V e-shopu Alue.cz přibyly nové druhy Energetických krystalů. - K dispozici ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 15.10.

V Arizoně byl vyfocen padlý anděl / Doporučuji

6. ledna 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Záhady
Včera večer jsem na 9Gag.com poprvé objevila následující fotografii. 9Gag je zajímavý v tom, že tam kdykoliv kdokoliv z celého světa může něco přidat. Většinou tam vycházejí blbinky a komixy, na kterých si můžu cvičit angličtinu, ale občas najdu velice zajímavé špeky, které si ukládám. Takže se tam často vracím, mám to místo zpráv. Člověk takto v obrazech vidí, co se na světě děje zajímavého.

Pokud to není podvrh (mně se to jako podvrh určitě nezdá), může to být legendární motýlí muž, nebo temný anděl. Autor, který to nahrál na server, píše, že tuto fotografii pořídil asi před měsícem svým telefonem. Zajímavé je, že si nepamatuje, co se hned poté dělo, ale probral se ve své posteli. Jakoby absolvoval výmaz paměti, úplně zapomněl, co tehdy viděl. Teprve když dodatečně prohlížel fotoalbum ve svém telefonu, uviděl tuto fotografii a náhle si vzpomněl, že to skutečně potkal a vyfotil. Více se mu ale paměť neosvěžila.

,,this picture was taken on my phone more then a month ago. I remember taking it and nothing after that, just waking up in my bed. I completely forgot about it tell i was scrolling threw my album, once i seen it i remembered taking it. this photo was taken 1/29/16 cording to my phone. The fact that i forgot everything after that sends civers up my spine."

Připomíná mi to zážitek, který popisuji ve své třetí knize Anděl strážný a můžete si ho poslechnout také na videu z autorského čtení během představení knihy ve Vyškově, že lidé zapomínají věci, které nezapadají do jejich konceptu a představ o světě, i když jsou to velice šokující a zásadní momenty. Proto je důležité si je dokumentovat, aby se člověk proti těmto ztrátám paměti pojistil. Mozek si po čase zvykne a po několikátém osvěžení paměti se zážitky začnou ukládat správně...
Mohl to být tento případ? Jak ale vysvětlíme, že si dotyčný nepamatuje, jak se vrátil domů? Jde skutečně o jeho vlastní spontánní výpadek, nebo mu paměť byla vymazána někým jiným? Jde o způsob, jak se jeho mozek brání proti šoku, nebo mu bylo někým ,,pomoženo", aby nemohl říci, co všechno viděl? Zastřela mu bytost mysl, protože ve skutečnosti nechtěla být nikým spatřena? O tom se můžeme jen dohadovat.Nesedí mi však časy, podle něj je datum pořízení fotografie 29.1.2016, což však není ,,před měsícem". Možná to byl překlep, mělo tam být year, nebo má špatně nastavené datum. Nebo - a to je asi nejlepší varianta - to bylo vyfoceno 29.12.2016 a v datumu jen chybí číslice, protože vše píše ve spěchu a překlepy se v textu vyskytují na mnoha místech. Data od autora jsou jen pár hodin až dnů staré, proto není příliš pravděpodobné, že by se to stalo před rokem. S největší pravděpodobností je to tedy velmi čerstvá fotografie, pouze týden stará.


Sám autor dále v reakcích na čtenáře uvádí bližší fakta:
Fotil to ve tři ráno, telefonem Samsung s4. Ten má podle Alzy rozlišení 13Mpx, což není málo, ale fotograf použil Zoom. Asi se mu nedivíme, že nechtěl přijít blíž. Když k tomu přičteme šero a smog ve vzduchu, lepší kvality se asi skutečně dosáhnout nedalo.
Na místě se nevyskytuje žádná socha tohoto tvaru. Zdálo se mu, že bytost s sebou nesla také meč.

,,there were no eyes to make contact with, just a dark shadow and a deep humming sound.
i dont remeber anything after taking this picture, just waking up in bed the next day then i found this picture on my phone today and freaked out."

Neviděl bytosti do očí, viděl pouze tento temný stín. Zjevení doprovázel hluboký bzučivý zvuk. Ztráta paměti, kterou má, zahrnuje delší časový úsek, protože se probral až další den. Bližší vyjádření zatím k dispozici nejsou, ale podivný hluboký zvuk nasvědčuje tomu, že jde skutečně o zjevení temné bytosti, rozhodně to nebude stvoření z našeho světa.

Fotografii jsem protáhla Googlem, je to snadný způsob, jak rychle zjistit, jestli si jenom nějaký vtipálek odněkud nevytáhl obrázek a neplácnul to na čtený server, aby trochu potrollil čtenáře, ale místo toho jsem našla doplňující článek k tématu. Z internetu to tedy okopčené není.

Článek vyšel 4.1.2017
Zde se píše, že fotografie byla pořízena ve státě Arizona ve městě Phoenix. Autor se jmenuje Richard Christianson a poprvé to nahrál na svůj Facebook, odkud se fotografie začala okamžitě virálně šířit.

Při pohledu na fotografii mě napadá několik postřehů.

Postava nápadně připomíná motýlího muže. To je určitý druh ,,démona", který se zjevuje občas po světě, má většinou červené oči a velká temná křídla. V Enigmě jsem o něm už četla několik článků a fotografie jsou snadno dohledatelné pod heslem Mothman i na internetu. Čtenáři 9Gag si už s touto teorií hrají, domnívám se však, že tady půjde o něco jiného, protože postava je štíhlá, lidská a nesvítí jí oči.

Zjevení je ve formě zhmotněné bytosti, zhmotněného ducha. Lze to pozorovat na pravé noze bytosti, která je částečně průhledná. Z toho důvodu bychom mohli motýlího muže spíše vyloučit, protože ten na žádné z fotografií, kdy ho lidé vyfotili, nemá částečně nehmotnou formu, ale působí velice fyzicky. Dodnes se neví, jestli je to skutečně existující fyzická zrůda, nebo zhmotňující se démon. Na tomto světě existuje mnoho bytostí, o kterých nic nevíme, jen je občas někde potkáme.

Hlavu tohoto zjevení korunují dva velké černé rohy, které jsou i přes zhoršenou kvalitu fotografie dobře patrné.

Z těchto důvodů se přikláním spíše k verzi, že jde o zjevení temného anděla. Možná dokonce jednoho ze šesti. Vzpomínám na článek, který zde před časem vyšel. Byl to překlad z ruského zdroje o tom, že se na planetu Zemi vrací padlí andělé... Je to další znamení, že je článek pravdivý? (Snažila jsem se článek vytáhnout z hlubin svého velkolepého pradávného archivu, ale nepodařilo se mi ho dohledat. Pokud ho někdo najdete, hoďte mi ho prosím do diskuze.)

 


Komentáře

1 Gabby Gabby | E-mail | 6. ledna 2017 v 5:13 | Reagovat

Ten pocit, kdyz je 5 rano, venku tma, ja musim na vlak do skoly a tou tmou ted pujdu a ctu tento clanek :D Ted se bojim :D Ale je to dost zajimave.

2 Ayeri Ayeri | 6. ledna 2017 v 9:03 | Reagovat

Tohle je pěkně děsivé. 29 12. taky nebylo před měsícem, to už by byly dva překlepy v jednom, ale budiž :D Za sebe doufám, že se tady nehodlají procházet často.

3 Auri Auri | Web | 6. ledna 2017 v 9:04 | Reagovat

Uf, tak to je síla... Zajímavý je i čas, kdy se to muži stalo. Není náhodou třetí hodina ranní doba, kdy se zjevují a dávají o sobě vědět různé entity?

4 jirik jirik | E-mail | 6. ledna 2017 v 9:32 | Reagovat

Našel jsem na YT video

Russia Issues Grave Warning “Prepare To Defend Earth, Fallen Angels Have Returned”
https://www.youtube.com/watch?v=M8V4tkrEUXU
---
Na prvopodstatě byl článek
https://www.prvopodstata.com/2016/07/24/rusko-durazne-varuje-pripravte-se-branit-zemi-padli-andele-se-vratili/
zdroj má nefunkční DNS

5 leeth leeth | 6. ledna 2017 v 9:35 | Reagovat

Fotka je dech beroucí a článek se ti moc povedl. Mám nad čím přemýšlet. (a vygooglím si mothmana:))
akorát je v článku jednou psané,  že foto je pořízenk iPhonem a podruhé Samsungem

6 Alue Alue | 6. ledna 2017 v 10:22 | Reagovat

[4]: no to je přesně ono... akorát to bylo i u mne, ale nepodařilo se mi to najít :)

7 Alue Alue | 6. ledna 2017 v 10:23 | Reagovat

[5]:  opraveno. - nevyznám se v telefonech a nepoznám podle obrázku, co je chytrý telefon a co jenom dotykáč

8 Melisa Melisa | 6. ledna 2017 v 10:52 | Reagovat

Me se v noci z 3. na 4. prvni zdal sen, ze me skrti nejaky demon (byl to jako cerny stin). Nebala jsem se ho, branila jsem se. Lehce jsem procitla v domneni, ze sen (demon) zmizi, ale po temer okamzitem usnuti se na me vrhl znovu. Nemohla jsem dychat. Dusila jsem se a probudila...Nechapala jsem, ze kdyz se ho nebojim, ze se na me zas klidne vrhne. Mam naejak zafixovane, ze pokud se temnych/negativnich bytosti nebojis, ze proste odejdou. Vzhuru jsme byla asi pak pul hodniny a porad jsem se citila pridusena. Zavolala jsem si archandela Michaela meho andela, aby me ho zbavili a mohla konecne spat, protoze jsem musela rano vstavat do prace a teprve az pak jsem znovu cca. do 10 min. usnula. Jeste nikdy se mi nic takoveho nezdalo...Myslim si, ze mohlo byt tak 3..4 hodiny rano.

9 Gabby(16) Gabby(16) | E-mail | 6. ledna 2017 v 11:07 | Reagovat

[3]: To je zajímavé. Kamarád říkal, že nějaká kamarádka jeho babičky měla zažítek (nevím kolikrát se jí to stalo) že vždycky kolem 3 hodiny ranní se s ní chodili rozloučit zesnulí nějakým klepaním na dveře nebo co a bylo to v tento čas.

10 Fellien Fellien | Web | 6. ledna 2017 v 12:39 | Reagovat

Ooo tak to je síla! To je vážně něco. Upřímně se mi to ale taky nezdá jako motýlí muž, ten vypadá opravdu jinak, viděla jsem o tom i spoustu dokumentů a dokonce i film podle skutečných událostí.

11 fluttershine fluttershine | 6. ledna 2017 v 14:30 | Reagovat

Ještě to může být 29. 10. nebo 29. 11., to už by byl měsíc. Každopádně je to zajímavé, ať to bylo nafoceno kdykoliv. A dneska v noci jsem měla sen o démonovi (nebo něčem podobném), ale taková hrůza jak tohle to rozhodně nebyla. Jsem zvědavá, na co se ještě přijde :-)

12 :) :) | 6. ledna 2017 v 15:59 | Reagovat

Je taky sem viděla a koukám že jsem ho trefila správně...

13 Peace Peace | 6. ledna 2017 v 16:37 | Reagovat

Zajímavé, někoho trošku podobného jsem viděl ve snu. Zdálo se mi, že Země se extrémně ochladila a nějaký ochránce zvířat oblíkal zvířata v Africe do zimního oblečení, protože tam bylo -30°C a bylo to nejspíš tím, že Země se utrhla ze své oběžné dráhy a vzdalovala se od Slunce a pak přistál nebo se nějak zjevil nějaký tvor, vysoký černý hubený, že začne ovládat Zemi nebo tak něco, podíval se na mě a já se leknutím vzbudil. A zrovna dnes se mi zdálo, že Země byla kousek od nějaké černé díry, ta černá díra vypadal trochu jako vír a  způsobovala jakoby výpadky času nebo něco podobného.

14 Pavel Pavel | E-mail | 6. ledna 2017 v 18:37 | Reagovat

Jen něco k mothmanovi:Doporučuju film proroctví z temnot z Richardem Gerem,podle zkutečných události o motylím muži.

15 Vladimir Vladimir | E-mail | 6. ledna 2017 v 18:51 | Reagovat

[13]:Tento článok mi pripomenul môj dnešný sen na ktorý som už zabudol.Tak ten môj sen. Pozrel som sa von oknom a pred oknom bola čierna kapucňa akú nosia mnísi no miesto tvare tam bolo niečo ako čierna diera a snažilo sa to dostať dnu tak som rýchlo zavrel okno a utekal do kuchyne k oknu už aj tam sa to snažilo dostať dnu ale stihol som ešte okno zatvoriť potom som utekal k ďalšiemu oknu ale to už som nestihol v tom som myšlienkovo na to kričal že na mňa nemáš ja som svetlo ja sa ťa nebojím ta vec sa zmenila na sveto a zmizla. Ešte nikdy sa    mi nič podobné nesnívalo zvyčajne na každý sen zabudnem no tento článok mi ten sen pripomenul.      
Tak prepáčte za obťažovanie ak sa vám ten môj sen nepáčil.

16 mariankosnac mariankosnac | 6. ledna 2017 v 19:06 | Reagovat

Keby to bola hmotná bytosť, nejaký netopierí muž ako z filmu Jeepers Creepers, tak by to asi nedokázalo lietať, má to pomerne malé krídla. Mohol by to byť temný anjel či archanjel - tí bývajú často vyobrazení aj s mečom.

17 Gray Gray | 6. ledna 2017 v 19:14 | Reagovat

Ano, třetí hodina ranní je skutečně zajímavý čas, obzvlášť, jednáli se o noc jedné ze čtyř důležitých fází Luny (nov, I. a II. čtvrť a úplněk) - říká se tomu "hodina mezi psem a vlkem". Také se tehdy doporučuje provádět pokusy o mimotělní zážitky, patrně tehdy pevně dané hranice nejsou zas až tak pevné...

18 ohbriel ohbriel | E-mail | 6. ledna 2017 v 19:53 | Reagovat

Ty ztráty paměti na věci co se vymykají normálu jsou někdy docela fajn. Já včera z chřipky zvracel po skoro 14ti letech a vůbec si včerejší večer, kdy se to stalo, nepamatuju. :D Vůbec mi to nechybí.

19 Coco Coco | 6. ledna 2017 v 20:56 | Reagovat

Jak se stane z tak čisté bytosti jako je anděl "padlý anděl"?

20 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 6. ledna 2017 v 21:48 | Reagovat

[19]: "Padlý anděl" je beztak ve skutečnosti jen krycí název a s opravdovými anděli nemá nic společného.

21 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 6. ledna 2017 v 21:51 | Reagovat

Já si myslím, že je to jenom nějaký pouštní strom. Ukázala jsem to kamarádce, která v Arizoně vyrůstala, a je stejného názoru.

22 Alue Alue | 6. ledna 2017 v 22:32 | Reagovat

[21]:  Autor píše, že na tomto místě nic takového není, jenom vzadu ta osvětlená elektrická skřínka. Slíbil i přidat fotku za bílého dne, aby to dokázal.

Strom to není určitě.

23 Emily Emily | 6. ledna 2017 v 23:39 | Reagovat

Neskutečně mě to vyděsilo :x

24 Adusa Adusa | 7. ledna 2017 v 0:15 | Reagovat

Ja mam posledne dni velmi  zly pocit... Vo svete sa deju velmi zle udalosti, na vyvolanie strachu.  Myslim ze sa im to dari.. tie nahodne atentaty , najnovsie Florida letisko, tie pady lietadla ked znenazdania stacaju vyslu a padaju k zemi (Alexandrovci , pred cca tyzdnom Cleveland ) , turecko, pristahovalci a navyse aj poveternostne podmienky su na mnohych miestach uz hranicne....
Citim akusi vseobecnu hrozbu, stiesnenost, nieco prebieha na pozadi...

Oplati sa zvysit opatrnost...  minimalne do nastupu noveho prezidenta do bieleho domu...

25 @ @ | 7. ledna 2017 v 10:33 | Reagovat

[21Je to obyčejná PALMA.]

27 Alue Alue | 7. ledna 2017 v 15:18 | Reagovat

[26]:  Znova opakuji, podle autora snímku na místě žádný takový strom neroste. A toto si splést se stromem, no to fakt nevím, nechci být sprostá :) asi koupit nové brýle.

28 mariankosnac mariankosnac | 7. ledna 2017 v 18:32 | Reagovat

Arizona, tam môžu mať takéto stromy. V Phoenixe je firma čo tie palmy takto orezáva. http://www.goodmanslandscape.com/blog/phoenix-palm-tree-pruning-trimming/

29 nezenska-svine nezenska-svine | Web | 7. ledna 2017 v 18:53 | Reagovat

Přesně, je to PALMA.
Až autor ukáže místo focené i ve dne, pak uvěřím, že tam žádný strom není.
Pokud fouká vítr a rozhodí ty větve, logicky to bude optickej klam a ne něčí křídla žejo.
Ezoteriku jo, ale vocaď pocaď.

30 Alue Alue | 7. ledna 2017 v 20:33 | Reagovat

[28]:  vždyť to tvarem nepřipomíná ani zdaleka...

31 Albiii Albiii | 7. ledna 2017 v 21:21 | Reagovat

[29]: ano, a palma mu vymazala paměť ^^

32 romča romča | E-mail | 8. ledna 2017 v 11:18 | Reagovat

ako palma to nevyzerá...

33 Lizzy Lizzy | 8. ledna 2017 v 14:32 | Reagovat

Tohle a palma? :D to je docela výsměch... výdyť je to jasně rozpoznatelná postava, dvě nohy, ruce, hlava, křídla... tím nechci říct, že bych nebyla radši, kdyby to byl jen strom, představa takhle hnusného démona na Zemi se mi vůbec nelíbí, ale zavřít oči a tvrdit, že je to strom, je fakt naivní...

34 K. K. | 8. ledna 2017 v 15:26 | Reagovat

Užívateľ, ktorý to dal na 9GAG má prezývku "tjmacclain98" a nie je to ten istý človek, ktorý to dal ako prvý na Facebook. Jeho meno je Richard Christianson.

Takže ten príbeh od užívateľa tjmacclain98, že sa zobudil v posteli a nič si nepamätal, iba videl tú fotku v mobile a potom mu svitlo, a že cítil vibrácie a počul nejaký zvuk, keď to fotil (wait, what??? nehovoril najprv že si to nepamätá?) je totálna blbosť.

Nehovorím, že teraz nijaký démon neexistuje, pretože to na fotke môže byť čokoľvek.

So všetkou úctou Alue, rada navštevujem tvoje stránky, ale niekedy mám pocit, že sama uveríš aj úplným húpostiam a práve ťa dostal do pasce nejaký internetový troll bez toho, aby si si sama overila informácie.

Okrem toho som našla ďalší post na 9GAG-u ohľadom toho démona alebo palmy. - http://9gag.com/gag/ab6weyr

Niekedy stačí len dobrý uhol pohľadu.
A všimi si, že na ľavej strane fotky s "démonom" je tiež nejaká palma.

35 Mára Mára | E-mail | 8. ledna 2017 v 15:40 | Reagovat

A není to náhodou hmyz před objektivem? :DDDD

36 Alue Alue | 8. ledna 2017 v 16:08 | Reagovat

[34]:  Vždyť na fotce není to místo a ten strom vůbec nevypadá jako ta postava.. děláš si asi legraci. A pak že já věřím hloupostem, no alespoň poznám strom :)

37 Jarka Jarka | E-mail | 8. ledna 2017 v 17:32 | Reagovat

[35]: :D co ty tam ještě uvidíš....ale taky názor :D hmyz to není a strom vůbec ne jak jsem četla o pár komentářů hore...palma nemá rohy, nohy ani křídla

38 Alaiana Alaiana | 8. ledna 2017 v 18:44 | Reagovat

Ježiš, já žasnu. :D Pokud chcete logický vysvětlení tohohle úkazu, tak třeba, že to je někdo v převleku. Ale palma teda ani omylem. Představivost některých lidí je zajímavá.

39 @ @ | 8. ledna 2017 v 23:34 | Reagovat

[33]:Jsou to 2 palmy u sebe.

40 Mára Mára | E-mail | 8. ledna 2017 v 23:42 | Reagovat

[37]: dělám si prču.

41 Jarka Jarka | E-mail | 9. ledna 2017 v 15:42 | Reagovat

[40]:Vím ;)

42 J.G. J.G. | E-mail | 9. ledna 2017 v 21:28 | Reagovat

Každý má svoji představivost, svojí víru v "něco". Proč v diskuzi odsuzovat ty, co v obrázku vidí palmu a naopak. Trocha vzájemného respektu nezaškodí. Já se například přikláním také k palmě. Když se v létě procházím večer na jihu po pobřeží a fouká vítr, palmy v šeru mají i právě takový tvar. Ale ráda se podívám, až autor fotografie dodá onu slíbenou fotografii za bílého dne.

43 Kamila Kamila | E-mail | 19. července 2017 v 16:36 | Reagovat

Prosím autora příspěvku, aby se mi ozval. Mám zajímavý poznatek, který zřejmě nějakým způsobem může mít souvislost. Díky.

44 anonim anonim | E-mail | 6. listopadu 2017 v 12:46 | Reagovat

Dobry den lidi nebudu vam ktomu to nic rikat ale pokud mate problem jako např.Gabby16 nebo ostatni (zminuji zrovna Gabby16 protoze vim o co se jedna)tak mi prosim napiste na facebook Vahiny Lehbile.Tam se dozvite vic co muzete.Nebudete nas prvni pripad.Preji hezky den.

[9]:

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama