V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 14.11.

Magická síla měsíce: Jak ji nejlépe využít

29. srpna 2014 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Zajímavosti
Objevila jsem tento pěkný článek o Luně, a s mírnou úpravou předávám i na Aluška.org:

Magická síla měsíce: Jak ji nejlépe využít
Jeho zázračné účinky cítíme nejenom při úplňku a novoluní. Má vliv na přírodu i chování lidí...
Měsíc je symbolem věčného koloběhu a čehosi nadpřirozeného. Zatímco dříve jeho vliv lidé využívali ve svůj prospěch - kořenářky podle něj sbíraly byliny, léčitelé míchali lektvary a zemědělci seli nebo sklízeli úrodu - dnes na jeho magickou sílu většinou zapomínáme. Jediné, co jsme ochotni s trochou nadsázky připustit, je vliv úplňku. Hůře se nám spí, zdají se nám divoké sny, bývá více dopravních nehod a také více sebevražd. Pod vlivem Luny jsme však častěji než jenom jedenkrát za 28 dnů. Ve stejně dlouhém cyklu, v jakém obíhá Měsíc Zemi, pro­bíhá také ženská menstruace. Ostatně, už Hippokrates věděl o silách Měsíce, a pro­to své žáky varoval: "Kdo vykonává medi­cín­­ské povolání, aniž bere v potaz užitek z pohybu hvězd (planet), je blázen."

Měsíc prochází celkem čtyřmi fázemi a naši předkové si moc dobře uvědomovali jejich vliv na přírodu i chování lidí. První fáze je nov, což znamená, že Měsíc není okem viditelný. Po této fázi postupně přibývá, a to až do úplňku... Následně Měsíc couvá, nebo také mizí.
Bez ohledu na jakoukoliv fázi, prochází Luna jednotlivými znameními zvěrokruhu, kde se zdrží dva až tři dny. Podle toho, v jakém je právě znamení, si můžeme vybrat, čemu se věnovat, nebo naopak čemu se raději vyhnout... Naše duše a tělo se zkrátka otvírá pro přijetí energie, kterou znamení, v němž právě stojí, ztělesňuje. Chcete-li se v jednotlivých fázích Měsíce zorientovat podrobněji, pořiďte si takzvaný lunární kalendář. (K sehnání je v knihkupectvích nebo některých papírnictvích.)Čarodějnické rituály
Lidé uctívají Lunu dlouhá tisíciletí. Byla ztělesňována jako bohyně a v řadě kultur svým významem převyšovala i bohy Slunce. Zatímco Měsíc představoval fantazii a tajemno, Slunce naopak zastupovalo aktivitu a racionálnost. Velkou roli hrála Luna především v čarodějnictví a magii. Proto je spojována s řadou rituálů. Mezi ty nejčastěji používané patří následující 'kouzlo': Udělejte kolem sebe imaginární kruh (můžete ho také nakreslit křídou a nebo vysypat oblázky), vstup­te do něj a vyvolejte bohyni Měsíce... Následně vyslovte své přání. Chcete-li rituál umocnit, zapalte v kruhu lichý počet svíček.
Dobrá předsevzetí dělejte při novoluní.
Toužíte-li po něčem konkrétním, například novém partnerovi, zkuste úplněk, kdy je vliv Luny nejsilnější. Že se vaše přání vyplní, vám zaručit nemůžeme, ale přesně takto to dělaly čarodějky dlouhá staletí.

Návody podle našich babiček
V době, kdy si začínáme uvědomovat, že ne všechny výdobytky současnosti jsou pro lidstvo přínosem, se pomalu vracíme k přírodě a její podstatě. V měsíčním cyklu probíhá nejenom ženská menstruace, ale také obnova pokožky.
Chcete-li své pleti maximálně pomoci, pečujte o ni rostlina­mi, pěstovanými právě podle měsíčního cyklu. Pomáhají hýčkat vaši pokožku nejen zvenčí, ale také zevnitř. Ve dnech, kdy Měsíc dorůstá, je vaše pleť nastartovaná k regeneraci. To znamená, že bývá více prokrvená a schopná přijímat výživnou péči. Při ubývání Luny je naopak vhodný čas na detoxikaci - je ideální doba na čištění a peelingy. Skvělé jsou v těchto dnech čisticí bylinné čaje.

Měsíc kadeřníkem
Aby naše vlasy dobře vypadaly, vyžadují potřebnou péči. Napadlo vás ale někdy, že si můžete pomoci i výběrem vhodného ob­dobí pro návštěvu kadeřníka a nebo barve­ní? Vaše kštice roste v určitých odstupech: překvapivě :-) v cyklu 28 dnů. Jestliže se necháte ostříhat při přibývajícím Měsíci, vlasy vám dorostou rychleji. Pokud to ale naopak uděláte ve fázi, kdy je Luna na ústupu, docílíte pomalejšího růstu a navíc zhoustnutí. Úplně ideální bude, pokud se ke svému kadeřníkovi objednáte ve dnech Lva a nebo Panny... První ze znamení se vám postará o husté vlasy a druhé o skvělý střih. Necháváte-li si vlasy barvit, mělo by to být při dorůstajícím Měsíci, barva pak bude intenzivnější a déle vám vydrží.

Hubnutí
Bojujete-li s přebytečnými kilogramy, urči­tě jste už slyšela o půstech v době úplňku. Ještě vhodnější ovšem je, pokud bude úplněk pouze jakýmsi odrazovým můstkem, protože právě po něm je vaše tělo připraveno vylučovat škodlivé látky a zbytečné tukové polštáře... Hubnutí bude prostě v tomto období snazší, nečekejte ale, že ten zářící koláč na obloze udělá všechnu práci za vás...
Vaše kúra by měla začít zhruba dvanáct hodin před úplňkem. Na jídelníček, nebo spíše pitníček, si naordinujte pouze čistou vodu, a to bez bublinek. (pozn. Alue: Pití čaje nebo zeleninových šťáv již není žádný půst, ale hladovka, která je mnohem krutější a je větší problém ji vydržet 24 hodin. Držte se při půstu pouze vody.) Nedělá-li vám držení denního půstu pro­blémy, zařaďte si ho do týdenního re­ži­mu. To znamená, že si například každé pon­­dělí dopřejete pouze pitný režim. Mů­že se ale stát, že pokud nejste na hladovění zvyklá, budete se zpočátku cítit podrážděná a možná i hodně přecitlivělá.linka
Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
...
Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue
 


Komentáře

1 Marek Marek | 29. srpna 2014 v 9:37 | Reagovat

Mohol by mi niekto vysvetliť,že prečo niekedy za bieleho dňa,hlavne doobeda vidno ma oblohe súčasne slnko aj mesiac,resp.jeho časť?Veď v škole nás učili,že mesiac odráža slnečné svetlo a v noci ho vidíme celý alebo jeho časť alebo vôbec nie podľa toho,z akej časti ho tieni Zem.Ale za bieleho dňa vidíme súčasne aj slnko aj neúplný mesiac nad našimi hlavami,hoci tieň Zeme by mal logicky smerovať niekam,,dolu".Prečo teda za bieleho dňa vidíme iba časť mesiaca?

2 Be Be | 29. srpna 2014 v 10:01 | Reagovat

Mesiac odráža svit Slnka, reguluje jeho Žiaru.  Vadí mi jeho obsadená neviditelná strana - tam nie sú fajn ľudia, čo si myslím mnoho ľudí vie a cíti. - ... prababky to ale nevedeli :-)

3 Honza Honza | 29. srpna 2014 v 12:19 | Reagovat

[1]: Marku, je vidět, že se máte co hodně ještě učit :-))  Učit například to, že lidstvo nežije na povrchu planety Země ale uvnitř Duté Země. Obyčejné školy nic moc nenaučí, spíše vymývají mozek, co nás může někdo naučit jsou exoterické školy , jak víme, pravda je úplně jinak než nás ji učili v obyčejných školách.

4 mariankosnac mariankosnac | 29. srpna 2014 v 12:48 | Reagovat

[1]:  Preto že slnečné svetlo dopadá na mesiac v takom uhle že osvieti len jeho časť.

5 obycejnilide obycejnilide | 29. srpna 2014 v 13:27 | Reagovat

[1]: dobrej dotaz. Co by tak odpověděl učitel či profesor? :-)
...ve školách se učí spousta konin, ty nesmysly jsou poznat i očima.. mmj nesedí ani ta "stejná viditelná souhvězdí" -co jsou vidět témeř po celý rok (wtf?)
doporučuju výborný Blog "prvopodstata" - vygůglujte

6 Dawe Dawe | 29. srpna 2014 v 16:36 | Reagovat

[5]:
Ta otázka je naprosto triviální a měl by ji zvládnout i průměrný učitel se základní znalostí...

A možná by studentům ukázal i názornou ilustraci:
http://3.bp.blogspot.com/_yZuM2bPQGYU/S4aT1ePdgJI/AAAAAAAAAMg/ZYye5Hyfxeg/s640/Full_moon_and_lighting_orbit_1.jpg

7 Alue Alue | Web | 29. srpna 2014 v 17:19 | Reagovat

Zajímavé... článek je o magii měsíce, ne o duté Zemi.

8 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 29. srpna 2014 v 17:32 | Reagovat

Nebýt tohohle článku, tak bych si ani nevšimla, že na mé narozeniny byl nov. Třeba toho šlo nějak využít a já to takhle zmeškala. :-)

9 Simona Simona | 29. srpna 2014 v 19:25 | Reagovat

Já se podle lunárního kalendáře řídím už delší čas (např. střih vlasů, termín pro operační zákrok, péče o zahrádku, domácnost apod.) a opravdu to funguje!
Doporučuji tento web, kde je lunární kalendář online a kde se dočtete spoustu zajímavého nejen o vlivu měsíce:
http://www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2014/srpen

10 Ameline Ameline | 30. srpna 2014 v 19:30 | Reagovat

Maminka mi vždycky vštěpovala: O novu nechoď k zubařovi, o úplňku zas na gyndu (ale zase ideálí den na schůzku). Prý jsou tyto póly těla v příslušný den citlivější :)

Jo, mám měsíc vytaženej na plochu jako miniaplikaci, takže stále vím, jak na tom je, je k tomu ještě rozkliknutelnej kalendářík :) Nevím už, kde jsem to sehnala, ale najít to nebude problém, je jich víc, tak najít nějákou fajn...

11 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 30. srpna 2014 v 19:31 | Reagovat

Sílu měsíce rozhodně nepopírám, ale zatím jsem se jí nikdy neřídil. Na mě má vliv, že při úplňku nespím moc dobře.. zajímavé, že to není vždy, ale občas. Asi bych se tím mohl začít trochu řídit. :)

12 Léňa Léňa | 31. srpna 2014 v 22:25 | Reagovat

[9]:
s popisy lunárních vlivů jsem se setkala poprvé v roce 1994 na fakultních přednáškách fyziologie rostlin, brzy nato také na biofyzice a do třetice při živočišné fyziologii když se probíraly biorytmy, takže od té doby si lunární kalendář víceméně hlídám (už to mám trochu "v krvi"), a když si nejsem jistá, tak poslední 4 roky také občas nakukuji na spektrumzdravi.cz :-)  (předtím jsem si to nechávala spočítat programem "astrolog").
Podle typických tělesných projevů například vždy poznám, že je měsíc v kozorohu (na to jsem háklivá) a kozoroží úplněk, to vyloženě trpím.
Většina lidí se mi kvůli tomu akorát vysměje, když se zmíním.. takže o tom už po zkušenostech mlčím. Jako cvok zase vypadat všude nemusím. Ale na fakultě jsme to normálně brali, takže věda proti tomu asi nic nemá.

13 Alue Alue | E-mail | Web | 6. září 2014 v 17:35 | Reagovat

[12]: Nechceš o tom podrobněji pojednat v nějakém článku? Tady by se vhodné publikum určitě našlo.

14 Pavla Pavla | 6. září 2014 v 23:57 | Reagovat

[12]: Dobrý den, moc Vás prosím napište
klidně celý článek. Moc mě to zajímá.  Děkuju!

15 Elda Trnimir Elda Trnimir | E-mail | Web | 8. září 2014 v 11:40 | Reagovat

Ten rituál s kruhem a bohyní Měsíce funguje? (Předpokládám, že to není kouzlo v pravém smyslu.)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama