Kniha Anděl strážný: Je v prodeji na Alue.cz ZDE!
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 25.4.

Zápisníček / Leden 2017

1. ledna 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Aluška.org: web a novinky
Aktualitky, zprávičky, myšlenky, dění ve světě a vedlejší obsah... vítejte v Zápisníčku :)

1.1.2017
Alueshop.webnode.cz prošel drobnou úpravou vzhledu. To je výměna šablony a úprava hlavičkového obrázku. V podstatě, co se týče rozložení e-shopu, tak se tam nezměnilo nic, protože nová šablona je stejná jako stará, akorát že místo čistě zelené, je teď zeleno - modrá... Malá změna, ale podle mě to teď působí mnohem lépe :) Ještě jsem našla jinou hezkou, takovou žlutou, taky se mi moc líbila, ale netroufla jsem si na větší přenastavování a navíc všechny stránky mám laděné do modra, tak jsem se nakonec rozhodla pro drobnější úpravu a zachování modré. Napište, jak se vám změna líbí :)

Dostala jsem půjčené DVD s novým dílem Doby ledové. Po zhlédnutí musím tedy konstatovat, že kvalita jde postupně s dalšími díly dolů. Tento poslední díl už je strašně překombinovaný ději a postavami z minulých dílů a šlo vidět že spousta částí ve filmu je tam jenom proto, že ne že by souvisely nějak s dějem, ale aby ta vedlejší postava řekla za celý film alespoň jednu větu. Bylo tam několik hezkých vtipů, ale jinak byla spousta částí filmu vyloženě nudná a strašně stupidní.

Pojetí elektrické bouře, nebo odvrácení nebeského tělesa výbuchem sopky, bylo na mě opravdu moc a myslím si, že i těm dětem by to muselo připadat hloupé. Vyloženě jsem si říkala ,,nic blbějšího vás nenapadlo..." Když to srovnám s jedničkou, tak to je jak nebe a dudy. Jednička se mi líbila nejvíc, protože nebyla stupidní a měla v sobě hluboké myšlenky, že si člověk jako dítě i poplakal. Také mě zaráží nepochopitelně špatný překlad názvu filmu. Doba ledová - kolizní kurz se dá normálně přeložit a zní to v pohodě, ale je tam podtitul Mamutí drcnutí, který zní vyloženě blbě... V podstatě by se dalo říct, že dobré jsou dvě části filmu. Scrat v UFO talíři a na konci uzavřený ráj z omlazujících krystalů a bábi s afrem, co omládla v lázni. Kdybych na to ale měla jít s rodinou do kina, tak budu fakt zklamaná. Lepší je si pustit doma jedničku :)

Co mě však zaujalo, je pohádka Dračí princ. Je to ruské dílo z roku 2015. Nic moc extra pro chlapy, i když začátek je drsný, ale spíš si víc přijdou na své ženské. Protože je to velká romantika s hezkým koncem. Film je vizuálně velice krásně udělaný, to člověka uchvátí hned při prvních několika záběrech. Skvělá kamera, výborné efekty a originální příběh, jediné co mi úplně nesedlo, byl výběr herců pro dvě hlavní postavy, ale autoři se každému nemůžou trefit do vkusu :) Našla jsem to na youtube.

Mám tady takovou malou perličku. Pamatujete si ještě před lety, jak o mně kdysi vyšlo v časopise, že podnikám na živnosťák své tehdy již zesnulé mámy? ... Což je naprosto absurdní, protože mé IČO lze ověřit během deseti vteřin. Dotyčný považoval za důkaz, když mu z e-mailu zesnulé nedošla odpověď. Jakože se s ním o tom nechce bavit, tak je to očividně pravda. Mě se pro jistotu vůbec neobtěžoval kontaktovat, protože ten článek měl objednaný a nikoho v redakci pravda nezajímala.
Dotyčný vrták z časopisu Týden očividně poškodil podobným způsobem mnoho lidí, nejenom mě. Přišel mi následující mail:

Dobrý den,
právě se v článku pro server hlidacipes.org zabývám osobou Marka Přibila, se kterým měla slečna Loskotová před třemi lety tento spor: http://karolinaloskotova.blog.cz/1306/alue-vyzyva-redakci-casopisu-tyden-omluvte-se
Jde mi o to popsat práci redaktora Marka Přibila, který byl soudně několikrát usvědčen ze lži. Proto se chci zeptat - byla by mi slečna Loskotová ochotná sdělit, jak se celý spor vyvinul - jestli se Týden omluvil, nebo bylo vše řešeno soudní cestou?
Mockrát díky a přeji úspěšný nový rok

Dobrý den,
Dotyčný se mi omluvil soukromě v e-mailu. Já však výslovně žádala omluvu veřejnou, otištěnou v časopise. Soukromý e-mail pro mne vůbec nic neznamenal. To časopis neudělal. Byla jsem s případem u svého právníka a ten mi doporučil do toho nerýpat. Takže jsem se spravedlnosti nikdy nedočkala. Jako i v mnoha dalších případech nepodložených pomluv, postupě jsem si zvykla, že lidé si rádi kopnou a nic se jim za to nestane.
s pozdravem
Alue

Chápu. Já jsem postupně zjistil, že pan Přibil (lépe řečeno jeho vydavatel) byl soudem za své články už minimálně třikrát usvědčen ze lži. Ale je fakt, že v některých případech tento soudní spor poškozené straně spíše ublížil. Není to však marný boj a spravedlnosti se dá dočkat...
Děkuji Vám za odpověď a mějte se moc hezky

Děkuji, vy také...
s pozdravem
Alue

Zajímavé, jak některé staré věci, na které bych si už sama nevzpomněla, pořád nějak dál žijou svým životem.

Vypadá to, že se na scéně skutečně objevil nový stalker. Pamatujete, jak jsem psala, že mám ve spamu adresu, ze které mi každý den chodí maily? Spamoval i mail jw a teď před pár dny se mi ozval čtenář, že si tento dotyčný stalker vytáhl jeho mail, nejpravděpodobněji z diskuzí a začal mu vypisovat hodně podivné věci. Dneska jsem procházela složku se spamem, kdyby mi tam náhodou spadlo něco důležitého a zjistila jsem, že dotyčný přitvrdil a už posílá klidně 3-5 zpráv denně. Namátkou jsem teď jednu otevřela, je tam příloha kterou ručně sepsal, je plná různých citací z mého webu a má to celkem 44 stran. Samozřejmě jsem to nečetla, nemám na to čas.
Podepisuje se jako ,,Jirka Š." Bez příjmení. Absolutně nevím kdo to je, vůbec nechápu, jak může mít tolik času sedět u pc, vymýšlet bejkárny, pak je sepisovat po desítkách stran a posílat to na adresu, kde si to nikdo nepřečte.
Kdyby vám někdo takový něco psal, hoďte to rovnou do ignore listu, nebo do spamu. Podle toho co jsem viděla, to vypadá na hodně závažnou duševní poruchu, kdy dotyčný považuje za realitu věci, které má pouze ve své hlavě a absolutně tím žije.Sním o světě, kde budou všichni lidé normální... Prostě normální, střízlivě uvažující, ohleduplní a socializovaní lidé. Možná toho chci moc :-/

4.1.2017
Nedávno se mi povedla parádní komunikace s Vesmírem skrz peníze. Už delší dobu, když dostanu bankovky, tak na nich hledám kombinaci čísel 540 a dávám si je bokem. A vůbec jsem neměla štěstí, za poslední rok nebo půlrok jsem našla jednu. Ale teď nedávno když jsem je probírala, jsem našla tisícovku, která měla na konci 666, úplně štípala v ruce. Tak jsem ji schválně dala bokem s tím, že ji při nejbližší příležitosti někde odevzdám. Ale trochu mi to zabralo čas, protože jsem s ní nechtěla jezdit nikde v autě. Až jsem si nakonec šla něco zařídit, tak jsem si tu bankovku 666 nachystala bokem a udělala jsem to tak, abych hned u jedné přepážky první peníze přijala a pak v druhém kroku odevzdala tu bankovku a dala peníze přesně, aby se mi nemohlo stát, že by mi ji paní dala znova při vrácení.
Když jsem se té bankovky zbavila, s odstupem hodiny mě napadlo podívat se na čísla těch přijatých, jestli se na mě usměje štěstí. A nebudete tomu věřit, dostala jsem tři tisícovky a na konci byla kombinace 540! :D Pořád nic nic nic a když schválně vědomě odevzdám 666, tak dostanu 3x540 :D
Vesmír prostě funguje, ale že reaguje až tak rychle, mě fakt nenapadlo. Já měla intuici, že ta bankovka nesmí zůstat dlouho doma.

5.1.2017
Už několik měsíců beru Haar vital komplex z DMka. To jsou vitamíny na vlasy, ale má to vliv i na nehty. Bere se jedna kapsle, ale protože to stojí stovku a ve slevě jenom 50, tak už lupu dvě denně. V jednom balení je jich kopec a pak mám ještě v zásobě Donna Hair. Naposledy jsem fotila v říjnu, tak tady mám aktualizaci. Na jaře budu v pase, ale otázka je, kdy to budu zastřihovat. Dneska se mi to pokroutilo jak paragraf, tak to vypadá kratší. Nevím jestli je to jenom placebo, mám dojem, že mi vlasy po vitamínech dost poskočily. Hennu jsem už dlouho nedávala, vypadá to, že zbytky pořád dál vesele oxidují.


Co mám opět svoje vlasy, tak jsem se sebou o dost spokojenější. Jsem to víc já a pokud žena nemá šediny, tak jí barvené vlasy jenom zbytečně přidávají roky.

7.1.2017
Internety hýbe ,,kauza" Černoch z Lidlu. V podstatě jde o to, že si Lidl dovolil mít v letáku černého pána a pár čechů to celkem namíchlo. Reakce spustila další reakci, takže všichni řeší černocha z Lidlu, všude jsou o tom zprávy, youtube je plný parodických videí.
Jedna z návštěv se mě právě nedávno na to zeptala, jestli vím o tom černochovi co ho otiskl Lidl leták. A já na něho koukám, že o co jako jde, že černí jsou v letácích dneska všude, že je to normální, protože když máte velkou firmu, která prodává po celé Evropě, tak samozřejmě používáte různé lidi různých etnik a nebudete tisknout letáky speciálně pro citlivé čechy, kteří na černé lidi nejsou zvyklí, zatímco jinde v Evropě už je situace jiná... A návštěva mi odpověděla ,,no ale ten byl teda fakt hodně černej".... Jako nevím lidi, jestli má běloch sinalou nebo olivovou pleť, pořád je to běloch a jestli má černoch černou nebo čokoládovou pleť, pořád je to černoch, je to přece úplně jedno.
Mám pocit, že lidi co tohle řeší a dělají kolem toho dusno, asi žijí někde v jeskyni a nelistují žádné letáky od větších firem, protože věřte tomu nebo ne, černí modelové vystupují všude, kde prodává velká firma a opravdu pro čechy nikdo speciálku tisknout nebude. Prolistujte si někdy Otto shop a Bonprix letáky, tam jsou mulati, asijské typy a černí lidé úplně běžně a nikdo se kolem toho nevzrušuje, tak nevím co se kdo najednou vzrušuje kvůli Lidlu. Zkrátka Evropa je promísená, všichni jsou všude, firmy chtějí být moderní, tak se snaží do letáků zahrnovat všechny. Neříkám, že jsem bůhvíjak zcestovalá, nebo že s tím souhlasím, ale tohle třeba ve svém mozečku pochopit umím, že je občas potřeba myslet i mimo svoji českou krabičku, že jinde po světě fungují věci trochu jinak. A kdybych se měla rozčilovat kvůli takovým drobnostem, jako že někde v Lidlu mi předvádí oděv černý pán, tak by mě asi fakt kleplo. :) A nějaký černý model Alpha Dia ze Senegalu, co normálně pracuje v Hamburku, mě teda nerozčiluje absolutně vůbec. Mně když už, tak spíš vadí ti co nepracují a využívají sociální dávky za nic. Ti by se měli řešit.
Spíš mi připadá, že je za tím něco jiného. Je totiž trochu divné, že se těch několika vyhraničených názorů chytla i politika a zahraniční média. Jestli ona to spíš není uměle vykonstruovaná kauza, otázka ale je, jaký je její účel.

9.1. 2017
Řekla bych, že jsem velice krotký tvor a málo věcí mě umí opravdu naštvat. Ale dneska jsem se naštvala, když jsem viděla, že mi na tři krále někdo posvětil proklel dveře a bílou křídou napsal K+M+B 2017. Tři králové byli v pátek. Zrovna jsme jeli koupit novou konvičku, když jsem viděla bandu capartů navlečených za tři krále, jak berou útokem naši ulici. Byla jsem ráda, že synchronicita pracuje, protože případné setkání ve dveřích by bylo nepříjemné pro obě strany. Řekla bych, že Vatikánu na jeho zločiny proti lidem nedám ani korunu a ať se nedotýkají mých dveří prokletou křídou... Byla jsem toho tedy ušetřena. Ale až dneska ráno jsem si všimla počmáraných dveří, tak jsem to hned šla umýt. (Umytí naštěstí stačí.)
Ve městě se mi tohle nikdy nestalo. Nevím, jestli jsou lidé na vesnici jednoduše vlezlejší, nebo drzejší, nebo je to prostě tím, že nemám psa za plotem, který by na ně zabafal. Místo toho mám jenom polodivokého čičiprskoře, který hlídá občas svou misku :) Naštěstí jsou dveře umělé, tak to šlo krásně dolů... Tady na vesnici pojali náboženství očividně po svém, protože pokud vím, tak se první dům vysvětí prokleje na nový rok knězem a potom se něco píše na dveře. Bez toho kněze ten nápis na dveřích jaksi nemá význam, speciálně když tam bydlí takový cynik jako já, co to okamžitě umyje. :)

13.1.2017
Kocour se na dva dny ztratil a byl nalezen v garáži. Ten můj malý chlupatý blbeček vlezl do garáže když jsem ji zapomněla zavřít, pak se na to přišlo, tak jsme tu garáž zavřeli. Čičiprskoř tam byl celé dva dny. A já chodila kolem baráku, do schránky, nosila jsem dřevo... a on celé ty dva dny ani nepípnul, že tam je, aby mě napadlo tu garáž otevřít. Možná se mu tam líbilo a vyhnal ho hlad a žízeň?... Když si vzpomenu na Morista, který byl jednou takhle zavřený v garáži 4 hodiny, tak na něho jsme přišli, protože tam vyřvával. Ale Divočák nic.
Stávala jsem s jídlem ve vchodu, volám na něho jako pitomec a on ani nemňoukne :D Kdyby to bylo na mě, tak je v ní zavřený ještě teď a nejdřív se dostane ven až zítra (po čtyřech dnech), až by mi došlo zatápěcí dřevo. Nechci vědět, co mezitím v garáži zanechal a jak to budeme uklízet, když je plná krámů a člověk se dozadu ani nedostane. Nejvyšší konstruktér věděl, proč stvořil kočky odolné a silné... protože by jinak nebyly, při jejich nápadech a neuvážených akcích.

Na YT je k dispozici audiokniha Hry o trůny. Jsou tam zatím tři díly, má to strašně moc hodin a je to výborné při práci, nebo na relax. Poslouchat knihu se mi líbí mnohem víc, než ten seriál, kde hromada věcí vůbec není řečena a kde je hlavně násilí. V knize je všechno jinak, vnímám ji úplně odlišně a hlavně se mi líbí bohatá čeština. V dnešní době, kdy češtinu przní na každém kroku, je tohle jako balzám. Audio najdete tady, a další díly na kanálu autora: https://www.youtube.com/watch?v=5WboRdB90IQ

14.1. 2017
Dneska jsem málem Divočákovi zlomila ocas :-/ Došel ráno a šmrdlal se jako o život. Vzala jsem mu prázdnou misku, že ji přinesu zpátky s masem, on stál u dveří. Tak jsem ho kousek odehnala, abych mu nepřivřela packu. Pomalu zavírám a najednou stojím a říkám si co to sakr... No prostě takový divný nepříjemný pocit, že se něco zlého stane. Dveře byly už na škvíru. Tak jsem je znova otevřela a zjistila jsem, že kocour nechal v rámu dveří 2/3 svého ocasu. Prostě ho tam dal, stál u dveří, nevinně koukal a asi čekal, až o něho přijde.... a kdybych je zabouchla..... No fuj. Fuj.

18.1. 2017
Včera byl den D. Můj moudrák, jediný co se prořezal úplně celý a vyrostl hezky ven, se během růstu odvápnil a potom zkazil. Normální zubař by ho vytrhl. Ale já jsem měla štěstí. Našli jsme kaz, nechali jsme si čas pár měsíců a já jsem se ho mezitím snažila léčit. Taky jsem brala spousty doplňků potravy... Zub jsem si zkontrolovala dvakrát, jednou těsně po nálezu a podruhé pár dnů před termínem a opravdu šel vidět rozdíl. Zub se částečně zlepšil a mineralizoval, kaz už nebyl černý ale šedý... Ale prostě tam pořád byl, dutinka vám nezaroste, takže něco se s tím stejně muselo dělat. Bylo to 50:50, z trhání mám fakt strach. Nikdy mi nikdo zub netrhal.
Zkušebně se navrtal, zjistili jsme že zub je uvnitř zdravý, že poškozený je hlavně na povrchu, takže v něm mám plombu a píchanec jsem dostala do dásně a ne do kloubu, takže můžu otevřít pusu. Vypadalo to zvenku hůř, než to uvnitř bylo doopravdy. Umrtvovačku jsem odbourala prakticky hned, plombování už jelo skoro naživo a dneska ?
No dneska to slavím. Měla jsem strach, že přijdu domů s dírou v puse a nebudu moct jíst, ale protože to dopadlo dobře, dala jsem se do dlouho plánovaného vepřo knedlo zela. Zelí jsem nikdy nevařila, tak jsem si vybrala v obchodě červenou hlávku, našla recept na internetu a dala se do toho. Výsledek je mnohem lepší, než bych od sebe očekávala na první pokus, i když je to trochu silnější, jakoby víc ochucené, než je zvykem. To si příště líp pohlídám, holt jsem se jako zkušený kuchtík nenarodila. Ale nikdy vám oběd nechutná tolik, jako ve chvíli kdy víte, že jste mohli týden cucat jogurt brčkem a místo toho se naperete zelím :D
Recept, který jsem si našla (a je výborný, můžu doporučit, pokud jste také kuchaři ve výcviku) je tento: http://recepty.vareni.cz/dusene-bile-nebo-cervene-zeli/

22. ledna 2017
Prakticky pokaždé, když vyberu nějaké velice zajímavé fotografie a dám je s komentářem na web, se opakuje jeden a ten samý scénář. Diskuze se z 80% točí kolem toho, jestli je to vůbec pravé. Zkrátka zasekne se na stupni 0 a nepokračuje dál, protože se ještě ani neví, jestli vůbec má smysl se tím podrobněji zabývat. A to je opravdu škoda. Dobré úlovky totiž mohou i lidem, kteří nemají otevřený až takovýto stupeň vnímání, zprostředkovat na vlastní oči to, k čemu by se jinak vůbec nedostali.
Naposledy to bylo u článku, kde se zjevila bílá energie na fotografiích. Zajímavé je, že přesto že mi byly poslány neupravené originály, které mám a můžu je poslat k prozkoumání komukoliv kdo si o ně řekne a přestože se v komentáři odhalila stálá čtenářka, která autory fotografií velice dobře zná, opět se diskuze točí kolem pravosti. A přitom diskutující ,,sasanka" není žádný anonymní troll. Čtenářka, která čte moje stránky řadu let, zná mé knihy, napsala mi už celou řadu velice osobních mailů, na kterých jde jasně vidět charakter i způsob myšlení. Znám její jméno, IP a vím kdo to je.... Ale takhle to prostě v životě funguje. Když někdo není nastavený určitým směrem, můžete mu dávat důkazů kolik chcete a štelovat je na zlatý podnos, stejně vám to nebude k ničemu. Protože člověk vidí jen to, co vidět chce. A žádné potvrzení neanonymního člověka s prokázanou identitou, na tom nic nezmění.

Také mě fascinuje tvrzení, které několikrát padlo na moji hlavu a opakuje se prakticky pokaždé, když vyberu na web fotku, že ,,uvěřím každé hovadině, co se válí na internetu". To píšou očividně lidé, kteří si neuvědomují a asi to ani nemohou vědět, kolik mi reálně projde pod rukama fotek a kazů, než se rozhodnu nějakou vybrat pro uveřejnění na webu. Chodí mi hromady fotografií, bohužel většina z nich jsou jen kazy, nebo jsou velice neurčité a ty samozřejně nikam nedávám. Nebojím se těm lidem napsat pravdu a narovinu je zklamat, že nevyfotili nic zajímavého. Představa, že přes mne projde každá hovadina, co by mohla být alespoň trochu zajímavá, je naprosto nereálná a zcestná.
Já mám navíc možnost srovnání s tím co vidím a můžu se kdykoliv zvednout a nějaký zajímavý snímek jít prokonzultovat s lidmi, kteří jsou mi rovni, vidí a také mají možnost srovnání. Myslete na to, až mi zase budete chtít napsat, že jsem úplně blbá a chybí mi kritické myšlení. Kdyby to tak bylo, už bych tady dávno nebyla a nedělala bych to co dělám.
A vy ostatní se tím také nenechte odradit, pošlete když najdete nebo zachytíte něco výjimečného.

Na tadesco.cz jsou teď nově dva velice zajímavé články.
První je předpověď na rok 2017. Něco se dít bude, ale naštěstí to není úplně katastrofické. Předpověď, která je uvěřitelná, od člověka, kterému předpovědi v poslední době vyšly: http://tadesco.cz/tak-z-toho-mrazi-predpovedel-utok-v-nice-i-prezidenta-trumpa-ted-oznamil-predpovedi-pro-rok-2017-tohle-vsechno-se-ma-stat/
Druhý článek už je o poznání méně příjemný. Od 1.1.2017 funguje v ČR ,,Ministerstvo Pravdy", které bude veřejnosti říkat, co je pravda a co jsou dezinformace. Mnoho lidí má obavu, že tento útvar a už jen jeho samotný vznik vážně ohrožuje svobodu občanů. Je totiž otázka, jestli se zůstane jen u prohlašování oficiální pravdy, nebo dojde k potírání nepohodlných názorů, občanů a zavírání webů. http://tadesco.cz/konec-srandy-ministerstvo-pravdy-prichazi/

Znáte skupinu Xandria? Už jsem vám ji někdy doporučila? Mnoho čtenářů mi děkuje za představení skupiny Nightwish, že by se k ní jinak nedostali. - Jestli mezi ně patříte a umíte ocenit kvalitní hudbu, tak Xandria je německý band, který se velice, ale opravdu velice podobá Nightwish. Stylem hudby, tématem, atmosférou i kvalitní zpěvačkou. Mají za sebou dlouhou historii, vznikli v roce 1994 a jsou stále aktivní. Teď dokonce vydávají nové album, na které jsem velice zvědavá, přitom ještě nemám sehnaná všechna stará. Mají také celou řadu slavných hitů... kdysi dávno jsem od nich měla pár písniček, to jsem ještě chodila na základku. Pak jsem na ně na dlouho zapomněla, teď nedávno jsem je znova objevila a nestačím se divit. - Jaký to metalický klenot skvoucí se z nich v mezičase vyklubal.


Tohle byla kdysi dávno moje oblíbená, ale dneska už je to strašně staré, mezitím se Xandria vyvinula do velice skvostné podoby: Sisters of the light
Tohle je jejich velký hit, Ravenheart. Nová verze se zkušenější zpěvačkou. Ta stará je taky dobrá, ale je tam poznat nevyzrálý hlas, nová se mi líbí víc.
Také je skvělá In Remembrance, kde oceníte hlavně úžasný hlas Dianne van Giersbergen. Je skoro jako Tarja, ale neopovažuji se říct, která je lepší. Dianne má ve výškách přece jen jemnější hlas. Což je nádherné.

https://www.youtube.com/watch?v=AdbLo-IzLzw

Jsou skvělí... A na youtube najdete hromadu jejich hudby. Akorát na rozdíl od Nightwish mají v názvu velké X a jejich texty jsou temnější. Není to zkrátka úplně to samé. Takže bych k nim měla nějaké výhrady, jsem holt náročný posluchač, ale to se ztratí v kvalitě produkované hudby.

Musím uznat, že jsem v poslední době od metalu částečně upustila a poslouchala jsem hodně - nehoďte to po mě - veselou populární hudbu, dost z nových moderních skladech od interpretů, které ani neznám. A také klasickou hudbu. Mám moc ráda Moonlight Sonata od Beethovena, která mě uklidňuje a výborně se mi u ní pracuje i přemýšlí. Mám nějaké klasické období, dokonce si i doplňuji díla z povinné četby. Ale metal je pořád metal. A je spousta situací a aktivit, u kterých je naprosto nepřekonatelná nakopávačka právě silná dunivá hudba.

24.1.2017
Volejte sláva! A pět dnů se radujte! Můj účet youtube konečně nasbíral magické číslo 5005 odběratelů. :) Ňahaha!
... asi je na čase udělat nějaké nové morčovideo.

27.1.2017
Vývoj pod posledním dotazníkem mě maximálně zklamal. Smolila jsem se pečlivě s odpověďmi, aby to byl hezký, zajímavý a přínosný článek, těšila jsem se že si o tom popovídáme... A místo toho se řeší moje vlasy.
Asi půjdu natočit další díl morčoseriálu, tam jsou děcka z obsahu nadšená, nevlamují se za každou cenu stůj co stůj do mého soukromí a vůbec neřeší jak vypadám. :D
A jelikož očividně zbožňujete moje vlasy a je zcela zásadní přesně vědět co s nimi dělám, nedělám, a kdy to dělám, tak tady máte jednu hezkou fotku ze včerejška, umyté, narovnané. Focené v noci pod žárovkou... Nemáte zač.
Chtěla jsem taky jednu fotku po umytí, abych viděla jak to vypadá narovnané. Chtěla jsem na jaře sundat dalších 10 cm konců, které se mi zdají řídké, ale když to vidím, tak už se mi nechce.


Zajímavá kauza: Muslimka v nějaké škole se naštvala, že jí ředitelka řekla něco na její šátek, tak zažalovala školu za diskriminaci a chtěla odškodné. Přitom ani nebyla studentkou té školy, na soud se nedostavila, nedodala důkazy... Jak je možné, že si nějaký muslim, co ani nemá české občanství, dovoluje pyskovat na školu, kde ani nezačal studium? Navíc pokud je ve školním řádu psáno, že se nemají nosit pokrývky hlavy, tak je to snad bez debaty. Problém je, že to není případ z Německa, stalo se to v Praze. Už to začíná, už nám chtějí diktovat jak se jim musíme přizpůsobovat a budou nás žalovat u našich vlastních soudů! - Naštěstí neuspěla, ale někdo by jí měl naúčtovat náklady na soudní řízení.
Pokud sem přijde cizinec, musí se přece přizpůsobit našim zvykům a zákonům. Nejsme v holubníku.
 


Komentáře

Zobrazit vše (147)
Zobrazit starší komentáře

101 Mára Mára | E-mail | 15. ledna 2017 v 23:38 | Reagovat

[100]: do satelitního městečka se chystám jít bydlet, nestraš mě :D ale možná to vyhraje obyčejná vesnice, ještě nevím.

102 bnt bnt | 16. ledna 2017 v 17:02 | Reagovat

Chtěla bych doporučit Alušce (a vůbec všem) překrásný dokument-seriál: http://www.csfd.cz/film/464566-planet-earth-ii/prehled/ obsahuje tak úchvatné záběry a příběhy, až mě krása naší planety úplně dojala.

103 Jarka Jarka | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:07 | Reagovat

[101]: tě nestraším.... bych si to ani nedovolila :D to je na Tobě kde chceš bydlet...

104 zdeněk zdeněk | E-mail | 18. ledna 2017 v 15:18 | Reagovat

Trhání zubů se bát nemusíš. Mě rostly osmičky nakřivo, takže se musely vytrhnout všechny 4, jinak by mi dělaly problémy. Samozřejmě ne naráz, jedna po druhé s týdenním odstupem. Když jsem tam před rokem a půl byl, tak jsem se ze stresu držel křesla křečovitě, bál jsem se a pak na mě doktor po chvilce "co děláte? máte to za sebou, už je hotovo". :D :D Ani jsem to nepoznal.
Teď mě tak napadá...protože do těla by se nemělo zasahovat, aby se nenarušila rovnováha - stane se v těle něco závažného, když někdo má vytrhnuté osmičky?

105 Alue Alue | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 18:22 | Reagovat

[104]:  Každý zub je propojený s orgánem a slyšela jsem dokonce, že osmičky jsou propojené s duchovní rovinou... takže pokud jde zub zachránit, měl by se zachránit. Jinak to tělo oslabuje, otázka je, do jaké míry a v čem všem.

106 atrej ystma 776 atrej ystma 776 | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 21:50 | Reagovat

[105]: no teda, to je zajímavé :O takže možná se jim "zub moudrosti" říká oprávněně...

107 atrej ystma 776 atrej ystma 776 | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 21:56 | Reagovat

(teď jsem s napětím přečetl poslední zápisek :D) - Jsem upřímně rád, že ti to s osmičkou dopadlo dobře a je fakt inspirující, jak si na to všechno důsledné a náročné pečování o celou Alušku dokážeš vytvořit dostatek potřebné energie :).

108 lei lei | 19. ledna 2017 v 9:53 | Reagovat

k těm 540 kombinacím... dalo se by se to vztáhnout i na telefonní číslo? Že člověku, kterému končí na tyhle tři čísla to může třeba nějak trochu pomáhat?

109 Alue Alue | E-mail | Web | 19. ledna 2017 v 9:59 | Reagovat

[108]: ano, to také.

110 l l | 19. ledna 2017 v 10:05 | Reagovat

Mně totiž končí na tuhle kombinaci, ale celkový součet číslic dává šestku, tak jsem zvažovala, jestli se ho nezbavit... :) Jinak vlasy ti krásně rostou a ta barva se mi fakt líbí, za mě palec hore. :)

111 Luz Luz | 20. ledna 2017 v 20:33 | Reagovat

Mas super svetr a krasnou barvu vlasu!
Ja take nejsem priznivcem permanentnich barev (a ze se lidem casem s vekem objevuji bile vlasy - proc vubec nekdo vymyslel, ze to je nejaka vada, kterou zeny maji schovavat? Aspon v jinych evropskych zemich uz se to trochu meni a jsou i zeny, co maji odvahu byt prirozene v kazdem veku. Barveni je "vopruz", bere cas a penize a smrdi to a nici vlasy, ale presto to tolik zen dela kvuli vseobecnemu socialnimu tlaku).
A serial Hra o truny jsem nevidela, ale uz pred 2 roky jsem cetla ty knihy a jsou dobre a napinave, ale fakt ze misty opravdu temne a drsne.

112 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 21. ledna 2017 v 23:17 | Reagovat

[109]: Já jsem minulý týden byla na hasičském bále a když jsem si kupovala lístky do tomboly speciálně jsem si skoro od každé barvy jen tak na zkoušku vybrala číslo 54. A normálně jsem vyhrála žehlicí prkno. Je to krásná cena, na to, že obvykle nevyhraju nic. Osvědčilo se to. Příště to udělám zase.

113 Alue Alue | E-mail | Web | 22. ledna 2017 v 10:44 | Reagovat

[112]:  Dobrý výsledek :D

114 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 22. ledna 2017 v 13:20 | Reagovat

Tak to se proti tomu pojisti a zálohuj si ty nejzajímavější své články, kdyby ti náhodou někdy v budoucnu vláda chtěla zrušit web.

115 Alue Alue | E-mail | Web | 22. ledna 2017 v 13:26 | Reagovat

[114]:  No, nemyslím si, že by se mě to nějak osobně týkalo, protože se cílí hlavně na politická témata.

116 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 22. ledna 2017 v 13:49 | Reagovat

[115]: No, kdo ví, na co za zaměří za rok, či za dva. Ale asi máš pravdu. Vyloženě rušit ti ho asi nebudou.

117 Monísek Monísek | 22. ledna 2017 v 20:57 | Reagovat

Xandrii znám...Ale Nightwish je Nightwish :-) V minulosti to pro me byla jedna z mála pomocí na přecitlivelost.Což vedlo k až rodinnému vztahu k Nightwish.Pamatuji si, jak jsem byla rádaa,že se našla ikonku tady,páč jsem měla pocit viny a snažila se "zlepšit"že to posloucht přestanu... Nu, tet to po deseti letech polevilo ,až mi to je líto :D stárnu, meknu.. nadnešek  v noci,jsem mela puštené kolíbačky od  Mozarta :D :D včera taky Beethovnena.Zkoukla jsem aj Amadea film.. bavilo mě to,zasmála jsem se,že dělá bejkárny ..to já o.O neZNÁM..ale pak se dostavil hnusnej pocit a intuice -nene to by se ti nelíbilo apd.. ignoruji to,pustím si ho a zase.. si říkám,není tu 250 let a já mám divný, známe nepříjemný pocit..hrabe mi :D to zkrátím (to už se mi asi nepovede)no vyguglím ho a on to byl zednář.. nepřekvapivě.

118 Luz Luz | 22. ledna 2017 v 23:41 | Reagovat

Jo Xandrii znam uz dlouho, jsou fajn... Ono je hrozne moc skupin tohoto typu, ale jen mala cast je nejak vyjimecna. Ja mam z tohoto stylu (kdyz se zamerime cste na symphonic metal se zpevackou) rada hlavne Epicu - ale spis stare veci. Jdu ted na jejich koncert za tyden, ale nejsem z toho tak nadsena, jako bych byla pred lety, protoze proste ty nove veci uz nejsou nic extra ve srovnani s temi starymi (album Phantom Agony hlavne). A taky After Forever mam tada uz dlouho kvuli Floor a jinak jeste nekolik dalsich, ale jako nejlepsi mi prijdou tyhle spolu s Nightwish, coz je klasika v tomto podzanru.

119 7Lily7 7Lily7 | 23. ledna 2017 v 20:45 | Reagovat

Ano, Moonlight sonatu počúvam aj ja. Neviem sa jej nabažiť a ešte zimu zo 4 ročných období a učite Aluška, sa ti bude páčiť aj Spring waltz od Chopina: https://www.youtube.com/watch?v=KmzFDEu2RoA

120 zdeněk zdeněk | E-mail | 24. ledna 2017 v 15:16 | Reagovat

Na zklidnění bych doporučil od Camille Saint-Saëns  "The Swan" :) I když někomu přijde smutná, mě přijde naopak veselá, romantická :D

121 Amálka Amálka | Web | 24. ledna 2017 v 18:36 | Reagovat

wau, teď jsem si všimla, kolik moc mají Tvé morčo-seriály zhlédnutí! Velká gratulace :)

122 fluttershine fluttershine | 24. ledna 2017 v 23:05 | Reagovat

Klasická hudba je nejlepší, nedávno se k nám dostal gramofon a desky, to je zase úplně jiný level ♥ Já jsem zase poslední dobou ujetá na Epicu, myslím, že znáš, máš na ni nějaký názor? :-)

123 Liba Liba | 24. ledna 2017 v 23:46 | Reagovat

[109]: Alue, prosím, jak to je s bankovkou, která končí na 54? Zajímavé je, že je to stará padesátka, která již neplatí. Děkuji za odpověď.

124 Alue Alue | E-mail | Web | 25. ledna 2017 v 10:46 | Reagovat

[122]:  Znám, ale neposlouchám :)

[123]:  Schovat! Padesátky jsou cenné.

125 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 25. ledna 2017 v 21:29 | Reagovat

Když já mám z tohohle druhu metalu raději Fairyland než Xandrii. Ale Xandria je taky dobrá.

126 fluttershine fluttershine | 26. ledna 2017 v 15:39 | Reagovat

[125]: Až doteď jsem si myslela, že Fairyland je společnost, co vyrábí panenky BJD, a ona je to i metalová kapela. Ale ne :D

Mimochodem, lidi, kdyby někdo z těch, co se tu objeví, měli asi tak minutu času na vyplnění mého dotazníku k "odborné" práci, kterou píšu, byla bych velice vděčná :-) (jestli to, Alue, nezveřejníš, protože je to spam nebo tak něco, samozřejmě to chápu)

http://www.survio.com/survey/d/P8I2C0D5R6X0O6N5O

127 Alue Alue | 26. ledna 2017 v 20:31 | Reagovat

[126]:  Víš o tom, že to máš volaké rozbité? zkus si schválně kliknout na druhou otázku, překrývá se obraz.

128 fluttershine fluttershine | 26. ledna 2017 v 21:20 | Reagovat

[127]: Zvláštní, u mě to funguje normálně. Každopádně díky.

129 Alue Alue | 27. ledna 2017 v 9:23 | Reagovat

[125]:  Tak jsem si to poslechla a je to úplně jako Freedom call :D

130 ay776 ay776 | 27. ledna 2017 v 9:34 | Reagovat

[128]: zvláštní, mně to taky funguje OK :) vyplněno

131 bnt bnt | 27. ledna 2017 v 13:51 | Reagovat

Ano poslední dotazník se velmi povedl, taky jsem nepochopila tu bezpředmětnou debatu a vlasech. Jsme snad na alternativním portálu, který mění lidské životy a ne na kadeřnickém webu. Fascinuje mě jak se lidi chytají blbostí a důležitá témata zůstavají bez povšimnutí.

132 Alue Alue | 27. ledna 2017 v 14:13 | Reagovat

[131]:  Někdy mám dojem, že když je téma moc těžké, tak lidi začnou řešit hovadiny, aby nad tím nemuseli přemýšlet :(
A co mě umí opravdu vytočit, tak když mě někdo obviní z něčeho, co není pravda a pak ignoruje fakta. Z očí do očí je snadné to vyřešit, ale na internetu jsi jak mucha v pavučině.

133 stenly919 stenly919 | 27. ledna 2017 v 14:55 | Reagovat

[124]:mám tisícikorunu s koncovým číslem 545, může to taky fungovat ? A je lépe bankovku nosit sebou nebo ji nechat doma ?

134 Alue Alue | 27. ledna 2017 v 15:54 | Reagovat

[133]: no tam kde ukládáš svoje peníze ji nech..

135 Ina Ina | 27. ledna 2017 v 16:55 | Reagovat

Tak udělej o vlasech video, do něj všechno okecej a otázek třeba ubude :)

136 Luz Luz | 27. ledna 2017 v 20:26 | Reagovat

[131]:  Mne ten dotaznik taky pripadal zajimavy. Divim se, co je na tom k diveni, ze clovek casem na neco zmeni nazor (barveni vlasu nebo cokoli jineho), vzdyt je to celkem bezna soucast zivota. A tady na fotce je opet pekne videt krasna barva!

137 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 27. ledna 2017 v 20:31 | Reagovat

[129]: Možná trochu. Nevidím na tom nic špatného. Taková milá hudba na večerní poslech. Žádné šoky. :-)

A když už jsme u toho dotazníku, tak si v něm tedy přečtu, co tam lidi píšou. Já jsem se jí ak nějak vyhnula.

138 Fludar Truglablênôr Fludar Truglablênôr | 27. ledna 2017 v 20:33 | Reagovat

Co si myslíš o ženách co nosí spíše krátké vlasy? Potažmo mužů jež nosí prakticky vlasy dlouhé?

139 Alue Alue | 27. ledna 2017 v 22:15 | Reagovat

[138]:  Ženy s krátkýma vlasama se mi prostě nelíbí, jinak si nemyslím nic. :) Vlasaté chlapy ale můžu. I chlupaté, zarostlé, vousaté...

140 Amon Amon | E-mail | 29. ledna 2017 v 15:27 | Reagovat

Ahoj Alu, chtěla jsem se zeptat, jestli může mít potkan stejný jídelníček nebo podobný jaký uvádíš ve svém videu o morčičí výživě (https://www.youtube.com/watch?v=wemIoQ0Z4wE). Vím, že potkan není morčík, ale jsou to oba hlodavci, víceméně si jsou i podobní. Chtěla bych si pořídit za nějaký čas potkany (2) a sháním tak různě po internetu informace, ale nikde nemůžu najít podobnou tabulku s vhodným krmením a povolenými dávkami, jakou ukazuješ ty na videu. Na stránkách králici.cz dřív myslím byla, ale teď ji nemohu najít ani tam. Mohla by jsi mi prosím poradit? Ráda bych svým budoucím potkanům poskytla co největší komfort. Děkuju moc za odpověď a přeji krásný den =)

141 Alue Alue | 29. ledna 2017 v 19:11 | Reagovat

[140]:  Nikdy jsem potkana neměla, nic o nich nevím, ale nemyslím si, že jako hlodavci vyžadují stejnou stravu jako morče. Morče nejí stejně jako králík, ani jako křeček, takže i potkan bude jiná liga. Zkus zahraniční weby...

142 atrej ystma 776 atrej ystma 776 | E-mail | Web | 31. ledna 2017 v 8:55 | Reagovat

No kdyby ta muslimka chodila do té školy, slušně se pobavila jako normální člověk s třídní nebo s někým jiným z vedení školy, že je to na základě něčeho, čemu ona věří- to bych bral. Když si totiž třeba představím, že by škola (z jakkoliv absurdního důvodu) zakázala nosit přívěsky a já bych tak nemohl mít tvůj energetický krystal, úplně by se mi to nelíbilo...

Tohle je ale vrchol drzosti. Na takové se bohužel musí tvrději.

143 Elistilka Elistilka | 31. ledna 2017 v 16:45 | Reagovat

Napadla mě taková věc ohledně komentů na tvé vlasy. Nějak jsem se v poslední době rozkoukala na TED talky. A je strašně zajímavé, že když má nějaký povídání žena, většinou aspoň 50% komentů řeší její šaty, vlasy a podobně místo aby se bavili o tom, co říká. Přiznám se, že jsem si toho všimla, když jsem šla také zmínit oblečení jedné mluvčí. Zamyslela jsem se a uvědomila si, že tím chci ve skutečnosti říct, že se mi líbilo, jak na mě působila, a že ji za to, co říká, uznávám. Naopak z těch, kteří kritizovali, jak dotyčná vypadá, časem leckdy vylezlo, že jim její povídání nesedlo. Samozřejmně většina zůstala jen u těch šatů, ale ne všichni. Připadá mi to strašně zajímavý. Nic takovýho se u chlapů nedělo a více se řešilo, co povídali. Je to teda zběžné jednovečerní pozorování, takže vypovídací hodnota mizivá, ale k zamyšlení...

144 Luz Luz | 1. února 2017 v 8:37 | Reagovat

[143]:  Uz nekdy jako skolacka jsem si zacala vsimat, jak lidi vzdy u zen a divek resi vzhled. Jestli jsou atraktivni, jake maji vlasy, co maji na sobe. Vubec se mi to nelibi a je to nespravedlive, protoze to je povrchni a o cloveku a jeho charakteru ci kvalitach to nic nevypovida. Vzdyt nasim smyslem zivota neni byt nejakou dekoraci. A krome toho tato kvalita, kterou spolecnost povazuje za tak podstatnou, je jen vysadou mladi, ale pro kazdou prijde cas, kdy bude pryc.  O muzich se o vzhledu mluvi mnohem min.

145 bublifuka bublifuka | 20. února 2017 v 17:55 | Reagovat

Když to platí na tisícovku 545...tak asi i na 544,,že??

146 Alue Alue | 20. února 2017 v 20:45 | Reagovat

[145]:   544 platí taky

147 bublifuka bublifuka | 20. února 2017 v 23:04 | Reagovat

Děkuju moc za rychlou odpověď schovám...nějak ke mě chodí.mám 545,544,500 a 540.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama