka, takže tady nemá protivníka. Vždycky když jsem na zahradě, tak je hne u mě, lísá se a přede.
Včera jsem od sousedů zjistila, že patří jedné holčičce, dva baráky od nás. Takže záhada vlastníka je vyřešena.

2 Arriane Arriane | 9. června 2013 v 13:16 | Reagovat

My dřív měli doma kocoura a žral jen granule a popřípadě plátek šunky. Nikdy zdravotní problémy neměl, ale ty granule byly kupované ve zverimexu-nevím už, jaká to byla značka-nabírali se odměrkou z velkých pytlů...

3 s. s. | 9. června 2013 v 15:09 | Reagovat

Aluš, kočičí akné obvykle nesouvisí s granulemi nebo se žrádlem obecně, ale je způsobeno plastovými miskami, které nejsou pro kočky dobré. Také k němu dochází, když se nějak změní zvyklosti kočky (u nás se přestala jedna z koček po jídle na protest čistit, když jsme si vzali nové zvíře; dostala z toho urputné akné po celé bradě).

RC jsou dobré granule, jako většina těch dražších. Někdy ale může vzniknout alergie jen na jednu šarži, po čase se to zas spraví. Pokud má kocour granule rád a dostatečně pije, není důvod mu je nedávat :).

4 :( :( | 9. června 2013 v 18:07 | Reagovat

Zrovna nedávno se mi ztratil můj zrzavý kocourek :( Věděla jsem že kocouři se toulají, ale nikdo si nemyslel že zrovna on by odešel, protože to byl takový mazlík a vydžel se třeba půl dne mazlit ale jednoho dne odešel a už se nevrátil a tohle mi ho připomnělo ale pořád doufám že se někdy zas objeví :)

5 Firzen Firzen | 9. června 2013 v 18:16 | Reagovat

Mně vždycky přišlo zvláštní, že takhle zvířata krmíme granulemi, navíc ještě to je většinou tak, že pes nebo kočka má svou misku na jídlo a na vodu, a ty se umývají jednou za uherský rok.
Když si představím, že by někdo takto krmil mě, tak se mi to teda moc nelíbí :D
Jíst každý den to samé a navíc ze špinavé misky..

Vždycky mám nejlepší pocit, když naší Anetce (fenka) dám něco, co si sám připravuju do čisté misky nebo i na talířek.

Pak mi přijde, že se k ní chovám jako k sobě rovné, a ne jako k podřadnému čemusi.

Co si o tom myslíš ty, Alue? (ne každý to tak bere)

6 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 9. června 2013 v 22:43 | Reagovat

Tvůj kocour nechtěl žrát syrové maso? Co to máš za kocoura? Naše kočky sežerou i suchý rohlík a jsou rádi, že dostaly něco jiného než granule. Ty jim naopak nechutnají.
A vůbec? Chutnal je někdo z vás? Víte jak mají ošklivou chuť? Jako ty polystyrenový suchary z kukuřičnýho škrobu.

7 Verča Verča | E-mail | 10. června 2013 v 18:56 | Reagovat

My taky žerem kde co a nic nám po tom není... zdánlivě nic.
Granulí šmejdů je spousta a i kdyby tam toho masa bylo dvěstě procent, tím jak se to tepelně upravuje, ztrácí maso vitamíny a moc tomu nepřidaj ani nejrůznější konzervanty. Nejsem zvířecí nutriční poradce, ale stačilo mi si přečíst jeden článeček o tom, jak nás výrobci šidí, mlží při popisu složení a měla jsem dost. Kdybych mohla, krmila bych psa i celou kočičí smečku jenom masem, ale nejde to. Psa mám na kolejích, kde je to nemožný kvůli uskladňování a kupovat kočkám jen maso je drahé a musela bych mít mrazák jen pro ně.:-) No ale občas kupuju barf maso. Průměrně mě výjde jedno kilo na třicet, čtyřicet korun, což není tolik, když uvážím, kolik stojí osmiset gramová konzerva s pěti procenty masa. Navíc se dá strava doplnit zbytky zeleniny z kuchyně, krmnými těstovinami a hned je pestřejší a je jí víc. No a k těm granulím: pro psici kupuju zastudena lisované granule Marcus Mühle. Furt to jsou granule, ale snad alespoň o něco lepší než většina komerčních... a cenově mě vychází ještě lip než třeba tolik sprofanovaná Eukanuba či K9, kterou jsem měla před tím a která je přesně tou značkou, u níž se výrobci snaží mlžit.
Člověk si myslí, že je krmení granulemi levnější, méně náročnější a lepší, ale v jednoduchosti a přirozenosti je nejen krása, ale hlavně zdraví. No a to, že musím rozmrazit maso a přidat trochu zeleniny, mi zas tolik složitý nepřipadá. A co se ceny týče: ssrovnávám to s kvalitou masa a drahých značek. Pokud někdo kupuje konzervy Tesco a jiné lahůdky, je to celý o něčem jiném... Pak si ale každý musí určit priority: finance versus zdraví zvířete apod.

8 girli girli | 11. června 2013 v 8:36 | Reagovat

Anebo měl třeba blešky....

9 MARTA KOUKALOVA MARTA KOUKALOVA | E-mail | 11. června 2013 v 13:04 | Reagovat

alusko zdravim te reaguji na tvuj problem s kocourkem a jeho jidlem zkus se podivat na stranky vetamix e-shop kde maji za slusnou cenu syrove maso pro zviratka objednavam od nich uz nekolik let a spokojenost dovezou v urcenou dobu az domu dalsi moznost je jejich obchod na leitnerove ale tam jsem nebyla takze nevim jake maji cenovky pekny den

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama