V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 17.11.

Jak Alue poprvé navštívila střelnici (video)

5. listopadu 2016 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Filmy od Alue
Sedím si tak v klidu u oběda, když tu najednou se vyřítil kámoš, že domluvil nedaleko střelnici a mám jet taky, že si to můžu zkusit... ,,Inu, říkám si", zkusit si to můžu, upřímně by mě zajímalo, jestli budu nemožná, jako tehdy v jedenácti se vzduchovkou. S tou mi to tehdy nešlo... Budu po letech šikovnější?
Tak jsem se rychle posbírala a jelo se... Hned na začátku, že prý budeme střílet na letící talíře... Ptám se, jestli by nebylo lepší, kdybych měla stojící terč a naučila se to první držet v ruce a mířit, protože jsem absolutně nezkušené jelito a vidím to zblízka poprvé.
Na stojící terč ale nedošlo a seběhlo se to celkem rychle.
Dostala jsem do ruky krásně vyzdobenou brokovnici, následovala krátká ukázka držení zbraně, test kterým okem mám mířit, dostala jsem náboj, talíř vyletěl do vzduchu a PRÁSK.
Trefila jsem ho, rozlítl se na dva kusy, ale to už jsem neviděla, protože jsem se lekla rány, začalo mi zvonit v uchu a měla jsem asi trochu šok, takže si z toho chvilku nic nepamatuju, jenom že mi vzali zbraň... Oklepala jsem se, došla si dozadu pro sluchátka a začali jsme to točit, protože to začalo být zajímavé. Že se poprvé trefím, totiž nikdo nečekal a já už vůbec ne.

To, co se dělo dál, uvidíte v následujícím videu. Konečný výsledek střelby vám prozrazovat nebudu, protože byste tomu asi nevěřili. Podívejte se sami:

Alue s brokovnicí
https://www.youtube.com/watch?v=sxcLTnd2vT0&feature=youtu.be

Zapůjčená zbraň: Broková kozlice Beretta 686 Ultralight
Je tu někdo, kdo umí střílet? - Je tohle normální?


Byl to pro mě opravdu hodně zvláštní zážitek, jako z jiného světa. Po druhé ráně mi stoupl adrenalin, že držím v ruce zbraň a úplně jsem se třásla, ale po pár minutách mě to přešlo. To rozrušení ale asi zapříčinilo, že jsem si z toho moc nepamatovala a odjížděla jsem s tím, že jsem se trefila tak ve dvou pokusech ze tří, jak mi ta třetí rána vedle zůstala v paměti... Takže když jsem pak viděla, co bylo na kameře, nevěřila jsem sama vlastním očím... Mimo videozáznam byly ještě dva pokusy, desátý úspěšný a na jedenáctý už mě hodně bolely ruce a rameno, takže jsem to už nezmáčkla a kámoš mě na střelnici vystřídal.

Odjela jsem nakonec s pusou od ucha k uchu a úplně nabitá z nového zážitku. Taky co vám budu říkat, je příjemné po letech zjistit, že nejste nemožní :)

Tyhle aktivity ,,trefit se něčím někam" mě nikdy moc nebraly. Myslím šipky, kuželky, kulečník... Největší opruz jsou pro mě kuželky, ty mi ani nikdy moc nešly. Ale tohle je jiná liga.
Ale člověk se po takové střelbě musí zregenerovat. Bolí mě hromada svalů, ruce, rameno, lopatky a v noci jsem z toho byla tak vykulená, že jsem tak do čtyř ráno nespala, mozek byl tak vzrušený a šokovaný, že neuměl vypnout a o půl sedmé ráno budíček a makat... Příště už to snad bude lepší.


Chtěla bych si to zkusit znova, je to pro mě dost zajímavé překonání klasického strachu a vykročení ze své zajeté komfortní zóny.

 


Komentáře

1 lenka f lenka f | E-mail | 5. listopadu 2016 v 9:02 | Reagovat

No jseš šikulka. Máš dobrý postřeh a dobré oči. :)

2 Hanka Hanka | E-mail | 5. listopadu 2016 v 10:04 | Reagovat

je to krásný, skvělý sport, věnovala jsem se mu hodně let...

3 Milan Milan | 5. listopadu 2016 v 13:41 | Reagovat

Jo Aluš je šikulka, každý by měl mít průpravu jak použít zbraň ať už malorážku, pak pistole a nakonec i samopal (střelba po jednom náboji bez dávky), ono se to nezdá ale může se lehce stát, že si střelec může vážně ublížit víc než by někoho vůbec zneškodnil, naučit se správně zbraně držet a zacházet s nimi. Tyto brokovnky nejsou tak drastické, střílet ale třeba ze samopalu vz58 bez tlumiče zpětného rázu a třeba s plnou pažbou a to třeba na 50m a více už vyžaduje trénink, stejně tak brokovnice s kulovými patronami, tak držet se to dá, mířit se s tím taky dá ale ustát výstřel vyžaduje opět trénink...

Zbrane němám rád, leč jsem moc vděčný že mám tu průpravu a vím co od nich očekávat a jak s nimi v případě nouze i zacházet... představa že na mne běží nějaký slimák s mačetou a mám jen pár vteřin na obranu než mne podřeže bez toho aniž bych věděl jak zbraň správně nabít a použít je vskutku jako noční (denní) můra... doufám že se toho nedožiju...

4 Milan Milan | 5. listopadu 2016 v 13:45 | Reagovat

Zapoměl jsem dodat, zkuste někdy luk, stačí klidně na 10m-20m, naučíš se mířit, dýchat, postoj, procvičíš si záda, naučíš se instinktivně mířit a střílet a pak tě to bude určitě bavit... Luk bych po zkušenostech mohl doporučit každému, nejde o to použít ho v sebeobraně, to by možná šlo leč v praxi asi těžko (možná kladkáče nad 50m) jde spíše o to seznámit svou mysl a tělo s principy střelby, pak je střelba ze zbraní o to jednodušší, zvláště na pohyblivé terče...

5 Ayeri Ayeri | 5. listopadu 2016 v 14:10 | Reagovat

Já jsem nikdy nestřílela, jako malou mě k tomu přemlouvali, ať to aspoň zkusím, ale já jsem se zapřela a odmítala jsem se zbraně jenom dotknout, úplně jsem se bála a štítila :D Nijak po takovém zážitku netoužím, ale teď už bych snad takový problémy neměla :D Ale zase mám teď brýle, takže by to asi dopadlo hrozně :D Ale ty jsi šikovná :) Hodně štěstí při dalších pokusech :D

6 lissabonka lissabonka | 5. listopadu 2016 v 14:14 | Reagovat

ja som bola raz na súťaži, boli tam rôzni starí chlapi, ktorí boli poľovníci, alebo takí rôzni čo sa strelbe venovali a tak... (dostala som sa tam náhodou, lebo som išla s bratom na stretnutie ktoré sa tam konalo a len tak som sa zúčastnila, lebo keď som si mohla vystreliť ešte ako 4 ročná, trafila som presne stred... rodičia boli veľmi prekvapení... :D )
nuž... a skončila som ako 2-há s pomerne malým rozdielom za prvým... O:)

7 Mona Mona | 5. listopadu 2016 v 16:00 | Reagovat

Ty jsi levačka?

8 Alue Alue | 5. listopadu 2016 v 18:51 | Reagovat

[3]: Já pořád pevně věřím tomu, že k takovému stavu nedojde a že to bude dobré. Co se týče zbraní, jako pro ženu je to pro mne přínosné asi v tom, že poznám taky sebe sama z jiného úhlu, poznám nový talent a trošku porozumím něčemu novému. Určitě mi to i trochu zvedlo sebevědomí, všimla jsem si že jak jsem šla ze střelnice, tak mě pak předběhla paní na poště, jindy bych z toho byla vykulená a najednou jsem to uměla řešit úplně sebevědomě a slušně, úplně bez nervozity, myslím že to člověka zase trochu někam posune, že když se nebojí brokovnice, proč by se bál paní slušně říct ,,promiňte prosím, ale..."
Mám dojem, že to podobně pomáhá, jako když jsem se naučila salsu, zase o něco víc rozbořit program nervozity a strachu a na to se mi to zdá dobré. Závodní střelec ze mě ale nebude :)

9 Alue Alue | 5. listopadu 2016 v 19:09 | Reagovat

[7]: Samozřejmě, že jsem levačka :)
Ale z pohledu střelby, když mi to dali do ruky, automaticky jsem to brala na pozici praváka, protože takhle jak je to na videu, leží tíha zbraně na mé pravé ruce a tu mám o poznání slabší, než levou, která snese větší váhu a i mnohem dýl všechno vydrží. Ale musela jsem to přednat, protože nerozhoduje kterou ruku máš silnější, ale které oko máš dominantní a kterým tím pádem míříš. A jelikož já jsem pravá mozkovka jako řemen, tak mám dominantní celou levou půlku těla, včetně levé nohy, takže jsem to měla v tomto horší, pravá ruka mě bolí ještě teď. Kdybych loni necvičila tu Jillian, tak to nedám.

10 :) :) | 5. listopadu 2016 v 20:09 | Reagovat

Tak to ja strilim dobre, nasi chodili na strelnici porad takze sem byla zvykla uz odmala. Pak mel tata i luk tak ten sem si taky vyzkousela, s tim je to trochu tezsi.

11 Jindra J. Jindra J. | E-mail | 6. listopadu 2016 v 12:11 | Reagovat

Pěkné, jsi šikovná. Já střílel jen na stojící terč a docela dobrý. :) Ale nebylo to s brokovnicí. Jinak taky na pouti vždy střílim na špejle, ale s mým zrakem je to trochu horší skore. :D

Pokud bych počítal airsoftový zbraně, tak tam je to o něčem jiný. Míření je stejný nebo podobný, není tam zpětný ráz, tudíž je to jednodušší, na váhu jsou kolikrát i těžší, je to pak dobrá sranda půl dne běhat např. s devíti kilovou zbraní po lese (reálná má tak 4 - 5) a airsoftový nejsou smrtelný.

12 Hanča Hanča | E-mail | 6. listopadu 2016 v 12:32 | Reagovat

:  )  to musel být zážitek  ;  )  Myslím, že to skvěle potvrzuje, že to o čem tady všem píšeš je pravdivé. Dokážeš se ztišit, zklidnit, zaměřit na cíl, očekávat úspěch a taky uspět  ;  )

13 Mona Mona | 6. listopadu 2016 v 22:50 | Reagovat

[9]: Já právě závodně střílím, takže se divím že to držíš takhle... Ale teda popravdě, od té doby co jsem začala střílet se mi hooodně zhoršilo pravé oko, takže střílím na trénincích s optikou, a nebo prostě levým okem, no...

14 janča janča | 6. listopadu 2016 v 23:22 | Reagovat

Hmmm, tak to čučím, jak Ti to šlo, kór když jsi psala, že jsi byla jako dítko nemožná.. No, všechno se vyvíjí ;) Kámošovi to šlo stejně nebo hůř? :) Už jsem  přemýšlela, co domů pořídit za zbraň, kterou bychom se mohli eventuelně bránit. Manžel má brokovnici,ale s tou jaksi, když člověk vystřelí z baráku ven, tak si vysklí okna.. Nejvíc mě zaujala kuše. Ale zatím jsem zůstala jen u myšlenky o koupi..

15 Alue Alue | 7. listopadu 2016 v 9:01 | Reagovat

[13]: Zvláštní, mně se zase zdá, že to míření může být pro oko dobrá zátěžovka, tudíž cvik...  (domněnka)

[14]: Právě že kámoš kdysi trochu střílel a měl na to vrozený talent, takže když to vzal do ruky, tak mu to šlo stejně jako mně... Já jsem možná o pidi pidi kousek horší, podle toho co mám v ruce.
Už mám za sebou druhou lekci s revolverem. Na 10-20 metrů dobrý, zkoušeli jsme i na 70 metrů, ze tří ran jsem trefila střed 2x. On měl podobný výsledek, ale s tím revolverem se mi zdál o něco lepší, na blízko rozhodně. Ale u té brokovnice jsme byli nastejno, blbý na ní je akorát to, že drbe to ramene a je těžká... Mám z toho záznamy, jsou hezké, ale nevím, jestli je sem dávat, jestli by to vůbec někoho ještě zajímalo :D Navíc tam není tak hezky vidět trefa v reálném čase.

16 All All | 7. listopadu 2016 v 9:43 | Reagovat

Wau fakt krásna pleť, nebude článok, ako si sa k nej dopracovala? :)

17 Stenly919 Stenly919 | 7. listopadu 2016 v 11:18 | Reagovat

[4]:
Co se týká luku, tak se z něj dá po kratčím tréninku střílet docela rychle, jen vědět jak na to. Pro ty, které by to zajímalo vznikly před časem stránky o rychlé lukostřelbě, voz zde:www.rychla-lukostrelba.cz

18 Paskalina Paskalina | E-mail | 9. listopadu 2016 v 0:15 | Reagovat

také chodíváme na střelnici už několik let, učila jsem se to i na zkoušku na zbrojní průkaz, je to zajímavé a dnes opět potřebné ;)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama