V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 13.12.

Kdybych chytila zlatou rybičku, moje 3 přání by byla...

6. června 2015 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Zamyšlení
Uvažovali jste někdy nad tím, co byste dělali, kdybyste chytili zlatou rybičku jako v té pohádce? Co byste si přáli?
Já nad tím střídavě uvažuju už od té doby, co jsem tu pohádku poprvé jako malé dítě slyšela. I jsme jako děti mezi sebou diskutovali, co je na světě nejdůležitější a jak bychom si ty tři přání zkomponovali dohromady, aby to bylo fakt dokonalé.

Jeden z nejlepších nápadů třeba byl, aby zlatá rybička nadělila kouzelný prstýnek - nebo jiný předmět - co by plnil jakékoliv přání v neomezeném množství. A ty další dvě by člověk mohl přenechat někomu jinému, protože jeho kouzelný prstýnek by mu stačil sám o sobě. Je to skvělý nápad, ale pak nás vždycky jako děti napadlo, že taková věc by se vlastně dala strašně moc zneužít a mohla by nadělat mnohem víc zla než užitku. Tak jsme to různě upravovali, třeba aby to plnilo jenom nesobecká, nebo dobře míněná přání, aby se to nedalo ukrást, aby se tím nedalo zle působit na jiného člověka proti jeho vůli... a tak dlouho jsme se snažili to přání ošetřit proti potenciální zhoubnosti, až jsme se do toho úplně zamotali.

Jeden ze skvělých nápadů byl, aby každý člověk na světě dostal všechno co si přeje, protože pak by všichni lidé na světě byli spokojení... Ale pak jsme si uvědomili, že ne všichni lidé na světě si přejí dobré věci a ne všechna přání proto mohou být splněna. Že bychom tím vlastně udělali víc škody, než užitku. Vězni by byli na svodobě, úchyláci by mohli a všichni by byli milionáři, peníze by tak ztratily hodnotu, systém by zkolaboval a my děti bychom si neměli kde koupit rohlíky, protože by nikdo nešel do práce... Když by nemusel.

A může si vůbec člověk přát přání, které se vztahuje i na jiné lidi? Má na to vůbec právo? Protože potom to vlastně ani není jeho přání, když by tím určil životy všech lidí na celé planetě... Může vůbec kouzelná rybička některá plošná přání zakazovat nebo nesplnit?
Dodneška nad tím uvažuji, co bych chtěla od kouzelné rybičky já. A moje představa je už celkem přesná:
Moje první přání by bylo, aby všichni lidé na celém světě měli dobré srdce.
Tedy za předpokladu, že by mi rybička dovolila rozhodovat o jiných lidech. Kdyby to přání mohlo mít dodatky a nepočítalo se jako další přání, tak bych ještě dodala ,,A mysleli na druhé, ne jenom na sebe, toužili druhým pomáhat a nikdy ne škodit, aby milovali zvířata ne s cibulí ale naživu a srdcem, aby jim nebyl jedno osud naší planety, přírody, ekosystémů, aby nezavírali oči nad neštěstím které se děje daleko na jiné části planety, nebo jiným lidem. Aby byli zodpovědní a domýšleli následky svých činů ne jenom teď a tady, ale globálně. Aby se zajímali co odkud je, co se proč děje, co za čím stojí. Tak by zmizela nevědomost, omezenost a tupost ze světa.

Potom by na světě neexistovali: Vrazi, zloději, úchyláci, illumináti, zednáři, právníci, politici, hamouni, škrti, trollové, šmejdi, podvodníci a podobná verbež.
Všichni by se rázem napravili, tím by se celé lidstvo ozdravilo, satanistické spolky, Illumináti a elita by se sami rozpustili protože by pochopili že to nemá smysl a začali by naopak pracovat pro dobro lidstva.
Nakradené a nahamouněné peníze, co stejně už nikdo v životě nemá šanci utratit, by dali chudým lidem, nebo investovali do rozvojových zemí, aby se mohli mít dobře hlavně ti, co to nejvíc potřebují.
Tak bychom třeba zrušili daně, státy, hranice, věznice... mohli bychom pak zrušit i dětské domovy a útulky pro zvířata, protože by lidé řekli ,,Oo ty můj malinký opuštěný chudáčku miláčku, pojď ke mně, já se tě ujmu." ... A kdyby neměl místo, tak by se začal shánět u známých, rodiny, přátel, sousedů... A nakonec by se vždycky někdo našel, kdo by prostor měl.
A nemuseli bychom doma zamykat dveře, zamykat kola, hlídat si kabelky v MHD, bát se v noci jít sami městem... Protože by nebyl důvod ke strachu.
Stát by přestal plýtvat naše peníze, a celý svět by zrušil armády a zbraně, protože by nebyl nikdo, kdo by chtěl s někým o něco bojovat a nebyl by nikdo schopný zabíjet... Tím by se zrušily i velkochovy zvířat, protože by neexistoval nikdo, kdo by byl schopný zabít prase nebo krávu.
Zmizela by tím pádem i extremistická náboženství hlásající násilí, vraždy a týrání žen, protože žádní lidé by neměli dost nízkou morálku a ego, aby něco takového dělali.
Vlastně už jenom tohle jediné přání by samo o sobě vyřešilo skoro všechny problémy, se kterými se my lidé potýkáme. Kdyby všichni mysleli i na druhé a ne jenom a sebe, žilo by se nám prostě blaze.
Stát by zrušil daně a přestal lidem šlapat za krk a vysávat je.. Tak by se nám všem zvedly mnohonásobně platy, mohli bychom pracovat méně za mnohem více peněz, byly by i mnohem lepší podmínky kolektivů a výkonu práce, zkrátka by nikomu nebylo jedno, že někomu něco vadí, nebo škodí.
Buď by zlevnila voda a elektřina, nebo bychom rovnou do všech domácností dodali generátory na volnou energii, každá domácnost by se stala kompletně soběstačnou a majitelé velkých firem, kteří na tom dnes rejžují, by se prostě konečně začali zabývat smysluplnými věcmi.

Moje druhé přání by bylo, aby na celé planetě neexistovaly žádné nemoci.
Nebyla by rakovina, cukrovka, mor, alzheimer, obrna, nádory, akné, crohn, zubní kazy... Zkrátka všechna těla všech lidí by pracovala po celý život na 100% funkčně a správně. Takto by se každý člověk dožil důstojného stáří, umřel by při spánku v posteli a ne na jipce v nemocnici, nadopovaný prášky, na hadičkách a se sáčkem na fekálie.
Zmizela by ze světa ohromná spousta bolesti. Jak přímé fyzické, tak i duševní. Postižení lidé by se uzdravili a už by se rodily jen zdravé a krásné děti.
Tím by z našich životů zmizely nemocnice, očkování, doktoři, zdravotní sestry, zubaři, ústavy pro nemocné a postižené... A lidé by se prostě radovali ze zdravého a vitálního života, bez bolesti své, nebo svých blízkých.

Moje třetí přání by bylo, aby se u všech lidí aktivovaly kompletní schopnosti, i ty které máme vypnuté, blokované a zakrnělé.
Protože to by byl opravdu mazec... spadá pod to materializace, dematerializace, levitace, telepatie, telekineze, teleportace, jasnovidectví, léčitelství (to bych vlastně ani nepotřebovala druhé přání) astrální cestování, breathariánství a toto všechno. Pak už by nikdo nepotřeboval nic a všichni by měli všechno. A protože by na světě byli pouze hodní lidé, bylo by vše v pořádku, protože by nikdo neměl potřebu své schopnosti zneužívat na úkor jiných, pro získání vlivu, majetku, nebo kompenzace svého ega. Ze světa by prostě zmizely existenční problémy a stres. A všichni by cestovali jako šílení, protože by stačilo jen pomyslet na nějaké místo, a jste tam. Peníze by už neexistovaly.
Taky pod to spadá schopnost porozumět a znát jakýkoliv jazyk na světě. Nebo napojit se na morfogenetická pole Vesmíru a cokoliv si z nich přečíst!! Nebo by ženy uměly samy řídit, kdy a s kým otěhotní. V kombinaci se zodpovědností by neexistovaly nechtěné děti a každý by měl maximálně 2 děti, aby se zachovala rovnováha v populaci... Přesně tak jak to dělají lidé na jiných planetách, to samé by se zavedlo i tady.

Pokud by mi kouzelná rybička řekla že to už fakt přeháním a ať si přestanu hrát na boha, tak bych si místo toho alespoň přála, aby všichni lidé uměli žít z prány a čerpat odtud veškerou výživu a energii, která je potřeba.
Na celé planetě by skončil hlad, hladomor. Díky tomu by se místo polí vysadily lesy a lidé by sice pořád pracovali, ale už ne aby mohli přežít. Nikdo by netrpěl hladem, nikdo by nebyl nemocný a lidé by byli dobří, hodní, nikdo by nekradl... A tak by vlastně lidé spíš než ,,pracovali" měli koníčky... A zabývali bychom se dál třeba pěstováním bavlny, vyráběním oblečení, biokosmetiky, domácích potřeb, včelařstvím, čehokoliv co je potřeba a má smysl... Ale už bychom nemuseli pracovat tolik hodin a tak moc ve velkém, protože už bychom jenom pokrývali svoje dodatečné potřeby pro život. Nemuseli bychom dělat navíc, abychom uživili nějakou hamižnou elitu, nebo stát co naše peníze nacpe do zbrojení, nebo propagace nějaké pitomé značky Klasa, co stejně na nic není.

Představte si takový svět, kde se ráno probudíte, pohrajete si s dětmi, odpoledne si doma ukuchtíte pár kilo mýdla - protože vás to baví a protože u vás na vesnici se lidé potřebují v něčem umývat, poklidíte, pokecáte se sousedem, večer se vyvalíte venku u lesíka a prakticky nevíte co to je stres, únava, bolest, a hlad...

... Kdyby taková Zlatá rybka existovala, šla bych světa kraj a obětovala tomu klidně celý život, abych ji mohla chytit a takhle ji zaúkolovat... A pak bych se inkarnovala znovu na již napravený systém, co by se mi takhle podařilo zrealizovat. Takový život a takový svět by mě fakt bavil.


Kdyby mi kouzelná rybička řekla, že si můžu přát přání jenom sama pro sebe a nesmím rozhodovat globálně za celý svět protože na to nemám právo, byla bych strašně naštvaná a zklamaná, protože jeden malý človíček, když jede sám za sebe, prostě svět nespasí.
Ale určitě bych si přála tohle:

1. Abych až do konce svého života uměla pouze konstruktivní myšlenky, emoce a pocity. Abych neuměla cítit vztek, smutek, závist, zlost, zkrátka cokoliv, co člověka rmoutí, zahanbuje, trápí, nebo co ho pokouší. Zkrátka nechat se absolutně očistit, jakoby mě tento svět nikdy ke zlu neučil a nenaučil... Tím by mě přestaly bolet staré křivdy, nespravedlnosti, nebo starosti. Sice bych je nezapomněla, věděla bych čeho jsou lidé schopní a co je na světě za různá nebezpečí, ale nic z toho by mě už vnitřně nebolelo. Znala bych buď vnitřní klid, mír, a nebo radost. Už nikdy žádnou duševní bolest.

2. Teprve poté bych si přála, aby se mi aktivovaly kompletní schopnosti, podobně jako v mém třetím globálním přání. Díky tomu bych měla všechny dostupné schopnosti, jenomže bych je nikdy nemohla nijak zneužít, protože bych díky prvnímu přání neznala destruktivní pocity. Navíc bych se znalostmi Zákonů Vesmíru chápala, že když ublížím jinému, ublížím ve skutečnosti sama sobě, tak bych neměla nikdy takovou potřebu. Taková pojistka, že se nikdy nic zlého nemůže stát... A tím bych mohla strašně moc pomoct nejenom sobě, ale i jiným lidem. S kompletními schopnostmi odblokovaného mozku mě nikdo nemůže zavraždit, nebudu nemocná, vidím budoucnost, můžu různě odblokovávat, léčit a uvědomovat jiné lidi... Taky by člověk mohl být z fleku breatharián, nebo si zhmotňovat předměty potřebné ke svému životu.
Někde bych si zhmotnila v lese chaloupku (samozřejmě s internetem) a pomáhala lidem zadarmo. S takovými schopnostmi by člověk uměl i na dálku léčit, uměl by otevřít pouhým pohledem schopnosti i jiným lidem, nebo řešit problémy globální. Ale to bych kouzelné rybičce samozřejmě neřekla, aby mi to přání nemohla zakázat. (muhehe!!)
Se schopností materializace je možná i materializace peněz, takže bych nechala udělat nějaké pořádné webovky a nechala své články každý den překládat do základních jazyků. Dala bych práci překladatelům, zaměstnala bych pomocný personál a bohatě bych je platila z peněz, co bych uměla zhmotnit. Tak bychom vlastně byli neziskovka, co dává zadarmo, ale zaměstnanci by peníze měli.
Tak bych mohla nechat přeložit důležitá data, filmy a knihy a dát je lidem zadarmo, nebo je nechat natisknout a zadarmo rozdávat. Nebo dělat celé filmy, nebo pořádat obrovské přednášky se vstupem zadarmo, klidně po celém světě, protože bych se uměla teleportovat, tak by mi nikdo nemusel kupovat letenku.
A když bych výjimečně potkala člověka, co by byl mentálně dost vědomý a čistý, tak bych mu otevřela schopnosti, aby mohl dělat to co já, tak by se pomohlo ještě více lidem. A kouzelná rybička by nestačila čumět na to veledílo.
Elity by se to samozřejmě dozvěděly a chtěly by mě zabít, jenomže by nemohly právě kvůli té moci odblokovaného mozku. Jenomže ono to i hodně prodlužuje život, takže by museli hodně dlouho čekat na moji přirozenou smrt. :D Taky bych se zkusila naklonovat těmi svými schopnostmi, tak bych existovala třeba desetkrát... stokrát. Všechna těla napojena na jednu duši, ale vědomí rozděleno, jako je to třeba u jednovaječných dvojčat, to je taky jedna duše, ale rozdělená na více vědomí. Mé kopie by si rozdělily práci, tak bych se díky tomu jen tak nevyčerpala a stihla toho strašně moc.
Víte... prý tady existují kompletně odblokovaní lidé.. Zajímalo by mě, proč tohle nedělají? Když už je po roce 2012, elity ztrácejí moc, máme Bovisy, transformaci. - Kdyby všichni dělali tohle co mě napadlo, bez strachu z odhalení nebo zabití, tak už máme klidně Zlatý věk lidstva.

3. Moje poslední přání by bylo, abych měla milující, podporující a fungující rodinu. Muže se kterým budu celý život šťastná, co mě neopustí, neponíží, nepodrazí. A hodné inteligentní děti. Prostě přesně to, co jsem nikdy neměla, co se nedá za peníze koupit a co mi celý život chybí... Snad to budu jednou mít i bez kouzelné rybičky.

Jaká by byla vaše 3 přání?


https://www.youtube.com/watch?v=uI8iTETiSqU

Kam dál:
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
 


Komentáře

1 Fellien Fellien | Web | 6. června 2015 v 9:19 | Reagovat

Tak to je velmi inspirativní článek :). Upřímně já nevím co bych si přála. Já mám pocit, že mám v životě dost podnětů být šťastná, ale to co mě vždy vydeptá je, když má někdo blbou náladu a řve na mě neprávem, když někdo páchá násilí na zvířatech nebo i na dětech, když lidé sami mezi sebou neumí vycházet a navzájem se vraždí... Ono se toto všechno totiž odrazí i pozěji na určitém jedinci. Takže má tři přání by byla směřována nejspíš také k druhým lidem, ale kdyby mi rybka řekla ať si přeju něco sama, tak to tedy opravdu nevím co bych řekla. Všechna má přání se týkají někoho jiného, třeba i mé rodiny, ale mě jen tak nepřímo. No ale ono je stejně zbytečné o tom přemýšlet, protože já stejně žádné ryby nechytám a když jsem dřív chytala, házela jsem je potom všechny zpátky do vody a ani jsem se nezamýšlela nad tím, jestli jsou kouzelné nebo ne :D.

2 Alue Alue | E-mail | Web | 6. června 2015 v 10:35 | Reagovat

[1]: Fellien u vody:
... ,,Počkej, když mě pustíš, plním ti"... *žbluňk!*
,,Počkej, cos to předtím říkala?!?
,,Pozdě! Haha! Adios!"

3 iriska iriska | 6. června 2015 v 13:31 | Reagovat

Mazec článek a skvělé téma na školní slohovku ;) Scénáře, které popisuje Alue, jsou fascinující a chápu že by si někdo přál žít v takovém světě. Možná se k tomu koneckonců za pár generací dopracujeme. Ale zdá se mi nevýchovné, aby se to stalo zničeho nic, a to nemyslím zle na lidi, vůbec ne. Jenom si hodně uvědomuju hodnotu postupného učení se. Myslím že je žádoucí, aby lidi sami pochopili, a ne aby se jim naráz rozsvítilo. A to pochopení se děje postupně a o tom je vlastně lidský život: člověk jde svojí cestou, inspiruje se tím co ho potká a učí se hlouběji a hlouběji oceňovat všechno co zažívá a co má (a nemá:). Kdyby se udál nějaký evoluční skok, tak bychom jako lidstvo neměli šanci nic pochopit, ocitli bychom se jakoby na jiné planetě, v jiné realitě s jiným myšlením. Připadala bych si jako hlupák který přeskočil základní školu a šel rovnou na vysokou. Ztratili bychom spoustu zkušeností a prožitků, pro které jsme tady. Teďka v duchovních kruzích pozoruju takový trend, dělat všechno rychle a nově a pracovat s myšlenkami a přejít na živou stravu nebo nejlíp na pránu čímž se všechno urychlí, ale mně to přijde falešné. Mám přesně opačnou zkušenost a potřebu jít pomalým zemitým tempem a akorát být bdělá a vychutnávat všechno co život nabízí takový jaký je. Proto myslím, že instantní kolektivní osvícení není cesta, lidi by dostali zase něco na zlatém podnose a to podle mě v konečném důsledku není dobře.

4 Lenka L. Lenka L. | 6. června 2015 v 13:35 | Reagovat

Uplne me z toho rozbolelo srdce...au,au. Asi proto, ze to tady tak krasne jeste nemame. Kez by. Doufam, ze se vsichni tohodle dockame. Ta pohadka je super, jako vetsina pohadek. Diky Alue za tak pekny clanek :) !!

5 Ema Ema | Web | 6. června 2015 v 15:13 | Reagovat

Na jiných planetách jsou lidi?

6 Verča Verča | E-mail | 6. června 2015 v 16:02 | Reagovat

1. Aby rybka neměla kosti.
2. Aby nebyla krmena na granulích.
3. Aby se sama vykuchala, neb mi to nikdy nikdo neukázal a tudíž nevím, jak se to dělá.:-D

7 Fellien Fellien | Web | 6. června 2015 v 16:28 | Reagovat

[2]: Jojo, nedivila bych se, kdyby takto ta situace jednou skutečně vypadala :D

8 Yasminn Yasminn | E-mail | 6. června 2015 v 16:50 | Reagovat

Píšeš, že bys necítila emoce jako smutek...

Chápu, že jde hlavně o to, aby ses necítila špatně zbytečně a nepřiměřeně, ale vážně nikdy necítit smutek? Ani když je přirozený, tedy třeba po ztrátě blízkého člověka, smrti domácího mazlíčka a tak?

9 mariankosnac mariankosnac | 7. června 2015 v 10:06 | Reagovat

Ak by neexistovali choroby, by tu bolo stále viac ľudí, aby ich bolo kam dať museli by sa budovať ďalšie a ďalšie domy čím by sa zničila príroda. Ľudia by si materializovali domy v lesoch a časom by miesto lesov boli mestá. Keby sa ľudia dokázali teleportovať, to by už neexistovali miesta kde je zákaz vstupu. Ľudia by sa teleportovali na historické pamiatky a behali by po Koloseu či pyramídach čím by ich zničili. Mohli by sme sa teleporovať k Aluške, informáciu kde býva by sme našli v morfogenických poliach. Jedine že by boli všetci rozumní a slušný, to by si Alue dala na dom cedulu zákaz vstupu a my by sme to rešpektovali.

Vesmír zariadil všetko tak ako má byť, i keď sa nám to nepáči, ale aby človek mohol rozhodovať ako má svet fungovať, musel by mať všetko dokonale premyslené, počítať s každým detailom. Taký človek neexistuje, preto ani Vesmír nestvoril zlaté rybičky a nedal nám možnosť hrať sa na Bohov, to by sme to tu ešte viac domrvili.

10 Elda Trnimir Elda Trnimir | E-mail | Web | 7. června 2015 v 12:29 | Reagovat

Tak to je moc krásný článek, zvednul mi náladu, ale tvé první osobní přání -neumět cítit špatné emoce- to mě upřímně dojalo :).

11 Aronie Aronie | 7. června 2015 v 13:48 | Reagovat

Alu-dovedeš si představit co by udělali lidé(všichni)se svými schopnostmi?Lidé kteří závidí,touží po moci a hmmotných věcech,lidi soutěživí??????
Stačilo by mi jen jedno přání-ABY VŠECHNY BYTOSTI OTEVŘELY SVA SRDCE

12 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 7. června 2015 v 14:16 | Reagovat

Taky jsem se vyždycky zamýšlela nad tím, co bych si přálaod zlaté rybky.taky jsem měla spoustu nápadů, které člověk zavrhl už v začátku s tím, že by si měl člověk přát oparně.Do dneška nevím, co by bylo moudré. S myšlenkou, že bych byla odblokovaná a vědomá jen tak ze dne na den bych moc nesouzněla. Nějak by se mi to příčilo. Asi jako když přijde jaro a před tím nebyl žádný sníh. Asi jako když přijde ráno a člověk má za sebou probdělou noc. To je taky podobně neuspokojivé. JSou na světě přece jenom asi věci, ke kterým člověk musí dozrát sám a ne si to všechno přát od zlaté rybky.
A když si tedy nechci přát tohle, tak už nechci nic. A rozhodovat za ostatní nemůžu. Já mám pevný morální kodex, který bych musela hodně dlouho překonávat.
Možná ta teleportace by byla dobrá. Přece jenom rychlé cestování bez nákladů... kdo by to nebral. Možná by bylo fajn rozumět všem jazykům na světě.Bylo by fajn rozumět i zvířatům. Protože kdyby mi nejaké zvíře řeklo: "ty neřáde, udav se mým masem!" tak by mi asi přesla chuť a stala bych se jistě vegetariánem. A taky bych  se chtěla umět zneviditelňovat. Na druhou stranu ta teleportace zas není tak dobrá. Protože jsem od přírody velmi líný člověk a jistě bych pak ani nechodila na procházky. Jen bych se přemístila na určité místo, tak poseděla a přemístila bych se zase zpátky. Nevím. Už jsem se smířila s tím, že jsem omezená lidská bytost, ke které chodí nové schopnosti pomalu, a velmi opatrně a naksi náhodně.

13 Vladimír Vladimír | E-mail | 7. června 2015 v 20:13 | Reagovat

Stačilo by mi jen jedno jediné:aby se hned teď,všichni lidé ( kteří si to ve svém nitru a svými činy zaslouží ) přesunuli-převibrovali do 5.dimenze :-) a už se tady více netrápili a nesoužili,mnohdy strašnými pozemskými problémy.
PS : já vím,že to co se děje těm dotyčným lidem je "prý" takto naplánovano,nebo si to "prý" zasloužili,ale i tak,jsou činy,které jsou hodně přez míru v chápání tohoto pozemského bytí viz.brutalita na Ukrajině a jiné nelidské činy,jak ve světě lidí, tak zvířat.

14 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 7. června 2015 v 20:26 | Reagovat

První přání by bylo zachránit všechny kočky na světě - tedy aby o každou z nich bylo dobře postarané, aby nebyly nemocné a opuštěné, aby každá měla domov. A to další... ani nevím.

15 Milan Milan | 7. června 2015 v 23:36 | Reagovat

Nojo, zlatá rybka, pro mne další manipulativní pohádka, nikdo se sice nezaobírá, kde se vzala, co je to za druh, kde se vyskytuje nejčastěji, proč zrovna 3 přání a podobně, nicméně přát si může každý i bez rybky, opravdu, pokud se však umí správně přát, může se časem osud správně uskupit a nakonfigurovat situace života a přání se tím vyplnit, ovšem je tu právě to ale, pro každého platí jedno velmi důležité pravidlo nad pravidla "nezměníš cizí duši", takže je důležité si opravdu umět přát, pokud přání zasáhne cizí duši, může uškodit dotyčnému i vám, a pak, nemůžeme změnit ostatní, pouze sebe, to mi si právě přejeme a tím rozhodujeme, s rozhodováním přichází odpovědnost, s odpovědností souvisí důslednost, sic komplikované, předpokládám, že většina lidí už měla zážitek, že byť jen slovní informací ovlivnila někoho, přičemž to ovlivnilo další dění a ta vyslaná energie se pak vrátila ať už pozitivní či negativně obrácená třeba i od jiného... takže veškeré přání mohou být splněna, jen je důležité opravdu odpovědně a důsledně umět si přát...

16 Alue Alue | E-mail | Web | 8. června 2015 v 9:56 | Reagovat

[11]: To je přece první přání a je tam nadepsané tučně a červeně. První si přečti článek.

17 Svatka Svatka | 8. června 2015 v 11:58 | Reagovat

[15]:Ano,to je pravda.Bohužel mám občas pocit,že je nesmírně těžké kontrolovat neustále své myšlenky a "překopat" si karmu.Vidím ve svém životě mnoho změn k lepšímu ,to ano,ale ráda bych aby se těch změn k lepšímu odehrávalo podstatně více.Naprosto rozumím Aluščiným přáním,mívala jsem taky taková.Taky je pravda ,že jeden malý človíček svět nezachrání.Mě osobně často trápí zvěrstva co se dějí ve světě,hlavně na dětech,nedokážu se s tím smířit.Ale už vím,že tu nejsem proto,abych zachránila celý svět.Ono někdy stačí,když člověk dokáže zachránit sám sebe...

18 Svatka Svatka | 8. června 2015 v 12:19 | Reagovat

Když se tady tak hezky zamýšlíme,viděl někdo z vás film Rozkvět?Je to o korporacích vládnoucích tomuto světu,ale mě se líbí hlavně závěr,kde se nabízí řešení,jak z toho ven.Dokud bude svět rozdělen na chudé a bohaté,tak bude trvat násilí na naší překrásné planetě.

19 Ajka2 Ajka2 | 9. června 2015 v 12:09 | Reagovat

[16]: Nevím jestli je zablokovaný jen můj PC v práci, nebo nesmím přispívat vůbec. Jsem jedním z kompletně odblokovaných lidí, jak píšeš, a nemůžeme dělat nic, jak sama vidíš, se zablokovanými lidmi, jako jsi Ty, dokud se sami nebudete chtít odblokovat. Raději znemožníte přístup na diskuzi, nežli by jste pohnuli svým blokem a změnili své víry v nedostatek, v ubližování, na hlad, v nemoci a v bezmoc, tak to neustále raději dál sami vytváříte. Ti odblokovaní to dále nevytvářejí, to vše si vytváříš jen a jen sama. Opravdu Tvé přání nikdo nepotřebuje, stačilo by, kdyby jsi začala sama u sebe, tam je všechen zakopaný pes.

20 Alue Alue | E-mail | Web | 9. června 2015 v 12:58 | Reagovat

[19]: Ajko, vůbec nechápu o čem to mluvíš, TEBE NIKDO NIKDE NEBLOKUJE a pod tímto článkem není jediný smazaný komentář.
Nicméně odblokovaného člověka poznáš podle toho, že se tím nechlubí, nemluví o tom, není to egoista a nemá potřebu útočit na druhé, házet na ně špínu a sebe dělat lepším. Což je přesně tvůj případ. Srovnávat mě s tebou je směšné, uvědom si laskavě co dělám už tolik let, zatímco ty jsi jenom zcela anonymní diskutující, co vesměs píše nesmysly, které ostatní tak maximálně vytáčí, nebo je ani nechápou. Možná jsi dobrý Troll, upřímně v to doufám, jinak by to bylo ještě smutnější.
Mimojiné jsi tímto svým příspěvkem porušila skoro všechna základní pravidla diskutování na Aluška.org a pokud jsem tě do této doby respektovala, teď už nebudu a bude to osobní. Já si o tvých příspěvcích myslela svoje, ale nechávala jsem si to pro sebe, protože jsem na rozdíl od tebe slušná. - Ale na tebe už nebudu, nezasloužíš si to, když nemáš základní respekt k lidem. Na pána boha si hraj jinde. Howgh.

21 Mára Mára | E-mail | 10. června 2015 v 9:50 | Reagovat

Aluško, máš to moc dobře vymyšlené, opravdu jsi šikovná :) já nevím co bych si přál kdyby se mi do cesty připletla zaltá rybka, moc jsem o tom nikdy nepřemýšlel, co mě tak rychle napadá tak asi
1, aby přestali na této planetě existovat ilumináti
2, aby zde začala naplno vládnout konstruktivní síla vesmíru
3, Nevím, snad nějaké hezké auto :D

A docela Tě obdivuji jak zvládáš mimojiné neustálou palbu komentářů. Dovedu si představit že Ti třeba stále komentuje dejme tomu 100 lidí ke kterým si prostě musíš vytvořit nějaký vztah, a dovedu si představit že to je dost těžké, a mnohdy Tě už asi všichni štvou, a přesto je respektuješ a pořád musíš číst ty jejich názory a tak. Jsi prostě ta nejlepší blogerka ve vesmíru :)

22 Alue Alue | E-mail | Web | 10. června 2015 v 11:16 | Reagovat

[21]: Tajemstvím je neprožívat to tak. :D - Takže ne, neštvou. Mám komentující vesměs ráda za jejich aktivitu, jenom mě nesmějí bezdůvodně posílat do řiti, do by se asi nelíbilo nikomu.

23 lenka f lenka f | E-mail | 10. června 2015 v 22:44 | Reagovat

[16]:
Ona ale v komentáři mluvila o SVÉM největším přání, a ne o tom, co je tam nadepsáno tučně a červeně v článku. Ostatně vždyť ses lidí v závěru článku ptala na jejich přání. A myslím, že si tvůj článek nejprve určitě přečetla. A mě by to přání co uvedla Aronie - tedy to jedno taky úplně postačovalo.

24 Milan Milan | 10. června 2015 v 22:47 | Reagovat

Vracejíc a zamyšlen přeci jenom ještě něco málo k tomu "přání si" napíšu, vnitřně pociťuji, jak je toto téma poměrně důležité ale nedostává se mu té správné důležitosti. Protože si většina z nás byť nevědomky ale také i velmi často přeje, ale právě také nevědomky přeje si špatně, nemusí to být ani takové to vyslovené "přeju si..." ale stačí mít v hlavě byť jen jednoduchou přející si myšlenku, následně pak snad k pochopení vysvětlím.

Aluško, budu potěšen tvému vyjádření k tomuto příspěvku, děkuji, třebaže si takto nad tím neuvažovala ale je vesměs důležité se takto uvažovat naučit, nevědomky totiž činíme zlé, menší přičinění tomu má náš téměř dokonalý jazyk, kterým můžeme opravdu vyjádřit do detailu co potřebujeme.

Vrátím se ke tvému článku, zezačátku krásně popisuješ to měnění přání, aby neznělo sobecky, nebylo namířeno proti někomu a tak podobně, ve své podstatě je to tak, však když se naučís vnímat i sebe proti ostatním živým bytostem, přestaneš jim pak jakkoliv ubližovat.
Tedy postupně a jednoduše, v prvních přáních přání hezky rozvíjíš a popisuješ, nakonci pak hezky popisuješ takovou tu životní idylku, která by z toho měla vzejít, zkus si to celé po sobě přečíst, z veliké části se snažíš pouze prosadit svou aby, byli, bychom a pod, popisování proč i přání samotné v sobě ukrývají právě ničivou energii sobectví a hlavně chtít změnit ostatní, tedy ovlivňování ostatních. Vysvětlím myšlenku trochu blíže, přeješ si aby si lidé neubližovali, to je hezky míněno, sama pak vysvětluješ, přoč takové přání, to je v pořádku, jenomže i v tom vysvětlení právě myslíš sobecky, protože to tak chceš ty, i v tom vysvětlení si skytě dál přeješ ovlivnění lidí, jací by měli být, když nemají být takoví, přitom přáním by jsi ovlivnila také i sebe, dejmetomu sobecky-nesobecky, je to takový začarovaný kruh, není to jen něco za něco, ideál je pak všeobecně se takovému myšlení úplně vyhnout. Nadále to a samé platí pro nemoci, slovo nemoc bychází z bezmoci, nikoliv pro chorobu, choroba (nemoc) je pouze označení stavu, tím si tedy nabíháž opět sama sobě, v neposlední a poslední řadě mluvíš o schopnostech, tedy opět sobecky-nesobecky, vzpomeň na supermana, schopnosti měl, ale běda, jak je také získal někdo jiný... tedy v první části si přímo odhalila skryté a špatně naučené myšlení nás všech. Místy téměř ideální naučný příklad.

Hezky dále popisuješ při úpravených přání, že nemáš právo rozhodovat o ostatních a máš přání jen za sebe, přitom právě takovéto přání nejsou nemožné, jen si zkrátka neumíš správně přát, tady to lépe vysvětlím. To aby si uměla konstruktivní myšlenky, na to není potřeba si přát, jen je důležité se zbavyt naučeného myšlení, neboli toho lidského, příkladem jsou tomu děti, ještě před tím, než je začne ovlivňovat naučené a vštípené myšlení kodexové, etické, právnícké a pod, každé díte si bez vyjímky umí konstruktivně hrát, emoce a pocity s tím spjaté, všichni víme, že když si dítě hraje, je konstruktivní a má kladné emoce, vše co nás život učí jeou právě ty negativní záležitosti, kterých se jen velmi složitě zbavujeme, není to však nemožné. to kdy budeme brečet, kdy budeme rozčilení, kdy budeme plakat nebo na někoho ječet však rozhodujeme pouze a jenom sami o sobě, pokud dokážeme zahodit staré myšlení, nikdo na světě nás nedonutí se zlobit, plakat nebo se nazlobit...
Dále u přání nabytí schopností jsi trochu pozapoměla blíže vysvětlit, zda-li tím neublížíš někomu jinému, vzpomeň na film "po čem ženy touží" který to vlastně ukazuje, když s tím neumíš správně zacházet tedy nejsi na to připravená, právě tím, že získáš moc, mohla by si lidi léčit je hezky myšleno, to je nesobecké, ale třebaže právě tyto schopnosti neumíš používat, mohla by jsi tím i ublížit a tak je pak lepší si to raději nepřát, dejme tomu, jako malý jsem chtěl řídit letadlo, ale nedokážu už být natolik za toto odpovědný (tím asi že se bojím výšek) abych pak nezavinil nějakou vážnou nehodu, tedy domyšlením toho, co by se mohlo stát a právě ta odpovědnost v tom přání mi tu zkrátka chybí. Schopnosti lidé mají, dostávají, většina je buď umí využít, nebo o nich ani nevědí.
Nakonec si hezky přeješ, milující fungující rodinu, k tomu jen dodám, přej si, přej si správně a uvidíš, třeba seti to vyplní, je jen na tobě...

Napsal jsem toho k zamyšlení víc než jsem předpokládal, snad mé myšlenky nevyjdou vniceč a snad budou správně pochopeny, zkusme se naučit přát, je to jednoduché a hlavně to funguje, mohu uvést pár příkladů, docela častý jev, nemohu si přát o někom, nebo také mít myšlenky, aby se nerozčiloval, asi to znáte, nějaký člověk se rád rozčiluje a když už dopředu asi víme a máme potuchy, že se bude rozčilovat, vydáváme své myšlenky jen tomu, aby se nerozčiloval, aby se rozčiloval krátce nebo aby něco nerozbil, vše je namířeno přímo proti němu, většinou se takové přání či tedy vyslaná energie sečte k jeho vysílané energii která se změní, že on se stejnak rozčílí a tu energii odrazí s větší rázností zpětně k nám samosebou změněnou. Ideální přání si je vysílat myšlenky pozitivněji, tedy nechat ať se klidně rozčiluje, on je svobodná duše a mi mu bránit v jeho rozhodování nemůžeme, můžeme jeho rozhodnutí respektovat, tedy si můžeme v myšlenkách jen přát dle nastalé situaci, pokud bude s něčím házet, ať hodí s tímhle nebo s tamtím, tedy formou energie pouze přehodíme malinkou vyhybku, taková fráze není měnící, pouze usměrňující, tedy nezabraňuje v konání, ale může usměrnit samotné konání. Nemohu si přát, aby byli lidé takoví a makoví, mohu si však přát, aby si co nejlépe rozuměli, taková fráze už není nutně měnící, obdobně si nemohu přát, aby měli schopnosti, mohu si však přát, aby měli šanci se co nejvíce naučit důležitým informacím. Pro někoho to asi bude stále složité, nevězte však hlavu na sloup, pochopit se to dá, jen vězte, největší a nejdůležitější změna je pouze a jenom ve Vás... Napsal jsem toho poněkud moc, doufajíc pochopení této problematiky, lidé se rodí v božství, to jen mi lidé musíme těmto krásným tovrům vnutit naší nesprávnou ideologii, pous me se jí vymítit...  Hezký večír nebo snad hezký den, však krásný tak jako tak Vám přeje Milan

25 Ajka2 Ajka2 | 11. června 2015 v 17:38 | Reagovat

[24]: Děkuji Vám, neumím to takhle krásně vysvětlit, nemám na to trpělivost.

26 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 11. června 2015 v 22:14 | Reagovat

Alue, ta přání jsou jistě myšlena dobře a upřímně, ale povím ti jedno: Jedním z důvodů, proč lidé nemají zatím odblokované schopnosti, je to, že i jejich nejušlechtilejší přání ovlivňuje sobectví, tedy nižší já, ego. Ani si nechci domýšlet, jak by to vypadalo, kdyby někdo s vysokými schopnostmi taková přání převedl do praxe.

Základní věc, kterou potřebuješ pochopit, je úloha zla ve vývoji lidstva. Ten, kdo ji chápe, by si nikdy nic takového nepřál, protože ví, že zlo je nutným podpůrným prostředkem pro to, aby dobro posílilo. A dobro, které chce vymýtit zlo, je dobro slabé, zbabělé - a nebo nevědomé. Nikdo by přece nechtěl zcela zničit svého pomocníka.

1. Aby všichni lidé měli dobré srdce - lidé se musí k dobrotě srdce vyvíjet a je jejich svobodná volba, zdali dobří budou či ne. Předělat všechny lidi na dobré znamená smazání svobody.
2. Neexistence nemocí - opět, musela bys lidem odebrat svobodu volby. Podstata svobody je ta, že člověk má možnost dělat chyby a omyly, a díky tomu si pak přivodí různé nemoci. Bez nemoci by nebyl vývoj.
3. Aktivování všech schopností - je možné pouze tehdy, až k tomu člověk prací na sobě dozraje a SÁM si je aktivuje. Jak by dopadlo, kdybys dala pětiletému dítěti do ruky hvězdnou bránu s ovladačem...? Aktivace schopností u všech lidí na dnešní úrovni by měla za následek neskutečný chaos, zneužívání těch schopností a následně zánik lidstva. Tady víc než jinde platí, že spěch vše zničí, a trpělivost je to, co by se lidé měli především učit.

Je Ti už trochu jasné, proč pravé vyšší schopnosti nemohou mít lidé uvažující sobecky? Na tomhle příkladu je vidět, jakou škodu by tahle tři přání, byť sebevíc ušlechtile myšlená, dopadla. Aneb - dej si velký pozor na to, co si přeješ.

27 katrin katrin | 16. června 2015 v 19:44 | Reagovat

Ale Ajka2 píše podle mě pravdu (o sobě), jelikož mě sice na začátku její komentáře štvaly, ale pak se to místy zlepšovalo a to, jak naposledy popisovala v transformaci své zážitky se nedá nikde vyčíst ani zfalšovat ani si to jen tak vymyslet.. Takže jí sice osobně neznám, ale celkem věřím tomu, co o sobě napsala.

28 katrin katrin | 16. června 2015 v 20:52 | Reagovat

* ještě radši dodám, že píšu že jí věřím v tom, co říkala o sobě - ale její názory ohledně jiných věcí, nevím jestli jsou pravdivé.

29 jardoj jardoj | E-mail | 16. června 2015 v 21:11 | Reagovat

zkouška mikrofonu

30 jardoj jardoj | E-mail | 16. června 2015 v 21:24 | Reagovat

milá alue a nebo raději stará bytosti znající vesmírných poměrů...je překrásné co jsi zde ve článku napsala...ostatně jako ve spoustě dalších ostatních...kdyby alespoň malá většina těch kteří čtou tvoje a podobné stránky nejen smýšlela ale i jednala tak jako píšeš,opravdu by jsme na naší zemi měli onen zaslíbený ráj se všemi vymoženostmi ne materiálního charakteru ale toho který se dá jen krásně prožít v  klidu  pohodě a míru...pěkný večer přeje jardoj

31 BE BE | 18. června 2015 v 19:27 | Reagovat

[30]:
Na to aby som "bol dobrý" nepotrebujem drába/navigáciu v podobe zla.

Typický duálny prístup, nuž niekto potrebuje mantinely...
Aluš , ja to cítim ako Ty a môj terapeut, ktorý hovoril :
"Dobrého nie je nikdy dosť".
Nato aby sviečka svietila nepotrebuje byť v tme.

32 R R | 17. října 2016 v 10:52 | Reagovat

Možná by mne napadlo i něco lepšího, ale mám-li odpovědět z fleku, odpověděla bych 1.aby se lidé konečně poučili a přestali ničit přírodu 2. aby se vrátily vyhynulé druhy zvířat a příroda v oblastech poničených člověkem se vrátila do normálního stavu a 3.abych potkala někoho, koho hledám už strašně dlouho (záhadné, vím, ale osobní. Takže víc neřeknu :D ) Taky si vzpomínám, že když cca před 8 lety jsme měli za úkol ve škole napsat jaká by byla naše tři přání tak moje byla aby všichni moji blízcí šťastni a já mohla být stále s nimi - ovšem jen pokud by to nerušilo první část přání a pak taky něco strašně idealistického (od té doby jsem dospěla)a na závěr jsem vždy přidávala takové lehce vypočítavé přání abych měla neomezený počet dalších přání. :D :D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama