V e-shopu Alue.cz přibyly nové druhy Energetických krystalů. - K dispozici ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 20.10.

Arles-Sur-Tech: Starodávná rakev se sama plní léčivou vodou

15. října 2015 v 0:45 | Alue K. Loskotová |  Záhady
Sarkofág nacházející se ve francouzském městečku Arles-Sur-Tech, v němž byly dočasně uloženy ostatky dvou světců, se pravidelně plní vodou. Nikdo ji ale nepřilévá. Na dně rakve se bez viditelného zdroje každý den objevuje několik litrů tekutiny, která prý dokáže vyléčit i smrtelně nemocné!

Ke kostelu v malé osadě jménem Arles-Sur-Tech na jihu Francie přicházejí zástupy poutníků. Téměř žádný však nemíří k oltáři do vnitřku budovy. Jejich kroky směřují do potemnělého dvora. Na jedné stěně vidí bílý kříž s vyobrazením Ježíše a pod ním na podstavci stojí mohutná mramorová rakev. Z ní vyčnívá malé čerpadlo, pomocí kterého kněz stáčí svěcenou vodu do lahví věřících. Ti jsou přesvědčeni, že pití vody z posvátného sarkofágu má blahodárné účinky. O zásoby svěcené vody z rakve se nikdo nemusí starat, doplňuje se prý sama už více než 400let. Za rok dokáže vyprodukovat až stovky litrů vody!
(Podle legend se rakev občas naplní vodou tolik, že z ní posvátná voda přímo prýští. - Obrázek nahoře)

První doložené zprávy o Sainte Tombe d'Arles-Sur-Tech (svaté rakvi z Arles-Sur-Tech) se objevují na konci 16. století. Její historie je však mnohem starší. Samotná rakev pochází zřejně ze 4. či 5. století. Někdy během 10. století pak údajně slouží jako dočasné úložiště pro ostatky dvou perských mučedníků a patromů města Arles-Sur-Tech. Abdona a Sennena. Na počátku 3. století, v dobách císaře Diokleciána (244 - asi 312) a jeho hrubého pronásledování křesťanů, jsou tito dva odsouzeni k trestu smrti v aréně. Mučedníci nejprve čelí předhození divokým zvířatům. Ta se jich však jako zázrakem ani nedotknou. Nakonec jsou zabiti gladiátory. Byly to právě jejich ostatky, co propůjčilo rakvi její záhadnou moc? Jenže o tom, že se někdy skutečně nacházely v sarkofágu jihofrancouzské osady, neexistují žádné důkazy. Jejich dočasné uložení zde se pouze předpokládá.Nejzajímavější vlastností vody z posvátné rakve je její úžasná léčivá síla, která prý zbaví těžkostí i smrtelně nemocné.
,,Guillaume de Gaucelme, šlechtic z Tailletu, který zemřel v roce 1204, tvrdil, že byl vyléčen z rakoviny obličeje, díky aplikacím vody ze sarkofágu," uvádí současný francouzský fyzik Daniel Beysens.

A jsou doloženy další četné případy zázračně uzdravených. Jedním z nich je příběh francouzského opata Bérengera Sauniera (1852-1917). Roku 1909 dostává do péče novorozeného chlapce, který je těžce nemocný. Rozhodne se proto vydat se s ním do Arles-Sur-Tech a tam ho omývat vodou z proslulé mramorové rakve. Zatímco rodina je přesvědčena, že chlapec zemře, dítě se začíná zázračně uzdravovat.
V upomínku na tuto událost je chlapec pokřtěn jménem Abdon a Sauniere o něj dále pečuje jako o vlastního syna. Dokonce později podává formální žádost do Vatikánu, aby byl tento zázrak ofiicálně uznán církví.
Byl opat natolik přesvědčen o léčivé síle posvátné vody? Mnozí ho spíše obviňují z pokusů vytvořit z Arles-Sur-Tech poutní místo a zajistit si tak zdroj příjmů. Stojí tedy za celým zázrakem právě tento úmysl?

Legendy tvrdí, že rakev se denně naplní až několika litry svěcené vody. Její složení se prý výrazně liší od přírodních vod z regionu. Samotný sarkofág je zhotoven z jednoho kusu mramoru a stojí na dvou podstavcích. Jeho stěny a víko jsou 10 centimetrů silné. Jen na boční straně je později vytvořen malý otvor, kterým kněží může prostrčit hadičku a pomocí čerpadla vodu stáčet do nádob věřícím. Kde se ale tekutina bere? Jde snad o pouhou dešťovou vodu?

V letech 1961 a 1998-2001 probíhá několik experimentů, v nichž se vědci snažili uvést nadpřirozený výskyt tekutiny na pravou míru. Shodně docházejí k závěru, že se vše děje přirozenou cestou!
Podrobný průzkum kamenného útvaru ukázal, že na víku se nacházejí asi 1-2 milimetry široké prohlubně, které se při dešti naplní vodou a během 45 vteřin se zase vyprazdňují. Takto voda zřejmě prosakuje do rakve. Její dno a stěny pak mají propustnost nižší, a proto se v ní udržuje. Zároveň se na dno rakve dostávají částečky prachu, které v něm ucpávají póry. Dešťová voda tedy může dovnitř, ale ven už ne. A velký vliv mají také páry. Vzduch proudí dovnitř místy, kde víko zcela nepřiléhá. Jelikož si rakev udržuje nižší teplotu, uvnitř tyto páry zkapalní.
Je ale takové vysvětlení správné? Tolik náhod najednou by mohlo být považováno za zázrak!

,,Po asi třech letech sbírání dat, jsme došli k závěru, že výroba vody, což představuje asi 200 litrů ročně, vzniká z bilance mezi dešťovou vodou, kondenzací a odpařováním. Vady těšnění zajišťují proudění vzduchu. Kondenzace je téměř šestkrát vyšší než odpařování a podílí se asi z 10% na celkové produkci vody," vysvětluje Daniel Beysens, který se na experimentech podílel.
Zůstává však otázkou, zda je tato souhra přírodních jevů schopná zapříčinit produkci tak velkého množství vody. A navíc léčivé! Jsou spontánní uzdravení jen otázkou víry? Jenže jak vysvětlit vyléčení nemocí, s nimiž si ani moderní věda ještě neví rady? Navzdory vědeckým výzkumům tak pro mnohé věřící zůstává svatá rakev v Arles-Sur-Tech důkazem nadpřirozených božích sil.


Voda z této rakve údajně vyléčila i smrtelně nemocné věřící. Její léčebná síla dodnes nebyla vysvětlena.

Kam dál:
• Kontakt: redakce@aluska.org
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
 


Komentáře

2 Alue Alue | 15. října 2015 v 14:49 | Reagovat

[1]: Díky, to je ale velká čest být s ním ve stejné škatuli, dostal taky bludný balvan :D

3 Ykka Ykka | E-mail | 15. října 2015 v 18:10 | Reagovat

Koukám, že ty balvany asi začnu sledovat, zdá se, že to dostávají samý docela zajímavý projekty :)

4 Jarek Van Ek Jarek Van Ek | E-mail | 15. října 2015 v 20:52 | Reagovat

Být v klubu nositelů Bludného balvanu je velká pocta, důkaz kvality :-)

Pokud jde o schopnost uzdravení, pomineme-li falešný efekt léčby formou potlačení symptomů,  je to zajímavé téma.  Třeba to, co moderní medicína prezentuje v onkologii jako úspěšnost je zpravidla jen prodloužení délky života za problematické kvality. Připomenu, že za placebo je považováno to, co není účinnější než u 30 % testovaných osob. Proč je to procento tak vysoké u barevného bonbónu, vypadajícího stejně jako testovaný lék? Není to záhada? Není. Schopnost samouzdravení má naše tělo. Vnitřně cítím, že tato schopnost je úspěšně aktivována, je-li naše vědomí v souladu s duší :-)
Pokud světec dosáhl duchovní síly Avatara, vysokých vibrací,  je i místo jeho uložení touto energií ovlivněno. Určítě znáte případy,  kdy někteří pohřbení světci neprošli procesem rozpadu těla,  jsou ve svých rakvích neporušeni.
A ještě jeden argument pro zatvrzelé materialisty, setrvávájící v mainstreamu, co tzv. spontánní vyléčení. Při rozhovoru s jedním významným lékařem,  nebudu jmenovat, jsem se dozvěděl, že provedl asi 600 extrémně těžkých chirgických operací. Asi v 16 případech,  kde byl medicínský výhled jako stav neslučitelný s životem, došlo k nevysvětlitelnému a nepochopitelnému spontánnímu vyléčení. A pacienti žijí déle než 10 let. Sám si to vysvětluji tak, že pro uzdravení byla rozhodující síla naší spirituality, souladu vědomí a duše. A do této oblasti patří i energie Avatarů.

5 .lak .lak | 16. října 2015 v 0:24 | Reagovat

Jednou jsem nabral vodu z pramene na odkazu a poté při vaření na kafe zhoustla na polévku a teda to kafe chutí nebylo a nevypil jsem to, ochutnal asi dva doušky... hmm nešmakovalo, divný dojem mi zůstal. Nabral jsem to z přítoku, ne ze skruže.
http://www.estudanky.eu/111-cervena-studanka

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama