Kniha Anděl strážný: Je v prodeji na Alue.cz ZDE!
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 24.5.

Pozvánka: Nalezení sama sebe skrze bubny

28. května 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  PR články
Bubny jsou pro mě srdeční záležitostí. Nejenže umí dokonale uzemnit tělo, ale zároveň dovolí mysli vyletět vzhůru a objevovat vše potřebné pro život. Nalézt správnou životní cestu a dokonalý směr.
Vždy jsem v nich tento potenciál cítila velmi silně, ale nemohla jsem ho zcela uchopit. Neustále mě při bubnování něco vyrušovalo a odvádělo pozornost od tohoto poznání - ať to byla racionální mysl, stud před ostatními, spousta vnějších vjemů a vlivů.
Jednou jsem zkoušela bubnovat ve skupince lidí, kde jsme měli všichni zavázané oči. Nemohla jsem se zcela uvolnit, jelikož mi v hlavě časem začala znít myšlenka: "Všichni mají již šátky určitě sundané a teď se na mě dívají."Tudy tedy také cesta nevedla.
Několik dní jsem intenzivně přemýšlela. Určitě znáte ten pocit, kdy víte, že to co hledáte, je tak jednoduché, tak primitivní. Je to kousek od vás a už to stačí jen uchopit. Máte to na jazyku… Energie myšlenky je již u vás a jen jí musíte dát tvar, slova, zhmotnit ji.
Najednou to přišlo - TMA! Potřebuji k tomu TMU! Ale nestačí běžná tma, kdy stále prosvítá měsíc, či venkovní osvětlení. Zde je nutná ABSOLUTNÍ TMA.
Okamžitě jsem vzala buben a šla do sklepních prostor, kde není jediné okno. Zavřela jsem dveře, zhasla světlo a začala bubnovat. První údery mě naprosto šokovaly! Rozběhly se skrz temnotu a zaplnily celý prostor, tak hutně a reálně. Měla jsem pocit, že v tu chvíli hudba ožila a já jsem byla v ní, její součástí. Od té chvíle jsem již hudbu nevytvářela svým vědomím, ale za pomoci spolupráce s hudbou samotnou. Prožívala jsem absolutní pocit štěstí a eufórie, v tu chvíli jsem to byla já! Skutečně já!Našla jsem smysl svého života - být šťastná. Jak jednoduše to zní a přitom, jak složité to je. Být v každém okamžiku života šťastná, přirozená, svá - jako ve tmě s hudbou. Jen takový život má pro mě cenu. Je dobře, že ke štěstí vede nekonečné množství cest a je jen mou volbou, zda v daný okamžik budu šťastná či nikoli. Láska, přátelé, děti, hudba, ale i takové drobnosti jako nalévaní vody do sklenky. Obrovské množnosti ke štěstí mi dává Láskyplný svět. Ale musela jsem absolutní štěstí nejdříve poznat, seznámit se s ním a najít v něm svou přirozenost, a to mi umožnily bubny.


Zamilovala jsem si bubnování ve tmě a své dosavadní kurzy tradičního afrického bubnování jsem rozšířila o bubnování v zatemněných prostorách. Každý kurz mě obohacoval o nová poznání. Vždy mi bylo ukázáno, co jsem potřebovala znát.
Zároveň miluji samotný průběh takovýchto setkání. Na začátku nervozita, která se postupně transformuje v sebevědomí, nadšení a sebepoznání. Lidé odchází plní energie, s úsměvem na tváři.
Momentálně již máme ideální prostory, kde se jednou měsíčně setkáváme. Není nic lepšího pro bubnování ve tmě, než divadlo ABC. Kde jinde najdete větší tmu, než při zhasnutí v divadlech či kinech?

Pakliže se k nám chcete přidat, navštivte článek, kde je vždy vypsán aktuální termín bubnování.


Bubnování ve tmě: Divadlo ABC!

Jako jediní v Česku zažíváme naprosto úžasné kolektivní vědomí skupiny!
Bubnováním ve tmě získáte sami sebe!
Získává si však i vás, protože již opakujeme počtvrté!
Stáváte se zde součástí hudby. Jste v ní a ona je kolem vás. Je jedno zda buben držíte v ruce poprvé, nebo jste profesionál. Hudba ožívá a zabírá veškerý prostor, sjednocuje vědomí bubeníků.

Máte možnost prožít kolektivní vědomí skupiny a své vědomí jako nedílnou součást celku!
Bubnování ve tmě je naprosto odlišné od běžného bubnování se zavřenýma očima.

Stačí pouze zavřít oči?
Můžete se tím příjemně uzavřít před okolním světem a hudbu prožívat svým duchem, zkoumat sebe a to, jak na vás hudba působí.
Je to velmi příjemná zkušenost, ale můžete ji dát nový rozměr - pojďme do toho!

Každé bubnování ve tmě je unikátní a jedinečné
Vždy se sejdou jiní lidé, kteří vytvoří jiný rytmus a tím ožije hudba jiným vědomím. Vždy poznáte něco nového a něco nového se naučíte - prožijete a získáte!
Na bubnování ve tmě získáváte sebevědomí! Intenzivně probouzíte svůj život!

Bubny se stále častěji stávají součástí veřejných akcí
S námi hrajete na obrovské djembe a mohutné basáky doundouny [dunduny], což jsou bubny přivezené ze západní Afriky, konkrétně z Guiney a Mali.

Milujeme mohutnost rytmu a vibrací, které vytvoří skupina 10 a více bubeníků. Ten pocit zvukové vlny procházející tělem!

Poznejte bubnování ve tmě!
Kde:
Divadlo ABC,
Vodičkova 28, Praha 1

Kdy:
Sobota 10.června 2017
13:00 až 16:00

Pro další podrobnosti, cenu a možnost rezervace přejděte prosím na tuto stránku: Bubnování ve tmě: Divadlo ABC!PR článek
 


Komentáře

1 BE BE | 29. května 2017 v 14:10 | Reagovat

Na začiatok by som zvolila skúsenú šamanku , šamana. Nie je bubnovanie ako bubnovanie....

2 Terka Tichá Terka Tichá | E-mail | Web | 1. června 2017 v 8:48 | Reagovat

Ahoj, bubnuji již osm let a učila jsme se u nejlepších českých a afrických učitelů. Pro zájemce bubnuji v rytmech uvádějících do hlubokých stavů, jenž napomáhají například pro astrální cestování.

3 Jarda Jarda | E-mail | 1. června 2017 v 11:28 | Reagovat

[2]:Ahoj. Můžeš poradit s výrobou nebo koupí bubnu? Jednou mě tón bubnu projel páteří a má duše se rozplynula ve vesmíru.. Nádherný pocit..

4 Terka Tichá Terka Tichá | E-mail | Web | 1. června 2017 v 14:08 | Reagovat

[3]: [3]: Záleží na tom, jaký buben si tě oblíbil - zda africké djembe, nebo šamanský.
Já se specializuji na djembe, dovážená ze západní Afriky (hlavně Guinea a Mali). Co se týká koupě, tak vyhledej (záleží odkud jsi, tak nemůžu poradit konkrétně) přímo lektory, kteří takové bubny využívají, většinou je zároveň i prodáváme. Nechoď rozhodně do hudebnin v obchodech - tam seženeš djmebe dělané na soustruhu v továrně, s umělou kůží a "bez duše" a ještě o 1000Kč dražší, než seženeš u bubeníka, kde je djembe ručně dělané (od pokácení stromu, vykování obruče, natažení pravé kůže).
Snad jsem trochu pomohla. :)

5 Jarda Jarda | E-mail | 2. června 2017 v 12:31 | Reagovat

[4]: Dík. Mě lákají spíše ty šamanské. Kdyby někdo věděl o dutém stromě či kmenu, ať se ozve, já ho beru. -) :-)
Mám sic kousek lesa, ale bohužel žádný dutý strom.. A dlabat zdravý kmen, na to se můžu vybodnout..
Aluenko-žádný sexuální podtext, dobrý ne? -) ;-)  :-)

6 BE BE | 13. června 2017 v 12:06 | Reagovat

[4]: Raz sme mali projekt výroby bubnov, afrických. Ano, je nutné ísť "s bubnom" od píky, ako píšeš. Alebo skutočne zveriť jeho výrobu človeku s dušou .

7 Terka Tichá Terka Tichá | E-mail | Web | 14. června 2017 v 8:50 | Reagovat

[6]:To musel být nádherný zážitek!!! :-) Z jakého dřeva jste je vyráběli? :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama