V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 10.11.

Správná jaterní očista 3: Co dělat, když věci nejdou podle plánu / DOPORUČUJI

6. března 2016 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Návody
Třetí díl Správné jaterní očisty.
Zde najdete: 1. díl / 2. díl

Problémy v 10. a 11. den kúry (vylučovací dny)

Nevolnosti a zvracení
MGSO4 se pije celkem 4x: 2x večer, pak olej a grep, pak 2x ráno. Toto vám může pěkně podráždit žaludek, který může začít stávkovat. Nejvíce a nejčastěji trpí na nevolnosti a zvracení ženy, zejména ženy štíhlé. Muži většinou problémy nemají a nezvrací.

MGSO4 chutná hořce a hnusně, ale dá se to zvládnout. Horší je, že při podrážděném žaludku se vám sůl může asi po dvaceti minutách vydat směrem nahoru, místo aby šla dolů. Abyste tomu předešli, užívejte mátový čaj. Nejhorší nevolnosti a zvracení bývají druhý den ráno při pití 3. a 4. dávky soli... Často zvracíte i v noci zbytkový olej, který se pije v 10.

Já osobně zvracela i sůl i olej při každé dietě, kromě poslední, šesté. Proč šestá dopadla líp? - Jednak jsem si sama vařila výborná jídla, druhak jsem si držela dobrou morálku a za třetí jsem užívala správně mátu už s předstihem. Takže tělo bylo relaxované, pak méně protestovalo a nevolnosti se líp zvládly. A také jsem předem byla duševně smířená se zvracením i případným klistýrem, nebála jsem se toho a dle Murphyho zákonů schválnosti jsem pak opravdu nezvracela. Hodně si pomůžete, když odstraníte svůj strach a bloky, ale zvracení soli není jenom o psychice, opravdu záleží na tom jak jste velcí. Lidé s nadváhou a obézní lidé snáší sůl i olej naprosto bez problému, kdežto hubení někdy pekelně trpí.

První pití soli se většinou obejde bez problémů a bez zvracení. Pokud se už teď vyskytne mírná nevolnost (nebo máte blbé zkušenosti z minula), začněte preventivně s mátou: Udělejte silnější mátový výluh (neslazený) ideálně ze sušené nebo čerstvé máty. Porcovaný pytlíkový čaj poslouží také, pozor aby v sobě neměl příměsi.

Čaj nesmíte pít normálně - v této ,,solné fázi" se nemá už pít nic, ani voda - nejde o množství vypité máty, je to jen na zklidnění žaludku. Takže pomalu po jedné malé čajové lžičce usrkávejte. Nevolnost po chvíli přejde. Dělejte to i po pití druhé dávky soli, klidně preventivně. Žaludek bude klidnější, pustí sůl rychleji do střev a poté je i vyšší šance, že strávíte olej a nepoběžíte ho v noci zvracet.Sůl se pije nejlépe tak, že si ji předem pěkně odměříte, sednete si k ní, uklidníte se, vypijete ji na ex a pak v klidu sedíte s rovnými zády. Nemluvte a nehoupejte s žaludkem, nevrťte se. Dýchejte... Vstaňte až když sůl sedne a hlavní nával na zvracení odezní. Pak můžete nalžičkovat trochu máty a budete v pohodě. Rozhodně nepijte sůl ve spěchu a nemelte s sebou, jinak ji můžete vyklopit dřív než se ve vás vůbec ohřeje.
- Ale opakuji, toto nemusí být váš problém, zejména pokud jste muž a ještě k tomu s nadváhou.

Druhý den ráno, pokud máte se solí problémy, vstaňte ne v 5:55 jak káže návod, ale klidně už v 5:40 a čtvrt hodiny v předstihu si nalžičkujte trochu čerstvého mátového čaje. Může vám být blbě už když jste se probudili, ale máta to srovná. Nemá smysl se vzbudit v 6, cítím že je mi blbě, vypiju třetí sůl a rovnou běžím zvracet... zbytečně se tím trápíte. Radši vstaňte dřív a připravte se, zejména pokud jste v noci zvraceli olej.
Třetí a čtvrtá dávka soli bývá nejhorší a nejčastěji se u ní zvrací, ale s mátou se to při správném přístupu ustojí.

Co dělat, když už jste to bohužel vyzvraceli:

- Sůl: Je velmi důležité absolvovat všechny 4 dávky. Pokud jednu vyzvracíte, musíte si ji znova namíchat, znova odměřit. Po zvracení si dejte krátkou pauzu, nalžičkujte si mátu, a snažte se vypít náhradní dávku soli nejpozději 15-20minut po termínu, kdy se měla vypít původně. Pokud je vám i po 15-20ti minutách blbě, ještě chvilku počkejte, vypijte to až když žaludek slehne, jinak budete muset pokus opakovat. Většinou však druhý pokus vyjde.

- Olej: Olej nemusíte strávit a technicky nevadí úspěchu kúry, když ho v noci poběžíte vyzvracet. Většina žen co nejsou obalené tukem to tak má. Už tak málo jako pět kilo nadváhy stačí, abyste byli na očistu v pohodě... Radši se s tím zvracením předem smiřte. Pokud vám bude v noci opravdu zle, nemá smysl se pět hodin převalovat a přemáhat, běžte to vyklopit a netrapte se s tím. Olej s grepem působí jako spouštěč, játra se stáhnou, vypustí kameny... Důležité je, po vypití oleje s grepem vydržet těch 20 minut nehnutě. (nastavte si stopky na 20 minut, abyste věděli kdy už se můžete pohnout) Dobré je vydržet v klidu alespoň půl hodiny. Potom už olej nemá význam a dá se vyzvracet, když fakt musíte (ale nikdy nevyvolávejte zvracení pokud vám není opravdu zle, tím si zbytečně zase rozdráždíte žaludek). Není potřeba olej pít znova, je to pouze na vypuzení kamenů.

Snížení dávky
Pokud vylučuje hubená drobná žena nebo náctiletý který je ještě ve vývinu a je opravdu velký problém s nevolností (štíhlé osoby, zhruba pod 60kg), je možné upravit mírně dávky, aby byly lépe snášeny. Dávky však neupravujte, pokud problémy nemáte.

-- V původním receptu se míchá 100g MGSO4. Dávku lze snížit na 80g MGSO4 a poté rozdělit na 4 díly, tedy nebude ve dvou deci 25g, ale jenom 20g. I tak malý rozdíl někdy pomůže, aby to hned nešlo horem.
-- Dále lze snížit množství oleje. V původním receptu se dává 1,25dcl oleje. Dá se snížit na jedno deci.
-- Snížit dávku grepu není potřeba, z něj špatně není a ani bych to nedoporučovala, jsou to na dlouhou dobu vaše jediné tekutiny.

Při pití grepu a oleje si také dejte pozor, aby to bylo pořádně zamíchané, nenechávejte to nikde stát ani tři vteřiny. Prostě doštěrchat a hned vypít rovnou z lahve. Jakmile to postojí, naspod klesá olej a jak dopijete spodek, navalí se vám a bude větší problém to pak udržet.

Když průjem nejde
10. den kúry se večer pije 2x sůl. Co dělat aby nešla zpátky jsme si řekli. Ale co dělat, když nejde ani ven?
Toto už je méně obvyklý problém a není ani obecné pravidlo, podle kterého byste ho mohli nebo nemohli očekávat. Prostě se vám to stane, nebo nestane. Někdo má ten problém vždycky, někdo nikdy, někoho to zaskočí jen občas... Připravte se na to předem, abyste neměli problém.

Když dvě hodiny po vypití první dávky nemáte průjem a střeva se nečistí, ještě můžete být v klidu. Zpozorněte ale, pokud do hodiny po vypití druhé dávky soli pořád průjem nejde. V této fázi už máte břicho jako balon, asi 4. měsíc těhotenství, jste nafouknutí vodou, nervozní a pořád to nejde ven.

Tento problém je značně stresující. Dá se tomu předcházet právě tím, že se 9. nebo i 8. a 9. den jí jenom tekutá strava (někdo řeší hladovkou), a dále se to řeší klistýrem.

ROZHODNĚ si preventivně předem zajistěte irigátor o obsahu dva litry. (irigátor=klistýr) Koupíte na internetu nebo v lékárně. Je dobré naučit se s ním nanečisto zacházet a překonat případný blok, že do zadku si nic nestrčíte, protože pokud vás potká problém, že průjem nejde, nakonec si to tam stejně budete muset strčit. A podle toho jak moc u toho budete v klidu, nebo naopak budete vyšilovat, ten problém přejdete v klidu, nebo to bude trauma na rok.

Je dobré se už po vypití první soli lehce hýbat. Popocházet, trošičku si zacvičit pokud na to máte. To pomůže peristaltice a střeva se lépe rozjedou. Rozhodně to však nepřehánějte, abyste nenamohli játra.
Pokud fakt nic a po vypití druhé soli do hodiny pořád nic, uděláte si klistýr. Když koupíte irigátor, návod s použitím je přibalen, případně se to dočtete na internetu. Ale jednoduše ve zkratce: Teplou vodu, hadičku do zadku, nádobu vyvýšit, trup předklonit.

Pokud nejste cimprlich, klistýr si klidně udělejte dřív a klidně i preventivně.
Čím víc času dáte střevům na průjmování, tím více budou čistá. Čekat hodinu po vypití druhé dávky je takový nejpozdější ještě bezpečný termín.
Dá se použít v horším případě i klistýrovací balónek, pokud jste drobní a cítíte že už to skoro jde, měl by vám stačit na spuštění průjmu.
Klistýrovací balonek je výborná zdravotní pomůcka a kromě klistýrů se dá používat i na výplachy pochvy u žen, pokud se vyskytnou gynekologické problémy. Takže si ho určitě preventivně pořiďte, zvláště pokud jste žena. Možná ne teď, ale jednou se vám bude hodit.

A ještě poznámka pro úplné začátečníky: Ať už máte balónek nebo irigátor, nezapomeňte to při zavádění namazat (lubrikační gel je ideální). Protože kdo maže ten jede, nasucho to nepůjde a zbytečně se pak budete stresovat a způsobovat si bolest, která vůbec není nutná ani žádoucí.

Jakmile z vás začne odcházet průjem a sůl, neustále si omývejte zadek (nevytírejte se papírem), nenechávejte ho nikdy špinavý, jinak epsomská sůl dráždí citlivou pokožku kolem konečníku. Čím rychleji se opláchnete, tím víc vám váš zadek na konci procesu poděkuje.

Co to ze mě leze?!
Může se vám stát, že po vyloučení kamenů ke konci průjmu vyloučíte rosolovité šedé žmolky. To jsou bakteriální ložiska. Lapidárně řečeno nějaké nemoci zahnízděné ve střevech. Nebo z vás půjdou dlouhé bílé nebo béžové tvary. To jsou červíci. Háďátka, roupy, tasemnice, výběr je pestrý. MGSO4 totiž červy zabíjí a co zabije, to se pustí střevní stěny a vyjde ven. Zaživa se to jinak nikdy samo nepustí...
Pokud se vám toto stane, rozhodně i po jaterní očistě pokračujte s péčí o střeva a vyžeňte své podnájemníky!

Můžete začít česnekové klistýry (irigátor máte tak hurá do toho), odčervovací kúra TRIGELM nebo PARACLEANSE, do želatinových tobolek si dejte mletou skořici a hřebíček a užívejte 5 ráno 5 večer... a na závěr toho všeho užívejte něco na doplnění střevní mikroflory, doporučuji KLAS 6 miliard.
Bez zdravých střev nikdy nemůžete být zdraví, takže věnujte pozornost tomu co z vás poleze a když najdete, zasáhněte. Může to vyřešit i vaše problémy s nadváhou nebo podváhou, často to bývá právě díky zamoření parazity.

A poslední dobrá rada na závěr: Sežeňte si pomocníka na 10. a 11. den (vylučování)
Mít pomocníka je dobré, zejména pokud začínáte a máte sklon stresovat. Nejlepší je pomocník, který už sám jaterní očisty absolvoval, ví o co jde a bude v klidu když vy už nebudete v klidu. Ale i pokud to neabsolvoval, je rozhodně lepší než kdybyste na to byli sami.

Totiž: Když běháte s průjmem každých pár minut na WC, může se vám stát, že neuhlídáte nějaký čas, nebo si nestihnete všechno připravit, protože vás od započaté práce vyžene průjem... Samozřejmě že kúra je na vaši zodpovědnost a je to vaše zdraví, takže si všechno hlídejte a dobře rozvrhněte, pomocníka však použijte jako pojistku, aby ohlídal časy a zastal práci na kterou možná nebudete momentálně stačit.

Úkolem pomocníka by mělo být dohlédnout na včasné pití soli, zejména ráno abyste opravdu vstali... Dokopat vás k vypití nahradní dávky, případně vám ji sám namíchá, když to vyzvracíte.

Pomocník by vám měl nachystat matračku na zem (většina lidí nespí hlavou na sever, většinou je potřeba vytáhnout matračku na podlahu, ustlat, nasměrovat na magnetický sever).
Vy když budete běham s průjmem, budete velmi těžce zatínat břicho při tahání matračky, taky se může stát že na to nebudete už mít sílu, zejména pokud zbytečně stresujete nebo jste při dietě hladověli. Nachystaná postýlka a ochotný pomocník vám zvýší morálku.

Pomocník by vám měl nachystat teplý termofor.

Úkolem pomocníka by měla být příprava mixu na desátou, tedy grep+olej. Vy mezitím běháte na záchod, pomocník by vám to měl přinést na desátou až k nosu a po vypití by vám měl zhasnout.

Všechno zvládnete udělat i sami, ale nechoďte do toho sami, pokud máte někoho, kdo vám může pomoct a kdo na vás dohlédne. Pokud vám například spadne morálka a vy v šest ráno řeknete že už ten hnus pít nebudete protože jste celý den nespali, kadili a zvraceli a už toho máte dost, pomocník vás zachrání a donutí to vypít. Proto si domluvte pojistku. Speciálně potřebují hlídat děti a náctiletí, kde je riziko poklesu morálky vyšší než u dospělého, který toho většinou víc vydrží, ani mu není tolik špatně.

Přeji vám veselé vylučování a co největší kamennou nadílku :)

 


Komentáře

1 Karol Karol | 6. března 2016 v 7:12 | Reagovat

Aluško, neznáš tahle probiotika? https://www.drmax.cz/caje-a-vyziva/vyziva-a-doplnky-stravy/laktobacily-bifidobakterie/bio-kult-14-pripravek-s-obsahem-zivych-kultur-cps-60 jsou jediná s  tobolkami rostlinného původu. Klasickou želatinu do sebe cpát nechci. :-/

2 Alue Alue | 6. března 2016 v 10:46 | Reagovat

[1]:  Tyhle neznám.

3 katrin katrin | 6. března 2016 v 15:14 | Reagovat

Když se potřebuji zbavit parazitů, mohu vypít MGSO4 (je to epsomská sůl v potravinářské kvalitě?) smíchanou s vodou? Jelikož jsem držela půst, dělala si klistýr každý den, ale vyšlo ze mě to co v článku popisuješ, jednou kousek těla bez hlavičky. Teď zkouším česnek s okurkou (ale česneku dávám málo), taky nic a tak bych zkusila tu sůl, jelikož potřebuji ty parazity zabít. Nevím ale, kolik lžic/lžiček rozmíchat ve vodě a hlavně si nechci omylem spustit jaterní očistu (ještě k tomu když jím česnek a další procedury té očisty nedodržuji, jelikož ji teď nedělám). Může pití MGSO4 s vodou spustit vylučování kamenů z jater, když nejím žádný olej? (Střeva mám bez jídla.)

PS. pokud ta sůl projímá, tak mi to nevadí

4 katrin katrin | 6. března 2016 v 15:20 | Reagovat

Jo a spím hlavou na sever už dlouho, po přečtení tohoto článku jsem na internetu hledala, kde se nachází magnetický sever Země (abych ověřila, jestli spím přesně) a zjistila jsem, že spím blbě, jelikož je na jihu:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Severn%C3%AD_magnetick%C3%BD_p%C3%B3l

http://www.zssalmova.cz/web%20soubory/pro_ucitele/EU_penize_skolam/EU_penize_skolam_2/VY_32_INOVACE_1.24_b.pdf
(9. a 10. slide)

http://www.astro.cz/apod/ap991019.html
(poznámka překladatele)

5 Alue Alue | 6. března 2016 v 17:22 | Reagovat

[3]:  MGSO4 na odčervení nepoužívej, to zabije jenom pár dospělců při jaterce, ale na skutečné odčervení potřebuješ několikafázovou věc. TRIGELM nebo PARACLEANSE, nebo VERMOX (na předpis). Paraziti mají asi 14ti denní rozmnožovací cyklus, to jednou dávkou MGSO4 nezabiješ a navíc MGSO4 je silné projímadlo, vytahuje z těla i vodu a dá se tedy užít 1x za měsíc při jaterce, jinak častěji ne.

6 Alue Alue | 6. března 2016 v 17:22 | Reagovat

[4]:  Sever je na severu, akorát ne přesně, ale o kousek vedle.... když budeš spát na jih, nepůjde ti maximum kamenů. To je úplně blbě.

7 Alisia Alisia | E-mail | 6. března 2016 v 19:23 | Reagovat

Milá Aluško, moc Ti děkuji za krásné povídání o jaterce. Fakt oceňuji Tvojí práci, kterou jsi si s tím dala. Já tenhle detox dokonce miluji, jaterka je přímo moje srdeční záležitost. Napoprvé moc kamínků taky nebylo, ale asi napočtvrté, když už se stačily přesunout ze zadních částí jater – jó, to byla úroda. Zdravá játra běžně produkují asi litr žluči za den, zatímco normální populace necelý šálek denně, jak píše pí Konrádová na http://www.elektroherbalismus.cz/zlucove-kaminky.html?PHPSESSID=pcbo1qeq4hkme8nr3ad31a4e17    A mít čistá játra je taky velice důležité  k tomu aby se vůbec tělo mohlo detoxikovat – zbavovat  těžkých kovů a jiných jedovatých látek

8 katrin katrin | 6. března 2016 v 20:05 | Reagovat

[5]: díky, něco z toho určitě zkusím.

[6]: jaterku jsem ještě nedělala, takže pokud s tím máš zkušenosti, máš určitě pravdu

9 Iruš Iruš | E-mail | 6. března 2016 v 20:56 | Reagovat

Připravenou hořkou sůl si dávám do lednice.Líp se pije.Není potom tak hořká a nezvedá se mi po ní žaludek.

10 Alue Alue | 6. března 2016 v 21:47 | Reagovat

[9]: Až do vypití grepu platí zákaz studených nápojů. Studenou hořkou solí si kažíš předešlou dietu, stahuješ játra a snižuješ pak účinek kúry - Znova opakuju DORŽOVAT PŘESNĚ POSTUPY!!

11 Mike Mike | E-mail | 7. března 2016 v 8:04 | Reagovat

Ahoj Alue, je možné použít odčervovací kůru (např TRIGELM) bez předchozí jaterní očisty?

12 Alue Alue | 7. března 2016 v 9:17 | Reagovat

[11]: Jasně že jo, to na tom neleží. Ale trigelm je starší verze paracleanse, takže spíš zkus sehnat paracleanse, na netu jsou oba.

13 Mike Mike | E-mail | 7. března 2016 v 11:14 | Reagovat

Ještě bych se chtěl zaptat na poslední otázku k odčervení, chápu to dobře že si beru tobolky podle informací a přidám si k nim trošku skořice a hřebíčku?

14 :) :) | 7. března 2016 v 12:32 | Reagovat

tak matu nenavidim, nemuzu ji ani cejtit zveda se mi z ni zaludek, jak kdybych pila ustni vodu. Jiny caj mimo matoveho? mam problemy s zaludkem a nenavidim zvraceni mam z toho fobii, takze rozhodne bych nemohla jit do takoveto tvrde ocisty, bylo by trebas neco mirnejsiho co bych trebas delala casteji aby to melo podobny ucinek, ale nemusela jsem u toho tak trpet? Navic clovek aby si v praci vzal na to 14 dni volno tyjo:D

15 Alue Alue | 7. března 2016 v 13:41 | Reagovat

[13]:  To jsou shrnuté tipy, co aplikuješ je na tobě. Jinak přidávat si k jiným odčervovadlům ještě koření nemůže uškodit, maximálně se to nakopne.

[14]:  No záleží na tobě co je horší, jestli čaj nebo zvracení. Špatně ti ani být nemusí, tohle jsou vyloženě články na řešení případných problémů.
Kamenů v játrech se ničím jiným nezbavíš.

16 Jiskra Jiskra | 7. března 2016 v 15:02 | Reagovat

Alue, chtěla bych se zeptat, co si myslíš o malé změně v užívání hořké soli  a to tím způsobem, že se místo roztoku MgSO4 naplní želatinové kapsle hořkou solí a zapijí se vodou? Osobně s pitím problém nemám, ale přítelkyně to nezvládá, ochutnala to jednou a nedovede to polknout, má psychický blok z nepříjemné situace v nemocnici, musela pít něco na chuť podobného... Po napití byla najednou úplně na dně, mimo. Přitom by tu očistu ráda zkusila, často o tom mluví. Chtěla by,a bych jí to nalila do krku hadičkou, ale trochu se toho bojím.   Nemáš nějaké zkušenosti v situaci, kdy to člověk nedokáže vypít?

17 Alue Alue | 7. března 2016 v 15:06 | Reagovat

[16]:  Jestli dělá ofrky kvůli takové maličkosti, tak bych jaterku ani nedělala. To není pro měkýše. Buď ať to normálně vypije, nebo ať to nedělá.

18 :) :) | 7. března 2016 v 20:24 | Reagovat

[15]: no ale ptám se protože už teď vím ze by mi zle bylo, a ne malo trebas z toho piti oleje a tak...a jak o tom tak píšeš tak mi přijde že si rovnou muzu strkat prsty do krku nebo nechat si natáhnout hadici do žaludku a při vedomi pumpovat:-D

19 BE BE | 7. března 2016 v 22:01 | Reagovat

Netrúfam si na takú očistu - ale spomenula som si, že dávno mi lekár predpísal lieky na rozpustenie kameňov v žlčníku. Vravel, že to je pomalé, asi tak pol roka, rok. Ale už neviem ako sa volali, nebrala som ich.

20 Andrea Andrea | E-mail | 8. března 2016 v 21:08 | Reagovat

[15]:Aluško, mám problém
udělala jsem si očistu jater,vše,jak jsi doporučovala,včera byl desátý den.....po vypití soli jsem začala běhat už ve 21 hodin na wc.....a když jsem vypila druhou dávku soli s vodou a měla jsem si lehnout....vydržela jsem to 20 min.ale pak jsem musela asi 5x na wc...vycházela ze mě jen voda....dnes ráno jsem vypila další dvě dávky soli....a šla ze mě jen voda a žádné kameny,prostě nic.
Jsem zděšená,co mám dělat ??? Co bude s nevyloučenými kameny...Druhou očistu si můžu dělat až za 2 týdny.... budu pracovat na výstavišti.Nechápu,co je špatně,vše jsem dodržela,úplně vše.
Děkuji za odpověď. Andrea

21 Alue Alue | 8. března 2016 v 21:32 | Reagovat

[20]:  Buď jsi někde v dietě udělala chybu, nebo máš opravdu čistá játra, nebo se teprve otevírají cesty a kameny půjdou až další měsíc.

22 Anonymní Anonymní | 7. dubna 2016 v 17:41 | Reagovat

Jak dlouho před a po jaterní očistě by se nemělo sportovat nebo těžce fyzicky pracovat?

23 Alue Alue | 7. dubna 2016 v 21:46 | Reagovat

[22]: Před vylučováním tak 3 dny, po vylučování až ten čtvrtý den, ale začínat zlehka. Nejideálnější by byl celý týden před i po, ale není to vyloženě nutné, taky záleží na tom v jaké je člověk kondici, nakolik jsou játra nemocná a kolik toho z nich vylezlo. Ale minimálně ty tři dny před a po bych určitě dodržela v každém případě.

24 Míša Míša | 11. dubna 2016 v 19:58 | Reagovat

Dobrý den Alue,

Bohužel článek o očiště jsem četla teprve před pár dny. Mohu ji začít provádět až v květnu? Dříve (duben) nebudu mít vhodné podmínky. Je to ještě možné?
Prosím o názor.

Míša

25 anonymní anonymní | 25. dubna 2016 v 16:33 | Reagovat

Co se stane, když jsem dokončila dvě očisty a už nebudu pokračovát?

26 an. an. | 2. června 2016 v 7:44 | Reagovat

Potřebuji prosím poradit.
Udělala jsem 1. očistu, pak jsem jeden měsíc musela vynechat, poté jsem pokračovala další měsíc a teď jsem zase jeden měsíc musela vynechat. Teď nestíhám a nevím jestli budu moci udělat očistu v červnu. (pro přehlednost: únor-ano, březen-ne, duben-ano, květen-ne, červen-možná taky nestihnu), takže zatím dvě očisty celkem a chci udělat alespoň ještě jednu, když jsi psala, že 3 jsou úplné minimum.
Nevadí to, když vynechám dva měsíce po sobě? Dobře jsem si očisty sice naplánovala, jenže pak mi do toho pokaždé něco vlezlo.
V prvním návodu je napsáno: můžete jednou vynechat, ale pak už musíte zase pokračovat. Je to myšleno tak, že z celé série očist smím vynechat pouze jednou nebo vícekrát třeba ob měsíc?
A další dotaz: ještě je tam psáno, že bychom neměli končit s očistami dříve, než budou játra úplně vyčištěná a pak by jedy kolovaly po celém těle, to moc nechápu, přijde mi, že když játrům alespoň trochu ulevím, tak to pro ně bude lepší než vůbec nebo se mýlím?
Je to tak, že když jednou začnu, tak už to musím dokončit dokud játra nebudou úplně čistá? Jako že je lepší vůbec nezačínat, než pak skončit předčasně?
Díky, že tady pro nás jsi Alue.

27 Alue Alue | 2. června 2016 v 9:05 | Reagovat

[26]:  Lepší dělat ob měsíc, než nedělat vůbec.

Při jaterních očistách začíná kompletní detox, játra se začnou připravovat na další várku. Očista jater není jenom vylučování, je to dlouhý proces a není hotový, dokud nejsou čistá. První očistou se to spustí, poslední dokončí.

28 Epsomská Epsomská | Web | 2. září 2016 v 21:32 | Reagovat

Děkuji za zajímavé info ohledně epsomské soli.

29 h h | 20. listopadu 2016 v 17:44 | Reagovat

Teď při poslední očistě se mi stalo, že jsem stále neměla pořádný průjem, při pití prvních dvou dávek soli s tím ani problém nemám, ale druhý den ano.
Tak že se mi stalo, že jsem vylučovala kameny až do večera 11. dne a poslední část usazenin a soli až někdy 12. den ráno a to i když jsem si dělala klystýry předem ( desátého dne) a to i přes to, že jsem si během toho jedenáctého dne dělala asi 20 klystýrů (jako můj zadek by vám mohl vyprávět :-) ) a pořádný průjem pořád nikde.
Tak že příště si začnu dělat klystýry už od prvního dne a pak každý den ráno aspoň dvakrát, doufám, že to pomůže. Taky bych mohla ten devátý a desátý den jíst jen mixovanou stravu. Hladovění bych asi nedala.
Nemáš alue ještě nějaké doporučení, jak si pročistit střeva? Třeba nějaké potraviny?
Předem díky.

30 Alue Alue | 21. listopadu 2016 v 9:53 | Reagovat

[29]:  to je zajímavé, možná na tebe byly vypsané dávky soli trochu málo.. (??) Ale ty klistýry bych takhle často každý den nedělala, to se mi zdá už moc drastické pro organismus, aby si na to střevo pak nezvyklo. 9. a 10. den můžeš mixované jídlo, to je dobrý nápad.

31 h h | 21. listopadu 2016 v 13:00 | Reagovat

[30]: Fajn, tak že bych zvýšila dávku řekněme na 110 nebo 120 g?Nebo mám dát jen tu mixovanou stravu a doufat že to bude v pohodě?

32 Alue Alue | 21. listopadu 2016 v 18:28 | Reagovat

[31]: to si nejsem úplně jistá, jestli je dobrý nápad zvyšovat dávku, zase takový profík nejsem... musela bych to zkusit někde zjistit u zkušenějších... já bych se spíš držela měkké stravy.

33 h h | 9. ledna 2017 v 9:54 | Reagovat

1) Mohu trigelm použít v období mezi dvěma očistami? Nebo musím počkat až dokud nebudou játra úplně čistá? Jestli se nepletu, tak ta antiparazitace s trigelmem trvá 16 dní, tak že to by se dalo stihnou mezi dvema očistami anebo pokud někdo měsíc vynechá, tak to stihne úplně v pohodě.

2) termofor po uplynutí dvaceti minut můžu už odložit, nebo ho musím mít až do rána?

3) když se někdo rozhodne poslední den hladovět, pije mošt jako obvykle akorát tam prostě chybí ta jídla? Já vím, že toto je asi blbá otázka, stejně jako ta předchozí, ale prostě třeba v 09:00 vstanu, od devíti do desíti piju mošt a pak už do 18:00, kdy se pije sůl, piju akorát vlažnou vodu.

8. a 9. den tam hodím mixovanou stravu a desátý den hladovku, doufám, že pak už budou střeva v pořádku průjmovat a vyloučím všechny kamínky už za dopoledne.
Díky a ať se daří :-)

34 Alue Alue | 9. ledna 2017 v 15:43 | Reagovat

[33]:
1. Trigelm bych dělala až po ukončení všech jaterních očist. Pro tělo je to dost záhul.

2. Můžeš pak odložit.

3. Můžeš vylučovací den zůstat o hladu, pokud to vydržíš.

držím palce

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama