V e-shopu Alue.cz přibyly nové druhy Energetických krystalů. - K dispozici ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 15.10.

Můj vzkaz všem dívkám

25. března 2014 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Radost být Ženou
Tento článek je součástí rubriky ,,Radost být ženou" a je míněn jako osobní vzkaz všem dívkám, které teprve objevují kouzla a posvátná tajemství ženství. Možná i vy sledujete stejně jako já, že máme k dispozici hmotná fakta, ale to nejdůležitější, to co každá mladá žena musí vědět, uniká... a nikde není možné se to dočíst. Proto píšu následující dopis:

Všem dívkám
Milé slečny, dívky, ženy, v životě každého člověka přijde doba dospívání a s ní samozřejmě i potřeba vědět. Dozvědět se, co se vlastně děje s naším tělem, jaký to má smysl. V dnešní rychlé moderní době to přichází stále časněji, takže dnes už se o to pomalu zajímá skoro každý, kdo přesáhl deseti let věku. V té době pomalu začíná přicházet puberta a s ní samozřejmě spousty otázek.
Základní problém je v tom, že se zdánlivě vše podstatné dozvíte. Na internetu, v knihách, něco málo ve škole, výjimečně možná i v rodině, nebo od přátel.
Dozvídáte se spousty názvů a cizích slov, víte co jak funguje. Kudy potuje vajíčko, k čemu je děloha, proč žena menstruuje, jak dlouho to zhruba trvá. Můžete si nastudovat formy antikoncepce, nebo jaké hormony způsobují tu či onu změnu ve vašem těle.
A pod hromadou tohoto vědění máte jakoby dojem, že vlastně už to důležité víte. - Víte kdy to přichází, co se děje a jaké pomůcky k tomu. Máte pocit, že návod je ucelený a že jste tedy připraveny stát se ženou.... Ale skutečně tomu tak je?

Řekli vám A, ale už nevíte B a C.
Když se zamyslíte nad tím, co všechno se můžete dočíst o dospívání a vůbec o všem, co se pojí k dospělé ženě, nevšímáte si, že je všechno pojato jaksi strojeně? Že se všechny tyto údaje spíše podobají návodu na použití nově zakoupeného kávovaru a že jaksi uniká ta hlavní, duchovní podstata celé věci?
Je to opravdu vše? - Dozvědět se, že z vaječníku putuje vajíčko a že když to teče, tak si tam máte něco savého nalepit nebo zasunout? - Opravdu je to všechno, co potřebujete vědět?V žádném případě to není všechno a uniká právě to nejdůležitější
Když se vám strčí do rukou tyto strojené návody, dostáváte náhle podivné pocity: ,,Jak to, že kluci nic a já to musím?" Není vám vysvětleno, jaký poklad máte a jaké obrovské je to požehnání a zároveň poslání. Nikdo vám už nevysvětlil, jak úžasné a hluboké vlastně ženství je a jakou obrovskou hodnotu má menstruační krev. Dokonce vám běžně ani neřeknou, že kromě hryzavých vložek a drhnoucích tamponů existují i jiné - mnohdy pohodlnější - pomůcky.
Když se o to přímo nezajímáte, tak se to vůbec nedozvíte.
Z tohoto obrovského nevědomí potom vznikají problémy: Neschopnost přijmout svoji menstruaci jako přirozenou a příjemnou součást svého života. Pocit nespravedlnosti. S tím je spojena bolestivá menstruace, premenstruační syndrom. Můžete se zlobit a každý měsíc trpět, svíjet se v bolestech a říkat si ,,sakra proč"?
Půjdete na gynekologii, kde můžete dostat ,,hormonální léčbu". Už vám ale není řečeno, jak nebezpečné to je, jaké nemoci z toho vznikají a jakým způsobem to ohrožuje vaši budoucí schopnost otěhotnět a mít někdy děti.
Na první pohled se tedy zdá, že žijeme v době informačního rozmachu. Kdy je velice snadné vědět. Stačí párkrát kliknout myší, koupit knihu, zajít do knihovny, zeptat se. Ženská témata už nejsou tabu... Opak je ale pravdou. Právě to nejpodstatnější se nedozvíte, když to cíleně nehledáte. Jenomže jak můžete hledat něco, o čem nevíte, že existuje? - V tom je právě zakopaný pes.

Co potřebujete skutečně vědět?
Dostat poprvé menstruaci neznamená ,,pouze" to, že jste tělesné dospělé ženy. Znamená to něco mnohem víc. Dochází ke kompletní změně vašeho budoucího života.
Žena, která normálním způsobem menstruuje, prochází každý měsíc cyklickým vývojem, který jde ve vlnách a který prožívá tělesně i duševně. Máme období aktivity a potom přecházíme do období, kdy potřebujeme ticho, klid, odpočinek a mnohem více samoty. V tuto dobu přichází právě ona menstruace. V tuto chvíli má každá žena od přírody potřebu mít klid a být sama. I vy byste si tento klid měly dopřát. Jsou dívky, které v první den své menstruace ani nechodí do školy. - To je vstřícný krok kupředu, k pochopení ženských posvátných období.

Tento cyklický, neustále se opakující způsob života je to, co činí ženu ženou. Tělo a duše není nikdy tak přímo spojeno, jako ve chvíli, kdy žena menstruuje a prožívá to přímo svojí duší. Toto má vliv na vaše duševní, duchovní a emocionální bohatství. Žena, která nešťastnou náhodou, nemocí, nebo hormonální ,,léčbou" o svoji menstruaci přijde, nepozná obrovské bohatství a hloubku, kterou můžete prožívat vy, právě díky své plodnosti a menstruaci.
Když začnete brát v nízkém věku hormony, vaše tělo se ustálí. Hormony zůstanou v jedné rovině (tělo se chová ,,těhotně") a cyklický proces se zastaví. I vy díky tomu budete emocionálně ploché, rovné a nebudete schopné prožívat lásku, radost, vzájemné sdílení nebo své tělo tak hluboce a niterně, jako plodná menstruující žena. Budete o to ochuzeny...
Zdravotní rizika nejsou malá: Potlačení menstruace v nízkém věku zastavuje dozrávání pohlavních orgánů. Ty se stále vyvíjí i v době, kdy je vám třeba už 18. Není vše úplně hotovo ve chvíli, kdy dostanete menstruaci. Lidské tělo pomalu dozrává až do 25ti let. V té době je vše na vrcholu.
Když hormony poté po letech vysadíte, nemusíte už být plodné a menstruace se už nemusí přirozeně vrátit. Nejde o pověru, je velmi mnoho žen které kvůli tomu mají problémy, deprese, běhají po doktorech, dostávají různé injekce a modlí se, aby menstruace konečně přišla a aby mohly mít děti. Dále si tím poškozujete játra. Není to jen o tom, co se běžně dočtete ve fórech (zvětšení prsou, ztloustnutí, vaginální infekce a mykózy.).
Hormony v prášku jsou vám představovány jako něco, co je skvělé, praktické a co vás zbavuje starostí. Nenechte se však obelhat a neodmítejte to, co je pro vaše tělo tak přirozené a potřebné. Každý umělý zásah do vašeho těla - i do vašich pohlavních orgánů - se vám dříve nebo později odrazí na zdraví a psychice.

Ve chvíli, kdy se připravujete na svoji první menstruaci a snažíte se vše pochopit, primárně se soustřeďte na přijmutí sebe samé jako ženy, která prožívá vědomě, emocionálně a duševně své tělo každý měsíc. Tento fakt bude mít vliv na vaši osobnost a stane se to součástí vašeho života. Když to v pokoře a klidu přijmete jako dar, bude pro vás snažší naučit se ,,své dny" vítat a to vám ušetří mnoho trápení.
Bolesti při menstruaci velice ovlivňuje vaše psychika. Pokud se své krve bojíte, nemáte k ní dobrý vztah a jste nešťastné, že to ,,musíte každý měsíc podstupovat", úměrně tomu se zhoršují i typické menstruační projevy. Mnoha dívkám od nich pomůže už pouze to, že si uvědomí, že menstruace je úžasný dar a že být Žena, je svým způsobem duchovní poslání. Protože pouze ženy tímto způsobem prožívají své tělo. Je to jedna z věcí, kterou máme společnou a která nás zároveň činí jedinečnými.
Pokud i přesto, že samy sebe přijímáte a těšíte se na ,,své dny" máte bolesti, hledejte řešení v alternativní přírodní medicíně, která nebude ubližovat vašemu tělu. Nenaruší vaši menstruaci, ani plodnost a nebude ničit vaše vnitřní orgány, jako hormony a chemické léky. Metody jsou dostupné, ale musíte je cíleně hledat. Nikdo vám je automaticky sdělovat nebude, protože na vás potom velké firmy nebudou díky tomu vydělávat peníze.

Smysl premenstruačního syndromu
Tytéž strojené návody, které vám neřeknou to nejpodstatnější, vám vykládají, že premenstruační syndrom je nemoc, kterou je nutno potlačovat. To pramení z hlubokého nepochopení ženských principů a z barbarství. Protože naše těla jsou dílem přírody a v přírodě se nikdy nic neděje náhodou. Vše má své určení a hluboký význam. Ani změny nálad u plodné ženy nejsou nahodilý jev.

Pár dnů před příchodem menstruace je žena velice citlivá (až přecitlivělá) a na vše reaguje zesíleně. Na radost i na smutek. Můžou se u ní střídat i zdánlivě nepochopitelné vlny radosti a neštěstí.
Podle doktorů to nemá smysl a je to ,,nemoc". Ve skutečnosti je právě toto období, kdy máte mít svůj klid, máte odpočívat, rozjímat samy nad sebou a nad životem. Každá emoce, která přijde a každý zvláštní vzruch, který vás nějak nabudí, vám dává nějaké poselství.
Pokud je žena v životě šťastná a spokojená, pokud sebe samu přijímá a nemá problémy, necítí skoro žádné neštěstí v době před menstruací. Jakmile se ale něco nepříjemného v jejím životě děje, bývá toto období plné slz, někdy i křiku, hádek, nebo afektovanosti. To jsou průvodní jevy, které ženě ukazují, že je potřeba nějaká změna. Že něco uvnitř ní, nebo okolo ní, není v pořádku. Žena je ochranitelka života, rodinné pohody. Je to pečující a hlavně duchovní element. Empatická a citlivá je žena neustále, ale právě v době přes menstruací je tento smysl zesílen a prožívá se doslova tělesně. Dnes se tomu říká vulgárně ,,PMS". Nejedná se o nemoc, ale o speciální ,,smysl". A to nejlepší, co pro sebe můžete udělat v této době, je si těchto náznaků všímat, vedomě si je rozebrat a dopřát si klid.

Být Žena je poslání
Zajímejte se o své tělo a snažte se o něm učit. Pamatujte, že vše čím vás příroda obdařila, má nějaký smysl a účel. Nespokojte se pouze se strojenými návody, které vám nabízí učebnice a internet. Prožívejte sebe samy i duševně, vnitřně.

Žena je skrze svoji menstruaci stále spojena s koloběhy přírody, s měsícem. Pokud je schopna a ochotna se o tom učit a znovu se s přírodou spojit, dostane se jí do rukou obrovská studnice poznání, moudrosti a duševní síly. V minulosti, od dob inkvizice až dodnes, existuje cílená snaha vyrvat ženám vědomí o tomto spojení, a učit je že menstruace, premenstruační syndrom a vše okolo toho jsou vlastně zbytečné a na obtíž, že je lepší žít bez nich. Protože žena, která tomuto uvěří, poté uvěří už čemukoliv a je snadno zmanipulovatelná. Odtrhne ji to od jejího zdroje moudrosti a vědění.
,,Čarodějnice", které se v minulosti upalovaly, byly ženy spojené s přírodou, které znaly tajemství a posvátnou sílu ženství. Byly to velice moudré léčitelky, které si nenechaly jen tak své vědění vzít. Díky tomu byly na obtíž elitářům, kteří chtěli mít moc nad lidstvem.
Jejich vědění se podařilo z velké části zničit právě v dobách inkvizice. Církev byla v tomto velice pečlivá, protože se sama už při svém vzniku zavázala ke spolupráci s elitáři. Manipulování a likvidace lidí jí totiž vždy přinášely zisk a moc... Ale dnes se tato tajemství po kouskách postupně vrací zpět, což je trnem v oku všem, kteří chtějí s lidmi manipulovat a kteří je chtějí obelhávat. Protože bez uvědomělých a moudrých žen, bez lidské lásky k přírodě, je to velice snadné!

Spojení ženy s přírodou a s jejím tělem, může být velice silné. Může se stát zdrojem její moudrosti. Taková žena chrání přírodu, má dobré srdce a je pevná ve svých zásadách i názorech. Tímto způsobem dokáže ovlivnit i muže, který si najednou uvědomuje mnohem více a získává nové - lepší - vlastnosti.
Kdyby každá žena na světě byla takto spojena s přírodou, celé lidstvo by se uzdravilo, protože by skončila globální manipulace s lidmi. Takové ženy se už manipulovat nedají a jejich muži teprve ne.
V tom tkví jedno z největších poslání žen, které se jim záměrně utajuje. Nikdo nechce, abyste se staly Bohyněmi a byly na to hrdé. Nezapadá to do elitního plánu... Proto se před vámi síla menstruační krve tají. Proto máte k dispozici vědění pouze hmotné, fyzické, osekané ale už vám nikdo neřekne o vaší duchovní hodnotě, o vaší hodnotě pro Zemi a o tom jaký to má vše hluboký smysl. - Musíte ho hledat samy.

Veděly jste, že tuto krev můžete využít v zahradě pro své rostliny? Že tato krev má obrovskou životadárnou sílu?
Znáte knihu Rudý měsíc?


© Aluška.org, Alue K. Loskotová 2014. Článek není určen k volnému šíření.

Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
• Používáte VIMEO.COM? Účet Alue na Vimeo najdete ZDE
Přispějte na stránky Aluška.org
 


Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 25. března 2014 v 8:07 | Reagovat

Ahoj Alue, napsala jsi to velmi výstižně a doufám, že více žen to pochopí nebo spíš bude chtít chápat. Protože jak si všímám okolí, tak pro některé ženy je jednodušší si vzít hormony a mit vše "pod kontrolou" a pak se motaji v začarovaném kruhu a pořád si stěžuji na různé zdravotní problémy, jenže komu není rady tomu není pomoci.

2 Fox Fox | E-mail | 25. března 2014 v 8:09 | Reagovat

Být holka tak se z toho asi zblázním :)

3 Maria Maria | 25. března 2014 v 8:42 | Reagovat

Alusko,to je krasne :)

4 Petal Petal | 25. března 2014 v 10:29 | Reagovat

Děkuji za tenhle článek, těšila jsem se na něj. :) Dříve jsem právě myslela, že menstruace je k ničemu, ale teď jsem šťastná, že se ke mně vrací. :)

Jinak mě to teď v první den bolelo, byla jsem psychicky úplně na dně, přitom jindy jsem šťastná a není zase takový problém se vrátit do původního radostného stavu, ale teď to bylo o nervy. Dnes jsem ale zase šťastná, šlo jen o ten první den... Asi se mám ještě co učit. :)

5 Alue Alue | E-mail | Web | 25. března 2014 v 12:13 | Reagovat

Díky, jsem ráda že se článek líbí. Měla jsem trochu pochybnosti o tom, jak ho pochopí/přijmou další lidé.

K tématu: Čtu teď Rudý měsíc, je to úžasná kniha. Hned jak s ním budu hotová, napíšu nadšené doporučení.

6 Amálka Amálka | 25. března 2014 v 13:08 | Reagovat

Taky jsem se na dnešní příspěvek těšila:) Články z téhle rubriky jsou pro mě vždycky takovým příjemným, uklidňujícím čtením. Je moc dobře, že na toto téma píšeš. Ono je totiž hrozně těžké v něčem vidět smysl a sílu, když se o tom nemluví a člověk to cítí jenom pocitově a nemá se čeho chytit...

7 Lena Lena | 25. března 2014 v 13:51 | Reagovat

Moc pěkný článek. Už se těším, až si všichni všechno uvědomí :D Ale máš pravdu - musíme něco dělat, musíme se dostat někam na světlo!

8 Elda Trnimir Elda Trnimir | E-mail | 25. března 2014 v 13:56 | Reagovat

Ahoj Aluško; ikdyž se tento článek týká slečen, tak bych ti za něj chtěl poděkovat, protože s nimi cítím. Na štěstí holek přece klukům záleží a dokážu si představit, jak bych to měl náročné, kdybych byl opačného pohlaví. Určitě to nemají lehké a je skvělé, když se najde tak moudrá duše, která napíše takový krásný článek ;).

9 roztomilymedvidek roztomilymedvidek | 25. března 2014 v 17:18 | Reagovat

Taky se mi článek líbí, sice nejsem holka, ale přečetl jsem si ho a musím uznat, že to máš velmi pěkně napsané.
Teď už zbývá jen aby byl článek pochopen a je vyhráno :)

10 Khira Khira | 25. března 2014 v 18:21 | Reagovat

Mám takový skvělý pocit, žes těm holkám, které to teprve čeká, tímhle článkem hodně hodně moc pomohla.

11 Morwen Morwen | 25. března 2014 v 21:05 | Reagovat

Rudý měsíc jsem četla a někdy, když mám náladu, tak si ho vezmu znovu do vany a čtu si znovu kapitoly k fázi cyklu, ve které se právě nacházím a vůbec se k této knize asi budu stále vracet. Ačkoliv je alternativní, tak bych jí klidně dala jako povinnou četbu někdy v 6. - 7. třídě :)
Já jsem antikoncepci brala kvůli akné, před dvěma lety jsem se rozhodla vysadit, akné se mi vrátilo ve stejné míře (až teď je to tak nějak o fous lepší samo o sobě) a ještě navíc jsem po třech měsících bez menstruace šla na vyvolávání. Od té doby je ťuk ťuk ťuk všechno v pořádku, jen lituji, že jsem tenkrát nebyla poučenější a doufám, že mi to nic nepošramotilo trvale.

12 All All | 25. března 2014 v 21:08 | Reagovat

Krasny clanok, dakujeme :) Rudy Mesic mam doma tiez a mozem len a len odporucit!

13 Charlotte Charlotte | 25. března 2014 v 21:38 | Reagovat

Já jsem jedna z mála holek, která si už první den po skončení menstruace říká: "Kdy to zase přijde? Až za měsíc? Achjo!" Vždycky se těším, a to i přes to, že mě první dny bolí v podbříšku. KLID, ŽÁDNÝ STRES A MÁTOVÝ ČAJ - vždy zabere :) Ibalginy a další mi nikdy nepomohly. Prostě na takovéhle hnusy moje tělo nereaguje... Ale zatím používám vložky, sice mám vždy spálená třísla, ale tampony nechci a na kalíšek bych řekla, že jsem ještě moc "malá" - je mi čerstvých 14 let. Doma mě rodiče nenechají, prošlo mi to jen jednou, když jsem měla menstruaci opravdu silnou a břicho mě bolelo... Navíc ta nálada - znáš to :) Pak přišel domů taťka (protože doma jsem zůstala na svolení mamky) a začal: "Proč zůstáváš doma!? Vždyť to nemůže bejt tak hrozný! Já když se říznu, taky mi teče krev a jdu do práce!!!"

14 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 25. března 2014 v 22:27 | Reagovat

Když já vždycky trpěla menstruačními bolestmi. Hlavně ten první den. Kolikrát jsem i zvracela.
Teď už bych řekla, že je to lepší. Tedy aspoň nemívám bolesti tak pravidelně.
Myslím že za to může to, že už si poslední dobou nemyslím, že menstruace je zlo. ZA což děkuji tobě. Taky už dávno nepiju slazené limonády, ale jen vodu z vodovodu, čaj, meltu nebo kakao. To já už jsem i vyzkoumala, kdy je voda z vodovodu nejchutnější. :)
A taky si už při bolesti neberu ibalgin. Protože jsem si všimla, že zvracím zejména den po té, co si ho vezmu. Já si sním vždycky tak sedm nebo osm sedmikrásek. Ono to většinou zabere. A líp. A když nejsou sedmikrásky, tak se den před menstruací sním jablko. A v den menstruace ještě jedno.Jablka prý obsahují železo a to se vždycky hodí. :) Každomádně mám vyzkoužený, že když má žena své dny, tak je lepší se vyhnout nadýmavým potravinám. A hlavně fazolím a těm hnusným bramborům ze školní lídelny, který jsou určité shnilý

15 Alue Alue | E-mail | Web | 26. března 2014 v 8:33 | Reagovat

[13]: Určitě někdy zkus Ria Ultra silk (žluté balení). Když už taky trpíš na odřená třísla, tahle značka je o dost šetrnější než ty ostatní.

Na taťku se nezlob, že tomu nerozumí. Jemu to nikdy nikdo nevysvětlil, takže k tomu přistupuje, jakobys byla chlap - což nejsi. Ale společnost to tak od něj žádá a byl tak vychovaný.

16 Alue Alue | E-mail | Web | 26. března 2014 v 8:37 | Reagovat

[14]: Ibalgin silně poškozuje játra a střeva, vlastně není divu, že po něm asi zvracíš. Já když byla po očistě jater, udělalo se mi zle i z Kynedrilu, od té doby už jsem si ho nikdy nevzala a radši cucám po cestě bonbony.

Díky za tip na sedmikrásky a jablka, to určitě někdy zkusím.

17 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 26. března 2014 v 16:27 | Reagovat

[16]: Asi si taky nechám vyčistit játra. Třeba to bude mít nějaký blahodárný vliv. I když já ani nevím, kam s tím zajít. No třeba to časem zjistím.

18 Petra Petra | 30. března 2014 v 23:57 | Reagovat

Moc pěkný a přínosný článek,děkuji :-)

19 Pepe Pepe | E-mail | 10. února 2015 v 3:30 | Reagovat

Jak dost výstižně říkáš-...Proto máte k dispozici vědění pouze hmotné, fyzické, osekané ale už vám nikdo neřekne o vaší duchovní hodnotě, o vaší hodnotě pro Zemi a o tom jaký to má vše hluboký smysl....je trochu smutné, že jenom docela málo holek si něco takového uvědomí. A nevím přesně, co s tím můžou kluci udělat-většinou jsou už holky ze svých rodin tak vycvičené, že je zbytečné jim něco podobného naznačit....máš nějaký tip?

20 Pepe Pepe | E-mail | 10. února 2015 v 3:35 | Reagovat

...ovšem je jasné, že mnohem moudřejší je v první řadě měnit sám sebe, než někoho jiného...

21 Kaia Kaia | 4. listopadu 2015 v 11:22 | Reagovat

Tenhle tvůj článek je úžasný :)). Včera jsem ehmmm...TO dostala a tento tvůj článek mi hodně pomohl. Dneska jsem ani nešla do školy, protože přeci jen, je to takový nový. Takže vážně super článek :o))

22 sladkymesic sladkymesic | 21. ledna 2016 v 19:13 | Reagovat

Krvácení si paradoxně užívám, i když při něm často trpím :) Ale miluju to, jak se při tom cítím, mám úplně jiné vnímání a cítím se taková stálá, prohloubená, jistá v sobě, víc "napojená" :) Je mi líto všech, které se o tohle ochuzují. Když mám bolesti, moc mi pomáhají jaterní čaje, cca 10 dní před si je vařím a je to znát. Možná by pomohla i důkladnější očista.

23 kiki2332 kiki2332 | 9. prosince 2016 v 19:23 | Reagovat

Takovýhle článků je dneska hodně. Nikdy jsem ale nepochopila, proč se z toho těšit a radovat, když mi to prostě otravuje život a brání v mnoha věcech.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama