V e-shopu Alue.cz přibyly nové druhy Energetických krystalů. - K dispozici ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 20.10.

Malá prsa, že jsou ,,odmítnuté ženství"? - Nesmysl.

9. února 2014 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Radost být Ženou
Nedávno mi byla v poradně položena kuriozní otázka. Paní někde četla (nevím kde), že prý když má dospělá žena prsa menší než jedničky, že to znamená, že ,,odmítá ženství"... Že má problém.
A tedy - logicky - mi byla položena otázka, co se s tím dá dělat?
A že si myslí že to je pravda, protože ve svém věku (přes 30) pořád nemá muže.

Docela dost mě naštvalo, že tzv. ,,duchovní vědy", které mají lidem pomáhat, jim naopak podsunují podobné bláboly, jako je tento. Řešila jsem už stovky případů, kdy někdo věří nesmyslu, který si vsugerovává, pak kvůli tomu zbytečně trpí, nemá se kvůli němu rád, a je to právě ,,duchovní človíček", který uvěřil něčemu, co si někde přečetl, ale už se nad tím zapomněl zamyslet.

Co je proboha špatné na tom, že má někdo malá prsa?
Rozumím tomu, že ať už je naše tělo jakékoliv, ať už se nám na něm cokoliv nezdá, musíme se naučit ho milovat takové, jaké je. Jak nás příroda stvořila, tak máme vypadat a je to pro nás to nejlepší. A pokud si žena vytváří komplex méněcennosti kvůli takovému nesmyslu, že má menší prsa než by chtěla, zakládá si na nemoci. Nejen psychické, ale i fyzické!
Takže ať je (rozumějte prsa) máme jaká máme, platí jedině: chválit chválit chválit. - Aby to nedopadlo tak, jak nikdo z nás nechce. Aby si ta naše nenáviděná část ještě neřekla: ,,Jo tak ty si mě nevážíš? Tak já teda onemocním a uvidíme, jak se ti potom srovná žebříček hodnot."

Pravda je, že neexistují žádná ,,špatná" a ,,dobrá" prsa. Každá jsou jiná, originální. A nemůžeme očekávat od velmi štíhlé ženy s malým zadkem, aby měla trojky. Ty prostě mít nebude a když na ní narvete silikony, bude to vypadat strašně a nevkusně.
Je to absolutně primitivní a jednoduchá rovnice: Tlustá žena - velká prsa. Hubená žena - malinká prsa.
Přitom svůj přirozený účel splní všechna dobře, tak jak mají, jak nás příroda stvořila. Je zbytečné, hledat na nich problémy, které neexistují.Propaganda
Není divu, že z toho ženy tak blázní, protože nelze soutěžit s těmi uměle namalovanými ,,kráskami", co se na nás smějí z plakátů. Nelze, protože tyto ženy a hodiny photoshopu, které nad nimi strávil profesionální grafik, neodpovídají realitě.
Že si z nich nemůžeme brát vzor ani příklad, je už všeobecně známo. Všichni to víme... Evidentně si to však neuvědomujeme, protože tato silikonová propaganda na nás útočí ze všech stran a člověk považuje za normální to, co vidí všude okolo sebe. To je kámen úrazu.

http://www.youtube.com/watch?v=Ei6JvK0W60I

Malá prsa jako ideál
Výhody malých prsou? - Nezatěžují páteř (nezpůsobují bolesti), dá se s nimi spát na břiše, není takový problém koupit podprsenku (na velká prsa už nemůžete koupit kdeco, musíte si připlatit za kvalitu) a někdy není potřeba vůbec! Jsou citlivější a tedy v posteli užitečnější jako stimul. Malá prsa dělají ženu od pohledu o něco mladší, protože jsou s nižším věkem spojována... Co je malé, to je milé.
Toto jsou hlavní výhody, a jistě by se jich našlo mnohem více. Samozřejmě, že velká prsa mají zase jiné výhody, ale je to zároveň i o bolesti zad a krční páteře, o nechtěné pozornosti různých úchyláků, co vám pak vůbec nekoukají na obličej.

Komu se to líbí?
Z jedné studie dokonce vyplynulo (články najdete na internetu i v češtině), že muži, kterým se líbí větší prsa než čtyřky (i silikony), mají horší (špatný) vztah k ženám obecně, než ti, který se libí trojky a menší (Průměrný normální muž preferuje cca dvojky/trojky, plus i minus). Samozřejmě to neznamená, že každý muž co má rád hodně velká prsa, je hned zákonitě nenormální. Ale toto zjištění je poměně zajímavé. Ze studie pak vyplynul jednoduchý závěr, že obliba obrovských prsou u můžu je často ukazatelem na jejich nezdravý postoj vůči ženám a na nějaký potenciální problém.

Málokteré zdravé a mladé ženě přirozeně narostou větší, než číslo čtyři. Pokud ano, povětšinou má hormonální problémy, je tlustá, nebo si musí pomoci silikonem. Ani jedno z těchto tří kritérií ale není moc dobrý důvod. Mít velká prsa, protože jste tlustá, nebo nemocná? (Prosím vynechejte z této úvahy starší ženy, tam už je řeč o něčem jiném, jsou tam jiné důvody a kritéria.)

Štíhlá zdravá žena s malými prsy má většinou hned několik jistot. Má v pořádku štítnou žlázu, funguje lymfatický systém, hormony jsou ok, není tlustá, nehrozí tedy problémy se srdcem a cukrovka. Z tohoto úhlu pohledu, jsou prsa orientační velikosti 1-2, celkem výhra. A není důvod je pranýřovat jenom proto, že jsme zblbnutí silikonovou propagandou.

http://www.youtube.com/watch?v=17j5QzF3kqE

Takže je to spíš naopak?
Noste hrdě malá prsa, nestyďte se za ně a mějte je rády za výhody, které díky nim máte.
S ,,duchovnem" velikost vašich prsou vůbec nesouvisí. Všechno máte jen ve své hlavě. Nějaká pochybná teorie o tom, že ,,ženy s malými prsy odmítají ženství", pracuje s přesvědčením, že mít méně na hrudi je nějak nenormální, nebo že to je problém.
Věřte, jde o další propagandu, jak vám zadělat na komplexy. Jak z vás udělat chudinky, které se nemají rády. A díky tomu vás naženou do drogerií, budete kupovat předražené nesmysly, utratíte hromady peněz. A když zjistíte, že nic z těch zázračných mastí na zpevnění a zvětšení prsou nefunguje, lehnete si ještě nakonec na stůl plastického chirurga...?

Není jednodušší přijmout se takovou jaká jste, a být přirozeně krásná?
Málokterý muž se nenechá odradit ženou, která se ho každý den bude ptát, jestli není škaredá a bude mu referovat o tom, že je plochá jako prkno a že do ní nic není. Muži tohle doma nechtějí. Chtějí ženu, která bude v pohodě a bude umět prodat to, co má. Musíte se první milovat vy sama, teprve potom může přijít někdo solidní, s kým budete chtít žít a kdo vás ocení takovou, jaká jste. O tom jakou máte podprsenku, to opravdu není.


Více o tom, jak se naučit milovat sebe sama i své tělo, najdete v nové knize Svítání.

Podrobnosti o knize jsou k dispozici v sekci ,,Vyšlo knižně" - Zde
Zakoupit knihu Svítání přes e-hop: www.kramky.cz/Alue - Zde (pouze ČR)
Prodej na SK a další země v EU přes aloejegrunt.cz - Zde


Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
• Používáte VIMEO.COM? Účet Alue na Vimeo najdete ZDE
Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue
 


Komentáře

1 Fox Fox | E-mail | 9. února 2014 v 3:31 | Reagovat

Mě se odjakživa líbí na holkách malá prsa xD

2 Ameline Ameline | Web | 9. února 2014 v 6:15 | Reagovat

Žádná prsa nejsou špatná, nezdravá (nemluvíme-li o faktické nemoci), neatraktivní. Oprostila bych se od veškerého soudu. Až na nezdravé extrémy je lidské a především ženské tělo pravou krásou. Opravdu. Není to věc k diskuzi, je to jednoduchý fakt. To, že si část populace dala vymýt mozek až potřebuje od někoho schválit, že je jakože "v pořádku" - představuji si kontrolora kvality v nějáké montážní firmě, který rozdává štemply výrobkům, co splňují určité parametry. Komické, když mluvíme o lidských bytostech. Nebo taky smutné, dle osobní inklinace.

Z článku mám však nepříjemný pocit, že premisa je sice fantastická (=všechna jsou v pořádku), nicméně pokračování v podobě protěžování menších na úkor větších - dotýká se mě především srovnávání - nevnímám úplně dobře. Setkala jsem se s názorem, že je to potřeba, protože se všude propagují prsa velká - hádejte, jaký coby "prsatice" mám zas dojem já? Ano, správně, přesně opačný. Myslím tím seriózní "propagaci", ne "frakshow". Je to věc, kterou dlouhodobě nepříjemně vnímám, tedy jsem možná jen citlivější na náznaky.

Já jsem poněkud oplácanější, byť ne tak docela tlustá, mladá, nakonec i zdravá - a ejhle, ony "desítky" (70J). Zrovna na mé postavě by cokoli menšího vypadalo fakt blbě, obávám se - míry 110-75-112. Stavěná jak valkýra. Vypadám božsky ve zbroji :D Ale s éterickou vílou si mě fakt nespletete.

Abych to ale udělala trochu složitější, ženský organismus ve stresu vylučuje větší množství kortikosteroidů, které mohou působit ukládání tuku dle mužského vzorce. Tedy prsa zůstanou, ale naroste oblast pasu, čímž se mohou zdát relativně menší. Spíše ale než pravidlo je to možnost, genetika je genetika. Sama ale ve stresu přibírám břicho, pokud hubnu pak nahoře a dole. Když jsem v klidu a pohodě, je tomu právě naopak. Zhruba tak - nikomu neublíží, když se zkusí hodit do pohody a zbaví se stresu co to jde :)

3 Elda Elda | 9. února 2014 v 9:23 | Reagovat

Tak to už fakt není normální... abych řekl pravdu, na holky jsem dost a upřímně řečeno mě velikost prsou absolutně a zcela určitě nezajímá. A nevymýšlím si. Možná je to tím, že nejsem "horňák", ale "dolňák" (takže se spíš dívám dozadu- co se velikosti týče :P...) no ale na to zadek u mě platí obdobně. (Navíc- jistě vím, že na něj existují posilovací cviky, které jej zvětší a zakulatí :D. Takže co takhle zaujmout jinými křivkami, dámy? :) )

4 Haha Haha | 9. února 2014 v 10:46 | Reagovat

Tož, nejsem štíhlá, vlastně jsem i docela oplácaná, ale prsa mám po tatínkovi, tak nevím, kde se stala chyba :D Ale jsem s nimi spokojená, alespoň mi nedeformují potisky na tričku.

5 spooky spooky | 9. února 2014 v 11:24 | Reagovat

Např. herečka Keira Knightley má velmi malá prsa a očividně to její půvab nijak nesnižuje. Takže bych v tom žádný problém neviděl.

6 aves passeri aves passeri | E-mail | Web | 9. února 2014 v 11:25 | Reagovat

Hmm... dodala bych, že výhoda je i při sportu :-) A ušetří se dost na podprsenkách... a muži někdy zírají právě proto, že nemám podprdu :-)
Otázka je, co jsou malá prsa... mám to brát podle čísel, nebo podle toho, jak se hodí k celému tělu? Navíc ne všichni muži jsou "horňáci" :-) Jak přijmout své ženství? Přijmout tu velikost prsou, která nám byla dána, a udělat z ní přednost. Být hrdá, ne trpět zbytečnými komplexy. Však ony se, až opravdu přijmeme samy sebe, zvětší... po porodu. Že bych z toho ale měla radost, to nemám... fůru triček, které jsem měla ráda, jsem musela dát pryč, protože už mi byly malé :-))

7 maya maya | 9. února 2014 v 11:41 | Reagovat

co treba kdyz si nekdo mysli ze je ma moc velke a vadi mu to/stydi se za to ?

8 VP VP | 9. února 2014 v 11:52 | Reagovat

Dvojky, trojky jsou takový ideál :) :P. To, že slečna nemůže najít chlapa bych hledal v jiném problému než ve velikosti prsou.

9 Renata Renata | Web | 9. února 2014 v 12:11 | Reagovat

Jéžiš, já mám prťavý a nikomu a za nic bych je nedala. Miluju ke k zbláznění, ale že to taky byla trnitá cesta. A právě díky těm malým krásným prsům si připadám jako nádherná žena.

Jinak ten článek, že velkoprsaři jsou trošku nenormální, jsem taky četla, každopádně zajímavý poznatek.

Teoreticky tedy my, s malými ňadry, máme o jedno riziko méně - že se nám vyhne psychopat. Aspoň trošku. :-)

10 kristyna kristyna | E-mail | 9. února 2014 v 12:23 | Reagovat

Ahoj naprosto stebou souhlasim.je to docela nedavno kdy mi jedna holka rekla ze mam male prsa me se ale moje prsa libí a pritel si taky nikdy nestezoval tak sem ji na to rekla ze jedinej kdo tady ma vaznej problem je ona a at si na me neleci svy komplexi.

11 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 9. února 2014 v 13:55 | Reagovat

Ještě štěstí,, že já mám prsa normální. Docela se mi i líbí.
Akorát na základce. Prsa mi začala růst dříve než ostatním a proto jsem byla terčem posměchu. A tak jsem na hodně dlouhou dobu žila v bludu, že mám prsa extrémě veliká. Ale nemám. Mám velikost kolem trojky a nějak se to velikostně nevymyká.

12 jan jan | 9. února 2014 v 14:24 | Reagovat

...sjet trochu níž: http://monique-forever.blog.cz/0905/typy-prsou

...a díky za VŠECHNY typy! :-D

13 mk mk | 9. února 2014 v 16:46 | Reagovat

zdar! vyrůstal jsem sice v době pobřežní hlídky, ale přesto se mi líbí spíše menší prsa :)
neberte ty trendy tak vážně, děvčata, nejdůležitější je přece to, jak pohodlně se se svojí velikostí cítíte právě vy. nehledě na to, že umělé zvětšení prsa už jen na pohled nepěkně deformuje..
čau

14 Lenny Lenny | 9. února 2014 v 17:39 | Reagovat

Tak to je úplně úžasný a inspirativní článek. Takové povzbuzení jsem teď potřebovala. Moje mamka má pořád podobné 'duchovní' řeči a už mi to leze krkem :D

15 Rea.A Rea.A | Web | 9. února 2014 v 17:44 | Reagovat

Mně berou někteří chlapi jako „tu bez poprsí", a to mám velikost podprsenky 60C. Kdybych měla být podle jejich ideálu poprsí, musela bych mít tak F - G. Pokud chlapovi vadí „malá prsa", je na tom vztahu kompletně něco špatně. Nikdy bych nešla na plastiku, protože chce chlap větší hrudník.

16 Asteracea Asteracea | E-mail | 9. února 2014 v 17:52 | Reagovat

Prosím důležité doplnění pro konzumní masáž, co se často vtlouká, že malá prsa jsou odmítnutím ženství,ba právě je to naopak: Věstonická Venuše, která se s oblibou vtlouká dětem ve škole jako pravěký ideál krásy, je NAPROSTÝ OMYL. Školní dějepisná lež. Jako historička musím říct, že tato Venuše, která byla nalezena na Moravě a získala popularitu, je symbol "zasloužilé Matky", tedy ženy,jejiž biologické hodiny končí. Naopak většina Venuší, co se vykopala, jsou ženy s velmi malými prsy. (příkladem takové Venuše je například obrázek na slovenské minci,myslím,že to je dvojkoruna).Čím méně je prsní žláza obalená tukem, tím více je scopná dávat mléka. Tlustá prsa a tlusté břicho naopak okamžitě pravěkému muži spustily primární reakci, že žena už není dost plodná (vaječníky obalené tukem, prsní žláza horší kvality, obalená tedy tukem). Pravěké "samice" tedy skutečně měly především vyditelné bradavky a neznatelná prsa. Takže naopak malá prsa jsou symbolem plodného ženství, nikoliv zhoubná moderní propaganda velkých prsou (syndrom Matky).

17 Hugo Hugo | 9. února 2014 v 19:55 | Reagovat

Tak co ja viem. Musime si vsetci priznat ze PRSIA su znak zenstva....
Ale zase cim je zena stihlejsia, tym ma casto mensie prsia, a zena je najkrajsia ked je stihla... :/

Je to jednoduche - najviac zenske zeny su tie, co su stihle, ale maju aj velke prsia....

:)

18 Hugo Hugo | 9. února 2014 v 19:57 | Reagovat

Ano, a teraz som zbadal.... ze muz ktoremu sa pacia vacsie jak stvorky....
To je pravda že zase vsetko s mierou, mne tiež príde nechutne a neprirodzene ked ma žena už prsia vacsie jak zbytok tela......

Trojky su podla mna ideal...

19 Luz Luz | 9. února 2014 v 20:06 | Reagovat

Naprosto souhlasím s článkem! Ano, kdo je přirozeně štíhlý, je jasné, že obvykle nemá velká prsa, ani by se to k hodně štíhlému tělu nehodilo. A souhlasím ohledně výhod menších prsou.
Jen jsem nikdy nevěděla, co si představit pod těmi čísly, tipuju, že to pochází z nějakého staršího číslování podprsenek? A v současném číslování by tomu odpovídalo, že "jedničky" jsoi košíček A atd.?

20 Elda Trnimir Elda Trnimir | E-mail | Web | 9. února 2014 v 21:20 | Reagovat

Nějak moc dlouhou dobu se tu neobjevují komentáře :D! Lidi, co tam píšete za nemravnosti?! :P

21 Aria Keboke Aria Keboke | E-mail | 9. února 2014 v 21:40 | Reagovat

Díky za článek, jsem majitelka malých prsou, jsem štíhlá a když jsem se nad tím zamyslela, tak představa, že bych měla prsa větší mě docela děsí :D už jsem si na ty svoje jedničky zvykla, nemusím nosit podprsenku, když nechci, při běhu mi neskáčou kdoví kam a jednou mi nebudou viset až ke kolenům. Upřímně jsem s nimi spokojená. :-) Nenosím žádné pushupky ani vycpávky. A co si o tom myslí okolí, je mi naprosto šumák. Holky, ženy, buďte pyšné na svá malá prsa!

22 vlaja vlaja | E-mail | 10. února 2014 v 13:19 | Reagovat

/mala/prsa jsou pekna tak ako /velka/

23 Klára Klára | 10. února 2014 v 13:39 | Reagovat

Je to absolutně primitivní a jednoduchá rovnice: Tlustá žena - velká prsa. Hubená žena - malinká prsa.

Tak téhle rovnici se zcela vymykám :D ... už od puberty mám prsa menší jedničky, byla jsem vždy štíhlá, a protože dřív jsem byla i nešťastná, tak jsem poslechla "radu" abych přibrala..No jo, já přibrala asi deset kilo postupně - jsem malá, takže potom už jsem opravdu štíhle nevypadala, ale světě div se - prsa zůstala stejná :D ... takže to vypadalo vážně komicky, tak jsem zase pokorně zhubla na svou váhu a prsa zase nic. To mi někdo řekněte, kde je zakopaný pes. :) Jinak mi taky přijde, že velké prsa a lepší vztah je nesmysl, v životě jsem na svá prsa neslyšela kritiku, ani mi to neubralo přátel či nápadníků... dokonce jsem zažila situaci, kdy jeden kluk kritizoval mojí kamarádce prsa, že je má malé ( má větší trojky) a mě beznadějně uháněl, takže je to možná o celkové osobnosti člověka a jak vnímá sám sebe.

24 Lili Lili | 10. února 2014 v 14:20 | Reagovat

Mne naopak štve, že jediné co se v časopisech kdy probíralo jsou články o tom, jak jsou malá prsa úžasná...Z tohoto článku akorát vzešlo, že když mám velká prsa tak jsem 1)tlustá 2) mám poruchu štítné žlázy 3) jsem nezdravá 4) přitahuji pozornost úchyláků a 5) bolí mě záda. Myslím, že nic z toho se neděje a opravdu se minelíbí budování sebevědomí jedné skupiny lidí tím, že se odsoudí druhá skupina ( tedy malá prsa jsou super, velká ne). Co zkusit hledat krásu ve všem? To je jako říkat, že jediná správná barva vlasů je černá a všechny blondýny jsou fuj..Asi by se to blondýnám jako články taky moc nezamlouvalo.

25 Alue Alue | E-mail | Web | 10. února 2014 v 14:53 | Reagovat

[7]: Za žádná prsa není důvod se stydět. Je úplně jedno, jak jsou velká. Líbí se všechny.

[10]: To jsi jí dobře nandala :D

[11]: Já měla v 5. třídě největší ve třídě. Mi to prostě nějak začalo dřív... Ale nikdo se mi za to nikdy nesmál, to nás ani nenapadlo. Kdoví, co to bylo za kolektiv.

[15]: Jestli někomu přijde 60C málo, tak asi spadl z nějaké podivné planety.

[16]: Děkujeme za skvělý příspěvek. Kdybys o tom někdy chtěla napsat něco většího (článek), moc ráda ti tady dám prostor!

[18]: Není nic hnusnějšího, než vyhublá holka a na hrudníku dva obří silikony jak necky.

[19]: Ano.

[20]: Komentáře byly, jenom já byla pryč.

26 Alue Alue | E-mail | Web | 10. února 2014 v 14:56 | Reagovat

[24]: Článek nebyl psán s ůmyslem jednu skupinu pozvednout a druhou pomluvit. Ani nemám pocit, že tak vyznívá.

27 B. B. | E-mail | 10. února 2014 v 16:14 | Reagovat

Perfektní článek! Krása... Tleskám Alue :)

28 Domča Domča | E-mail | 10. února 2014 v 16:34 | Reagovat

Znám 2 holčiny v mém okolí, které jsou vyhublé až na kost a prsa mají obří jak ty necky a vždy když se s nimi bavím, tak se na ty prsa nejde nekoukat a to jsem ženská a nejsem lesba...Žádnou plastiku nemají, ale i tak mi to přijde extrémní. Vůbec to nevypadá přirozeně, vyváženě a ani dobře. Moje mamka má poruchu štítné žlázy při které se většinou tloustne a je hubená jako lunt a taky má lentilky pod kobercem:D Možná by některým ženám s malým poprsím pomohl tenhle Kozorost: http://www.super.cz/237009-vitaminy-na-miru-dobyvaji-cr-lide-si-kupuji-i-vtipne-smesi-jako-kozorost.html co vy na to?:D:D:D

29 Alue Alue | E-mail | Web | 10. února 2014 v 16:50 | Reagovat

[28]: To můžou mít z hormonální antikoncepce, ta rozhodí organismus a tohle někdy způsobí.
Kozorost pobavil, já bych radši brala Lamželezo. :D

30 Verča Verča | E-mail | 10. února 2014 v 18:44 | Reagovat

Fajn článek. Propaganda, ať už ta tzv. konzumní, anebo ta tzv. duchovní, dělá divy. Možná ta duchovní ještě více, protože tam je to přece všechno o lásce, světle, naprostém klidu, atak ti úžasní sluníčkový lidi by přece nemohli lhát.
Já mám velmi malá prsa a je fakt, že jsem měla delší dobu pocit, že je něco špatně. Naštěstí jsem si postupem času došla k tomu, že není třeba srovnávat - každý je takový, jak ho příroda stvořila, tak nač hledat problémy tam, kde nejsou. Pořád ale ještě nosím push up a těším se na dobu, až se budu cítit zcela v pohodě i bez ni.

31 tarantule* tarantule* | Web | 11. února 2014 v 18:21 | Reagovat

Hezký článek :) Já jsem jednou slyšela dost děsný názor na prsa od jedné holky. Je trochu tlustá a má obrovský prsa. Její kamarádka je pravý opak, nemá skoro žádný. A ta tlustá mi říkala, že s tou hubenou nechce chodit ven, protože nemá prsa a ona se za ni stydí. Že nechce, aby ji s ní viděli a prostě se stydí za svoji kamarádku, protože vypadá tak, jak vypadá :/

32 onni onni | Web | 11. února 2014 v 20:54 | Reagovat

Ja jsem tlusta a mam mala prsa, segra je hubena, a ma prsa vetsi nez ja, to zas jako moc nevim kde si na tu rovnici hubena=mala prsa prisla, to absolutne neni pravda :D  dokonce i moje mamka byvala dycky drobna a vyhubla a prsa mela velka, a to se tehdy zadna antikoncepce nebrala. Ja zas kdysi par let HA brala a prsa mi z toho nenarostla. Jinal se zbytkem souhlasim.

33 Alue Alue | E-mail | Web | 12. února 2014 v 9:20 | Reagovat

[32]: dědičnost a možné zdravotní příčiny nejsou v článku zahrnuty. Jednoduchá rovnice je orientační, to je snad jasné.

34 onni onni | Web | 12. února 2014 v 11:07 | Reagovat

[33]: jaka dedicnost? Kdyz moje mamka je hubena a ma velka prsa a ja jsem tlusta a mam je mala?:D
Ne ja chapu, co jsi tim clankem chtela rici, ale je trochu tendencni ;)
Vis, ono i to kojeni zavisi na hrozne moc faktorech, mala prsa ti dobre kojeni nezaruci, bohuzel, kdyby to bylo tak jednoduche..

35 LOL LOL | 12. února 2014 v 12:52 | Reagovat

[31]: ta musí mít v hlavě pěkně vymeteno :D

36 Alue Alue | E-mail | Web | 12. února 2014 v 14:02 | Reagovat

[34]: Onni, než mě začneš už zase chytat za slovíčko, přečti si prosím můj komentář pořádně. ,,dědičnost A MOŽNÉ ZDRAVOTNÍ PŘÍČINY." To o malých prsách je smaozřejmě hovadina, znám hromadu matek, co měly sotva jedničky. Moje vlastní máma byla plochá jako prkno a odkojila všechny děti sama.

37 Léňa Léňa | 12. února 2014 v 22:45 | Reagovat

To si asi spíše někdo nějak popletl, s těmi malými prsy, ne ? Podle "esoteriků" (nebo jak se jim nadává) prý nemocná prsa (např. rakovina) se vyskytují u lidí, kteří odmítají ženství. A nééé malá prsa :-)
Navíc je to myšleno evidentně symbolicky a přeneseně. Myslí se tím problémy s oblastí života, kterou má na starosti v astrologii znamení raka a potažmo také tzv. "sedmý astrologický dům". Pokud někdo má v dané oblasti života problém, po nějakém čase se to má údajně projevit chorobou v tělesné oblasti, která s tím koresponduje - hrudník/prsa/plíce/mízní uzliny v podpaží.

Ale je úplně fuk jestli jsou ta prsa malá nebo velká. Ať velká či malá, obojí mohou být nemocná či zdravá. A o tom to je.

38 onni onni | Web | 13. února 2014 v 9:43 | Reagovat

[36]: ty napises clanek, kde de facto rikas, ze zena co ma velka prsa, je ma proto, ze je tlusta nebo nejak nemocna. Pak jeste pridas, ze za to muze HA. Pak zase napises, ze vlastne ne, ze jsi to tak nemyslela, protoze to muze byt vlastne uplne jinak :D ja chapu, ze chces dodat sebevedomi plochym holkam, ale mala prsa zdravi a pohodove kojeni fakt nezarucuje. Docela me zaujal i jeden kokentar, ze i v davnych dobach byly urednostnovany hubene zeny, to je fakt kravina. Je dokazano, ze pokud zena nema urcity podil tuku v tele, deti mit nemuze, proto treba anorekticky nemenstruuji. Je to dano evolucne, aby priroda zabranila poceti v dobe hladomoru. Dokonce byly i doby, kdy se drobne a hubene zeny moc neuprednostnovaly, jelikoz mely mensi sanci porodit syna (coz je taky fakt, holcicka ma jako plod vetsi silu a odolost). To, jestli bude zena kojit, je taky hodne dano psychikou (proto se taky casto zeny rozkoji az vypadnou z porodnice).
Proste je hezke, ze chces povzbudit zeny s jednickama, ale veci, ktere tady pises proste nejsou pravda, tot vse ;)
Ps: osobne taky preferuji mensi prsa, ty svoje bych klidne jeste zmensila, aby tak neprekazely :D

39 onni onni | Web | 13. února 2014 v 9:48 | Reagovat

Jeste takova zajimavost, vim ze tady vetsina televizi nema, ale na discovery TLC jede takovy program, Last chance salon, kde odbornici napravuji ruzen pokazene veci, hlavne plasticke operace. Mozna to bude i nekde na netu, co jsou lide schopni si nechat udelat, to fakt nechapu. Mlade holky, bezdetne, si davaji silikony, po detech pak ta prsa vypadaji otresne, navic na tom casto setri, jedna zena mela misto chirurgickeho prumyslovy silikon, dalsi mela ten implantat vlozeny opacne (plochou stranou ven). jako, mozna by ty holky zaslouzily akorat facku, ale mi prijde docela smutne ze si zeny nechavaji takhle huntovat telo i zdravi jen kvuli jakesi podivne predstave idealu.

40 Alue Alue | E-mail | Web | 13. února 2014 v 14:24 | Reagovat

[38]: Nemůžu za to, že v tom máš binec, nerozumíš textům a nedáváš si je do souvislostí. To všechno co jmenuješ jsou souvislosti s tématem, které je docela obsáhlé. Jestli máš pocit, že od všeho je jeden důvod a že život je rovná linka, tak to samozřejmě není pravda. - Já nemůžu za to, že nerozumíš textům, které píšu, takže mě za to neobviňuj. Nikdo jiný s tím problém nemá, jenom ty ano.
Děkuji.

41 Luu Luu | 16. února 2014 v 13:52 | Reagovat

Krásný, povzbuzující článek.
Já sama jsem od přírody hodně hubená, mám prostě hodně rychlý metabolismus, a z toho vyplývají i malá prsa. Vždycky jsem se tím hodně trápila, a něco málo z toho mi zůstalo doteď. Ale snažím se stále hledat důvody, proč jsou malá prsa vlastně super, a tento článek by si podle mého názoru měla přečíst každá slečna, která má podobný komplex jako já! :) Nejkrásnější na tomto všem stejně je, že něco jako univerzální pravda v otázce lidské krásy NENÍ. Všichni jsme krásní právě svou jedinečností - copak najdete na světě člověka, který by byl na chloupek stejný jako Vy? :) Každá existence je naprosto jedinečná, nádherná. A další taková už nikdy nebude. Toto je to, co by si každý měl uvědomit.
Chválím za fajn článek, a děkuji <3

42 Hmm Hmm | 17. února 2014 v 23:16 | Reagovat

Mne osobne sa napr. páčia prsia. Nemusia byť veľké ale veľmi malé to nie . Samozrejme som sa pri výbere partnerky neriadil veľkosťou pŕs, ale tá moja má našťastie ideálne:) Čo sa týka tej Keiry Knightley čo niekto spomínal z môjho pohľadu práve tie prsia jej uberajú veľa :) . Nemusia byť prsia veľké, ale tak "do ruky" aspoň ...

43 Dan Dan | 8. března 2014 v 20:06 | Reagovat

[17]: Hugo, nesouhlasím, protože každý to má jinak; třeba já.

Slečny, probůh nikdy NEMĚJTE komplexy z toho, že máte menší prsa. Buďte na ně hrdé. Šokovalo mě, že to došlo tak daleko, že o tom musí psát i Alue v knize Svítání... Já vám řeknu že mě osobně přednosti vůbec nezajímají, naopak mě odrazují když jsou moc velké, páč se mi to nelíbí. Opravdu. Možná (když už) tak se docela velmi rád koukám na hýždě (no jo :P trošku dolňák, no), ale tím to HASNE, tečka. A takových kluků co to mají úplně stejně jako já je hafo a kupa k tomu, jenom masmédia říkají samozřejmě opak, aby šly plastiky na odbyt. A co na to říkám já? Že plastiky jsou otřesné a tyhle společnosti co to propagují jako skvělou věc a co to provádějí jsou POTVORSTVA které dívkám zbytečně dělají komplexy. Postřílel bych je.

[3]: Eldo, jsi můj člověk :). Vidíš a nejsi sám- říkám, že nás je hodně.

44 Dan Dan | 8. března 2014 v 20:10 | Reagovat

PS: Proč to píšu? No, když je dneska ten MDŽ :)...

45 Dan Dan | 8. března 2014 v 20:58 | Reagovat

[42]: A s tím taky nesouhlasím. Keiry Knightley http://4.bp.blogspot.com/-3qt6lwWX8S4/UDgtO_h-u8I/AAAAAAAAAEI/twJR9mzOxak/s1600/KK1.jpg je přesně ideál kluků smýšlejících jako já, co se poprsí týče. A je od těch, kteří jsou v její blízkosti, hnusné, že ji pořád zjevně otravovali tak, že si nakonec takly nechala teď udělat plastiky... Hrůza děs. Jinak celebrity nesleduju, ale tohle jsem si chtěl zjistit.

46 Ema Ema | 10. dubna 2014 v 21:02 | Reagovat

K těm podprsenkám: Měli jsme jednu učitelku na střední, která měla velké prsa a nenosila podprsenku, nebo jo, ale jen takovou tu hadrovou bez košíčků a vždycky když jí bylo chladněji, tak ji stály bradavky...fakt to nebylo moc příjemný, celý hodiny se na to dívat, pak se člověk v podstatě ani nemohl soustředit na nic jiného a to nejsem chlap.

47 Elda Trnimir Elda Trnimir | E-mail | 30. dubna 2014 v 15:54 | Reagovat

[45]: Aha! Takže jsi Dane důkaz- nás dolňáků je hodně. Pamela Anderson má smůlu.

48 Aida Aida | E-mail | 20. května 2014 v 15:52 | Reagovat

malá prsa
Příčina: Pocity ublíženosti ze strany mužů, strach z mužů, hluboce zakořeněný pocit z minulosti, že nechci být ženou, snaha nepoutat na sebe zbytečně pozornost, strach  ze silnějšího pohlaví, tendence nechat se ovládat, strach vzepřít se. Hledání chyb na vlastním těle, strach být ženou. Snaha být silná jako muž. Nedávat na sobě znát bolest ani křivdy, hrát silnou za každou cenu.

Co dělat: Odvážit se být ženou, dělat ženské věci, projevit svou slabší stránku a stát se křehkou bytostí, která potřebuje ochránit.  Nebát se odevzdat se muži. Naučit se umět bránit a vyjádřit své obavy i svou slabost. Přestat si hrát na "chlapa". Radovat se, smát se, nesnažit se zaujmout svým tělem.

Více zde: http://www.bylinky-maya.cz/dusevni-priciny-nemoci/

...:))

49 Krekr Krekr | 20. července 2014 v 11:34 | Reagovat

[47]: tak to si pust tohle http://www.youtube.com/watch?v=g10DqPbbUuw :d a jo zenske se maji mit rady takove jake jsou

50 Anonym Anonym | 5. února 2015 v 22:01 | Reagovat

[39]: kdyby jsi měla prsa nula a všichni by se ti smali, mluvila by jsi jinak. Spíš bychom měli holkám, které daly penize podvodníkům, kteří jim zrmezačili tělo, pomoct!! Neuvěřitelný! Když holka nemá prsa, tak není žena, je nepřitažlivá...atd. Když si je dá zvětšit a doktor vezme prachy a posere ji tělo, tak je blbá ta holka. Fakt logika! Zamyslete se...to se vám to mluví, když vám narostou přirozeně 1-3!

51 Kenny Kenny | 15. dubna 2015 v 12:35 | Reagovat

Ať jdou média do háje pořád s tím poprsím. Svět je naruby! Dneska se holky stydí za svůj velký zadek, což je podle mě hlavní přednost- ne nějaká prsa... Víte jak je to sexy? Když je holka vpředu plochá ale je ji za co chytit, tomu neodolá žádný chlap, jenom média do vás buší něco jiného. Co taková Kim Kardashian nebo Jen Selterová http://prask.nova.cz/clanek/galerie/prask-kim-kardashian-a-naolejovany-zadek.html?image=1702819&psection_id=76200&backUrl=/clanek/novinky/foto-neco-takoveho-jste-nikdy-nevideli-kim-kardashian-natrela-obri-zadnici-olejem-a-vyvalila-ji-na-nas.html&back_title=null#gallerytop

52 KendyZ KendyZ | 12. března 2017 v 1:50 | Reagovat

Náhodou mě se malá prsa velmi líbí a přitahují mě :)

53 Hanka Hanka | 30. srpna 2017 v 8:57 | Reagovat

Achjo. Takže malá prsa jsou hezčí, více se líbí mužům (tedy normálním mužům...), vypadají líp. Zdá se mi, že lidé se najednou otočili, ideál jsou malá prsa a my s velkýma jsme tlusté nebo hormonálně nemocné. -_-

54 zahradabylin zahradabylin | Web | 2. října 2017 v 16:04 | Reagovat

Já bych třeba měla ráda o něco větší, ale nechce se mi pod kudlu. Myslíte že třeba nějaké masáže mohou pomoci?

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama