V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 16.12.

SRT, Esoterní léčení a psychospirituální krize aneb Jak se upsat ďáblu / Doporučuji

2. prosince 2016 v 0:54 | MUDr. Dorka D., Doktorka se srdcem |  Energie

Tenhle článek ve mně "klíčil" velice dlouho a vznikl z jednoho prostého důvodu: Nechci, abyste opakovali stejné chyby. Mluvit o škodlivých účincích terapií, jako jsou např. rodinné konstelace, regresní terapie (např. hlubinná abreaktivní psychoterapie), Spiritual Response Therapy, esoterní léčení INEH, reiki nebo kineziologie, je na ezoterické scéně tabu. Následující příběh se v podstatě skutečně stal a podobnost s některými osobami či místy není čistě náhodná.

Pohádka začala tak slibně, inu, jak už to tak u pohádek bývá. I přesto, že Dorčina maminka již obývá jiný, lepší svět, kam se odebrala ještě jako mladá, dodnes si Dorka tuhle příhodu pamatuje, jako by se to stalo včera.

Slunce vstalo, roztáhlo nebeské závěsy, a tak se zrodilo jedno víkendové ráno. Dorčina maminka stála u plotny, dosud v noční košili, a vařila. Taková špinavě oranžová látka to byla. Na tu barvu košile Dorka nikdy nezapomene. Toho dne měla Dorčina maminka velké bolesti v zádech. A Dorka si řekla, že by jí mohla pomoct! Už nějaký čas se zabývala studiem knih o ezoterice a alternativní medicíně a věděla, že na světě existují i léčitelé. A sousedka, ta přeci často mluvila o nějakém tom reiki.

Tak si Dorka řekla, že přikládání rukou zkusí taky. No za zkoušku přeci nic nedá, ne? Jezdila mamince po zádech, smála se u toho a hrála si na velkou léčitelku. Pokora rozhodně žádná. Vykřikovala u toho věty jako: "Mamí, maminečko, já tě vyléčím! To budeš čubrnět! Čury, mury, liščí lenost, ať se ztratí každá nemoc."

A děly se věci. Nejen tak ledajaké! Bolest se začala mamince ztrácet a Dorka cítila "putující mravence" v celých pažích. To byly Dorčiny léčitelské začátky. A v tomto bodě začíná vlastní příběh. Dorka byla ctižádostivá a chtěla se zlepšovat. A to rychle. Proto začala navštěvovat různé ezoterické kurzy. Myslela si, hlupačka, že takto svoje schopnosti nejlépe rozvine.
Brzy se dostala k jedné paní z Trubičkového města, která dojížděla i do Prahy a pracovala mj. s SRT (Spiritual Response Therapy). A to byl první kamínek do ďábelské skládačky. Že se za touto metodou ve skutečnosti skrývá sedmihlavý drak a jedná se o nejnebezpečnější metodu ze všech, to Dorka ještě nevěděla. A tak chodila na další a další kurzy, SRT i navazující Restructuring sama vystudovala a zhruba 2 roky praktikovala. A bylo jí po všech stránkách čím dál hůř. Léta plynula…

Aby toho nebylo málo, dala se léčit jedním terapeutem ze Slintacího náměstí. On používal nějaké své čáry-máry (měl už spoustu kurzů za sebou) a také snad již tehdy metodu esoterního léčení INEH. A to byla teprve pohroma! Dorka, ačkoliv nikdy nebyla ani opilá, si po jeho terapii, která vypadala jako obyčejný rozhovor (!), připadala jako zdrogovaná! Připadala si jako ve snu a ne a ne se probudit! Tenhle "psychostav" trval asi 2 nebo 3 dny. Přesto se nechala uchlácholit tou, v ezoterice tak rozšířenou, větou, že "to je pouhé přechodné zhoršení, které ukazuje na pokrok v terapii".

Sama pak esoterní léčení INEH léta praktikovala. Bylo jí sice nápadné, že při každé meditaci se cítí divně (a to i když se jednou aktivně neúčastnila a pouze tam seděla!) a po léčení se jí do 48 hodin dělá slabo, ale po 2 dnech hledat příčinu únavy v energetickém léčení, ji nenapadlo. Vždyť všichni byli, zvláště PO těchto praktikách a setkáních, tak milí! Nenapadá mě jiný termín, než Brain Washing (vymývání mozku)… Nakonec bylo Dorce fyzicky i psychicky už tak zle, že se KONEČNĚ rozhodla všechny kurzy ukončit. Stav se začal velice pozvolna zlepšovat, ale trvalo to mnoho let. Určité věci však přetrvávaly, i když projevy byly čím dál mírnější. Po těch hrozných zážitcích Dorka přestala prakticky až na výjimky kohokoliv (i sebe) energeticky léčit, přestala meditovat. Nevěřila už nikomu a ničemu. Brzy se našla v akupunktuře a líbilo se jí, že to sice pracuje s energiemi, ona však nemusí aktivně dělat nic. Stačí jen najít místo, kam jehlu zapíchnout - a to jí nikdy, na rozdíl od jiných, nedělalo problémy.

Pohádky jsou však od toho, aby měly dobrý konec. Jednoho dne, kde se vzal, tu se vzal, zjevil se princ. Ukázalo se, že princ je poměrně zdatný léčitel, který na žádných kurzech nikdy nebyl. Dorka byla už tak moc ovlivněná svými špatnými zkušenostmi, že se zpočátku dost zdráhala nechat se ZAS od někoho léčit. Co když jí znovu bude JEŠTĚ HŮŘ? Vždyť jí všichni VŽDY SLIBOVALI, že teď, teď už jí fakt pomůžou! Tolikrát byla zklamána…

Princ se nevzdal a Dorku den za dnem tahal z toho bahna, do kterého se díky ezoterickým kurzům dostala. Dorce se skutečně brzy začalo ulevovat. Také její schopnost léčit dramaticky během těchto léčení narostla, ač to rozhodně nebylo cílem. To bylo vlastně to, oč léta usilovala na kurzech. Až na to, že kurzy jí nejen nepomohly k rozvoji schopností, ale na několik let jí výrazně zbrzdily… Tolik vyhozených peněz, k tomu návdavkem léta trápení. A nakonec svého cíle dosáhla víceméně jen tak, mimoděk… A to je, alespoň prozatím, konec pohádky.

EPILOG PRO TY, CO SE TROCHU VYZNAJÍ V ENERGIÍCH (prosím své pravidelné čtenáře, pokud dočetli až sem, aby opravdu přestali číst, protože teď přijde "tvrdší kalibr", který by mohl být nad něčí chápání: nerada bych byla zatracena do kategorie "nepoužitelný blázen").

------------------------------------------------------------------------

Co se vlastně děje na ezoterních kurzech?
Někdo sbírá houby, jiný zas negativní energie. Účastníky ezoterických kurzů bych přirovnala ke "sběračům" negativních energií. Každý, kdo navštíví tyto kurzy, se vystavuje tomuto riziku. Nejen tedy, že z kurzů mnozí neodejdou v lepším, zdravějším stavu, ale pravděpodobně si ještě nějaké problémy z energetického pole utvářeného mnoha lidmi s mnoha problémy jako bonus odnesou. Protože na ezoterické kurzy šťastní a vyrovnaní lidí nechodí. Nemají tu touhu. Vše už mají.

K tomu jedna poznámka: Na ezoterní scéně jsem, navzdory rozšířeným představám, nepotkala ani jednoho doopravdy vyrovnaného člověka. Nebo možná tři čtvrtě jednoho snad ano. Zábavný a velice milý člověk. Občas na něj vzpomínám. Pořádal však léčitelské kurzy. Sám onemocněl a zemřel. Lidé pořádající všechny tyto kurzy mají silnější a neproniknutelnější masky, než ostatní lidé žijící běžnými životy. Potřebují přeci ukázat, že jejich metody fungují. Ale všichni jsme jenom lidé a děláme chyby. A opravdu nejsme dokonalí. A víte, kde jsem kupodivu objevila tu největší rovnováhu v životě, kterou sice žádný z esoteriků neoplývá, zato vám ji slibuje? U obyčejných lidí! Ano, není jich zajisté mnoho, ale minimálně jednu osobu znám velice dobře osobně a pravidelně se navštěvujeme.

Další věcí je, že všechny tyto kurzy nějakým způsobem podle mě PROLOMÍ přirozené ochranné bariéry a brány, které měly zůstat zavřené. Pokud jsou tyto "brány" násilím otevřeny, negativní energie se ve vás usadí mnohem snáze, než v ostatních. Ezoterní léčení INEH to ke všemu dokonce na kurzech i učí - přirovnává to k určitým energetickým filtrům na čakrách, které, pokud jsou poškozeny, je zle. Že ale esoterní léčení INEH funguje skoro stejně zhoubně, jako zmíněné SRT (Spiritual Response Therapy), o tom se samozřejmě nemluví.

Čemu říkám "negativní energie", aneb Bubáci
Negativní energie není jen blbá nálada vaší kamarádky, kterou setřesete, sotva se s ní rozloučíte. Vhodnější název pro tyto energie by bylo "bubáci". Nemyslím tím jenom astrální bytosti, diskarnáty nebo jiné entity, jak o tom pojednává slavná tabulka číslo 5 z SRT. Podle mého názoru sem patří i silně negativní energie, které tvoří sami lidé. Tyto energie mají jednu nepříjemnou vlastnost: jen tak se jich nezbavíte! Prostě se stanou, někdy i na dlouhou dobu, součástí vašeho energetického pole. A ovlivňují vás. Samozřejmě negativně. Jenom na doplnění: tyto negativní energie se na vás mohou samozřejmě nalepit i BEZ těchto kurzů. Ale nikdy ne v takové míře! Je to stejné, jako když poškrábete nový výrobek: časem se v těch rýhách bude usazovat špína.

Škodí ezoterické kurzy každému?
Podle mých zkušeností ezoterické kurzy neškodí každému stejnou měrou. Někoho kurzy jen lehce nahlodají - a mnozí tento energetický problém na nevědomé úrovni dokážou "opravit". Zároveň jsou však lidé, které to udolá a dostanou se (v lepším případě téměř) do blázince, jak se to stalo mé známé. Jak to s námi po kurzech dopadne, souvisí dost i s našimi energetickými hranicemi. Kdo má tyto hranice od přírody slabší - nebo narušené stresujícími /tragickými životními událostmi, ten je samozřejmě náchylnější k "poruchám" a těmto lidem to pak více škodí. Problém je v tom, že právě tito lidé, nějakým způsobem již životem "omlácení", ezoterní kurzy nejvíce vyhledávají!

Škodí i samotná terapie pomocí těchto metod?
Podle mě škodí i terapie pomocí zmíněných metod (je jedno, kolik certifikovaných "léčitelů" vám bude tvrdit opak). Ale zdaleka to NEUŠKODÍ TOLIK, jako když si půjdete udělat tyto kurzy. Mluvím o případech, kdy to nebudete přehánět a "odbklokovávat se" nebo "čistit" každý týden (na tato slova jsem v tomto kontextu SILNĚ alergická). Intenzivní terapie je už pak většinou srovnatelná s kurzem.

Čím více jsem byla "očištěná" a "odblokovaná", tím více se mi něco neuchopitelného chybělo, ten pocit lze jen těžko popsat… Přirovnala bych to k začínajícímu řezbářovi: Tak dlouho vydlabává a ořezává dřevo, až je najednou materiálu na určitých místech málo a není už z čeho brát a figurka ztrácí lidské proporce… Každá další metoda mi sice slibovala zlepšení, výsledkem byla ale jen pouhá iluze zlepšení. Skutečná a trvalá úprava stavu nikdy nenastala.

K tomu mě napadá ještě jedna věc: Věděli jste, že mnoho masérů používá reiki? Od takových raději dál! Bohužel o tom nemusíte vědět… Ale to už je jiná kapitola.

Fungují tyto terapie?
To je právě ten problém! SRT, esoterní léčení INEH i kineziologie a částečně i reiki zdánlivě fungují! A to poměrně dobře! Vše je stejné, jako když se upíšete ďáblu: Brzy za to zaplatíte. Jste-li jen pacient, energetická "platba" nebude tak velká a bolestná. Jedná-li se o kurzy, "připlatíte si". Není náhoda, že po kurzech se lidem v dlouhodobém časovém horizontu přestává dařit. Ono je to často tak nenápadné a plíživé, že si toho zpočátku vůbec nemusíte všimnout.

Nenormální zážitky po ezoterických kurzech, aneb Psychospirituální krize
Někteří psychiatři vidí v těch zvláštních prožitcích sebeléčivý potenciál, což si já osobně nemyslím. Proč to tu uvádím, má svůj důvod: tito lidé skutečně mohou končit až na psychiatrii a většina psychiatrů o nějaké psychospirituální krizi v souvislosti s kurzy nemá ani ponětí. A podle toho s vámi budou nejspíš jednat (alespoň jsem tedy za celé studium o ničem takovém V PRAXI neslyšela). To znamená, že máte velkou šanci dostat antipsychotika. Tento odkaz názorně popisuje rozdíl mezi psychózou a psychospirituální krizí. Mimochodem, věděli jste, že negativní energie (nebo chcete-li "bubáci"), se koncentrují hlavně v psychiatrických léčebnách?

Já měla štěstí a odbornou pomoc jsem nikdy vyhledat nemusela, chvílemi jsem ale měla namále. Jsou však jiní, kteří na to doplatili více, viz tento velmi zajímavý odkaz od Simči, který mnou, po pravdě řečeno, dost otřásl:http://ona.idnes.cz/hana-horecka-aby-me-zklidnili-dusili-me-polstarem-fba-/spolecnost.aspx?c=A161109_090917_spolecnost_jup

Častý argument příznivců ezoterických kurzů: Vždyť ten B.H., který vede semináře, je tak skvělý člověk!
Prosím, nezaměňujme kvality člověka s kvalitou metody! Tam není žádné rovnítko! I dobrý člověk se může "namočit" do špatné metody!

Kdo by se měl zabývat energetickým léčením, nebo chcete-li, léčitelstvím?
Pokud vám léčení ani práce s energií nejde sama od sebe, ruce pryč od léčitelství. A nemusí vám to být nijak zvlášť líto: každá mince má dvě strany a ke schopnostem patří i jiné vnímání světa a stinné stránky:

V dětství se člověk stává středem pomluv a outsiderem. Děti rychle vycítí, že člověk je "jiný" a pokusí se takový rušivý činitel "eliminovat". V dospělosti cítíte bolest a strach vašich nejlepších přátel - někdy bez možnosti pomoci. Uvidíte na úrovni duše jasné rozhodnutí zemřít u vaší maminky pár dnů před jejím skonem. Cítíte ve vlastním těle zášť a zlost některých lidí (vzdálenost nehraje prakticky žádnou roli), dost citelně vnímáte, když vás ve vaší nepřítomnosti kritizuje rodina. Do života se vám někdy přimíchají i "kamarádi", co vlastně stojí hlavně o léčení nebo o masáž, po které se cítí "ještě lépe, než po marjánce" (asi proto mi pacienti tak často říkávají, abych, když vyšetřuju páteř, pokračovala dál, že je to velice příjemné).

Naštěstí to má i své výhody: pocítíte dobré rozpoložení lidí okolo vás nebo tichou vděčnost pacientů stonásobně víc, než ostatní. Mám méně přátel, zato samé "skvosty", které většina lidí nenajde po celý svůj život. Chvála a dobré slovo přátel vás naplní čirou radostí, protože to procítíte až do morku kostí. A to není málo! Za to jsem vděčná.

V čem se liší léčení z kurzů oproti přirozenému léčitelství
Nenechte si nikdy předávat nějaká zasvěcení, něco "čistit", "odblokovat", aktivovat nebo čistit čakry a podobné nebezpečné pitomosti! K opravdovému léčení nic takového nepotřebujete! Žádné kanály a napojení přes korunní nebo jinou čakru na vesmírnou energii! To samé platí o napojení na "vyšší já".

Při léčení mám pocit, jako kdyby se SÁM OD SEBE do pacienta vléval život jak do zvadlé květinky, a já byla POUHÝM POZOROVATELEM. Nejedná se tedy o nějaké proudy energie, procházející skrz mou korunní nebo srdeční čakru až do rukou! Žádné pumpování energie do nemocných! Ruce často k léčení ani nepotřebuju!

K jakému léčiteli tedy vlastně jít aneb Kdo se na léčitelství vlastně hodí?
Dnes už bych určitě nešla k nikomu, kdo má na zdi nějaké certifikáty z energetického léčení. Ten, kdo něco opravdu umí, žádné kurzy nepotřebuje - znalosti čerpá sám z knih! Tomu, kdo něco opravdu v sobě má, stačí jen naťuknout - a hned ví. Tímto způsobem i učím (pokud už to výjimečně dělám). Danou problematiku jen co nejlépe popíšu. Nic víc. A "vhodný" člověk VÍ PŘESNĚ, co myslím, a případně mě dokonce doplní. Zatím jsem takové osoby potkala jen dvě. Je to ona, v TČM rubrice zmíněná praktikantka, kterou jsem pod svým dozorem nechala dokonce dělat i akupunkturu a neurální terapii, a pak ještě jedna osoba. A to je opravdu málo. Byznys z kurzů, tak jak to dělají ostatní, to tedy opravdu nikdy nebude. A tak je to správně!

Znamená to tedy, že každý léčitel bez certifikátu je dobrý?
To bohužel takto nelze říct. S energií lze pracovat různě. Jakmile je léčitel v roli OPRAVÁŘE, je to vždycky ŠPATNĚ. Ideální léčení bych přirovnala k tomuto obrazu: Po spojení s tím nejlepším a nejvyšším začnete léčit. Ale vlastně nic neděláte (a v tom je to umění, nechat věci, včetně nemocí, volně plynout!), jen pozorujete.

Léčitel-opravář vám vlastně částečně vnucuje svoje energetické struktury. A to bez znalosti vašich SKUTEČNÝCH energetických POTŘEB. Je to něco podobného, jako kdybyste měli namalovat známého modrookého člověka a neznali barvu jeho očí. Když zvolíte hnědou barvu, bude to ještě obraz TÉHOŽ člověka?

"Taky-léčitelé" aneb Je dobré zvážit, ke komu půjdete
To byste nevěřili, kolik lidí si hraje či spíše ZAHRÁVÁ s energiemi! Lidi holt "mají velké roupy". Jedna "taky-léčitelka" (bez kurzů) mi říkala, jak je super vzít si (rozuměj "nakrást") energii třeba v metru nebo v jakékoliv velké tlačenici - že prý se to moc dobře a snadno dělá. Mimochodem, jenom proto, že to mnozí z vás nevnímají, neznamená, že energetičtí upíři neexistují.

Nebo jiný případ: Jeden člověk zabývající se energiemi, mi říkal, že jedna paní ho naštvala, a tak se jí mstil tím způsobem, že si intenzivně představoval, že jí zvrací na hlavu (využil k tomu semináře Modrá alfa). Tak si pak říkám, co jsme za zvířata a kdo je vlastně blázen…

Mysl může mít ohromnou sílu: Jeden lektor nám kdysi vyprávěl, jak se strašně rozčílil na jednu ženu v její nepřítomnosti. A ejhle, co nezjistil o pár dní později: té ženě bylo přesně v tu dobu fyzicky dost zle! Náhoda? Těžko!

Co říci závěrem: Chcete-li si svoje problémy zvětšit a rozbít si manželství, choďte na zmiňované terapie
Shrnuto a podtrženo: všechna uvedená léčení nebo jejich klony jako Spiritual Response Therapy (SRT), Spiritual Restructuring (spirituální restrukturalizace, navazující na SRT), rodinné konstelace, regresní terapie, Reconnection (rekonektivní léčení), reiki nebo kineziologie (One Brain aj.), abych jmenovala ty nejznámější, vám mohou přidělat spoustu problémů v životě a zničit třeba manželství - pokud budete mít tu smůlu a neustojíte to.

Já sama měla dost ubíjejících problémů po několik let a znám osobně dvě další osoby, kterým tyto metody udělaly v životě dost velkou paseku. Viděla jsem také dost rozpadů vztahů na základě ezoterických kurzů! A ty ženy si ještě myslely, jak jsou na výši - a že jejich partner je sto let za opicemi. Opak byl pravdou… Jen tak na okraj pro ty, co by v duchu chtěli oponovat, že církev je tou nejlepší cestou a pomocí: SRT i SR vymyslel farář, Robert E. Detzler.

Certifikáty bych mohla tapetovat a uvedla jsem jen ty hlavní odnože. Kromě Reconnection, regresní terapie a rodinných konstelací jsem prošla vším, o čem zde píši. Kurzy kineziologie (One Brain a Mandala života - dnes Principy života) považuji sice za méně škodlivé, ale vzhledem k tomu, že se i tyto terapie "přehrabují" v minulých životech, řadím je do kategorie "nebezpečné". Ne, že by se mi při terapii někdy nezjevil minulý život. Je to však tak vzácné a dělám to pouze, když to samo přijde. Minulost je lépe nechat v minulosti, protože současnost by nám mohla protéct mezi prsty.


Napsala MUDr. Dorka D., Doktorka se srdcem
Uveřejněno s písemným svolením a přáním autorky článku.
 


Komentáře

1 Evs Evs | 2. prosince 2016 v 8:15 | Reagovat

pokud jsem ovsem necim takovym prosla, tak jak se toho zbavit ?

2 Alue Alue | 2. prosince 2016 v 8:51 | Reagovat

[1]: Očistou jater, energetickou očistou a energetickou harmonizací. A hlavně srovnat psychiku, protože to je důvod, proč na tohle lidí nejčastěji chodí.

3 atrej ystma 776 atrej ystma 776 | E-mail | Web | 2. prosince 2016 v 11:58 | Reagovat

Kineziologie je závadná také?

4 hanka hanka | 2. prosince 2016 v 12:47 | Reagovat

Takové kurzy znám, mám za sebou životní období, kdy jsem jezdila ne na tyto zmíněné metody, ale různá "cvičení" a masáže a meditace, potom i tantra. Ze začátku to bylo příjemné a uvolńující, pomohlo mi to začít si víc uvědomovat své tělo, zklidnit se, být vnímavější, ale pak se k původně slibovanému cvičení začaly přidávat ještě další metody a to už se mi nelíbilo, hlavně to že se po nás chtělo abychom se "otevřeli" a nechali si navykládat jak jsme na tom špatně a máme velké ego. Pamatuju si jako dnes svůj poslední kurz kdy jsem celé skupině včetně lektora sdělila že se mi nelíbí co se tam děje, že řešíme uměle vytvořené problémy a nikomu to nepomáhá, naopak nám to škodí. Sesypali se na mě jak supi a lektor mi věnoval půlhodinový monolog kdy mi vykládal jak jsem nic nepochopila a jsem špatná a nejsem dostatečně vyspělá. Přál si abych mu dala za pravdu, jenže já jsem s ním nesouhlasila, neustoupila jsem ani o krok a nenechala se rozložit. Myslím že kdybych se nechala, tak by mě to hodně poznamenalo. To byl můj poslední kurz, od té doby nikam nejezdím a sleduju že ti bývalí kamarádi kteří v těchto věcech pokračují na tom nejsou dobře. Myslí si, jak na sobě pracují a vykládají jak mají otevřené srdce a skoro žádné ego, ale kdyby se podívali na svůj život střízlivě tak by se asi vyděsili. Bohužel se jim nedá pomoct, dokud na to nepřijdou sami.

5 Alue Alue | 2. prosince 2016 v 13:53 | Reagovat

[4]:  Nebyla jsi dostatečně duch-hovní. :))) Nechápu, co to má být za formu pomoci, vykládat někomu, že je egoista a neumí se o sebe postarat. To tak lidi, co jsou v rozkladu a mají rozbité sebevědomí, určitě potřebují slyšet ze všeho nejvíc. Takové věci většinou beztak poslouchali celý život od rodičů, že jsou na houby, to není nic nového. :)

6 All All | 2. prosince 2016 v 17:07 | Reagovat

Mne ani palmové listy neprídu v poriadku. Má predsa nejaký význam, že svoju budúcnosť nepoznáme

7 Hanule Hanule | E-mail | 2. prosince 2016 v 17:09 | Reagovat

Zdravím Tě,Aluško a chci se zeptat,jaký je Tvůj názor na terapii EFT a metodu RUŠ. Děkuji!

8 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 2. prosince 2016 v 17:57 | Reagovat

[4]: Milá Hanko, docela Vás za Váš tehdejší postoj obdivuju.
No a přednášky ezoteriků typu "moje malé ego a kdo je víc" jsou opravdu dosti typické - a úsměvné. :-)

9 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 2. prosince 2016 v 18:09 | Reagovat

[3]: Podle mých zkušeností ani kineziologie není vhodnou metodou. "Odblokace" pracují někdy i s minulými životy - a to je ten důvod. Kineziologie ale škodí o dost MÉNĚ, než třeba Esoterní léčení nebo SRT.

SRT stojí v žebříčku mnou vyzkoušených terapií na 1. místě nebezpečnosti. Lektor, který jako první začal SRT v ČR vyučovat (změnil si jméno), s ním na nějaký čas úplně skončil. Ve svém článku, který později stáhl, připustil určité problémy s touto metodou.

10 :) :) | 2. prosince 2016 v 19:34 | Reagovat

Coze? Takze i kineziologie??:( ne, jsem tam objednana a podle popisu mi to prislo hrozne fajn a prinosne, tak ted nevim, ale vim ze pomoct potrebuji...

11 Ayeri Ayeri | 2. prosince 2016 v 20:37 | Reagovat

No mně stačí ty ezoterní kecy a kraviny na internetu 😃 Takové to, že za všechno může ego, všechno se musí přijmout a hlavně nepřemýšlet, nemít vlastní názory a jenom být dokud třeba nechcípnete 😂 Je to k smíchu i k pláči, jak se to rozmáhá. Osobně žádného léčitele neznám, takže se kabel tomu nechci nijak vyjadřovat 😂

12 atrej ystma 776 atrej ystma 776 | E-mail | Web | 2. prosince 2016 v 21:22 | Reagovat

[9]: Děkuji za reakci :)

13 Alue Alue | 2. prosince 2016 v 21:46 | Reagovat

[11]:  No fujky, ty opovrhuješ lášečkou, za kterou jiní tak draze platí na seminářích! :)

14 Sin-Le-Noble Sin-Le-Noble | 3. prosince 2016 v 0:03 | Reagovat

:)[10]:
Jít či nejít na kineziologii, to je oč tu běží. Komu věřit a proč naslouchat Doktorkce se srdcem? Když člověk strádá, hledá řešení a podle volby postoupí výš nebo si to dá znova a znova dokud nepadne nebo nepostoupí.
O-Sud a Svoboda volby.
Růst, dospívání je cesta za světlem, tak jako semínko obsahuje celý strom, nejdřív musí prorazit hlínou na světlo a zapustit kořeny, potřebuje živiny, vodu, vzduch, slunce. Ty potřebuješ informace a stejně jako semínko je máš už v sobě, už obsahuješ celého Člověka, který ví kam má a nemá jít. Stromy v lese spolu komunikují a podporují se v růstu, oživují informace (paměť) v semínku, aby mohlo růst. Semínka co chodí pro informace do lesních školek můžou skončit jako vánoční stromek, tak Bacha :)
Na čistý vzduch, vodu a slunce si musíš počkat tak jako ostatní, pak i ta paměť bude delší.

15 Jirka Jirka | 3. prosince 2016 v 10:11 | Reagovat

[8]:
Kineziologie škodí tím, že někdy pracuje s minulými životy?
Dalo by se to prosím nějak stručně vysvětlit?
Vždy se mi zdálo, že vrtat se v minulých životech je většinou prostě zbytečné, ten současný má svých starostí dost. A lidi, jejichž problém by k vyléčení návrat do minulých životů skutečně potřeboval, jsem zatím nepotkal.
Na druhé straně ale netuším, čím by to mohlo škodit.

16 Jarek Van Ek Jarek Van Ek | E-mail | 3. prosince 2016 v 11:13 | Reagovat

Myslím,  že podstatu bychom měli hledat jinde, v tom jestli umíme naslouchat svému vnitřnímu já. Jestli rozumíme signálům, které nám naše vnitřní já. Tak se třeba dozvíme, když se nadchneme pro zdravou stravu, že nejvíc ze všeho jsme to my, kteří potřebujeme jakousi dietu, kterou si očistíme nánosy toxinů na vnitřních orgánech.  
To platí i o zájmu o alternativní medicínu, či různé terapie. Je to opět signál, že už nechceme dál být stroji slepě naslouchající obchodním trikům mainstreamu.
Jenže kam bychom došli, kdybychom vše zvládali,  žili zdravě a vzorně? To bychom byli jen klony jednoho člověka,  řekněme Adama.

Proto se nebojme vášní,  nemusíme se dožít 100 let, žijme naplno, svobodně, ale buďme hrdými a samostatně myslícími, ne stádem ovcí. A pamatujme, že naše svoboda končí tam,  kde by obtěžovala druhé. I tak zbývá dost místa pro všechny.

17 myshoolka myshoolka | E-mail | 3. prosince 2016 v 11:24 | Reagovat

[4]: Klobouk dolů! Takovou odvahu nemá jen tak někdo :)

Pokud si chcete dát život do pořádku, místo kurzů doporučuji knihu "Konec prokrastinace" od Petra Ludwiga

18 R@d€k  H@mr$mid R@d€k H@mr$mid | 3. prosince 2016 v 11:45 | Reagovat

👏🏻 👏🏻👏🏻
Pohyb, dobré jídlo, kvalitní odpočinek, příjemné bydlení, zaměření pozornosti. To je mé náboženství, nejvyšší ezoterika. Ale blbě se to prodává, lidi to chtěj mít složitý a zamotaný, aby tomu dali váhu.  Budiž. 😂

19 jana jana | 3. prosince 2016 v 13:54 | Reagovat

[2]: Jen pro upřesnění - energetická očista a harmonizace, můžeš to, prosím, více specifikovat? Napadá mě v této souvislosti objímání stromů, pak tvůj energetický krystal, a to je očista nebo harmonizace? A další? Díky! :)

20 Alue Alue | 3. prosince 2016 v 13:59 | Reagovat

[19]:  Je to hodně komplexní. Návody na energetickou očistu mám na webu a v knihách ( a jsou všelijaké podle toho na co konkrétně to člověk má), včetně řešení psychický problémů, o tom je Svítání. Energetický krystal také pomůže, ale možností je samozřejmě ještě víc.

21 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 3. prosince 2016 v 16:51 | Reagovat

[15]: Vysvětlení je prosté: I kineziologie otvírá Pandořinu skříňku tím, že otevírá minulé životy. Tyhle energetické koridory se někdy dostatečně nezavřou - a tak si k těm stávajícím problémům přidáme ještě další... Těmito "otevřenými" dveřmi pak prosakují věci, co nejsou naše. A pak začíná ten známý VĚČNÝ koloběh čištění. ;-)

Mimochodem, ke kineziologii patří i Kreslení pravou mozkovou hemisférou. I to je kineziologie. Ano, dokázala jsem se svým netalentem nakreslit celkem slušně sebe (na mě fakt zázrak) - ale ta schopnost se stejně znovu uzavřela. Proč asi? ;-)

SRT k minulým životům přidává ještě jiné dimenze a paralelní světy - takže bojuje na více frontách - proto to vysoké riziko. Prostě vás to otevře kde čemu. A vy pak začnete z těchto nezavřených dveří vnímat divné věci... (i když kartáček tedy na mě nikdy nemluvil ;-) :D).

A Esoterní léčení? To mluvilo o všech těchto terapiích, vysvětlovalo, co se energeticky děje (myslím, že mnohé teorie jsou opravdu správné) - akorát nezmínilo, že dělá v MNOHA ohledech to samé - jen o něco mírněji, byť minulé životy tam stojí zcela na okraji - pracuje se tam s čakrami. Esoterní léčení je horší než kineziologie, ale o dost méně škodlivé, než SRT...
I menší zlo je pořád ještě zlo. U esoterního léčení je problém jiný: zasahuje NA ÚROVNÍCH, KDE ČLOVĚK NEMÁ CO POHLEDÁVAT! A to za žádných okolností! Pracuje nejen se 7 základními čakrami, ale i s těmi vyššími, Ojas aj. Je to opět o boření přirozených ochranných bran.

Prostě u všech těchto kurzů jde o prolamování ochranných bariér. Nejde o nic jiného. Je to to samé, jako knihy o vzbuzování hadí síly kundalíni. To také v žádné, případě nedoporučuji.

22 Alue Alue | 3. prosince 2016 v 17:01 | Reagovat

[21]:  Znám jednu profesionální kinezioložku osobně. Je strašlivě nemocná, chodí už o berlích a má extrémě toxický organismus, hrozně taky na dálku páchne. - Podle mě kdyby ta kineziologie byla dobrá, tak by přece paní na tom byla dobře. Teď ale dokonce měla nějakou mrtvičku, je to hrozné.

23 Jirka Jirka | 3. prosince 2016 v 17:54 | Reagovat

[21]::
Dík za odpověď. Takže vlastně jen do důsledků dovádíte prosté požadavky zdravého rozumu, aspoň tak bych si já pro sebe vaše informace přeložil :-).
Dobře se mi to poslouchá, po těch letech, co se instinktivně znechucený odvracím od různých lákavých seminářů a možností, jak se stát "lepším a ještě lepším" ... se občas cítím trochu divnej.
I tak mám ale dojem, že ty minulé životy možná někdy někde někomu k něčemu posloužit můžou. Třeba tam, kde už se ty ochranné bariéry stejně něčím narušily. Jen je hloupost se to toho vrtat jen tak.

24 Hanule Hanule | 3. prosince 2016 v 19:10 | Reagovat

Mohu ještě jednou poprosit Alušku,případně paní doktorku s dobrým srdcem o názor na terapii EFT a metodou RUŠ? Mohou tyto metody také ublížit? Děkuji za odpověď!

25 Babalon Babalon | 3. prosince 2016 v 19:16 | Reagovat

Alušky stránky čtu už dlouho, její články i knížky mi hodně daly. Přesto jsem se dvakrát dostala do situace, že jsem si už ze svého psychického stavu neuměla sama pomoci. Způsobila jsem si tak zdravotní nepříjemnosti a bohužel chvíli věřila doktorům. Už jsem neměla sílu si sama pomoc. Tak jsem nakonec šla k nějaké paní homeopatce-léčitelce. I přes to, že se mi hrubě nelíbí, aby mi někdo lezl do hlavy, ovlivńoval mě atd. Paní mi pomohla, odcházela jsem pomalu v extázi. Za rok jsem byla v podobnné situaci, už jsem neměla sílu si pomoc. Zkusila jsem pana astrologa-léčitele. Opět mi pomohl. Oba "léčitelé" mi byli doporučení zrovna ve chvíli, kdy jsem už byla hodně na dně. Když už jsem nemohla, pomoc přišla. A já ji přijala. Zpětně si říkám, že to bylo riskantní tam chodit. Na druhou stranu, byli v tu chvíli jediní, kdo mi pomohl. POřád nad tím přemýšlím, jestli je chyba přijmout takovou pomoc nebo riskovat, že to sama nezvládnu a skončím v "péči" doktorů.

26 Peace Peace | 3. prosince 2016 v 20:14 | Reagovat

Bohužel jsem si taky některými zmíněnými praktikami prošel, naštěstí většinou jen jako klient.
Zajímavý a pro mě trošku matoucí mám zkušenost s Kundalíni. Chodil jsem na takový druh jógy, kde se provozovali cvičení na čištění čaker a na probouzení této síly. Bylo jedno cvičení, kdy se ve dvojici tato síla probouzela a opravdu 100% fyzicky jsem cítil jak mě hřeje na začátku páteře a energie postupuje, myslím, že jsem se dokonce když jsem to zažil poprvé otáčel za sebe(ten kdo to probouzel stál za tím komu to probouzel takže člověk neviděl co dělá) jestli ten člověk nemá v ruce třeba svíčku nebo nějaký zdroj tepla, až tak opravdové to bylo. A co mi právě ještě trošku nejde do hlavy, tak co jsem tam chodil tak jsem byl i hodně více vyrovnaný. Pak jsem tam přestal chodit, bohužel v té době mi to přišlo nějak málo, že se nikam neposouváme a děláme pořád to samé. Pak jsem zase přestal být tak vyrovnaný.
Dokonce jsem to cvičení na probouzení té hadí síly zkoušel s kamarádem, který tomu vůbec nevěřil a říkal, že to taky cítil a divil se tomu. U jakéhokoliv jiného cvičení nebo předávání energie jsem také něco cítil, ale mnohonásobně méně intezivně, možná by se to dalo nazvat i jako placebo, ale to Kundalíni to bylo opravdu snad i fyzické.

27 Alue Alue | 3. prosince 2016 v 21:45 | Reagovat

[25]:  Léčitelství je o lidech. Já nemusím většinou lidi ani vidět abych jim pomohla a když je vidím, tak jim ale do hlavy nelezu a bavíme se normálně. Tělo vyléčíš i bez černé magie a bez minulých životů. Homeopatie je jenom vršek ledovce.
Dále v článku není řeč o přirozených léčitelích, lidech co prostě mají dar. Na tyhle semináře chodit nemusí a lidem pomůžou doopravdy, ne jenom na oko a zaplať.

28 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 3. prosince 2016 v 22:37 | Reagovat

[23]: Já minulé životy ZCELA nezavrhuji, píšu o tom v posledním odstavci. :-) Je to tak, jak píšete.

29 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 3. prosince 2016 v 22:49 | Reagovat

[24]: O těchto metodách vím příliš málo, abych je dokázala posoudit. RUŠ je podle mě kineziologie v bledě modrém. EFT vychází z akupunkturních bodů, ale také používá prvky, které znám z odblokací z kineziologie. Fakt nevím.
Už to tu zaznělo, neřiďte se rozumem, ale srdcem. :-)

30 Hanule Hanule | 4. prosince 2016 v 10:14 | Reagovat

[29]:Děkuji za odpověď! ☺

31 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 4. prosince 2016 v 12:06 | Reagovat

[12]:
[30]:
Rádo se stalo. :-)

32 Jindra Jindra | 4. prosince 2016 v 13:32 | Reagovat

S EFT mam jen ty nejlepsi zkusenosti. Ale provadeno svepomoci dle knizky. Je to az zazrak, jak to dokaze pomoct. Pokud by to ale praktikoval nejaky lecitel, muze k tomu umyslne ci nechtene pridavat dalsi slozky, co s puvodni metodou nemaji nic spolecnyho. Treba svou vlastni energii nebo reiki nebo cokoli, co je zvykly pouzivat. Takze fakt doporucuju koupit tu tenkou brozurku o EFT, neni draha. A pomoct si sam podle toho. Nektere zivotni situace bych bez toho vubec nedal. A celkove bych zadne metody nedemonizoval jak v tomto clanku. Vyzkouset se v ramci sebepoznani a rozvoje da vsechno. Jen neni zdravy tomu propadnout. Coz bohuzel lidi k tomu maji sklony. Pak uz jde o fanatismus a da se ublizit.

33 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 4. prosince 2016 v 14:51 | Reagovat

[32]: No, já to "vyzkoušela". A co Vy? ;-)

Jinak u toho EFT jste myslím ťuknul hřebíček na hlavičku. :-)

34 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 4. prosince 2016 v 15:00 | Reagovat

[32]: A napadá mě ještě: na nějaké "propadnutí" těmto metodám moc času nezbývalo, protože jsem s tím začla ještě na medicíně a tam člověk furt sedí na zadku a učí se mnoho hodin denně, zbytek pohltila docházka na klinické stáže.

35 Lenik Lenik | 5. prosince 2016 v 0:23 | Reagovat

Doporučuji Sahadža jógu

36 Ivet Ivet | 5. prosince 2016 v 7:01 | Reagovat

Překvapuje mě prohlášení, že špatné je i kreslení pravou mozkovou hemisférou. Já na něm byla a nic divného se tam nedělo, jen nám ukazovala techniky kreslení, jakou tužkou co, jaké tahy dělat a na propojení hemisfér jsme dělali věci jako kreslit oběma rukama naráz nebo vybarvovat prázdná místa v obrázku. Nevidím v tom nic špatného, žádné rituály nebo jiné divné věci jsme nedělali, prostě kurz kreslení.

37 Alue Alue | 5. prosince 2016 v 8:17 | Reagovat

[36]: aha? asi záleží kdo to vede...?? to je za mě celkem dobrá zpráva.

38 Pavel Pavel | E-mail | 5. prosince 2016 v 12:45 | Reagovat

[26]: To Peace: ten pocit tepla je pruvodni jev kdyz stoupajici Kundalini odstranuje problemy co ji stoji v ceste. Skoda ze jste nevydrzel dyl, chce to dat tomu cas, jako kdyz roste nova rostlinka. Vybalancovavani caker (pravo-leve) a cisteni je pouze prostredek, nikoliv cil. Prvni meta je dosahnout pri stoupani Kundalini nad vrchol hlavy, kdyz Kundalini vystoupi nad hlavu, vytvori tam napojeni (vjem zklidneneho vedomi (tzv. bezmyslenkove) nebo primo vjem korunni cakry, casem pak oboji). Az vam toto napojeni zesili, zacne se pres ne Vas centralni nervovy system "osvecovat" a zacnete pocitovat projevy caker napr. na koneccich prstu (cakry sve i jinych lidi, ci dokonce vibrace ruznych veci nebo i jen udalosti nebo ideji). Je-li neco v souladu s vesmirem, univerzalnim vedomim, s Bozi vuli, pak vnimate chlad, napr. i kolem celych dlani. A naopak...,ta paleta vjemu je sirsi. Nejde o zadne nadani, je to vrozene kazdemu cloveku. K tomuto stavu nekdo dosahne po nekolika tydnech, nekdo po nekolika letech. V prumeru rekneme po nekolika mesicich :) a pak je potreba si "odpracovat" aby se tento druh vnimani stal beznejsim a castejsim. Jako kdyz roste a sili rostlina. Stoupajici Kundalini je nadejny a ne uplne samozrejmy zacatek, nehazejte flintu do zita, muzete jeste byt prekvapeny. Neco jste uz registroval na svych vlastnich nervech.

Omlouvam se za mirne nesouvisejici vstup, tento clanek je o nejruznejsich "bubacich" a jejich Trojskych konich. Proti temto vecem je treba se chranit, samozrejme. 100% souhlas ze je tu riziko, u rady technik, mozna hlavne aplikovanych konkretnim clovekem, nikdy nevidime "za oponu", co je to za entitu kterou si poustime pod kuzi. Staci ze nejakeho bubaka nebo bubaky ssebou kolikrat vlacime treba z rodiny, nac si jeste pribirat neco exotickeho... (v anglictine possession=posedlost znamena "vlastneni", kus naseho jednani/rozhodovani vlastni nejaka jina entita). Mimochodem, nase vlastni Kundalini neni cizoroda entita.

39 jana jana | E-mail | 5. prosince 2016 v 13:23 | Reagovat

[2]: a jak se to dělá, např. to rovnání psychiky?

40 Adam Adam | 5. prosince 2016 v 13:50 | Reagovat

[26]:

[38]:
Probouzet hadí sílu záměrně je nebezpečné. Nepřipravenému člověku může ublížit, ochrnutí části těla atd. To je jako dát dětem sirky na hraní a pak se divit následkům......

41 lela lela | E-mail | 5. prosince 2016 v 15:44 | Reagovat

Díky za článek, ale ještě by mě zajímala joga? díky

42 Alue Alue | 5. prosince 2016 v 16:05 | Reagovat

[39]: O tom jsem napsala celou knihu. Jmenuje se Svítání.

43 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 5. prosince 2016 v 17:55 | Reagovat

[36]: Milá Ivet, je fajn, že jste sem napsala vlastní zkušenost s kurzem. Hodně lektorů totiž to kreslení dělá spolu s kineziologií, proto jsem se domnívala, že to k tomu patří. :-)

44 Petra Petra | E-mail | 5. prosince 2016 v 18:58 | Reagovat

[29]:nechci rýpat, ale pokud o těch metodách, jak sama říkáte, moc nevíte, tak je nekomentujte. Já sama jsem toho vyzkoušela hodně, spíš ze zvědavosti. Jsem hodně skeptická a kritická. Ale zrovna metoda RUŠ je postavená velice logicky a rozumně. S kineziologií toho má společného pramálo. Podstatné tam pro mě je to, že při ní pracuju já sama se svýma myšlenkama a nezpracovanýma emocema. Nikdo se mi "nehrabe v hlavě", nikdo mi nic nepodsouvá. Terapeut jen vede po předem stanovené "trase". A je to opravdu velmi dobře propracované. Dopočuju tuto metodu všem svým známým a vím, že nikdo nebyl zklamaný, naopak pak i oni doporučují dál. K autorovi metody sice výhrady mám, ale vymyslel to dobře. Přijde mi dost škoda, když o tom nic nevíte, tady lidem vykládat že je to asi v bledě modrém něco jiného atd.. Může to odradit někoho, komu by to mohlo pomoci.

45 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 5. prosince 2016 v 19:25 | Reagovat

[44]: Byla jsem požádána o názor, tak jsem svůj názor napsala, nic víc.

Odblokace si v kinezilogii taky děláte ZÁSADNĚ SAMA, "nikdo se vám nehrabe v hlavě". A pracuje se tam také pouze s "myšlenkami a nezpracovanými emocemi". A ano, "terapeut jen vede po předem stanovené "trase". Nevidím žádný rozdíl. ;-) :D

46 Petra Petra | E-mail | 5. prosince 2016 v 20:47 | Reagovat

[45]:Ach.. tak takhle.. osobně jsem několikrát zažila kinezku a osobně jsem několikrát zažila RUŠ a je to opravdu obrovský rozdíl. RUŠ je mnohem efektivnější, rychlejší, dá se říct i jednodušší. Líp se dostane k jádru pudla. Kamarádka, která se rok na kinezce piplala s problémem a pořád dokola a efekt minimální, měla po jednom sezení s RUŠ vyřešeno.
A ano, byla jste požádána o názor, ale vyjadřovat za každou cenu názor, když o věci vůbec nic nevím, mi přijde velice nemoudré a zbytečné..

47 Alue Alue | 5. prosince 2016 v 21:25 | Reagovat

[46]: Když se tě někdo na něco 3x zeptá, tak je snad odpověď už vyložená slušnost. Bez ohledu na to, nakolik s tou odpovědí souhlasíš.

A Já to mám nejjednodušší, nechodím k nikomu  a mám svatý pokoj!

48 Petra Petra | E-mail | 7. prosince 2016 v 16:13 | Reagovat

[47]:Ano, odpovědět na otázku je slušnost. Ale odpovědí může být i to, že nevím. To není žádná ostuda. Ale vycucat si z prstu nějakou hloupost jen abych něco napsala, na tom nic slušného ani rozumného nevidím.

49 Jirka Jirka | 9. prosince 2016 v 20:28 | Reagovat

[36, 37]
Když špatnou věc děláš špatně, někdy z toho může nakonec vyjít věc dobrá :-).
Konkrétně tahle technika má správně odbourávat (ochranné) bariéry mezi vědomou a nevědomou částí mysli a tím  může někomu nadělat slušnej bordel v kebuli.
A když se to zpacká, zbude z toho kurs kreslení.

50 Jirka Jirka | 9. prosince 2016 v 20:36 | Reagovat

to [38]:
Kam se hrabou rádobycizorodí bubáci na bordel, kterej nepřipravenýmu člověku nadělají ze života projevy probouzející se kundalini. Nic nepomůže, že to je naše vlastní síla, když je tak neuvěřitelně vzdálená naší rovině bytí a vědomí.
Celkem není problém kundalini probudit, problém ale bohužel je, následné stavy ustát a přežít.
Ono se to moc nedá vysvětlit, ta hloubka hrůzy, kterou to může udělat ze života tomu, kdo na to není vnitřně připravenej, proto má tak malou cenu před tím varovat. Kdo si k tomu nečuchnul, nemá moc šancí těm varováním uvěřit.

51 Tereza Tereza | E-mail | 2. dubna 2017 v 10:41 | Reagovat

Ahoj Alue, co kraniosakralni terapie. Znáš jí?

52 Malina Malina | 15. července 2017 v 12:54 | Reagovat

Dnes ke mě do krámu přišla paní, tvrdila že shání nějaký dárek, že má velké problémy se zády,ale že jí pomáhá její učitel Reiky,takže mu chce za to něco dát a že mu ráda posílá energii kdykoli to jde,že si toho prý hodně zaslouží za to že jí pomáhá.. že taky zkouší shambalu a ostatní a věci,přitom bylo vidět že opravdu není v pohodě,ikdyž se usmívala na celé kolo, že má zdravotní problémy..

53 Luboš Luboš | E-mail | 18. prosince 2017 v 11:51 | Reagovat

Ahoj. A jak to je s čištěním čaker, třetí oko, nebo jak tady psali o hadí síle? Chápu, že všechno s mírou a opatrně, ale jak to správně dělat, když je milion návodů? Pokud je tady článek, tak prosím o odkaz. Děkuji

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama