V e-shopu Alue.cz přibyly nové druhy Energetických krystalů. - K dispozici ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 20.10.

Co povraždilo nevinné studenty na Hoře mrtvých? / DOPORUČUJI

7. října 2015 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Záhady
Pozor, strašidelné. Nečtěte před spaním.
Na přání čtenářů publikuji ,,na zkoušku" v rubrice Záhady podstatně peprnější článek s kontroverzním závěrem.

Krvavá jatka, která se odehrála při výstupu na horu Cholat Sjachyl, děsí i po více než padesáti letech. Skupina deseti studentů se na sklonku ledna 1959 vydává vstříc adrenalinové vysokohorské turistice. Mezi hřebeny si však pro ně přijde smrt. Nález jejich těl šokuje i zdejší otrlé lovce, kteří jsou u mrtvých jako první. Kdo, nebo co řádí na vrcholku, který se už nikdy nezbaví děsivého přízviska Hora mrtvých?

Obyvatelé Jekatěrinburgu se na konci dubna roku 2013 naposledy rozloučili s pětasedmdesátiletým Jurijem Judinem (1937-2013), jediným přeživším účastníkem turistického pochodu na severním Uralu z roku 1959. Tehdy totiž předčasně odjíždí domů kvůli nevolnosti. Tajemná a dodnes nevysvětlitelná smrt devíti jeho druhů při výstupu na Cholat Sjachyl (Horu mrtvých) dodnes dráždí fantaziii ruských i zahraničních anatérských badatelů. Co všechno Judin prozradil a o čem můžeme jen spekulovat?

Djatlovova expedice, nazvaná podle jejího vůdce Igora Djatlova (1943-1959) má v únoru 1959 vyvrcholit výstupem na Horu mrtvých, vysokou 1079 metrů, v severní části pohoří Ural v blízkosti hory Otorten. S devítičlennou skupinou však záchranáři najednou ztrácí rádiový kontakt. Vydávají se proto turisty hledat. To, co najdou, je však doslova šokuje. Studenti jsou mrtví. Mají zpřerážené končetiny a rozbité hlavy, někteří jsou popálení, a jedné oběti dokonce chybí jazyk. Stan, v němž expedice nocovala, je protržený zevnitř. Turisté v tricetistupňovém mrazu z neznámých důvodů opustili nocleh, a dokonce bosí, přestože museli vědět, že se tím odsuzují k smrti. Známky boje však vyšetřovatelé na místě nenašli.Kolem jedenácté hodiny večerní, 2. února 1959, zřejmě muselo Djatlovovu výpravu něco strašlivě vyděsit. Členové skupiny nejprve rozřezávají stany a zděšeně prchají kopcem dolů. Na sobě mají minimum oblečení, někdo je dokonce jen ve spodním prádle a bos. Zastavují až zhruba 300 metrů od tábořiště, což později deklarují stopy ve sněhu. Podle poranění na rukou se lze domnívat, že Juril Dorošenko (1937-1959) a Georgij Krivoniščenko (1934-1959) se pokoušeli vyšplhat na borovici, pod kterou se všichni táborníci uchýlili.
Trojice Igor Djatlov, Zina Kolmogorovová (1936-1959) a Rustem Slobodin (1935-1959) se místo toho vydává zpět ke stanům, kam ovšem ani jeden z nich nemá sílu dojít. Umrzají každý na jiném místě.
Strašlivé podchlazení zažívá i zbývající čtveřice ve složení Nikolai Thibeaux-Brignollel (1934-1959), Alexander Kolevatov (1933-1959), Ludmila Dubininová (1937-1959) a Alexander Zolotariov (1921-1959). Jejich cesta k lesu, kde se snaží najít úkryt, je ovšem navíc poznamenána smrtelnými ataky, které pocházejí od neznáného nepřítele. Míra jejich zranění je naprosto devastující.

Výprava se loučí s Judinem, který se před neštěstím od skupiny oddělil a odjel domů kvůli zdravotním obtížím. Za pár hodin kromě něj všichni zemřou.

Existuje celá řada teorií a možných vysvětlení tragédie, zde jsou některé z nich:

Smrtonový zásah UFO?
Mohly za masakrem stát mimozemské síly? Podle archivních záznamů získává hlavní sovětský vyšetřovatel případu Lev Ivanov výpověď od skupiny turistů, kteří táboří ve stejnou dobu jako Djatlovova výprava v oblasti zhruba 50 kilometrů od Cholat Sjachyl. Tehdy údajně pozorují jakési podivné oranžové koule. Nutno podotknout, že v oblasti byl tento nevysvětlitelný jev několikrát spatřen už v minulosti. Stejně tak se objevuje v onu osudnou noc nad Horou mrtvých!

Sám kriminalista Ivanov věří, že záhadné koule mohou mít s tragédií z roku 1959 nějakou souvislost. Turisté se prý možná přimotali k jakémusi mimozemskému pokusu, který se vymkl kontrole. Ovšem pokud by tomu tak bylo, nelogicky působí skutečnost, že studenti prchali rozřezanými stany ven. Koule létající po nebi by přece museli vidět zvenčí. Nebo je snad neznámé objekty napadly uvnitř? V roce 1990 v jednom z četných rozhovorů Ivanov prohlašuje, že mu bylo nařízeno případ uzavřít, výsledky uložit do trezoru a kauzu klasifikovat jako nevyřešenou. Proč?

Byl to Sibiřský Yetti?
Členové expedice si vedou pravidelný deník. Zápis z 1. února však nemá žádné další pokračování. Následující den, který se mládeži stane osudným, do zápisníku nikdo nic nenapíše. Přesto se údajně později kdesi objeví vytržený list papíru, na kterém je v horní části velkými písmeny napsáno: ,,Od této chvíle již víme, že sněžní muži existují!" Není vyloučeno, že list papíru pochází z deníků. Jedná se o poslední vzkaz některého ze studentů? Nebo jde o podstrčený podvrh?

Sněžní muži, které autor vzkazu zmiňuje, jsou prý spatřeni i v blízkosti oblasti Cholat Sjachyl. Tzv. Sibiřský yetti ale nemá na svém kontě žádné lidské životy. Tedy zatím. Někteří badatelé se domnívají, že v případě Djatlovovy skupiny mohl sněžný muž sehrát roli nahodilého zabijáka. Myslí si, že turisté možná uslyšeli řev tohoto tvora, což je velmi vylekalo a donutilo k zoufalému útěku do mrazivé noci. Podle této teorie lze také vysvětlit rozsáhlá zranění většiny členů týmu, především surově přelámaná žebra a rozbité lebky.

I tato teorie má však své ale. Pokud připustíme, že yetti existuje, není příliš pravděpodobné, že by se umně zbavil všech stop a nechal věci svých obětí, zejména jídlo, nepovšimnuté. Stejně tak není jasné, proč by zohavoval těla obětí včetně vyříznutí jazyka. Co ale onen tajemný vzkaz?

Vojenský experiment?
Důležitým faktem v celém případu je, že na oblečení mrtvých jsou objeveny stopy radiace a jejich pokožka je údajně nepřirozeně oranžová. Mohlo jít o výsledek nějakého pokusu sovětské vlády?
Lesník Micheil Ognějev, který zrovna pracoval poblíž místa neštěstí, tvrdí, že případ Djatlovovy skupiny není první svého druhu.
,,Stalo se tak již v minulosti. Byli tu dva lovci, kteří náhle zmizeli v roce 1958 a našli je až za 3 týdny omrzlé a polonahé. Oba měli podivnou, oranžovou barvu kůže."
Ani přizvaní odborníci si s úkazem neví rady. Existuje nějaká spojitost mezi dvěma po sobě jdoucími případy? Co v horách masakruje lidské oběti?

Stopy radiace na oblečení nebožtíků jsou oficiálně vysvětleny tím, že někteří studenti pracovali v laboratořích s radioaktivními látkami a uvedené množství mělo být zbytkem této studiní praxe. Kde tedy skutečně vězí pravý důvod strašlivé smrti?

Jedna ze spekulací hovoří o tom, že poblíž tábora studentů mohlo dojít k náhlé explozi vojenské trhaviny. Ta prý možná uvolnila lavinu, jež nebohé mladé lidi umrtila. Ale existuje i další možnost.
,,Co se stalo s Djatlovovou skupinou, je jistě nešťastné, ale nesouvisí zřejmě s nějakým vražedným běsněním. Myslím, že nejlepším vysvětlením je fenomén infrazvuku (akustické vlnění, jehož frekvence je tak nízká, že ho lidské ucho není schopné zaznamenat). Neexistuje také žádný důkaz, že by za tragédií mohla být příkladně lavina," tvrdí současný americký publicista Robet V. Reich. Použila snad sovětská armáda v místě tajné infrazvukové zbraně?

Pomník postavený devíti mrtvým členům Djatlovovy expedice.

Pobili je místní divoši?
Deník jednoho z členů turistické skupiny obsahuje zápis z 30. ledna, kde se píše: ,,Mansi, Mansi, Mansi. Tohle slovo si opakujeme při rozhovorech stále častěji." Na severský kmen, který se mimochodem po tragédii účastní pátracích akcí, však incident půjde jen těžko shodit. Jeho členové by pravděpodobně po útoku v drsné oblasti nenechali stan plný kořisti. Nebo snad ano?

Na počátku všeho může být pouhá nevědomost. Když se členové výpravy připravují na vzrušující výstup, zřejmě netuší, na jaký kopec vůbec chtějí stoupat. Podle ruského badatele Vadima Černobrova (*1965) totiž jméno Cholat Sjachyl v překladu z jazyka Mansijů (původní místní národ s finskými kořeny) znamená Hora mrtvých mužů! Můžeme spekulovat, zda hora dostala své jméno jako výstrahu před neznámým nebezpečím.

To, že desítka turistů nějakým způsobem vyprovokovala divoké Mansije, nelze vyloučit. Vše tedy mohlo proběhnout i takto: Rozzuření domorodci zaútočí na nic netušící expedici a poničí stan. Poté, co většinu lidí z týmu pochytají, násilně je svléknou a ženou je dolů po svahu k borovici. Tam si mladí lidé jako svou jedinou naději rozdělají oheň. Teplo je však nedostačující a Doroshenko s Krivonishenkem na následky podchlazení umírají.
Djatlovovi, Slobodinovi a Kolmogorové nezbude nic jiného, než se pokusit vrátit zpět k poničenému stanu, kde mají teplé oblečení. Svou cestu ale už nedokončí. Slobodin dostane ránu do hlavy pažbou od pušky či jiným těžkým předmětem, která je tak silná, že mu rozdrtí lebku. On a jeho přátelé poté podléhají chladu a zraněním. Stali se obětí toulavého kmene Mansijů, který v oblasti žije a je znám svým nevybíravým chováním?

Vraždil Judin?
Podle další teorie by vrahem skupiny mohl být jediný přeživší, Jurin Judin. Ten se totiž těsně před pochodem na Horu mrtvých od zbytku expedice odděluje a vrací se kvůli zdravotním obtížím domů. Jaký by mohl být jeho motiv? Nic jiného než záchvat šílenství zřejmě nelze připustit. Kromě společného studia spojuje desítku mladých lidí i velké kamarádství. Pokud by skutečně měl Judin celou výpravu na svědomí, jednalo by se o nejhorší masovou vraždu vykonanou jediným člověkem v průběhu 50. let minulého stolení.

Na podporu vyřešení incidentu vzniká Madace Igora Djatlova, která usiluje o objasnění záhadného případu a celou dobu s Judinem úzce spolupracuje. ,,Nesmíříme se s tímto stavem. Chceme přesvědčit současnou ruskou garnituru, aby případ znovu otevřela," prohlašuje šéf společnosti Jurij Kuncevič.
A Judin mu přitakává: ,,Pokud bych měl možnost položit Bohu jen jednu otázku, bylo by to: Co se skutečně stalo s mými kamarády tehdy v noci?"
Mluví takto jen proto, aby utišil své černé svědomí, nebo se konspirace o jeho vině zakládají na hluboké nepravdě?

Při záchranné misi byly nalezeny rozřezané stany, expedice z nich v hrůze vybíhala ven, všichni bosi a bez oblečení. Vyděšení utíkali do tmy a do mrazu.

Jak to vidí Alue, aneb Rozuzlení
Veřejnosti je záměrně utajen jeden velice důležitý a klíčový fakt, se kterým nemohou počítat ani ti nejlepší vyšetřovatelé své doby. V okolí Uralu se totiž nachází vícero míst, kde existují vstupy do paralelních světů. Tyto vstupy se otevírají v určitých časových intervalech, většinou v noci, ale někdy i za dne.
Podobných míst je na naší planetě celá řada. Například v Libyi jsou místa, kde je v noci zakázáno se pohybovat. Muammar Kaddáfí (1969-2011) za svého života dokonce dohlédl na to, aby tato místa byla na noc zavřená závorami. Fungují totiž jako malé bermudské trojúhelníky s časoprostorovými bránami. Pokud se do nich omylem dostane člověk, zmizí beze stopy bůhvíkam.
V okolí Uralu se nejedná o časoprostorové portály, ale o mezidimenzionální portály.
Není proto vyloučeno, že se před půlnocí jeden z těchto portálů otevřel přímo v místě, kde tábořila Djatlovova expedice a z něj vystoupily velice agresivní bytosti s nelidskou sílou.
Existují dva způsoby, jak takový portál může fungovat. Buďto z něj vystoupí bytosti do naší reality, nebo se prolnou dvě reality na omezenou dobu. Vzhledem k tomu co se o tragédii na Hoře mrtvých ví, je více pravděpodobné prolnutí dvou realit, na určitou dobu a pouze v určitém místě.
Proč byly stany rozřezány zevnitř? Je logické, že pokud nečekaně do stanu strčí hlavu něco takto strašlivého, nemohou studenti utíkat vchodem, ale popadnou co je po ruce a udělají si alternativní únikovou cestu. Díry mohou být i stopy po útoku záhadných bytostí přímo uvnitř stanu.
Tomuto vysvětlení odpovídá fakt zmíněný již v první teorii, a to jsou pozorování záhadných oranžových světel. Nápadná je i nevolnost jediného přeživšího Jurija Judina. Mohl být snad citlivější než ostatní a reagovat na změny energií, které otevření portálu předcházelo? Nebo to byla intuice? Proč ale měli nalezení studenti oranžovou kůži? - Inu, nikdo z nás neví, do jaké reality se vlastně dostali a jaké tam panovaly podmínky.

The mysterious Dyatlov pass deaths - Pictures and story

https://youtu.be/T0BiQAeaHZs

Popisek k videu: Fotografie, které si výprava pořizovala během své cesty, místa činu, obětí a krajiny v Uralské oblasti. Fotografie v čase 3:05 je poslední fotografií z fotoaparátu expedice. Dodnes nikdo netuší, co je na fotografii zachyceno, ani kdo a kdy přesně ji vyfotografoval.

Kam dál:
• Kontakt: redakce@aluska.org
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu http://aluska.org/
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! - Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí" níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? - Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

 


Komentáře

1 Remi Remi | 7. října 2015 v 7:58 | Reagovat

Alue, to je příliš strašidelné!😂😅 Já i když vím, že se pak budu bát, stejně mi to nedá a musím číst.. .

2 lenka f lenka f | E-mail | 7. října 2015 v 8:31 | Reagovat

No o téhle události jsem už shlédla nějaký dokumentární film kdysi, bylo to myslím na National geografic a bylo to strašně zajímavé. Další bližší podrobnosti si už bohužel nevybavuju. Těch dokumentů bylo víc, třeba i o trolech.

3 Kirja Kirja | Web | 7. října 2015 v 9:10 | Reagovat

Ty mi čteš myšlenky! Zrovna nedávno jsem si o tom četla a říkala jsem si, jak to asi ve skutečnosti bylo...
Doufám, že bude víc takovýchhle článků!:)

4 Alue Alue | 7. října 2015 v 10:38 | Reagovat

[1]: A to já se ještě speciálně vyvarovala a nedávala sem obrázky mrtvol, aby to nebylo zbytečně nechutné... (negoogli to)

[3]: Bude :) Ale ne vždy je k tomu co dovysvětlit, podle toho jaké je zrovna téma.

5 BE BE | 7. října 2015 v 10:40 | Reagovat

Nepotrpím si na záhady.
Boli to študenti, či turisti, chceli mať "stužkovú" na výnimočnom mieste ?
Určite vedeli o chýroch o tejto hore, tak načo tam liezli ?
Dostali , čo vyprodukovala už vopred ich myseľ.

6 mariankosnac mariankosnac | 7. října 2015 v 12:04 | Reagovat

Dyatlovova výprava na Sibiř: CO ZAHUBILO RUSKÉ POLÁRNÍKY? Je viníkem plazmoid?

http://magazin2000.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=748:ruspol&catid=71:cis-262013

7 Josef Josef | 7. října 2015 v 19:04 | Reagovat

Díky moc za tento článek a velmi zajímavé rozuzlení.
Další, neméně zajímavou teorii nabízí kniha Dead Mountain: The Untold True Story of the Dyatlov Pass Incident.
Autor se sám vydává po stopách členů Dyatlovovy výpravy ve snaze zjistit, co mohlo být příčinou jejich tragického konce.

http://www.amazon.com/Dead-Mountain-Untold-Dyatlov-Incident/dp/1452140030

8 Jiskra Jiskra | 7. října 2015 v 19:35 | Reagovat

Děkuji! Záhady mám ráda a nemám pocit, že je to příliš děsivé. Doufám, že v psaní podobných článků budeš pokračovat.

9 LenkaL. LenkaL. | 7. října 2015 v 21:07 | Reagovat

Hmmm, ptám se proč, copak si zasloužili takovou smrt? Brrr...at už to bylo cokoliv. Navíc, kdyby to vážně byli ty agresivní bytosti, to mají vážně až takovou moc? že prostě si tady mužou vraždit/dělat jak chtějí...

10 mariankosnac mariankosnac | 7. října 2015 v 21:19 | Reagovat

Hory v tejto časti nesú názvy, ktoré im dal miestny kmeň Mansijov. Keď si to preložíme, najvzdialenejší bod expedície znamená „Nechoď tam“ a ešte odstrašujúcejšie pôsobí len desať kilometrov južnejšie „Hora mŕtvych“.

Väčšina tiel, napriek drsným zraneniam, neniesla stopy po boji a nenašli sa žiadne stopy že k stanu niekto prišiel. Takže útok nejakích ľudí či Yettiho by som vylúčil, jedine že by ten Yetti po sebe zahladzoval stopy. Armáda v tom nebude, to by ich nechali zmiznúť a nikto by sa nič nedozvedel. Musela na nich zaútočiť nejaká sila s ktorou si nevedeli poradiť. Zaútočilo to zhora, teda UFO, plazmoid, lavína a ultrazvuk?

Ljusja Dubininová nemala jazyk, odkusla si ho v panike sama alebo jej ho niekto vytrhol? Ale pro upřesnění – šlo nejen o jazyk, ale i o další měkké části úst. Na svědomí to prý měly mikroorganismy z blízkého potoka, kde byla Ljusja nalezena a také čas, neboť k jejímu objevení došlo až v květnu. (v únoru bylo nalezeno pouze pět mrtvých od mrazu.).

Je známé, že tření hory sněhu o podklad může vyvolat infrazvukové vlny. Ano, ten infrazvuk, který je odpovědný za bezdůvodný strach námořníků při „zvuku moře“ a ti v panice loď opustí.
Lavina, která zasáhla stan, nebyla tak ničivá, jak se uvádí, ale provázely jí infrazvukové vlny. Ty vyvolaly strach a paniku, možná i halucinace. Lidé se zbavili sami oděvů a způsobili si různá zranění, a poté se rozprchli do okolí. To vše za silného větru a mrazu. (Možná byl zdrojem infrazvuku i vítr.) Je otázkou, co všechno tento stav vyvolal, možná i útok na Ljusju a její ústa. Ti, kteří se z tohoto stavu vzpamatovali rychleji, se od pološílených druhů vzdálili a založili oheň. Zbývá vysvětlit oranžovou pokožku. Je možné, aby silné halucinace vyvolaly i fyziologické změny na kůži? Ano, lidem v hypnóze lze způsobit různé změny na kůži, aniž by k tomu byl důvod.

Alebo to bola bytosť z inej dimenzie, démon, ktorý zaútočil v stane? K tým démonom som našiel zaujímavý komentár: "Vzpomínám si, jak nám teta vyprávěla, když jsme za ní, jako menší, jezdívali do Tury příběhy o démonech. Prý vypadají, jako obyčejní lidé a živí se buď lidmi samotnými nebo jejich pocity, vzpomínkami atd.: Jednou, když ještě byla babička mladá, ztratilo se z Tury několik lovců a skupinka dalších se je vydala hledat. Našli je. Jeden jako by uhořel a ostatní byli rozlámaní jako by je někdo zmačkal. Vyšetřovali to i nějací lidé z Moskvy a nic."

Zaujímavé je že niečo podobné sa ten rok stalo aj na južnom póle, ako sa píše v článku v komentári [6]:

11 M. M. | 8. října 2015 v 9:57 | Reagovat

Aluško neuraž se, ale poslední dobou tu těch článků přibývá stále méně a samá taková témata....

Brala bych třeba zas nějaký článek o zdravé výživě a celkově o zdravém životním stylu. Kdysi jsi tu slíbila článek o tom jak si udržuješ váhu, co jíš atd.

Prostě mi tu už delší dobu chybí o zdraví atd. něco Tvého, nezkopírovaného

12 Alue Alue | 8. října 2015 v 10:17 | Reagovat

[11]: Když dávám častěji zdraví, někomu to vadí. Když uberu zdraví a přidám záhady, zase si někdo stěžuje. - Mimochodem ty jsi ten článek asi nečetla, protože tento není obyčejný kopírák, nebo opis. Co ten závěr? Mimochodem měl dvojnásobnou čtenost, takže o záhady zájem určitě je.

.... Zdraví bude zítra.

Článků méně není, vychází každý den, nebo každý druhý den podle jeho důležitosti a délky. Vem v úvahu, že já ještě teď zároveň stavím nový web, mám toho hodně a ještě stíhám dávat dokupy pecky jako je tahleta.

Na ten článek o jídle a váze jsem zapomněla díky...

13 Alue Alue | 8. října 2015 v 10:18 | Reagovat

[11]: ... a ještě máš víceméně denně aktualizované dvě okénka. Čili nový obsah je každý den, často dokonce hned na třech místech!

14 Milena Milena | E-mail | 8. října 2015 v 10:39 | Reagovat

Ja ten clanek cetla prvne pred dvema roky, ale teprve ted mi ta zminka o plazmoidu evokovala stary zazitek. V roce 1992 jsme bydleli v Praze v prizemnim domecku. Byl brezen a venku zacala takova ta snehova boure. Ja stala u okna a nad telefonnima dratama jsem najednou uvidela kouli velikosti pomerance. Byla oranzova, blikala jak oharek cigarety ve tme. Letela rovne, ale najednou se otocila o 90 stupnu smerem ke mne. Zastavila se v urovni mych oci a ja mela pocit, ze je to zivy organismus. Vedela jsem, ze nesmim otevrit okno, stala jsemuplne paralyzovana. V tu chvili pres televizi zacaly behat pruhy. To mi pak rikali moje deti. Nemohla jsem se chvili pohnout, bylo mi horko a divne. Najednou ta koule se odpojila a odplula podel domu pryc. Pak jsem se teprve mohla pohnout. Volala jsem tehdy do radia, kde bezel porad o zajimavych vecech mezi nebem a zemi. Tehdy tam byl pan Grygar, to jsem jeste nevedela co je zac. Rekl mi,ze to mohlo byt neco co se vyskytuje v pralese, ale ne u nas. Takze mi vubec neodpovedel - nic nevedel. No je to zazitek uz delsi dobu, ale vidim to jak dnes.
Jinak ted bydlime na vsi, kam jsme se pred 9 roky prestehovali. Jsme uplne na konci, neni tu ani verejne osvetleni, kolem domu mame plot, nikdo se sem nedostane. Pred 4 roky jsem sla vecer spat, muj muz  uz spal. Zhasla jsem a sla po schodech nahoru. Otocila jsem se a na podlaze jsem videla bledemodre svetlo asi 15 cm v prumeru, jak krouzi po podlaze. Vsude byly zatazene zaluzie. Strasne jsem se lekla, rozsvitila, ale nic tam nebylo. Memu muzi jsem to radsi nerikala. Asi za 2 roky mel stejny zazitek s timtp bledemodrym svetlem on. Bylo to take vecer, kdyz zhasl. Vzbudil mi cely vyjeveny.  Teprve pak jsem mu rekla o tom mem zazitku abych ho ukldnila. Jeste zajimave bylo, ze se nam na drevenem stole v tom pokoji spojenem s kuchyni objevila vypalena kola do stolu a na kuchynske drevene desce take. Byla stene velka jako to svetlo. Museli jsme to prebrousit. Upozornuji, ze od zadneho hrnce ani panvicky to nebylo. Davam pod vse prkynka a ani prumer neodpovidal memu nadobi. Nikdo s nami jiny zde nebydli. Tak ted co to bylo. Rada bych znala nekdy odpoved. Jinak jsem tu mela jeste jine zazitky, ale treba nekdy priste.

15 M. M. | 8. října 2015 v 11:07 | Reagovat

[12]: Chápu, máš toho hodně. Já vím, že tenhle není okopčený. Reagovala jsem na ten nedávný slovenský článek o zdraví.

Vím, že se nelze zavděčit všem. Říkám to ze svého pohledu. Měla jsem strašně ráda ten seriál o zdravém nakupování atd. Celkově bych ráda ty rady ohledně zdraví a jak si pomoct sama, protože nad lékaři jsem už zlomila tak trochu hůl a potřebuju vědět jak si pomoct co nejvíc sama.

Na netu jsou sice nějaké obecné články a rady, ale já mám prostě ráda Tvoje články a věřím jim víc, než nějakým radám z Blesku.

Jinak Ti přeju ať jsou starosti s novým webem brzo za Tebou a ať se vše vydaří jak má.:)

16 Alue Alue | 8. října 2015 v 11:18 | Reagovat

[15]: Tak zítra ne... překopu obsah a dám sem svoje nové video o andělském vnuknutí - to tě potěší určitě víc :)

Děkuju, vážím si tvého názoru. Je pravda že články o zdraví sice povětšinou kopčím, ale snažím se filtrovat v souladu s tím co znám, nepřebírat koniny a přebírat to co skutečně je podstatné, nebo praktické.

Nový web je super, za poslední dva dny jsme tam udělali dost práce a ladíme, mám z něho pořád větší a větší radost :)

17 Ataris Ataris | 8. října 2015 v 11:45 | Reagovat

Ještě je jedna možnost, že na té hoře je výstup z mimozemských tunelů/či tunelů obyvatel druhé strany planety. Takových je velká spousta a jsou i u nás. Nejčastěji právě na různých horách, ale i na moři apod. Těmito tunely jsou protkány všechny kontinenty a pravděpodobně většina zemí. Svědkové, kteří na ně narazili je popisují jakoby byly vytořeny ze skla (vypálené přímo do horniny technologií, kterou zatím nemáme nebo jen elity). Velice zajímavě o tom píšou zde včetně zaživné historky z Polska: http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=153:tajemne-podzemi-sklenne-tunely-a-babi-hora-ast-i&catid=79:podzemni-zakladny&Itemid=96

18 Tara Tara | 8. října 2015 v 14:27 | Reagovat

[14]:
Z vašeho vyprávění se mi evokuje jedna věc, která mě pokaždé dokáže naštvat. Nepřijde mi zcela v pořádku, že se podle různých příběhů zjeví nějaká cizí bytost z jiné planety u postele, v domě a podobně. Přichází na naši planetu a měli by podle mě respektovat nějaká pravidla, které máme pro změnu my.
Hlavně ty noční návštěvy, které stejnak většinu lidí jen vyděsí a pak nemůžeme hovořit o žádném předávání dat.
Můžete mi to někdo vysvětlit, jestli je nějaká racionální odpověď?
Nepřijde mi to jako maličkost a pokud jsou bytosti natolik vyspělé, že se dostanou až sem, tak "strašit někoho po tmě" mi přijde trochu nelogické. Na jednu stranu je pravda, že se ještě veřejně neukázali, tak si asi říkají, že k těm kterým jdou, to zvládnout, ale prostě mi tady chybí taková ta slušnost, kdo ví, jak to berou. Mně osobně přijde mnohem lepší i pro kominukaci, když někoho chtějí navštívit, tak ať za ním jdou přes den, ne?

19 mariankosnac mariankosnac | 8. října 2015 v 16:24 | Reagovat

[10]: *ultrazvuk - teda infrazvuk. To že sa mohli zblázniť z infrazvuku je asi jediné vedecké vysvetlenie, potom sa rozdelili a jedna skupina si našla útočište pod starým stromom, preto z neho olámali vetve. Tá čo nemala jazyk, mala krv v žalúdku, tak to vyzerá skôr na vytrhnutie/ukusnutie než mikroorganizmy. Je to celé velmi divné. Neviem ako si mohli spôsobiť tie zranenia, to tam bol nejaký Rambo? Alebo to bol démon? Že ich zasypala lavína by som asi vylúčil, lebo ako je možné že niektorích zranila a niektorých nie. A ako by po zasypaní lavínov utiekli tak ďaleko od stanu, s polámaními rebrami či rozbitou lebkou sa tažko uteká. Niečo ich vyhnalo zo stanu a potom to na nich útočilo.

Niečo divné sa kedysi stalo aj u nás. Jeden dedo išiel cez les z jednej dediny do vzdialenej druhej, bolo to na celý deň, nešiel takto prvý krát a cestu poznal. Ale do ciela neprišiel. Našli ho o niekolko dní, živého ale bez oblečenia a úplne pomäteného.

Myslím si že v prírode pôsobia nejaké sily, démoni, ktorí toto výnimočne spôsobujú. Možno kliatba prírodných kmeňov, čo tu kedysi žili.

20 Míra Míra | 8. října 2015 v 16:51 | Reagovat

Nejdřív mi Alue Tvé rozuzlení připadalo dost vtipné a nereálné, přikláněl jsem se spíš k těm vojenským experimentům, ale vysvětlila si to opravdu dobře. Možná že tam ti studenti dokonce šli se záměrem ty portály vidět, nebo nějak napomoct jejich otevření a Jurij Judin byl jediný, kdo se dostatečně bál aby odešel dřív než se něco stalo... pak to svedl na nevolnost :)

21 Eileen Eileen | 8. října 2015 v 17:21 | Reagovat

Existuje film - The Dyatlov Pass Incident, je to samozřejmě horror natočený stylem home videa, ruční kamerou. Je to o skupině studentů z nynější doby, kteří se tam vydávají zjistit, co se tenkrát stalo. Celá záhada je pak právě vysvětlena tajnou vojenskou základnou, kde se ukrývají multidimenzionální brány, takže v tom filmu to je.
Ale měla jsem z něj pěkně nahnáno pak :D

22 Elda Trnimir Elda Trnimir | E-mail | Web | 8. října 2015 v 19:23 | Reagovat

Ježíši, chudáci :( fůj...

23 mariankosnac mariankosnac | 8. října 2015 v 19:30 | Reagovat

[21]: Ten horor si určite pozriem i keď nič moc sa od toho očakávať nedá. Tu je celkom dobrá recenzia
http://recenzie.tvorim.net/nezaradeny-horror/1146-zahada-hory-mtvych-2o-

24 Mára Mára | E-mail | 10. října 2015 v 13:15 | Reagovat

Super článek Aluško :) Děkuju

25 mariankosnac mariankosnac | 16. října 2015 v 15:04 | Reagovat

Budú za tím tie oranžové gule, od nich sú obete tak opálené do oranžova. Keď sa tá svetelná gula priblížila k stanu, videli cez látku stanu svetlo a to ich vystrašilo. Možno im vletela aj do stanu, stal sa vraj i prípad keď gulový blesk vletel do lietadla a nič sa nestalo, kým nevybuchne nespôsobí škodu. Rus čo skúmal telá zistil že boli zasiahnuté silou ako keď auto narazí rýchlosťou 80 km/h do steny. To by mohlo odpovedať nárazu letiacej gule energie.

Alue aj tvoja teória je dobrá, len tie diery v stane asi nebudú od nejakej potvory. Keby tam bola tak agresívna škrábajúca potvora tak by asi aj telá mali byť značne poškriabané. Skôr by to sedelo na démona ktorý dokáže vstúpiť do človeka a rozdrtiť mu kosti. Prečo tam behali vyzlečený po snehu? Síce rusi niečo vydržia, ale muselo tam byť -30. Boli posadnutí diablom, popili vodku?

26 Algol Algol | 17. prosince 2015 v 9:52 | Reagovat

Když čtu příspěvky některých, tak mam pocit, že jim není víc než deset let.
A taky nechápu tu krávu co tu otravuje se zdravou výživou.

27 Šárka Šárka | 29. dubna 2016 v 22:58 | Reagovat

zajímavý...hlavně,že tam byli všichni nazí,ale v tom videu jsou oblečení..

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama