V e-shopu Alue.cz jsou nové energetické krystaly. - Nabídka ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 13.02.

,,Prosím konstruktivní síly Vesmíru, pomozte mi koupit..."

28. ledna 2015 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Deníček
(Toto je typický babský deníčkový zápis. Varuji vás předem :D)
Předesílám, že skoro nikdy neprosím konstruktivní síly Vesmíru o něco přízemního. Prosím za ochranu, za lásku, za své blízké, za mír v duši, za sílu, za energii, za vedení, za požehnání, to ano... To jsou prakticky moje denní modlitby. A samozřejmě jsem samé děkuji, děkuji, děkuji, děkuji, děkuji.
Co se týče obyčejných přízemních světských záležitostí, snažím si pokud možno poradit sama a nikoho s tím neotravovat. Ani lidi, ani konstruktivní sílu Vesmíru. Ale někdy se to prostě tak sejde, že je potřeba změnit taktiku, takže když fakt nevím, tak si řeknu.. Ale první to zkusím sama. Na druhou stranu, když už výjimečně otravuji s nějakou obyčejnou věcí, tak ta modlitba pak líp funguje. :)

Na letošní zimu jsem potřebovala zimní boty a zimní bundu. Člověk by řekl, že obyčejnější potřeba snad na zimu ani nemůže vzniknout, ale ukázalo se to jako něco, co bylo dost těžké uspokojit.
Vtipné je, že mám přitom hned dvoje zimní kozačky. Jedny mám už od svých patnácti let (chápete, teď je jim sedm let :D) a pořád drží pohromadě. Zázrak! Jsou sice obnošené, ošoupané, ale drží, chodit se v nich dá, navíc celkem pohodlně. Jediný problém je jejich tenká podrážka, přes kterou v mrazech zebou nohy a větrací zip, přes který při chůzi profukuje dovnitř boty studený vzduch. Dřív to přes podrážku takhle moc cítit nebylo, myslím že je prostě ta bota už dost prochozená...
A pak mám ještě jedny kozačky, ty jsem kupovala nějaké 3 roky zpátky. Mají tlustší podrážku a jsou o něco teplejší, takže jsem v mrazech chodila s těmi novějšími. Sloužily mi moc dobře. Problém však je, že už loni (asi druhá sezona) se mi vydřela nějak výstelka a teď když jdu, tak mi tvrdý plast v pravé botě rozedírá patu do krve... Chodit se v tom nedá, ale je mi líto je vyhodit, na druhou stranu nevím, jak je mám spravit, abych je zase mohla používat? (Máte někdo tip, jak spravit plastovou patu, která dře do nohy?)

Cca v době kdy jsem pořídila ty staré kozačky, jsem pořídila i svůj dlouhý černý kabát. Je umělý, uvnitř chlupatý. Svého času byl hoooodně dobrý, hlavně když jsem si ho přešila. Ustřihla jsem mu kapuci, z té si udělala límec, pak jsem přidělávala další přezku ke krku, aby šel pořádně zapnout a bylo mi teplo i bez šály. Pak jsem si ho ještě nadvakrát zužovala, aby mi lépe padl na tělo (jinak byl původně kolem těla fakt moc široký) a loni jsem na něj dokonce dokoupila a připevnila kožený opasek s velkou sponou. To zase zlepšilo jeho tepelné vlastnosti.
Problém toho kabátu jaksi je, že chloupky po letech prořídly (každý rok ho trochu učešu, aby nebyl zežmoulaný a tím to řídne), látka ztrácí svůj původní tvar, místy je trochu vytahaná a díky tomu je v něm zima a už mi nesedne tak jako dřív.
S bundama jsem na tom taky blbě. Jedna je sportovní (byla kupovaná jako zimní), ve skutečnosti je to nějaká lyžařská, ve které je hrozná zima, jenom se jako teplá a tlustá tváří. Ve skutečnosti je tenká... Dá se nosit do nuly, pod nulu je to děs, to už je mnohem lepší starý kabát.
A pak mám ještě jednu béžovou bundu, ta byla původně kupovaná jako jaro/podzim. Je celkem stará, kupovala jsem ji v 16ti, ale pořád vypadá dobře, protože nebyla příliš nošená (oddřel to ten kabát za ni). Nakonec je ale tahle béžová bunda ta nejteplejší, jakou mám. Teplejší, než ta červená... Její problém ale je, že mi končí někde v půlce zadku, takže když s ní jdu v mrazu, tak je mi zespoda hrozná zima. Jak mi táhne na zadek a na stehna, tak je to konec...
Před lety to byla super kombinace, mít dlouhý chlupatý černý kabát ke kotníkům a vysoké černé kozačky pod kolena, v tom bylo dobře teplo a když neutíkalo teplo přes nohy, nebylo pořeba mít tolik vrstev. Navíc jsem se v tom cítila krutopřísně...

Takže otevřu skříň, tam jsou dvě bundy ,,teplé", jeden dlouhý kabát, jedna tenká větrovka na tahání dřeva a jeden trenčkot. A já stejně nemám co na sebe, když venku mrzne. Stydím se za svoji náročnost, že mi nestačí alespoň ta béžovka, ale bohužel, potřebuju něco delšího... Připadám si fakt jako ta typická ženská, jak stojí před obrovskou skříní, až po okraj nacpanou všelijakým oblečením a hlásí: ,,Nemám co na sebe!" :D

A tak jsem se vypravila hledat zimní boty a dlouhou bundu (a nebo kabát). První dva pokusy dopadly neúspěšně. Je to trochu problém, kupovat něco sama. Když ty věci nestojí pár stovek, tak člověk víc přemýšlí, víc zkoumá a potřebuje poradit. Ale i kdyby, tak já jsem stejně na sebe nenašla ani to, co by stálo za úvahu.
Na další pokus už jsem poprosila přítele se slovy ,,kdybys byl tak hodný, já bych potřebovala poradit, ale jak chceš", protože nejhorší je, nahuškat nějakého chlapa do nákupů proti jeho vůli. To by byl akorát tak naštvaný, za 20 minut by mě hnal ven a nekoupili bychom stejně nic.
Avšak tato prosba fungovala skvěle a tak jsme spolu prošli velké obchodní centrum. Bloumali jsme po něm asi hodinu a půl. Zajímavé je, že jsme vešli do jednoho obchodu, kde bylo velké patro a tam na věšácích byly JENOM BUNDY (sem tam kabát). Zajásala jsem, protože když jsem viděla kolik tam toho je, tak je přece logicky úplně jasné, že si z toho prostě už MUSÍM něco vybrat!

Nakonec jsem mezi stojany našla kabát, který jakoby tam vlastně ani nepatřil.
Byl tenký, akorát tak na jaro, úzký a velice elegantní. Mlsně jsem kolem něj kroužila a nakonec jsem si ho fakt odnesla. Bundu jsme nevybrali, i když jsme se oba fakt snažili, ale alespoň ten kabát... Podobný už sháním nějaké dva roky a najednou se na mě usmálo štěstí :) Líbil se mi na první pohled.
I když jsem byla šťastná, že mám krásný kabátek, stejně jsem se tak trochu styděla, že si nejsem schopná vybrat bundu, když jich mám kolem sebe snad několik set. Připadalo mi to až neuvěřitelné.

Prošli jsme dva obchody s botama.... Zásadní problém je, že i když se mi boty líbí, tak nemají moji velikost. A nově jsem zjistila, že když mají moji velikost (42, výjimečně 41), tak počítají s tím, že ta noha je prostě VELKÁ, takže udělají vysokou a širokou botu. Moje noha je sice dlouhá, ale přesto tenká. Pořád je to hezká šlapka a ne nějaká sloní křapa. Takže když už něco nazuju, tak mi v tom noha plave.

A teď jak funguje synchronicita...
Už jsme pomalu odcházeli z obchodního centra, když tu vidím obchod a něco mě ,,cinklo". Tak říkám: ,,Pojď se podívat ještě tady, tady určitě něco bude."
,,Já už jsem unavený, bolí mě hlava, už chci jít pryč..."
Tak jsem nenaléhala. Poděkovala jsem za ten kabát a řekla si, že se vrátím zpátky a projdu ještě tento obchod, až na to bude vhodnější doba.

Mezitím uplynul nějaký čas, byly Vánoce a nastaly novoroční slevy... A tu jsem takhle jela z jazykové školy s myšlenkou, že když už v tom městě jsem, mohla bych se znovu podívat po zimním vybavení. (nedávno u mě bylo -18 stupňů. Nevystrčila jsem z domu ani nos!) A jak jsem tak jela v MHD a držela se tyčky, zavřela jsem oči a začala se modlit.

Bylo mi to trochu blbé, prosit za bundu a boty, tak jsem hned dodala, že ,,to není nutné koupit teď hned dneska okamžitě, ale že bych to potřebovala tuhle zimu a že kdyby byli tak hodní a pomohli mi s tím"...

Po cestě jsem ještě pochybovala, jestli má vůbec smysl takhle večer lítat po obchodech, jestli nakonec nepojedu domů, ale nenechala jsem se zvyklat, když už jsem si ,,objednala" pomoc, tak jsem se šla podívat.

Jen co jsem vešla do obchodního centra, zamířila jsem k tomu obchodu, co jsem do něj minule chtěla jít a nevyšlo to.
.. První to vypadalo bledě. Bundy ve výprodeji, všechno velikosti 40 :( ... (bundy mám cca M)
Už jsem si říkala, jak je možné, že jsem měla tucha a přitom tady na mě nic nemají? - Že bych se spletla?
- Prodavačka mi poradila, ať zajdu dozadu, že i tam jsou ještě nějaké bundy, ale emka jsou vyprodaná, že to taky moc optimisticky nevidí, ale ať zkusím...

Tak jsem zašla a to bylo ono. Na prnví pohled se mi to zalíbilo.
Můj problém při letošním vybírání bund byl, že se mi vůbec nelíbí ty buclaté prošívané, co vypadají jako k sobě sešité válečky, a uprostřed pásek. (Lidi v tom vypadají jako křiženec housenky a vosy)
Ještě víc se mi to nelíbí, když je to krátké a končí to někde u zadku a úplně extrémě se mi to nelíbí, když se ten materiál LESKNE, protože mám pocit, že v tom lidi vypadají jako oblečení do tlustého sáčku.

Nechtěla jsem vypadat jako tlustý sáček a nechtěla jsem ten sáček krátký, proto byl takový problém vybrat si. A když už byl materiál matný, tak to zase neodpovídalo jiným požadavkům, anebo mi to prostě neslušelo. Třeba olivová, hnědá nebo šedá, to jsou barvy, co bych v šatníku zakázala a povolila je jenom na kalhotech :D

A najednou vidím bundu, která jakoby byla dělaná pro mě. Černá (Praktická.. ve světlých barvách jsem snadno jako čuně a navíc se mi na nich ,,ztrácí vlasy", chybí jim totiž kontrast s oblečením, proto potřebují tmavý podklad), matný materiál a dlouhá nad kolena.
Měli buď XL, nebo S, nebo XS... Odnesla jsem si S do kabinky a kupodivu mi byla... A dokonce mi slušela, až mě překvapilo jak. (normálně si v bundách připadám jako tlustý blb :D proto radši nosím kabáty) Až jsem tomu nemohla uvěřit a šla znovu prohrabat stojan, jestli náhodou nemají emko, jak by mi asi bylo...? - Neměli.

Jdu platit celá šťastná a rozzářená. MÁM BUNDU, hurá!
,,Madam náročná" a ,,madam lesklý tlustý sáček" je konečně spokojená!
U kasy byla sympatická slečna, začaly jsme se bavit o ceně. Zajímavé totiž bylo, že původní cena té bundy byla 3800kč. (Za tuhle cenu bych si ji asi nekoupila, tak nákladně fakt nevypadá..) A cenovka byla několikrát přelepená na slevy.
Když jsem se v těch vrstvách doma šťourala a odkrývala je, zjistila jsem, že původně tu bundu slevnili o tisícovku (asi v rámci povánočních slev), pak se později dostala na cenu 1500kč. Čtete dobře. Z bundy 3800 je bunda 1500... Ať žije povánoční výprodej a bůh žehnej velikosti S.

Slečna mi řekla, že na cenu ,,1500" tyhle bundy ,,přeslevňovali" TEPRVE VČERA. To znamená, že kdybych si pro ni šla už před cca dvěma týdny, jak jsem původně chtěla, byla bych zbytečně o 1300 lehčí! :D A ještě hůř, kdybych šla lovit před vánoci, tak jsem zbytečně lehčí o 2300,-

A tak jsem poděkovala a spokojeně odtančila do Deichmanna, kde jsem strávila fakt hodně dlouhou dobu, ale bylo to frustrující. Když už měli 42, tak mi v tom plula celá noha (široká a vysoká bota) a když jsem vzala o číslo menší, tak mi to stejně nepomohlo. Navíc kozačky jsem nějak nemohla najít zimní, teplé zevnitř. Všechno to mělo tenkou podrážku (nebo nedej bože podpatek do výšin se dmoucí) a materiál, ale hlavně že to stálo 2-3000... Za mě jsou to zbytečně vyhozené peníze, kozačky mám na zimu, jako funkční obuv a hotovo.
A když už bota byla zimní a teplá, tak byla nízká (chci teplo i na lýtko herdek), anebo byla potažená semišem. Nevím, proč se pořád dělají semišové boty, když všichni vědí, jak to po chvilce vypadá :(

Už už jsem si říkala, že končím, že můžu být ráda alespoň za tu ultra levnou bundu, ale potkala jsem tam boty za osm stovek (slevněné o dvě stovky, taky dobrý :D).
Černé, do kotníku, zevnitř teplé, umělá kůže. Na boku zip, vepředu zavazování a měly zajímavý detail s řemínky. Připadaly mi trochu metlácké, nebo rockové, že bych se v nich nestyděla zavštívit nějaký podobné laděný koncert. Jednoduché, trochu sportovní, ale zajímavé... A černá zeštíhluje, čili moje ,,nožka" potom nevypadá tak mohutně :)
Sice jsem původně šla po kozačkách, ale nakonec jsem si odnesla tyhle, protože měly tlustou vysokou podrážku a teplo uvnitř. Taky jsem si uvědomila, že teď když mám konečně doma skinny jeany, tak unosím i tohle. Podle mě nějaká taková univerzální černá teplá bota je celkem základní kousek do botníku.
Nebyla jsem si jimi úplně jistá když jsem je brala, ale nakonec jsem fakt ráda, že je mám. V terénu obstály dobře a navíc než najdu zimní kozačky, tak to fakt může uplynout klidně další rok. S tímhle ale v pohodě vyžiju :)
Jenom se mi v nich nechodí tak dobře, zkrátka tlustá podrážka... Jsem zvyklá cítit kamínky, nebo rohy dlaždic, když jdu. Bota se pak víc přizpůsobí mojí noze a ne moje noha botě... Díky tomu mě pak noha ani tolik nebolí...
Ale je zima, to se holt musí vydržet... Však až se oteplí, zase budu trajdat bosky a boty si budu nosit v ruce.

A rada na závěr: Když to nemůžete nikde sehnat, pomodlete se. Funguje to a ještě dostanete ultra slevu :)


Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
.
Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue
 


Komentáře

1 Erika Erika | E-mail | 28. ledna 2015 v 10:08 | Reagovat

Ahoj Alue, příjemný článek, i když se týká přízemních věcí:-)Také jsou občas potřeba.Jsi ženská a je to prostě typické, taky někdy stojím před skříní a myslím si, že nemám co na sebe:-)Já se ráda hezky oblékám, je to prostě ženské, ale zas nejsem nějaká vystajlovaná pipka:-)Co se týká nakupování, já mám pokaždé jasno, co chci, předem si to ošmírnu a podle financí si pak splním plán:-)Ale někdy taky nemůžu narazit...zrovna letos, měla jsem v plánu koupit si také kozačky a také kabát:-)Kozačky jsem měla vyhlídnuté u Bati, byly docela drahé, ale kožené a teplé, čekala jsem, slevnili mi je o 800, ještě chvíli jsem čekala, ale já nevydržela:-), za týden byly ještě o 400 levnější.Kabát  ale ne a ne sehnat podle svých představ, chtěla jsem si i připlatit, nakonec jsem ho koupila na stránkách Vinted, ale člověk musí hodně hledat a zvážit od koho si ho koupí, už jsem jednu tuhle zkušenost měla s trenčkotem, byl opravdu jako nový, slečna ho měla jen jednou, navíc z Espritu, tam jsou fakt drahé a já ho měla za 500, jsem z něj unešená ještě doteď.Je to ale o štěstí a taky o správném odhadnutí od koho koupit.Jo Alue, vím, že máš ráda vše z růží, já taky, tak ti mohu doporučit z DM značka Alverde - asi znáš - tak mají tělové máslo z růží, sice je hutné, ale okamžitě se vstřebá a je velmi velmi příjemné.Tak když už je to článek o světských radostech, tak jsem k tomu zakompovala i tenhle krém:-)

2 Erika Erika | E-mail | 28. ledna 2015 v 10:58 | Reagovat

Mělo to být zakomponovala:-)
A Alverde z růží je limitovaná edice...200 ml něco okolo 110 Kč.

3 aneta aneta | 28. ledna 2015 v 11:04 | Reagovat

Super:-) jinak boty doporucuju kupovat u vagabond, jsou kvalitni a vydrzi fakzt hodne dlouho a ted tam taky maji slevy :-)

4 Alue Alue | E-mail | Web | 28. ledna 2015 v 11:51 | Reagovat

[3]: Na mě šije jenom Rieker a Deichmann. Vagabond nevím, moc na to nevsázím :D

5 Colliode Colliode | 28. ledna 2015 v 12:35 | Reagovat

Tak to já neustále tvořím s Vesmírem, ať už ho o to požádám slovně v duchu (jako za starých časů:) nebo se mi všechno děje jen tak samovolně, za pochodu.
A přijde mi, jako by sis myslela, že je hloupé žádat "přízemní" věci :) Proč to?

6 Luz Luz | 28. ledna 2015 v 14:10 | Reagovat

No jo, obchody jsou plné věcí, ale když člověk hledá něco konkrétního podle svých představ, tak to mnohdy je složité. Souhlasím ohledně těch bund, nepochopím, že někdo dobrovolně nosí takové ty lesklé buřty, opravdu to vypadá hrozně.

7 Karloon Karloon | 28. ledna 2015 v 14:15 | Reagovat

Gratuluji k úspěšným nákupům, mohu se tě zeptat jestli emailový kontakt: redakce@aluska.org je pořát k dispozici, jen chci vědět jestli ten kontakt platí, protože jsem ti chtěl poslat mail a nevím jestli jsem zvolil zprávný email, pokud jo tak promin za vyrušení jen nevím jestli se ti to odeslalo. Hodně štěsí

8 Amálka Amálka | Web | 28. ledna 2015 v 14:20 | Reagovat

Wau, tak to jsi tedy opravdu vychytala! :)

9 Arleta Arleta | 28. ledna 2015 v 15:19 | Reagovat

Tak ja nevim, ale Vagabondy mi naopak dlouho nevydrzely, ale Riekery jsou neznicitelne papucky! Ale jinak to take delam - nerada nakupuji, jsem prostorove vyrazna, takze blbej vyber, a v tech malych neuprosnych kabinkach jsem po 5 minutach zpocena jak cune, a hledim, abych zase rychle vypadla. Nedavno jsem potrebovala rifle, poprosila jsem andely...hele, hosi, navedte me nekam, at je to sup sup :D Nooo a bylo to na druhou dobrou :)

10 vea vea | 28. ledna 2015 v 15:43 | Reagovat

[4]: :D takže když si to shrneme, Aluška má nohu 41-42, šijou na ní boty dvě firmy, a ještě má problém s vybráním bot :D já zírám! :D řeknu ti, vyber si boty s mojí nohou a budeš ráda že máš nohu jakou máš, mě je 13! (ano 13) a mám boty 44 (ano 44!) nebo takhle měla jsem! už je to 45! ještě rostu :D vyber boty na mojí nohu a bude ti připadat že máš óbrovský výber, já jsem ráda když si můžu vybrat jestli budou normální nebo s půlmetrovou věcí na vyvrknutí nohy xD

11 DYN DYN | 28. ledna 2015 v 17:57 | Reagovat

Když se prodře zevnitř ta tvrdá pata, je dobré vzít kousek měkké a hebké (ale pevné a hutné) kůže a kvalitní lepidlo. Vystříhnout z kůže vhodný kousek, kterým to místo, které dře přelepíš ;-)

12 Mára Mára | E-mail | 28. ledna 2015 v 18:17 | Reagovat

Jé to se těším až si to zítra přečtu, ale dneska už jsem moc unavený. Tu modlitbičku: prosím konstruktivní síly vesmíru jsem si před nějakou dobou vypujčil od Tebe drahá Aluško a ona docela funguje :)

13 Jirka Jirka | 28. ledna 2015 v 18:37 | Reagovat

Ať se ti splní, co si přeješ :)

14 lilien lilien | 28. ledna 2015 v 20:49 | Reagovat

Deichmann moc nemusím, nevydržia tie topánky dlho, aj keď su krásne niektore kusky...

15 Ameline Ameline | 28. ledna 2015 v 21:00 | Reagovat

Mě se v poslední době děje, že mě lidé okolo zaplavují věcma, co potřebuju, aniž bych to byť jen zmínila nebo měli možnost si všimnout... taky fajn.

S bundama a kabátama je ale věčný problém, nesedí mi konfekce obecně a u těchhle věcí jak je to tlustý a nepoddajný je to vážně tragédie. Jinak, já mám takovou geniální šusťákovku, která má záhadné izolační vlastnosti. Je to tenký hadřík ničeho, ale za chvíli si ji tak vyhřeju, že ji nosím v mrazech rozeplou. Moje druhá bunda je podobný zázrak, už mi v ní bylo vedro i v -20 a to vypadá, že si stěží poradí s podzimními teplotami - i když je tedy o poznání naducanější, než šusťákovka.

Na boty jsem si letos zašla do sportu. Překvapivě dobrý pohory mají i ty tepelné a voděodolné vlastnosti, jaké u zimních bot oceňuji. A ještě se s tím dobře trajdá po lese. Vždycky jsem se oblékala spíše elegantně, ale přítel mi představil kouzlo funkční módy a teď je pro mě velice těžké udělat kompromis, jen aby to vypadalo dobře. Boty jsou největší problém, jak jsem si navykla na příjemnou odpruženou podrážku, se kterou si to můžu rázovat terén neterén a nemusím vynakládat extra energii na tlumení otřesů, mám problém s čímkoli jiným - a to jsem vždy byla navyklá na kvalitní zdravou obuv.

16 Alue Alue | E-mail | Web | 28. ledna 2015 v 21:44 | Reagovat

[5]: Protože člověk si v životě musí umět poradit sám, není přece možné chtít, aby mi s každou prkotinou stál někdo za zadkem.

17 Alue Alue | E-mail | Web | 28. ledna 2015 v 21:45 | Reagovat

[7]: Kdyby nefungoval, tak není uvedený v kontaktu, v menu, naspod stránky a na každém konci článku... Přece :)

18 Alue Alue | E-mail | Web | 28. ledna 2015 v 21:48 | Reagovat

[11]: Mohla by fungovat i tlustší kvalitní látka? - A Herkules asi půjde, nebo ne? Já s ním lepila naposledy kachličky v koupelně a drželo to O_o - :D
Jinak Díky, zítra vyzkouším!

19 Marianna Marianna | E-mail | 29. ledna 2015 v 10:19 | Reagovat

Ahoj, Aluska. Do zimnych topanok s tenkou podrazkou pomoze prava ovcia vlna. Taka ta vycistena a vycesana. Bud ju mozes vopchat do topanok a ona sa chodenim vyplsti do tvaru podstielky topanok (zo zaciatku staci tenka vrstva, ktoru mozes dalej obohacovat o nove a vytvorit si tak idealnu tloustku) alebo si vlozku do topanky mozes vyplstit sama a vytvarovat si ju rucne. V zime vlna krasne hreje, je makka a hladi nohu. Ja ju pouzivam do zimnych topanok hlavne kvoli jej hrejivej vlastnosti aj v mokrom stave. Toto iste sa da aplikovat na tvrdu patu topanky, nejak vlnu prilepit,i ked ja by som skor uprednostnila jej prichytenie zaplstenim ihlou do latkoveho povrchu.Zalezi od stavu topanky vo vnutri. Bundy sa mi osvedcili kupovat vo vypredaji v adidase (som zasadne proti zanckam,ktore by som musela vystavovat na svojom obleceni,ale nasla som bundu s malilinkatou vysivkou,co este znesiem) a je tyrkysova,krasna :) Ja mam zase nohu relativne malu a veelmi uzku, vsetky topanky su siroke. Tuto zimu som nasla nejake pekne v Alpine Pro obchode,taktiez vo vypredaji a su prakticke aj pekne zaroven. Tak len mala inspiracia do buducna. Pa a pekny den.

20 Marianna Marianna | E-mail | 29. ledna 2015 v 10:23 | Reagovat

..a PS: ja sa od detstva modlim,ked mam ist do obchodu pre nejaku konkretnu vec, zatial to vzdy vyslo :) v Deichmane som raz po takejto vyslanej prosbe, ked som mala mensi rozpocet, nasla biele snehule, v ktorych by som chodila az doteraz, kebyze sa im nevypelichal vnutorny kozusok. Bola to pre mna vyzva,kedze boli biele. Pokreslila som ich farbami na textil (nejakymi super truper odolnymi) a kazdy mi ich chvalil.

21 DYN DYN | 29. ledna 2015 v 10:59 | Reagovat

[18]: Zkus to, uvidíš :) Většinou je kůže měkčí a příjemnější, než látka a i přesto, že je tenká, dokonale zahladí ten předěl, který dře. Ale třeba se ti zadaří i s látkou. Není zač.

22 morrisst morrisst | 29. ledna 2015 v 11:14 | Reagovat

U těch prochozených kozaček je víc možností, jak to spravit. Pokud mají už tenkou podrážku, můžeš si je nechat znovu podrazit, anebo snazší způsob jsou vyměnitelné stélky do bot. Je to vlastně taková vložka do bot, prodávají je ve většině obchodů s obuví (cenově kolem stovky za pár), je spousta druhů na různé účely a prodávají se i zateplené (třeba s kožíškem) právě pro tento případ, aby nebyla zima od chodidel. A tímhle můžeš i vyřešit ty druhé kozačky - že do nich dáš vyměnitelnou stélku a nebudou tě zespodu tolik dřít. Já už běžně nosím ve všech botech takhle stélky navíc. Uvnitř boty nejprve odejde ta měnitelná stélka a stélka samotné boty vydrží o to déle :)  (A druhak mi to lehce zvedne nohu a okraj boty tolik nedře do kotníku a noha mi v botě tolik neplave.) Existují stélky antibakteriální (s uhlím či mechem) nebo prostě kožené,  či umělé, a liší se účelem k čemu je chceš - ať už zateplené na zimu, ortopedické, na vyměkčení došlapu nebo prostě náhradní stélka když původní odejde.
Zkus to v nějakém obchodě omrknout, třeba nějakou stélku z kůže, ta by mohla pomoci na ty kozačky, co tě už vevnitř dřou. :)

23 Alue Alue | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 13:41 | Reagovat

[22]: Asi do starých kozaček dám vložky do bot s ovčí vlnou. Vím, že se to prodává, stačí jenom natrefit. I to tady už zmínila Mariannna.. a má recht.
Asi takhle vypodložím oboje, i ty druhé, jen co jim spravím patu.

24 Verča Verča | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 14:51 | Reagovat

[1]: A já proč mám chuť přečíst si komentáře pod článkem.:-D Díky, Eriko. Od Alverde mám máslo s vůní mandarinky a vanilky a už mi dochází. Pro růži si musím co nejdříve dojít - taky ji miluju.

Inspirace je hold fascinující.

Jinak fajn článek, Aluš. Já jsem se svou zimní obuvi spokojena, nicméně botám barefoot se ty mé kotníkovky nemohou rovnat. Těším se, až v nich zas budu moct chodit.

25 Erika Erika | E-mail | 29. ledna 2015 v 15:33 | Reagovat

[24]:Verčo, za málo:-)Používala jsem ten s oříšky a bambuckým máslem tuším, chtěla jsem vyzkoušet i jiný a ejhle najednou limitovaná edice z růží, ještě poběžím pro jeden:-) Snad bude pro Tebe stejně příjemný jako pro mě:-)

26 Alue Alue | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 15:38 | Reagovat

[25]: ááááá! :D - Jsem silná, odolám svodům a pokušením, která na mě číhají... a voní po růžích :D

No jestli potkám, okamžitě beru. To nevydržím.

27 Erika Erika | E-mail | 29. ledna 2015 v 15:43 | Reagovat

[26]::-))Je to limitovaná edice, ale né, že bych tě chtěla nějak lákat, to vůůůbéééc:-))

28 Niki Niki | E-mail | 8. února 2015 v 8:54 | Reagovat

Jo, Deichmann funguje dobře :-). Velikost 43 :-). Nesnáším boty bez podpatku. Je to výrazně pohodlnější než pouhá tvrdá podrážka. Takže nemám problém, ale kdo se nekamarádí s podpatky, měl letos asi celkem potíže :-). Ona výhoda podpatku taky je, že dostanu většinu nohy nad tu zimní salakvardu :-). Blbý je, měřím 185cm, že jsem pak dvoumetrová, což místy znamená bouli na hlavě.

Bundy byly letos zvláště hnusné. Ještěže máme second hand, jinak bych nejspíš umrzla :-).

Odstřižky kůže se daly sehnat v Brně u Cupáka na Veveří. Stálo to pár korun. Nicméně je to už hodně dlouho. Herkules by fungovat měl, jen mám nepříjemný dojem, že bude dražší jak ta kůže :-).

[10]:: Veo, zkus kouknout na andypola.cz . Prý se tam dá vybrat. Já v jejich prodejně nebyla, nicméně web vypadá nadějně. Stačí mi Deichmann, kde je strop 44, ale musím do Boskovic. V Brně v těch Deichmannech mají větší čísla někdy ve Vaňkovce a tím to hasne. Navíc mám Boskovice výrazně blíž, ale chci tím říct, že není Deichmann jako Deichmann :-), bohužel, nejspíš to bude platit i jinde.

A mimochodem, bundu mám nad zadek a nemám s tím problém. Dostatečné množství spodniček + tlusté punčocháče to řeší :-).

Co ale pro změnu neumím sehnat já je nějaký pěkný štuclík. :-( fňuk

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama