V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 17.11.

Alarmující nárůst rakoviny v Česku a rizika Babišova EET

3. března 2016 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Ze světa
Politici opět selhali, lidem může jít o zdraví i o život a je to vůbec nezajímá: Alarmující nárůst rakoviny v Česku a rizika Babišova EET. A co má cenu zlata?
Tristní výkon opět podali čeští politici při nekonečných debatách o zavedení elektronické evidence tržeb. Platí to o zástupcích všech stran. Po desítkách hodin planých diskusí v parlamentu i v médiích nedokázali zabránit tomu, aby byl schválen zákon, který přináší nejen obrovské riziko zneužití dat, ale i poškozování zdraví podnikatelů a jejich zaměstnanců.
Středeční debata v parlamentu k zákonu o elektronické evidenci tržeb prozradila mnohé. Tak například, jak špatné máme zákony. Podstatnou část diskuse totiž opět zabraly spory, co je a co není porušení zákona o jednacím řádu sněmovny. Výsledkem je, že tisíce českých podnikatelů musí další měsíce čekat, jestli Ústavní soud rozhodne, zda bude čerstvě schválený kontroverzní zákon platit, či ne. Řešit přitom bude nejspíše marginálie, například, zda dostali poslanci opozice dostatečný prostor pro prezentování svých názorů. Bohužel tak nejspíše nedojde na to podstatné, tedy na obsah zákona a jeho dopad na nejméně milion českých podnikatelů v oblasti rizik.Informace s cenou zlata
Zatímco se členové vládní koalice jednoznačně na přijetí zákona shodli bez sebemenšího zaváhání (a ještě si k tomu zatleskali), Česká televize vzápětí odvysílala debatu, v níž zazněla alarmující fakta. Ve večerním pořadu na ČT 24, věnovanému registru účtů a ochraně osobních údajů, vystoupili odborníci, kteří jednoznačně vyvrátili neustálá tvrzení ministra Babiše, že nehrozí žádné zneužití dat. Konstatovali naopak, že data, nashromážděná prostřednictvím EET, budou mít značnou hodnotu a k tomu, aby je někdo získal stačí málo loajální pracovník finančního úřadu. Jiří Nápravník, expert na IT bezpečnost, je přesvědčen, že obavy podnikatelů jsou zcela oprávněné. "Pro konkurenci mají tyto informace cenu zlata," uvedl. Vyjádřil také vážnou pochybnost, že získaná data budou potřebně ochráněna.

WHO varuje!
Nejde však zdaleka jenom o bezpečnost dat, ale také samotných podnikatelů. Jak již Krajské listy před časem uvedly, elektronická evidence tržeb přináší také vážné riziko ohrožení zdraví kvůli tomu, že podnikatelé budou muset být neustále připojeni na internet, většinou prostřednictvím wifi sítí. Podle světové zdravotnické organizace jsou totiž elektromagnetická pole všech frekvencí jedním z nejrychleji rostoucích vlivů na životní prostředí s potencionálním škodlivým dopadem na lidské tělo.WHO proto doporučuje řídit se principem předběžné opatrnosti a podobná zařízení používat v nejmenší možné míře. Potencionální škodlivostí se zabývala také Rada Evropy a doporučila členským státům EU, aby přijala přiměřená opatření ke snížení expozice elektromagnetickými poli, zejména z mobilních telefonů a wifi sítí a realizovala masové osvětové kampaně. V důsledku této výzvy již některé země EU, například Bavorsko nebo Francie, zakázaly používání bezdrátových sítí ve školách, knihovnách, apod. Studie, provedená v Bavorsku, navíc zjistila, že lidé vystaveni elektromagnetickému poli, trpí bolestmi hlavy, poruchami koncentrace nebo silnou únavou.

Proč mlčí?
Obrátili jsme se proto znovu na poslance, kteří zákon prosazovali, či proti němu naopak aktivně bojovali. Bohužel, naprostá většina z nich na naše dotazy vůbec nereagovala a možná rizika, související se zavedením elektronické evidence tržeb, zcela ignoruje. Velkým překvapením pro nás například bylo mlčení předsedy Výboru pro zdravotnictví PSP profesora Rostislava Vyzuly (ANO), experta z Masarykova onkologického ústavu v Brně. Ten v rozhovoru pro časopis Instinkt připustil, že se ve své ordinaci potkává s pacienty, jimž se objevil nádor na mozku přesně v místě, kde dlouhodobě drželi telefonní přijímač. Je přitom jednou z osobností hnutí ANO, které zavedení nebezpečné EET tvrdě prosadilo. Jako onkologovi je mu jistě znám například varovný, raketový nárůst rakoviny štítné žlázy, kde jsou právě různá záření hlavním podezřelým faktorem. Jedinou čestnou výjimku tvořila Miroslava Němcová (ODS). Její odpověď přinášíme níže v plném znění.

Miroslava Němcová: Další klacek pod nohy malých živnostníků
"Komunikační technologie jsou bezesporu neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života. Bez mobilního telefonu, tabletu a všudypřítomné wi-fi sítě si již mnozí z nás neumí svůj den představit. Tato zařízení neuvěřitelně usnadnila mezilidskou komunikaci a posunula ji na zcela novou úroveň. Na druhou stranu tyto přístroje vyzařují elektromagnetické vlny, o jejichž vlivu na lidské zdraví se vedou dlouhodobě spory mezi vědci i výrobci.
Netroufám si posoudit, na které straně leží pravda. Jistě však nelze zdravotní rizika podceňovat. Zároveň také není žádoucí vyvolávat u veřejnosti zbytečnou paniku. Například některé kroky, jež podnikla Francie, jdou již za rámec zdravého rozumu (pokutování reklam, kde dotyčný telefonuje s mobilem u ucha). Restriktivní opatření málokdy vedou k zamýšlenému cíli. Podobně jako nezakážete lidem kouřit a neodradíte je varovnými nápisy na krabičkách cigaret, i když nikotin prokazatelně škodí zdraví, nelze jim ani zakázat využívat moderní technologie, které již k jejich životu zkrátka neodmyslitelně patří. Přistoupit k jisté obezřetnosti a rozumnému využívání telekomunikačních technologií přece může každý z nás individuálně. Stejně tak je rodič schopen posoudit, zda jsou jeho děti v nadměrném kontaktu s těmito zařízeními a jednoduše jejich užívání v rodině omezit. S ohledem na dosavadní nejednoznačné výsledky vědeckých studií jsem přesvědčena, že by měl každý jednotlivec začít především sám u sebe a sám si najít přirozenou rovnováhu mezi digitální a osobní komunikací, na kterou možná mnozí z nás zapomínají.
Pokud jde o otázku EET, vidím zde pro živnostníky hlavně nebezpečí z narůstající byrokratické zátěže, která je přetěžuje a bere jim čas, energii i peníze, které potřebují pro svůj dobrý výkon a udržení své firmy. Již dnes mám informaci o tom, že řada zejména malých živnostníků na venkově chce kvůli zavedení EET (jako dalšího byrokratického břemene) skončit. To je alarmující. Drobní živnostníci nic od státu nechtějí, nemají dovolené, svátky a další výhody, přesto jim vláda hází další a další klacky pod nohy."

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na redakce@krajskelisty.cz.
Převzata z následujícího zdroje: Krajské listy Praha.


 


Komentáře

1 Moudrávrba Moudrávrba | 3. března 2016 v 15:40 | Reagovat

Vím, že to sem asi nepatří, ale našel jsem na internetu rozhovor s Petrem Chobotem, kde mluví o uprchlících, náboženstvích, o tom jak je Americká vláda řízena mimozemšťany, o Islamském státě a jiných zajímavých věcech. Doporučuji ke shlédnutí.

Zde je první a druhá část tohoto rozhovoru:

http://cestyksobe.cz/petr-chobot-vhledy-a-nadhledy-petra-chobota-1-dil/10220

https://www.youtube.com/watch?v=nSfVbjxdg9g

2 Karel Karel | 3. března 2016 v 17:06 | Reagovat

Jak řešíš třeba cestu autobusem nebo MHD, kde je kolem tebe spousta lidí s mobilem. Často v těsné blízkosti.
A když jedeš třeba autobusem několik hodin, sedíš vedle někoho, kdo má mobil v kapse hned vedle tebe, takže je od tebe vzdálený pár centimetrů. Nevadí ti to?

3 Alue Alue | 3. března 2016 v 17:27 | Reagovat

[2]:  Vadí. Proto jezdím vlakem a na delší vzdálenosti autem.... autobusem max. 10 minut a ten bývá skoro prázdný.

4 Mike Mike | E-mail | 3. března 2016 v 21:58 | Reagovat

Super, ikdyž to není pruorita těhto stránek tak jsem rád že jsem občas dáš nějaký zajímavý článek o politice a aktuálním dění.

5 Jan Jan | E-mail | 5. března 2016 v 22:04 | Reagovat

Dobrý večer, jen krátce. Celý článek je pouhým honem na čarodějnice a ve své podstatě nahrává nekalým praktikám.
Působil jsem profesionálně v oblasti hudby a mohu na 100% říct, že neexistuje hotel, klub, bar, pohostinství, kde se nekrade. Bují zde milionové převody peněz z šedé zóny, které před lety odstartovaly výherní hrací automaty.
Kšefty s potravinami, alkoholem, eskortními službami - to jsou statisíce měsíčně pouze v jednom baru. A tito gauneři si platí podobné autory výše uvedeného článku, který je dělá chudinkami, které zruinuje software(který dostanou zdarma) a připojení na internet v částce několika set korun měsíčně. Snaží se dělat z lidí hňupy a řada poslanců uplacená drobnými prebendami ve skutečnosti působí destruktivně v souvislosti s ekonomikou země. Tito lidé nechtějí systém, pořádek, průhlednost podnikání.
Hezký večer přeje Jan

6 Alue Alue | 5. března 2016 v 22:18 | Reagovat

[5]:  Možná bys mohl trochu něco zjistit u drobných živnostníků. Spousta z nich žije na hraně, přežívá díky tomu že něco málo dává bokem a tohle je položí úplně. Bude další obrovská vlna nezaměstnanosti.

7 Jan Jan | E-mail | 6. března 2016 v 11:49 | Reagovat

Dobrý den Aluško, děkuji za Vaše vyjádření k mému názoru. Jsem rád, že reagujete na mé myšlenky, na což samozřejmě máte právo. Přece jen mi něco na Vašem vyjádření poněkud "nesedí" a tak mne "svrbí ruka" se s Vámi o to podělit ...
K Vaší stručné dopovědi nutno připojit pár důležitých faktů, které jsou v celém tom životním procesu rozhodujícími faktory, které mohou zásadním způsobem ovlivnit úspěšnost té, či oné živnosti.
1. Ne každé řemeslo, které si člověk zvolí, je řemeslem se "zlatým dnem". Před pár lety pozvolna například mizelo řemeslo - kominík.
V souvislosti s novelou o Životním prostředí, nutnosti pravidelných kontrol komínů, je najednou zoufalý nedostatek kominíků a jejich marže jsou relativně nehorázné...
Na druhém pólu je pak například zedník. Těch je relativně spousta (včetně Ukrajinců), avšak je otázka jejich kvality a skutečnosti, že velké firmy jejich přetlak tlačí dolů skrze mzdy. Aby si tito lidé vydělali pracují řádově 10 i více hodin denně...to nemluvím o těch, kteří pracují v rámci šedé zóny.
Vždy je mi smutno, když vidím školy, které nabízí maturitní obor například reprodukční grafik. Každoročně jsou to jen v krajském městě dvě třídy absolventů v tomto oboru, který je skutečně zajímavý, tvůrčí, ale...
Oněm rozzářeným absolventům tohoto oboru však uniká jedna podstatná skutečnost, že jejich využitelnost v praxi je v podstatě nulová. Proč? Protože grafické studio pro přípravu tiskové formy potřebuje na tři směny tři grafiky a maximálně dvě rezervy. Ptáte se, co to znamená v praxi. Hejno nespokojených a frustrovaných mladých lidí, kteří nenajdou v tomto oboru uplatnění, protože grafická studia dostávají každoročně, jak jsem na základě praktických poznatků zjistil 50 nových nezkušených uchazečů. A to jsou ti kteří budou nespokojení, protože je případná živnost neuživí. Někteří přejdou na nějakou práci, která je nezajímá - například dělají servírky za mizivou mzdu (často bez smlouvy) a jsou ochotni pro zvýšení zisku udělat jakýkoliv ekonomický "sešup"...
2. Zásadní problém v oblasti řemesel pak vidím v řadě případů, že tyto firmy nebo tzv. živnostníčci, mají hodně daleko do kvality, termínu, korektnosti především v oblasti tvorby zisku. Jeden příklad za všechny.
Je to již několik roků, co jsem do agentury potřeboval pro kopírovací systém náhradní díl. Firma, jejíž zařízení jsem používal, mi nabídla díl za 12. tisíc. Druhá firma a de facto překupníci totéž za 8.tisíc. Nakonec několik roků mi náhradní díl při pravidelné výměně poskytoval OSVČ pracovník za 3,5 tisíc, při stejné kvalitě a výkonnosti. Tudíž je za tím i otázka chtivosti, hamižnosti a zbohatnutí za každou cenu.
Toto téma nemusím více rozvádět, neboť jsem četl Vaši úvahu na téma - životní úspěch, peníze atd...
Vaše životní poznatky pak v oblasti například mezilidských vztahů ať už chcete nebo nechcete Vás postupně formují v osobnost.
Je samozřejmě otázkou Vaší 13. komnaty, kterak ve své podstatě Vaše duše bez jakýchkoliv korektur ve skutečnosti je. Protože jak alespoň doufám, jste si nastavila určité životní normativy, které se snažíte dodržovat, život Vám vrací plnou měrou. Je to jako s kosmickým principem peněz a jejich koloběhem, který jistě znáte a není potřeba o něm diskutovat.
Závěr:
To, co jsem napsal v souvislosti s ETT opravdu neohrozí perspektivní řemesla, které jsou založeny na korektní marži v přímé úměře k odváděné kvalitě.
Já sám ve svém věku 66 roků to mohu potvrdit, protože jsem ten, který zná devatero řemesel a od stavby caravanu, domu, omítek, obkladů kamenem, dřevem atd. znám realizovat prakticky všechny práce a tudíž jsem i přísným kritikem toho, co dnes některé firmy dokážou odvést za tzv. práci. Proto křičí nejvíce lajdáci, podvodníci, šmelináři...
Od 89 roku jsem byl profesionálním hudebníkem. Protože ve své podstatě i vzhledem k tomu, že jsem čistokrevný Vodnář a nejsem Team player, začal jsem svobodně podnikat v oblasti umění. Nejprve jsem získal hudební angažmá pro Italy, kde jsem hrál v Piano baru. Následně provázel německé turisty se svým hudebním programem.
Poslední hudební aktivitou bylo provázení Židů, kteří inkognito cestují po Evropě do míst svých předků. Velmi zajímavá zkušenost...

Získal jsem holandskou hudební atestaci a má hudební agentura je dnes orientovaná výuka na klávesové nástroje a je velkým problémem pro některé podobné subjekty pod MŠMT.
Proto si troufnu říct, že problém osob OSVČ je mi dostatečně znám z vlastní praxe... nepřejícnost, závist, škodolibost...
Svým vzdělávacím programem, za který jsem zodpovědný a jehož jsem autorem včetně 11 knih o hudbě, které jsou vedeny v Národní knihovně jsem de facto přešel ze své výtvarné činnosti kousek dál. To potvrzuje má slova, že ne vždy, to co známe, musí být oním úspěšným a celoživotním putováním.
A pro lidi hledající životní motivaci nabízím skrze Vás svou vlastní zkušenost. (To je můj bonus k tomuto příspěvku).
Ráno vstanu - tichá kontemplace.
Dopoledne pak pracuji fyzicky.
Odpoledne učím.
Večer se učím - jazyky, (protože rád cestuji - samozřejmě sólo).
Na dobrou noc společné poděkování za uplynulý den s mou ženou (44 roků společného života).
Tak milá Aluško, věřím, že jsem Vás moc neunavil svým povídáním. Spíše si teď kladu v závěru otázku, zda to není tak trochu má ješitnost, bezprostředně reagující na Váš názor cit: Možná bys mohl trochu něco zjistit u drobných živnostníků...
Přeji hezký den Jan

8 Dusli Dusli | 13. března 2016 v 10:47 | Reagovat

[5]:Vážený pane bývalý profesionální hudebníku, o tom jak jste erudovaný v oblasti EET jde vidět na této vaší větě "software(který dostanou zdarma)" . Cena tohoto software zdarma bude (dle zvolené úrovně služeb software jako služba – od cca. 250 Kč bez DPH. Napsal jste hodně dalších polopravd a bludů kde si pletete jabka s hruškami. Jste jenom jeden z hloupých Babišových koblihářů,kteří se nechali opít rohlíkem, jak ti malí živnostníci ve velkém okrádají stát.

9 jan jan | E-mail | 13. března 2016 v 22:05 | Reagovat

[8]:Dobrý večer, jen krátce zareaguji na Vaši poznámku cit: od cca. dle zvolené úrovně služeb software jako služba – od cca. 250 Kč bez DPH...
Vážený pane, copak 250,-Kč případně i jednou tolik jako jednorázová investice je částka, o které by se mělo diskutovat???
To je vrchol lakoty. Vezmeme-li v úvahu dolní hranici mzdy živnostníka 20 000,-Kč v čistém (pokud je nevydělá, ať řemeslo zabalí a jde se nechat zaměstnat), tak činí 1% jeho čisté mzdy.
A to je podle Vás zdrcující výdaj???
Já musel investovat pouze do hudebních nástrojů 250 000,-Kč, zakoupit vozidlo, vlastními silami postavit studovnu a další...a 20 roků se mi tyto investice pozvolna vrací a...neskuhrám.
A jen tak mimochodem pro potřeby výuky jsem musel zakoupit notový software za 15 000,-Kč,kontrolní testy pro studenty za 3 000,-Kč. To hovořím o čistých částkách bez DPH (tak, jak to Vy zdůrazňujete).
Tak nebuďte skutečně malicherný a 250,-Kč neberte, jako ruinující investici.
A ještě jednu maličkost vážený pane - pro odlišný názor od Vašeho přesvědčení se domnívám, že není slušné, hned někoho verbálně urážet a titulovat  "koblihářem".
Mám svůj názor, jak jsem již v úvodu naznačil "kopu pouze za svou agenturu", nejsem team player a názorová stádovost je mi cizí. Nikdo si mne nekoupí ani vlevo, ani vpravo.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama