V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 17.11.

Vzniká ministerstvo pravdy

25. ledna 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Ze světa
Článek o tom, jak se dnešní EU nebezpečně podobá totalitní vizi z Orwellova románu 1984 a o tom, jak se naše Ministerstvo vnitra mění na orwellovské Ministerstvo pravdy.

George Orwell napsal v polovině minulého století slavný román "1984". Jeho hlavní hrdina pracuje na ,,Ministerstvu pravdy", což bylo v oficiální novořeči (newspeaku) pojmenování pro Ministerstvo vnitra, které ve skutečnosti systematicky ničilo životy lidí, kteří nesdíleli oficiální názory, a které upravovalo informace v médiích, aby byly vždy v souladu s oficiální propagandou.
Na Ministerstvu pravdy v Orwellově románu mají "ideopolicii", která hlídá, aby si lidi mysleli jen to, co je úředně správné. Vláda, aby odvrátila pozornost od domácích problémů, vede trvalé pohraniční války a ideologickou válku se sousední říší, Eurasií. Televize vysílá každý den Dvě minuty nenávisti, aby občany upevnila v nenávisti k nepřátelům z Eurasie a v lásce ke straně a oficiální státní doktríně IngSoc. Oficiálními hesly jsou "Válka je mír", "Svoboda je otroctví" a "Nevědomost je síla".

Tolik připomenutí Orwellova románu "1984" a nyní se podívejme na realitu EU roku 2017:EU chce bojovat proti "hybridním hrozbám"
Evropský parlament v prosinci odhlasoval "usnesení o společné zahraniční a bezpečnostní politice", v němž "vyzývá Komisi a členské státy, aby posílily svou schopnost čelit dezinformacím a propagandistickým kampaním zaměřeným na obyvatele EU."
Dále "vyzývá orgány EU a členské státy, aby uznaly, že probíhající informační válka je nejen vnějším, ale i vnitřním problémem EU, s politováním konstatuje, že EU není schopna sdělovat a řádně prezentovat evropskému veřejnému mínění zásluhy EU" a "naléhavě žádá Radu, Komisi a členské státy, aby vyplnily tuto mezeru a zviditelnily vnější činnost EU a dodaly jí váhu."

Podle usnesení se Rusko snaží "poškodit jednotu Evropské unie...ať již ve formě dezinformačních kampaní nebo poskytování finanční podpory euroskeptickým a fašistickým skupinám v Unii."

Podle EP "informační a kybernetická válka je promyšleným pokusem destabilizovat a diskreditovat politické, hospodářské a společenské struktury na státní i nestátní úrovni; v této souvislosti ...vyzývá členské státy, aby vytvořily automatizovaný systém sdílení informací o kybernetických a hybridních hrozbách."

Evropská komise již chystá zřízeníEvropského střediska pro hybridní hrozby.
Zapamatujte si, milí čtenáři, slovo "hybridní hrozby", bude to důležitý pojem v evropské novořeči.
Mimochodem, pro usnesení hlasovalo 433, proti bylo 174 poslanců, a můžete si být jisti, že pro usnesení hlasovali pánové Štětina, Polčák, Telička, Svoboda, Zdechovský stejně jako ostatní poslanci ANO, ČSSD, KDU-ČSL a TOP09.

EU potřebuje vnějšího nepřítele na zakrytí vlastních potíží
Faktem je, že dnešní EU má obří problém s nekontrolovanou migrací a rozmachem islamistického terorismu. EU má také svoji oficiální ekonomickou doktrínu - jmenuje se "evropský sociální model" nebo též sociálně-tržní hospodářství, ale klidně by se mohla jmenovat EuroSoc, řečeno s Orwellem. A faktem také je, že systém byrokracie, dotací, regulací, kvót a akčních plánů, na kterém je doktrína evropského sociálně-tržního hospodářství založena, nefunguje, ekonomika skomírá a předlužené státy EU doslova krachují.
Tváří v tvář těmto problémům je potřeba najít vnějšího nepřítele.
A hle máme ho - Rusko. V Rusku byl dřív Stalin, takže se hodí jako hlavní nepřítel. Rusko se hodí do role zlé Eurasie z Orwellova románu.

Od ledna máme nový úřad
Naše vláda poslušně následuje usnesení Evropského parlamentu. 1. ledna vznikl při Ministerstvu vnitra nový úřad. Jmenuje se "Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám". Má zkoumat, jestli někdo na internetu nešíří dezinformace. "Zároveň se bude věnovat šíření odborných informací a osvětě o daných problémech směrem k laické i odborné veřejnosti,"podle webu MVČR.

Já v tomto úřadu vidím orwellovské Ministerstvo pravdy. Podle mě vláda nemá právo určovat, co je dezinformace a co je správná informace a nutná osvěta.
My občané - voliči - jsme svéprávní lidé a musíme si sami filtrovat, čemu a do jaké míry z informací, které se na nás valí, uvěříme. Nepotřebujeme elitáře, kteří nám obsah profiltrují a naservírují jen to, co si smíme myslet.

Jedinou skutečnou pojistkou proti dezinformacím je konkurence a pluralita médií. Média nesmí být kontrolována státem, ani jednotlivými ministry.
Bohužel v naší zemi stát provozuje hlavní zpravodajskou televizi a rozhlas, ministr financí vlastní hlavní komerční zpravodajskou rozhlasovou stanici a několik deníků. Evropská unie skrze různé fondy a neziskovky cpe inzercí v médiích do veřejnosti jediný správný sociálně-kulturní model - multikulturalismus, aby podpořila vlastní imigrační politiku.
Proto si obrovsky ceníme všech okrajových alternativních médií a nezávislých sociálních sítí. Proto nás štve, když unie tlačí na autocenzuru těchto sítí. Jsou v nich často zprávy, které oficiální média zamlčují. Jsou v nich jistě i všelijaké zavádějící informace a dezinformace. Ale to si lidé musí posoudit sami.
Já chci nechat lidem svobodu slova a projevu.

Proto jsem se jako europoslanec postavil proti výše uvedenému usnesení a proto se budu, až bude má strana - Svobodní - v našem parlamentu zasazovat i za zrušení čerstvě zřízeného úřadu při Ministerstvu vnitra. Beru to jako další úřad do mého dlouhého seznamu úřadů na zrušení.

autor: Petr Mach
publikováno 2.1.2017 na blogu idnes


 


Anketa

Máte doma televizi?

ANO
NE

Komentáře

1 Marie Marie | E-mail | 25. ledna 2017 v 8:47 | Reagovat

Alue, vřelý dík za za tento článek. V diskuzích pod jinde uveřejněnými články jsem nabyla dojmu, že mladí považují za svobodu to, že mohou kamkoliv cestovat po světě. Tohle snad otevře dalším oči. Marie

2 Ayeri Ayeri | 25. ledna 2017 v 9:30 | Reagovat

Achjo, proč mě to ani nepřekvapuje? :(

3 Ivon Ivon | 25. ledna 2017 v 9:33 | Reagovat

Moc ti děkuju za tento článek.Je to jen malá část zla,ve skutečnosti je toho mnohem víc co na nás chystají zednáři.Ti tahají za nitky a ostatní jsou poslušný loutky co nás ženou do záhuby.NWO je v plným proudu a muslimská invaze je nástrojem ke zničení našich hodnot i životů.Věnuju se tomuto tématu dlouho a nic dobrýho nás nečeká pokud si to necháme líbit.Chtějí zredukovat obyvatelstvo a ze zbytku udělat očipovaný otroky.Oni nás už delší dobu systematicky zabíjí např. ve formě očkování,chemikáliema v potravinách,uměle vyvolanýma nemocema atd.Je toho víc,to bych se tu upsala.

4 Alue Alue | E-mail | Web | 25. ledna 2017 v 10:45 | Reagovat

V podstatě je to jenom postupný proces. Už před vznikem Ministerstva pravdy se dávno nesmí psát o celé řadě témat nesouhlasně, zejména co se týče historických témat. Nesmíte oficiální pravdu ani zpochybnit. Kdo si to dovolil, ten šel před soud. Tato kauza byla kdysi ohledně autora zvedavec.org, co si jen dovolil okomentovat přeložený článek ze zahraničí a podobně JM z tehdejšího osudu....
Takže dávat si pozor na hubu člověk musel i předtím. A jednoduché pravidlo říká CO SE OHRANIČUJE, TO SE OMEZUJE, CO SE OMEZUJE, TO SE LIKVIDUJE.
Skutečnou svobodu slova jsme neměli nikdy... nikdy nikdo z nás nežil ve světě, kde může říkat vše co si myslí. Kdo to nevidí a nechápe, musí být fakt úplný slepec. Tohle je další hřebík do rakve naší svobody a jestli se nic zásadního nestane, tak bude dál přituhovat.
Řeknou například, že v rámci bezpečnosti zavřou hranice, v rámci bezpečnosti zavřou plašící média, v rámci naší bezpečnosti se nebude vycházet ven po 10. hodině, všechno hodí na imigrační vlnu a máme po ptákách.

5 Jan Jan | E-mail | 25. ledna 2017 v 10:50 | Reagovat

Smutné, ale pravdivé a o to smutnější, že převážná část společnosti tyto skutečnosti vnímá velmi okrajově, neboť její hlavní hybnou sílou je konzum ve všech sférách lidského hnutí.
Přichází naplnění toho, co Soros, Rumsfeld, Kisinger, Clinton a další členové Chazarské mafie po kapkách delší čas ordinují lidem formou systémového zasévání strachu, což by mělo vyústit v dobrovolné omezení cestování. Dalším krokem bude vybavení společnosti takovou technikou, která lidi postupně odcizí a ponechá je v prostoru, kterému se dnes říká i když ne právem - rodina (protože rodina de facto nefunguje ve velké části populace).
V praxi to znamená, že nebude hrozit nebezpečí živé komunikace nad současným stavem věcí a to vše bude nebo již dnes kontroluje všudypřítomný cenzor.
Lidé budou tedy pracovat díky tlaku elit v těch směrech a intenzitě, jak určí elity, postupně zmizí střední třída jako mizí v USA.
Lidé dostanou najíst, střechu nad hlavou, zábavu jen v domácím prostředí...

6 albafos albafos | Web | 25. ledna 2017 v 13:06 | Reagovat

Tak za tento článek palec nahoru Alue... ten obrázek je též výstižnej!

7 atrej ystma 776 atrej ystma 776 | E-mail | Web | 25. ledna 2017 v 16:55 | Reagovat

O nové složce ministerstva vnitra nazvané "Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám" se někde zajímavě vyjadřoval Martin Rota a ani zaboha nemůžu to video najít... (nojo, nakonec musím uznat, občas vydává zajímavá videa :P...)

8 jirik jirik | E-mail | 25. ledna 2017 v 20:23 | Reagovat

Vědci v Cambridge, Yale a George Mason vážně uvažují o „vakcíně“ proti falešným zprávám a věří, že našli řešení – a to takové, které není moc odlišné od imunizace proti běžných nakažlivým patogenům.
Podle sociálního psychologa Dr. Sandera van der Lindena, „mohou být dezinformace chytlavé a šířit se a replikovat jako virus.“ Proto nový výzkum objevil, že fígl na ně spočívá v tom, zacházet s nimi jako se skutečným virem.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9707-spatny-vtip-vyzkumnici-vakcina-falesne-zpravy

9 Jarek Van Ek Jarek Van Ek | E-mail | 25. ledna 2017 v 20:33 | Reagovat

Před 89.rokem proti sobě stály 2 velmoci, USA a Sovětský svaz, Washington a Moskva. Naše zemička tehdy patřila mezi kolonie Moskvy. Veřejnoprávní média byly katastrofou, snůškou bludů a propagandy. Za desítky let jsme se naučili rozeznávat, co je překroucené a lež.
Naivně jsme si mysleli, že západní svět má svobodná média, že tu funguje soutěž politických stran. Ve skutečnosti je to tak, že tu funguje partička mocných, kteří tahají za šňůrky politiky a jde hlavně o byznys a moc.
Ze dvou velmocí tedy zbyla jedna. Arabský svět dostal přes hubu, protože podezřele bohatl a rozpínal se. Naše podnikatelská garnitura politiků velmi rychle pochopila, komu složit. Veřejnoprávní média byla obsazena vděčnými zaměstnanci,  kteří mohou rozvinout své socialistické zkušenosti v umělém vytváření veřejného mínění. Dělají to chytřeji. Třeba vysílají v době,  kdy jsou lidé v práci přímý přenos z britského parlamentu, kde probíhá tvrdá diskuse mezi vládní stranou a opozicí. Večer v hlavních zprávách z toho udělají překroucenou reportáž,  něco ve smyslu, jak je třeba v zájmu demokracie poslat britskou armádu někomu napráskat. Už bez pochybností poslanců opozice. Čili máme tady propagandu.
I mladá generace si už stihla všimnout,  že tady něco nehraje, že veřejnoprávní média ztrácejí důvěryhodnost,  pokud ji vůbec někdy měly.  A proto musíme nasadit cenzuru, jak jinak.
Ale tady si zahrávají s jedovatým hadem. 17.listopad vznikl z velmi slabého podnětu. Lidé, kteří berou čtvrtinové platy oproti stejným profesím v západní Evropě,  nejsou hloupí a nenechají se donekonečna balamutit. Máme z historie takové prověřené demokratické metody, jak vyčistit hlavu proradným vládcům. Tu někoho provětráme defenestrací, jiného vykoupeme ve Vltavě...

10 Alue Alue | 25. ledna 2017 v 23:17 | Reagovat

[9]:  Bylo by skvělé, kdybychom se všichni domluvili a prostě: ,,Už vás pár debílků nebudeme poslouchat, tady máte hezkou kazajku, sklípek a tam si kvokejte, my si budeme žít normálně. Díky a nazdar." - No jo, ale to by se museli umět domluvit dva lidi mezi sebou, natož pak celý stát, že jo. My se tady mezitím hádáme, jestli David Copperfield vůbec umí levitovat :D

11 Alaiana Alaiana | 25. ledna 2017 v 23:43 | Reagovat

[10]: Teď jsi mě rozesmála. :D

12 jirik jirik | E-mail | 26. ledna 2017 v 12:26 | Reagovat

Elity v Davosu odhalili plán na to, jak budou moci implantovat falešné vzpomínky do mozku lidí
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9711-elity-davos-plan-implant-falesne-vzpominky-mozek-lidi

13 jirik jirik | E-mail | 26. ledna 2017 v 12:31 | Reagovat

Rozšíření pravomocí Vojenského zpravodajství nesmějí příliš zasáhnout do svobod občanů. Řekl to premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle vládní novely, kterou projednávají poslanci, mají příslušníci jedné ze tří tajných služeb v zemi umisťovat aktivní prostředky kybernetické obrany do elektronických sítí a sledovat tak podezřelou e-mailovou komunikaci nebo SMS zprávy.
http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/stropnickeho-spioni-by-meli-sledovat-emaily-i-sms-sobotka-chce-zaruky-1328080

14 Ivon Ivon | 29. ledna 2017 v 22:40 | Reagovat

[12]: Tak to je děsný!Já už se nedivím ničemu.Možný už je fakt všecko😔

15 kolemjdoucí kolemjdoucí | 1. února 2017 v 17:38 | Reagovat

Dík za článek. Navedl mě na blog Pera Macha a tam je odkaz na přehled, jak volili v EU naši zastupitelé. Podle toho si člověk může udělat představu, kdo zastupuje jeho názory, a takové lidi pak ve volbách podporovat. Petra Macha sleduju už roky a je konzistentní.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama