V e-shopu Alue.cz jsou nové energetické krystaly. - Nabídka ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 13.02.

Letošní den dětí jsem si tak užila, jako ještě nikdy v životě

6. června 2013 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Deníček
Alušpacíry letos poněkud stagnují. Buď není nálada, nebo není čas, nebo není počasí. Proto mě vůbec nepřekvapilo, když jsem musela na den dětí zrušit první Alušpacír v roce 2013. Ořešín je krásná trasa, jsou tam koníčci, krásné prostředí, řeka... Ale jde se skoro celou dobu po polňačce, takže to jinak ani nešlo. Celý týden vydatně pršelo a když nepřestávalo ani v pátek, hned jsem sobotu zrušila. To by nestihlo vyschnout ani za tři dny, natož pak za jeden, kor když podle předpovědi byla i ta sobota dosti nahnutá. Kdybysme šli třeba do ZOO, tak by to šlo... Ale takhle?
Brodit se na Ořešíně v bahnisku? Ne, děkuji. Stejně bychom to asi ani nebyli schopní projít.

Přestože mi tedy počasí ,,pokazilo" plány, byl letošní první červen nádherný den. Neumím si představit lepší alternativu, než to co se stalo. Moje Třetinka se na Alušpacír těšila. Že prý to bude změna a že bude sranda...Tak jsme vyrazily na procházku spolu, když nakonec v tu sobotu nepršelo. (Až večer.)

Tu pojednou jsme z dálky uslyšely hudbu, to už jsme ušly pár hodin cesty... Tak jsme zamířily obě za zvukem a kam jsme došly? Na den dětí! :D
Byly jsme na začátku jenom zvědavé. Chtěly jsme projít stánky, podívat se co tam je, koupit si kofolu a pak zase vypadnout... Ale uchvátila nás živá hudba. Ach... jak krásně hráli :)

http://www.youtube.com/watch?v=x7cT0J825lQ

Když jsme si všechno prošly a zhodnotily obdivným okem dětský program, shodly jsme se, že kdybysme byly malé, byla by pro nás účast na dětském dni hotové peklo. Třetinka by se strašně styděla a já odmalička nenávidím soutěže... Zato když už jsme obě dospělé a vidíme to z úplně jiné strany, umíme si to opravdu užít. Nakonec se zdálo, že tento dětský den byl spíš pro dospělé, aby ulondali své děti...
Najednou jsme s třetinkou seděly na lavičce před podiem a sledovaly vystoupení malých dětí. U hiphopových výstupů jsme obě byly jako zařezané, jelikož jsme staromodní a tohle se nám prostě nelíbí. Ani hudba, ani ten styl tance.

Jenomže potom nastoupila na řadu hudební skupina Přístav. Och... Jak ti hráli! Dodnes jsem o nich v životě neslyšela, ale moc pánové krásně zpívali, hezky jim to ladilo, hráli na kytary (slečnu tam s sebou žádnou neměli)... Divím se, že zatím neprorazili do rádia, ale takových příjemných kapel je asi po světě habakuk, proto je to těžké. Každopádně za poslech opravdu stáli.Nejvíce nás s Třetinkou zaujal pěkný mladý kytarista bez snubáku, který krom toho i nádherně zpíval. Mohly jsme na něm oči nechat. Nevím, je to jen moje teorie, když tak mne někdo prosím opravte pokud se pletu, ale myslím, že sympatický hudebník, co ještě umí krásně zpívat, strčí do kapsy každou babu, co má dobrý vkus. Nám tedy skoro tekla slina...
Akorát já dělala oči na kytaristu a na mě dělal oči starší zpěvák vedle něho, takže ten oční kontakt šel nějak bokem. Ups :)

Když Přístav skončil, málem bych z toho i byla smutná, ale tu je vystřídala kapela jiná. Poutníci... Musím se tedy poctivě přiznat, že já, dvacetiletá milovnice gothic metalu, jsem byla do této doby Poutníkem absolutně nepolíbená, dokonce jsem se musela Třetinky ptát, co jsou vlastně zač... ale MOOOOOC se mi to líbilo!!

Tady jsou kluci v aktuální sestavě. Největší borec je Jirka Pola, který tam valí na basu...

Vlastně jsem celou dobu, od chvíle kdy začal hrát Přístav, až do té doby kdy končil Poutník, seděla na lavičce úplně nadšená, pusu od ucha k uchu a tetelila jsem se blahem. Tak jsem se smála, až mě bolely svaly po celém obličeji... Ale nemohla jsem si pomoct.

Miluji živou hudbu. Když to není hip hop, užiju si všechno a jsem na vrcholu blaha. Nic jiného mi ke štěstí nechybí.
Třetinka málem na lavičce umrzla, tak zavelela k odchodu chvilku před koncem Poutnické poslední skladby na rozloučenou. A to se mi vůbec nikam jít nechtělo, klidně bych tam do té lavičky zarostla a poslouchala až do smrti. Fungovalo to na mě jako hipnoza... Co mi ale udělalo radost, tak za námi z podia koukal mladý člen kapely, Ostravák, co dělal celou to dobu oči.

Charismatický starší basista o sobě tvrdí, že zpívá hlasem Elvise Presleyho po záškrtu... Posuďte sami :)
http://www.youtube.com/watch?v=5t2VY6piRsA&list=UUC2G9KoG1TJnlS1-fVpsrlg&index=7

No umíte si to představit, že zbožňujete Poutníka, od kterého už máte jít a alespoň za vámi jeden hudebník smutně kouká, že už jdete pryč? To je u mne pocta jako blázen. Kdyby nebylo třetinky, zůstanu tam nalepená a nikam nejdu. Zima nezima.

Moc se mi líbilo, když představovali Slováka s Banjem. Zahrál nám totiž Jaro od Vivaldiho na Banjo, to byla ale pecka! - Na netu to však nemůžu najít, to je škoda. Jeden z nejlepších kousků, co jsem za ten den slyšela.... Je to prostě borec.

Byla jsem nadšená, takže k autobusu jsem si dohopkala. Příští rok zase budu na tom samém místě. Nikdy by mě nenapadlo, že dětský den může být taková úžasná zábava s tak krásnou hudbou a ještě k tomu všechno zadarmo.
Dost mě překvapuje, jak jsou lidé vůči živé hudbě hluší a slepí. Strašně moc jich chodilo kolem podia bez povšimnutí, bez ohledu na ty snaživé rozesmáté hudebníky, kteří sršeli vtipem. Prostě stádo... Já si třeba všimla, že ze záznamu mě nezaujme jentak něco, ale když to mám naživo, tak mě zhipnotizuje, i když třeba někdo jenom cvičí na klavír.
Je v tom úplně jiná energie.

Měla jsem tak skvělý zážitek, že ještě večer jsem poskakovala po domě radostí, v koupelně jsem poskakovala radostí, ve vaně taky a ani jsem pak nemohla usnout, jak jsem byla vybuzená. Úplně mě to tam nabilo.... Takže jsem ráda, že jsme na 1. června ten Alušpacír nakonec zrušili :)

Jenom mě mrzí, že jsem hlava děravá, protože jsem ten den chtěla z nějakého důvodu vzít foťák, ale nakonec jsem ho nechala doma. Bohužel jsem netušila, že skončím na dni dětí a celou dobu budu toužit, si ty šikovné chlapy všechny vyfotit a zaznamenat.

To jsem ráda, že jsem si doplnila základní vzdělání... :) Poutníci jsou čupr, začnu si je po večerech pouštět. Co taky jiného poslouchat, než Poutníky, Nohavicu a spol, když je venku takhle hnusně? Na tvrďáky nemám v dešti náladu.

Jen teda jeden tip, U poutníků teďka víc zpívá mladý Ostravák. Kluk pěknej, hlas moc pěknej, ale moc u toho jakoby řve... Třeba panenku by stačilo zazpívat normálně, čistě, netlačit to tak ze sebe. Nemusíme přece bejt za každou cenu drsní, ne všude se to tak úplně hodí... Já bych to zjemnila.
Třeba tady dole zpívá suprově, netlačí to... Na 1. června, když jsem Poutníky poznala, ale tlačil, tlačil, tlačil.. škoda :) - Tahle verze je lepší. Možná, že postupem času zjistěl a začal tlačit až později :)

http://www.youtube.com/watch?v=BQyFerSqgi8


Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat - Vstoupit do Chatu - ZDE
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
.
Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue
 


Komentáře

1 Verča Verča | E-mail | 6. června 2013 v 3:29 | Reagovat

Na kolejích máme hudebnu a já nestačím žasnout, co se od tamtud linou za tóny. Většinou jsou to tóny klavírní, ale slyšela jsem už i housle. Skladby jsou to vesměs nádherné a já jen čučím.:-D
Tak užívej a prožívej i nadále.
P.S Někdy mě taky zamrzí, že se musí něco zrušit, že to nestihnu apod, ale pak zjistím, že jsem díky tomu mohla prožít něco jiného a je mi jasný, že to zkrachování původních plánů mělo smysl. Tak třeba můj plánovanej výlet do Brna, kam mi ujel vlak, protože jsem jela na nádro blbou tramvají (a to směr moc dobře znám, jen mi to prostě při čekání, nástupu a jízdy až do první zastávky nedošlo:-D). Nakonec jsem skončila u kamarádky, kterou jsem neviděla skoro dva roky a byla jsem za to fakt ráda.

2 Bílej Vlk Bílej Vlk | E-mail | Web | 6. června 2013 v 7:18 | Reagovat

Zapomenutý foťák bych bral z té lepší stránky - mohla sis je naplno vychutnat celou dobu.
A, inu, takové pěkné, silné vzpomínky, podle mne vydají víc, než tisíc fotek.

3 Naso Naso | 6. června 2013 v 8:31 | Reagovat

Jj taky jsem rád že se ten alušpacír nekonal, protože brodit se v blátě by pro mě nebylo. Za to jsem si to užil na akci pro děti s kamarádem, je paráda vysvětlovat malýmu špuntovi jak držet luk, jak střílet a když se trefí do terče vidět tu jejich radost. A odpoledne jsem skončil na kovárně u jiného kamaráda, a že broušení nože správným brouskem může být i docela zábava. Vždycky to byl pro mě vopruz. Doufám že i ostatní měli tak parádní den jako já. :)

4 saila saila | 6. června 2013 v 10:21 | Reagovat

ahoj uz nejakou dobu ti chci neco rict... celkem rada jsem cetla tvuj blog protoze jsi sem davávala skutecne celkem zajimavy informace, celkem dost me zklamava ze od novyho roku jsem tu precetla snad jenom jedinej clanek... pokazdy kdyz sem prekliknu tak doufam ze tu bude neco zajimavyho a ono nic.... tak premyslim jestli v tomhle duchcu chces blog vest dal, a tudiz si to muzu vymazat z oblibenych nebo mam porad naivne se sem koukat jestli tu naaaaahodou nebude nejakej zajimavej clanek....

5 Alue Alue | Web | 6. června 2013 v 10:50 | Reagovat

[2]: To je pravda, foťák rozptyluje.

[4]: Tisíc lidí, tisíc chutí. To je přece tvoje věc... Soustředím se teď hlavně na svoji knihu, omlouvat se za to určitě nikomu nehodlám.

6 Ananas Ananas | E-mail | Web | 6. června 2013 v 14:48 | Reagovat

s živou hudbou jsem na tom podobně :) je jedno, co se hraje, vychutnám si to stejně. Mám ráda atmosféru těch momentů, všichni veselí, krásný poslech a někdy tam pár dětí spolu stranou tancuje (občas si říkám, že bych se k nim nejradši přidala) nebo podobně. Záznamy prostě na živy výstup nemají

7 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 6. června 2013 v 15:30 | Reagovat

Souhlasím, že ta živá hudba má něco do sebe. Při dobré hudbě mám husí kůži, ale při živých vystoupeních mám skoro u každé hudby, má v sobě takovou tu... sílu :)

I můj den dětí se povedl, byla jsem na přehlídce souborů... sice jsme nevyhráli, ale sranda byla a to je hlavní :)

8 Eileen Eileen | Web | 6. června 2013 v 17:13 | Reagovat

Taky miluju živou hudbu, tu energii, která v tom je! S nahrávkama na albech se to nedá srovnávat! Kolikrát mi stačí, když jsem na nějakém koncertě, hlavně metalovém, a když kapely před koncertem zkouší. Jenom stačí, aby se ozvala jedna kytara a vždycky mě to strašně vybudí a vlije to do mě spoustu energie. A co teprve, až spustí celá kapela - jsem blahem bez sebe :)

9 Iv Iv | 6. června 2013 v 17:36 | Reagovat

Tak tento článek mě dnes obzvlášť potěšil, Pavel Lohonka Žalman, Porta 82.. Píseň malých pěšáků, skupina Nezmaři, teď Přístav Brno, vážně je Žalman ročník 1946? Pro představu a pro úplnost - Žalmana hráli v rádiu dosti často, osmdesátá, devadesátá léta:). Poutníci a jejich nádherné písničky... Že oslovují pořád nové posluchače i po tolika letech je vlastně pochopitelné. Skoro jsem na ně pozapomněla, Alue dík

10 Merrie Merrie | E-mail | Web | 6. června 2013 v 17:37 | Reagovat

Ja som už zase mala hrozný deň detí :/ Čím to asi bolo? Tým že som mala narodeniny? A každý môj sviatok je hotová pohroma? Možno, ale bola som rada, že som zase o rok bližšie k dospelosti a možno aj sťahovaniu :)

11 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 6. června 2013 v 20:22 | Reagovat

Moment, on byl už den dětí? Jak to, že mi to nikdo neřekl? Taková podlost. :DD
Ale co. Je to vlastně jedno. Já na něm tak nelpím.
I když na procházku bych taky mohla jít. Musím se podívat na náš rybník, kolik v něm přibylo za ty dva týdny deště vody.

12 Blue Blue | 6. června 2013 v 20:57 | Reagovat

Takže se to nakonec splnilo. Ikdyž jinak, než jsem čekal :-) Zajímavé bylo sledovat, jak se ten dešťový mrak stále točí kolem Brna a teprve až k večeru šel přes něj. Jsem rád, že sis ten den užila.

13 Blue Blue | 6. června 2013 v 21:03 | Reagovat

Jo a ta hvězda či stojka je dobrá :-)

14 saila saila | 7. června 2013 v 10:27 | Reagovat

to nebylo mysleno aby ses omlouvala to byl spis dotaz jestli to takhle chces vest dal a nebo bude davat i nejaky smysluplnejsi clanky....?

15 Jindra Jindra | 7. června 2013 v 16:36 | Reagovat

[14]: tak pokud tě za celý letošní rok zaujal jen jeden článek, tak jseš tady špatně. Já třeba si nemůžu stěžovat :-)

16 Rondir Rondir | 9. června 2013 v 0:02 | Reagovat

[15]:Asi tak, já jsem také spokojený.

Jakoby lidé už z principu tady na něco čekali a pak dávají autorce vinu za to, že tu není něco, co oni očekávali. :D

Pěkné povídání, já ale také patřím k lidem, kteří nevědí, kdy je jaký svátek, den, slavnost a podobné věci, takže jsem to dlouho neslavil :)

17 Janča Janča | 9. června 2013 v 19:51 | Reagovat

Alue, mohla by si nám prozradit, kde se to konalo a jestli to bylo přesně na den dětí, čili v sobotu 1. 6. nebo jiný den? Díky! :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama