V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 01.12.

Autentický rozhovor z knihovny palmových listů / 1.díl

10. prosince 2016 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Rozhovory a Osobnosti
Dneska se můžete podívat na unikátní rozhovor manželů Valentových, který se zabývají výkladem osudu člověka z palmových listů. Při své poslední cestě do Indie natočili rozhovor přímo s vykladačem Nádí, který je velice rozsáhlý a je proto rozdělený na dva samostatné hodinové filmy.


Navštívili jsme v březnu roku 2016 Indickou knihovnu palmových listů a udělali pro vás autentický rozhovor s vykladačem Nádí.
Rozhovor se odehrává přímo v knihovně, která se nachází ve městečku Chidambaram ve státě Tamil Nadu a je rozdělený na dva díly kvůli jeho délce. Na naše připravené otázky odpovídá profesionální vykladač Nádí, Guruji Jayaraj (česky čteme ,,Džejrač"). Odpovědi překládá z tamilštiny jeho pomocník Shyam (čteme ,,Šam").
Ptali jsme se Gurujiho na mnoho otázek, také osobních, protože Guruji Jayaraj pochází z tradiční rodiny vykladačů Nádí z komunity Valluvarů a toto posvátné řemeslo zdělil po svých předcích.
Dále jsme se ptali například na to, jak dlouho se vlastně vykladač Nádí učí, než může poskytovat své služby veřejnosti, jak konkrétně fungují knihovny palmových listů, jak se pozná dobrá knihovna a dobrý vykladač Nádí od nekvalitního. Co vše člověku mohou palmové listy nabídnout a na co jsou zaměřené jednotlivé kapitoly... to vše a mnoho dalšího zazní v následujícím rozhovoru.
Autentický rozhovor z knihovny palmových listů / 1.díl
https://www.youtube.com/watch?v=sUnIsElhp4Q

 


Komentáře

1 Irča Irča | 10. prosince 2016 v 17:54 | Reagovat

Můžu ti napsat email?

2 Alue Alue | 10. prosince 2016 v 23:26 | Reagovat

[1]: pokud je důležitý. teď se ale poradně nevěnuji, dělám balíky

3 Irča Irča | 11. prosince 2016 v 9:02 | Reagovat

[2]: Jo je, asi už nevydržím..

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama