V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 10.11.

TEST: Na jakou práci se hodíš? (podrobná analýza zdarma)

29. ledna 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Testy / Horoskopy
emiero je poradce při volbě vhodné profese inspirovaný metodikou učení Carla Junga a Isabel Briggs-Mayers
Od nepaměti si lidé všimli, že jsou si navzájem odlišní, rozmanití. A tak podobně, jako se vyvíjely systémy zařazování rostlin či živočichů, vyvinul se i systém zařazování lidského druhu, který umožňoval předvídat reakce dalších lidí a pochopit jejich.
Emiero testy měří psychologické preference v tom, jak lidé vnímají svět a dělají svá rozhodnutí. Tyto preference byly odvozeny z typologické teorie navržené Carlem Gustavem Jungem, které publikoval v roce 1921 v jeho knize Psychologické typy. Jung se domníval, že existují čtyři základní psychické funkce, kterými prožíváme svět: pocit, intuice, postoj a myšlení. Jedna z těchto čtyř funkcí je dominantní většinu času.
Všechny použité výstupy jako popis jednotlivých typologii a příslušejících profesí vycházejí z knihy Osobnostní typologie aTypologie osobnosti, volba povolání, kariéra a profesní úspěch (2010) od Michala Čakrta.

Dostala jsem doporučení na následující test, který člověku napoví, jaká práce by pro něj mohla být vhodná a také nabízí zajímavou ,,analýzu" povahy. Test má dvě verze, ta delší je samozřejmě podrobnější. Vyzkoušela jsem si ho a výsledek mě překvapil. Mile i nemile.
U některých otázek jsem například nedokázala jednoznačně odpovědět. Řekněte mi třeba, jestli se umíte rychle a snadno zařadit do kolektivu... No to přece nevíte nikdy. Zásadně totiž záleží na tom, jací jsou ti konkrétní lidé v konkrétním kolektivu. Zažila jsem skupiny, kde jsem okamžitě zapadla a zabralo mi to 20 minut a naopak skupiny, kde jsem nezapadla ani po osmi letech a pořád jsem oxidovala po okraji jako mimozemšťan... Kupodivu některé neurčité odpovědi výsledky příliš neovlivnily a dost mě pobavilo, co jsem se dočetla.

V seznamu doporučených profesí jsem našla dvakrát učitele... Moje strašlivé tajemství totiž je - posaďte se aby vás to neporazilo - chtěla jsem být učitelka ve škole, asi když jsem chodila do 2.-3. třídy. Dneska mám pocit, že se mi to trochu splnilo.
Taky mi byla doporučená hromada oborů ze zdravotnictví - no to celkem sedí... Ale zklamal mě seznam nevhodných povolání, kde jsem našla herce, fotografa a novináře... :-/ to je pro mě trefa mimo.
Takže seznam povolání je pro mne takový zmatený. Na čem jsem se ale dost nasmála, je popis mé povahy.

Níže najdete odkaz na test, který je celý zdarma a výsledky se vám po vyplnění zobrazí přímo na stránce a dojdou vám i do e-mailu... A koho to zajímá, přikládám i svoje výsledky. Napište co vám vyšlo, a kolik z vás má stejné výsledky jako já, protože minule mě velice pobavilo, jak jsme všichni patřili do 2% skupiny podle velkého testu osobnosti. - Shodneme se i na tomto?http://www.emiero.cz

Test vhodného povolání je zdarmaZákladní charakteristika:
  • Spolehliví, stabilní, drží se při zemi
  • Těší se pořádku a struktuře
  • Nemají rádi konflikty a hádky
  • Milí, dobrosrdeční a ohleduplní
  • Prakticky smýšlející
  • Mají rádi konkrétní informace
  • Uvědomují si pocity ostatních
  • Mají výbornou paměť na detaily


Podobně jako ISTJ (Inspektoři) mají i Ochránci (dále jen ISFJ) nejraději informace a fakta o konkrétní realitě. Tito introverti, kterých je v populaci kolem 5 procent, nemají problémy chovat se jako extroverti, pokud to okolnosti vyžadují. Na rozdíl od ISTJ nepřijímají vnější svět neosobně jako čísla, schémata či logické premisy, ale jsou velmi senzitivní vůči preferencím druhých lidí. ISFJ podobně jako ISTJ v sobě nosí smysl pro historii a kontinuitu. U nich jsou to ale spíše dějiny vztahů než idejí, velkých osobností než institucí.
Ze všech typů si nejvíce odříkávají a věnují se svým povinnostem s posvátnou oddaností a odevzdaností. Vědí, že práce je ctnost sama o sobě a zábavu si musí člověk zasloužit. Pokud se do něčeho pustí, zpravidla to i dokončí, pokud to je alespoň trochu v lidských silách. Při tom se budou do puntíku řídit pravidly, závaznými postupy, manuály a všemi příslušnými ustanoveními, neboť ty jsou pro ně zákonem.
Pokud někdo porušuje direktivy, jsou tím pohoršeni a pobouřeni. Vidí v tom urážku těch zkušenějších, kteří je s péčí, v potu tváře pro jiné a ku prospěchu jiným připravili. I když jsou v takových situacích podrážděni, nedávají to většinou najevo. Spíše to v sobě dusí, protože nechtějí vyvolávat konflikt. Pokud se v nich nahromadí příliš mnoho takového napětí, mohou nečekaně a nekontrolovatelně vybouchnout, ale to se jim již situace vymkla z rukou. V práci i v osobním životě se mohou mnohdy velmi angažovat, jako kdyby byli pod přísahou. Mají rádi harmonii a jsou ochotni zajít až do extrémů, aby zabránili konfliktu. Harmonie v jejich pojetí znamená totéž jako vyváženost. Nečekaný nebo nepřiměřeně velký nezdar je může zaskočit stejně jako úspěch.
Mohou se někdy zdráhat vyjádřit otevřeně a bezprostředně svou náklonnost, lásku či radost a volí spíše nepřímé způsoby. To může jejich okolí mást. Lidé si o nich mohou myslet, že jsou nejen plaší a zdrženliví, ale že snad ani nemají touhy a vášeň pro fyzickou intimitu. Opak je pravdou. ISFJ ale dychtí po splynutí potřeb duše, těla a mysli a sní o partnerech, kteří budou ctít křehkou povahu jejich vnitřního světa.
Byl to asi ISFJ, kdo jako první vyslovil "můj dům, můj hrad". Mají totiž silný pocit teritoriality a rozhodně brání své území před rušivými vnějšími vlivy. Rodině, zaměstnání a přátelům bývají silně oddáni, jsou schopni silné sympatie a značné přizpůsobivosti, proto se s nimi dá snadno vycházet. To ale jen do chvíle, pokud nejsou ohroženy jejich hodnoty či zásady. Pokud ISFJ zachvátí zloba vůči někdejšímu provinilci, bude se tato osoba divit, jak dlouho si to na něj dokáže pamatovat.
ISFJ bývají neobyčejně spolehliví. Vadí jim ale, pokud se musejí vyrovnávat se situacemi, kde se neustále mění podmínky, nároky či parametry. Protože chtějí být užiteční, nacházíme je v povoláních, kde se mohou starat o jiné. Mají spíše zakódovanou účast s trpícími všeho druhu a lépe než jakýkoli jiný typ jsou ISFJ schopni pokory. Nejlepší vztah si vypěstují a nejlepší výsledky dosahují ve vztahu k lidem, kteří je potřebují, ba jsou na nich v určitém smyslu závislí. Čerpají uspokojení z toho, že se mohou o někoho starat, zabývat se potřebami jiných a dělají to neokázale, taktně, účinně, nejraději ale po jednom nebo po malých skupinkách. Na druhé straně, i ISFJ potřebují být potřební.
Na rozdíl od ESFJ, kteří jsou hnáni spíše k úkolům a povinnostem, které jsou v souladu s převládajícími a veřejně prokázanými normami a hodnotami, bývají motivy ISFJ více subjektivní.
Zatímco chování EFJ (Učitelé, Živitelé), je určováno spíše konvencemi a sociálními rolemi, to jest být dobrými rodiči, občany či zaměstnanci, IFJ (Poradcové, Ochránci) jde spíše o zážitek a vnitřní pocit - být pomocníky, zachránci, opatrovníky či pečovateli. ISFJ neznají hranice, pokud mají pomoci členu rodiny, nespravedlivě postiženému spolupracovníkovi, ale například i zcela neznámému člověku či zatoulanému pejskovi. V takových případech nemusí být schopni kalkulovat, kolik času a úsilí jim taková akce zabere a zda vůbec bude mít úspěch. Mohou mít dokonce problémy toto řízení vysvětlit a obhájit. Někdy si podvědomě vytvářejí na sobě závislých lidí, na kterých by mohli "páchat dobro", občas až do té míry, že ani nedokážou chápat a přijímat ty, na kterých nejsou nějakým způsobem závislí. V krajních případech mohou neradi nést, když se někdo z takového postavení začne vymaňovat a projevy samostatnosti vnímat jako svého druhu nevděk až téměř zradu. Pak mají sklony jednat žárlivě až manipulativně, přičemž sami netuší, že se chovají majetnicky.
ISFJ mají mimořádně vyvinutý smysl pro spravedlnost, bývají zastánci rovnosti a mají jako nikdo druhý talent pro neúnavný, pečlivý a přesný výkon opakujících se sledů činností. Jsou to praktičtí realističtí lidé, kteří nijak nepřitahují spekulace a teorie.
Příjemní, spolehliví, vnímaví a citliví jsou snem každého nadřízeného. Tato jejich vlastnost bývá odrazem jejich rozhodování vycházejícího z preferencí jiných. Ve skupinách projevují mnohem méně jistoty, protože potřebují zpracovávat informace a vjemy postupně a jednotlivě, každý zvlášť. To se může projevit například tím, že budou mít problémy s přenesením, jako kdyby to mělo znamenat přiznání, že na úkol nestačí a potřebují pomoc. Nejsou možná tolik brilantní v generování geniálních nápadů. ISFJ dokážou dobře pracovat s detaily a snášejí rutinu.
ISFJ se nejednou setkávají s nepochopením a podceňováním. Protože jim rozhodování může trvat někdy déle, mohou vypadat jako méně bystří než skutečně jsou. ISTJ dokážou tímto tlakům čelit lépe zásluhou svého neosobního logického myšlení, ale pro ISFJ, pro které jsou názory okolí podstatné a berou si je více k srdci, to bývá náročnější. Lidé také mají sklon nakládat na ně čím dál tím víc, protože si myslí, že je to baví. Jsou od přírody šetrní a neradi vidí plýtvání čímkoliv a kdekoliv.
Úspornost, ukládání si stranou na horší časy, počítání s nejistou budoucností považují za jednu z ctností.


 


Komentáře

1 Aja Aja | 29. ledna 2017 v 4:07 | Reagovat

dekuji Alusko za zajimavy test! Doslova je zboznuji pokud maji hlavu a patu. No ja jsem inspektor a dokonce i doporucene povolani ucetni a prace v bance na me presne sedi. Shoda na 100%. A nedoporucene profese presne, kreativni nejsem, v baru bych pracovat nemohla a kdybych byla socialni pracovnice nikdo by me nezlomil litosti a empatii protoze judging mam na 75%. Jeste ze nejsme vsichni stejni to bychom se sebou nevydrzeli chi chi.

2 bublifuka bublifuka | 29. ledna 2017 v 8:13 | Reagovat

Šampion a musím říct,že sedí...jsem sociální pracovnice.

3 Irča Irča | 29. ledna 2017 v 8:42 | Reagovat

Vyšel mi šampion a sedí to. :-)

4 Verča H. Verča H. | 29. ledna 2017 v 10:28 | Reagovat

Tak mě vyšel Poradce :) ..a popis typologie na mě sedí, to čučim :D

5 Victoria Victoria | Web | 29. ledna 2017 v 10:35 | Reagovat

Hodně zajímavý test. Vyšlo mi INFJ - poradce :-).

6 Rory Rory | Web | 29. ledna 2017 v 10:37 | Reagovat

Vyšel mi léčitel,INFP, 1% populace. Sedí to tak z 90%, o to více mě vyděsilo, že ve známých osobnostech jsou lidé spíše no, jak to říct, blázniví. Např. Poe, Bjork, Rowlingová...aspoň že je tam Johnny Depp. :D A taky by mě zajímal význam jedné věty:
Hluboké zaujetí pro pozitivní a dobré až spásonosné cíle však způsobuje, že bývají také velmi vnímaví vůči zlu a vůbec vůči všemu temnějšímu, co je na světě. Myslí se to tak, že jsem citlivá na destruktivní energie a lidi a mám si na ně dávat pozor, aby mě nevysávali, nebo že mám sklon k destrukci? :O

7 zdeněk zdeněk | E-mail | 29. ledna 2017 v 10:40 | Reagovat

To je zajímavé... blíží se mi konec střední školy a měl bych se začít rozhodovat co chci v životě dělat, jak se budu živit a neustále dostávám od andělů znamení "léčitel"... a co mi vyšlo za typologii ? :D Léčitel.INFP.
A zaujalo mě, že to co studuju (elektrotechnika) bych podle té stránky vůbec neměl dělat. Což je víceméně pravda, pokud mám na něčem pracovat delší dobu tak mi to leze na nervy.
Něco na tom bude! :D

8 hanka hanka | 29. ledna 2017 v 11:22 | Reagovat

Teda, jsem výsledkem mile překvapená, vyšel mi "Poradce" infj, fascinuje mě, jak ten popis vystihuje moje vlastnosti, dokonce i oceňuje to, co jsem považovala za nevýhodu :O pro jednu moji profesi je to trefa, pro druhou ne, ta totiž obnáší být středem pozornosti a to je pro mě dost těžké.

9 fluttershine fluttershine | 29. ledna 2017 v 12:35 | Reagovat

Vyšlo mi klasicky INFJ (poradci), což sedí. Nejsem si jistá, jestli pasují ty profese, které mi to nabízí, ale ty, které bych dělat asi nemohla, ty zcela souhlasí. Mechanik, elektroinženýr, hasič, kuchař, zemědělec nebo zeměměřič...no to by mi opravdu nešlo :D

10 - - | 29. ledna 2017 v 13:41 | Reagovat

Ahoj Aluško, vím, že to není k tématu, ale v té anketě se znameními - jakto, že tam převládají vodnáři? O.o

11 Monisek Monisek | 29. ledna 2017 v 14:25 | Reagovat

Také mi vyšel ochránce :-) citlivý,sprvedlivý,empatický,naivní (již ne tolik) introvert .. No, v rodině histrionských osobností,čistě materiálních je to sprominutím o hubu.Matka mi ješte řekne, tak cos do mě lezla,nikdo o to nestál. Ješte,když si myslí,že čím víc řvou a trestají,sstoupím z objektivní pravdy :D Nervy si asi budu léčit do smrti,ale naopak se cítím silnější a jistější ve svých zásadách a hodnotách. :-)

12 :) :) | 29. ledna 2017 v 14:54 | Reagovat

No náhodou Alue, když sem dáš jakoukoliv fotku co si fotila, tak je krasna, do novinařiny patří i psaní a to ty umíš moc dobře a herec? Děláš videa které ti taky jdou a trošku to souvisí, protože před kamerou vypadáš dobře, umíš mluvit i se na kameru tvářit a udělat nějakej ten vtípek atd...Si myslím že si takový typ který umí temer vsechno;)

13 :) :) | 29. ledna 2017 v 15:12 | Reagovat

Vyšel mi poradce a i to celkem sedí :-D ale je zajímavý, ten test jsme už dělali v 8 třídě, tehdy mi vyšel umělec, malíř anebo druhá nejblizsi možnost pomáhat lidem nějaká sociální sféra:)

14 K. K. | 29. ledna 2017 v 15:29 | Reagovat

Vyšiel mi Architekt - INTP.

Môžem povedať, že to sedí, i keď nie je všetko na 100%. :) Píšu o mne, že som tichá, rezervovaná, tolerantná, mám rada teoretické myslenie a tak ďalej...
No zaujalo ma toto, doteraz som to na sebe nejak nevnímala, ale je to pravda:
"Jejich krédem je, že skutečnou pravdu je třeba znát stůj co stůj. Jak s ní později naložíme, je už jiná otázka. Svět pro ně existuje především proto, aby byl poznán. Realita je jen trivialita, která nám poskytuje nápady a náměty. INTP jsou logici, matematici, fyzici či filosofové. Zajímá je proto každá možnost, jak myšlenky uspořádat do smysluplných struktur, které lépe popíší podstatu světa."

15 Calwen Calwen | 29. ledna 2017 v 15:29 | Reagovat

INFP - Léčitel

16 Calwen Calwen | 29. ledna 2017 v 15:32 | Reagovat

A je tam, že v celé populaci má typologii léčitel 1% lidí.Tak jsem taky zvědavá, kolik jich tu bude :)

17 vika vika | E-mail | 29. ledna 2017 v 17:37 | Reagovat

Tak jsem také ochránce... :)

18 Ježovka Ježovka | 29. ledna 2017 v 17:55 | Reagovat

Mně vyšlo 'INFP' - léčitel. Prý to má v celé populaci asi 1% lidí, tak nevím. :D Ale ano, řekla bych, že to sedí. Děkuji moc za zajímavý test.

19 All All | 29. ledna 2017 v 18:50 | Reagovat

Mne vysiel Interprét a celkom to sedí

20 Alue Alue | 29. ledna 2017 v 19:03 | Reagovat

[10]:  Pro mě je to taky záhada.... Věk vodnáře?

[11]:  au... A to si říká máma.

21 merlinit merlinit | E-mail | Web | 29. ledna 2017 v 19:12 | Reagovat

Léčitel - 1% populace

22 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 29. ledna 2017 v 20:19 | Reagovat

Mě vyšel INFP (Léčitel). A rovnou podle obou těch testů. Podle rychlého i podle toho pomalého. :-) Popis na mě celkem sedí. Na nějakých 85 - 90 % určitě. CO se týče těch povolání, ne se vším se ztotožňuju.  Ale pár věcí mě fakt zaujalo. :-)

23 Alue Alue | 29. ledna 2017 v 21:15 | Reagovat

[12]:  Díky :) - Právě proto mě překvapilo, že podle testu se na to nehodím, když mi to jde.

24 Fellien Fellien | E-mail | Web | 30. ledna 2017 v 8:15 | Reagovat

Vyšel mi léčitel INFP 1 % populace. Myslím si ale, že to na mě sedí snad všechno, i ta povolání :).

25 Hanka Hanka | 30. ledna 2017 v 8:20 | Reagovat

Moc zajímavé! :) Vyšel mi Poradce

26 Ayeri Ayeri | 30. ledna 2017 v 19:24 | Reagovat

Jsem poradce :) Jako další 1% populace, prostě mám potvrzeno, že nejsem normální, protože to sedí :D

27 Ilíriel Ilíriel | 30. ledna 2017 v 21:05 | Reagovat

Poradce - INFJ, i když se cítím možná spíš na INTJ (jsem ajťák).

Akorát mi přijde podezřelé, že to všechno vychází na 1 - 2% populace. Podle toho, co tam je, existuje 16 kombinací, což je průměrně tak 6%. Takže buď po světě běhá strašně moc lidí stejných typů, nebo je to další test, který se snaží každému nakukat, jak je výjimečný.

28 Lizzy Lizzy | 30. ledna 2017 v 23:23 | Reagovat

Také jsem mezi INFP, popis sedí krásně a s povoláními se taky ztotožňuji, spisovatel, překladatel, učitelka v mateřské školce, pomáhací a pečovací profese... jeden z těch opravdu fungujících testů.  Myslím, že to dokáže člověka podpořit, když je na pochybách, jestli zvolil správný směr :)

29 hajcus.ka hajcus.ka | 31. ledna 2017 v 8:35 | Reagovat

Děkuji za odkaz na test. Taky mi vyšel ochránce, charakteristika sedí. Je to pro mě takové hezké potvrzení, že jsem si školu a povolání vybrala dobře :)

30 Alue Alue | 31. ledna 2017 v 9:15 | Reagovat

[27]:  Nesmysl. Proklikej si ostatní typy, u každého je napsané jiné procento.

31 Jindra J. Jindra J. | E-mail | 31. ledna 2017 v 19:58 | Reagovat

Tož zajímavé.
Koukám INFP je tu taky docela dost a ještě léčitelé. Alespoň nejsem sám. ;)
Ale prej vhodné pozice: Bavič, Komik... wau to jako fakt? :D to bych asi dával dost těžko

32 Lori Lori | Web | 31. ledna 2017 v 21:15 | Reagovat

I mne vyšiel INFP! :D A veruže Základná charakteristika dosť sedí :)

33 Luz Luz | 31. ledna 2017 v 23:49 | Reagovat

Ja jsem INFP. A prave na techto a podobnych strankach prirozene ocekavam, ze bude hodne _NF_ typu, protoze prave tihle myslim tihnou k takovym zajmum.
Tak se vubec nedivim, ze jich tu je hodne, i kdyz celkove v populaci tak moc ne.
Zajimam se dlouho o tuhle typologii. Ale taky jsem cetla kritiku, jako ze ve skutecnosi neni vedecka a cenena mezi odborniky. V cem musim souhlasit s kritikou: ze se stavi jako protiklady na jednom spektru charakteristiky, kde to ve skutecnosti tak neni. Treba to mysleni a citeni. Clovek muze mit silne rozvinuto a pouzivat oboji. A ne ze by to byly nejake protiklady a ose a musis se priklanet k tomu nebo k tomu, tak to neni.

34 Ellie Ellie | 31. ledna 2017 v 23:56 | Reagovat

Me vysel skladatel a taky to teda docela sedi :) jinak mas moc hezky blog,kdyz je cas,tak se sem rada podivam :)

35 Joina Joina | Web | 1. února 2017 v 7:34 | Reagovat

Opravdu zajímavý článek, který má něco do sebe :) Zkusila jsem si udělat jeden test, ale že mi dal, že bych se hodila na prodavačku mě docela dostalo, protože, já na to fakt nemám. Ale nevím co si mám představit pod pojmem léčitel, ale třeba mě by bavila aranžérka květin a nic podobného mě to nenabídlo...

36 Víí Víí | 1. února 2017 v 11:46 | Reagovat

VIZIONÁŘ
ENTP

:ú)

37 Andy Andy | E-mail | 1. února 2017 v 18:49 | Reagovat

Taky mám 1 % - poradce. Carl Jung, Hitler, Platón, Mahatma Gandhi, Marcus Aurelius, Al Pacino... :-D Zajímavé

38 Martin Martin | E-mail | 2. února 2017 v 23:21 | Reagovat

Děkuji, za inspiraci, zrovna jsem ve fázi, kdy chci začít dělat něco smysluplného, všem tvrdím, že chci psát a oni mi cpou ajťáka. Vyšel mi léčitel a já mám potvrzeno, že hledám správně :-)

39 kalia kalia | 10. února 2017 v 13:06 | Reagovat

mě vyšlo IN

a F/T mám 50/50 stejně jako
J/P mám 50/50.

V testu mi tak napoprvé vyšlo INFJ s tím, že F bylo myslím 53 procent a J také nějak tak. Při krátkém testu mi pak vyšlo INTP a zase u toho T a P se to pohybovalo pár procent nad 50%. Přečetla jsem si všechny 4 typologie se zastoupením 1% a od každé na mě něco přesně sedí. Dneska jsem si udělala jiný test (na jiné stránce) a vyšlo mi tam I 90%, N 80%, a zbytek přesně 50/50.

Při tomto testu jsem si vzpomněla, že ve škole jsem měla ráda jen dva předměty - matematiku a psychologii. Jeden čas jsem chtěla dokonce studovat dvě VŠ najednou - na KU psychologii a Matfyz (na matfyz se mi ale nelíbila fyzika, ta mě vůbec nebaví). Každopádně jsem kdysi chtěla být psycholožka (četla jsem cca 4 roky psychologické knihy jednu za druhou ve volném čase, to mě tenkrát bavilo) a také jsem chtěla být programátorka (i jsem se programování částečně naučila, šlo mi to samo). Nakonec jsem nevystudovala VŠ žádnou a místo psychologie jsem se začala zajímat o "nadpřirozeno" (a částečně mě bavilo filosofovat), místo matematiky o logiku (i když logika asi patří "pod" matematiku).

40 Shauwn Shauwn | 20. června 2017 v 14:15 | Reagovat

Vyšel mi inspektor....prý je nás jen 6% v populaci :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama