V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 14.11.

Mimibazar: Zhmotněné zlo internetu

18. února 2014 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Zamyšlení
Pozn: Nechci vystavovat na tyto stránky to, co někteří nevkusní rodiče na mimibazaru, raději proto nabízím praktičtější proklik na komentovanou stránku.

Čtěte a plačte
Když jsem byla hodně malá, žila jsem v krásné iluzi, že rodiče a obecně dospělí lidé jsou dokonalí. Protože mají tolik let, tím pádem jsou moc zkušení a taky všechno ví. Pořád jsem chodila s nějakými otázkami a chtěla jsem všechno vědět, všechno znát, co nejdříve se jim co nejvíce přiblížit.
Pak jsem ale postupně vyrostla a zjistila, že je to přesně naopak. Že dospělí lidé jsou často zmatení, pořádně ani neví co sami se sebou, natož ještě radit malým dětem. Proto čtou různé knihy, časáky, píšou do for, poraden a ptají se úplně na všechno. ,,Ja se ohřívá mlíko, nebo jak se píše slovo výlet."... Takže ono to s tou dokonalostí rodičů tak horké prostě není. Zkrátka to byla iluze, která se ani trochu nezakládala na pravdě. Není to příjemné, když malé dítě zjistí, že si z dospělých lidí nesmí brát moc příklad.
Když si vzpomenu na tyto moje emoce zklamání z dětství, musím uznat, že je na světě ze všeho nejlépe vystihuje právě Mimibazar. Tam lze všechno najít v takřka zhmotněné podobě.

Když se tím pak člověk probírá, představí se mu něco neuvěřitelného. Přehlídka jakýchsi podivných rodičů (ano, uznávám, možná jsou tam i nějací normální, ale bude to menšina), kteří sdílí na internet úplně všechno. Neznají soukromí a trpí absencí sebekritického myšlení.
Šmakulády z kdečeho, v galerii usoplené, počůrané i pokaděné děti, diskuze plné záplavy pestrobarevných ujetých smajlíků, kteří se používají úplně všude a nestačí jim na toho smajlíka kliknout jednou, pošlou ho rovnou 20x. Proč? - To já NEVÍM. Možná mají epilepsii, trpí třesem rukou, nebo prostě než to tlačítko pustí po zmáčknutí, tak se jim to načte 20x.
Fóra plná otázek, které tam vůbec nemají co dělat a se kterými by si kolikrát i žák základní školy uměl poradit lépe...Zvláštní a speciální místo na tomto pochybném serveru mají tzv. ,,kozodorty". Dorty ve tvaru ženských prsou. Zpravidla v podprsence či korzetu, řádně vystrčená i s bradavkami. Je jich tam více než několik set. Stačí si zaskočit do rubriky receptů, dát filtr na dorty a napsat ,,Prsa". Tou záplavou prsou se prostě neprobrodíte, kolik jich tam je! Všude prsa prsa prsa prsa prsa prsa... Nechápu, proč jsou ty ,,bydlenky" co pečou dorty, tak ujeté na prsa.
Víte, kdyby se takový dort dal třeba v rámci nějaké chlastačky mezi klukama a všichni byli ještě trochu v pubertě, nebo alespoň v nějaké opožděné nebo zastydlé pubertě, dalo by se to možná pochopit...
Ale nepochopím, jak může někdo nechat vyrobit ,,kozodort" na zakázku například pro desetileté dítě (tohle se tam opravdu stalo) a už vůbec nechápu, jak nějaká ženská může takovou zakázku vůbec splnit, když ví pro koho to je.
Herdek má ty narozeniny to dítě, nebo ti rodiče se zastydlou pubertou? - Nevím jak vy, ale mně kdyby bylo 10, tak mi prsatý dort fakt radost neudělá a ani se nepobavím, ani kdybych byla kluk. Pro šestnáctiletého je to pořád dost na pováženou a přesto se i takové kousky v galerii najdou: -1- -2-
A tady už se s tím nepárali vůbec: Naostro a basta fidli

Rubrika receptů je vůbec vypečená. Vedle ,,codůmdalfujtajblů" tam najdete i něco jako ,,děsivé prsty". Nevím jak vy, ale já se bojím už jenom těch fotek. Péct tohleto pro svoje děti by mě napadlo jedině v případě, že bych je chtěla nějak psychicky narušit.

Salámisti a Salámistky
Další pekelné oddělení objevíte, když zadáte filtr na ,,Salámisty". To se nakoupí hromada klobás, párků, buřtů a postaví se z toho pajdulák. Když je to Salámistka, uděláte jí z korbáčků sukýnků a z čehokoliv PRSA (když nemáte čas upéct kozodort, musíte se ventilovat nějak jinak).
Když je to Salámista, uděláte mu z jednoho buřtu přirození. Ideálně tak velké, že se mu skoro nevleze na talíř. Pohlreich by záviděl...

POZOR, rozklikávejte jen na vlastní nebezpečí:
Salámista s camprdlíkem a flaškou (ještě docela slušná verze)
Salámista s cígem - tady nic pro slabé povahy

Kozodorty a salámisti s obřím přirozením však ještě není to nejhorší, co na vás číhá...
Opravdový gurmánský požitek vám však poskytne recept nazvaný ,,Pos*aný patník". Doporučuji si přečíst celý recept a výživnou diskuzi níže. Nedoporučuji rozklikávat před spaním.


Víte, jak na mimibazaru.cz najdete extrémní brutality? - Namátkou.

,,Hezká" je i Galerie. Co mě fascinuje, tak rodiče fotí děti všude, u všeho, za jakékoliv situace, ačkoliv je to něco, co třeba děláme všichni každý den. Něco, co není ani trochu zajímavé. Dokonce fotí i situace, které normální člověk vůbec fotit nemá, protože v tu chvíli má dělat něco úplně jiného.

Dítě dostane neštovice - Okamžitě fotím, na mimibazaru to všichni prostě musí vidět.
Dítě má rýmu - na mimibazar s tím!
Moje dítě něco rozlilo - na mimibazar s tím!
Moje dítě pojídá kapesníky - ať si hraje, uděláme fotku a na mimibazar s tím!
...Chápete toho rodiče, jehož dítě evidentně pláče až mu teče sopel a on, místo aby ho ukonejšil a nechal vysmrkat, ho VYFOTÍ?!?

Začíná mazec:
Moje holčička se vyflákla na zemi... Nebudu ji přece zachraňovat, nebo jí pomáhat vstát. Hlavně to musím vyfotit a nahrát na mimibazar!!
Na moje dítě spadla polička - co ji budu zvedat? Vyfotím ho a dám to na internet.
Moje mimino je podělané - na mimibazar s tím!!!
Anebo jak zachytit nehynoucí otcovskou lásku? - Jak jinak než fotkou při přebalování dítěte a ručníkem přes ksicht.
A tohle... to mě fakt už dost děsí. To miminko až vyroste, bude jistě nadšené, že má fotku z inkubátoru vylepenou na mimibazaru.


Po prohlédnutí mimibazaru se změnil trochu můj pohled na vlastní rodiče. Neříkám že to bylo bůhvíjak slavné, ale alespoň mě nefotili a nedávali na internet když jsem byla nemocná, když jsem břečela, když na mě něco spadlo, nebo nedejbože když mě přebalovali.
Je to asi ona dorostlá digitální generace, co dává na internet takové věci. Tupost takové generace s počívá v tom, že jí nedochází ani základní fakt: Cokoliv se kdykoliv dá na internet, už z něj nikdy nezmizí. Ačkoliv je internet poměrně nový, je to prostor, který bude mít v budoucnu stále velmi významnou roli. A až všechny ty děti, jejichž sople, bobky, lulínky, a neštovice dneska visí na mimibazaru, za pár let přijdou na internet a jen tak ,,náhodou" zkusí zagooglit své jméno (uznejte, to asi jednou napadne každého, kdo se nově dostal k internetu), nebudou se stačit divit.
Dnes je jim pět let... Desetileté děti ale už dnes hrají na PC střílečky, nějaké ovládání internetu pro ně není problém. A za 5 let ty fotky stále budou dohledatelné.
Nejenom že dítě na začátku puberty z toho může dostat amok (podle toho o jak intimní fotky půjde), ale když se k tomu dostanou spolužáci, může se to použít jako materiál i pro kyberšikanu.
,,Podívejte na Radima, je mu rady rok a je pos*anej a dodneška mu to zůstalo!" - Určitě jste o podobným situacích, kdy někdo proti někomu používal fotky z dětství nebo nahé, slyšeli.

Nemám nic proti focení dětí. A pokud je fotka hezká, umělecká, vkusná, proč si ji i nedat na nějaký profil, dá se to. Ostatní si uložím soukromě, nebo dám do fotoalba. Nemám ani nic proti tomu, když rodiče sdílejí rady a tipy. Spousta návodů na mimibazaru je pěkná. Jak vyrobit to či ono, nebo recepty pro normální lidi. To tam najdeme... Ale žádný extrém není dobrý, nic se nemá přehánět.

Mimibazar by si měl zařídit něco jako filtr
Mazat a cenzurovat fotky, kde jsou děti podělané, počůrané, kde jsou jim vidět genitálie (také je tam najdete). Měly by se cenzurovat i fotky kozodortů a salámistů s obřími penisy.
.... A hlavně, ta menšina rodičů, co jsou normální a ,,nevydojil se jim z mateřství mozek", by si měli založit nějaké nové stránky a ty nekvusné hrůzy z mimibazaru mezi sebe vůbec nepouštět.

Dovolte mi ještě jednu poznámku na konec: Mimibazar.cz, to je přesně ta stránka, kterou si neotvírejte, pokud jste mladí a uvažujete o mateřství. Protože vás to tak vyděsí, že už chtít nebudete. V hrůze, co se z vás stane za freaky, co fotí každej sopel.


Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue


 


Anketa

Máte doma televizi?

ANO
NE

Komentáře

1 mariankosnac mariankosnac | 18. února 2014 v 3:21 | Reagovat

Mimibazar je hnus. Naštastie som to nevidel všetko, v túto dobu tam je len nápis: Probíhá pravidelná aktualizace dat MIMIBAZARu Obvyklý čas aktualizace je od 3:10 do 4:45 hodin

2 Anička Anička | 18. února 2014 v 3:58 | Reagovat

Ach :D, zrovna mají údržbu a nejede jim web.

3 Colliode Colliode | 18. února 2014 v 5:34 | Reagovat

Náhodou ty potetované kozy jsou pěkné, a to jsem holka. Už jako malou by mě kozatý dort potěšil, je to totiž sladké a je toho dost... :) Furt lepší než žádný dort.
Na tenhle server jsem zavítala jedině když jsem hledala nějaký recept, když se mi nelíbil, tak jsem hledala dál. A Alue... kdyby se někomu nelíbily tvé stránky, nedoporučíš mu náhodou, aby sem prostě nechodil? ;)
Nevím, jestli jsem už zapomněla, jaké doopravdy je to být malou, ale mám takový dojem, že děti tyhle věci prostě neřeší. Aspoň jako dětem nám ještě bylo jasné, že na tom nezáleží a braly jsme tenhle svět s rezervou...

4 lenka f lenka f | E-mail | 18. února 2014 v 8:09 | Reagovat

Naprosto s tímto souhlasím. Mám 2 už větší děti, ale tohle jsem nikdy nechápala. Prostě to jsou jelita.

5 Jakub Jakub | 18. února 2014 v 10:00 | Reagovat

Je to neuvěřitelný zdroj zábavy, především co se týče jídla. Já na to přišel, když Vaněk dal jeden díl Pekla na talíři z mimibazaru. Myslel jsem, že umřu (tisíc blicích smajlíků).
Někdy si říkám, jestli má vůbec cenu se nějak v ČR snažit o osvětu, když lidí jedí a vaří to, co pak vidíme na webu :-)  IMHO nejde o spiknutí elit a Bildebergu, ale bohužel o to, že velká část lidí jsou prostě takoví, že sežerou cokoliv, jen aby toho bylo hodně a bylo to levné. Akorát, že ve středověku se plesnivé obilí nedalo fotit a postovat na ksichtoknížku :-)
Nezávisle na výši příjmů lze vařit normálně. Třeba tento týden jsme jednou měli pěkné a dobré brambory jen s máslem a pažitkou a včera tvarohovou pomazánku a v sobotu čerstvou rybu dle J. Olivera.

Jen bych velmi prosil, aby nikdo nezakazoval a necenzuroval takovéto stránky. Jakmile Alue začnete kdekoliv cenzurovat, tak se brzo svezete s nima, víte? Jestli provozovatel mimibazaru chce takové fotky tam mít, je to jeho věc. Cesty do pekla jsou dlážděny dobrými úmysly.

Mimochodem, jedna moje známá je velkou stoupenkyní téměř všech spikleneckých teorií, ale agresivní fanoušky fotbalu by nechala očipovat. Asi nikdy nepochopí, že následně dostane čip i ona.

6 Mína Mína | E-mail | 18. února 2014 v 10:03 | Reagovat

MMB znám,ale pouze jako nakupující maminka,která tam sežene spoustu krásného oblečení pro své dvě holky:-)).To ostatní jde naprosto mimo mně.Víte Aluško,že lidé jsou různí a nejlépe uděláme,když se prostě jednoduše nad toto povzneseme-hlavně že "my"máme svědomí čisté a své soukromí si necháváme zcela jenom pro sebe:-)).To samé je i o facebuku,to už ale já nepochopím vůbec:-)).Mějte se všichni krásně......

7 Domča Domča | E-mail | 18. února 2014 v 10:19 | Reagovat

No tak to je teda docela síla....

8 tak to vnímám tak to vnímám | 18. února 2014 v 10:29 | Reagovat

Mě tento článek přijde jako běžná zpověď na zpovědnici. Vo čem to celé je, že ty sama s tím máš problém. Je to jen konstavování stavu,nic víc za tím nehledej a pokud z těchto slov cítíš že je tam něco na pozadí,tak co a proč?

9 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 18. února 2014 v 10:31 | Reagovat

Jééhehe, tak to jsem netušila, že tenhle web Tě tak pohorší :) Je fakt, že jsem tady nikdy nehledala heslo "Prsa" nebo "Kozodort" nebo "Salámista". Prstíky vypadají fajn, možná použiju na Samhain :) Já tady spíš čerpám návody na vystřihovánky,  háčkování apod. No snad se mi ,,nevydojil z mateřství mozek" :) ale asi ne tolik, protože usoplenou dcerku nebo dcerku na nočníku nikde nevystavuju :) tak je to zatím dobrý :)

10 Farah Farah | 18. února 2014 v 11:05 | Reagovat

CO TO *** JE???!!! O nanosech bakterii ani nemluve a uz vim, proc odmala mi uzeniny smrdi. Chudak ta paprika a cibule... jo holt si nekdo nevazi jidla :/ ale ze uz si prestavaji nekteri jedinci vazit svych deti, to asi nerozdejcham ..ufff

11 Lori Lori | 18. února 2014 v 12:12 | Reagovat

Mne sa pred mesiacom narodil braček a naozaj si neviem predstaviť, ako vešiam TAKÉTO fotky na internet. Nemám nič proti zverejneniu milej fotky kde sa usmieva alebo hodí nejaký rozkošný úsmev ale toto je mooc... a navyše tí..salámisti su fujtabl :X

12 avespasseri avespasseri | E-mail | Web | 18. února 2014 v 12:19 | Reagovat

Náhodou... salámisti a salámistky mě pobavili... :-)
Ty fotky popadaných dětí tedy ovšem ani náhodou... to také nechápu...

13 Luz Luz | 18. února 2014 v 12:48 | Reagovat

[3]: Neřeší? Že je někdo ještě dítě, znamená, že je v pořádku nerespektovat jeho soukromí a dávat veřejně na web jeho intimní fotky? Dost nevkusné, stejně jako ty jejich dorty apod - chuť to má sice stejnou, ať to je vytvarováno jakkoli, ale myslím, že když už někdo chce dělat dort (obzvlášť jako dárek), je vhodné uvážit i estetickou stránku; a ne každého pobaví snaha šokovat za každou cenu.

14 lady Lianna lady Lianna | Web | 18. února 2014 v 15:03 | Reagovat

:-) :-) To se člověk může jenom smát :-)

Jinak souhlasím s [3]: - když se mi něco nelíbí, ignoruju to. Mimibazar naštěstí navštěvují JENOM ty zastydlé maminy a aspoň z mého pohledu si jede mimo mainstream

15 Nanu Nanu | E-mail | 18. února 2014 v 18:19 | Reagovat

Tak nějak mě příjde, že tvé stránky se poslední dobou stávají víc tvým blogem, nebo deníčkem (který podle mě nemusí vidět každý) nechci tě nijak pohoršovat, ale ačkoliv mi příjdou fotku posraných a usoplených dětí taky celkem stupidní a chápu celkem tvé pohoršení, tak bych si raději početla dobré typy a informace o zdraví a energiích, nežli to, jak je mimibazar strašný...chvilku to vypadá, jakoby jsi nevěděla co už přidávat... :) Ale pravda, hrlza čím se dnes lidi zabývají, místo aby se snažili být lepšími, jak sami za sebe tak pro své děti, aby hledali význam svého života, důvod proč tu jsem a radost a štěstí v něm :)...

16 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 18. února 2014 v 18:44 | Reagovat

Fuj, ty "kozodorty" jsou hnusný. Ono to totiž vypadá tak realisticky, že bych to ani jíst nemohla. Přece nebudu jíst něco, co vypadá jak člověk. Jak kus člověka.

17 x15 x15 | 18. února 2014 v 19:04 | Reagovat

Aluška perfektně vystihla moji noční můru. Zamiluju se do holky, ožením se, a ona pak zmutuje v nějakou hroznou mimibazařici...
Myslím že by se hodil další článek na téma jak tomuhle zlu předcházet, nebo jak se mu vyhnout.

18 Alue Alue | E-mail | Web | 18. února 2014 v 20:06 | Reagovat

[15]: Děkuji za názor, stránky Aluška.org plní několik hlavních funkcí a původně vznikly jako můj deníček. Vše ostatní přišlo potom. Plus je třeba si uvědomit, že mám různá období. Teď mám například období astrálních cest, tak je tu hodně zážitků, před pár lety jsem měla období skřítků, tak tady byli hodně skřítci. Za rok zase budu mít trochu jiné období. A to je to, co je pro tyto stránky typické a co je činí originálními: Jejich autentičnost a proměnlivý obsah podle toho, co zrovna řeším a co se mi honí hlavou. Drží se mnou krok. A hned vedle deníčku jsou názory na různé věci (i weby) další nejpůvodnější obsah. Své názory a postřehy jsem spolu s deníčkem měla jako hlavní obsah už od r. 2006 a zůstávám u toho stále, protože stále mám co říct a protože to lidi zajímá, baví, obohacuje. Podle toho, jaké téma si zrovna vyberu.
....snad jsem odpověděla tak, jak jsi potřebovala. Pokud se ti moje zkušenosti, deníčky, zážitky nebo názory nelíbí, stačí si prostě počkat, brzy tu o zdraví opět něco bude.

19 Nanu Nanu | E-mail | Web | 18. února 2014 v 22:03 | Reagovat

Tak potom to úplně chápu. Není to, že bych byla vyloženě proti, já si čtu ve velké většině vše co přidáš a nedá se říct, že by se mi to nelíbilo, ale jen sem z toho poslední dobou měla takový pocit, resp. spíše z toho posledního článku, i já mám období a zrovna mi asi nesedla ta kritičnost(nebo jak to říct :D)do nálady, ale teď když už jsi mi to vysvětlila, jak to je tak to plně chápu a nic proti tomu nemám :)). Jiný úhel pohledu. [18]:

20 Fox Fox | E-mail | 19. února 2014 v 7:33 | Reagovat

To je hardcore :D Ty prsty jsou fakt odporný.

21 Petr Petr | 19. února 2014 v 14:50 | Reagovat

A co třeba pornostránky? Takovej nevkus. Hrůza :-)

22 Alka Alka | 19. února 2014 v 19:15 | Reagovat

Toto mala byť Večerka!!! :D

23 adeláč adeláč | 20. února 2014 v 9:05 | Reagovat

Moje mamka byla na mimibazaru. Ale díkybohu nefotila mě ani bráchu a nedávala to tam. I ona kroutí nad takovými matkami hlavou, třeba i nad těmi, co posílají děti, které celou noc zvracely do školky : ,,Oni se na ten karneval tak těšili! Nemůžu jim to upřít!" Učitelka je bezradná: ,, Ale nebylo by lepší, kdyby zůstali doma, určitě by to pro ně bylo lepší (a co kdyby to bylo nakažlivé a nakazily se nějaké děti, nebo někdo z personálu, to bychom to tu museli zavřít). " Matka: ,, No, možná tedy nebudou papat svačinku."

24 Domča Domča | 20. února 2014 v 11:47 | Reagovat

[18]: Moc krásná reakce:)

25 Rondir Rondir | 23. února 2014 v 0:10 | Reagovat

Mě šíleně pobavila fotka, jak je dívka ''zneužita'' jako prolézačka.

A víte proč?

Protože je u ní napsáno, že dívčina byla statečná...

Prostě jsem nezachápal :D

26 Alue Alue | E-mail | Web | 23. února 2014 v 14:12 | Reagovat

[25]: V tomto světě je totiž všechno naopak. Nechat si s*at na hlavu je očividně dnes odvaha" a naopak... :D

27 Katie Katie | Web | 24. února 2014 v 11:42 | Reagovat

Hehe, ještě bych dodala totální klasiku: "mimískovi chutnalo a tatínek si čvachtal" !

28 El El | Web | 24. února 2014 v 12:13 | Reagovat

no....co lidi dokážou...je to smutný-co dodat?

29 vmojirealite vmojirealite | Web | 24. února 2014 v 12:28 | Reagovat

Docela jsem se pobavila... Nejvíc ale u toho,, moje dítě se rozflákalo, proč mu pomoct, radši to vyfotím.''... Moc dobře napsaný článek:)

30 Takara Takara | Web | 24. února 2014 v 12:40 | Reagovat

Mimibazar je proslulý absencí: talentu, inteligence i soudnosti...kuchařské umění o tom raděj snad nemluvit...ale stejně vaření z kuřecích kůžiček (podle hesla: levně a chutně) mimibazar netrumfne :D

31 Dragell Dragell | Web | 24. února 2014 v 13:07 | Reagovat

Jelikož mám kamarádku, která má mimčo a občas něco z mimibazaru (nejlépe jídlo) postne na FB, tak mám dobrou představu. Měli by tu stránku zakázat, občas z těch jídel mám pocit, že by to ani pes nežral a k tomu co píšeš výše, no hrůza.

32 Jita Jita | Web | 24. února 2014 v 14:07 | Reagovat

Díky za vtipnou recenzi, pobavila :D už jsem o mimibazaru slyšela, ale tohle se vážně povedlo!

33 Klub Záhad Klub Záhad | E-mail | Web | 24. února 2014 v 14:42 | Reagovat

twl, tak to je fakt odveci :D príde mi to choré

34 Lenna68 Lenna68 | Web | 24. února 2014 v 15:20 | Reagovat

Tak to je hezky napsaný článek o lidské digitální úchylce...neprožívat, nereagovat, hlavně rychle fotit, ať to všichni vidí. Ale zas na druhou stranu, jak jinak se zviditelnit, skandální věci vždy táhly nejvíc a negativní reklama, je taky reklama. Ale něco je fakt úchylné ty prsa a salámisté se zvýrazněnými genitáliemi to vskutku hraničí s nějakou nevyzrálostí jedince, bohužel, o dětských pádech, šplhání po hlavách apod. raději ani nemluvě.
Jinak mi kritický článek velice sedl, též mám zrovna moralisticko-kritické období. Takže dík za kulturní obohacení.

35 macatamamina macatamamina | Web | 24. února 2014 v 15:39 | Reagovat

Smekám, opravdu sis dala s článkem záležet. Já na mimibazaru často nakupuji jako neregistrovaný uživatel a o tomhle jsem vůbec nevěděla! MMB mám ráda, protože se tam dá levně nakoupit vše potřebné, ale na galerie, diskuse atp. jsem se nikdy nedívala. Tvůj článek mě dost šokoval! Ty fotky a recepty na humusy, to je fakt mazec! Někteří rodiče maj v palicích fakt nas.... Naštěstí můj prcek nikdy nezažije takovej trapas jako zveřejněné foto s čokoládovým zadkem nebo bezmoc v podobě toho, když se rozseká na kole a já bych vytasila foťák... Ty jo, tohle chování fakt nechápu

36 Broňka Broňka | Web | 24. února 2014 v 15:50 | Reagovat

Článek mě docela rozesmál :) ale i "salámisti" jsou docela roztomilí, jen kdyby nabyli "nahatí" :(

37 liketeenspirit liketeenspirit | Web | 24. února 2014 v 16:02 | Reagovat

Já si teda myslím to, co ty, že to zhmotněné zlo není nějaká stránka, ale že jsou to ty lidi, co se tam evidentně nestydí postovat fotky dětí se soplem přes celý obličej, což je na mimibazaru skoro jen to nejmenší. Podle mě to je prostě další nástroj na zabavení znuděných matek.. Nevím, najít třeba ve 14, v rozkvětu puberty :D takovýhle fotky, nevím, jestli rodičům úplně děkuju

38 K. K. | E-mail | Web | 24. února 2014 v 17:57 | Reagovat

O MMB jsem četla už hodně, ale přiznám se, že Salámisti jsou pro mě novinka! :D

Je to děsný, strašidelný, ošklivý... Když si představím, že jsem tím nebohým dítětem a moje bláznivá "mamynka" postuje fotky mýho podělanýho zadku veřejně po internetu, je mi z toho dost ouzko...

Každopádně jsem se s jednou paní, která také vesele tleskánkuje a diskuzuje, setkala osobně a byla hrozně fajn. Úplně normální ženská - taková od rána, družná. Vůbec mi k ní to, jak vystupuje virtuálně nejde...

Dobrý článek, souhlasím snad s každým slovem.

39 Nekra Nekra | Web | 24. února 2014 v 18:34 | Reagovat

Na článek jsem si z úvodky kliknul, protože nemám rád malý děti. Ale kozodorty mi nepřišly zas tak strašný a salámisti byli fakt srandovní, hodně mě pobavili ;DD. Děti jsem snad nikdy nechtěl, ale to hraní s jídlem je super. Akorát ty knedlíky vůbec nevypadaj jako pochcanej patník :( (nakrájený jsou moc nízký a kulatý
).

40 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 24. února 2014 v 19:01 | Reagovat

Kdysi jsem četla článek v časopise o těch kulinářských...ehm... pochutinách ^^" a osobně si nedokážu představit, jak mohla taková vulgárnost a vůbec nechutnost vůbec zvyknout. Copak mají dnešní rodiče malých dětí, tolik času na to, aby se takhle bavili? To když se mnou byla doma mamka, tak měla plné ruce práce, co jsem slyšela :)
Fakt nechápu...

41 Scrat Scrat | E-mail | Web | 24. února 2014 v 19:07 | Reagovat

Ojej, o téhle stránce už jsem četla, ti rodiče musejí být úplně pošahaní, ani jsem si ty fotky nerozkikávala, nechci mít doživotní trauma :) Skvělý článek :)

42 Raina Raina | Web | 24. února 2014 v 19:23 | Reagovat

Panebože, když jsem jednou říkala jako vtip "Za pár let rodiče svá batolata nalíčí a potom si je budou fotit na záchodě, aby měli co zveřejnit na facebook", nemyslela jsem to jako výzvu...

43 Marlena Marlena | 24. února 2014 v 21:30 | Reagovat

No potěš Bobeš :D

44 Vendy Vendy | Web | 24. února 2014 v 21:33 | Reagovat

Kupodivu, kozodorty ani salámisti mi nevadili tolik jako ty zaneřáděné děti s hovínky vylízajícími z plínek nebo nudlí u nosu. Myslím, že ty děti jednou svým rodičům dají pořádně sežrat, že je takhle flákli na ten internetový svět.
Taky souhlasím s tím, co to je za rodiče, že se jim dítě vyflákne na zem a místo aby se rychle šli ujistit, že se dítěti nic nestalo, jdou ho fotit. Taky přemýšlím,jak to praktikují - nosí foťák pořád sebou v pohotovosti, pro případ, že by se stala tahle fotogenická událost? Nebo zavolají - broučku, vydrž, mamka musí skočit pro foťák, tohle se musí zvěčnit?
(I když je možné, že tahle situace nastane, když dítě točí na mobil či na kameru a pak jen oskenují záběr z videa, dodatečně).-
Co se týče receptů, to neřeším, myslím že je tam spousta zajímavých, a každý si vybere to svoje.
Co se týče nestydatých dortů nebo salámových figurek, budiž, mně se to sice nelíbí, ale očividně slaví úspěchy. Docela mi vadí vytvarované přirození, tohle, si myslím, je nevkusné. Ale zase, někdo rád holky,jiný vdolky a další kozodorty.
Ale i přes tyhle nevkusné extravagance si myslím, že se na mimibazaru dá najít hodně věcí zajímavých, já tam třeba hledala informace o scrapbooku a byla toho spousta.

45 Cleo Cleo | Web | 24. února 2014 v 21:56 | Reagovat

Mimibazar... fakt dost vtipná stránka. :D Moje teta tam tráví hodiny... tákže to už o tom všem něco vypovídá. :D

46 Angie Angie | Web | 24. února 2014 v 22:33 | Reagovat

Já tam čas od času zavítám, dají se tam koupit hezké a zajímavé věci, ovšem nejsem registrovaná a ani nemám zájem si prohlížet něčí profily, takže to, že se tam fotí dítka skoro pořád, jsem věděla (jedna mamčina známá to dost prožívá), ale že až něco takového, to je teda síla.

47 Jana K Jana K | E-mail | Web | 24. února 2014 v 23:19 | Reagovat

Super článek, je vidět že sis na něm dala opravdu záležet. Netušila jsem, co za zrůdnosti se na tomto známém webu dají najít! Nezbývá mi nic jiného než s Tebou souhlasit a zároveň se taky  trochu zamyslet. Jak mohli moji minulorežimoví rodiče přežít bez mimibazaru a potažmo celého internetu, o kterém se jim ani nesnilo? Proč jim stačilo mít krásné fotoalbum s načančaným děťátkem v kočárku, v postýlce nebo na houpačce, které se ukazovalo rodině, přátelům a známým? V čem byli jiní než ti dnešní? Vždyť přece každý se ve svém dítěti vidí a považuje ho za to nejúžasnější, nejnadanější, nejroztomilejší a chce se jím pochlubit. Ale čeho je moc toho je příliš a fotit dítě v intimních situacích a vystavovat to na internetu, kde k těm fotkám má přístup naprosto každý je opravdu nechutnost. A také samozřejmě "obdivuji" ty rodiče, co neváhají fotit plakající dítko po pádu kdekoliv a z čehokoliv - to musí být povaha. Taktéž jsem se "pobavila" u receptů - to někoho musí opravdu bavit skládat pajduláky ze salámů a dalších propriet. Nejvíc mě vyděsily - a to doslova - děsivé prsty. Vzhledem k pokročilé hodině mám strach, že se mi o nich bude zdát - a to jsem na světě už čtvrtstoletí a pár hrůz jsem už viděla, ale tohleto by svým dětem připravil leda někdo opravdu hodně otrlý.

48 Antares Antares | Web | 24. února 2014 v 23:23 | Reagovat

O mimibazare som počula, ale nikdy som nemala "tú česť" sa tam pozrieť, ale ako vidím, tak tam už nikdy v živote nevleziem.
Veď to je úplná stoka ľudstva, tam sú fakt najväčšie sr*čky československého internetu.
Ale naozaj sa dá niekedy tak schuti zasmiať na takýchto hlúpostiach, ja som sa tlemila pri čítaní celého článku :D
Myslím, že tu bola podstata tejto stránky vystihnutá presné

49 Polly Polly | Web | 25. února 2014 v 11:06 | Reagovat

S týmto článkom súhlasim z polovice a z polovice nie... mimibazar je fajn v tom, ze detske a tehotenske veci su zufalo neobnosene a je fajn mat mozno ich "poslat" dalej, je to prakticke... Tie "prsty" som robila na Halloween a nevidim na tom nic zle, boli aj chutne, aj mali uspech...a na mimibazare mam rada niektore foto-recepty, ktore ma ukoriguju pri niektorych jedlach...salamisti su vtipni, kozodorty tiez, ale nie prave pre decka :D .. no zasa trochu nadhladu by nezaskodilo, nie? netreba kritizovat vsetko, ale zasa chapem druhu vec - ja ako matka si neviem predstavit, ze dam na web hadam aj (S PREPACENIM) prdnutie mojho dietata.... Ani nevraviac - ze asi som nejaka "vadna" - ci co, ale ked sa moj maly pokaka alebo zasopli ozaj mi to nepride mile, chutne a fotky hodne.... :D

50 Nartaya Nartaya | E-mail | Web | 25. února 2014 v 14:29 | Reagovat

Jako téměř novopečená matka na mimibazar.cz chodím. Najde se tam spousta návodů, které lze praktikovat. Pokud ses zaměřila pouze na to odpuzující, pak jenom to odpuzující najdeš, ale tím bych nezavrhovala vše, co na této stránce je. Mezi uživatelkami se vyskytují velice šikovné ženy a je smutné je tímto způsobem zesměšňovat.

Abych pravdu řekla, na takové obrázky, na které zde odkazuješ jsem nikdy na mimibazaru nenarazila, najde je pouze ten, kdo tyto hledá.

Až se jednou staneš matkou, budeš se na svět dívat úplně jinak. A nakonec samotná budeš mít cukání, abys na svém blogu mohla zvěčnit své posrané a usoplené dítě a budeš čekat, kolik komentářů Ti Tvoji příznivci pod takovou fotku napíší.
Ačkoli sama jsem matkou, cizí haranty nesnáším, ale neodsuzuju maminky, které se svými dětmi rády chlubí.

Podle mého bys právě Ty měla znát pravidlo: "Nesuď, pokud nechceš být souzen." A navíc, nesuď, dokud sama nejsi tím koho soudíš a neznáš jeho životní cestu.

51 Alue Alue | E-mail | Web | 26. února 2014 v 18:46 | Reagovat

[50]: Nehrozí. Na rozdíl od jiných nejmenovaných osob mám vytříbený vkus a cit pro vlastní soukromí, což jako člověk, který je veřejně známý a hodně na očích, mít musím.

Apropos, hovnem se fakt pochlubit nemůžeš. To udělá jenom nesvéprávný idiot.

Ale nechápu, co jsi to za matku, když řekneš, že ,,cizí haranty nesnášíš". Já svoje děti do těchto podmínek rozhodně nechci, ale v životě bych neřekla, že nemám ráda děti jiných lidí... Že ti není stydno neco takového napsat. Ty sama jsi kdysi byla ,,harant". A když to není tvoje, tak je to najednou ,,fuj"? - Prober se.

52 Verča Verča | E-mail | 26. února 2014 v 22:10 | Reagovat

Nesleduji, tudíž nemohu soudit... a ani nechci. Všude se najde něco, co nám nesedne, to je normální.
Mně se líbí server eMimino.cz. Ač těhotná nejsem, našla jsem tam spoustu zajímavých rad, postřehů či deníčků.

53 Audrey Audrey | Web | 28. února 2014 v 18:41 | Reagovat

Naprosto příšerně nevkusné!!! Brrrr! Moje kadeřnice na těchto stránkách často inzeruje a moc si je vychvaluje, ale o takovýchto nechutnostech se mi nezmínila. Mimibazar nikdy, i kdyby na chleba nebylo!

54 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 27. března 2014 v 14:02 | Reagovat

V tomhle musím s Alue souhlasit, mimibazar je fakt hnus. Někdy mam pocit, že mám větší rozum než dospělí, ač jsem obětí puberty. Nikdy by mě nenapadlo udělat kozodort, penisodort (taky tam jsou), vaginodort (taky hnus) nebo dokonce souložící dort (ten jsem musela chvíli vydejchávat, když jsem ho tam viděla). A to je jen malý zlomek, taky jsem viděla dorty pro nastávající maminky, samozřejmě s podobiznou maminky, detailní partie a nápis "Tlač". Hnus. Kdyby moje maminka takhle zvěčňovala moje ne zrovna lichotivé situace, asi bych se pořádně styděla. Myslíte, že paní z mimibazaru to nepustí a budou zvěčňovat každý ublinknutí svých dětí ještě do puberty?
Jinak, dovolím si upozornit, vlevo v menu je kolonka údaje a je tam odkaz významné datumy - nemělo by se psát významná data? Neberte to jako rýpání :)

55 Iveta Iveta | 16. května 2014 v 15:01 | Reagovat

Vím, že to byl spíš kritický článek, ale já se málem zadusila smíchy nad kozodorty a salámisty. Pěkně napsané.

56 Snehu Snehu | 2. června 2014 v 9:27 | Reagovat

Jejda, já nevím, ale astrální cesta a tolik nepřátelství? Každý je jiný a každý si přece může vybrat, co mu vyhovuje. Na MMB běžně nakupuju věci, web vznikl původně jen jako bazárek. A k dalším podivnostem se tam nedostanu, není čas a není proč. Alue to muselo stát opravdu hodně práce a sebezapření, aby se tímto vším proklikala, sepsala, dala odkazy... Klobouk dolů :-))

57 Lada Lada | E-mail | Web | 5. března 2015 v 12:04 | Reagovat

Mimibazar je skvělý, nakupuji na něm o stošest:-D. Víc k životu nepotřebuji.

58 Preburda Preburda | 6. června 2015 v 15:20 | Reagovat

Vaše reakce na stránky Mimibazaru je Váš názor a myslím, že až tak dalece pravdu nemáte. Mě například díky Mimibazaru pomohla a navedla jedna maminka, díky tomu že byla lékařka jak vyléčit mé dítě, i když moji lékaři to viděli beznadějně. Jí jsem doteď vděčná, poněvadž je zdravé. Mě třeba irituje doslova Facebook - co tam lidé prezentují a povídají, to je opravdu hnus. Víte myslím si, že lidé přestali mezi s sebou komunikovat a chovat se přirozenou cestou a to co nacvakají do "bedýnky" se lépe zveřejní, než by to řekli člověku přímo do očí a v tom si myslím jsou srabi. A z toho je mi hodně smutno. A co se týče ještě Mimibazaru určité fotky nejsou věcí serveru, ale vizitkou té maminky, která se takto prezentuje a té to máte napsat přímo, že se Vám to nelíbí, než dělat kampaň proti Mimibazaru.

59 Alue Alue | E-mail | Web | 6. června 2015 v 17:29 | Reagovat

[58]: Dobrý den, tento článek je RECESE, která měla v době svého vydání velikou čtenost a úspěch.
Kampaň žádnou nevedu, o mimibazaru jsem napsala článek pouze jednou. Mám důležitější věci na práci, než dělat nějaké kampaně na cizí stránky. To by mi na nic nebylo. Zato čtivá témata ano.

60 Preburda Preburda | 6. června 2015 v 21:48 | Reagovat

[59]:Mě  tedy tento článek nepřišlo jako RECESE, ale veřejné pošpinění celkových stránek a všech lidí, co s tím mají co dočinění,ať lidí kteří si na nich předávají své poznatky a tím jsou nápomocni druhému a bohužel jsou tam i takoví, kteří se takto zvláštním způsobem prezentují..............to ovšem neznamená, že Mimibazar je zhmotněné zlo internetu. Promiňte, ale Váš článek mě opravdu jako RECESE nepřišel a ani nyní nepříjde.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama