Návod na odčervení koček

24. března 2015 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Deníček
..... Aneb další dobrá příležitost, jak se zasmát na můj účet.

Pro ty z vás kteří nesledujete úplně všechno dopodrobna, aktuálně mám dva kocoury. Jeden je můj vymazlený domácí miláček, který se chodí na noc proběhnout ven a přes den relaxuje doma. Druhý kocour je venkovní, polodivoký a nedávno byl pokřtěn jménem ,,Divočák". Je to zajímavý tvor s originálním chováním a způsobem konzumace - k tomu se ještě dostanu - nepohladila jsem si ho, ale od doby kdy jsem ho v zimě začala krmit, už postupně krotne.

Můj plán byl, odčervit oba kocoury současně. Venkovní macík to bude mít jako premiéru, domácí macík už to zná. Tak jsem byla zvědavá, jak dopadnu. Mám k dispozici bylinné odčervovadlo, u kterého jsem si nikdy nevšimla, že by mělo slibovaný efekt a pak klasické odčervovací tablety, kterými jsem se dostatečně zásobila předem.První byl na řadě Moristek
Moristek je frfňa, která všechno olizuje, nebo rovnou polkne a je líný něco žvýkat. To je u odčervování problém - a vůbec je to celkově problém, když mu dáte něco co má sežrat a on to olízne. Miluje omáčky, když mu do té omáčky něco přidám, tak ji vypije a to suché tam čeká půl dne, někdy se to konzumace nedočká vůbec.
Zvolila jsem starou odzkoušenou taktiku. Tabletku jsem rozbila kladívkem na prášek a ten jsem zamíchala do krémové brokolicové polévky. - Ano, krmím svou kočku také zeleninovou polévkou... Pro jistotu jsem z jeho dosahu odklidila veškeré další jídlo, ke kterému by se mohl svépomocí dostat.

Moristek přišel k tomu dílu, dvakrát smočil jazyk a nahodil zpátečku, protože poznal, že v tom je něco hořkého.
Následovala asi půlhodina donucování, kdy se Moristek načechnal, takže vypadal jako chlupatá kulička a dělal na mě ,,ne ne ne ne, nebudu, ne ne.." a já ukazuji na misku a povídám ,,šup, jedem... až to sníš, dostaneš další." A kocour, který moc dobře věděl o co mi jde, se začal kolem mě šmrdlat a kroutit se jako žížala. - Tímto způsobem jsem do něj dostala tak čtvrtinku obsahu
Přilila jsem mu tam smetanu, což je jindy zaručená výhra. - dvakrát líznul a začal chodit pozadu směrem od misky.
Přilila jsem ještě trochu - čuchl, zase nahodil zpátečku.
Míchala jsem mu to prstíkem - Olízl prst, zpátečka.
Přidala jsem mu tam kousíček čerstvě upečeného pstruha. - Olízal to, zpátečka.

Na Divočáka se musí fikaně s tajným balíčkem!
Obrala jsem ze pstruhů zbytky kůže a masa. Tabletku jsem rozkrojila na dvě poloviny a každou z nich jsem zvlášť zabalila do rybí kůže. Tyto dva malilinkaté ,,balíčky" jsem položila nahoru, na lůžko z masíčka a ploutviček.
Měla sem totiž odpozorováno, že divočák první čuchne a když se rozhodne že bude jíst, otevře tlamu a začne to do sebe tlačit po velkých soustech, jako do hangáru a trochu spěchá. Dokone i granule žere s naplno otevřenou pusou a jakoby je ,,zakusuje". Byl zvyklý chytat celý život myši, takže pak když přijde k hotovému, tak všechno zakusuje a hltá, jak byl zvyklý.

Do druhé misky jsem mu nalila trošičku brokolicové polívky. Tu ode mě ještě neměl, tak jsem si říkala, že to zkusí, možná mu zachutná taky.

Divočák po chvilce přišel. Viděl rybu, dlouho to nezkoumal a všechno rovnou zhltal i s tabletkama.
Přes kůži a pach rybího tuku zkrátka nepoznal, že polkl odčervovadlo. - JO!! :D

Mezitím přišel Moristek, který pochopil, že se u zadních dveří něco děje. Jak uviděl Divočáka pochutnávajícího si na rybičce, hodil na mě příšerně vyčítavý pohled: ,,TAK PŘIVANDROVALEC SI ŽERE RYBU A JÁ NE?!"
Naštvaně se přikrčil ke dveřím a přes sklo ,,vraždil" Divočáka pohledem... Divočákovi to bylo úplně jedno, hezky dopil polívku a šel si po svých.

Za maminku, za tatínka, za babičku, za dědečka...
Tak to by byl divočák... Ale co teď s tím Moristem? To asi nebude moc fungovat, když bude jíst jednu tabletku na desetkrát v rozmezí několika dnů, že?
Tak jsem zapřemýšlela, co mám dělat s tou kočkou, jak to do ní ještě dneska nacpat. A napadlo mě zkusit na něho metodu, jakou na mě používala moje mamka, když mi byly tak tři-čtyři roky (to je akorát mentální úroveň psa nebo kočky) a nechtěla jsem něco jíst, protože to chutnalo hnusně. Možná to není úplně nejlíp, zkoušet tyhle metody na zvířata, ale když musíš, tak to zkusíš. Když to funguje na malé děti, tak by mohlo i na kočku.

Tak jsem si posadila macíka do náruče, vzala maličkou lžičku a začala ho krmit ze lžičky jak mimino. - Největší sranda na tom je, že kocourovi se nebývalá pozornost líbila, tak začal spolupracovat a jazýčkem ze lžičky začal odčervující polívku vylizovat.
Kdo nás viděl, ten by se na místě podělal smíchy, k čemu jsem se to uchýlila, jenom abych využila odčervovací tabletu v nějakém inteligentním časovém úseku.

A jeli jsme: ,,Za maminku, za tatínka, za babičku, za dědečka... Pfuj? - Ale jo, za dědečka... no šup. A za maminku. No, to už jedem asi potřetí, ale ta si to snad zaslouží..."
Mluvení na něho fungovalo (Mluvení prostě funguje vždycky. Je jedno co žvatláte, každé zvíře pak líp spolupracuje.), takže jsem do něj nacpala asi 7 malých lžiček. - Což je sice neuvěřitelný úspěch, ale doufám, že příště taková pakárna už nebude zapotřebí.
Náhle byl kocour vyrušen příchodem další osoby do místnosti, přestal se soustředit, vyskočil mi z náruče a už se nenechal.

,,Nikdo mu nic nedávejte, hlad ho přinutí to dojíst... já už tě srovnám."

Kolem deváté večer kocour uznal, že mám silnější nervy než on, tak se ponížil a dopil zbyteček ze dna už sám, což mi za nadšeného mňoukání a kvílení šel rychle oznámit... Tak jsem následovala hlásící kočku k misce, která byla naprosto vzorně vylízaná!
(Já sem na něho občas přísná a i když ho vidím že se snaží něco sežrat aby se mi zavděčil, tak mu ukážu na zbytek, řeknu že mu to neuznám a musí dojíst úplně všechno. Asi se z toho už poučil.)

Byl bohatě pochválen a obdržel svůj podíl ze zbytků pstruha, který na něho celou dobu od oběda čekal v ledničce... (Což kocour věděl, schválně jsem mu ukázala, co na něho čeká, když to dožere :D)

Když byl pstruh v něm, začal kocour hlásit, že chce ještě! - Normálně využíval té situace, že byl poslušný a vzorný, že si zaslouží odměnu, tak vyžadoval přídavky!

Přisypala jsem mu krapítek granulí na dno misky, aby neřekl. - Za pár vteřin je měl snězené a hlásil, že chce ještě... To jsem si zrovna mazala na chleba domácí paštiku.
Inu, dostal kousíček paštiky. - Tu okamžitě zhltnul, úplně u toho chrochtal blahem... A zase hlásil, že chce další!

Tak jsem ho hezky vzala, pohladila a.... Vyšoupla jsem ho ven z baráku, protože toto si zvykat nebude!! :DKam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
.

 


Komentáře

1 @ @ | 24. března 2015 v 7:03 | Reagovat

Jaké granule kupuješ kočínovi?
Máš nějakou oblíbenou značku,nebo to střídáš?Je cena pod 100kč za kilo?
Dík za info.

2 Alue Alue | Web | 24. března 2015 v 10:11 | Reagovat

[1]: http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/taste_of_the_wild/vyhodna_baleni/396048

Tohle jsou jedny ze tří druhů granulí, které dlouhodobí zkušení chovatelé chválí. Takže od té doby beru jenom tyhle, protože jsou z těch tří nejdostupnější. Kupuju na zoohitu a nikdy jsem s tímto eshopem neměla žádný problém. Ve zverimexu to neseženeš, tam prodávají jenom sračky typu Royal.

Jinak prokládám tlačenkou pro kočky, syrovým masem a všelijaké pochoutky k tomu. A kocour prospívá dobře, není ani tlustý.

3 Jindra Jindra | 24. března 2015 v 23:11 | Reagovat

Takové hrůzy jsou v levných granulích: http://zena.centrum.cz/zdravi/clanek.phtml?id=806562

4 @ @ | 24. března 2015 v 23:30 | Reagovat

[2]:
Dík za info.V Zoohitu jsem koupil za 1400kč mříž do auta pro mé psisko.Ale ten hajzl mi ji rozkousal a přestěhovaval se z kufru na přední sedadla.
Ten blbej výrobce dělá ty aretovací šrouby na mříže z plastu. můj ČIKOUŠEK je v pohodě rozhryzal a na dálnici si to ustlal na sedadle spolujezdce.Dálniční policie mi dala flastr 2000kč.
[2]:

5 @ @ | 24. března 2015 v 23:33 | Reagovat

PS-Co je ta tláča pro kočky? Nejde to nahradit obyčejnou krvavou tláčou ZA 9KČ U ŘEZNÍKA?

6 Alue Alue | Web | 25. března 2015 v 9:54 | Reagovat

[5]: V podstatě ano, protože to je od chlápka, co má řeznictví a prostě sebere zbytky, uvaří do toho mrkev a udělá tlačenku. Která je chuťově víceméně nerozeznatelná od tlačenky pro lidi. Akorát v ní prostě není libové maso pěkně na kostičky, ale různě... A je dost levná.
Jelikož je bez chemky a víceméně ,,domácí", tak je každá trochu jiná. Teď mám třeba várku, kde je skoro půlka obsahu jenom polívka - sulc... A kocour to strašně nadšeně baští. Pomalu víc než ty masovější. Tolik aspiku co on sežere, jsem nesnědla já za celý život :D

7 KikiRiki KikiRiki | 25. března 2015 v 18:06 | Reagovat

Na tom obrázku je môj kocúrik, prisahámvačku! :D

8 iriska iriska | 27. března 2015 v 9:02 | Reagovat

:D to znám!
mimochodem se mi osvědčilo dávat kočičce odčervovací tabletku tak, že ji vezmu na klín, mazlím se, pak jí tabletku dám do pusy a podržím čelisti u sebe dokud ji nespolkne. není to žádné násilí, čičín to spolkne a je hotovo. už nevím kdo mi to poradil ale funguje to. když jsem dávala tabletky do jídla, tak to dopadalo tak jak píšeš:))

9 Alue Alue | Web | 27. března 2015 v 16:28 | Reagovat

[8]: a to jenom položím na jazyk, nebo musím zasunout dozadu do pusy? - aby mě nepoblil :P

10 iriska iriska | 28. března 2015 v 11:44 | Reagovat

Nemusíš to dávat dozadu, stačí prostě dát do pusy jako bonbón. Náš kocour je zvyklý že mu šaháme do pusy a díváme se na zuby, tak mu to nevadí

11 Niki Niki | E-mail | 28. března 2015 v 12:15 | Reagovat

Dělala jsem to tak, že jsem se s kocourem mazlila, no a jak zívnul, tak jsem mu hodila odčervovací tabletu na jazyk. Pokud padne zhruba doprostřed jazyka, polknout ji už musí. Považoval to za zvláště podlé, zbytek dne odmítal jakoukoliv další interakci, ale účel to splnilo.

12 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 28. března 2015 v 20:26 | Reagovat

Jak pročítám různé články na internetu, mám pocit, že špatné jsou snad všechny granule :-( A nedávala jsi kocourovi dříve právě royalky? Mám pocit , že jsem to tady někde četla. Ale zpět k odčervování.... pilulku jsem jednoduše zamáčkla do paštiky a kočka si ničeho nevšimla :-D

13 Alue Alue | Web | 29. března 2015 v 10:41 | Reagovat

[12]: jo, když byl ještě malej, tak pár měsíců, než jsem se trochu dostala do kočičí tématiky, jsem mu kupovala royal pro koťata. A začal trpět na svědění kůže, pořád se drbal, až měl holý zkrvavený krk, který se ne a ne zahojit. Taky se mu udělaly i jiné věci, ale to radši ani nebudu rozebírat.

Tak jsem strávila několik dnů studováním granulí pro kočky a bila jsem pak hlavou o zeď. A od té doby jedině maso, tláča, nebo taste of the wild. Royal rozhodně nikdy, nedoporučuji!

Kocoura jsem tehdy dávala dohromady koloidním stříbrem a levitovanou vodou, hned jak se ty granule vyhodily, tak se postupně spravil. Podobně špatné jsou i Chicopee. Ve zverimexu se křižovala jak jsou to dobré granulky, no prdlajs... :)

Nejlepší je domácí strava, problém ale je, když se kočka rozhodne, že nebude jít dva dny po sobě to samé... Tohle u psů nikdy nebylo a celkem mě to štve.

14 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 29. března 2015 v 12:34 | Reagovat

[13]: S royalkama právě zkušenost nemám, ale vím, že hodně lidí, co má britské kočky, jim dává tuto značku, že jiná by se jim dávat neměla, tak mě to trochu udivilo.
Už nějakou dobu se chystám, že dopřeju kočce něco lepšího, ale pořád nějak nevím. Zatím jí dávám obyčejnou Purinu a žádné problémy nepozoruju. Akorát co jsem si kočku vzala, tak se honem vzaly nějaké barevné granule, aby něco bylo, ale velice rychle jsem je musela vyměnit. Když však vidí kousek masa, tak se může zbláznit a bleskurychle ho zbaští.

15 Alue Alue | Web | 29. března 2015 v 13:09 | Reagovat

[14]: Doporučuji z granulí the Taste of the wild a prokládat masem, pivovarskýma kvasnicema a chuťovkama. Granule by nikdy neměly být hlavní potravou, ale doplňkem. (Ty taky nejíš pořád jenom špagety.)

Royal je v podstatě jenom obilí s minimem živočišného podílu. špatně špatně špatně, chudáci britky...!

16 Mišpule Mišpule | 1. dubna 2015 v 22:58 | Reagovat

Naše kočky znají jeden tajný trik, nejdříve se tváří jakože si jí vezmou dobrovolně, chvilku žvýkají odejdou jakože snědeno a během dne pak nacházím po bytě ocumlaný prášky, oni je ty mrchy normálně flusají po bytě:-D Od teď jenom zabalený do masíčka a přísně pod dohledem.

17 Liduš Liduš | Web | 25. srpna 2015 v 15:39 | Reagovat

Pěkný článek, ještě doplním o další zajímavé info http://pethome.cz/cs/blog/post/jak-na-odcerveni-kocek

18 Nikoletta Nikoletta | E-mail | 27. ledna 2016 v 10:15 | Reagovat

Zdravím,
to, že kočičky mohou mít červíky, vím. Řekl nám to náš veterinář. Naštěstí s tím náš Míša nikdy neměl problém. Ale aby měli i lidi červíky od kočiček? Je to vůbec possible? Prý na to funguje wurmex... tak se raději dopředu informuju...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.