V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 01.12.

Psychologie barev: Co o vás říká vaše oblíbená BARVA?

30. března 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Oblíbená Videa
Co o člověku vypovídá jeho oblíbená barva? Jaký má význam používání určitých barev při kreslení a jak to souvisí s naší psychikou? Proč podvědomě tíhneme k nošení určitých barev oblečení a co to o nás vypovídá? To se dozvíte v dnešním pěkném videu Pavly Hralové.


Co o vás vypoví oblíbená BARVA? - Psychologie barev - ShyArtist
https://www.youtube.com/watch?v=YJKNZUmr6u8Slečna mimochodem vytvořila celou řadu dalších pěkných a zajímavých videí, která by vás mohla zajímat. (mrkněte sem)
 


Komentáře

1 zdeněk zdeněk | E-mail | 30. března 2017 v 19:24 | Reagovat

Velmi zajímavé video, díky !
Koukl jsem u ní ještě jedno video, které mě zaujalo "Jaký je váš životní úkol? /Kým jste byli v minulém životě?/" ze zvědavosti jsem to zkusil a vyšlo mi to zajímavě. :D
https://www.youtube.com/watch?v=KEqnrQw6ODQ
Podle toho testu jsem v minulém životě pracoval jako bojovník,agresor,voják,dozorce...
A úkol v tomto životě mám přesně obrácený - Dělat vše proto, aby na světě bylo méně násilí a disharmonie.
To je fajnové.

2 Vladimír Kocour Vladimír Kocour | E-mail | Web | 12. července 2017 v 12:43 | Reagovat

Barvy mají ve skutečnosti ještě další významy, o kterých se tady nemluví.

Navíc barvy byly - zejména v minulosti - často voleny jako kompromis mezi lidskou potřebou a technologickými možnostmi. Například křída je bílá, protože je bílá sama od sebe. Školní tabule se dělala černá (nebo tmavě zelená apod.), aby byla vůči bílé křídě co nejkontrastnější. V SSSR se ale někdy používala i barva tmavě červená.

Paneláky stavěné v 60.-80. letech byly šedobílé, protože neexistovala technologie, která by umožňovala je nabarvit. Nejrozšířenější barvou socialismu ale nebyla šedobílá nebo šedá, nýbrž hnědá. Porovnáte-li dnešek se staršími filmy a seriály (pokud už byly barevné), zjistíte, že se tam daleko častěji než dnes vyskytuje hnědá a odstíny hnědé: jako barva oblečení, ubrusů, závěsů, a nejenom textilií, ale také dřeva, a dokonce jako nátěrová barva pro kovové povrchy. Částečně to bylo způsobeno také módou - na tu ale měla vliv dostupnost barviv a technologií.

Mohli bychom spekulovat, že když hnědá znamená touhu po domově, a že to nějak souviselo s omezenými možnostmi cestovat do zahraničí, zvláště do kapitalistických zemí, ale to je jen spekulace.

Vladimír Kocour

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama