V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 14.11.

Jak využít jednotlivé fáze měsíce?

10. prosince 2014 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Zajímavosti
Našla jsem velmi zajímavý (lehce čarodějnický) článek, který by vám jistě neměl uniknout.

Stojíte o lásku, úspěch v práci, příval energie či snížení váhy? To všechno vám může přičarovat Luna. Jakým rituálům nahrávají jednotlivé fáze měsíce?
Luna je magické těleso, které prosvětluje temnotu noci. Odjakživa byla spojována s ženským elementem, právě ženy při jejím svitu vždy prováděly magické rituály. Přečtěte si o tom, kdy kouzlit na prosperitu či početí a kdy se nejlépe začínají nové projekty.

Novoluní
Chvíle naprosté temnoty, kdy je Luna skryta. Nazýváme ho též panenským měsícem. Síla novoluní je čerstvá a neklidná. Zmítají vámi nové touhy a přání, energie, kterou je nejlepší investovat do nových projektů.
Pokud chcete dosáhnout něčeho, co jste dlouho odkládali, připravte si kus papíru, propisku, červenou obálku a červenou svíčku. V klidu se usaďte, do detailů si představte váš cíl. Poté ho pomocí několika klíčových slov zapište na papír, vložte do obálky. Červená barva je aktivní, ponese vaše přání vpřed. Zapalte svíčku a až trochu roztaje, několika kapkami obálku zapečeťte. Tu noc ji nechte pod polštářem. Druhý den obálku spalte v oné svíčce, soustřeďte se na výsledek. Věci se dají do pohybu.
Novoluní je ideální k meditacím, kdy přijdou nejlepší nápady. Tvořivou atmosféru nových projektů podpořte pálením vonných svíček a olejů se svěžím aroma. Nejvhodnější doba pro očistu organismu, které můžete napomoci jednodenním půstem, detoxikační kúrou nebo si alespoň zajít do sauny.
Přibývající měsíc
Doba naděje, rovnováhy a motivace. Když je Luna ve tvaru D, začíná se kumulovat energie. Ideální čas k regeneraci a výživě organismu, kdy je třeba se rozmazlovat a hýčkat třeba na masáži nebo v kosmetickém salonu. S Lunou může růst i váha, což je důležité pro ty, co chtějí nabrat svalovou hmotu - nebo jen obyčejně trochu přibrat. Jde o období plodnosti, kdy je nejsnadnější počít miminko.
Nejlépe je vykonávat rituály zcela pozitivní, například právě na početí dítěte. K tomu potřebujete růžovou a zelenou svíčku, kousek papíru, propisku, vyfouknuté slepičí vajíčko a mandlový olej. Obě svíčky zapalte, papír rozpulte a napište jméno pro holčičku a pro chlapečka. Papírky stočte nebo přeložte, dírkou protáhněte do skořápky. Soustřeďte se na svůj cíl, početí, vajíčko chvilku držte nad plameny a dobře uschovejte.


8 fází měsíce
Fáze měsíce nemusí být čtyři - můžeme rozlišovat i trojici, Pannu, Rodičku a Stařenu, nebo uplatnit systém osmi fází podle pohanských svátků. Pak mluvíme o Yule - novoluní, Imbolc - srpek, Ostara - první čtvrť, Beltine - vypouklá Luna, Litha - úplněk, Lughnasad - rozsévající Luna, Mabon - poslední čtvrť, Samhain - moudrá Luna.


Úplněk
Při úplňku citlivější jedinci vnímají neklid a nervozitu. Ve vzduchu jiskří příliš mnoho energie. Přináší touhu zažívat něco nového, speciálního. Napětí investujte do nového koníčku, tance, malování, tvoření. Během úplňku jsou kouzla velmi silná, ale nestálá, doporučuje se provádět rituály až den po něm, kdy jsou nejvhodnější ty léčivé.
Jednoduché je vytvořit léčivou magickou vodu na vzpružení organismu. Ve vodě svařte šalvěj a mátu, když nápoj vystydne, ponořte do sklenice s ním na noc křišťál a růženín. Druhý den vodu vypijte, energie vám vydrží na několik dní.

Ubývající měsíc
Doba přehodnocování vašich životů, vztahů, rozhodnutí. Ideální čas na hubnutí nebo zbavování se zlozvyků, pro úklid v životě i v domácnosti. Dochází k uklidnění a smíření, nejsnáze se vyrovnáváte s porážkou. Bolest je utlumena, vše se lépe hojí.

Pokud chcete snížit váhu o nějaké to kilo, připravte si svíčku s vůní máty, sklenici s vodou, kopřivu, kontryhel a březové listí. Svíčku zapalte, vdechujte vůni a představujte si sami sebe o něco lehčí. Do sklenice vhoďte připravené rostliny a postavte na parapet. Druhý den nápoj přeceďte a zastudena vypijte.linka
Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
...
Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue
 


Anketa

Věříte v UFO a jiné mimozemské civilizace?

Ano
Ne

Komentáře

1 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 11. prosince 2014 v 9:42 | Reagovat

Já si pamatuju výborný rady pro zahrádkáře, týkající se fází Měsíce.

Když Měsíc dorůstá, nemá smysl sekat trávu, protože roste jak šílená, naopak při ubývajícím Měsíci je nejvhodnější doba na sečení, louka pak vydrží delší dobu posekaná, a to i když prší a je vody dost.

A co se týče sklízení, tak nejlepší je sklízet plody zahrady a sadu při ubývajícím Měsíci, protože plody obsahují méně vody a méně se pak kazí. :)

(nojo, my, budoucí rodostatkáři :D)

2 moudravrba moudravrba | E-mail | 11. prosince 2014 v 11:46 | Reagovat

Já jsem teď 6.12, kdy byl úplněk, držel jednodenní půst. Zkombinoval jsem to s párou a bazénem. Na druhý den jsem měl o 1,5 kg míň.

Nyní by jsem chtěl zkusit půst 22.11 o novoluní. Všude čtu, že to je ještě účinější, než o úplňku. Na internetu píšou, že novoluní bude 22.12 ve 2:36. Chtěl by jsem se zeptat. Mám ten celodenní půst držet den předem 21.12, nebo po tom novoluní 22.12?

3 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 11. prosince 2014 v 12:14 | Reagovat

[2]: Co se týče novoluní, tak bych doporučil třídenní půst, kterej by měl novoluním skončit; neměl bys půstem přesáhnout do doby, kdy už Měsíc začne dorůstat. A nebo to stejně udělej s jednodenním - začni 21.12. o půl třetí a skonči druhej den taky tak.
Ale jinak je stejně nejlepší poslechnout svý tělo, ono si samo řekne, kdy začít a kdy přestat.

4 Jan Jan | E-mail | 16. prosince 2014 v 20:29 | Reagovat

Mám dotaz: moje malá vnučka se mne ptala, jestli andělé používají křídla, když se přemisťují. Nedokázal jsem jí odpovědět, ale anděla s mávajícími křídly jsem na obrázcích nenašel.
Můžete mi říct, jak to vlastně je?
Předem děkuji.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama