V e-shopu Alue.cz přibyly nové druhy Energetických krystalů. - K dispozici ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 13.10.

Video: Andělé mě navedli na super nápad! / DOPORUČUJI

9. října 2015 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Filmy od Alue
Na motivy mých snů vznikají dvě skladby!!
Koncem září se mi stalo něco velmi neobvyklého. Byla kolem toho spousta radosti, vzrušení, dojmů, emocí a slz... Protože je pro mně zážitek tak neobvyklý a emoční, rozhodla jsem se dát mu více prostoru, místo článku ho povyprávět na video a sdílet s vámi svoji radost ze vzniku nového ,,projektu"!

Andělé mě navedli na super nápad!

https://www.youtube.com/watch?v=55JqM-4wckE

..... A tak se v blízké době můžete těšit na speciální hudbu ,,z nehmotných sfér" :) ....Ani by mě nenapadlo, že dokonce přímo při tvorbě videa budu mít další zvláštní zážitek. Měla jsem později dilema jestli to vystřihnout úplně, protože ta chvíle ,,ticha" měla dost minut (pro mě to nebylo žádné ticho, ale na kameru se to jako odmlka zdá), ale nakonec jsem si řekla že nebudu stříhat úplně všechno a nechám to jet víceméně přirozeně.

Přikládám ještě značně zkrácené e-maily (možná pro vás, ale možná spíš pro sebe, aby mi to nezmizelo v historii a mohla bych se k tomu ještě zpětně vracet)

,,Ahoj Verčo,
Já mám pro tebe takovou trochu podivnou nabídku. Napadlo mě to předevčírem když jsem šla z pošty a přemýšlela nad tvou hudbou, ale říkala jsem si že ne, že je to blbost. Ale teď ráno prostě neodolám a nabídnu ti to.
Já bych pro tebe měla námět na dvě písničky. Obě se mi zdály nad ránem.
Ta první před řadou let - ale pořád si ji dobře pamatuji. A ta druhá se mi zdála zrovna teď ráno, tak se to snažím napsat do not aby mi náhodou nevypadla. Ale snažím se ji zpívat a hrát na flétnu, tak snad tam zůstane :)
Mám prostě sny s hudbou, ale když to okamžitě nezaznamenám, tak to po probuzení zapomenu. Zdá se mi i taneční, klasika, epická hudba, prostě všechno.... Dneska jsem schválně držela ten sen v hlavě, i jsem soustředěním zesílila zvuk a zpívala spolu s tím sborem abych si to zapamatovala, pak jsem z toho snu rychle vyšla a hned běžela pro papír :D
Ty písně nejsou kompletní, mám pouze začátky, základní melodie, nebo spíše refrény. Je to tak na 2-3 řádky not, půlminutka max. Zbytek by se k nim musel dodělat, ale jsem si jistá že kdyby se ti ty návrhy zalíbily, tak bys neměla problém ty písničky doladit. Já nejsem skladatel, jenom poslouchám co lítá v těch nehmotných sférách, ale ty jsi toho složila... tak ty určitě budeš vědět :) Moje náměty přesně sednou na ten styl který hraješ a na tu energii kterou do toho dáváš... (zkráceno)"

,,Ahojky Aluško!
Wow, děkuji za nabídku, moc mě potěšila! :)
Zní to skvěle, mám z toho hezký pocit. Taky se mi občas stává, že něco "slyším" v éteru, ale většinou je to natolik éterické, že to zachytit do hmoty ani nejde. Člověka to pak pěkně štve, že? Takové orchestry, sbory, neuvěřitelné vyhrávky... Kdybychom to uměli transformovat do hmoty, bylo by to neskutečné... Ale kdo ví, třeba se to naučíme? Koneckonců, kdybys to slyšet neměla, tak to neslyšíš a nepíšeš mi... :) Takže jasně, jdeme do toho! Zkusíme to :) (zkráceno)
Tak se těším na odpověd. Přeju krásný den, Aluško! A hlavně nezapomen ty melodie! :D
Verča"

,,Ahoj,
Myslím že by šlo zaznamenat u mne zvukový soubor a poslat ti ho e-mailem, to nebude problém! :)
Ano, orchestry se mi taky zdají, ale pro mne je výkon zapsat obyčejnou melodii, což teprve něco takového. Bez šance!!
.....
Tak mám hotovo a posílám... jsem zvědavá, co na to povíš.
s pozdravem
Alue"

,,Ahoj...
Wow, Aluš, to je bomba!
Od toho, co jsi začala zpívat jsem měla husinu jak blázen :D
Moc se mi to líbí a mám z toho fakt radost. Určitě z toho půjde něco udělat. Tu druhou už mám tak nějak rozvrhnutou a mohla by jít snadno, vzhledem k tomu jakého je lehoučkého radostného charakteru :) a ta první v nahrávce, to je síla. Na tu si chci vyhradit více času a soustředění. Působí na mě opravdu silně možná proto, že mi také zemřela maminka, letos je to 8 let. A teprve nedávno jsem se přestala bát s ní komunikovat a příjímat její poselství, je to tak pár dnů. Přijde mi, jako by i toto bylo jedno z nich, ikdyž to byl Tvůj sen od Tvé mamky... :)
Jinak Aluško, dovol mi popřát Ti nádherné narozeniny! At každičkým okamžikem Tvého života pulsuje láska a radost, at se Ti vždy daří nechávat starosti jooo plynout :) At se Ti ve všem nadále daří, stále lépe a lépe... Máš můj obdiv, jak dokážeš pilně pracovat, sálá z Tebe obrovská vůle a odhodlání a tím neskutečně pomáháš ostatním, to Ty víš, takže Ti přeju, aby se Ti dařilo plnit Tvé poslání i nadále, at jsi zkrátka štastná a zdravá! :)
Pa Verča"

,,Ahoj,
Já jsem se normálně teď rozplakala štěstím, to jsem vůbec nevěděla že to až tak budu prožívat :) To je naprosto úžasná zpráva a už vím proč jsem měla to nutkání ti to poslat. Zajímavé že jsem se ani nestyděla to zazpívat. Něco se ve mě asi mění, v poslední době ztrácím stud a člověku se tak nějak líp žije, dýchá, točí videa... :)
Moc děkuju!!! :)
- A budu ráda za jakékoliv novinky a zprávičky ohledně tvorby písniček. Strašně se těším a jsem zvědavá co ti k nim přijde a co do nich dostavíš :) Jsem si jistá že máš stejné napojení a že pokračování ,,si stáhneš" snadno, vždyť se v tom pohybuješ :)
.....
Já tuto anabázi se snovými písničkami vnímám jako velký duchovní zážitek a ráda bych o něm na svém webu lidem povyprávěla. Myslím že to bude super a že to spoustu lidí chytí za srdce... a budou se těšit na písničky :) Dneska jsem měla oslavu narozenin a všem běhala husina když jsem jim to povyprávěla. I chtěli abych jim to zazpívala, ale řekla jsem že ne, že až bude hotová písnička :D - Jsem toho zážitku úplně plná!! :)
s pozdravem
Alue"

,,Ahoj Aluško.
Taky je to pro mě velkým zážitkem...
Hned, jak jsem začala skládat a jak jsi mi psala, že pláčeš štěstím, chtěla jsem Ti napsat a nějak jsem ale nebyla moc u pc. Chtěla jsem Ti napsat, co to jen děláš??? Při poslechu úryvků a při tvorbě jsem měla husinu jako ještě nikdy... Když jsem se tvorbě věnovala, cítila jsem skoro zimnici! :D Tak silné energie při tvorbě jsem ještě nikdy nepocítila! Vždy je to síla a nádhera..... ale toto!
Nicméně, potěším Tě. Písně jsou téměř hotové! Ted si na ně musím jen zvyknout a v podstatě se je naučit. Jinak si myslím, že to šlo celkem snadno. Však posoudíš sama.... Potřebuju to nechat pár dní "uležet" a vstřebat, až bude vhodná (tichá) chvilka, tak to nahraju a pošlu. Zatím to nahraju teda jen na kameru, abys měla představu, jak jsem to zpracovala a uvidíme dál :)
Ještě jsem Ti zapoměla napsat, že máš moc krásný hlásek, nádherně zpíváš a příjemně se to poslouchá :)
Aluško, jakpak se jinak máš?
Doufám, že krásně... Přeju TI krásné podzimní dny! :)
Pa Veronika :)"

Bonus: Moje polo-vina
https://youtu.be/ndOhQ5OjbmI
 


Anketa

Vídáte okolo sebe jiskřičky?

Občas nějakou zahlédnu
Ne

Komentáře

1 Kirja Kirja | Web | 9. října 2015 v 7:15 | Reagovat

Fakt se hrozně těším, až si to poslechnu. :)

Já zase zpívám (teda už nezpívám, už se stydím) a nahrávala jsem cd, ale složit (nebo třeba jen zapsat do notový osnovy) text a hudbu, i kdyby mi to někdo "poslal", to bych nezvládla:D

2 Ani Ani | 9. října 2015 v 8:52 | Reagovat

Krásný! Nemám slov, děkuju :) jinak já během astrálního cestování taky občas slyšim zudbu z jiného světa a jelikož trochu hraju, tak vim jak strašně těžké je tu hudbu interpretovat. Mimochodem doporučuju během AC zkusit hrát na nějaký nástroj je to nepopsatelnej zážitek.Hodně štěstí :)

3 myší královna myší královna | Web | 9. října 2015 v 8:56 | Reagovat

Tak zrovna ta Druhá polovina mi připadá - Verča promine - jako strašně blbá písnička. Je asi fajn, když si člověk vystačí s jednoduchou melodii, ale ten text je plný klišé. Ale někomu to možná stačí, no. Jako nechci to nikomu brát.

Na hudbu podle tebe se těším. (y)

4 aves passeri aves passeri | Web | 9. října 2015 v 9:00 | Reagovat

Týjo... taky se těším :-) Cokoliv, co je provází takové nadšení, musí být dobré :-))))

5 iriska iriska | 9. října 2015 v 9:47 | Reagovat

Blahopřeji, to zní skvěle. Verčinu hudbu jsem neznala, tak díky moc za tip, má opravdu krásný hlas. Třeba si někdy zazpíváte duet Alue? To by byla bomba :-)

6 Alue Alue | 9. října 2015 v 10:05 | Reagovat

[3]: Tak zkus složit lepší verzi. Rádi si to porovnáme... :)

7 Myšák Myšák | Web | 9. října 2015 v 10:18 | Reagovat

[6]: Jenom řekla svůj názor, já zase nemám nic proti textu, ale nelíbí se mi po hlasové stránce. Někdo hrušky, jiný jablko. ;-)

8 Sarkita Sarkita | 9. října 2015 v 11:09 | Reagovat

No holky, koukám na to s pusou dokořán... to jsem zvědavá, až to bude. Těším se :) Hudba léčí... Já jsem na tom podobně, Alue, možná si pamatuješ, jak jsem Ti kdysi psala dopis i o mojí mamce, co zemřela také v roce 2010 a jak se mnou komunikuje občas. Od roku 2012 mi chodí písně do hlavy (ne ve snu, ale slyším je najednou v hlavě, nebo jsem nucena chytat náměty v okolí a melodie naskočí, slova postupně taky :)) Tenkrát jsem Ti něco poslala, ale nešly Ti záhadně otevřít :) Narozdíl od Tebe neumím noty, ale nedalo mi to všechno a život si to vyžádal, že jsem začala chodit na piáno a s tou paní jsme si padly do oka a ona uměla ze zpěvu převést na akordy tu hudbu. Takže to hraju z paměti (bez not). Mám písniček už dost, možná na 2 CD :). Letos se stalo, že jsem natrefila "náhodou" i na skvělou krásnou ženu, ke které jsem začala chodit na zpěv a její hodiny jsou terapeutické, nádhera. Já se také hodně stydím, ale lepší se to. Zpívám teď úplně jinak než před 2ma roky třeba :) No a mám nápad to celé nahrát pořádně, protože tam slyším nástroje :) Taky mám pocit, že písně chtějí žít a chtějí mezi lidi. Mají tu svou úlohu. Navíc teď mám nabídku si zazpívat veřejně v Praze, že budu doprovozena na piáno a kytaru, takže nebudu muset hrát, jen zpívat, ale nevím, jak překonat ten stud. Pro mě je to nepředstavitelný! Má to být v listopadu, tak se snažím to pořešit do té doby :) Přeji Vám dvěma hodně štěstí! Ať to krásně vyjde a těším se na výsledek...

9 ginze ginze | 9. října 2015 v 13:40 | Reagovat

Tento projekt mě velmi nadchl a moc moc se těším, až si to poslechnu, určitě to bude něco nádherného :) Mně se právě párkrát stalo, že jsem byla sama doma, všude ticho a najednou jsem slyšela nádhernou hudbu. Bylo to jako sbor, ale tak nádherné hlasy a neskutečné výšky! Byla to jemná, zároveň však velkolepá hudba. Škoda, že jsem hudebního nadání zrovna moc nepobrala, i jsem se snažila začít na něco hrát, ale opravdu to není pro nic pro mě. Jsem ale moc ráda, že jsem měla šanci zažít něco takového :) A právě proto mě tento nápad tolik nadchl, že uslyším hudbu z nehmotného světa, i když někoho jiného. Určitě to bude stát za to :)!

10 iriska iriska | 9. října 2015 v 13:58 | Reagovat

Já si hudební nápady nahrávám na diktafon, to je k nezaplacení, noty sice umím ale trochu mě limitují protože používám různé ozdůbky, čtvrttóny, změny tempa atd., a to do not neumím zapsat. Tak si můžeš Aluš položit diktafon na noční stolek, objednat si hudební sen a hned co rozlepíš očka si to nahraješ :)

11 Amálka Amálka | Web | 9. října 2015 v 15:30 | Reagovat

Wau, tak na to se moc těším! Tyhle skladby "odjinud" bývají úžasné. Občas také něco slyším, ale většinou mi utkví jen část melodie nebo textu a na to, abych to zapsala, neumím ještě tak dobře noty. Ale učím se. Jinak kdyby ses náhodou přestala stydět úplně, ráda bych si poslechla i Tvou verzi :) Určitě zpíváš pěkně.

12 AriaKeboke AriaKeboke | 9. října 2015 v 21:30 | Reagovat

Aluško,
u celého tohoto článku i u obou videí jsem měla husinu a přesně jak popisuješ ten zvláštní brnivý pocit, co ti jede dolů po páteři a po celém těle. :) Budou to jistě krásné písně! A taky se mi zdálo už pár nádherných písní a melodií, bohužel noty neumím a po probuzení jsem je rychle zapomněla. :(

13 Ykka Ykka | E-mail | 9. října 2015 v 22:02 | Reagovat

A bude to spíš symphonic, nebo gothic metal? =)

14 0254 0254 | 9. října 2015 v 22:24 | Reagovat

Andělé na sebe berou lidskou podobu :)

15 Jindra Jindra | 9. října 2015 v 22:52 | Reagovat

Veronika Vičarová je úžasná. Tento večer jsem si pustil snad všechny písničky, co jsem od ní na Youtube našel. Nejhezčí je modrá růže. Marně jsem hledal její CD, asi je už dávno vyprodané a neinzeruje ho.

16 Milan Milan | 9. října 2015 v 23:01 | Reagovat

Alu zajimavý nápad, pro mne je ještě brzo říkat na tento počin názor, vždyt právě mnoho hudebníků tvoří z podvědomí řekněme třeba velmi známý Vangelis nebo z historie Byli jasný Mozart, Beethoven, tihle lidé prostě muziku slyší, stejně tak jako někteří malíři obrazy vidí, tato tvorba je hlavně o práci s podvědomím...

Mi stačí se zklidnit a můžu poslouchat, no a když se mi nějaký hudební nástroj nebo ten a ten muzikant nelíbí, lehce mu to naznačím a on z orchestru odejde, každopádně nemohu tvrdit, že hudba co mi zrovna hraje v hlavě je z druhého světa nebo od andělů, spíše mi to připadá napojení se na akašické pole, moje paměť mi nijak extra neslouží ale jako některé písně či zvuky v hlavě slyším, jako bych měl sluchátka a přesně si to pouštěl a i tak mohu s tou informací zacházet podle myšlenek, není tedy pro mne jasný, kde se mi tam v hlavě tolik ifnformací a hlavně záznamů oblíbených písní prostě kde se mi to tam vlastně bere a kam se to mohlo uložit, navíc je možné, abych požádal a už mi něco hezkého hraje, stačí si jen vybavit a trochu pracovat s podvědomím, ikdyž nejsem ani muzikanský génius ba ani muzikantský dřevo tak mne docela překvapil podtatranský dudák doprovázený čínskou flétnistkou s dizi, zajimavá kombinace ale poslechově melodicky velmi pěkné...
Aluško otázka do pléna, v jakém tónu tu hudbu vetšinou slyšíš? mě většina jednoduchých meodií hraje ve 432Hz, pravděpodobně tím, že si občas fouknu do mé čínské Xiao, která je právě takto laděná a to její úžasné harmonické A mám už nějak v hlavě, většina je pouze záznam z již existujících a většina pro mne neznámá mi právě příjde jako nějaký ten již vytvořený záznam ale jsou pak i ty melodie, které jakoby zrovna někdo improvizovaně hrál...

17 malé srdce malé srdce | Web | 10. října 2015 v 0:13 | Reagovat

Velmi příjemný článek. Z videa Aluško vyzařuješ úžasnou radost, která se přenáší i na mne, mezi pátou a šestou minutou mne to opravdu dojalo a jsem moc rád, že jsi to tam nechala a nevystřihla to. Mám tak možnost poznat Tě i z té křehké stránky. Písnička z toho druhého videa se mi rovněž líbí a stejně i sytý hlas Verči. Jinak všiml jsem si, jak jste si podobné. Máte téměř stejné vlasy a dokonce i modré oči? Úžasně mě tento článek dobil energií, radostí, ale i entuziasmem něco dělat, tvořit, radovat se, milovat... dodáváš mi mnoho energie do mé vlastní práce, děvče.

18 Fred Fred | 10. října 2015 v 0:38 | Reagovat

Opět pěkné Aluščino video, a s výborným nápadem, těším se až bude zrealizován.
Připomíná mi to Margot Ruis, která při setkáních s přírodními Bytostmi a ve spolupráci s nimi vytvořila, zahrála a nazpívala moc hezké písně. Písně vyšly na dvou cedečkách, na těchto stránkách jsou ukázky mp3 dole - "Hörproben":
http://www.danamudra.org/cd-das-licht-in-allen-dingen
a
http://www.danamudra.org/cd-lieder-aus-der-anderswelt

19 fluttershine fluttershine | 10. října 2015 v 15:07 | Reagovat

[7]: Mně taky moc nesedí po hlasové stránce. A přitom mi ten hlas něčím připomíná jednu kamarádku, jejíž zpěv se mi naopak moc líbí.
Stejně jsem na výsledek neskutečně zvědavá a těším se :-)

20 Alue Alue | 10. října 2015 v 17:51 | Reagovat

[15]: Nebo to možná vyšlo v malém. - Ale myslím že Verča diskuzi bude číst a třeba ti CDčko pošle, když bude ještě nějaké mít :)

21 Alue Alue | 10. října 2015 v 17:54 | Reagovat

[16]: Pokud vím 432hz je ta přirozená tonina, tak asi tak...

[17]: Děkuji :) - Vlasy ale nemáme stejné, Verča na rozdíl ode mě je opravdu takováhle zlatovláska od přírody. Zatímco já odrůstám na... ani nevím jaká je to barva :D Ale když jsme se viděly poprvé, tak fakt jako ségry, to jsem ještě byla barvená :D

22 Agáve Agáve | 15. října 2015 v 13:54 | Reagovat

Krásné emotivní video, hlavně pasáž o se zmínkou o mamince. V této poloze jsi také ohromně sympatická.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama