V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 14.11.

Den, kterého se Einstein tak obával, je tady

10. dubna 2014 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Zamyšlení
Milí čtenáři, dnes pro vás mám něco na zamyšlení. Koluje to už delší dobu po mailech, ale vždy je vhodná doba si to připomenout.
... Zpytujte svědomí, vy kteří říkáte, že se bez mobilu neobejdete.
... Zastyďte se vy, kteří skutečně raději hledíte do mobilu, než abyste byli vědomím přítomni ve skutečné realitě. Místo abyste se věnovali svým přátelům, nebo okolnímu živému světu.
Já tyhle typy lidí vídám všude. V MHD, na ulici, v restauracích, v kavárnách, v parcích... A vždy když vidím, že se lidé raději věnují elektronice, místo sobě navzájem, tak mám pocit, že už jim nic nepomůže

Den, kterého se Einstein tak obával, je pomalu tady...

Posezení při kávičce...Den na pláži...

Sledování sportovního zápasu..

Večeře s přáteli....

Intimní zábava s přítelem...

Konverzace s nejlepší přítelkyní...

Návštěva galerie ....

Potěšení z jízdy...."Obávám se dne, kdy vývoj technologie předčí vzájemné lidské vztahy. To potom svět bude mít generaci idiotů"

Albert Einstein

Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue
 


Komentáře

1 stenly911 stenly911 | 10. dubna 2014 v 7:18 | Reagovat

Znám dokonce jednoho takovýho řidiče na lince autobuse 109, který si za jízdy píše SMS. Ale naštěstí to má dost zvládnutý, takže vždy přijedu domů v cajku.

2 Verča Verča | E-mail | 10. dubna 2014 v 9:21 | Reagovat

Jo Alu, článek mi mluví z duše a to doslova.
Zvláště v těch kavárnách mi to vadí. Taky jsem se tam sice učila s notebookem na klíně, ale to jsem byla sama. Když jdu s někým, chci si vychutnat tu atmosféru vonící kávy, štěbetajících lidiček, dobrého zákusku a hlavně si chci užít přítomnost osoby /lidí, s nimiž v té kavárně jsem. Jedna moje příbuzná mě ale už párkrát pozvala na kafe a pak chatovala na facebooku a já si říkám: co to má za smysl? Když s někým jsem, tak proč se nevěnuji jemu a na netu jsem až doma? Představa, že bychom za chvíli všichni mohli sedět v kavárnách vedle sebe jako neznámé sochy s hlavami skloněnými u mobilů, ta mě docela děsí.
Sama nemám více jak tři měsíce mobil z důvodu neopravitelnosti a až na občasný domluvy mi to vůbec nechybí. Ano, budu si pořizovat super moderní smartphone, který mi v některých věcech usnadní život, ale nehodlám jej mít co by součást těla. Vnímám to tak, že když už tu ty technické vymoženosti máme, tak proč je občas nevyužít, avšak vyměnit je za kontakt s lidmi? Jo, už bych se jako nevidomá mohla spoléhat jen na program, který ti popíše, co sis vyfotila a tudíž se v obchodě nemusíš tolik doptávat lidí, ale je to vážně lepší? Vždyť právě ten každodenní kontakt s lidmi, ta pomoc /ochota /krátký rozhovor, to je jeden z důvodů, proč se usmívat... a já se usmívám ráda.:-)

3 mariankosnac mariankosnac | 10. dubna 2014 v 9:56 | Reagovat

To je ešte nič, ale aké to bude tak o 50 rokov, to už budú iné technológie, a táto naša generácia bude odpísaná, pretože novým technológiám nebudeme rozumieť, tak ako dnes starý ľudia nerozumejú smartfónom a počítačom, a starý si nerozumejú s mladými.  http://www.topky.sk/cl/13/1389373/Dochodkyna-Anna-chce-podstupit-eutanaziu--Dovod-jej-rozhodnutia-vas-prekvapi-?clsc=1

4 Alue Alue | E-mail | Web | 10. dubna 2014 v 11:44 | Reagovat

Včera vyšla všude oznámení, že se 2/3 čechů podařilo ukrást přístupová hesla od mailů a el.bankovnictví nějakými hackery. Podrobnosti po mně nechtějte, bylo 11 v noci, když jsem to četla.
A víte co? - Moje bankovnictví je v cajku právě proto, že piráti vás vyzvou k instalaci bezpečnostního programu ,,jakože od banky vydaného", vy si to odkliknete a oni vám vysají účet, protože obejdou sms klíč.
Já nemám smart phone, v životě jsem ho ani nedržela v ruce, můj mobil nemá net, je pořád vypnutý a nic na něm instalovat nejde. Heuréka staré mobily.
Všechny ty hyper super přivedou lidi akorát tak do neštěstí.

5 Kaori Kaori | E-mail | 10. dubna 2014 v 12:21 | Reagovat

Ahoj. Na jednu stranu máš pravdu, ale na druhou... Co má člověk dělat, když jeho cesta do školy/zaměstnání trvá více než hodinu v MHD? Knihy a hry jsou na takové dlouhé cesty ideální. Člověk navíc potřebuje komunikovat a ty nikdy nevíš, s kým si zrovna může psát. Například já jsem celé dny ve škole, přítel v práci, vidíme se pouze, když přijdeme oba domů, uděláme si jídlo a můžeme jít spát, protože je pomalu půlnoc. Nehledě na to, že bych se, nebýt zpráv, nedohodla s přáteli na posezení v čajovně, pivu, či bych ani s mámou nezašla na oběd jednou za čas :D Osobně jsem se však s přístupem, kdy si s přáteli dřepnu na pivo a oni jsou celou dobu "online", nesetkala. Jediné, co mě zaráží, jsou zástupy náctiletých, u kterých je teď módou obléknout se do dětských sak, opřít se o zastávku a důležitě přes své stylové brýle hledět do mobilu za asistence svých několika kumpánů. To už je ale problém výchovy a určování směru mladých "hvězdami". Jejich čas, kdy si to uvědomí, přijde. Je jen na nich, jestli to bude dříve nebo později. Viděla bych to tak, že mobilní aplikace jsou dobrými sluhy, ale špatnými pány. Takže pan Einstein měl v jistém směru samozřejmě pravdu.
Btw, na tento článek jsem narazila díky jeho sdílení jedné mé kamarádky na sociální síti :) Tvůj blog ale rozhodně vypadá zajímavě, určitě víš, co chceš a já se tu pořádně porozhlídnu. V dnešní době se těžko hledají smysluplná blogová díla. Hezký den.

6 Alue Alue | E-mail | Web | 10. dubna 2014 v 12:30 | Reagovat

[5]: Já si pustím hudbu v mp3, nebo si prohlížím, jak se míhá okolí. Běžně cestuji 4x týdně více než hodinu MHD tam i zpátky a fakt s tím nemám problém.
Zchůzky si domluvám mailem, to dělám hromadně a je to otázka několika minut.
Článek ale je o tom, že lidé někam jdou a místo akce mobilují. O tom čím se zabavit v tramvaji to ani tak moc není.

7 Elda trnimir Elda trnimir | E-mail | Web | 10. dubna 2014 v 14:02 | Reagovat

Všem, kteří používají mobil z jiného důvodu, než volání, SMS a prohlížení internetu (tedy využíváte-li jej výhradně pro poslech hudby, focení, natáčení, audio-nahrávání, poznámky, diář, ...), doporučuji používat "PROFIL LETADLA".
Vypne se absolutně veškeré spojení, záření zmizí a mobil je pak přibližně stejně nebezpečný, jako kterýkoliv MP3 přehráveč- tedy vůbec.

8 fluttershine fluttershine | 10. dubna 2014 v 14:32 | Reagovat

Jojo, je to smutný...ač patřím do věkové skupiny, ve které má dotykáč téměř každý, mám skvělou starou nokiu s odřeným displejem + LG, u kterého se mi podařily rozbít tlačítka, takže ho mám místo foťáku a mp3.
Ale já to pozoruju taky. Do školy se těším hlavně proto, že zase uvidím kamarády  (učení je hromada hloupostí, které mi povětšinou na nic nebudou. Probůh, k čemu mi někdy bude rozklad mnohočlenů na součin kromě maturity?). Je to asi měsíc, co jsem o tomto taky uvažovala. Jen tak jsem se procházela po třídě. A co nevidím? Ve třídě je nás cca 30 (někdo může chybět, že) a mimo třídu bylo asi 10 lidí. Tam seděli moji spolužáci a spolužačky, nejlepší kamarádi vedle sebe, a hráli si s mobilem. A povím vám, byl to dost smutný pohled.
A taky mě mrzí, když si třeba chci s někým popovídat, a ten člověk kouká na mobil a říká mi, že ne, že teď nemá čas. I když čas má, jenže má mobil.

[4]: :o četla jsem teda jen nadpisek, ale taky jsem to slyšela...v jedné počítačové hře taky nějaký člověk posílal zprávu s odkazem, a když ho ten člověk rozklikl, nějak přišel o účet, teď nevím. Ale je to docela hrůza :-(

9 Ameline Ameline | 10. dubna 2014 v 15:50 | Reagovat

Tohle jsem díkybohu ještě nezažila, i když funguju mezi technologickými nadšenci. Ano, jednou se takhle kamarád stáhl ke hře na noťasu při společné cestě vlakem, ale to byl na mě celkem naštvanej a interagovat fakt nechtěl. Já mám pořád dojem, že to musí bejt hoax a celosvětovej apríl, protože ač jsou lidi blbí a zblblí, tohle je přece moc (i přes nepopiratelné důkazy o opaku). I když jsem už teda byla na párty, ze kterých se nakonec spontánně vyklubala LAN párty (kámoši závislačí na dotě)

[4]: Taky jsem zaznamenala. Nejvíce se mi ale líbilo v diskuzi rozdělení telefonů na chytré a hloupé. Podle toho je můj mobil těžce mentálně retardovaný (stařičký Siemens) takže se nemám čeho bát

10 Tammy Tammy | Web | 10. dubna 2014 v 16:26 | Reagovat

Já jsem taky na tohle docela alergická :D Jo, každý den si píšu s přáteli večer na internetu, ale když je ta možnost, vždycky s nimi radši zajdu ven a mluvím z očí do očí. Nehledě na to, že se pak dá dělat i spousta jiných věcí než jen povídání. A mobil? Mám ještě nokiu "véčko", žádný internet v ní a používám ji jen k telefonování a smskování, když se potřebuji s někým domluvit a není na internetu. Naproti tomu znám spoustu lidí, co na tom mobilu jsou furt. Dneska mě s tím naštvala závislá kámoška, která si klidně psala zprávy, když se s ní bavím. Připadá mi to neuctivé a smutné. Vždycky se mi chce kroutit hlavou nad někým, kdo mi klidně řekne třeba: A proč bychom někam chodili, když se můžem bavit i tady (přes net)?

11 roztomilymedvidek roztomilymedvidek | 10. dubna 2014 v 16:37 | Reagovat

Osobně používám smartphone i počítač.
Smartphone mám většinou v kapse v režimu letadlo, jinak ano občas volám, občas internet, občas hry, občas videa, občas hudba či knížky.
Počítač má primárně jako zdroj informací, když už tu ta mimozemská technologie na zotročení je, tak ji používám s vědomím, že i toto lze využít k prospěšným věcem.
Dokážu si život představit i bez tohoto, vtip je v tom, že je důležité umět tyto přístroje používat a ovládat je, než přístroj ovládne člověka.
Pokud člověk vědomně pracuje s mobilem či počítačem a používá je ke svému vlastnímu rozvoji a ku pomoci všemu co je, tak si myslím, že to špatné není.
I věc která má zdánlivě negativní dopad může sloužit dobrému účelu, pokud člověk ví jak na to.

12 Jimmy Mindfucker Jimmy Mindfucker | Web | 10. dubna 2014 v 16:53 | Reagovat

Nedávno jsem na Slovensku jela taxíkem s řidičem, který si za rychlé jízdy (!!!) psal na messengeru s nějakou holkou. Málem jsem na toho taxikáře začala křičet, jestli je normální, ale naštěstí po chvíli ten mobil schoval.

Jinak mám vztah na dálku a proto na mobilu visím v podstatě pořád, ale nevymlouvám, že vím, že je to špatné. Je strašně ošklivý návyk být na mobilu závislá

13 tarantule* tarantule* | 10. dubna 2014 v 20:45 | Reagovat

Já můžu s klidným svědomím říct, že tohle nedělám. Jasně, že mobil občas používám, ale většinou je vypnutý a žádné pitomé aplikace nemám. Ale někteří moji spolužáci jsou na tom úplně závislí, hrajou na mobilu skoro vždycky, když je vidím, povídají si skoro jen o počítačových hrách. Smutné.

14 tarantule* tarantule* | 10. dubna 2014 v 20:46 | Reagovat

Zapomněla jsem dodat ještě to "nejlepší" ze všeho. A to je, když někdo pořádá party a skončí to tak, že každý sedí v jednom rohu se svým mobilem. I to jsem viděla.

15 Lu-Aquarius Lu-Aquarius | E-mail | 11. dubna 2014 v 2:19 | Reagovat

Dcera se ptá otce: "Přišel jsi už na to, jak se používá tablet, který jsem ti koupila k narozeninám ?"... https://www.facebook.com/photo.php?v=10202024958329913

16 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 11. dubna 2014 v 11:22 | Reagovat

Jednostranný manipulativní článek, který záměrně ukazuje jen jednu stránku reality, aby byl omluvený jeho naléhavě stěžující si tón. Co takhle vedle těchto fotek ukázat i takové, kde se lidé normálně baví? Po přečtení tohohle akorát člověk nabyde dojmu, že to všude vypadá takhle. Ale ono nevypadá.

Lidi, vytáhněte hlavu z manipulativního zpravodajství a neřešte to. Žijte  si radši život, jak uznáte za vhodné ;)

17 Števo Števo | 11. dubna 2014 v 11:50 | Reagovat

Ahoj Alue,

celkom by som bral, keby sa niektoré komentáre dali ohodnotiť, niečo na spôsob +/-. Dalo by sa to?
Lebo niekedy úplne stačí vyjadriť názor takto. Dalo by sa to? Čo by na to povedali ostatní?

18 Alue Alue | E-mail | Web | 11. dubna 2014 v 12:15 | Reagovat

[17]: Zkus to navrhnoout administrátorům serveru blog.cz, třeba to někdy naprogramují. Já o tom nerozhoduji, pouze zde hostuji.

19 Alue Alue | E-mail | Web | 11. dubna 2014 v 12:46 | Reagovat

[16]: Článek koluje dlouho po mailech a obsahuje jenom OBRÁZKY. Nechápu, co může být na fotkách manipulativního, kor když tohle vidíme všichni dnes a denně.
Jestli někdo tvrdí, že se to neděje, tak musí být úplně slepý, nebo žije mimo civilizaci a moderní svět.

20 Daniela Daniela | 11. dubna 2014 v 18:40 | Reagovat

To mi připomnělo tohle video. https://www.youtube.com/watch?v=OINa46HeWg8
Všímám si toho hlavně na koncertech. Přestane hrát první kapela a lidi místo bavení se s ostatníma při čekání na další, honem vytáhnou smartphony a projíždí instagram a facebook a píšou statusy, kde zrovna jsou. Minule mi z toho bylo až smutno. Seděla jsem na lavičce u zdi a předemnou asi 6 lidí na zemi a všichno mobily před sebou. Chtěla jsem je vyfotit zezadu a pak to někam poslat. I hudebníky už to štve. Nedávno jeden zpěvák mluvil o tom a řekl, ať jsou lidi víc s kamarády v realitě a ne jen na mobilu.

21 Števo Števo | 13. dubna 2014 v 14:49 | Reagovat

[18]:
Dobre, zistím to, bola by to veľmi zaujímavá funkcia. Som zvedavý, čo na to povedia.

22 Fox Fox | E-mail | 18. dubna 2014 v 3:50 | Reagovat

Tohle mě taky štve, mě to dělá jedna "kámoška" jdeme ven a ona čumí STÁLE do fejsu na jejím mobilu. Mě to samotnýho štve, dělám to občas taky, když konverzace utichne tak se tam kouknu na rychlovku, a pak to zase schovám ale snažím se to nedělat. A staré mobily mají něco do sebe, já nejvíc vzpomínám na éru ZŠ když letěli SonyEricssony. Těm telefonům se dodneška ŽÁDNÝ MOBIL NEVYROVNÁ.

23 Karel Havlík Karel Havlík | E-mail | 4. května 2014 v 22:44 | Reagovat

To je příklad jasné degenerace, je to jiný svět, kde nevnímáme sebe jako takové, ale jsme v začarovaném kruhu a jako ovce chodíme dokolečka. Přál bych si, aby se lidi už konečně probrali.

24 Karel Havlík Karel Havlík | E-mail | 4. května 2014 v 22:47 | Reagovat

[22]:... milý Foxíku to, že se snažíš a že navštěvuješ tyto stránky znamená, že jsi na dobré cestě. :)

25 Karel Havlík Karel Havlík | E-mail | 4. května 2014 v 22:49 | Reagovat

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama