V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 14.11.

Nechcete problémy? - Nechoďte na duchovní terapie! / DOPORUČUJI

15. října 2016 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Zasvěcení a jiné sekty
Je jedna věc, kterou bych vám ráda řekla. Je to blbá zkušenost kterou mám a je mi jasné, že se zase udělám pro hodně lidí dosti nepopulární, protože všelijaké duchovní terapie jsou teď strašně moc v kurzu a neustále vznikají nové a nové. Přesto mi to nedá...

Jak asi víte, do poradny mi píše opravdu hodně lidí a už celé roky narážím pořád na jeden a ten samý problém.
Přestože neustále opakuji, aby lidé používali zdravý selský rozum, že duchovno není o tom vypnout mozek a odlítnout na obláčku do gumídkové země, přestože píšu ať lidé nechodí na všelijaké pochybné terapie, aby se raději naučili svoje problémy řešit sami, tak mám dojem, že doba se spíš zhoršuje a místo aby lidé postupně pochopili, že tudy cesta nevede, naopak se mastičkářům daří a vznikají pořád nové a nové metody, jak z lidí vytáhnout energii a peníze.

Lidé mě hodně často prosí o pomoc v případech, že byli na nějaké akci, kde jim bylo energeticky ublíženo. A tito ode mě požadují osobní konzultace/čištění, někteří mermomocí nechtějí nebo nedokážou pochopit, že jim něco na dálku nebudu odblokovávat, že se na ně nebudu napojovat a že za ně nic nebudu nic programovat do jejich života/aury... Zkrátka nechtějí převzít zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou, pořád se snaží dávat ho někomu jinému, a pak se diví, že mají problémy.V životě to nefunguje tak, že když máte problém, tak stačí někomu zaplatit, aby to za vás odblokoval. Nikdy to takhle nefungovalo a nefunguje to ani v ,,duchovní sféře". Pokud vám toto někdo tvrdí, je to šarlatán, který chce vydělávat na vaší bolesti a na vašich problémech.
Skutečnost je v současnosti v ČR taková, že když půjdete s jedním problémem za deseti terapeuty, tak doopravdy vám pomůže jenom jeden a to dočasně. To znamená že pokud vás bude například léčit a dodá vám energii, tak to asi za týden opadne a vrátíte se zpět na svůj původní level, protože si tuto dodanou energii nedokážete udržet. Nepatří vám a nikdy vám nepatřila, přestože jste si ji třeba zaplatili.

Zbylých devět z deseti jsou jenom mastičkáři, co vám naopak ublíží. A vydělávají na lidském utrpení tím, že slibují instantní řešení tohoto typu:

,,Zaplať a já ti odblokuju minulý život a zbavím tě aktuální smůly."
,,Zaplať a já ti svým energetickým dotykem vyléčím migrény/rakovinu/beplodnost/cokoliv."
,,Zaplať a já tě obdařím nějakou super schopností, kterou nikdo jiný nemá."
,,Zaplať a budeš umět léčit druhé lidi."
,,Zaplať a já tě napojím na ...(dosaďte si nějakou super sílu/energii/bytost)"
,,Zaplať a já ti odblokuju telegonický otisk."
,,Zaplať a tě zbavím energetického upíra, který ti ubližuje.."

... Toto všechno jsou LŽI. Lži, které vám vezmou peníze, čas, energii a naopak pokud za takovými mastičkáři budete chodit, vám nadělají ještě větší škodu, než s jakou jste k nim původně přišli.

Všechny ty reiki, zasvěcení, konstelace, merkaby, kvantové doteky matrixu, reconnection, hoodoo, regrese do minulých životů, otevírání karmy a podobné věci nejsou nic jiného, než černá magie. A pokud jste doteď problémy neměli, nebo jenom pár, tak teď je budete mít pořádné a doopravdy.
Je to zkušenost většiny lidí, co na podobné věci chodí, problém ale je, že jim to nějak nesepne a nechtějí si to přiznat. Buď opravdu nechtějí, nebo je jim ,,terapeutem" vysvětleno, že se jedná o čistící proces, že staré a nefunkční odejde, takže mají být silní.
Takže poté co vyplázli pěknou sumičku u jednoho mastičkáře, začalo se jim špatně dařit, začali být nemocní, přicházet o své přátele, místo aby si sáhli do svědomí a řekli si že konečně vezmou osud do vlastních rukou a přestanou ho přehazovat na bedra ostatních, udělají pravý opak: Jdou za dalším mastičkářem, aby je zbavil toho problému po prvním, ale druhý mastičkář zase přidá nějakou další věc a tak se člověk točí pořád dokolečka, až nakonec vůbec neví co má dělat.

Další věc, co vám jako člověk z oboru, co je v kontaktu neustále s lidmi ,,duchovně zaměřenými" mohu říct je to, že většina těch všelijakých mastičkářů jsou naprostí laici, kteří prostě šli na nějaký seminář, zaplatili si za to že je někdo naučil něco otevírat, nebo nějaké symboly, řekl jim že jsou teď terapeuti a dostali na to certifikát. Aniž by měli cokoliv vrozené odmalička přirozeně, nebo rodově dáno, aniž by měli pro dané věci cit a intuici, aniž by měli nějaké přirozené schopnosti... Prostě si zaplatili seminář a začali nabízet své služby, klidně bez jakékoliv předchozí zkušenosti a praxe. Jste pokusní králíci, když k nim chodíte. Mnohdy ani sami neví s čím pracují a nedokážou vám vysvětlit ani základní princip dané věci a jak vlastně fungují energie, které na vás chtějí posílat. - Necháte se léčit od někoho, kdo ani neví, co s vámi dělá?

Takže co má smysl?
Má smysl se vzdělávat a učit se, jak si můžete pomoci sami. Je krásná doba snadno dostupných dat, cokoliv ohledně zdraví si můžete sami nastudovat, je velký trh, skoro všechno na co si vzpomenete, tak snadno koupíte... Je mnoho velice krásných a kvalitních knih nebo i webovek, kde můžete najít inspiraci a učit se správnému přístupu, když chcete něco dokázat. Má smysl učit se, jak si něco můžete sami zařídit/ochránit. Má smysl snažit se pochopit, jak vlastně fungují zákony vesmíru, energie a lidská bytost. Má smysl brát na základě svých vědomostí osud do vlastních rukou a ten měnit. Má smysl nechat si poradit od zkušenějšího, co by doporučil on, nebo co fungovalo jemu (ale nemá smysl dělat si z něj gurua a papouškovat!). Má smysl učit se naslouchat své intuici, naučit se mluvit se svými anděly, všechno tohle má smysl.
Ano, duchovní cesta člověka, pokud je niterná a zakládá se na postupném poznávání, zrání a sbírání zkušeností, má smysl...
I různé pomůcky mají smysl, co nám pomůžou na naší cestě a mnoho věcí usnadní. Jako jsou třeba andělské karty, které nám dají radu, když nevíme jak dál. Různé polodrahokamy, orgonity, energetické zářiče na harmonizaci prostor nebo naší bytosti, atlantský prsten... to jsou všechno skvělé věci, které nás pomáhají chránit a které nám pomáhají překonat lépe překážky a problémy.

Ale víte, co fakt smysl nemá? - Platit jiným lidem za to, aby za vás udělali vaši práci, aby za vás utřeli mlíko co jste si rozlili a aby vám prodali nebo aktivovali nějaké duchovní schopnosti, ke kterým jste se sami nemohli dostat. Uvědomte si, že duchovní dary a léčitelství přichází k lidem jako výsledek jejich duchovní zralosti a konstruktivního života/myšlení. Je to něco, co v člověku je přirozeně a co se přirozeně otevírá, když má odpovídající rezonanci.

Vzdělávejte se, učte se, rozvíjejte se, ale proboha, už nenechte nikoho, aby se na vás napojoval a cokoliv vám aktivovat nebo otevíral!!! Ve všech případech dopadnete špatně a budete toho hořce litovat. A když si rozbijete nos, nehledejte dalšího mastičkáře aby to za vás řešil, řešte to vy, sami za sebe.

Certifikovaní terapeuti, to není nic jiného, než kupčení s lidským neštěstím. Je to byznys. Je to to samé, jako chodit k doktorovi, aby vám předepsal prášky proti bolesti, když máte zánět v páteři. - Místo aby s vámi doktor řešil přímo zánět, řekl vám co s tím máte dělat a jak tomu preventivně předejít do budoucna, tak vám bude 20 let předepisovat prášky proti bolesti. Tak dlouho, dokud na nich nebudete závislí a nechcípnete na vedlejší účinky. Zní to hrozně? Krutě? - Ano. Takový je svět, takto to reálně funguje.
Proč vás terapeuti rovnou neučí, jak si můžete pomoct sami, když máte nějaký problém? Proč vám neřeknou že příčina vašich problémů je teď a tady, že ji stačí lokalizovat a pak ji individuálně řešit? Proč radši dělají ,,energetická napojení a léčení?" - Protože vůbec nejde o vás, nebo o to aby vám někdo pomohl, nebo abyste měli dlouhodobě pokoj. Jde jenom o peníze. - Na chvilku vám ulevit, prodat falešnou naději a za měsíc tam půjdete zas, až efekt opadne.

Pokud máte ve své blízkosti léčitele nebo terapeuta, který vás učí jak si máte pomoci sami a jste díky němu samostatnější bytost, která si umí poradit v jakékoliv situaci, potom posadit na trůn, vyvažovat takové lidi zlatem a podporovat, milovat, chránit... No, a kolik jich reálně znáte? - Já za celý život potkala celkem čtyři lidi, co fakt něco uměli, všechno to byli lidi věkem 50+ a v životě nebyli na žádném semináři... A to se těmito věcmi zabývám celý život. Dost smutné skóre, že ano?
Čím to je? - Protože terapeuti co rostou jako houby po dešti jenom díky tomu že byli na nějakém semináři, ve skutečnosti neví vůbec nic. Jen opakují něco, co jim někdo jiný předal a nemají nic přirozeně dáno. Proto taky museli na ten seminář.

Lidé, co se s tímto posláním narodili, na semináře chodit nemusí, protože je nepotřebují. Všechny své dary, vědomosti a schopnosti mají přirozeně vrozené.
A než aby vám mazali med kolem pusy, nebo aby vám slibovali hory doly, zatímco vy jenom zaplatíte za terapii a budete sedět na zadnici zatímco oni to za vás vyřeší, skutečný terapeut má přístup přesně opačný: ,,Ty jsi příčina problému a ty jsi zároveň i řešení. Zvedni se, postav se tomu čelem, řeš to, pracuj na sobě, nauč se tohle tohle tohle, investuj do své léčby! - Nikdo jiný to za tebe neudělá..."
A to je důvod, proč se mastičkářům daří. Málokdo chce totiž slyšet, že si za svůj problém může sám a že se musí snažit a učit, aby si to vyřešil. Lidé jsou pohodlní, jsou zvyklí být pohodlní a proto jim připadá lepší jenom zaplatit a nechat někoho druhého, ať to za ně odpracuje. Jenomže kdyby přemýšleli trochu do hloubky, museli by si uvědomit, že není možné, aby za vás řešil problém někdo, kdo není jeho účastník a nikdy předtím v životě vás třeba ani neviděl.

Nebo mi chodí do poradny lidé plakat, že něco absolvovali, začaly se jim dít všelijaké věci a moje články, kde přesně před touto konkrétní věcí varuji, našli až teď. A plačou, proč je nečetli dřív, že si mohli ušeřit bolest, problémy, čas a peníze... A já si říkám OK, ale jak je možné, že někam jdeš a vůbec si o tom nic předem nezjistíš? Jdeš úplně na slepo, aniž bys třeba přemýšlel nad tím, že to může mít nějaká rizika a že by bylo lepší si o tom něco načíst, zeptat se po okolí, prostě udělat nějaký průzkum a pořádně to předem zvážit? Jak je možné, že se někdo nechá do něčeho zasvětit, nebo uvrtat a vůbec ho nenapadne zjistit si data, a případně připravit dotazy?

Já si pamatuji, že už když mi bylo nějakých 13 a bylo mi zdarma nabízeno reiki, taky jsem se neposadila hned na zadek a nekývla jsem na to. Ptala jsem se co to je, jak přesně to funguje, k čemu přesně mi to bude dobré a kdo s tím má jaké zkušenosti. A nešla jsem do toho, protože jsem chápala, že je nesmysl, aby mi někdo druhý aktivoval nějakou schopnost, že to je bouda. A to byla doba, kdy na google nic nebylo. Stačilo nad tou věcí jenom přemýšlet a ptát se.
To samé je reconnection. Dostala jsem nabídku od terapeuta zdarma. Zeptala jsem se co to přesně je a co to dělá a on mi nebyl schopný na tuto otázku odpověděl, řekl mi že to neví, že prostě jenom byl na semináři a dělá to co ho tam naučili!!! - Tak jsem samozřejmě odmítla.... Proč se lidé neptají na podrobnosti? Proč nepřemýšlejí nad tou terapií? Proč nepokládají otázky? Mohli by se takto snadno ušetřit mnoha problémů.

Takže před kým varuji? - Před lidmi, kteří sami od sebe neumí/neznají, ale jdou na nějaký seminář a začnou prodávat to, co se tam naučili. Ruku na srdce, nenapadá mě teď jediný seminář, který by se z tohoto varování dal vyjmout jako výjimka. Snad kromě kreslení pravou mozkovou hemisférou, ale to už jsme vlastně mimo duchovno.

A na závěr základní přehled bezpečnostních pravidel, aneb jak nenaletět a neublížit si: (Tímto se řídím celý život, asi proto nemám problémy)

1. NIKDY NENECHTE ŽÁDNOU OSOBU, ABY SE NA VÁS JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM ENERGETICKY NAPOJOVALA A COKOLIV ZJIŠŤOVALA, KÓDOVALA, OTEVÍRALA, ODBLOKOVÁVALA.

2. NIKDY NECHOĎTE NĚKAM, KDE VÁM SLIBUJÍ, ŽE VÁM AKTIVUJÍ NA POČKÁNÍ NĚJAKOU SUPER SCHOPNOST. VŽDY, V 1000% PŘÍPADŮ JE TO PODVOD, BEZ OHLEDU NA TO, JESTLI TO BUDETE NEBO NEBUDETE PLATIT.

3. NIKDY SI OD NIKOHO NENECHTE ŽÁDNÝM ZPŮSOBEM OTEVÍRAT MINULÉ ŽIVOTY.

4. KDYŽ POTKÁTE NĚJAKÉHO ZAJÍMAVÉHO TERAPEUTA, ZAJÍMEJTE SE, JESTLI JEHO SCHOPNOST JE VROZENÁ, NEBO JESTLI SI JENOM ZAPLATIL NĚJAKÝ SEMINÁŘ. PTEJTE SE NA PODROBNOSTI JEHO METODY, POKLÁDEJTE DOTAZY. POKUD NEUMÍ ODPOVĚDĚT A NEVÍ, UTÍKEJTE.

5. NIKDY SE NENECHTE LÉČIT OD NĚKOHO, KDO SÁM NENÍ ZDRAVÝ A NIKDY SI NENECHÁVEJTE NIC NAPRAVOVAT OD NĚKOHO, KDO MÁ SÁM OBROVSKÉ PROBLÉMY.


To je opravdu vše, co potřebujete vědět, takhle moc je to jednoduché. A už nikdy v životě se vám nestane, že vás někdo podvede a poškodí. Léčitelé a terapeuti, kteří pomáhají lidem a učí je samostatnosti, skutečně existují, ale je jich jako šafránu a nemají zeď polepenou certifikáty ze seminářů, protože je nepotřebují. A požadují od vás vaši aktivitu. Ne že oni za vás něco budou řešit, ale řeknou vám, jak si máte pomoct sami. A to je ten zásadní princip, podle kterého je poznáte.

 


Komentáře

1 umodrekocky umodrekocky | Web | 15. října 2016 v 6:48 | Reagovat

S tím stoprocentně souhlasím.
Vidím to i z druhé strany. Kdo by chtěl pomoc, navedení od druhého, neměl by tomu člověku vkládat do rukou moc nad svým životem. Požádat o radu, vyslechnout ji a pečlivě na sobě potom makat.

2 Petruša Bofinka Petruša Bofinka | Web | 15. října 2016 v 8:16 | Reagovat

Perfektní psání. Souhlasím s tebou, vlastně jsem podobného zažila než jsem uvědomila.

3 BE BE | 15. října 2016 v 10:15 | Reagovat

Mám šťastie, nenalepilo sa takéto područie,  lebo som typ, ktorý má svoju hlavu a neide s mainstreamom. -Aby ste mi rozumeli - keď niekde /napr. do kostola/ sa nemohlo v rifliach, tak som tam jednoducho neišla :-D Predsa nedám dolu tie rifle, lebo ktosi tak chce :-D

Keď masy čítajú Harryho Pottera, nič pre mňa. Hromadné stretka mi liezli na nervy, nechodila som, ani teraz sa spoločne nemodlím za transformáciu, ako to ponúkajú farbičkové webky. Veď viete ktoré.
Pár "rád" ma sprevádza životom a tie som dostala spontánne - stretnutie s knihou, a tam pár riadkov, práve pre mňa. Hudba, obraz, človek, sen, vízia, tu a teraz, ticho a príde odpoveď, rada, z vás samých. Neabsolvujem  plánované, to čo sa nosí a letí.
Môj odpor ku mágii je ale z hlbšia.
Ako ty píšeš tiež Alue, keď sa "mága" spýtaš ako to, že to čo robí funguje, či vie o tom viac, čím ho presvedčil onen smer - povie, že on teda ehm nevie, ale že to funguje, že tomu nerozumiem alebo že má veľa práce, ponáhľa sa neustále , často za bohatším klientom.
Sakra to je nič, to je málo. Život mi nadelil pár ľudí, ktorí schopnosti majú. Buď ich majú od mala, z detstva, teda prišli už na takom stupni vývoja, alebo "dostali" zhora.
Povedia svoj názor a doložia : ty si svojim pánom - skús, choď a keď som bola fakt v sračke /oni vedia kedy ste/ tak nenápadne ani nezbadáte dodajú kúsok energie. Aby ste mali našlápnuto . Raz som platila a dala som viac ako bolo požadované,lebo tak som chcela, tak som to sama cítila, vážila som si vklad druhého človeka.

4 Lori Lori | Web | 15. října 2016 v 11:09 | Reagovat

To je zvláštne, akurát dnes sa mi ale o niečom podobnom snívalo. Ibaže to bolo niečo iné, stála som pri onej osobe a vnímajúc jej rezonanciu, životné šťastie a mudrosť som si akoby ja uvedomila veľa vecí. ( a potom som sa vznášala ^^ )
A ak od nej pramenila nejaká aktivita, tak mi to možno len pripomína scénu aká bola opísana v Tvojej prvej knižke Svet za oponou kedy Lenka pomohla kamarátke aby lepšie vnímala jemnohmotný svet.:)

inak výborný článok!

5 Ivana Ivana | E-mail | 15. října 2016 v 11:20 | Reagovat

zdravím Alue, zase jeden poučný super článek souhlasím, já znám jednu masérku-léčitelku, je super má 74 a radí mi jak si mám pomoci...prošla jsem si také určitou cestou, a teď pracuji sama na sobě vnímám hl. své srdce!Ale paní mi hodně také poradila!!!MÁM JI ZA TO MOC RÁDA!!!!

6 roman roman | 15. října 2016 v 11:24 | Reagovat

Z celého srdce děkuji za tento článek.
Měl by být zařazen do povinné četby. Vystihuje vše co je třeba. Děkuji.

7 Ayeri Ayeri | 15. října 2016 v 11:28 | Reagovat

Za tento článek bys měla jít na Hrad!!! :D

8 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 15. října 2016 v 12:19 | Reagovat

To mi připomnělo takové ty osoby z EZO TV. Ty vlastně taky nutí a přesvědčují, aby jim volali za nekřestanský prachy a naoplátku se na nás napojí a vyvěští, kde je problém. Jednou jsem si fakt pohrávala z myšlenkou, že jim fakt zavolám, ale vždyť oni jsou tak nedůvěryhodní. Až na pár výjimek nesympatičtí, většinou vypadají nepříčetně. Nakonec jsem si řekla, že přece nenechám nějakého psychopata, aby se na mě napojoval. Oni vlastně mají podobné rysy, jako Andrej Babiš. Mají takový podobný tón v hlase, podobný výraz v obličeji. A kdyby řekl, že je bratr Vlastíka Plamínka.

9 Alue Alue | 15. října 2016 v 13:47 | Reagovat

[8]: š-š-š-štěně - š-š-š-š-štěně... :D :D :D
https://www.youtube.com/watch?v=6x-SABWvpCc

10 adonajpetr adonajpetr | 15. října 2016 v 13:48 | Reagovat

říká ta, která to ma přirozeně dané :-). Na jedné straně lidé spoustu jednoduchých věcí nevidí a mají začít se sebou něco dělat a na straně druhé, většina nabízených nových duchovních oblastí je prý tak trochu zavádějící. Myslím, že je v pořádku, že si těmito problémy z těchto terapeutických sezení, odblokování atp. někteří z nich prochází/me, tyto následky vychází z touhy poznávat nové a otevřít se tomu. Jsou to první "naivní-mladé" kolektivní krůčky hledat nový druh řešení na své neobvyklé zkušenosti a třeba i vnitřní problémy-nejasnosti. Vzpružují tím svou duchovní sílu, protože se alespoň dovídají, že něco víc opravdu existuje.Což je zjištění, které je nabádá hledat dál, at to stojí co to stojí. Je to trochu smutné, ale bohužel je to výsledek naši nízké kolektivnosti, protože lidé, kteří se setkávají skupinově, vždycky probudí někoho, kdo jim má co říct a nemusí tak hledat každý sám za sebe v těchto pro nich zatím vzdálených oblastech duchovního bytí a zákonitostí jen proto, protože si připadají na místě. Je to stejné jako indiánské kmeny, které měli šamany a další moudré zkušené poradce. Proto tito jednotlivci po těchto terapiích apod. trpí, protože ani neznají pověst daného léčitele, což by se v kmeni či jiné skupině (menší, větší) vědělo, kdežto internet je internet. Z mého pohledu je to tak správně, něčím se začít prostě musí.

11 Irčulie Irčulie | 15. října 2016 v 13:50 | Reagovat

[9]: no do háje :D :D :D :D

12 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 15. října 2016 v 14:23 | Reagovat

S naprostou většinou věcí v tomhle článku souhlasím. U dlouho se o tom chystám napsat vlastní článek, ale čas ještě nenazrál. Já sice vlastní schopnosti mám, jenže v okamžiku, kdy se jednoho dne nečekaně projevily, jsem je chtěla URYCHLIT.  Zrovna to bylo v období, kdy vypukl boom různých terapií a technik. A tak jsem začala chodit na různé kurzy. Fakt blbej nápad! Vymetla jsem kde co a utratila tolik peněz, že by se vám protočily panenky… A tak mě to nejen neurychlilo, ale naopak na pár let svedlo úplně z cesty a zapříčinilo problémy na všech úrovních. V sestupném pořadí rizika (od nejhorších až po ty o něco méně škodlivé) vyjmenuji, jakých kurzů jsem se účastnila: SRT (Spiritual Response Therapy - to považuji za zvěrstvo) plus navazující RESTRUCTURING, ESOTERNÍ LÉČENÍ (INEH) a navazující intenzivní kurzy (ty už jsem naštěstí nedodělala) a  REIKI (u B.T.). Řadím sem i kineziologii, např. MANDALA ŽIVOTA (komplet x kurzů)  a ONE BRAIN (1. a 2. stupeň), byť je to ze seznamu nejméně škodlivé.

Pomohl mi pak po letech jeden léčitel, který na žádných kurzech nikdy nebyl. Nějak mě vrátil k sobě samé a odstranil to, co se na mě na kurzech nabalilo - a věřte, že toho byly mraky! Umožnil mi, že jsem byla po letech zas skutečně schopná pomoct i sama sobě. A věřte, že energie z kurzů je DIAMETRÁLNĚ ODLIŠNÁ od vašeho vlastního daru! Hlavně samotný princip práce s těmito energiemi! Žádný čištění (na tohle slovo jsem ve spojitosti s energiemi alergická) a žádné zásahy do energetického pole člověka! Za mě tedy KURZY NE!

13 :) :) | 15. října 2016 v 14:35 | Reagovat

Dokonaly clanek, vytesat do kamene! :-D

14 Alue Alue | 15. října 2016 v 14:44 | Reagovat

[12]:  Určitě o svých zkušenostech víc napiš - kamkoliv - podle mě to budou zajímavé zkušenosti a mělo by se o tom mluvit, aby lidi měli víc možností na ta varování narazit a neopakovali zbytečně stejné chyby.

15 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 15. října 2016 v 15:09 | Reagovat

[14]: Já vím, ale slova se mi sama musí "poskládat", vždyť to sama znáš. Ještě není čas. V poslední době jsem ale zas o krok blíž. :-) A přiznám se, že taky váhám z toho důvodu, abych nepřitahovala na svůj blog různé pochybné existence. I proto je tam o energiích psáno spíš mezi řádky a sekci o energii jsem vlastně nazvala Věřte - nevěřte. :-)

Největší problém energií je, že je většina lidí NEPOSTŘEHNE. Ty na vyšších frekvencích špatně vnímám i já, i když se to v poslední době zlepšuje. V této souvislosti je vhodné ještě zmínit jednu terapii. To byla taky "šlupka". Ten terapeut sice snad nějaké vlastní schopnosti měl, ale také se účastnil kurzů. A aktivně tyto získané schopnosti bohužel v Praze provozuje, má své webovky a byznys mu asi jde. A předává zlo dál. Po jeho "terapii" jsem byla ve stavu, který je popisován u drog. Dost mimo! Na několik dní! A to prosím před státnicí z hygieny! Státnici jsem udělala a tohle taky nějak přežila. A proč o tom píšu? Jeho terapie VYPADALA JAKO OBYČEJNÝ ROZHOVOR!!! Terapeut nemusí vždy mít rozpažené ruce. S energií lze pracovat i takto! Co z toho plyne? Pozor např. na různé ezoterní obchůdky nebo ezoterické výstavy, kam se tito lidé stahují!

První kontakt s "léčitelkou" jsem měla ještě přes svou mamku, hned v mých začátcích. A co mj. ona "léčitelka" řekla? Jak se výborně dá NABÍT ENERGIÍ V TLAČENICÍCH. K tomu myslím není co dodat!

16 mariankosnac mariankosnac | 15. října 2016 v 15:35 | Reagovat

Máš problém s penezi, já ti je neukradnu ani nenahradim ale poradím. Čekám na tebe, tak zavolej mi nestyď se no zavolej! Jo čekám na tebe, jsem Vlastík Plamínek a horím ako ohýnek. Nechápem ako toto môžu pustiť do vysielania. No jo vlastne tv barrandov.
https://youtu.be/rSg8nloFyDA

A že sa aj nájdu ľudia čo tam fakt zavolajú.

17 romča romča | E-mail | 15. října 2016 v 15:43 | Reagovat

[9]::D :D co to k***a je?

18 Alue Alue | 15. října 2016 v 16:36 | Reagovat

[15]:  Fuuuuuj.. takoví hnusná upírka a ještě se k tomu přizná :D
Já bych se s nimi tam necrcala, normálně bych napsala na web jméno, adresu, všechno k identifikaci a řekla nechoďte tam, je to zmetek, ublíží vám, je to moje osobní zkušenost.
Já to třeba ze své pozice dělat nemůžu, když to není moje zkušenost, ale někdo jiný mi ji napíše.

Cítím se často se svázanýma rukama, nejradši bych vydala seznam všech zmetků, na které mi chodí stížnosti, ale člověk riskuje žalobu a soudy a perte se pak o pravdu a dokazujte něco. Byl by to stejně boj s větrnými mlýny.

19 Alue Alue | 15. října 2016 v 16:37 | Reagovat

[17]: To je prosím příklad jednoho z těch ,,terapeutů", o kterých se píše v článku. Ale tento se mi zdá neškodný, protože když ho člověk vidí, tak uteče hned. Ti rafinovanější bývají zákeřní a hůř odhalitelní.

20 Jarka Jarka | E-mail | 15. října 2016 v 17:01 | Reagovat

[8]:Pravda co píšeš :D tam je to samý pošuk ...naposledy jsem se na EZO TV dívala tak před 6-ti rokama. To by se mělo jmenovat spíš EXOT TV.

21 R@d€k  H@mr$mid R@d€k H@mr$mid | 15. října 2016 v 18:04 | Reagovat

Přínosné. Převzít zodpovědnost za svůj život, to je jádro.

22 Přemek Přemek | 15. října 2016 v 18:16 | Reagovat

Souhlasím. Skutečný terapeut nic neradí, nic nedělá, jen je oporou klientovi v jeho práci. On ne každý holt dokáže vše ustát sám. A výcvik trvá roky, standardně 4 až 5 let a je založen na vlastní zkušenosti, kdy si terapeut musel pomoci sám. Co se dnes vydává za terapii, to je hrůza.

Ostatně, šamani to měli a mají také tak. Pomáhat druhým můžeš, až pomůžeš sobě, do té doby tě nebereme.

23 Malina Malina | 15. října 2016 v 18:29 | Reagovat

Ezo si občas pouštím jako večerní komedii :)

24 Alue Alue | 15. října 2016 v 18:40 | Reagovat

[23]:  Oni to ještě vysílají? ...  dost smutné, že je tolik hloupých lidí, co tam sypou peníze.

25 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 15. října 2016 v 19:55 | Reagovat

[18]: Milá Alue, bohužel mi mluvíš z duše... Taky bych nejraději zveřejnila "seznam"... Ta léčitelka to dělala jen jako koníčka, ta je ze hry.

Je zajímavé zadat do Google heslo Esoterní léčení a podívat se na obrázky. To vám pak člověk vidí fotek! ;-)

26 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 15. října 2016 v 20:46 | Reagovat

[25]: Dodatek: Ne nadarmo se říká, dlouhé vlasy, krátký rozum... ;-) (ještě, že jsem krátkovlasá :D)

27 Jarek Van Ek Jarek Van Ek | E-mail | 15. října 2016 v 20:47 | Reagovat

Neviděl bych to tragicky. Myslím,  že všechno má svůj smysl. Jak Alue říká, vezměme život do vlastních rukou, je to tak.  Jenže téměř každý se ztrácí v tom zběsilém tempu světa.  Nestíhá vyhodnocovat, co je klam, blud, byznys. Tím nemyslím ezoteriku, ale věci,  které do nás hustí ve škole, co je tzv. vědecké, v náboženství,  co je tzv. správné, v televizi,  v tisku, co je tzv. zaručená pravda.
Aby člověk našel sebe a převzal život do svých rukou, potřebuje správně vyhodnotit signály,  které dostává.  Že zkouší ezoteriku, je dobré znamení, vymaňuje se z ovládání mainstreamu. A jestli v ezoterice dostane ránu,  je taky signál,  že to i tady přehnal. Není to o tom hledat chyby u druhých,  nebo na ně svádět vinu. Vymaňme se z pohodlného řešení, které máme z reklamy, když si koupím toto, bude to vyřešeno. Staňme se osobností, která konečně najde sílu stát na vlastních nohou a přestane řešit kraviny - jak já vypadám, všichni mi ubližují,  to jsem ale chudáček!!!

28 Anna Anna | E-mail | 15. října 2016 v 20:54 | Reagovat

Děkuji moc, Alue :)! Vážím si Tě :)

29 David David | E-mail | 16. října 2016 v 0:46 | Reagovat

Plať jizvami, jednak, dostane se Ti zkušenosti a schopnosti, která je tak nevymizí. A každopádně je to nejosvědčenější technika z řad duchovna.
Tututudututu. :-D

30 romča romča | E-mail | 16. října 2016 v 1:53 | Reagovat

[19]: Netušila sem že také cosi vysílajú, nemam telku. Ale ono je asi fakt možné šecko v tejto dutine... :D

31 Helene Helene | E-mail | 16. října 2016 v 8:50 | Reagovat

No, uprimne, kdyz mi to kamoska vzdycky vykladala jak chodi s mamou na ruzne blbosti jako rodinne konstalace, jak mi vykladala ,,pitomosti nejvetsi'' o tom jak tam vsichni breceli do jednoho a jak se tam strasne moc siri laska atd atd, tak bych uprimne nejradeji hodila savli do kvetinace. A navic jeji maminka je tady toho hrozne velky fanousek. Porad chodi po tady techto vecech, na reiki, na vselijake energeticke leceni..no a potom skoncila v nemocnici s rakovinou. Samozrejme ji preju jen to nejlepsi, je to skvela osoba, ale tady je alespon videt ze presne jak ty rikas, nikdo nam nase vlastni problemy nevyresi. Kazdy jsme jiny, ale ja bych v sobe nikdy nikoho komu neverim nenechala babrat, ani dusevne ani fyzicky (plasticka chirurgie). Nikdy nevis co se s tebou muze stat, to radeji budu mit svuj vetsi nos a moje nedokonala prsa a naucim se je mit rada. A navic mi neprijde logicke ze proc bych mela resit nejake duchovni problemy, snazila se videt energie a ja nevim co, kdyz si nejdriv musim dat zivot do poradku a vyresit si zakladni veci jako je napr. milostny ci pracovni zivot. Na to reiki nepotrebujes. Lidi se ze zoufalosti obraci na zoufale metody a pritom je reseni problemu daleko jednodussi nez se zda...ale clanek na tenhle nazor uz ti tu taky vysel a ja jenom souhlasim :).

32 Kojot Kojot | 16. října 2016 v 9:47 | Reagovat

Vlastíka šššštěně mi tjubka nepouští, ale zzzzzebra s Krausem áno - hhh, no lidi, dyť on je normální !!! Kdo pozná bubnovačky ví. K takovému terapeutovi co rozesměje se vyplatí jít.
Jinak svět umře na katastrofické filmy, armagedony, a debiliny z médií....

33 aves passeri aves passeri | E-mail | Web | 16. října 2016 v 10:33 | Reagovat

Bohužel zaboha nemohu najít to legrační anglické video s písničkou o duchovních lidech. Věřím, že spousta "duchovních" lidí se nadchne představou, že může pomáhat druhým (a ještě si na tom vydělat), ale vlastně vůbec netuší, co vlastně dělá. Slyšela jsem také, že někteří terapeuti (i ti, kteří měli dáno) si nakonec uvědomili, že nejen že tím vlastně tomu druhému nepomáhají, ale že ubližují i sami sobě. Jak se někdo dostane do pozice "guru", "léčitel", "vyvolený pomáhat", není to úplně snadná pozice, protože ta moc je opojná. I ta "potřebnost" se může dotyčnému začít líbit. Takže naprosto souhlasím s Tvým článkem - na jakoukoliv terapii, která slibuje rychlé pokroky (nejlépe okamžité) si dávat majzla. Nejvíc podezřelé mi přijde cokoliv, co slibuje splnění všech přání (dokonalá práce, manžel, bydlení apod.). Ovšem dle představ toho, kdo žádá. To je cesta velmi lákavá, ale vede do pekel :-( Lidi asi zapomněli na Fausta. Na jednu stranu si také říkám, že je fajn, že lidé se obracejí od mainstreamu k alternativě, na druhou stranu i v té alternativě pak fungují stejným způsobem jako v mainstreamu. Ale v alternativních duchovních směrech si už zahrávají s věcmi, se kterými není radno si zahrávat už vůbec...

34 Erik Erik | E-mail | 16. října 2016 v 10:36 | Reagovat

Zdánlivě mimo mísu, ale pokud se správně vyřeší politika, tak se pořádně vyřeší i přehlednost ve spokojenosti a recenzemi na konkrétní léčitele/pseudoléčitele. Lidi nechápou, že vedle péče o sebe, je tu nutnost i péče o věci veřejné, tedy o politiku. Politika je totiž nepochopenou péčí o sebe. Je moc fajn,  se vracet k sobě, ale je to potřeba činit v kompletním slova smyslu!Že se nás osobně týká i fakt,jestli na nás budou pouštět z letadel chemtrails s nemocemi a škodlivými kovy anebo jestli bude jedové zdravotnictví a bankovnictví...To všechno je zcela zásadní pro celek.Co zmůže promile snažících proti drtivé většině spících. Cestou je, aby se to správné promile, stalo vládnoucí-sloužící vrstvou.Ať se politika promění z černé díry v bílou díru. Ostatně někteří vědci se domnívají, že druhá strana černé díry je právě porodnicí nových hvězd zvanou bílá díra..

35 Petr Pan Petr Pan | 16. října 2016 v 11:16 | Reagovat
36 Alue Alue | 16. října 2016 v 11:29 | Reagovat

[35]: :D Naše nová hymna. :D

37 Mischelle Mischelle | 16. října 2016 v 18:11 | Reagovat

Alue , budeš si kupovat novou knihu od Ickeho - Život v přeludu? Nebo tě to nezajímá? :)

38 eva eva | E-mail | 16. října 2016 v 18:35 | Reagovat

Děláte si legraci? Házet do jednoho pytle konstelace například s reconnection je nesmysl. Reconnection jsou satanisti a po zdánlivém zlepšení přijde energetický úder a vezmou si vše i s úroky. Potud s vámi souhlasím. Konstelace pomáhájí vidět problém z hlubší úrovně a jejich zakladatel pan Hellinger je jeden z nejlaskavějších a nejmoudřejších lidí,které jsem poznala.

39 Alue Alue | 16. října 2016 v 19:36 | Reagovat

[37]:  Já Davida nečtu, ale ne proto, že bych měla něco proti. Co se týče knih, tak mě spíš víc zajímají knihy týkající se zdraví, fyziognomiky, řeči těla, psychologie, nebo příroda. Takže u mě jedou spíš všelijaké atlasy, biologie, atd. ,,Konspirační" knihu jsem nikdy žádnou nečetla, teda jednu, tu jsem načla a nedojela, nedala jsem to. A když už duchovní, tak mě zajímají andílci, víly, energie, síla myšlenky atd., prostě knížky, u kterých nebudu mít těžkou hlavu, po kterých se hezky usne. :)

40 Jarka Jarka | E-mail | 16. října 2016 v 21:09 | Reagovat
41 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 16. října 2016 v 21:11 | Reagovat

[38]: Já s tím házením do jednoho pytle taky souhlasím. Lektor Esoterního léčení INEH(mezitím zemřel na leukémii), byl také skvělý, laskavý a zábavný člověk. To s tím nemá co dělat! Zrovna tak mnou zmíňovaný terapeut má své charisma. O to je to pak nebezpečnější, protože takoví lidé přilákají více oveček!

42 mariankosnac mariankosnac | 16. října 2016 v 21:46 | Reagovat

[39]: Načo fyziognomika? Je to spolahlivé asi tak ako veštenie. V praxi v reálnom živote nevyužiteľné.

43 Erik Erik | E-mail | 16. října 2016 v 23:47 | Reagovat

Myslím, že Alenka Pastelka i téma kurzů a magie nádherně rozvinula a vysvětlila:vedení k samostatnosti a ač dělá právě různé kurzy,tak to činí pořádně a s "detailem" neznásilňování, ale včelenění do plánu Božího.
https://www.youtube.com/watch?v=RFNfagp8y2g

44 Mára Mára | E-mail | 17. října 2016 v 0:01 | Reagovat

[38]: Já jsem na konstalaci byl, a nic extra hlubokýho jsem se nedozvěděl. Jako dalo to určitý skrytý data, ale pořád dost "povrchní". Byl jsem potom vycuclej, nemohl jsem dělat nic jinýho než prospat zbytek dne. Ale to je prý normální.

45 Ivet Ivet | 17. října 2016 v 6:37 | Reagovat

Když jsem byla malá, byla jsem hodně němocná, většinu z toho už nakonec způsobili doktoři. Nakonec mě máma vzala k jdné staré paní co tu bydlela, léčila bylinkami a přikládáním rukou. Nikdy za to nic nechtěla, pamatuju si, že jsme jí za to nosili vajíčka. Jen díky ní jsem dnes zdravá a nikdy jí nepřestanu být vděčná. Ale to hlavní je, že to ona byla důležitým pilířem, který mě nasměroval v životě, ukázal mi směr, kterým má smysl jít. Probudila ve mně lásku k přírodní léčbě a touze po vědění. Nikdy na ní nezapoměnu...

46 Alue Alue | 17. října 2016 v 9:17 | Reagovat

[42]: Moje osobní zkušenost s reálnými lidmi mluví jinak. První si to nastuduj a až budeš mít nějaké zkušenosti, pak teprve suď.

47 Alue Alue | 17. října 2016 v 9:19 | Reagovat

[44]: no proč asi... protože tě tam vycucli :D

48 Janča Janča | 17. října 2016 v 9:48 | Reagovat

Byla jsem u lidí, co mají léčebnou pyramidu... je stále otevřená, vstup je zcela zdarma a je k dispozici každému, kdo chce načerpat energii... Myslím, že takhle čerpat energii je zcela neškodné a pro vyšťavené lidi přínosné...

49 Alue Alue | 17. října 2016 v 9:54 | Reagovat

[48]:  Z čeho ji mají udělanou a jak je velká? Je to někde na webu vyfocené?  - To by mě totiž zajímalo, takový projekt.
Připadá mi trochu podivné, že někdo vrazí práci, čas a materiál a pak nechce ani dobrovolný příspěvek, já bych se styděla tam vlézt zadarmo, připadala bych si jako vyžírka :D A taky je zvláštní, že to mají nonstop otevřené, já bych se bála vandalů, že mi to tam počmárají a zničí.

50 Mára Mára | E-mail | 17. října 2016 v 10:15 | Reagovat

[47]:To byla taková ta malá konstalace, byla tam jenom ta paní co to vedla, ona rozhodila na zem lístečky se jmény osob, a chodila po nich, címž se na ně napojila a povídala.. pak mě vzala a postavila mě na lísteček s mým jménem. Jak sem si na něj stoupl tak sem sebou málem šlehl o zem. Bylo mě dost motohlavově a slabo. Ale i ona se občas musela chytnout stolu.

51 Mára Mára | E-mail | 17. října 2016 v 10:18 | Reagovat

[49]: Já měl s kamoškou pyramidku malou na stole, nabíjel jsem tam kde co a fungovalo to bezva. Až na to že voda z kohoutka pak chutnala jak mlíko :D

52 Janča Janča | 17. října 2016 v 10:19 | Reagovat

[49]: Z plechu. Je v ní lůžko - tak si myslím asi 3,5 v průměru. Takovou má žokej Váňa pro sebe a pro koně. A je tam kasička - kdo chce může přispět na provoz pyramidy. Bylo mi v ní dobře, klidně.

53 Alue Alue | 17. října 2016 v 10:27 | Reagovat

[52]:  Šmarjá, plech? Vždyť to musí být ideálně z kamene, alespoň zděné, nebo minimálně dřevěné... vždyť plech rezonuje!

54 Janča Janča | 17. října 2016 v 10:32 | Reagovat

[53]:No nevím. Váňa má taky takovou z plechu a netají se tím, že i díky ní jsou koně v takové kondici.

55 Mára Mára | E-mail | 17. října 2016 v 15:23 | Reagovat

[50]: Jinak ta paní co vedla tu konstalaci mi na konci "předepsala" nějakou pilulku alternativní medicíny, už fakt nevím jak se to jmenovalo a mělo to být na uklidnění. No přišlo mi že to bylo obyčejný placebo, vypadalo to i chutnalo jako umělý sladidlo. Jestli to pomohlo tak uplně minimálně. Tím neříkám že alternativní medicína nefunguje, ale mě tohle nezabralo. Nutno říct že jsem v té době byl v hodně moc těžké depresi. No pak jsem ještě zkoušel Bachovu květinovou terapii, kde za normálních okolností dosahujeme suprových výsledků, ale přestože jsem měl namíchanej krizák tak to pomohlo asi stejně jako to "sladidlo". Jedinou záchranou se ukázaly být regulerní radioaktivní antidepkáče :D Takže pokud máte nějakej hodně těžkej problém, z vlastní zkušenosti nedoporučuju alternativní cesty. Jediná alternativa co mi opravdu hodně pomohla a dodala sílu v tom hodně depresivním a zlým období byla Aluščina poradna. Tímto Ti Alue moc děkuju. Omlouvám se za oftopic.

56 mariankosnac mariankosnac | 17. října 2016 v 15:46 | Reagovat

Váňa vraj ku koňovi vodí senzibila, chodí s ním do pyramídy a tušim i do solárka. A ako sa Váňovmu koňovi darí? Nesledujem to, len som počul že na poslednej velkej pardubickej sa kôň ani nepohol, nechcelo sa mu. Proste duchovný ezo kôň, ktorý sám rozhoduje, kedy bude behať.

57 Aleš Aleš | E-mail | 17. října 2016 v 15:59 | Reagovat

Super článek. Teď mě napadá, co subliminální nahrávky? Je možné změnit své DNA svým myšlením, že se na problém na sobě soustředím? Nebo je to čistě fantazie či snad něco černého?

58 Adam Adam | 17. října 2016 v 20:58 | Reagovat

[29]:
Bože, Ty víš
Hudba, text: Radůza

Bože, Ty víš, že bolest někdy vyvěrá
hloub než z pekel, hloub než z podpeklí
a já se snažím sebrat na dně z ran
a nepřidat k těm, co utekli

Bože, Ty víš, jak těžko uvěřit, že čas
vládne zapomněním jako mečem kat
ještě hladit uši odřený a už nastavit krk zas
a vysvětlení nežádat a nečekat

Ono to stejně občas zabolí
je v každý ráně aspoň jeden srůst
tahám si prohry jak lístky z tomboly
vždyť jen prořezanej strom může vejš růst

Bože, Ty víš, jak srdce na dlaň vytáhnout
hloub než z žeber, hloub než z podžebří
skálu v cestu dát mi, poručit s ní hnout
a když to svedu, tak mi pošleš milost dřív

Ono to stejně občas zabolí...

Bože, Ty víš, kolik to někdy stojí sil
vydržet a k odchodu se nesnížit
když svět se v slzách v jednu skvrnu slil
když bolest nepoleví, učit se s ní žít

Ono to stejně občas zabolí...

https://www.youtube.com/watch?v=OojabW1IU3c&list=PLaRQYLlu3p6-mjL5AwAcHHlJzQCh7zXrZ&index=21

59 mariankosnac mariankosnac | 17. října 2016 v 21:53 | Reagovat

[46]: Môžeš odporučiť aspoň nejaké zaujímavé študijné materiály o fyziognomii? Je fyziognomia aj o tom ako poznať kto z rodičov skôr zomrie? Niekde si to spomenula len neviem či v súvislosti s fyziognomiou alebo fyziognomikou, skorej asi to prvé.

60 Alue Alue | 17. října 2016 v 21:59 | Reagovat

[59]: doporučit klidně můžu, ale nedá se to už koupit, dívala jsem se :-/

61 mariankosnac mariankosnac | 17. října 2016 v 22:17 | Reagovat

[60]: Aha tak to je škoda že neni dostať ale nevadí. Ak môžeš teda aspoň napísať názov knižky prípadne niečo, aj na internete sa dá niečo základné nájsť ale nič extra som zatim nenašiel.

62 micka micka | 17. října 2016 v 22:52 | Reagovat

Tak já jsem ten chodič po seminářích/“duchovních seancích“. Tedy přesněji řečeno po seancích, jako klient, posluchač, či chcete-li "pacient", neboli ten, kdo chce hnout s nějakým svým problémem. Seminář, kde bych se jako něco naučila a pak to na někom aplikovala a tím se mu snažila pomoct jsem absolvovala jen jeden a využívám to jen pro sebe, pro někoho jiného jen naprosto výjimečně (protože nechci a necítím potřebu to někomu dělat). A musím říct, že 95% těch terapeutů byli výborní lidé, od kterých jsem si vždy něco užitečného odnesla, dozvěděla, inspirovali mě, naučila jsem se způsoby jak si v různých situacích pomoci sama, třeba díky nějaké technice, nebo mi pomohli změnit náhled na některé věci. Moc nechápu, čeho se všichni tak bojíte. Základem je cítit odpovědnost sám za sebe už v tom, že jsem si JÁ SAMA vybrala metodu, která se mi nakonec prostě nelíbí, nesedí mi. Když si v krámě koupíte novou čokoládu, na kterou běžela reklama, a vy jste zvědaví, jak chutná a ona vám pak nechutná, poběžíte zpátky do marketu a budete chtít zpět peníze, protože vám nechutnala? Nebo aspoň vynadáte prodavačce? To byste určitě neudělali, protože víte, že s tímhle důvodem k reklamaci byste neuspěli. Prostě jste to zkusili a nesedlo vám to. Není to chyba čokolády ani vaše. Jste poučeni, že tahle čokoláda pro vás NE. A to poučení jste mohli získat jen tím, že jste to riskli a zkusili to. A tak je to i v takzvaném duchovnu. Taky jsem byla na věcech, u kterých jsem už krátce po začátku věděla, že to není cesta pro mě. Vždycky jsem si řekla, teď se můžu sbalit a jít, když se mi to nelíbí (a nechat tam ty prachy), nebo zůstat a možná se mi něco nakonec bude hodit. Většinou jsem zůstala a vždycky jsem si tam něco pro sebe našla, i když to nakonec bylo něco úplně jiného, než pro co jsem tam původně šla. A někdy jsem byla i radši, že to tak dopadlo.  Postupem času se mi vykrystalizovalo pár metod, které používám často (vše jen pro sebe). Hodně jsem se posunula ve světonázoru a životní filosofii. Získala jsem mnoho velice cenných informací a zážitků, které bych bez chození na duchovní terapie prostě neměla šanci mít. Nejdůležitější je uvědomění, že problém je MŮJ a proto ho musím a můžu vyřešit jen já sama. Vše ostatní mi může pomoci, ale opravdu jen pomoci. Pokud si tohle člověk neuvědomuje, je na tom na poli duchovna stejně jako v materiálním světě – poběží si vzít lichvářskou půjčku na zbytečnosti, protože to říkali v televizi…
V Simpsonových jednou Homer Bartovi říká: „Na lež musí být dva. Jeden, který lže, a druhý, který tomu věří“. Jak už tomu u Simpsonových bývá, je to nejen skvělá hláška k smíchu, ale taky velká pravda. Každý by se měl zamyslet sám nad sebou, jestli nehraje dobrovolně tu druhou osobu. A k prohlédnutí ji skoro vždycky nějakou dobu musí hrát, aby se sám na sebe naštval a přestal nechat sebou orat.

63 Míra Míra | 18. října 2016 v 7:51 | Reagovat

[56]: Jeden Váňův kůň fakt zůstal na startu - udělal to už víckrát - ale jeho další dva koně obsadili 2. a 3. místo.

64 BE BE | 18. října 2016 v 16:14 | Reagovat

[62]:asi máš dosť peňazí..., menej býva viac. Som vďačná, že som ich celý život mala málo. Preto som sa dotmolila /alebo oni ma našli/ ku zopár ľuďom, od ktorých som neprechádzala ku druhým a ukončila hľadanie. :-)
Známa veta znie "Po ovocí ich poznáte"

65 FA FA | 18. října 2016 v 17:26 | Reagovat

Když koním nerozumíte tak o nich nic nepište. Že zůstávají na startu. Pane bože... Asi jste nikdy koně ani neviděli a natož na nich jeli že? Proberte se.

66 Irča Irča | 18. října 2016 v 17:46 | Reagovat

[54]: Vím, o čem mlvuíš - taky jsem v nějaké takové pyramidě byla a fakt síla! Otevřelo se mi hodně schopností a dodalo hodně energie, ale to by chtělo, aby nám to potvrdila Alue , jestli je to dobrý, já byla taky v nějaký plechový nebo železný nebo nevím z čeho to bylo :D ale pokud alue říká, že je nejlepší kamenná nebo dřevěná tak to asi ok moc není.Něco takového ne? http://pyramida.net/wp-content/themes/pyramida/img/slide/slide1.jpg

67 Alue Alue | 18. října 2016 v 20:22 | Reagovat

[66]: ,,Kov rezonuje" znamená, že na sebe přebírá všechny umělé frekvence, takže např. když to chytne sousedovu wifinu, tak je to jakoby sis sedla přímo pod obří wifinu, chápeš? To zesílí všechna tato destruktivní záření, takže to rozhodně zdravé není. To nesmí být z rezonujících materiálů, takže ani sklo ne... A stěny mají být plné, jenom ten náznak co je na obrázku nestačí.

68 Irča Irča | 18. října 2016 v 20:51 | Reagovat

[67]: Aha, tak to jsem nevěděla ok, už nikdy do ničeho takového nepůjdu. ale byla jsem myslím, že přesně v týhle http://chcitokvalitne.cz/upload/images/img_20150804112738.jpg ještě mě obložil těma půměsícema, co jsou vidět v zadu nalevo.

69 Olin Olin | 18. října 2016 v 21:40 | Reagovat

Ahoj Alue, moc děkuji za článek. Máš naprostou pravdu se všemi těmi kurzy a ezoterickými nesmysli. Je to jen jeden velký business a může to lidem způsobit obrovské problémy. Jsem velmi překvapen, že tak mladé děvče je tak velmi inteligentní a vnímavé. Nikdy jsem tvůj blog nečetl až dnes jsem narazil na tento článek na jiném portálu. Nic není náhoda. Moje osobní zkušenost je taková, že 99% všech lidí se kterými jsem přišel do styku a prošel nějakým kurzem nebo terapii, tak zneužívají své schopnosti výhradně pro své zájmy. Potřebují jen získat důvěru aby se na tebe mohli připojit a samozřejmě přísun nových lidí je pro ně důležitý. Cítím velkou potřebu upozornit na jednu velmi nebezpečnou osobu, které velmi mnoho lidí věří a chodí na její hromadné meditace, víkendové semináře a cestují za ní i do Peru. Znám osobně několik lidí, kteří po absolvování těchto aktivit přišli o své schopnosti, začali mít velké problémy na duchovní i fyzické úrovni. Patřím mezi ně. I já jsem se velice zamotal s tímto člověkem a nejen sním. Měl mojí plnou důvěru, ale pochopil jsem co je zač a proč to všechno dělá. To co se mi děje je naprosto šílené a více jak rok hledám cestu ven. Je to jak píšeš. Nikdo nám nemůže nic dát a pomoci nám s duchovním rozvojem. Je to jen práce sám na sobě. Pokud se začne dít něco divného ve vašem životě, je dobré se zastavit a vrátit se po časové ose a rozpomenout se kde všude a co jsem absolvoval. Já dnes už hledám jen informace a ne pomoc. Nikdo vám nepomůže. Pomůžou vám jen informace a práce na sobě. Člověka o kterém píšu zná velmi mnoho lidí a 99,9% mu plně věří. Je to na každém z vás zda na něho budete dále chodit a nebo začnete poslouchat vlastní intuici tak jak Alue. Tento člověk se jmenuje Petr Chobot a všichni šamani, se kterými jsem se potkal se na mě připojili. Přeji vám do života jen to nejlepší a dávejte na sebe pozor :-)

70 micka micka | 18. října 2016 v 22:05 | Reagovat

[64]: ne, to nemám. Myslím, že tyhle věci jsou dostupné každému. Jestli investuje pár stovek do konzultace s někým, do knihy, přednášky apod, nebo si koupí třeba nové boty, šminky nebo cigarety je každého volba. Je to otázka priorit.

71 mariankosnac mariankosnac | 18. října 2016 v 22:19 | Reagovat

Plechová pyramída je najjednoduchšia na výrobu, preto je tak oblúbená. Pyramídu z kameňa si neviem predstaviť (ak niekto niekde takú videl nech hodí foto), musí to byť drahé a nepraktické keď to chcete presunúť. Takže ideálne z dreva, s plnými stenami. Alebo z nejakého kartónu.

72 Roman Roman | 19. října 2016 v 8:06 | Reagovat

[67]:
S pyramidami z plechu mám několikaleté zkušenosti... Jsou funkční a dokážou  pomáhat :)

73 Adam Adam | 19. října 2016 v 13:44 | Reagovat
74 Viktoria Viktoria | E-mail | 19. října 2016 v 19:53 | Reagovat

Mozem len tolko napisat.
Ze to ze je niekto uz na tom levly a ma niekto uz vedome  schopnosti ktore ale maju vsetci ludia lebo vsetci sme tie iste bytosti nikoho neopravnuje urcovat akou ostatný maju prejst skolou.
Ak nieco existuje tak to existuje a ma to svoje miesto.A ziadne varovania ani nic na tom nezmenia. To ako ked mladym hovorite aby spomalili lebo sa mozu zabit. Pomalsie pojdu len ti co uz narazili tu alebo pred tym ked zili.
Ak sme my ti co nosime v sebe co pritahujeme tak pritiahneme to co potrebujeme.
Ak nieco o energii naozaj viete tak viete ze Zlo a Cierna magia neexistuju.
Ze zivot co tu je skola.
Selsky rozum ktory popisujete i iluzie ktore sa snazia ludia nechat si naplnit za peniaze su v clanku to z coho je mozne cerpat
Mnohe veci su pravdou co popisujete a deju sa.
Nie som zastancom zbytocneho utrpenia ale este sme na zemi na tom tak ze plati stale ze bolest prebudza.
A ak nemate problemy tak nie ste clovek ale uz ina bytost a potom len tazko mozte chapat ludi.
Ludia ako vy co maju vhlad samostatnost sa casto dostavaju do pozicie kde sa zhora divaju na debilkov co si nevedia spocitat dva dva je to smutne to myslim uprimne ale nevieme a preto sme tu. Tiez sa na to velmi vztekam ze neviem aj hanbim presne ako velmi ponizuje dieta v prvej triede ked sa mu smeju ti v piatej ze nevie co oni
rada by som bola ako vy ale nie som . Som prvnak co nevi psat a cist.ale i vy ste koli niecomu tu na zem prisla nieco sa este ucit takze v niecom jednate stejne. Len uz sa viete ucit a to je velka podpora ktoru si kazdy musi vyslapat sam a dokaze to len tak ze casom pochopi ze to neni ponizujuce ze to len je o tom ze niekto uz vie co on nie a niekto este nevie co on uz vie a to mu da klud.Ked ste sa ucili neurobili ste aj vy tak hlupe az stupidne chyby ze to selsky rozum nemoze do dnes pobrat ako je to mozne az citite do dnes za to stud?
Ja ano a nie preto ze hlupa chcem byt.
Nase vedomie je proste teraz v tomto na tom takto a nadavat dietatu za to ze nevie v piatich rokoch plynule pisat a orientovat sa vo vsetkom lebo vy ano ...asi to pride az nudne take hlupe chyby dokola ale asi si clovek tam este cosi nevsimol a bohuzial ako tak hrozne uz chcel vediet rychlo byt z tej hanby ze nevie co sa medzi ludim nazyva neschopny vonku tak sa musi opet vratit a dozvediet sa ze ani toto neosidi ze nic nejde osidit skutecne. Ale skutocna vyska vyspelosti bytosti sa pozna podla laskyplnosti kritika ktora len odsudzuje neprima a zhadzuje ine ako uznavam JA k tomuto nepatri.Strasenie ludom nepomoze.
Obvinujete sarlatanov ale takto vlastne z ludi robite obete a z ich vinnikov. Vyborna kniha o roli obete C. Tipping Radikalne odpustenie.Nikto kdo vzorec obete nema nestretne nikoho kdo by mu nezahral vinnika. Poznam pani Rutovu z Plzne prva bola v CZ robila One brain aby pomola synovi z dislexiou a detom z ustavu ktoreho bola riaditelkou aby nemuseli byt v svojej retardii uplne len na odpis mnohi velmi zosamostatneli a tak tiez navstivila ustav s 1000 detmi ktore neustale drzia pod liekmi a naucila kompletne personal lekarov si pomoct ktory sami nemohli lebo nevedeli o inom rieseneni.Podla fotky vidim ze ste mlada a tak chapem ze fik fik a mate to hotovo.Ale zivot takyto neni.Zabudate ze uz nemame prirodzene iniciacie ze zijeme zavreti a nic o sebe sa kludne do smrti nedozvieme niekedy seminare s nejakou temou cloveka oslovia aby si mohlol vzpomenut. Ja telku nemam ale ak rastiete v hypnoze pri pocitaci tak sa nedivte ze neviete ze ludia nevedia vobec  ze nejake schopnosti maju trebars od narodenie.
Este aj dnes sa tieto veci ukryvaju ludia sa seba boja povazuju to za nenormalne a malokdo vie ze to je ok. Dnes je to takto a je to proste tak vyvoj. Je to vyvoj a ako pise vyssie nejaky clovek naozaj ludia nevedia este nase matky zili v tom ze iste myslienky si nemozu ani len dovolit. A dnes je ich tolko ze mozte vsetky.Ludia uz neziju v prirode nemaju spojenie zo sebou samymi a keby to bolo take lahke tak by sme ho uz vsetci mali.
My na toto co tu je mozme mat iba kopu pre a proti suhlasit alebo nie odsudzovat alebo sympatizovat ale vsetko tu je z nejakeho dovodu a ked niekto nieco nechce ci chce coz je ta sama hul o dvou koncich pritahuje
si to.Lebo to v sebe ma a potrebuje nejaku demonstraciu toho co a preco to v sebe ma.
Aby sa naucil musi robit chyby.
A nebat sa ze mu tu niekto ublizi ked to bude skumat.Ja som v zivote velmi chcela aby mi vsetko naplnil niekto iný opracoval za mna niekto iný a za kym som prisla i v duchovnej sfere asi 4 ludia ani jeden mi nic take neslubil ani nedal a praca bola na mne a mala som len co som naozaj urobila.
Takze viem ze toto mam v sebe tuto pravdu a som rada ze mi nikto nikdy neublizil a ze to co mi ublizuje su veci v mojom vnutri.A to nijako este nemam zpracovanu rolu obete.Len asi uz aspon tolko ze ma nemusia kazdy den realne upalit v zachvate schizofrenie alebo dvadsat rokov ma nemusi moj muz bit ale je mozne ze uz som to vsetko presla a viem ze iní nie a ze i mne sa na trebars zeny co toto ziju diva tazko ale ctim ze neviem preco a ze to musia ukoncit sami. Pokial sa nieco stane ma to svoj dovod.Keby sa ste pisali ale o naozajstnej zodpovednosti cloveka tak by tu padlo to jadro ze clovece vsetko mas v sebe takze pokial mas v sebe to a to a nie si si toho vedomi pride niekto kdo ti to ukaze.
Tato skola na zemi je v zaklade o tomto a deje sa. To je zakon pritazlivosti a uvedomovania si seba
to je to prebudzanie niekedy nejde inak ako palicou po hlave.
Takze pokial ludom je nieco k niecomu tak vedomie ze sa maju starat o to aby vedeli co maju vo vnutri a mali to vedome co najviac inak sa budu len cudovat co sa im to deje to je to comu nerozumieme a po co sme sem prisli. Ti vonku nam prekladaju pre nas samych co v sebe mame. Ake iluzie ocakavania.
A to ze ich pozname je nevyhnutne.Takze niekto nejako nam to odohra.Pretoze je to v jadre obraz o tom aky mame vztah k sebe samym vo vnutri seba v tom pristupe vnutornom monologu a to pozname podla toho co sa deje vonku. Aj ked ano vsetko neni zrkadlenie. Clovek ked zazije bolest a je uz pouceny stacilo mu to a bude sa chranit ako pisete neda sa len tak hoc kde hoc komu ale ked sa da tak nema inej volby a je to jeho skola a bude dostavat po nose kym sa to v nom nedozreje.A bolest ho nedonuti povedat uz dost niekto zomrie a aj to je jeho cesta kdo moze sudit a hovorit ze toto je dobre k niecomu a toto nie.
Prepacte ale aj Atlantsky prsten niekto tie veci predava ma z toho profit tiez sa im pripisuju liecive vlastnosti ale taketo veci tiez doporucuje kazda z tych ezo carodejnic sarlatanok ako sa tu o nich zmienujete...
Tak kto je lepsi kto vie pravdu?
Musim zmienit pribeh jednej zeny ktora sa z danostami narodila ocitla sa s tym v tej ezo telke.Od 12 ludia za nou sami chodili a co i o tom  povedala ,, naraz som vedela ze je cas a mam robit toto a ist prave tam nemam predsudky tak som sla lebo su tam ludia ktorí naozaj hladaju pomoc. Tak sla  vedela  to robit tak tam sla kde sa to robi zacala a robila inu pracu ako je tam zvykom.
Predavala hodnotu ked jej preslo rukami 1OOO ludi  aq zazila zrychlenie svojho vyvoja o milove kroky behom roka recidivistov po neviem ludi najviac hodnych odsudenia vrahov a td ktori tak jako Milarepa boli v uplnej tme aby sa mohli rozhodnut k comu v zivote sa rozhodnu. Naucila sa neodsudozovat vsetko co to co sa mala a sla. Bola to najvacsia prax kde sa naucila najviac do dnes hovori.
Takze neni nic cierno biele.
Mate tu pod blogom reklamu na Pobyt v tme.Holger Kalwiat nemec bol prvy co to od mnichov priviezol do Europy a robil ako sa ma.
A dnes par rokov uz sa robia parove a neviem ake pobyty v tme kde ani neni dodrzany cas kedy ta tma zacne posobit ludia zaplatia velke peniaze a k nicomu nedojdu.Kazdy si najde svoje miesto a ten kto na toto nedozrel si najde niekoho u koho k tomu nedojde ten kto dozrel si najde toho u koho to prebehnut moze. Poistky ma duch nezlomne.Kdo vie co je spravne? Nikdo nedovidi koniec vsetkych koncov. A hlavne nie nasa mysel ktora si mysli ze uz vsetko vie a vsetko uz zvladne ktorej je jasne ako to ma a nema vsetko byt...
Bat sa a nebat sa neni cesta
mozme len zit ako najlepsie vieme recept neexistuje
zivot je jediny co ukaze pravdu a ten sa da len zit
a to o sebe je uz pre mnohych nadludsky vykon
Dakujem každemu kto zije ze zije

75 Ameline Ameline | 20. října 2016 v 12:22 | Reagovat

Já mám ve skutečnosti s léčitelkou dobrou zkušenost. Měla trochu tendence si ulítat a některá její vysvětlení byla vědeckým nesmyslem, nicméně více-méně vyvěštila, co má člověk za problém, doporučila bylinky a potřebné změny v životě, jídle a podobně. Znám několik lidí, kterým dost účinně pomohla. Také dělala masáže. Masáže jsou zajímavá věc. Když se človkovi některé věci na zádech zasekávají, dokážou to uvolnit, odblokovat, rozproudit. Akorátže to je jako když má člověk blbou židli nebo třeba slabý břicho, dokud nespraví ten problém, masírovat se může do halelůja, bude to fajn a k ničemu (jak s oblibou zdůrazňovala). Na druhou stranu třeba při řešení svalových kompenzací ta masáž otevře prostor se narovnat a vlastně řešit ten původní problém, který v tu chvíli může být už tak "zasekaný", že se do něho člověk nedostane dokud neuvolní tu zatvrdlost. Myslím, že tohle je použitelná metafora i pro energetický aspekt léčitelství.

76 Nika Nika | E-mail | 25. října 2016 v 15:01 | Reagovat

Ahoj Alusko, ma kamaradka se narodila do muslimske rodiny, tudiz byla odmala vedena k Islamu. Jiz od detstvi citila, ze nechce jit touto cestou viry a proto se v dospelosti rozhodla hledat takovy druh nabozenstvi, ktere ji bude oporou a ne jako Islam,kde za vse spatne jde duse do pekla. Jednoho dne narazila na pritelkyni, ktera ji vybasnila baptismus jako neco bozskeho...a ze jeji dcera pri konvertovani na tuto viru dokonce zacala mluvit jinym jazykem. Pote se jeji prospech ve skole zlepsil a citi se stastnejsi apod. Na zaklade teto skutecnosti se ma kamaradka rozhodla taktez konvertovat na Baptismus. Pri konvertovacim ceremonialu v jeji koupelne, kde na ni knez mluvil absolutne jinym jazykem( udajne komunikace s bohem) zacala sebou trast a v okamziku kdy ji vynoril hlavu z vody, mela rict slova: BUH je muj pan. Citila na svem krku neci dlan, ktera ji skrti hrdlo, nemohla to ani vyslovit, natoz se nadechnout. Po velkem premahani to nakonec vyslovila a jak sama rika...od te doby se citi lepe a taktez citi ze je buh pri ni a podporuje ji. Chci se zeptat, jestli nahodou cela ta ceremonie nebyla nejaka satanisticka habadura do ktere spadla? A jestli se nahodou timto nezaprodala dablu? Mam o ni strach. Muze se toho nejak zbavit? Dekuju za tvuj nazor, Nika

77 Zuzana Zuzana | 31. října 2016 v 12:40 | Reagovat

[49]:Tak přines například domácí vajíčka, aby sis nepřipadala jako vyžírka :-D

78 hanka hanka | 16. listopadu 2017 v 9:44 | Reagovat

[69]: No tyjo. Děkuji za echo o Chobotovi. Mám ve své blízkosti osobu která na jeho semináře nadšeně jezdí a prý jí to pomáhá. Údajně když přijedete na jeho meditaci, tak vás vyzve ať vezmete fotky vašich přátel nebo lidí, které chcete nechat léčit a dát je tam na pódium, že ta léčivá energie z meditací se napojí i na ně. Bez jejich vědomí!!! To mě fakt šokovalo, jak to někoho vůbec může napadnout a ještě si myslet že je to v pořádku. A ta moje osoba blízká ještě tvrdí, že to přece nemůže být špatné když těm lidem na fotkách chcete pomoct, a že asi to ten Chobot neví že je to černá magie když se na někoho napojujete proti jeho vůli. No tak pokud takové základní věci neví tak nechápu proč vůbec pracuje s lidmi. A že to pro jeho klienty není ani trochu podezřelé. Vždyť se tím sám prozradil, že nemá znalosti anebo pokud má, tak je zneužívá. I kdyby to byly bůhvíjak dobré meditace, přece nemůžete někoho bez jeho souhlasu takhle podle do toho zatahovat. Ukázkový příklad manipulace a mého zmanipulovaného příbuzného - který svého guru ospravedlňuje a ani se nezamyslí nad tím co dělá.

79 Didka Didka | E-mail | 12. ledna 2018 v 20:41 | Reagovat

Ja som skoro prisla o zivot lebo som bola napojena priamo na jasterkov (reptiliani).Beriem to ako obrovsku skusenost a teraz v sebe pocitujem obrovku silu a zdravy skeptizmus.Takze ak sa vam aj nieco take stane nezufajte odpuste si a berte to ako velku radu od zivota ! VY ste svojim vlastnym ucitelom liecitelom vsetko dohromady ! :)

80 Lin Lin | E-mail | 14. ledna 2018 v 21:58 | Reagovat

Ahoj, muzu poprosit o kontakt na toho “real lecitele” ?? 🙏 mam podobnou zkusenost a lepi se na mne stale lide z kurzu apod.. jsem ted mimo mam nake problemy a tak nak uz poradne nevim komu verit.. prijde mi to fakt vsechno jedna banda... 🙈dekuji 🙏[13]:

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama