V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 10.11.

Správná jaterní očista 1: Návod / DOPORUČUJI

29. prosince 2015 v 0:45 | Alue K. Loskotová |  Návody
Milí čtenáři,
Tento návod je lepší než klasicky popisované. Díky sladění s měsícem a výběru správné soli dojde k maximálnímu výsledku (nejvíce vyloučených kamenů na jednu kúru) a je to zcela bezbolestné, což se u mnoha jiných postupů říct nedá. Já jedu pouze podle tohoto a mám s ním výborné zkušenosti.
A tak návod uvolňuji také na Aluška.org:

Správná jaterní očista
Příprava na jaterní očistu je velice důležitá, protože se jinak nedá zaručit správný úspěch. Lidé se pak zlobí, že nefunguje jak má. Napíši ji velice stručně, ale výstižně, tak aby nemohlo dojít k omylu.
Je nutné si uvědomit, že jaterní kůru nemůžeme dělat kdykoliv, kdy nás napadne. Vzhledem k tomu, že kúra je nejúčinnější mezi ÚPLŇKEM MĚSÍCE a NOVEM, PŘIPADÁ PRO VÁS NEJBLIŽŠÍ MOŽNÝ TERMÍN dle kalendáře. Tabulku novů a úplňků najdete v každém kalendáři.
Je taky nutné popřemýšlet, kde budete v den vylučování kamenů doma spát, je důležité spát hlavou na sever a nohama na jih.Vhodné datum je právě několik dní po úplňku. Je to první polovina mezi úplňkem a novem. Rozhodněte se pro den, kdy budete mít naprostý klid a nikde nebudete muset chodit. Nejlépe pátek odpoledne a sobota nebo sobota odpoledne a neděle, zde kůra končí vylučováním kamenů a usazenin v játrech a žlučníku. Připravte se na to, že většinu tohoto vylučovacího dne strávíte běháním na záchod. Ale večer už se budete cítit jako znovuzrození.
Co je nutné tedy udělat: Nejprve si stanovíme den, kdy chceme vylučovat kameny a jedy nahromaděné z jídla a chemických tablet, a od tohoto dne odečteme 10 dní. Čili 10. den je pro nás den vylučování.

1.-3. DEN
Aby vše probíhalo bez jakýchkoliv problémů a bolestí (pro ty, kteří mají velké žlučníkové kameny, aby nedošlo ke kolice a odvozu do nemocnice), je nutné první den začít pít jablečný mošt mezi jídly, v žádném případě k jídlu, nejlépe dvě hodiny po jídle celé odpoledne a skončit hodinu před večeří. Takto postupujeme 1.-3. den 1 litr jablečného moštu odpoledne. V tomto období zatím můžete jíst cokoliv.

4.-9. DEN
Od 4. dne - do 9. dne je nejlépe pít jablečný mošt dopoledne 1 litr, odpoledne také 1 litr, a na doplnění tekutin vypít jeden litr nebo více čisté vody. Co se týče pití jablečného moštu, platí přesně pokyny jako 1.-3. den, jak jsem uvedl výše.
Potravu je nutné zvolit dietní, jíst již jenom vařené brambory třeba se zelím vařeným nebo rýži, dá se dochutit solí ( ještě se ke konci o soli zmíním), ovoce a zeleninu.
Žádné sladkosti, bonbóny a cukr. Med na slazení čaje je povolen.

JE NUTNÉ SE STRIKTNĚ VYHNOUT TĚMTO PRODUKTŮM: alkohol, káva, černý čaj, mléčné výrobky, sýry, jakékoliv maso, pečené a fritované produkty. V žádném případě nejíst vajíčka, olejová semena, jinými slovy řečeno, nesmíte požít ani kapku oleje!!!!! Rovněž tak žádný chleba a rohlíky či jakékoliv pečivo. Játra se potřebují uklidnit a nabrat energii na vylučovací proces.
Prosím dbejte následující rady v tomto období. NEPIJTE ŽÁDNÉ STUDENÉ NÁPOJE!!!!! MĚLY BY BÝT MINIMÁLNĚ TEPLÉ JAKO JE POKOJOVÁ TEPLOTA. Ani vodu prosím v tomto období NEPÍT STUDENOU. Zde je u vody vyjímka, hned vysvětlím. V žádném případě nejezte zmrzlinu ani studené ovoce a zeleninu z ledničky.
Játra jsou energetickým zdrojem pro vaši nerovnováhu teplot v organismu a zatěžují se nadměrně, když do žaludku přijde studená potravina. Proto v období 4.-10. dne nic studeného nepít a nejíst. Zakázaná je také syrová mrkev, syrový česnek a syrová cibule.

Pro případ, že berete nějaké medikamenty, bylo by dobré je na tyto dny vysadit. Jedná se o 4.-11. den. Zatěžují nadměrně játra a může se stát, že vystresovaná játra z chemie poté nevyloučí žádné jedy a žádný kámen!!!!! Je nutné nastavit játrům optimální podmínky.

Chodíte-li denně pravidelně na záchod, neznamená to, že máte vyčištěná střeva. Nejlépe je udělat dvě až tři očisty střev. Máte až čtyři možnosti.

1) nechat si udělat hydro kolono terapii dva až tři dny po sobě
2) udělat si doma sami klistýr vlažnou vodou 1-2 litry a to 3x po sobě
3) rozmíchat jednu zarovnanou čajovou lžičku KCl neboli draselné soli do 3 dcl vlažné vody a tento roztok během dvaceti minut vypít na lačný žaludek. Budete mít taky dobrou očistu střev. Důkladně si také pročtěte pojednání o soli, popsané v další části tohoto návodu.
4) Každý den ráno po dobu dvou - tří týdnů na lačný žaludek vypít jednu vrchovatou čajovou lžíci magnesiumsulfátu rozpuštěného ve vlažné vodě.

POZNÁMKA: Játra poznají, jestli jsou střeva vyčištěná, a nemusí se v opačném případě zúčastnit donucovací vylučovací kůry.


Velice důležitý prvek PŘIROZENÁ MOŘSKÁ NEBO HIMALAJSKÁ SŮL A KCl
Pro všechny ty, kteří se stravují nebo stravovali potravinami s rafinovanou solí, tedy NaCl, platí následující:
Sůl je a byla velice důležitá potravina od pradávna. Ale jen do doby, kdy nám ji začali rafinovat. Tato sůl má pouze dva prvky, které převládají. Natrium a Chlór. Přirozená mořská sůl má zhruba 95 stopových prvků, důležitých pro buňky a buněčný život. Opakem je NaCl rafinovaná, má pouze dva prvky Natrium a Chlór A VELICE ORGANISMU ŠKODÍ.

Když v soli chybí odloučené prvky a jíte jenom NaCl, ionty v buňkách začínají nekontrolovaně pracovat, poruší se jejich rovnováha. (Vypadnou ze samokontroly!) To má mnohdy pro tělo fatální následky. Dochází k poruše nervové soustavy, mozku, cukání svalů, nebo k zastavení regenerace buněk. Bylo studií dokázáno, že mořská voda zavedená transfuzí do krve, nebo mořská sůl v jídle, hydroelektrickou rovnováhu v buňkách zase vyrovnají.
Tělo potřebuje mořskou sůl nebo himalajskou sůl na správné strávení sacharidů. Sůl čistí celkový zažívací trakt: žaludek - střeva - ledviny.

Velmi škodlivé jsou také rychlosoli.
Rafinovaná sůl a rychlosoli způsobují zadržování vody v organismu. Protože sůl na sebe také navazuje vodu, producenti soli přidávají při výrobě vysušovací prvky a bělící prvky, které v organismu způsobují poruchu chemických a elektromagnetických vlastností vody.

Nechci vás nyní zatěžovat dalšími daty. Z toho plyne, že je důležité před očistou vrátit buňkám jejich původní vlastnosti a to je začít solit vše přirozenou mořskou nebo himalájskou solí. Buňky se velice rychle zregenerují a samy opraví.
Ještě účinnější je rozpustit si malou kávovou lžičku soli ve vlažné vodě a vypít.

Pro ty, kteří jedli chemickou sůl, je důležité očistit organismus před očistou jater přirozenou mořskou solí nebo himalájskou solí. Nedoporučuji dělat návod bez předešlé detoxikace organismu.

V případě, že jste přesně dodrželi předchozí návod přípravy na jaterní kůru, můžete tedy pokračovat v následujícím popsaném vylučování. Rozhodně nikomu nedoporučuji udělat níže popsanou kůru bez této přípravy. Můžete jinak skončit s velkými bolestmi, nebo kolikou v nemocnici.

Dnes tedy nadešel den vylučování jedů a kaménků nejen z jater, žlučníku a žlučovodů:
Ráno si můžete na snídani dát ovoce a zeleninu (připomínám - nesmí být studená z ledničky, měla by mít nejlépe pokojovou teplotu) dle Vaší chuti, nedoporučuji jíst nic jiného. Můžete si dát i salát, ale v žádném případě s cibulí a česnekem.

Za dopoledne mezi jídly vypijte poslední litr jablečného moštu. Po poledni, nejpozději však do 14 hodin odpoledne, je možné si vzít lehký oběd, třeba rýži či vařené brambory. Po 14 hodině nesmíte již NIC JÍST A PÍT MŮŽETE JENOM VODU POKOJOVÉ TEPLOTY.
Odpoledne se věnujte sami sobě a odpočívejte. Rozhodně nepracujte a nenamáhejte se, abyste nezatěžovali játra.

Připravte si v 17 hodin do litrové skleněné lahve s uzávěrem (třeba od mléka nebo vína), 100 GRAMŮ MAGNESIUM SULFÁTU (MgSO4). Zalijete 0,8 litry vlažné vody a zaštěrcháte, až se úplně krystalky rozpustí.
Tento roztok slouží jako projímadlo, zároveň v játrech a žlučníku znecitliví stěny i vylučovací kanálky, aby vylučování proběhlo bez jakýchkoliv bolestí a komplikací.

V 18:00 hodin vypijete první 0,2 litru (což jsou dvě deci) tohoto roztoku MgSO4. (pokojové teploty)
Ve 20:00 hodin vypijete druhou dávku 0,2 litru MgSO4 (pokojové teploty)
V tuhle dobu můžete jít několikrát ještě na záchod na velkou stranu a vyloučíte zbytky jídla.

V této době si připravíte postel podle kompasu nebo GPS tak, abyste leželi hlavou na sever a nohama na jih. Je to velice důležité pro úspěšnost celé akce. Vyzkoušejte si polohu, ve které vydržíte 20 minut bez jakéhokoliv pohybu.
Můžete ležet na zádech, potom je nutné si dát dva polštáře pod hlavu, aby hlava byla výše než bederní páteř. Nebo ležte na pravém boku. Rovněž tak si půl hodiny dopředu připravíte termofor s horkou vodou a zabalíte ho do ručníku. Asi tam, kde budou vaše játra, termofor položíte na vyhřátí postele.
Když máte zmíněné připravené, jděte do kuchyně a připravte si následující:

Ve 21:45 si připravíte do sklenice s uzávěrem 1,25 dcl =0,125l litru (1 deci a čtvrt) PANENSKÉHO OLIVOVÉHO OLEJE a přilejete k němu 0,2 litru čerstvě ručně vytlačeného červeného grepu. VYTLAČOVAT NA ODŠŤAVŇOVAČI RUČNĚ V PRAVOTOČIVÉM SMĚRU - to znamená ve směru hodinových ručiček.
Šťávu přecedit přes sítko, aby v ní nebyla žádná dužnina. Minimálně 1 minutu pořádně protřepávat, až se olivový olej spojí s grepovou šťávou. Tento připravený nápoj vám bude chutnat jako cocktail.

Ve 21:59 stát vedle postele, požádat někoho, kdo vám zhasne, nebo si zhasnout dopředu. Vypít přesně ve 22:00, nejlépe na EX, olej s grepem. Postát po vypití 5 vteřin a pak si okamžitě lehnout do vyzkoušené pozice, přiložit připravený termofor na játra a už se 20 minut nehýbat.
Je nutné mít po celých 20 minut zavřené oči. Můžete cítit, jak vám kamínky prochází bezbolestně do střev. Soustřeďte se na vylučování a vizualizujte (pro ty kteří to umějí) jak kamínky odcházejí z jater a žlučníku pryč. Nejlépe je usnout a spát až do rána. Můžete ale v nejnutnějším případě jít během noci na záchod, ale většinou to tak nebývá.

Nastavte si předem budík přesně na 5:59 a v 6:00 vypijte třetí dávku 0,2 litru MgSO4 připravenou večer u nočního stolečku. Může se stát, že už půjdete na záchod. Můžete zůstat ležet a číst. Pro ty, kteří rádi ráno cvičí, učiňte tak.

V 8:00 vypijete čtvrtou a poslední dávku MgSO4 - 0,2 dcl a zdržujte se již v tuto dobu poblíž záchodu.
Nejlépe je "stolicovat" obsah vašich střev do kýblu ve vaně a po každém vyprázdnění umýt konečník vodou. (Budete-li ho utírat neustále papírem, což nedoporučuji, odpoledne ho budete mít dost bolestivý.) Potom uvidíte, co vše za hrůzy jste měli ve žlučníku a hlavně v játrech. V tuto dobu již ve střevech není žádná stolice, půjde z vás voda a pouze kameny a žluč, popřípadě pěna, která se udělá na povrchu, je usazenina cholesterolu z jater. V nezměkčeném stavu jablečným moštem jsou krystalky cholesterolu ostré jako hrot břitvy.

Během dopoledne a popřípadě odpoledne chodíte častěji na záchod, než se veškeré zbytky ze střev vyloučí. V 10:00 můžete vypít čerstvě vytlačené pomeranče a ve 12:00 hodin sníst banán, nebo nějaké ovoce.

Nezapomeňte, že vaše játra a žlučník jsou po těžké operaci, bez jakéhokoliv říznutí nože, a proto se k nim chovejte šetrně.
Večer vypijte ještě jednou 3 lžičky MgSO4 rozpuštěného v 3 dcl vlažné vody, aby se náhodou nějaké kamínky nebo zbytky cholesterolu nezadržely ve střevech a nezpůsobili jste si záněty ve střevech. Druhý a třetí den jíme dietně , hlavně ovoce. Od čtvrtého dne přecházíme pozvolna na normální stravu.

Nezapomeňte, že organismus nezná letní čas a proto je nutné vše dělat dle normálního času. Je to velice důležité!
Zopakuji to tedy ještě jednou:
V 19:00 letního času vypijete 0,2 litru MgSO4 první díl
Ve 21:00 letního času vypijete 0,2 litru MgSO4 druhý díl
Ve 23:00 letního času vypijete olej s grepovou šťávou.

Druhý den:
Nutné nastavit budík na 6:59
V 07:00 letního času vypijete 0,2 litru MgSO4, ROZHODNĚ NE PŘED 7:00!
V 9:00 letního času vypijete 0,2 litru MgSO4.

Výše popsanou kúru je nutné opakovat tak dlouho, až po sobě dvě následující vylučování nevyloučíte žádné kamínky. Většina kamínků je měkká jako plastelína a budou plavat na vodě, nebo se potopí a budou u dna - dle obsahu složek v kamínku.
Kdybyste se rozhodli udělat tuto kúru jenom jednou, stav se vám zhorší natolik, že se budete cítit daleko hůř než před první kúrou. Vyloučené jedy by putovaly krví neustále po celém těle.

Již večer nebo druhý den se budete po jaterní čistící kúře cítit daleko lépe než, předtím. Dle obsahu toxinů v těle se ale stav zase za několik dní zhorší a proto je nutné opakovat kúru, jak jsem popsal výše.
Pro vaše tělo a váš organismus by nebylo rozumné s vylučovací kůrou skončit, když se ještě v těle budou nacházet nějaké zbytky usazenin a kamínky.
Není problém, třeba kvůli dovolené jeden měsíc vynechat, ale je důležité potom dále pokračovat. Po dokonalém vyčištění jater se budete těšit zase zdraví jako nikdy předtím.

Přeji vše nejlepší při vylučování a nezapomeňte, že zdraví si nikde nekoupíte…..
…..s Láskou a úsměvem ….

P.S. Uvědomte si, že játra z 1% pracují na bázi biochemie, a z 999% na principu biofyziky.
V případě, že jste byli zasvěceni, nebo na vás někdo působil černou magií, (energie se zhmotnila) vytvořil se vám v játrech kamínek, pomocí kterého vás mohou ovládat. Pomocí této vylučovací kúry se ho navždy zbavíte. Jinak nikdy.

POKRAČOVAT NA 2. DÍL - ZDE!
 


Komentáře

1 hannah hannah | 29. prosince 2015 v 9:39 | Reagovat

A kde se prosím dá koupit ten Magnesium sulfát?Děkuji..

2 Amálka Amálka | Web | 29. prosince 2015 v 9:46 | Reagovat

Na očistu jater se preventivně už delší dobu chystám, tak moc děkuji za návod!

3 Iruš Iruš | E-mail | 29. prosince 2015 v 10:54 | Reagovat

[1]:Koupíte v lékárně.

4 Milan Milan | 29. prosince 2015 v 11:41 | Reagovat

Dobrý den,
nevěděl jsem, že celek má 1000%. Mohla by jste prosím o tom napsat článek, nebo mi tu záležitost osvětlit v komentáři? Není mi to moc jasné, v hloupé škole nás totiž učili, že celek má pouze procent 100, tak jsem z toho zmatený...:-(

5 Oskar Oskar | E-mail | Web | 29. prosince 2015 v 12:01 | Reagovat

Chtěl bych se ujistit, že rozumím - další opakování jaterní očisty až
další měsíc, ano?

6 Alue Alue | 29. prosince 2015 v 13:14 | Reagovat

[5]: Ano. Podle měsíce.

7 Ameline Ameline | 29. prosince 2015 v 16:45 | Reagovat

[6]: Z hlediska makronutrientů v té dietě dle popisu figurují především sacharidy. Je vhodné snažit se držet v normální relaci bílkoviny pomocí luštěnin a vysoko-bílkovinné zeleniny? A co zelený čaj ve velkém množství nebo maté - jde také o zdroje kofeinu?

Jinak, je vhodné s očistou začínat, pokud vím, že za 3 měsíce odjíždím do neznámých podmínek, kde nemohu zaručit, že k tomuto postupu budu mít prostor, a vracet se budu nejdříve po 6, ale spíše po 12 měsících?

8 Alue Alue | 29. prosince 2015 v 17:12 | Reagovat

[7]: Fazole a čočku jíst můžeš.
Já zelený čaj pila denně jako vždycky a při vylučování nebyl žádný problém. Maté taky ok.

No když stihneš 3 očisty, já bych do toho šla, 3 jsou úplné minimum, ale záleží na tvém věku a míře znečištění. Já byla napoprvé čistá už na třetí pokus, ale to mi bylo 16. ehem :) Jestli je tobě 30-40-50, tak bych spíš počkala.

9 Ameline Ameline | 29. prosince 2015 v 21:35 | Reagovat

[8]: Je mi lehce přes 25, teď se sice stravuju zdravě posledních 5-7 let, ale měla jsem v tomhle směru dost katastrofický dětství a před právě těma 7 lety mi játra prakticky selhala v důsledku triviální infekce, teď jsem zdravá, ale co já vím, co to tomu udělalo ve skutečnosti... Sice je to orgán, co se umí nejlíp regenerovat, ale... Ledaže to ta nemoc a roční přísná dieta tehdy vyhnala :D Beru od tý doby doteď na játra bylinky, mám jakýsi iracionální dojem, že je to v mým organismu nejslabší článek - proto mě tohle ostatně zajímá a proto jsem s tím poněkud podezřívavá.

10 Stenly919 Stenly919 | 31. prosince 2015 v 18:13 | Reagovat

A dá se ta očist provádět i nyní ? Mluvilo se a psalo se o tom, že by se měla dělat až se ustálí energie, které k nám jdou z vesmíru a pokud vím, tak občas ty energie dost stoupaj. A někteří lidé psali již dříve o tom, že místo kamínků z nich vycházela jen pěna a to podle nich rozhodně znečištění byli. Ale zase mi jeden kamarád psal, že i on sám dělal takto očistu a problém neměl, kamínky  z něj šli normálně.

11 Alue Alue | 31. prosince 2015 v 18:47 | Reagovat

[10]: Od nás to teď dělali a kamínky šly.

12 BE BE | 1. ledna 2016 v 20:27 | Reagovat

Ako to tak čítam, bojím sa, veď tie litre muštu , vynechanie všetkého , no ja neviem. A ako vlastne dojdete ku tomu, že treba vaše játra čistiť. Veď keď sú v poriadku, nie ste chorí tak čo ?

13 Daniela Daniela | 27. ledna 2016 v 13:37 | Reagovat

Viete niekto poradiť kde sa da zohnať kvalitný jablcny most ? Ja som ho zatial nikde nezohnala
Dakujem

14 Daniela Daniela | 27. ledna 2016 v 17:35 | Reagovat

Všade mi u nas ponúkajú jablcnu stavu, jablcny must= jablcna stava?

15 An. An. | 17. února 2016 v 18:52 | Reagovat

Ahoj, mám pár dotazů: 1)Kdy mám dělat tu očistu střev? Předpokládám, že ještě před začátkem samotné kúry. A pak už nemusím během těch deseti dní, že jo?
2) Je to tak, že si mám na celou kúru nachystat 15 l jableč. moštu? Protože 1. až 3. den je to 1 l moštu denně, což jsou 3 l dohromady za ty 3 dny.  Pak 4. až 9. den dopoledne 1 l a odpol. taktéž 1 l moštu. Což je celkem 12 l za těchto dalších 6 dní. K tomu ještě 10. den 1 l, dohromady tedy 15 l. Tak se chci jen ujistit, že to chápu správně.

16 Alue Alue | 17. února 2016 v 22:34 | Reagovat

[15]:  - Obézní lidé s velkých břichem by si klistýr preventivně měli udělat už předtím. Čím větší pupek a čím větší apetit, tím víc nečistit ve střevech.  Jinak v den vylučování při druhém pití soli, pokud se nespustí průjem, je nutné udělat klistýr, aby se průjem spustil!! To je velmi důležité. Střeva musí být čistá, než se vypije olej s grepem!!

Já napočítala 16. 123 (1litr) a pak 456789 (2litry) 10 - 1 litr. Dohromady to je šestnáct litrů.

[14]: Musí to být mošt. Bez éček, bez sraček, žádný šidítko z koncentrátu. Čistý mošt, maximálně pasterizovaný. Doporučuji Hoštětín, nebo Bohemia 5l v tom kartonu.

17 An. An. | 22. února 2016 v 19:06 | Reagovat

Může být aj toto : http://www.stara-dama.cz/ovocne-stavy/jablecna-stava-10-l
Bohemia nabízí jablečnou šťávu s dužinou pod názvem mošt, Hostětín nabízí jablečnou šťávu (bez dužiny) pod názvem mošt, a ta Stará Dáma  nabízí jablečnou šťávu ( složení: 100 % jablečná šťáva)
Takže mi přijde, že z tohoto hlediska mošt=jablečná šťáva s dužinou. Možná že z obchodního hlediska je mošt a šťáva totéž?
U nás na lokálních trzích taky  prodávají výrobek s názvem jablečný mošt a přitom ve složení je napsáno jen jablečná šťáva. Předpokládám tedy, že pro naši kůru bychom mohli použít obojí, hlavně ať to není z koncentrátu a je to bez chemicfekálií :)

18 An. An. | 22. února 2016 v 19:38 | Reagovat

A ještě se chci Alue prosím zeptat, když MgSo4 v lékárně nemají. Je bezpečné koupit si tento: http://www.bylinkuj.cz/index.php?route=product/product&product_id=1063

19 Alue Alue | 23. února 2016 v 14:07 | Reagovat

[18]: No to je ono, s tím se to má dělat.

20 Namasteen Namasteen | 4. března 2016 v 14:02 | Reagovat

Možná jsem někde přehlídla, ale není mi jasné to opakování, kdy po první kúře se má začít s další?

21 Alue Alue | 4. března 2016 v 15:27 | Reagovat

[20]:  Podle dalšího úplňku.

22 Daniela Daniela | 27. března 2016 v 17:47 | Reagovat

Aluska neviem ci chápem správne medzi 1-3 dnom ked je napísane možné jesť všetko sa rozumejú aj zakázané potraviny ?
Co sa týka polystyrénového chleba alebo sucharov tie sa môžu počas 10 dni ?
Dakujem

23 Alue Alue | 27. března 2016 v 18:07 | Reagovat

[22]: 1-3 den se nedrží dieta... na ten zbytek se suchary jít můžou.

24 Lenka Lenka | E-mail | 8. května 2016 v 22:09 | Reagovat

Hezký večer, kdy by se očista měla započít nyní v květnu podle úplňku, aby byla nejúčinnější? Moc děkuji za radu.

25 Alue Alue | 9. května 2016 v 10:44 | Reagovat

[24]:  Nejlépe tu noc kdy je úplněk, a pak až týden po něm.

26 Lenka Lenka | E-mail | 10. května 2016 v 23:42 | Reagovat

[25]: Děkuji moc za odpověď. Jen ještě pro 100% ujasnění. Tu noc kdy je úplněk by měl byt den již vylučování? A čištění může byt děláno kdykoli během roku nebo spíše na jaře? Ještě jednou moc děkuji jak za odpověď, tak i za samotné bezvadne zpracovane články.

27 Alue Alue | 11. května 2016 v 13:06 | Reagovat

[26]: Vylučovat za úplňku. ano.

Dělá se to celý rok, nezáleží jestli vyloženě na jaře, ale dokud nejsou játra kompletně čistá.

28 kateřina kateřina | 4. října 2016 v 20:29 | Reagovat

Alue, myslíš, že až dokončím jaterní očistu úplně, můžu pak pokračovat s tímto:
http://www.bylinkuj.cz/protiparazitalni-balicek ?
A co se týče očisty ledvin, jak popisuješ tady:http://karolinaloskotova.blog.cz/1304/ocista-ledvin-od-soli-pomoci-petrzele nebo tady: http://karolinaloskotova.blog.cz/1303/ocista-od-soli-pomoci-bobkoveho-listu tak po úplném dokončení jaterních očist by to asi taky bylo vhodné že? a za jak dlouho po dokončení jaterních očist můžu začít s očistou ledvin? A ještě další dotaz můžu mezi jednotlivými jaterními očistami, kdy ještě játra nejsou úplně vyčištěná vdechovat tu směs KCl a himalájské soli, jak se popisuje na prvopodstatě, nebo jsou k tomuto nějaké kontraindikace, můžu páry vdechovat i když mám třeba chřipku nebo rýmu, kašel apod.? A nakonec ještě jeden dotaz prosím: I když dělám jaterní očisty,  potřebuji chodit do školy a co nejméně zameškávat, je tedy možné, abych normálně chodila každý den do školy od prvního až do osmého dne včetně, pak devátý a desátý budu odpočívat tzn. že ani nebudu vůbec vycházet z domu nebo cokoliv dělat. A pak dvanáctý den budu taky jen doma a od toho třináctého už zase půjdu do školy. já vím, že se před a po očistě nemá sportovat, ale šlo by to takhle že před očistou a po očistě budu mít jen ten v podstatě jeden den, kdy budu úplně odpočívat a nedělat skoro vůbec nic a pak ty následující dny už  budu normálně chodit do školy,( což mám asi tak 1 km chůze), na nákup, uklízet, vysávat a podobně, jako jestli nevadí, když člověk chodí dlouhou vzdálenost? Já jsem třeba předchozí očistu asi čtyři dny vůbec nikam nechodila protože předtím jsem se třeba ten druhý a třetí den dost zadýchávala a chodila jsem dost pomalu a často odpočívala. Tak si nejsem jistá, jestli dva dny před a jeden po očistě už jít třeba ten kilometr nebo nést nákup a podobně těm našim játrům nevadí, jako jestli je to nezatěžuje? Sportovat by se určitě nemělo, klidně i ten týden před a po, ale jak je to s těmi běžnými činnostmi jako je třeba ta chůze, chůze do schodů nebo praní a věšení prádla (v ruce) nebo chození do školy, kde se sice fyzicky moc nenamáhám, ale taky přece jen musím dost chodit, případně zvedat a sundávat židličky a tak. Jo jinak jídlo s sebou do školy si budu brát do termo tašky a mošt do termosky, tak že můžu vše mít teplé a dodržovat normálně režim, tak jak se před očistou má. Jinak je mi dvacet jedna let. Jo a ještě prosím, jaký vodní filtr bys doporučila?(když si napustím vodu z kohoutku a chci si ji přefiltrovat, než to vypiji).
Děkuji za případné odpovědi na mé dotazy a přeji pevné zdraví a dlouhý a šťastný život Tobě, Tvým čtenářům i Tvým morčátkům :-) . Mimochodem ten seriál o morčatech je skvělý, hodně jsem se toho od tebe naučila, určitě v tom pokračuj a ať se daří! Díky, že tu pro nás jsi.

29 Alue Alue | 4. října 2016 v 21:14 | Reagovat

[28]:
- Ten balíček neznám, nesetkala jsem se s ním. Ale odčervovat a čistit ledviny po jaterce samozřejmě můžeš. Jenom je lepší počkat tak dva týdny aspoň, ať si tělo odpočine.
- Inhalace soli a jaterní očista se netluče, to můžeš dělat naráz.
- Do školy chodit můžeš, ale nesmíš se příliš namáhat a stresovat. V den vylučování kamenů zůstat doma, to znamená v den před vylučovací nocí a v den po ní. 1km chůze není problém. Domácí práce jsou v pohodě. Není to tak, že musíš jenom sedět a nic nedělat, jenom se extrémě nepřepínat.
- Jídlo může být i vlažné, stejně i mošt klidně vlažný. Nesmí být studené.
- Britta má dobré produkty, nejlepší jsou samozřejmě ty filtry za 30 tisíc. Levné filtry toho moc neumí, ale lepší než nic.

Děkuji :)

30 jakjednes jakjednes | 3. listopadu 2016 v 15:38 | Reagovat

Klidně mi řekni, že je to blbá otázka, ale chci se zeptat: Během jaterní diety se nesmí požít ani kapka oleje (včetně ořechů, semen, avokáda atd.) ale můžu normálně používat deodorant, který mám z kokosového oleje, nebo se natírat (což já dělám) olivovým olejem místo krému?
Zevní použití olejů nevadí? (jsem si téměř jistá že ne, ale radši se ptám)

2) Když člověk dokončí kompletně očistu(tzn. že játra jsou zase úplně čistá), musí zase za rok, nejlépe na jaře pokračovat? Chápu, že pokud už s očistou začneme, je nutné pokračovat i další měsíce, dokud játra nejsopu úplně čistá, ale jak je to s tím, když to udělám jen jeden rok a další už ne?

31 Alue Alue | 3. listopadu 2016 v 17:07 | Reagovat

[30]: Ano, natřít se kokosákem můžeš, ale nejez ho.

Ideál je, každý rok na jaře zopakovat. Záleží však na tvé životosprávě a metabolismu, mladá zdravá těla to tak často nepotřebují.

32 Coubee Coubee | 13. listopadu 2016 v 9:39 | Reagovat

Ha, druhou jaterní očistu mám úspěšně za sebou. Zrovna jsem si četl jak to léčí moderní medicína, oni kvůli kamenům odoperují celý žlučník, to jsou hrozný vrtáci :D

33 h h | 14. listopadu 2016 v 9:50 | Reagovat

Můžu ten olej s grepem dát do, štěrchat a vypít z plastové lahve? Hořká sůl se musí dát do skleněné to je jasné, ale tady by myslím s plastovou lahví neměl být problém? Díky.

34 Alue Alue | 14. listopadu 2016 v 10:44 | Reagovat

[33]:  je to asi jedno, ale nejlíp se to pije ze sklenice, (rozmíchat, nalít do sklinky, okamžitě vypít, než naspod sedne olej) z flašky to budeš cucat dlouho, aby tě z toho ještě nenatáhlo :)

35 Šárka Šárka | E-mail | 18. března 2017 v 9:05 | Reagovat

Přeji pěkný den Alue...na jaterní očistu se chystám už delší dobu, ale jsem trohu zmatená. Na některých odkazech uvádějí Síran sodný-Epsomská sůl, někde zase upozorňují na síran hořečnatý-Glauberova sůl. Pokud se nedodrží správná sůl, prý mohou nastat komplikace.V lékárnách ani zdravých výživách jsem nesehnala, musím objednat na netu, ale opravdu nevím co vlastně?..např.Hrdlička...Glauberova sůl – často se stává, že lékárny prodávají síran hořečnatý jako Glauberovu sůl. My trváme na tom, že Glauberova sůl je síran sodný. Důvodem je, že pokud nám někdo hlásil obtíže při provádění jaterní kůry, vždy se jednalo o použití síranu hořečnatého (jiným názvem Epsomské soli).

36 Alue Alue | 18. března 2017 v 10:29 | Reagovat

[35]:  Správná sůl je vždy a pouze čistý MgSO4, Magnesium Sulphate. Ideálně farmaceutické kvality. Takže ano, kupuje se blbě.... Pokud někdo má s jaterkou problémy, udělal něco špatně, vynechal nějaký krok, nebo použil jinou sůl. Jedině při MgSO4 nejsou bolesti při vylučování kamenů, s jinou solí jsou bolesti a berou se prášky, ale ty snižují účinek kúry. Pokud nemáte čistý MgSO4, s jinou solí jaterku nedělejte.

37 Šárka Šárka | E-mail | 18. března 2017 v 13:34 | Reagovat

[36]: Děkuji za rychlou reakci :-)

38 h. h. | 5. května 2017 v 17:27 | Reagovat

Pomerančová šťáva 11. dne má být také bez dužniny a kolik jí má být?
Čím a jak by se měl člověk nejvhodněji stravovat, když se po těch třech dnech dostává zase na normální stravu?
Díky :-)

39 Alue Alue | 5. května 2017 v 21:13 | Reagovat

[38]:  pomeranč po vylučování může být jak chceš a kolik chceš.... dieta po vylučování je stejná jako před vylučováním. přečti si ostatní díly.

40 svatava svatava | 2. srpna 2017 v 11:18 | Reagovat

Tak já to absolvovala úplně blbě ale i přes to jsem vyloučila cca 500 kaménků díky za tento návod pokračovat budu podle něj

41 hanka hanka | 15. září 2017 v 17:14 | Reagovat

Mám za sebou asi 8 jaterních kúr, ale podle návodu ze Zdraví AZ, a tam se doporučuje jako alternativa citron s olejem (místo grepu). Je lepší používat grep než citron, je pro to nějaký důvod? Chystám se zanedlouho na očisty podle tohoto návodu, tak jsem zvědavá na výsledky. Pokud někdo shání Epsomskou sůl, tak já jsem ji koupila na Ekokoze:
https://eshop.ekokoza.cz/cs/epsomska-sul-krystalky.html

42 Alue Alue | 15. září 2017 v 17:21 | Reagovat

[41]:  :( nezkoušela jsem... a nezkoušlela bych, vždyt to musí být ještě mnohem hnusnější.... ten grep to alespoň udělá poživatelné, ale citron, to bych nevypila.

43 hanka hanka | 17. září 2017 v 17:19 | Reagovat

[42]: Děkuji, nevadí, zkusím grep. Olej s citronem je trochu jako zálivka na salát, mně nevadí :))

44 hanka hanka | 3. října 2017 v 12:13 | Reagovat

Ještě bych se chtěla zeptat, 11. den očisty, kdy je dobré začít zase pít vodu?  Když jsem dělala očisty podle zdraví AZ tak tam se doporučovalo po vypití čtvrté dávky soli po půl hodině vypít větší množství vody, že to lépe vyplaví kamínky ze střev. Tak jsem to dělala a fungovalo to dobře. Můžu to tak dělat i u tohohle návodu? Co když v noci  z 10.na 11. den budu mít žízeň, můžu se napít doušku vody nebo vydržet až do rána?

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama