V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 13.12.

Mé zkušenosti s ricinovým olejem

13. června 2014 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Přírodní krása
Nedávno jsem publikovala zajímavý článek o vlastnostech ricinového oleje a slíbila, že se k tématu ještě jednou vrátím a popíšu své výsledky.
Poprvé jsem o něm slyšela od kamarádky, později jsem se k němu pročetla na internetu přes svůj zájem zlepšit si vlasy a dělat pro ně něco extra navíc.
Když jsem se dozvěděla, jaký má dobrý vliv na růst jakýchkoliv chloupků, doslova jsem se nadchla a rozhodla se to zkusit na vlastní kůži.

Zajímavé je, že ačkoliv mi kamarádka řekla, že má s ricinovým olejem skvělé zkušenosti a ačkoliv jsem četla velkou hromadu chvály i od neznámých lidí v různých forech o tom, jak jim ricinový olej skvěle funguje a jak po něm krásně rostou řasy, byla jsem přesto tak trochu na vážkách.
Obecně mám hodně sklon předpokládat, že to sice funguje spoustě jiných lidí, ale nemusí zaručeně fungovat i u mě a tím pádem se u každé nové věci hodně programuji a doufám, že zrovna já budu ten šťastlivec, který dojde k výsledkům. Ať už chemka, či příroda, každý člověk je trošku jiný a všem nevyhovují úplně stejné věci, takže vím o pár lidech, kteří třeba psali, že mají z ricinového oleje akné... Ačkoliv se obecně ví, že je velmi hojivý a regenerační.

První věc, co mě těší, je cena ricinového oleje. Teprve až když jsem na sebe vymazala druhou lahvičku mi došlo, že na internetu stojí jen nějakých 55-70 kč, konkrétně ten za studena lisovaný, bio od Saloos. Zjistila jsem to opravdu pozdě, až když jsem přiobjednala 5 dalších lahviček, (ano, jsem sysel) jak je vlastně levný. Když mám o něco zájem, je to přírodní kosmetika a jsem z ní nadchnutá, tak mě ceny moc nezajímají, nedívám se na ně... To už fakt musí být nějaké extrémní číslo, abych si řekla, že nic nebude.
To co jiní lidé třeba protelefonují, to já dávám do péče o tělo a zdraví. Nešetřím na sobě... Takže mi mnohdy uteče fakt, že nakupuji něco strašně levně a pak se biju do čela, že kdybych to věděla, naberu toho větší kotel a podaruji s tím mnohem víc lidí.

Pokud by si s ním člověk potíral skutečně jen řasy, tak by jedna lahvička vydržela určitě minimálně rok a více. Já ho samozřejmě dávám i na vlasy, takže to je za chvilku pryč, ale vzhledem k jeho ceně mě to nijak moc nebolí.
Ricinový olej jsem na sebe poprvé napatlala 12. května, hned co mi dorazil balík. Podle pokynů zkušenějších jsem si vymyla pořádně kartáček od staré řasenky, namočila v lahvičce a už jsem jela.... První jenom řasy, s ricinovým olejem jsem se setkala porvé a ačkoliv nemám žádný známý typ alergie, o kterém bych věděla (kromě alergie na chemii a idioty, ty mám opravdu silné :D), radši jsem toho dala méně, než více.
Ale jak tak člověk stojí s tím mastným kartáčkem u zrcadla a říká si ,,škoda toho oleje co tam ještě zůstal", pročesala jsem si pokaždé i obočí, ještě natřela všechny lidi co byli zrovna v dosahu po ruce a k pokusu svolní (Když se to bránilo tak nic, neví o co přišel.) a teprve až potom jsem z kartáčku ubrouskem olej stáhla a uložila do poličky. Takže riciňák si se mnou užil, já s ním ale taky.

Viditelný výsledek již za týden!
Po pěti dnech jsem sledovala, že mi na spodních víčkách, kde jindy bylo pár chloupků, raší nové řasy! Předtím jsem tam sice nějaké měla, ale bylo jich tak maličko, že se to ani většinou nevyplatilo líčit, protože skoro nebylo moc co líčit. Přírodní blondýnky (ač špinavé) prostě moc chlupaté nejsou... Což je většinou spíš výhoda, ale třeba u řas není. Ty holky co si musí holit ruce, protože je mají tmavě chlupaté, mají taky krásná řasiska a pořádná vlasiska, kdežto my blondýnky, co máme světlé chloupky, máme zase vlasy slabší, a řas méně. Což není stížnost, ale prostý fakt. Každé tělo má svoje + a -, žádné není lepší nebo horší.

Tak jsem vždy udělala jen tenkou linku, projela to nahoře a spodní řasy-neřasy nechávala být.
Vlastně ricinový olej mě kvůli řasám zajímal hodně, protože řasenka vysušuje a vždycky stačí chodit týden nepomalovaná a už vidím, že mám řas víc a jsou hezčí. Jednak jim škodí řasenka, zadruhé si je poškozuji mechanicky při odličování. Takže jsem chtěla dodávat i nějakou tu výživu a neždímat je pořád jednostranně až do mrtě.

Za 7 dnů jsem už nadšeně pobíhala po baráku, pokaždé když jsem se podívala do zrcadla. Mrkala jsem na všechny strany ,,No hele rostou! vidíš vidíš??? funguje to!" - Doma se můj pokrok nesetkal s uznáním, protože doma není nikdo prorokem, zato kamarádka? Ta si přirozeně všimla... Jako vždy, nechtějte hned uznání a chválu od člověka, se kterým žijete, nebo který vás denodenně vídá a nejste mu vzácní. Bez ohledu na to, jestli je to muž či žena, takový člověk si všimne, až když jsou změny opravdu hodně markantní a ani tak není ještě zaručeno, že to pochválí a uzná. To bývá různé... A člověk si tím hlavně nesmí nechat skazit radost, nebo se nechat odradit od dalších pokusů.

Když uplynulo 10 dnů, už byly zhoustlé i horní řasy, dole to bujelo ostošest (na moje poměry). Tak jsem všechny řasy pořádně protáhla řasenkou, i ty spodní a vypadala jsem jako nějaká mrkací panenka. Dost nezvyk, ale hodně příjemný nezvyk. Tak jsem se nějakou tu dobu kochala a znovu obešla blízké. - Toto už uznali všichni. Jak se to přetáhne a zvýrazní, nikdo nemůže už říct, že to nefunguje. :)

Doplňující benefity
Podobné přírodní recepty jak být hladší/krásnější/chlupatější/mrkatější jsou v podstatě naprosto skvělá antistresová a náladu zlepšující pomůcka, pokud má člověk povahu, která se umí radovat z maličkostí.
S ricinových olejem má člověk radost každý den, když ráno sleduje jak mu to všude pěkně raší. Od doby co jsem se rozhodla pro radikální změny v péči o sebe a pustila se do těchto pokusů, jdu z jednoho nadšení do druhého a připadám si jako objevitel. Reakce okolí na můj nový koníček se různí, někoho s tím dráždím, a někdo mi to naopak přeje a raduje se z toho se mnou.

,,Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet." - Jan Werich

Ale varuji před odličováním se ricinovým olejem v okolí úst, jak někdy doporučuje internet... Ricinový olej totiž funguje opravdu pomalu jako instantní zázrak. - Začaly by vám z toho rašit vousky, což by pro muže mohlo být super, pokud je má prořídlé, ale méně příjemné by to bylo pro ženu. Já to samozřejmě nezkusila, ale pár případů už takto dopadlo a po své zkušenosti se jim ani nedivím. Kde to natřete, tam to zkrátka roste ostošest. Není to žádná pověra, ani prodejní fiktivní tah.

Husté obočí na počkání
Já tedy nikdy neměla se svým obočím žádný problém. Má pěkný tvar, husté se mi vždy zdálo akorát. Ani nikdy nebylo potřeba ho nějak závratně trhat. Z každé strany uberu cca dva chloupky a je to hotovo.
Jediná věc, o kterou jsem stála, bylo trošku obočí prodloužit, aby bylo více klenuté. Zhoustnutí obočí a zesílení chloupků jsem trošku docílila dlouhodobou detoxikací těla a jater, protože obočí, jeho síla a délka ukazuje na zdraví jedince a jeho potenciál mít dlouhý život, tedy je to logické. Proto nemocní lidé mají hodně krátké obočí, je i řídké a slabé.

Přesto v koncích byly nějaké dva chloupky, podobné jako na spodním víčku oka. Takže sice tam něco bylo, ale bylo to světlounké a člověk musel koukat hodně zblízka... Původně jsem pročesávala obočí jednak proto že jsem chtěla ještě využít mastný kartáček a také ze zvědavosti. Asi po týdnu aplikace mě napadlo zkusit olej trošku protahovat do délky, neprojíždět jenom dobře viditelné chloupky, ale malovat olejem linku tam, kde chci aby obočí ještě trochu zesílilo. Nutno podotknout, že obočí po týdnu vypadalo zhruba stejně, viditelný výsledek se ale záhy dostavil také, a to cca do dvou týdnů.
Takže u obočí je proces trošku pomalejší, ale možná je to individuální, těžko říct.

První jsem si všimla, že je obočí tmavší, zhoustlo a později se skutečně protáhlo v délkách. Na Gorbačova sice nemám, přesto je ten rozdíl znát. A líbí se mi to, protože je to změna. Obočí krásně rámuje oči a celý obličej, takže když se změní obočí, změní se i obličej. Takže teď mám pocit, že je můj obličej o něco výraznější, i když není vůbec namalovaný. Dost na tom dělají i nové řasy.

Jak to vlastně funguje?
Nejlepší na tom všem je, že metoda je naprosto bezpečná a přírodní. Ricinový olej jednoduše dodá maximální výživu pokožce, která na to reaguje zlepšením své kvality a tvorbou chloupků/řas/vlasů větší délky i kvality. Žádná umělina, žádné podvody. Vše funguje jednoduše proto, že pleť dostane vše potřebné k tomu, aby mohla dobře prospívat. Výživa se zkrátka dá dodávat jak vnitřně, tak i zvnějšku, pokožka ji přijímá z obou stran.

Toho jsem si všimla při vytrhnutí jednoho chloupku pod obočím, který patří mezi těch pár, které dávám pryč. Jednak šel hůř, ale po jeho vytrhnutí jsem viděla, že pod kůží byla cibulka větší, silnější a kompletně obalená vrstvou bílé hmoty. To je tzv. ,,vlasová pochva", má několik vrstev a je to právě místo, obalující cibulku, které obsahuje také živiny. Taková měkoučká výstelka pro cibulku. Někdy ji vidím, když jde zrovna pryč nějaký silnější chlup, ale síla této výstelky mě dostala. Byla zesílená, rozrostlá, zkrátka ,,nacuclá a nadopovaná" ricinovým olejem. To potom není divu, že z toho chlupy rostou jako splašené.

Ricinový olej ztmavuje
Nejvíce to poznají světlovlásky. Je to sice skvělé u řas a obočí, což způsobí přirozené zvýraznění obličeje, ale u vlasů je to někdy trochu nepříjemné. Vlasy se ale dají zesvětlit některými bylinkami a babskými recepty, takže by se to ztmavení ricinovým olejem dalo vyvážit, když člověk ví jak na to. Otázka také je, PROČ vlastně každý chloupek po riciňáku chytá i o dva odstíny tmavší barvu?
Je to extrémní výživou chlupu, který díky tomu vyrábí i více tmavého pigmentu, nebo je to zkrátka tím, že je olej nacuclý a zabudovaný přímo ve vlasu který díky němu roste lépe a tento olej dodává dojem tmavosti, přitom se nejedná o pigment? Těžko říct, za sebe myslím, že to bude kombinace obou příčin.

Každopádně na vlasech to ztmavení může být více vidět asi po dvou měsících pravidelného používání. Samozřejmě i viditelný vliv na růst a hustotu vlasů vyžaduje svůj čas. (řasy a obočí jdou rychleji) U vlasů, pokud se aplikuje jakákoliv podobná přírodní kůra, se počítá s tím, že rozdíl bude patrný až za nějaké tři měsíce.
Takže v tomto ohledu zatím neříkám nic, nota bene proto, že na svoje vlasy dávám ještě hromadu jiných věcí, kromě ricinového oleje. Jedno sérum ovlivňuje druhé a výsledek, ačkoliv už teď nějaký je, není objektivně jen zásluha ricinového oleje. Každopádně po skvělém výsledku s řasami a obočí, o ricinovém oleji vůbec nepochybuji a už teď ztmavení trošku stahuji přes bylinky... A ono to jde. Ředím s teplým kokosovým olejem, který naopak vlasy rozzáří, takže tímto se vše vzájemně vyvažuje.
Každopádně kdyby někdo nepřežil, že po něm ztmavnou vlasy, dá se používat spousta jiných skvělých serepetiček, které neztmavují... A o kterých chci později psát také.

Ricinovému oleji dávám 100 bodů z deseti a moc ho doporučuji všem.
Třeba těm, co v minulosti udělaly tu hloupost, že si trhaly obočí do škaredé čárky a pak když ta hrozná moda pominula, už obočí nedorostlo jak má... Ricinový olej tohle spraví.
I doporučuji ženám málo obdařeným, nebo starším, u kterých obočí stávkuje. - Ricinový olej to spraví.
Velice doporučuji ženám, které si líčí řasy, nebo které jich mají méně, než by si přály. - Ricinový olej je dá dohromady a už za týden se z nich můžeme radovat.

Stačí se večer před spaním pročísnout, jít spát a pak už jen čekat na ten zázrak.
Já si ještě po natření řas přiložím kartáček i na horní víčka, aby se lépe nacucla i kůžička.

Super hydratace proti vráskám
Další skvělý benefit, o kterém jsem netušila. Ricinový olej je dobré používat každý večer bez přerušneí, dokud se nedostaví výsledek, nebo cca 1 měsíc. Pak stačí dávat udržovací dávky ob 2-3 dny, jak se člověku chce, aby pleť měla svoji výživu, nestrádala a chloupky nepustila.
Ale já si všimla, že když se s ním natřu každý večer, tak ráno když se probudím, mám hezky hydratovanou celou pleť očního okolí i na boku, kde se přes noc krabatí kůže a postupem let se dělá tzv. ,,spací vráska". Která se sice v nízkém věku za pár hodin sama vyhladí a není vidět, ale s postupujícím věkem už nezmizí a zůstává na tváři a všem hlásí: ,,Tahle ženská ráda spí na levém boku!"
Ricinový olej pokožku vyživuje, regeneruje, ale také hezky napne a dodá jí vlhkost, která dlouho vydrží A tak se ráno budím bez spací vrásky, která se zkrátka na dobře promaštěné pleti přes noc ani neudělá.
Myslím, že tohle zrovna dost ocení lidé, kterým už se vrásky okolo očí dělají. - Mazejte se riciňákem, od řas postupně přejde až do celého očního okolí, kde jemnou pleť chrání.

linka
Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
.
Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue
 


Komentáře

1 Fox Fox | E-mail | 13. června 2014 v 3:29 | Reagovat

Gratuluji k úspěchům :) Máš pravdu, já kdybych neplatil měsíčně 800 za neomezený tarif (dřív tak 1.300) + dalsich 650 za net a hlavně nejezdil VŠUDE autem, tak mám prachů na rozdávání. Ale takhle ne, hromadu peněz proleju nádrží a pak jim nejlevnější poloprošlé pOtraviny :D

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 13. června 2014 v 6:45 | Reagovat

Že bych si splnila dětský sen a byla po ricinovém oleji černovláska, když tak ztmavuje? :D A to se mi zrovna má tmavě hnědá začala líbit! By si asi všichni začali myslet, že s mou psychikou není něco v pořádku, když jsem se "nabarvila" na smuteční černou, ale až by se po nějaké době nezačaly objevovat odrosty, možná by jim došlo, že je to má nová přírodní barva! :D Ale znamenalo by to, že už bych s riciňákem nemohla přestat, abych pak nějaký rok neměla dvoubarevné vlasy? :o

Řasy mám naštěstí celkem výrazné, ale jako malá jsem je měla víc prohnuté a teď jsou rovnější, takže efekt je o 70% menší - nevíš prosím, Aluško, co s tím, když řasenka vysušuje a já je nechci ničit? :) Přiznávám se, že jsem ještě vůbec nic kolem toho nehledala, až na nějaký náhodný pohled na kleštičky na natáčení, no ty vypadají příliš nebezpečně :D

3 Downloady-thesims2 Downloady-thesims2 | Web | 13. června 2014 v 8:32 | Reagovat

na akné a zanesené póry doporučuji Coalface od lush.cz..používám pár dnů a póry opravdu dokonale čistí, nic jiného mi na ně nezabíralo krom mačkání, teď to vyčistí za mě coalface..a vydrží dlouho (za tu cenu by i měl!)..:) samozřejmě pleť pak dočistím věcma od Karla Hadka (samé přírodní olejíčky a tak :D)  - takže pleť vysušená není..riciňák mi zabíral jen na pupínky na rameni - výrazně se stáhly.a také na řasy...ale na obličeji mi nezabíral..

Hledat něco, co fakt vyhovuje vašemu obličeji je podle mě dost těžké, ale já to s Coalface našla :D

4 Veronika Veronika | 13. června 2014 v 9:00 | Reagovat

Také používám ricinový olej a jsem s ním spokojená. Vtírám ho do vlasů zředěný vlasovou vodou, používám ještě lopuchový výluh a vitamíny a vlasy krásně rostou a sílí. Mám ale dotaz, Alue, když si mažeš ricinovým olejem okolí očí i obličej, nebojíš se, že ti vyraší nechtěné chloupky? Já na obličej používám regenerační růžový olej od Saloos a jsem moc spokojená. Ale vrásky od skrčeného čela to nevyrovná.

5 Morwen Morwen | 13. června 2014 v 9:03 | Reagovat

No vidíš, Saloos je sice poměrně levný, ale riciňák se dá na internetu koupit ještě o třetinu levněji (konkrétně jsem na Ekokoze kupovala 200 ml za asi 70 kč) a podobně to je v některých lékárnách, kde vám prostě na požádaní odlijou do lékovky.

6 Vladka Vladka | E-mail | 13. června 2014 v 9:54 | Reagovat

Aluško, no ty jsi poklad. Pracuji jako masérka, obočí mám nula nula nic, a tak si  ho stále tužkou na obočí maluji. Je to makačka, když se potím v těchto dnech jako čuník, během práce se třikrát otřu a je obočí v háji. Navrch mám šedivé vlasy a ve středním věku i vrásky okolo očí.A trable s očima- takže se nemaluji- řasenkou ani stíny. Zkusím komplexně na vše- věřím Ti.A podám zprávu... až budou výsledky... měj se prima. Čtu Tě jako první ze všech , když zapnu net a jdu na články. přeji příjemný den. Vladka

7 Alue Alue | E-mail | Web | 13. června 2014 v 10:29 | Reagovat

[2]: Podle mě jen zvýrazní a ztmaví přirozenou barvu vlasů. Nepřebarvuje, to je nesmysl.

K tvé otázce na řasy: kup si RICIŇÁK.

8 Alue Alue | E-mail | Web | 13. června 2014 v 10:30 | Reagovat

[4]: Já si ale riciňákem nemažu obličej, já si ho dávám na řasy a obočí. Je to v článku napsané.

9 Alue Alue | E-mail | Web | 13. června 2014 v 10:33 | Reagovat

[6]: Držm ti palce, aby dobře sedl.

[5]: Nejde mi o to, ušetřit korunu za každou cenu. Naopak 200ml za 70kč už mi připadá trochu podezřelé :) ... a k lékárnám nemám moc velkou důvěru, snažím se tam pokud možno nic nenakupovat. Už jsem měla špatné zkušenosti s tím, že neumí skladovat správně ani acidophillus, tak prodávají mrtvé bakterie.

10 Colliode Colliode | 13. června 2014 v 11:44 | Reagovat

Jé, paráda, jsem chtěla něco na ztmavení obočí a řas, tak třeba i na to olej pomůže :) Krom toho pozoruji, že řasy,  které jsem vždycky měla jako smetáky, mi teď na jednom oku maličko stávkují a už nejsou tak dlouhé jako kdysi. Časem vyzkouším a uvidím...

11 Morwen Morwen | 13. června 2014 v 12:52 | Reagovat

[9]: Jasně, je to jedno, ale mám vyzkoušený riciňák od Saloosu, z lékárny i z internetového eshopu a všechny fungují aboslutně stejně, krom toho na skladování oleje se toho nedá moc zkazit, pokud ho zrovna nevystavíš na sluníčko, což lékárny fakt nedělají. Ale spíš jsem to psala pro jiné, co by třeba riciňák rádi taky a uvítali by mít za stejnou cenu trojnásobné množství ;) ačkoliv ne v pěkných skleněných lahvičkách.

12 Jarka Jarka | E-mail | 13. června 2014 v 14:55 | Reagovat

Jéé to je super. Vyzkouším na řasy. Vlasy mám tmavý a hustý a obočí taky tmavý a tvar přirozený, jen trhám kolem chloupky co si rostou jak se jim chce. Jak Brežněv nevypadám to ne. Akorát vyzkouším na řasách riciňák.

13 Severka Severka | 14. června 2014 v 8:08 | Reagovat

Přidávám se k nadšencům, co ricinový olej vyzkoušeli na řasy - je bezvadný! Naučila jsem na něj i mamku, která denně používá řasenku a už skoro žádné řasy ani neměla - fungoval téměř okamžitě.
Akorát by mě, Aluško, zajímalo, jak ho používáš na vlasy? Kdykoli si dám na hlavu cokoli mastného, musím to pak desetkrát vymývat a vlasy jsou potom ještě zničenější :(

14 Alue Alue | E-mail | Web | 14. června 2014 v 10:06 | Reagovat

[13]: Nahřeju kokosový olej, do něho pak trocha riciňáku. Nově přikápnu ještě jojobový. Mám pak lesk jako blesk a navíc ty vlasy zesílily, tak mám i pocit, že jich mám víc, jak jsou hezky nacuclé. Čert vem ztmavení, hlavně ať jsou zdravé a silné.

Olej do vlasů nevtírám, ale jemně vmačkám. Tato směska se umyje buď po 2x šamponování, anebo 1x šampon, 1x kondicionér.
Samotný riciňák je moc hutný, to ne.

15 lil lil | 16. června 2014 v 15:41 | Reagovat

Samota-mať svoj kľud, tobiť veci podľa toho ako mi je po chuti bez toho aby som nemusela na niekoho pozerať, je to uvoľnujúce a človek si pri tom oddýchne....príde na veľa vecí a potom sa chce s tými vecami ale podeliť s niekým, ukázať čo vyrobil, namaľoval, zložil....dať to do sveta a tým si udržovať prirodzený kontakt...je to fajn, mám rada ľudí aj samotu v pravej miere, keď je ľudí moc začne mi šibať, no keď je aj moc samoty začne mi tiež šibať :D takže taký zdravý stred podľa pocitu :-) a je fajn keď sa má človek s kým stretnúť a zdielať to na čo v tej samote prišiel

16 Mařka Mařka | E-mail | 26. července 2014 v 21:35 | Reagovat

Mám vysušenou řasenku a někde jsem zahlédla radu,ale nevěnovala jsem jí pozonost.Poradí co s ní,aby ještě chvíli fungovala? Díky Mařka

17 azereT azereT | 28. října 2014 v 19:56 | Reagovat

Já jsem si koupila ricinový olej v lékárně, 50g a stálo to 64,- :) Jinak ho používám teprve 2.den, dávám ho na řasy i obočí, tak jsem zvědavá po týdnu na výsledek :-)

18 MArie MArie | E-mail | 26. března 2015 v 1:31 | Reagovat

nemůžu si pomoct ale zamilovala jsem si tenhle olejíček z maxivitalisu http://www.maxivitalis.cz/plet/bio-baobab-olej-max-100ml-s-davkovacem.html je úplně skvělý a má dávkovač takže se mi aspon hned nevylije do celé ruky tak jako jiné :D jsem nešika.

19 kalinka kalinka | 12. května 2015 v 15:49 | Reagovat

Ahoj, děkuji za fajn článek, našla jsem pěkný o působení ricinového oleje na zdraví:
http://www.rehabilitace.info/krasa/ricinovy-olej-uzdravuje-i-hydratuje/

já potřebuju trošku zkvalitnit vlasy a řasy, mám je hodně řídké, může pomoci tento olej?

děkuji za radu

20 Alue Alue | E-mail | Web | 12. května 2015 v 18:41 | Reagovat

[19]: ... určitě pomůže, mně po něm narostly řasy na spodních víčkách a i když už si ho nedávám, tak mi neslezly! :)

21 Kosmetická blogerka Kosmetická blogerka | E-mail | Web | 30. května 2015 v 19:47 | Reagovat

Tohle téměř nikdy nevyjde z módy, už moje ségra před pěti roky to nosila.

22 Ivana Ivana | 5. listopadu 2015 v 17:09 | Reagovat

Po 7.dnech pouzivani r.o. na rasy nemuzu rict, ze by zhoustly nebo se vyrazne prodlouzily,akorat mi pripada, ze nektere rasy trochu ztmavly. Co ale chvalim jsou vlasy, uzivam si je ted rozpustene- mam je hodne huste a po ricinaku mi drzi vice po kupe, nejsou presusene a rozlitane...takze dale budu pokracovat- jak na vlasy tak na rasy i oboci a ted tim masiruji i manzelovu pokozku hlavy.

23 Vanda Vanda | Web | 22. prosince 2015 v 9:18 | Reagovat

Já ten tvůj blog zkrátka baštím...většinou jich moc nepročítám, ale ten tvůj je nesmírně zajímavý:)

24 Eva Svobodová Eva Svobodová | E-mail | 13. dubna 2016 v 20:51 | Reagovat

Tak nevím, čtu tady samé chvály, ale když jsem si chtěla ricinový olej koupit v lekárně, tak mi lekárnik řekl, že mi ho v žádném případšě nedoporučuje a že je hodně nebezpečný a nebude riskovat.

25 Feli Feli | 9. června 2016 v 16:48 | Reagovat

[24]: Podle mě si myslel, že ho chcete pít.

26 Ricinový olej Ricinový olej | Web | 24. června 2016 v 16:19 | Reagovat

je ricinový olej bezpečný prosím? Potřebuji nějakou rozumnou odpověd.. dekuji.

27 Kajinka Kajinka | Web | 7. září 2016 v 7:14 | Reagovat

Děkuji, hledám vhodný olej na péči o vlasy a ricinový je fajn :)

28 Sisi Sisi | 4. října 2016 v 13:56 | Reagovat

Vyzkoušela jsem také ricinový olej na řasy a je to super. Měla jsem šest let řasy nalepené, a když jsem je sundala byla to katastrofa. Řasy byly úplně kraťoučké a zničené od lepidla. Po třech týdnech používání je vidět opravdu velká změna. Určitě doporučuji.

29 lotty lotty | E-mail | 13. ledna 2017 v 4:21 | Reagovat

ahojky jsem alergicka ale muj sen je mit rasy jako panenka.Muzu pouzit?
a prosim na ty vlasy-chtela bych pro mamcu/zazila si chemo/a vlasy se ji znicily a vypadaly/ma je ridke/muzu poprosit jeste jednou napsat co na ty vlasy a postup? Mooc dekuji.

30 Marketa Marketa | E-mail | 7. dubna 2017 v 13:40 | Reagovat

Ahoj Alue, kde mi doporucis ricinovy olej koupit? Pises, ze bezne lekarny "zbozi" nevhodne skladuji, ale u internetovych lekaren nebo eshopu to asi taky nebude uplne idealni? Diky M.

31 Alue Alue | 7. dubna 2017 v 13:49 | Reagovat

[30]:  Nepamatuji si, že bych psala o ricinovém oleji, že by byl špatně skladovaný v lékárnách, to si pleteš s Mutaflorem, to je něco úplně jiného.
Ricinový olej kupuji na internetu od Saloos.

32 Marketa Marketa | E-mail | 8. dubna 2017 v 13:21 | Reagovat

Aha, tak to se omlouvam. Ja pochopila, ze se to tyka vseobecne vsech produktu v lekarnach..Ten Mutaflor ani neznam.

33 Janina Janina | 23. července 2017 v 7:14 | Reagovat

[7]: vždyť tu píšete, jak krásně hydratuje oční okolí a je dobrý proti vráskám! To si trochu protiřečíte ;-)

34 Alue Alue | 23. července 2017 v 9:01 | Reagovat

[33]:  V čem jako? Tam se bavíme o vlasech a vy tady o pleti. Mažete dohromady dvě jiné věci a já si protiřečím??

35 Severka Severka | E-mail | 3. prosince 2017 v 0:00 | Reagovat

TO MUSIM VYSKUSAT.
TUZIM MAT HUSTE A VELKE MIHALNICE

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama