V e-shopu Alue.cz přibyly nové druhy Energetických krystalů. - K dispozici ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 15.10.

Pět artefaktů, které zpochybňují historii lidstva

12. července 2016 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Záhady
Ve škole jsme se učili, že dinosauři vyhynuli před 65 milióny lety a člověk se objevil před pouhými 250 tisíci lety. Jenže některé archeologické nálezy naznačují, že lidstvo možná existuje déle, než jsme předpokládali. A je z nich také zřejmé, že naši předkové nebyli takoví primitivové, za jaké je považujeme. Podívejte se na některé z artefaktů, které odporují zdravému rozumu.

Mechanismus z Antikythéry
Toto zařízení, které bylo zhotoveno před 2000 lety, bylo objeveno v roce 1901 ve vraku římské lodi, jež se potopila roku 67 př. n. l.
Šlo o starobylý antický počítač, který dokázal vypočítat postavení Měsíce, Slunce, planet i data konání olympijských her. V nitru přístroje byl objeven složitý systém ozubených koleček a diferenciální přechody, u kterých se předpokládalo, že byly poprvé užity až v 16. století.
Navíc zjevně nešlo o první mechanismus svého druhu. Římský politik Cicero (106 př. n. l. - 43 př. n. l.) zmiňoval "zařízení, které nedávno sestrojil náš přítel Poseidónios, které s každou otáčkou napodobuje tytéž pohyby Slunce, Měsíce a hvězd".

pet-artefaktu-ktere-zpochybnuji-historii-lidstva1


Skalní malby - Val Camonica
V italské Val Camonice bylo objeveno množství skalních maleb starých přibližně 10 000 let. Někteří záhadologové na nich vidí lidi ve skafandrech. Ať už je na nich kdokoli, spíš překvapí, že pravěcí tvůrci, které si představujeme primitivně oděné do zvířecích kůží, zobrazovali lidi oblečené do kalhot, košilí, bot a klobouků.

pet-artefaktu-ktere-zpochybnuji-historii-lidstva2


Kladivo z texaského Londonu
Velmi zajímavý artefakt byl nalezen v Londonu ve státě Texas v roce 1936. V neporušeném kamenném bloku bylo zapuštěno kladivo ze dřeva a železa. Geologové odhadli stáří křídových vrstev, ve kterých leželo, na 110 až 115 miliónů let.

pet-artefaktu-ktere-zpochybnuji-historii-lidstva3


Zašlápnutý trilobit
V roce 1968 byl v utažském Carsten City učiněn ojedinělý archeologický nález: dva zkamenělé otisky podrážek bot velikosti 11,5, jejichž majitel rozšlápl trilobita. Ti ale vyhynuli před 260 milióny let. O čí stopy mohlo jít?

pet-artefaktu-ktere-zpochybnuji-historii-lidstva4


Jaderný reaktor v Gabonu
V roce 1972 byly v africkém Gabonu objeveny důkazy o tom, že jaderné reaktory existovaly již před dvěma miliardami let. V nalezišti Oklo v jihovýchodním Gabonu bylo zjištěno 16 reaktorových zón. V každé z nich docházelo k jaderné reakci o výkonu asi 100 kilowattů, což je výkon srovnatelný s dnešními výzkumnými reaktory. Soudí se, že v daném případě došlo k samovolné iniciaci štěpného procesu. Jak je ale možné, že tato reakce nepřerostla v nekontrolovanou produkci energie, který by vedla k roztavení ložisek nebo dokonce k jaderné explozi?


 


Anketa

Věříte v UFO a jiné mimozemské civilizace?

Ano
Ne

Komentáře

1 Felicitas Felicitas | E-mail | 12. července 2016 v 9:46 | Reagovat

Ke skalním malbám bych jen dodala toto. Lidé nemaluji to, co neznají.Zobrazují to, co vidí na vlastní oči.
Pro ty z vás, kteří rádi používají Google - planeta Země, bych chtěla doporučit. Najeďte si na střed Afriky a pozorně se dívejte na stopy po mohutných vyschlých řekách. Uvidíte na nich  stavby, které vypadají přesně jako naše přehrady, jen mnohem mohutnejší. Takže záhad  je mnoho. Historie, která se učí a na které se oficiálně lpí, má hodně velké trhliny.

2 Petr Petr | 12. července 2016 v 15:36 | Reagovat

Nedávno mne článek na Prvopodstatě a komentáře diskutujících dovedl ke knize, která úžasným způsobem popisuje minulost (nikoliv historii) lidstva a další široký okruh mozaiky. Přečetl jsem ji doslova za pár dní a s její znalostí vás neudiví nic v tomto článku. A například tam uvedená tvrzení k čemu sloužily pyramidy a kdo je postavil dává zajímavý smysl. Doporučuji. Sidorov---Chronologicko-ezoterická-analýza-vývoje-současné-civilizace.pdf Nedávám přímý odkaz, jistě to najdete :)

3 roman roman | 12. července 2016 v 18:45 | Reagovat

[1]: Spíš je to jedna opravdu velká trhlina

4 roman roman | 12. července 2016 v 18:49 | Reagovat

Stačí zadat na youtube "zakázaná archeologie". Po světě je toho plno.

5 Sigil Sigil | E-mail | 12. července 2016 v 19:12 | Reagovat

[1]: ... lidé malují i to, co neznají, lidé píší o tom co neznají - říká se tomu umělecká přestavivost, vlastní vidění světa a podobně. Mimochodem, pokud by věda na některých historických faktech lpěla, asi by archeologové  tyto  nálezy museli zatajit.
Říkali by něco jako...bez komentáře, možná něco takového je (bylo) ale o tom my nesmíme mluvit, je to tajná informace... Hm, kde já to nedávno viděl napsané??...

6 Milan Milan | 12. července 2016 v 21:18 | Reagovat

Kéžby lidé prozřeli, dozvěděli by se i "něco", "co" většina z nich raději nechce ani slyšet... Nicméně už na škole mi bylo nad mraky jasné, jak ty vševědoucí obsahy knich o naší historii tak strašlivě děsivě a příšerně lžou... Nic není tak jak to vidíme... Ve své podstatě se většina vědění odehrává pouze podle nálezů stejně jako věda podle pozorování, lidé nepřišli ani z vejce ani z baktérie, tak komplexní záležitost jako je živá bytost poskládanáze samostatných součástí živých buňěk nemohl vzejít jen tak, takovýto android je pouze geniálním návrhem geniálního myslitele... Hrajeme pouze hru, krásnou jednoduchou hru, jenom ji někteří hrajou zbytečně moc vážně až si nevšimli, jaký je život jenom hra...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama