V e-shopu Alue.cz jsou nové energetické krystaly. - Nabídka ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 13.02.

Alue vs. Koupelnová skříňka

20. listopadu 2014 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Deníček
Potřebovala jsem nutně koupelnovou skříňku, abych si měla kam ukládat ručníky a pečovátka a nemusela je schovávat v ložnici, nebo ve stole a na různých ,,nouzových dočasných" lokacích.

Tak jsem zapátrala pořádně na internetu a zamilovala se do krásné vysoké koupelnové skříňky s názvem Tulip. (na obrázku vlevo) Přišlo mi šílené, jak moc dneska stojí koupelnový nábytek, v IKEA bylo všechno nejméně za 3500-5000kč nahoru... Ani to nebylo bůhvíjak pěkné a celkem šmejdy.
Cynicky jsem se zasmála, opustila předražený obchodní dům a objednala si Tulip na internetu, vyšla mě i s dodáním na cca 2000 kč, což se mi zdá velmi dobré, na tak moc pěknou skříňku. A ještě v porovnání s konkurencí je to úplně za pusu.

Dodání jim trvalo asi dva týdny, těšila jsem se moc až přijde, ale tušila jsem, že smontování bude jako vždy šílený porod. - A taky že byl.

Po rozbalení kartonu jsem zjistila, že ačkoliv Tulip má mít boční strany CELÉ, e-shop mi dodal boky rozdělené... Takže místo dvou dlouhých fošen byly najednou 4. - aj aj aj !
... Zbytečně jsem se neplašila a vzala do ruky návod, abych zjistila, kde je vlastně zakopaný pes. Návod však nebyl pro skříňku Tulip, přestože byl přibalen UVNITŘ v krabici, tedy záměna po cestě není možná.
Vyjeveně hledím na montážní verzi skříňky pod názvem NANCY a zjišťuji, že ani NANCY nemá boční díly přepůlené, ale celé... Tedy návod na skříňku NANCY počítal se dvěmi dlouhými fošnami také.

... Studuji dál návod a zjišťuji, že v návodu nikde není napsané, čím se ony 4 boční díly vlastně mají pospojovat, návod jednoduše začíná dvěmi dlouhými fošnami.

Očistila jsem všechna prkna, natahala si je do koupelny a tam čekaly 12 dní... 12 dní neustálého shánění někoho pomoc s montáží, jelikož skříňka Tulip, nejenže neměla vlastní návod, ale dokonce je k montáži zapotřebí vrtačka !! ... Takže montování poslepu, navíc ještě v duchu ,,díry si dodělej sám".

12. den mi však už došla trpělivost, nakrkla jsem se, že zaplatím za skříňku 2000 a pak kolem ní chodím a můžu se na ni jenom koukat! Ani nevím, jestli je to dílo vůbec nějak smontovatelné a použitelné! ... Návod jsem samozřejmě dostala s popisky v německém jazyce... Asi ve skladu tušili, komu to vezou.Hned ráno jsem znovu začala studovat návod a zjistila jsem, že abych vůbec mohla spojit základní 4 díly, udělat z nich 2 a pak postupovat orientačně zhruba podle návodu, který jakštakš víceméně místy odpovídal i skříňce Tulip, musím první vynaložit značný důvtip a identifikovat komponenty, kterými se vlastně ony 4 díly spojují.
Šla jsem na to od lesa. Sleduji návod a postupně z hromádky ubírám věci, které jsou v návodu aplikované a popsané, až se postupně propracuji ke čtyřem hodně dlouhým hmoždinkám a dvěma hodně velkým přitahovacím šroubům. Ani jedna z těchto věcí nebyla uvedena v návodu, nebyla nijak popsána, tudíž zcela logicky to mohly být ony díly. Také tomu odpovídaly díry, které jsem nalezla na potřebných místech. Ale bez předchozích zkušeností, které mám s montováním nábytku, bych neměla šanci se dopídit, protože poznat jaký díl pravděpodobě do jaké díry půjde, jsem se naučila až za pochodu za předchozí roky a nakupování nábytku.

Mám dar od Boha a to je částečně chlapský mozek, který rozumí nákresům, návodům a umí si představit i domýšlet ve spleti čar a kouzel na papíře s názvem NANCY. Nemám bohužel chlapskou sílu, ale mám ženskou trpělivost a ta je svatá... Taky se umím při práci pořádně naštvat a pak ,,přemluvím" i to, co nejde.

Základní pomůcku na montování nábytku jsem neměla, a to je kladívko... Inu, vzala jsem v kumbálu moji starou dobrou sekeru. Moje sekera, to byl dáreček za všechny prachy. Přijala jsem ji ve svých 13ti letech s rozpaky, původně to byl vtip a pak jsem skutečně dostala k narozeninám sekeru...
Dneska jsem šťastná, že ji mám. Zatloukám s ní hřebíky, rozbíjím dřevo, montuju nábytek, beru ji při obchůzce v noci, když se v domě ozývají divné zvuky.... Zkrátka všestranný pomocník v domácnosti, a ideální dárek k narozeninám pro mladou křehnou něžnou slečnu, jako jsem já :D !! Tak ani to kladívko nakonec nepotřebuju, navíc se svou sekerou jsem se nikdy do ruky neklepla, protože má širší hlavu a je poměrně těžká, takže na to nemusím tlačit, ale klepu lehce a všechno zajíždí samo, jako do másla.

Montáž skříňky mi zabrala asi 6 hodin. Od počátečního optimismu ,,přeberu si šroubky, namyslím si to a ono to nějak půjde", jsem absolvovala několik zajímavých fází, které následovaly po sobě v onom časovém intervalu: ,,Nic tady není jak má být! - nic tady nesedí! - a toto jaký idiot vymyslel? - ono to nejde - grrr! - no však sakra říkám, nejde to!! - to tam prostě nedám! Nejsem Herkules... - to jako skončím potupně hned na začátku? Nejsem lempl, ne? - Tak jak nedám?! tak nedám?! - No to se krucinál ještě uvidí!! - Ale však já tě přinutím ty potvoro!! - no, vidíš že to jde sakra... - tak a teď když jsem dala tohle, tak už to tady dodělám - jo ty nepůjdeš? - tak tě vezmu sekerou. - zajeď do té díry!! - grrrr!!!! (skáče na nábytek, rudne, zatěžuje celou váhou těla.. když to nejde, mlátí do toho sekerou přes starou učebnici němčiny) - a k čemu je sakra tohle? to v návodu namalovaný není! - jakže packy namontovat na dvířka? To je úplně jinej díl! - Mají to být čtyři dvojice a ne čtyří díly dohromady! - Tak to si budu muset vymyslet vlastní postup. (zahazuje návod) - COOOŽE?! Takové obrovské hnusné šrouby dozadu? Vždyť to se takhle vůbec nedělá! Navíc jich má být sakra 16 a ne 7!! - Já to prdím, namlátim tam hřebíky z Bauhausu, výrobce musel být pod parou, když si tam vymyslel blbý šrouby... - No já už toho smontovala hafo, tak přece vím jak to má vypadat, ne? - Dám jich tam od oka. - No podivej se na sebe, jaká ty seš dobrá, už to začíná mít onen požadovaný tvar! - Kurnik valí mi červená. - Kurnik bolej mě záda - Kam jsem dala ten hřebík? - Zalez... TAK HOTOVO. A teď už můžu klidně umřít...."

Chápu to typické chlapské uspokojení, když něco dokutí a sami zvládnou. Stojíte hrdě, že jste pokořili tu skříňku. Všechno vás bolí, celý den je v tahu, ale dokázali jste to a teď si užíváte to slastné opojení ze svého úspěchu.
Ona montáž se totiž postupně zvrhla v lítý a brutální souboj kdo z koho... To nebyla žena montující nábytek, to byl Tarzan peroucí se s anakondou. Boj na život a na smrt... Boj plný nadávek, potu a tupých úderů.

Když opominu těch 7 šroubů, co jsem nakonec ani nepoužila (a mělo jich být 16!), tak v návodu nebylo zakresleno poměrně dost věcí, které mi poslali v jednom velkém uzavíratelném sáčku. Nejenže ty věci nebyly v návodu - to nebylo víc věcí, že? - ale ani jsem neobjevila žádné využití a žádný otvor, kam by se to mělo hodit.
Zbyly mi jakési tři plíšky s dírkou uprostřed (to kdyby bylo dozadu jak se zasunuje dvojitá deska, tak to by i šlo použít, ale ty šrouby co byly zakreslené v návodu, do toho otvoru stejně velikostně nejdou!) Pak nějaké plastové plošky bez dírek, absolutně mě nenapadá, na co to je, nikdy jsem takovou věc u nábytku neobjevila, to asi poletí rovnou do koše.
Přitom podložka na spodek skříně namontovaná je (tedy nabitá sekerou), všechny výztuhy co byly zadané, jsou na svém místě, drží to dobře...
Ale teda spodek skříňky byl asi nejhorší... Nikde žádná předchystaná díra, takže jak dát správně výztuhy jsem si musela vymyslet, pak jsem si musela díry naznačit, pak doma sehnat menší skobu, tu nabít do každé značky a udělat si menší díru a pak do toho částečně nabíjet krátké šrouby, aby se trochu zakously do dřeva a daly se našroubovat... a když se konečně správně zakously (třeba na pátý pokus a montovala jsem jich takhle 8!), tak zase vykroutit, nandat výztuhu a tu až zašroubovat. A to všechno v krkolomné pozici, zkroucená jako paragraf, nebo hlavou dolů.... Gymnastika hadr.

Tedy mám právo podezřívat výrobce, že mi ke skříňce Tulip nejenže dodal jiný návod, nejenže podle fotografií jsou boky klamně z jednoho dílu ale dodávají se dvojice... Ale ještě má tu drzost, dodat mi jiný balík se šrouby a hmoždinkami, než jaký k Tulipu má být.

A to jsem ještě v jedné z fází zjistila, že mi návod špatně zakreslil umístění hmoždinek, takže ve chvíli kdy jsem si uvědomila, že musím poličky zase vymontovat, šrouby uvolnit a celé to otočit, jsem byla šťastná alespoň za hasák, co mám v kuchyni... Neptejte se mě, proč mám v šuplíku v kuchyni hasák, ale zkrátka tam je... Starý, červený, véééliký.
Tak jsem s ním vytahovala ještě i hmoždinky. Prostě já nemám ani kombinačky! ... Budu si muset nakoupit nářadí, teď když jsem očividně kutil Tim a všechno si musím dělat sama, už prostě vlastní nářadí očividně potřebuju.

Dělala jsem skříně, stoly, postele, šuplíky... Jo, pokaždé je to porod, dneska to bylo o to horší že jsem byla sama, na druhou stranu jednodušší, že nemusím nikomu nic vysvětlovat a přít se s ním co do které díry půjde (pokud protistrana pomalu chápe a nerozumí nákresům), ale rovnou si to udělám... A když chci něco podržet, tak si to jenom převrátím a podložím.... ALE návod jsem předtím vždy dostala správný a počty šroubů vždycky seděly jak mají. - Tohle se mi ještě v životě nestalo.
Dále je mi záhadou, proč výrobce na pravou vnitřní stranu předvrtal 4 dírky na uchycení dvířek, když dvířka jsou uchycená vlevo a i tam byly předvrtané dírky. - To byl takový problém zadat mašině, aby nedělala díry navíc?

To ty pitomé 4 díry mi spíš měli dodělat v předním dílu šuplíku a v dolní skříňce. Z nějakého záhadného důvodu, jsem si mohla madlo v klidu našroubovat jenom na horšní skříňku, neboť tam byly správně nachystané dírky... Avšak v šuplíku a dolní skříňce už mi je musel na další den vyvrtat někdo jiný (chápete, oni navrtají první polovinu dírky a zbytek nechají, takže tu díru si musíte dodělat sami. WTF?!?), protože já se do toho nedostala asi se skobou a šroubem...

... Ale ano, jinak je to krásná skříňka, prostorná, velmi vkusná... Udělala jsem ji dobře, všechno doléhá jak má. Výrobce by však zasloužil za ten zmatlaný návod buď kulkou mezi lopatky, nebo ještě lépe lopatkou mezi kulky. Protože to je skoro jako pomsta zákazníkovi za to, že u něj něco koupil. Ale cožpak výrobce, ještě větší průšvih je, když český e-shop není schopný dodat český návod, případně si ohlídat, aby kartony obsahovaly správné návody, skutečně k tomu, co si zákazník koupil. Důvěřuj, ale prověřuj... Takhle to jenom překupují, ale asi vůbec nevědí, co prodávané zboží doopravdy obsahuje. A v dnešní době, kdy všechno dělají automatické mašiny, mi připadá nepředstavitelné, že dostanu špatný počet šroubů, nebo zboží s nedodělanou dírkou.

Mám pocit, že to absolvování této skříňky už mě nic nepřekvapí.. Opravdu nic.


Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
.
Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue
 


Komentáře

1 Jarda Jarda | 20. listopadu 2014 v 9:18 | Reagovat

Když je to levné zboží, tak na něčem museli ušetřit ne? ;-) (třeba na lidské pracovní síle a zákaznickém servisu)

https://cdn1.cdnme.se/cdn/6-2/168248/images/2011/jesus_ikea_145306331.jpg

2 Ivour Ivour | 20. listopadu 2014 v 13:00 | Reagovat

To moc dobře znám. Já mám jen to štěstí, že táta je truhlář, takže zatímco jsem dělala podržtašku a on převrtával dírky a přilepoval co nedrželo, nadával na ukrajinský matlali. :-D

3 Ilíriel Ilíriel | 20. listopadu 2014 v 14:50 | Reagovat

Pořiď si kombinačky :-) A kladivo a šroubovák, bez toho se nedá žít.

Btw po té poslední větě si můžeš být jistá, že tě zas něco překvapí...

4 vea vea | 20. listopadu 2014 v 15:48 | Reagovat

šťastná to skříňka že skončila u tebe :D poslat něco takovýho mě, no po 5 minutách je z toho hromada pilinek, dodavatel leží v nemocnici atd. :D jojo bez trpělivosti to nejde xD

5 Jindra J. Jindra J. | E-mail | 20. listopadu 2014 v 17:15 | Reagovat

Jak to tak čtu, tak s tím by měl problém i lec jaký muž, dát to dohromady. :D
12 dní čekat na to než mi někdo pomůže, to bych se na to asi vybodl mnohem dřív.
Návody nejsou vždy takové jaké mají být, když jsem kompletoval chvíli pro jednu firmu ve skladu nábytek do obchodu na ukázku, tak jsem si musel taky pár věcí domyslet. Vlastně, když to tak řeknu, můžes být ráda že ti chyběly jen ty šrouby. :D Mě se totiž stalo že mi toho chybělo víc a musel jsem to vzít z rezerv co zbyly zase z něčeho jinýho. :D

Co se týče dvířek. Je jedno na jakou jsou stranu, měla by být dělána universálně levé/pravé proto se předvrtává i pravá strana. To by mělo být napsáno v návodu. :D

6 Solais Solais | 20. listopadu 2014 v 17:45 | Reagovat

Obdivuji tvé schopnosti a trpělivost :D

7 Alue Alue | Web | 20. listopadu 2014 v 18:22 | Reagovat

[5]: Já jsem totiž moc nevěřila tomu, že si s tím nábytkem poradím fakt sama, když tam neseděly zásadní věci a nemám vrtačku. Taky jsem si naivně myslela, že každý, když řeknu že potřebuju s něčím takovým pomoct, po tom okamžitě skočí, ale ono nějak ne... Nějakou dobu jsem čekala  byla konsternovaná, než mi došlo, že se musím naštvat. - Tak jsem  se pak hecla, že nejsem blbá a co umí nějaký Laďa v montérkách, to já kurnik umím taky. - No, a je to očividně pravda.
Stouplo mi pořádně sebevědomí v této oblasti, taky to mám možná dáno rodově, z obou stran rodiny byly osobnosti nadané na techniku, konstrukci a stavbu. Takže příště už nebudu čekat, a nebudu se toho zbytečně bát.

Zajímavé u těch dvířek je, že kulatý vývrt na umístění jedné části zavírání byl navrtán pouze vlevo, kdežto dírky na druhou část kovové součástky a taky dírky na madla, byly na obě strany. Čili ty si NEMŮŽEŠ vybrat, na kterou stranu namontuješ dvířka, protože to máš jasně předchystáno na uchycení na levou stranu, tedy otevírání pro praváka... Tím pádem dírky fakt zbytečně a i když je skříňka součástí koupelnové sady, tak tam prostě nejsou madla naopak.

8 katrin katrin | 20. listopadu 2014 v 19:45 | Reagovat

Už dlouho se chystám na koupení koupelnové skříňky či ještě lépe celé sestavy od této firmy (NANCY atd.), právě to mají levné a hezké, ale teda pokud se mi podaří na to našetřit, tak si objednám montáž od nich..

9 Alue Alue | Web | 20. listopadu 2014 v 19:47 | Reagovat

[8]: Sada Tulip je krásná... já potřebovala naštěstí jen tu jednu skříňku.
Jestli toho bude víc, rozhodně objednat montáž, člověk aby nad tím sám pošel!

10 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 20. listopadu 2014 v 19:55 | Reagovat

Nikdy jsem skříňku nemontovala. Ale asi je to nebezpečné. :-) Ale nedávno jsme si koupili takový kovový regál. To abychom měli na co dávat kompoty. Aby se to nemuselo furt válet po zemi. A to bylo hustý. Montáž mě bavila. Připomínalo mi to stavebnici Merkur, kterou mi nikdy nikdo nekoupil. Škoda jen, že ta nerezová ocel je tak hnusný a studený materiál.

11 Jindra Jindra | 20. listopadu 2014 v 19:57 | Reagovat

My sehnali opravdu nádhernou koupelnovou skříňku vč. umyvadla, mramorová deska, obří zrcadlo. Stála tuším 12500 kč. V Baumaxu. Nechybělo vůbec nic a složení šlo krásně. Ale! Až třetí kus byl bez vad. Naštěstí jsme to nemuseli zjišťovat až doma a řešit reklamace a hádat se, že jsme si to nerozbili sami. Ochotný prodavač znalý situace nás sám upozornil, že bývají často poškozené a sundal nám postupně tři ty obří krabice, rozbaloval a až třetí byla ok. Byl jsem rád, že jsme na něj natrefili a že jsem si to osobně odvážel. Kdyby to měla další den doručovat firma, tak to zaručeně nikdo na místě neprohlídnul.

12 Jirka Jirka | 20. listopadu 2014 v 21:09 | Reagovat

Ty si viděla Kameňák?

13 Jindra J. Jindra J. | E-mail | 20. listopadu 2014 v 22:57 | Reagovat

[7]: Jak píšu, i muži mají problém to dát bez návodu nebo se špatným. Znam taky takový a neni jich málo. ;) Ostatně nezáleží na tom zda je to muž či žena, jde jen o to zda ti docvakne jak by to asi mělo jít do sebe.
Asi takhle, kdybych nebydlel na druhé straně republiky a byl bych tebou osloven zda bych ti nepomohl, tak bych měl jasno. Tak mi nějak nedochází, proč ti nikdo nepomohl.

Aha, tak teď už snad chápu, já měl na mysli jiný zavírací dvířka koupelnových skříněk. V tomhle případě bude u skříňky chyba u výrobce (a nebo v matrixu). ;)

14 Cherryna Cherryna | 20. listopadu 2014 v 23:31 | Reagovat

,,beru ji při obchůzce v noci, když se v domě ozývají divné zvuky"
Ojojojojoj :DD...když si člověk představí jak ty, taková krásná, vílí slečna, když to řeknu takto, chodí v noci po domě či kolem domu se sekerou...no pobavilo mě to :D. Asi bych si měla něco takového též pořídit, určitě se to hodí. Kdybych měla třeba zloděje, jaké by to bylo překvápko vyrukovat na ně se sekerou...myslím že by div sklo u oken neprorazili jak by zdrhali a se zlodějinou by znovu už ani nezačínali :D.

15 Farah Farah | 21. listopadu 2014 v 9:33 | Reagovat

Vidím, že umění zbastlit něco dohromady s provizorním vybavením a omezeným příslušenstvím (jehož je méně, než se uvádí!), bude nezbytné. Alue, obdivuji Tvou kuráž. Já si u čtení Tvé zkušenosti se smíchem představila sebe, jak ležím vedle dílů skříně, v jedný ruce tomahawk, ve druhý hřebíky, skřížené ruce přes hrudník a čekám na odchod do věčných lovišť! :D

16 Alue Alue | Web | 21. listopadu 2014 v 10:45 | Reagovat

[14]: Když není sekera blízko po ruce, nebo nemůžu najít pepřák a jsem blízko kuchyně, tak ,,bráním dům" i s paličkou na maso. :D
Naštěstí to není příliš časté, ale už se mi párkrát stalo, že to vypadalo fakt jako zloději, anebo když se stěhuju a neznám zvuky z okolí, tak to jsem nějakou dobu dost ve střehu.

Nevím proč se nebojím, ale říkám si vždycky v tu chvíli, že jestli je to nějaký šílený vrah, tak čekáním v posteli si stejně nijak nepomůžu a když to bude obyčejný cigoň, tak aby se ze mě v noci alespoň pořádně podělal...

17 Hana Hana | 21. listopadu 2014 v 15:14 | Reagovat

Trochu nechápu, proč jsi jim třeba nezavolala/neposlala mail, když jsi zjistila, že tam jsou jiné díly a pak i návod, s reklamací by neměl být problém. Ty plastové plošky bez dírek se myslím používají na zakrytí šroubů. Ale klobouk dolů, že jsi to nakonec složila :D

18 Alue Alue | Web | 21. listopadu 2014 v 15:49 | Reagovat

[17]: Ne, krytí šroubů bylo kulaté a bílé... to samozřejmě poznám :) - Tohle byly prostě šedé hranaté plošky, absolutně neznámý tvar a neladící barvou.
Reklamovat jsem to nechtěla, kde jinde bych pak vybrala nějakou jinou?? :D Nechtěla jsem být bez skříňky, když boj ještě ani nezačal.

19 Ameline Ameline | 21. listopadu 2014 v 16:15 | Reagovat

Hasák v kuchyni na marmeládu a jiné vzpurné skleničky, ne? Bez chlapa v domácnosti to je jediné řešení, ke kterému jsem došla, když failne i pokus přes utěrku... Jinak obdivuji bezbřehou vytrvalost v montáži a gratuluji, že se povedlo, vím, jak tyhle věci umí být legrační.

20 BE BE | 21. listopadu 2014 v 16:43 | Reagovat

... asi by som to celé rozrúbala. Máš môj obdiv, mám tiež takú "chlapskú hlavu" ale stokrát nic v živote ma dostatočne umorilo a dávam také veci za úlohu chlapom - nech sa "prezentujú". :-DD. Nuž, ale aj tak za naj výkon považujem utratenie kapra na Vianoce v r. 1977, jj od zlosti, že ktosi nepríde  ako sľúbil...

21 adam kelnar adam kelnar | E-mail | 21. listopadu 2014 v 18:18 | Reagovat

Proč jsi nepřizvala na pomoc tech. zdatnějšího kamaráda? Víc hlav...Ale taky si dělám radši všechno sám :-).

22 Ayeri Ayeri | Web | 21. listopadu 2014 v 20:21 | Reagovat

To mě zase pobavilo! Ale seš dobrá :) Jestli k tobě fakt někdy vleze zloděj a ty na něj vyběhneš se sekerou, tak nakonec ještě budeš postrach vrahů :D

23 Ayeri Ayeri | Web | 21. listopadu 2014 v 20:24 | Reagovat

P. S. Neměla bys zájem o výměnu odkazů? :)

24 Alue Alue | Web | 21. listopadu 2014 v 23:16 | Reagovat

[21]: ... četl jsi článek? Píšu to tam.

25 Alue Alue | Web | 21. listopadu 2014 v 23:33 | Reagovat

[19]: Já sklenice s okurkama hypnotizuju, když nejdou otevřít, pak trochu hypnotizuju sebe a nakonec otevřu všechno.
Hasák prostě byl v kuchyni v době, kdy jsem k ní přišla já. Prostě otevřu šuplík a - hasák... a už tam tak nějak zůstal. Kamoš...

26 zoe zoe | E-mail | 22. listopadu 2014 v 19:54 | Reagovat

Rodila jsi? Tak prosím nepiš o tom,že smontování bude jako šílený porod..Je to trošku hloupý..na tvou osobu..Ale pravdu máš v tom,že spostu věcí nemá ten správný návod..

27 Alue Alue | Web | 22. listopadu 2014 v 22:13 | Reagovat

[26]: Nebuď zbytečně protivná. - Každý čtenář přece pozná obrazné vyjádření.

28 zoe zoe | 23. listopadu 2014 v 18:03 | Reagovat

Nejsem protivná..jen se mi nelíbilo tvé srovnání s něčím,co jsi nikdy neprožila.A ano,čtenáři to pochopí,ale jde o princip.A nečerti se hned..

29 Mireček Mireček | E-mail | 23. listopadu 2014 v 19:09 | Reagovat

Já bych to Alue za její knížku klidně smontoval, vrtačku mám, hřebíky mám, kladivo taky, navíc za její ušetřené nervy bych si vyprosil podpis s věnováním :-D Myslím, že by to byl oboustraně výhodný obchod..

30 Alue Alue | Web | 24. listopadu 2014 v 10:49 | Reagovat

[29]: ok, tak pro příště :)

[28]: A co ty vůbec víš o tom kdo kdy rodí? Myslíš si, že bych to sem psala? :)

31 Jenger73 Jenger73 | E-mail | Web | 27. listopadu 2014 v 16:34 | Reagovat

Již jsem měl několik podobných zážitků a vždy jsem si nakonec poctivě musel při tom všem rozčilování přiznat, že chyba je nakonec na mé straně. Platí přeci, že co je levné, nebývá většinou také úplně stoprocentní. Jsem řemeslník a dovedu si celkem dobře představit, jakou práci dá vyrobit takové komponenty ke skříňce. A když si představím, že bych je měl vyrobit sám (a to i kdybych na to měl stroje), musela by samotná práce stát víc jak ty 2 000 Kč a kde je ještě materiál? Také nakupuji pokud možno co nejlevněji, ale vždy s takovým nepříjemným pocitem, že je to nějaký divný, proč je to tak levné. A mám špatné svědomí, že možná podporuji výrobu něčeho nekvalitního a v horším případě že podporuji vykořisťování nějakých dělníků, kteří musí být velice špatně zaplaceni, když je to tak levné. Ale žel je to takový začarovaný kruh... málokdo si vydělává zase tolik, aby se nemusel koukat na cenu a kupovat pokud možno to nejlevnější.

32 vitalino vitalino | E-mail | 27. listopadu 2014 v 17:12 | Reagovat

Nedávno jsem dělal rekonstrukci bytu a potřeboval nějaký nábytek. Takže asko, ikea apod. Montáž trvala někdy i celý den a to nemluvim o výběru nábytku a pak dopravě domu a jen kvůli tomu, ušetřit nějakou korunu. Montáž byla šílená a k tomu chybějící součástky, které jsem dokupoval v železářství.
Další skříň byla už na míru. Výběr nezabral ani 30minut.Přivezli, namontovali a bylo hotovo. Zaplatil jsem o něco víc, ale ušetřil čas a nervy.

33 Alue Alue | Web | 27. listopadu 2014 v 20:13 | Reagovat

[31]: A to právě není pravda. Mnohokrát jsem kupovala drahé věci i nábytek. Zrovna dneska kancelářské křeslo za dost tisíc.... Montáž naprosto šílená na dvě hodiny, mám nervy v kýblu a ruce na zem.

Moje zkušenost je, že ať levné nebo drahé, tak jestli je montáž průser, rozhoduje náhoda. Ne peníze.

34 Jenger73 Jenger73 | E-mail | Web | 27. listopadu 2014 v 21:13 | Reagovat

[33]: Právě proto jsem napsal, že to tak platí většinou. Vím, že to nemusí platit vždy a že někdy člověk může mít štěstí a narazit na kvalitní levnou věc a nebo třeba naopak na drahou a je to stejnej šunt, jako něco hodně levnýho. Asi bych z toho nedělal vědu. Od levné nebo i dražší sériovky opravdu lze očekávat cokoli, a to se týká i toho Vašeho drahého kancelářského křesla ;-)

A co takhle kupovat nábytek a i jiné věci na inzerát z druhé ruky? Dají se sehnat za pár stovek. Člověk pak nemůže být zklamaný, protože neočekává, že koupí něco extra suprového. Může být jen mile překvapen. :-) A navíc se může i pěkně kreativně vyřádit. U nové skříňky z obchodu málokoho napadne, že by si ji nějak mohl k obrazu svému natřít, něčím zajímavým polepit apod. U staré věci člověk takové zábrany nemá.

35 Jenger73 Jenger73 | E-mail | Web | 28. listopadu 2014 v 0:24 | Reagovat

[16]: Alue, rád si pročítám Vaše příspěvky na Vašem blogu, ale občas se divím, co z Vás vyjde a nějak mi to nepasuje, nechápu..., vzhledem k tomu jak se jinak hezky tady prezentujete. Myslím tím tu narážku na Romy. Mě by se tedy dotklo, kdybych třeba od nějakého Slováka někde četl podobný komentář, který by paušalizoval národnost a spojil by domnělé vloupání s Čehúny a nebo kdyby Moravák psal o podělaných Cajzlech... Každý by už dnes snad měl vědět, že pojem Cikán je pro většinu Romů hanlivé označení jejich národnosti. A tak proč ho používat a proč, jen nenapsat místo toho Cigoň prostě jen zloděj?

36 Alue Alue | Web | 28. listopadu 2014 v 11:49 | Reagovat

[35]: I kdyby růži nazývali jinak, voněla by stejně. :)

37 montér montér | 16. března 2016 v 23:54 | Reagovat

ten návod byl správný,
jedná se o skříňku Nancy-Tulip
http://www.nabytek-ponistova.cz/detail/koupelnovy-set-koupelnova-sestava-nancy-tulip-1/
přeji hezký den :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama