V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 13.12.

Krásné poučení pro váš krásný den

4. prosince 2015 v 14:54 | Alue K. Loskotová |  Srandičky
Žáby jako příklad
Úloha, kterou je třeba si pamatovat celý život!

Byla jednou jedna skupina žabiček, které chtěly spolu závodit. Chtěly se dostat na velmi vysokou věž.
Na atrakci se přišlo podívat velmi mnoho diváků, aby se podívali na soutěž a povzbuzovali žabky.

Soutěž začala.
Ale nikdo z přítomných diváků nevěřil, že se některé ze žabiček podaří dostat na vrchol věže.
Kroutili hlavami a pravili: "Oh, to je příliš namáhavé!!! Nikdy se jim to nepodaří!"
A nebo: To se jim nemůže podařit, neboť věž je příliš vysoká!"Žabky začaly zaostávat...
...s výjimkou jedné, která se svižně dostávala výš a výš ...
Diváci křičeli: "Je to příliš únavné! Nikdo se tak vysoko nedostane!"

Jedna žabka za druhou to vzdávala a otáčela se dozadu... Jen ta jedna pokračovala vytrvale dál... Vůbec to nechtěla vzdávat!

Nakonec to každá vzdala, kromě té jedné žabky, která se sama a s obrovskými ambicemi vyšplhala až na vrchol věže!
Ostatní žabičky, ale i diváci chtěli vědět, jak se podařilo právě jí to, co všichni ostatní považovali za nemožné.

Jeden divák přišel k žabičce a zeptal se, odkud vzala tolik síly, aby se dostala až na samý vrchol.
Tehdy vyšlo najevo, že... Vítězná žabka je HLUCHÁ!!!

Ponaučení?
Nikdy neposlouchej ty lidi, kteří jsou negativní a pesimističtí, neboť Ti kradou nejkrásnější tužby a sny, které nosíš ve své duši! Vždy mysli na sílu slov, neboť všechno co slyšíš nebo čteš má vliv na tvoje činy!
Buď VŽDY OPTIMISTA!

Buď jednoduše HLUCHÝ, když Ti někdo řekne, že neumíš realizovat svoje sny!
Mysli si: Všechno se Ti může podařit, když to opravdu chceš!


 


Komentáře

1 Honza Honza | E-mail | Web | 4. prosince 2015 v 15:14 | Reagovat

Velmi zajímavé a k zamyšlení :D Rozhodně je potřeba být pozitivní a nebrat ohled na druhé v tom souhlasím na 100 %.

2 Mišpule Mišpule | 4. prosince 2015 v 16:23 | Reagovat

Jsem opravdu ráda že jsi se dostala až nahoru na věž a pomáháš nám ostatním dostat se tam taky:-) Jsi moc hodný člověk, a svým způsobem takový "praštěný":-D Dokážeš dojmout i rozesmát.

3 Milan Milan | 4. prosince 2015 v 18:20 | Reagovat

Toto je sice zajimavé ponaučeční k zamyšlení, ale mám k zamyšlení jiné myšlenky, u mne se potýkám s odlišným přístupem lidí než-li popisuje zde popsané ponaučení, je více jak jasné, jak spousta lidí stále radí, doporučuje a popichuje podle svého myšlenkového ujištění, než-li by nejdříve poznali samotnou situaci natož samotného dotyčného kterému rady vnucují, já je neposlouchám, naopak mívám prozření dopředu pokud se mi dostanou správné informace, pak se situace jakoby vyjasní a mlha se rozplyne a já již dopředu vidím, co bude následovat, občas se peru sám se sebou, jedna část mne je vždy hodně vepředu a té zbytek nestačí a nezvládám ji spomalovat, následně zažívám situace, když mi třeba už pátý člověk na podanou informaci říká to a samé nezávisle aniž by se dotyční znali. Možná jsem pouze ten nejnormálnější bez zbytečných předsudků a jiných mysl zkličujícně svazujících bloků, a tak mívám prozření daleko dříve, ostatní tímpádem musí být blázni, já jím nemohu být jelikož často právě od ostatních následně deprimovaně slýchávam jakou jsem měl pravdu a že to co jsem řekl tak nakonec bylo...
Pro mne není nepříjemné jak lidi stále poučují nebo když chtějí radu tak ji buď ani nevyslechnou nebo ji nevnímají ale hlavně mne mrzí, jak neradi slyší jasné informace dopředu, když řeknu že to nepůjde, tak se rozhořčeně vyšilují proč to nepůjde, informaci dopředu prostě nepřijmou, když řeknu, že na myšlenku zapomenu, tak nepřijmou že bych mohl zapomenout, to prostě nepříjmou, pokud se stane, že něco opravdu nejde, pak jen nad tím mávnou ale to je když už je pozdě - řeší se následky, když se stane že jsem zapoměl, tak jsem zapoměl, nebo ještě častější to nestihnu, jak to že nestihnu? nezvládá dotyčný pochopení, když jsem následně nestihnul tak je dotyčný k podané informaci daleko povolnější nežli před tím že nestihnu... jen prostě nepřijimají informace dopředu ale rady podávají na potkání... není to náhodou proti známé dohodě "nevytvářej si žádné doměnky?"

4 Alue Alue | 4. prosince 2015 v 18:26 | Reagovat

[3]: No ano, záleží na povaze cíle, na jakou věž to vlastně chceme šplhat... Záleží na tom jestli je daný člověk inteligentní nebo debil a jestli si laťku nasadí správně a realisticky - a pak jde za svým snem / nebo úplně blbě a pak jde do kytek.

Ale já jsem hluchá žába - ignoruju všechny kdo mi kdy říkali jaký jsem shit a dneska vím, že to je ta nejlepší politika, jakou jsem si kdy v životě mohla vybrat. Kdybych ty lidi poslechla, tak bych už ani nežila.

5 vesi-povidky vesi-povidky | Web | 4. prosince 2015 v 19:45 | Reagovat

Že bych to přeposlala všem, kteří tvrdí, že nikdy nenapíšu knihu...?:)

6 Elda Trnimir Elda Trnimir | E-mail | 5. prosince 2015 v 17:25 | Reagovat

Ja tě miluju Aluško <3 děkuji ti za tento článek!

7 Efs Efs | E-mail | 7. prosince 2015 v 10:22 | Reagovat

Staré, leč dobré. Jen bych doplnil. S tím optimismem raději taky opatrně, prosím. Mám jiné podobenství. Napsal bych odkaz, nedaří se mi to však najít. Bylo to nějak takto:

Na závod vyrazily plachetnice. Bylo krásně, foukal vítr... Najednou však vítr ustal. Na jedné lodi byli pesimisté. Lehli na dno loďky a začali se trápit a brečet, že to nejede, že nevyhrají, že nedojedou atd. Na jiné lodi byli optimisté. Lehli si na dno a s představou, že je krásně a že jednou zase začne foukat a že pak dojedou a vyhrají, odpočívali a opalovali se. Na třetí lodi byli další, ještě trochu jiní lidé. Když zjistili, že přestalo foukat, našli si vesla, desky a lopaty a pádlovali dál...

(Uznávám, ovšem, že není úplně korektní spojovat optimismus s lehkomyslností, je v tom i trochu nadsázky.) Vyberte si sami. A myslete i na naději, víru, důvěru a zdravý rozum.

[3]: A taky to souvisí s tím, že zkušenost je nepřenosná.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama