V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 01.12.

Káva: Přirozená léčba toxoplasmozy / DOPORUČUJI

8. října 2016 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  tomáš marný
O kávě se toho už napsalo mnoho. Nemám zájem psát dlouhá pojednání, ale napíšu ten nejdůležitější bod ke kávě. Hned na začátku Vám mohu sdělit, pijte denně minimálně 3 šálky. Nejlépe 2 dopoledne a 2-3 odpoledne. Já osobně piji 2 ráno a 2-3 šálky odpoledne, pokud mně to situace a čas dovolí. Budete se divit, ale káva je velmi účinný lék.

Nejtemnější doba lidstva, která se dnes už nedá zamést pod koberec a je neoddiskutovatelná, je CHEMTRAILOVÁNÍ obyvatelstva planety Země jedy a hlavně viry a bakteriemi namraženými na hliníku v prášku. Dělali jsme ve Švýcarsku rozbory vody, půdy a zeleniny z celé Evropy každý rok. I letos.

Nachází se v tomto "vynikajícím cocktailu", který na nás sypou, jeden mutant - virus, který je velmi nebezpečný. Je to toxoplasma.
Je známo mnoho druhů toxoplasmy. Asi zmutovaný parazit. Dnes se pořádně ani neví, jak se dostal k názvu, že je něco mezi virem a bakterií. Je to ale vedlejší záležitost.
Máte cizí myšlenky, které nejsou Vaše? Deprese? Návaly zlosti? Hysterie? Nemůžete spát? Zmutovali jste během života na lesbičku či homosexuála? Máte najednou myšlenky na sebevraždu? Popřípadě někoho chcete zabít? Trpíte schizofrenií? Jste žena a nemůžete přirozeně otěhotnět, nebo Vám říkají, že jste sterilní? Jste muž a trpíte impotencí, či jen částečnou impotencí? Máte bolesti hlavy a svalů? Máte zduřené mízní uzliny? Máte poruchy vědomí? Či časté křeče v nohou, i když jste si vzali dost magnézia za poslední měsíc? Máte vy, nebo vaše dítě, hydrocefalus, nebo kalcifikaci mozku? Začali jste najednou šilhat? Máte epileptické záchvaty? Trpíte najednou hluchotou? Máte psychomotorickou retardaci? Máte zpomalené reakce? A mnoho dalších poruch, dnes celkem 70 známých příznaků, tak si buďte jisti, že trpíte TOXOPLAZMOU.

V česku je nakaženo asi (dle statistiky) 33% lidí, v Německu 50% lidí, v Rakousku to stejné co v Německu a ve Francii 90% obyvatelstva. Údaje zde uvedené jsou ale příliš staré.
Dle výzkumu, který se dělal jak jsem psal v úvodu, je dnes v Evropě nakaženo 1000% obyvatelstva, nikoliv od koček, ale z chemtrailů, které jsou všude kolem nás. Je to jejich plán.

Bylo ale zjištěno následující: U lidí, kteří toxoplasmu měli a najednou se jí bez léčení zbavili, začali pít nějak nadvědomě (podvědomí není správný výraz) velké množství kávy a toxoplasma rychle zmizela, a s ní uvedené problémy, či nemoci.

Tahle mutovaná potvůrka (a všechny její mutované druhy) nesnáší beta-karboliny. A právě tyto betakarbolinové alkaloidy vznikají při pražení kávy. Byla udělána v roce 2000 -2002 ve španělsku studie o kávě, a píše se v ní o velké škodlivosti beta-karbolinů. Ano, naprosto správně. Beta-karboliny jsou velice škodlivé pro farmaceutický průmysl, ale pro člověka osvobozující látkou od toxoplasmy.

Co tedy osobně doporučuji? Dle výzkumu ze Švýcarska a Novosibirska, je velmi důležité v dnešní době pít kávu. Ráno nejlépe dvě kávy a odpoledne 3. Beta-karboliny totiž neseženete nikde v tabletě. Pít kávu je dnes velmi důležitý počin pro zdravý organismus bez toxoplasmy.

Nakonec slíbená studie:
Zde máte španělskou studii podporovanou granty z EU:
(Důležité je jí nevěřit)
Bezpečnost potravin, všechny typy kávy zdrojem nežádoucích biologicky aktivních sloučenin norharman a harman
Beta-karboliny jsou přirozeně se vyskytující indolové alkaloidy, které mají farmakologické nebo psychofarmakologické účinky. Je o nich známo, že ovlivňují četné systémy pro přenos nervového podnětu. Vzhledem k tomu, že se tyto sloučeniny vyskytují v humánních biologických tkáních a tekutinách, upoutaly pozornost neurochemiků.
V tkáních a tekutinách savců byly zjištěny dva beta-karbolinové heterocyklické alkaloidy s biologickou aktivitou, norharman a harman. V pokusech na zvířatech se zjistilo, že se vážou k různým místům v játrech a mozku a mají fyziologické účinky i účinky na chování.
Harman silně inhibuje monoaminoxidázu (MAO) a mění hladinu neurotransmiterů, zatímco norharman má pravděpodobně vliv na chování a je to přirozené sedativum.
Norharman a harman se intenzivně studovaly v souvislosti s alkoholismem. Byly rovněž objeveny v cigaretovém kouři. V pokusech in vitro se zjistilo, že v přítomnosti nemutagenních aromatických aminů, např. anilinu a toluidinu, působí jako ko-mutageny.
Vzhledem k tomu, že beta-karboliny vykazují účinky v biologických systémech, je zájem zjistit, jaký je jejich příjem stravou. Dosud se neví, zda beta-karboliny zjištěné v biologických systémech pocházejí z potravin nebo z vnějších zdrojů nebo z dosud neznámých endogenních zdrojů. Vzhledem k tomu, že jsou beta-karboliny obsaženy v některých potravinách a nápojích, je velmi pravděpodobné, že minimálně část beta-karbolinů obsažených v biologických tkáních a tekutinách pochází z dietetických zdrojů.
Káva je populární nápoj, který se konzumuje ve velkém pro své senzorické a stimulační účinky. Obsahuje biologicky aktivní složky, např. dobře známý kofein, tj. silný stimulant, který zvyšuje pozornost a soustředění tím, že působí na centrální nervový systém jako antagonista adenosinu.
Pomocí chromatografie (HPLC-MS, popř. RP-HPLC-fluorescence) se zjistilo, že ve všech nápojích z kávy, tj. připravených z mleté kávy, odkofeinované kávy, instantní kávy i v espressu jsou obsaženy v různých koncentracích norharman i harman. Zdá se, že se oba tyto heterocyklické beta-karbolinové alkaloidy s biologickou aktivitou tvoří během pražení kávových bobů. Předpokládá se tak, že pití kávy je hlavní exogenní dietetický zdroj těchto psychoaktivních sloučenin. Ve studiích in vitro se zjistilo, že oba tyto beta-karboliny působí jako ko-mutageny a protoxiny, a lze je proto považovat za nežádoucí složky v nápoji z kávy.(tm dodává proč asi?????)
Food Additives and Contaminants, 19, 2002, č. 8, s. 748-754Pozn.: Uvedená studie byla provedena v rámci projektu AGL2000-1480 financovaného španělskou vládou.

(článek byl rozsáhle upraven pro účely stránek Aluška.org)

 


Komentáře

1 fluttershine fluttershine | 8. října 2016 v 8:48 | Reagovat

A když někdo nechce pít kávu, nebo aspoň ne v takovém množství? Co dělat pak?

2 Alue Alue | 8. října 2016 v 9:33 | Reagovat

[1]: Tak se musí léčit přes odborníka, který má na to věci. Nebo si koupit MMS.

3 Scipia Scipia | E-mail | 8. října 2016 v 10:21 | Reagovat

Zarazilo mě tvrzení, že toxoplasma je virus nebo něco mezi bakterií a virem. Toxoplasma je parazit, tzv. fakulataivně heteroxenní kokcidie, s poměrně složitým vývojovým cyklem, což ji dost jednoznačně odlišuje od bakterií a virů. S těmi má jen málo společného, je to vývojově vyšší organismus než viry a bakterie.

Popsané příznaky v zásadě odpovídají, ale řadit toxplasmu mezi viry a bakterie je biologicky hodně nepřesné.

Ohledně zázračných účinků kávy si myslím, že se nedá jednoznačně říct "čím více kávy vypijete, tím budete zdravější, káva obsahuje takové množství látek s tak různými účinky, že se můžeme donekonečna dohadovat, jaký vliv má na zdraví člověka, a co jednomu pomáhá, to druhému nesvědčí, takže skončíme u zlatého pravidla "všeho s mírou".

4 Lenka.L Lenka.L | 8. října 2016 v 10:25 | Reagovat

Zvládnu jednu kávu denne. Víc ne, mam pak pocit, že bych zvracela :D - má to někdo taky tak? Jinak jakou kávu pít? Já si dávám vždy jen rozpustný kafe od značky Tchibo nebo Nescafe. :))

5 Alue Alue | 8. října 2016 v 10:29 | Reagovat

[4]: Rozpustná káva není káva. To je karcinogenní chemický granulát. Na léčbu se používá skutečná černá káva. Preso, nebo s logrem.

6 ginze ginze | 8. října 2016 v 11:48 | Reagovat

Já jsem se naučila kávu občas pít...chce to ale koupit celá zrna, na ceně opravdu nešetřit a kávu si vždy namlít těsně před přípravou. Mezi pořádnou kávou a instantní srajdou je opravdu hodně velký rozdíl.

7 BE BE | 8. října 2016 v 12:32 | Reagovat

[4]: Panenko skákavá ! Presne ako Alue vraví. To nie je káva, ja hovorím žbrda, patoky. Ak ju občas použijem vždy je mi blbo.
Pijem 3-4 kávičky denne - nie tupláky, slušné kaviarenské porcie. Paráda. Potom sú kávy, ktoré majú napr. zníženú aciditu, pre citlivé žalúdky, majú iné arómy, iné "telá" tzn. akúsi hustotu, tuhosť.
Mrknite si na tjubke seriál "Peklo na talíři" raz tam bolo o káve.

8 Irčulie Irčulie | E-mail | 8. října 2016 v 13:09 | Reagovat

Alue, je pravda, že když vypijeme kávu a pak nemůžeme spát, je to jen naše vsugerovanost? Nebo to tak nemá vliv a my si to jen namlouváme? Nedovedu si představit vypít 5 hrníčků kávy a pak normálně usnout, ale asi to zkusím. :)

9 Petr Pan Petr Pan | 8. října 2016 v 13:39 | Reagovat

Co z toho článku vyplývá? Že máte do smrti pít kafe, abyste neměli toxoplasmosu?

10 Lucie Lucie | 8. října 2016 v 13:41 | Reagovat

[3]: Ano, toxoplasma je parazitický prvok. TM si možná spletl toxoplasmu s chlamydií, která je něco mezi virem a bakterií a dřív i byla zaměňována za vir. https://cs.wikipedia.org/wiki/Chlamydie Každopádně musím říct, že celkově články a informace od TM beru s dost velkou rezervou...

11 romča romča | E-mail | 8. října 2016 v 13:55 | Reagovat

milujem kávu - samozrejme tú skutočnú ;) nemám problém vypiť aj 4-5 hrnkov denne ... mňamňam :)

12 Ayeri Ayeri | 8. října 2016 v 14:42 | Reagovat

Proč je v dnešní době teda tolik lidí pořád nakažených, když většina lidí pije kafe v takovém množství?

Jinak mě kafe chutná, ale je mi po něm blbě, na zvracení. Nemůžu se soustředit nebo se udržet v klidu, všeho se lekám a jsem hrozně nervózní, dokud účinky nepřejdou. Je to normální? :D

13 R@d€k  H@mr$mid R@d€k H@mr$mid | 8. října 2016 v 15:04 | Reagovat

5 černejch press denně dám, plasma neplasma. Bez cukru, bez mlíka. Káva je dar.☕️

14 Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl | Web | 8. října 2016 v 15:24 | Reagovat

[5]: tedy upřímně řečeno, je to překvapující zpráva. Ale na straně druhé stojí za posouzení a vyzkoušení.

15 Lenka.L Lenka.L | 8. října 2016 v 15:55 | Reagovat

5.Aha, děkuju. Tak už chápu, proč je mi potom blbě. Mohlo mě to napadnout.

16 Gray Gray | 8. října 2016 v 16:32 | Reagovat

Já to mám s kávou jak kdy, ale od července ji skoro vůbec nepiji. Resp. snažím se nesklouznout do stavu, ve kterém se bez kávy nevyhrabu ani z postele, ono když máte v práci kolegy, kteří kávu zapíjí energiťáky celý den, je to dostatečně odstrašující příklad. Akorát když jdou na mě mdloby z nízkého tlaku vím, že sáhnout po kávě nebo alkoholu, který tlak zvyšují, spolehlivě zabere. Ale mě se prostě nelíbí ta závislost, která se na kávě vytvoří, kdy si na ní tělo zvykne a už se samo nesnaží držet se i bez ní. Takže výjimečně odpoledne k bábovce proč ne, ale až 5 šálků denně...

17 l. l. | 8. října 2016 v 20:38 | Reagovat

Ja tiež kávu nezvládnem, už po jednom dúšku som hyperaktívna... :P A pripadá mi zvláštne práve ňou liečiť toxoplazmózu - určite je na to plno iných veci...
Okrem toho, keď správne funguje organizmus, tak sa ubráni... :)

18 Alue Alue | 8. října 2016 v 21:11 | Reagovat

[8]: Ano, kofein povzbuzuje. Ale na některé lidi má vliv opačný, já jsem naopak po kafi unavená.

[10]:  Inu, občas se vyskytne nějaká nepřesnost, ale abychom byli féroví, tohle si dovezl z Ruska. Spíš bych čekala, že mu tady někdo poděkuje, protože si to mohl nechat pro sebe a na ostatní se zvysoka vyprdnout s nějakým článkem :)

[12]:  Protože rozpustné kafe nefunguje a protože se to musí pít ve stanovené dávce.

19 mariankosnac mariankosnac | 8. října 2016 v 21:24 | Reagovat

To mne káva nerobí moc dobre, je mi po nej mizerne skoro až na odpadnutie, ako by zo mňa vysala energiu. Myslím že toxoplazmózu mám ale 5 káv denne  nedám, zvládol by som možno 1-2 kávy. A ako sa vlastne pozná že to pomáha a toxoplazmóza ustupuje?

[9]: asi tak. Káva 4ever

20 mariankosnac mariankosnac | 8. října 2016 v 22:00 | Reagovat

Takže káva má byť nerozpustná, je jedno či je s kofeinom a cukrom alebo bez, bez mlieka. https://www.prvopodstata.com/2016/09/15/tak-kava-dotretice-ale-bez-mleka/

21 BE BE | 8. října 2016 v 22:07 | Reagovat

.. zabudla som dodať - káva má dosť vysoké BOVISY, neide iba o kofein. - možno tí čo nemajú radi kávu v hrnku, by si dali nejaké to zrnko v čokoládke denne :-D, u nás to dávajú ku káve Costa´dora...

22 tm tm | 8. října 2016 v 22:29 | Reagovat

[10]: Milá lucie,
napsal jsem, následující:
1)Dle výzkumu ze Švýcarska a Novosibirska, je velmi důležité v dnešní době pít kávu.
2)Tahle mutovaná potvůrka (a všechny její mutované druhy) nesnáší beta-karboliny.
3)Je známo mnoho druhů toxoplasmy. Asi zmutovaný parazit. Dnes se pořádně ani neví, jak se dostal k názvu, že je něco mezi virem a bakterií. Je to ale vedlejší záležitost.

A nyní k věci. Hovořil jsem s lidmi, kteří skutečný výzkum dělali.Jsou to naprostí odborníci. Ano byl to původně kočičí parazit. Mutací ho dostali do řady mezi viry a baktérie, reaguje částečně jako virus a částečně jako baktérie. Ale není ani jeden z nich. Dnes je známo přes 70 druhů mutantů UMĚLE VYROBENÝCH MUTOVANÝCH, které nejsou PARAZITY. Jsou to slova odborníků, nikoliv moje Vážená Lucie. Oni jsou odborníci a buďte ráda, že na to přišli a mohou tak pomoci lidem. Raději zapomeňte na rady tzv: ODPORNÍKŮ, kteří melou jen to své údajně vědecky dokázané.....
Všichni přece víme, že CHEMOTERAPIE LÉČÍ RAKOVINU A ZEMĚ JE PLACATÁ DESKA, že ano.....
Jestliže pitím kávy vyléčili děti, které byly hyperaktivní a nemuseli brát psychofarmaka RITALIN nebo RISPERDAL, z kterých se stanou děti časem psychicky narušení jedinci či blázni, jsou přece vynikajícími výsledky. Ale klidně si Vážená Luci myslete co chcete a věřte odborníkům: MUDR JUDR PUDR DR CSC.....
Snažil jsem se lidem ukázat cestu, jak se mohou snadno léčit bez vedlejších účinků. Ukázal jsem jenom cestu. Jestli touto cestou půjdou, je pouze a jenom v jejich rukou. Nikomu jsem nikdy nic nenutil.....

[3]: Pro scipia platí to stejné, co je popsáno výše pro lucii.....

23 Mila Mila | E-mail | 9. října 2016 v 6:08 | Reagovat

Mila Lenko. I jedna kava je dobra, to prijde samo. Drive me kava nechutnala a nedal jsem ani jednu denne....najednou mam ale doma kavovar a chutna.  Ono to i u vas prijde taky casem.Pozor ale i na mleko, na ktere nas organizmus neni vubec pripravem, ikdyz jsme doma mely vzdy kravku a mleko chutnalo ale po zjisteni par skutecnosti,nedoporucuji pit kravske mleko ani mlecne vyrobky. Na kokosovy mleko v kave se da taky zvyknout. Hezky den

24 Oliva Oliva | 9. října 2016 v 15:07 | Reagovat

Článek mi udělal radost, už dlouho se podezřívám z toxoplazmózy a z MMS mám trochu strach. Tak pokud ta káva opravdu funguje, je to malý zázrak, nečekala bych, že se dá vyléčit tak jednoduchou věcí. Kávě se spíše vyhýbám, přece jen je trochu problematické ohledně vlivu na tělo, ale všechny léky jsou při špatném a dlouhodobém užití jedy a tak myslím, že krátkodobé pití 4 kafí denně nemůže nikomu uškodit, určitě ne víc než zmíněný parazit. Za zkoušku a zkvalitnění života to stojí, proto velice děkuji za článek.

25 Kojot Kojot | 9. října 2016 v 20:26 | Reagovat

I DON´T LIKE NEW YORK - I LIKE COFEEEEE, som zdravý ako repa.

26 Mued Mued | 10. října 2016 v 0:05 | Reagovat

Mimo téma, ale bylo to tu zmíněné, tak se zkusím zeptat. Jak je to s tou plochou zemí? Země je kulatá, přece jenom nám v některých věcech říkají pravdu(a myslím, že jich nebude až tak málo). Ale všechno vzniklo na nějakém pravdivém základu a myslím si, že stejně tak i teorie ploché země. Myslím si, že ani tohle nevzniklo jenom tak a něco na tom je. Co je teda plochého? Ty jsi Alue říkala, že máš na to svůj pohled, nechceš to vysvětlit? Nebo klidně může i TM. Protože mě by to zajímalo.

27 mariankosnac mariankosnac | 10. října 2016 v 14:58 | Reagovat

Teóriu plochej zeme vymysleli odporcovia dutej zeme.

Plochá zem má základ v Biblii a tak podobne. V Biblii sa objavuje slovné spojenie „kraj zeme“ čo niektorí chápu doslovne že Zem je plochá alebo že má kraj.

Spoločnosť plochej Zeme sa dočkala obnovenia len nedávno, pôvodne fungovala v rokoch 1956 až 2001 a v časoch, keď sa jej darilo najlepšie, mala aj 3 500 členov. Opierali sa o svojský výklad Biblie. Boli presvedčení, že všetko, čo tam stojí, je doslova pravdivé. http://www.aktuality.sk/clanok/260478/o-tom-ze-zem-je-plocha-su-presvedceni-stale-mnohi-ludia-najma-v-usa/

28 Moudrávrba Moudrávrba | Web | 10. října 2016 v 15:35 | Reagovat

[12]: Nervozita je při pití kávy normální. Káva zvyšuje stresové faktory.

29 Sigil Sigil | E-mail | 10. října 2016 v 16:41 | Reagovat

[26]:

[27]:Tak teorii ploché Země měli už staří Egypťané - stála na čtyřech sloupech. Podobnou tezi měli i Indové ale zde sloupy zastoupily zcela logicky obří sloni. Nicméně už v roce 340 před Kristem popsal Aristoteles (a tak já vím, byl to vědec...) napsal ve svém díle "O nebi" že Země je kulatá i s důkazem. Čiže ne, plochá Zem nemá základ v Bibli ale již dávno před ní a stejně tak kulatou Zemi neobjevil Bruno ale třeba i Aristoteles...

30 BE BE | 10. října 2016 v 16:49 | Reagovat

[28]: Po káve mám nižší tlak a nervozita sa stišuje. Znova - piť treba kávu kvalitnú !

31 DaveP DaveP | 10. října 2016 v 18:39 | Reagovat

[26]: Bible: Bůh řekl: „Ať je uprostřed vod obloha, aby oddělovala vody od vod!“ Bůh učinil oblohu a oddělil vody pod oblohou od vod nad oblohou – a stalo se. Bůh nazval oblohu „nebe“ a byl večer a bylo ráno, den druhý. -- Toto je jasný důkaz duté země, více na Prvopodstatě...

32 Kojot Kojot | 10. října 2016 v 20:13 | Reagovat

[31]:  Boh nerozpráva.

33 Báristka Báristka | 10. října 2016 v 22:08 | Reagovat

Ololol... Jako bývalá baristka a milovnice kávy mám diametrálně odlišnou zkušenost.

Jako vždy se ukázalo, že dva dělají stejnou věc, a mají dva rozdílné výsledky... Zkrátka poslouchejte své tělo a ono vám samo řekne, co si žádá. Může to být káva nebo cokoliv jiného... V určitém stavu vědomí už ani není možné mít nevyléčené "nemoci".

GLHF

34 Fellien Fellien | Web | 11. října 2016 v 11:49 | Reagovat

Když jsem byla malá, zjistili mi toxoplazmu. V pubertě jsem byla na vyšetření kvůli léčbě a zjistili, že jsem najednou na toxoplazmu rezistentní, a tedy zdravá. Kávu piju od sedmi nebo osmi let. Nikdy ne v takovém množství, spíše jeden nebo dva šálky denně. Asi to stačilo.

35 Marie Marie | E-mail | 11. října 2016 v 11:56 | Reagovat

Šálek se počítá kolik ml? Já piju 2 hrnky denně, jeden hrnek 250 ml.

36 Peace Peace | 11. října 2016 v 13:59 | Reagovat

MMS ani nic podobného jsem už minimálně rok neměl(ne-li o dost déle), kávu taky nepiju. Byl jsem nedávno u dvou vyhlášených detoxikačních poradců, nalezli mi různé věci, ale naštěstí toto ne. Jak je to možné, když to údajně má 100% respektive 1000% obyvatelstva?
Jinak Alue a tm slyšeli jste o bioinformačních lécích z Ruska? Znám se z jedním který má kontakty na dovozce sem, ale co mě trošku odrazuje je cena a  vlastně nikde žádná reference, jestli to skutečně funguje.

37 Fellien Fellien | Web | 11. října 2016 v 15:08 | Reagovat

[28]: Mě kafe uklidňuje a dobře se mi po něm spí :O i vůně kávy na mě má hodně zklidňující vliv, ani ji nemusím pít. Stačí cítit tu vůni a hned je mi dobře.

38 BE BE | 11. října 2016 v 15:22 | Reagovat

[33]: "V určitém stavu vědomí už ani není možné mít nevyléčené "nemoci"." - súhlasím.
čo znamená GLHF ?

[35]: Ja také hrnky ani nepoznám, 250 ml. keď tak na čaj, nie na kávu. To je dosť velký nápor naráz.  Mám zato, že "predpisová" šálka je cca 150-175 ml.

39 Mued Mued | 11. října 2016 v 19:45 | Reagovat

A odpověď jsem nedostala, proto taky to slovo "zkusím". :D Ale děkuju všem, co se vyjádřili. :)

[31]: No mě hlavně teď spíš zajímalo teorie Kulatá země - Plochá země a jak by do sebe obě mohly zapadat. O duté zemi se tu nemluvilo, ale tuhle teorii taky dávno znám.

40 Luz Luz | 11. října 2016 v 21:44 | Reagovat

No a já se zrovna znovu a znovu pokouším s kávou přestat úplně kvůli nežádoucím účinkům, co způsobuje (některé na sobě pozoruji sama a o jiných jsem četla): závislost (to mi vadí asi nejvíc), méně kvalitní spánek a v důsledku toho větší únava (vyžadující další přísun kávy a tak se udržuje kolotoč), překyselení a obtíže z toho plynoucí, nepořádek v hormonech a adrenální únava, větší riziko osteoporózy, nervozita, úzkostlivost, roztěkanost a neklid.
Takže nějak tento text opomíjí, že sice na nějakou věc může pomoct, ale zase také škodit na něco jiného.

41 Michelle Michelle | E-mail | 13. října 2016 v 14:13 | Reagovat

[5]:Preso je největší blevajz...skutečný turek je nejlepší káva, dochutit špetkou kardamonu a skořicí...jo, a jak tady již někdo napsal, toxoplazmoza je parazit, takže chce to oprášit znalosti biologie...

42 df df | 13. října 2016 v 16:57 | Reagovat

[41]: Preso se dělá z normální pražené a mleté kávy doma nebo v kavárně (italiano presso) a je v poho, tosis nějak popletla, asis myslela rozpustnou kávu, to není kdoví co, to je fakt. Pokud někomu dělá blbě turek na žaludek, tak vyzkoušejte preso, stačí koupit ciklámen a nebo na překapávanou kávu překapávací konvici. Ještě tomáš radil v diskuzích pod původním článkem jablečný ocet s vodou před pitím kávy a i v průběhu dne (nebo citron do vody). A to nejen na likvidaci překyselení, ale i na rozpuštění kamínků atp. Tuto jeho radu sem vyzkoušel a jak sem kávu cca 7let nepil, tak zas můžu.

43 h h | 8. února 2017 v 19:47 | Reagovat

Prosím, o jakou tedy přesně kávu si mám říct v obchodě, aby byla vhodná pro tyto účely? Podle mně, to musí být kvalitní zrnková a stačí, když s ji koupím namletou? Ideální by pravděpodobně bylo si ji namlet vždy před konzumací.

44 áťa 77 áťa 77 | E-mail | 8. dubna 2017 v 17:25 | Reagovat

Začal jsem pít bezkofeinovou kávu, konkrétně je to Jihlavanka pražená mletá bez kofeinu http://www.jihlavanka.cz/prazena-kava/bez-kofeinu . Uvidím, co to se mnou udělá, zkusím to po vzoru tm 3-4x denně. Jsem totiž skutečně velmi unavený člověk, často mě u toho bolí hlava a nemůžu spát- zkrátka dokonalá kombinace, možná toho toxoplazivce trochu mám.

45 Alue Alue | 9. dubna 2017 v 11:36 | Reagovat

[44]:  Je ale otázka, jestli bezkofeinová vůbec bude nějak fungovat.

46 áťa 77 áťa 77 | E-mail | 9. dubna 2017 v 15:55 | Reagovat

[45]: ...tak jsem se ještě díky tobě stručně zeptal pana tm, prý ať na bezkofeinovou zapomenu, ta proti toxoplazmě nepomůže. Takže tedy vyzkouším doporučené dávkování skutečné kofeinové kávy :-D . Budu pozorovat, jestli se mi zhoršují nebo naopak mizí některé příznaky tady uvedené http://nadmerna-konzumace-zavislost-na-kofeinu-kave-caji.nasclovek.cz což bude snadné sledovat, protože horší soustředění kvůli vyčerpání, nespavost a bolest hlavy pozoruju už teď a to jsem kávu v životě nepil (za celý život jsem vypil tak 8 kofeinových káv).

47 kája kája | E-mail | 28. srpna 2017 v 10:49 | Reagovat

Aluško, chybí ti tam kávový klystýr, je to taková super efektivní ale ne zrovna požitkářská metoda konzumace zrnkové mleté kávy. Teda pak už jo, kam se hrabou požitky z kofeinu běžných picích kafařů. A cvičení dělá mistra. Pro mě je to už jednoduchá rutina, prostě to tam ráno hadičkou fóknu, a je to.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama