V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 17.11.

Morčátko Mája odešlo do nebe (vlog)

11. července 2017 v 11:08 | Alue K. Loskotová |  Filmy od Alue
Vždycky když odejde zvířátko, tak je to pro mě dost těžké. A o těžkých věcech se mi mnohem lépe píše, než mluví. Ale moje Mája je jedna z hlavních účinkujících v mé úspěšné morčičí sérii, kterou vydávám na youtube. Teď už mám přes 8 tisíc odběratelů a kdybych o Máji napsala článek sem na web, k divákům na YT se to povětšinou nedostane a nevěděli by, co se stalo. Kde je Mája, proč sháním nové morčátko... a ptali by se. Takže jsem se překonala a popovídala o tom na kameru. Původní záznam měl hodinu, takže jsem stříhala opravdu hodně, abych se vlezla do rozumějších 25 minut. Jsou tam řečeny podrobnosti ohledně Májina odchodu a moje další plány.
Video má spirituální přesah a na konci se můžete podívat na Májin vzkaz pro mne v kávové sedlině, ukazuji ho na kameru.
Video jsem dala na YT už 10.7. v pondělí a do půlhodinky jsem dostala obrovskou hromadu podpory od publika. Jsou tam stovky povzbuzujících a láskyplných komentářů. Dokonce mi přišla řada naprosto úžasných nabídek na krásná morčátka, že jsem měla z čeho vybírat a nejradši bych si vzala všechny, ale to bych jich měla nakonec snad 30. Obrovská spousta soucitu, podpory a pomoci mě neuvěřitelně překvapila, potěšila, povzbudila a uklidnila. A rozhodně to zahání můj smutek ze ztráty. Netušila jsem, že mám na youtube až takhle milující a podporující publikum... Díky divákům na YT jsem skoro hned našla svoje nové morčátko, pojedu si pro něj do Slavkova a šíleně moc se na něho těším.


Morčátko Mája odešlo do nebe (vlog)
https://www.youtube.com/watch?v=fJphuSthuuY&t=114s

 


Komentáře

1 Shairin Shairin | 11. července 2017 v 12:26 | Reagovat

To je opravdu milá zpráva, že se Ti podařilo najít nového Morčíka takhle rychle. Moc se těším, až nám ho představíš! Přeji Ti hodně štěstí :-)

2 Verča H. Verča H. | 11. července 2017 v 13:23 | Reagovat

Aluško, je mi to líto :-( ale věřím, že budou zase pěkné dny.. Mája je/byla nádherné stvoření, a poslala Ti krásný vzkaz ❤ ...a přeji Tobě i morčinkám, ať brzo najdete novou parťačku do gangu :)

3 Chulinkaa Chulinkaa | 11. července 2017 v 13:58 | Reagovat

To je mi líto. Sama jsem přišla o pejska, který mě doprovázel ve špatném období v životě. Ale nezoufej, nikdy nevíš, kdy se k Tobě vrátí. A v to já taky doufám :)

4 Hetmé Hetmé | E-mail | Web | 11. července 2017 v 15:36 | Reagovat

Nedávno jsem přišla o psa, takže vím, jak se cítíš, teď mám nového a hned je mi lépe. Těším se, až představíš nové morče :)

5 misa misa | E-mail | 11. července 2017 v 19:01 | Reagovat

Aluško, všechny příznaky, které jsi uvedla (malátnost, nechutenství, třes, padání z nožiček) vypadají také jako otrava. Ale otrávený asi zase nemá teplotu. Škoda, že neproběhly ty testy.
Aluško, já jsem tak rozčílená, ta klinika si zaslouží zveřejnit název a nakopat do zadnice. Takto to tam přeci nemůžou vést. Já bych na ně podala žalobu za zabití. Buď ať opraví údaje na internetu, nebo mají mít doktora nonstop. Žádné okolky a veřejně pranýřovat. Jedině tak se tam něco změní. To, že jsi věděla, že morče už nebude, na tom nic nemění.

6 Alue Alue | 11. července 2017 v 19:31 | Reagovat

[5]:  Nesnáším doktory :( po tomhle asi začnu pomalu nesnášet i veterináře, myslela jsem si fakt že jsou o něco lepší... no jo, ale nadávat na veterinu když jsem nejznámější morčičí autor v česku... nevim nevim. příště jestli tam s něčím dojdu (třeba s kastrováním nebo tak), aby mě za to neposlali do prciny. Ale budu se snažit za každou cenu jít někam jinam, ale když je svátek, je to v loji.

7 Ježovka Ježovka | 11. července 2017 v 19:41 | Reagovat

Tak to mě moc mrzí :-( Sama morčátka nemám, ale pár dílů jsem viděla a Májinka byla úžasná. Ať odpočívá v pokoji. ❤ Už ji nic nebolí. Mně před dvěma měsíci zemřel milovaný kocourek, ještě mladý, byla to rána a do teď jsem se moc nevzpamatovala. Žije se bez něj těžko. Ale stejně jako u Máji, asi to bylo prostě jeho rozhodnutí. Protože byl jinak zdravý. Přišla jsem domů a zjistila, že už nežije. :-( Co budu vyprávět, málem mi přeskočilo, vychovala jsem si ho od flašky a brala pomalu jak vlastní dítě. Ale věřím, Že Máji se k tobě moc ráda vrátí, jelikož nevím, kde by se měla lépe. Třeba se tam spolu ti dva nahoře někde potkají. ❤  Hlavně, ať ti je líp.

8 Atheira Atheira | Web | 11. července 2017 v 20:33 | Reagovat

Něco podobného jsem kdysi zažila taky se svým morčetem. Bylo mi asi 13, měla jsem jich o něco víc -  3 kluky a 6 holek. Tehdy se mi asi měsíc před tím, než se to stalo, zdálo, že mi ten jeden kluk umřel. Ve snu jsem za ním jen přišla a našla ho, jak tam leží mrtvý. Za měsíc jsem ho našla přesně tak stejně, v tom samém místě... Akorát tady to bylo bez zjevné příčiny. Tehdy mě to hrozně dostalo, celý den jsem probrečela, částečně z toho důvodu, že mi to morče umřelo, částečně i proto, že jsem to prostě věděla, ale nijak zvlášť si to nepřipouštěla. Pochybuju ale, že by bylo vůbec možné proti tomu něco udělat.

Veterináře doporučuju si najít preventivně už teď. Mít jistotu, že tu je a že je ochotný se tvým morčatům věnovat. Já mám veterináře, který má bezpříplatkovou pohotovost i výjezd. Známému jel před lety za jezevčíkem ve dvě ráno, protože měl záchvat. Mně loni vzal s potkanem před desátou večer, když jsem mu volala. S potkanem to taky bylo hrozný. Už když jsem si ho přivezla, nějak jsem věděla, že tu bude dva roky a šmitec. Navíc, pokud jsem dobře spočítala, kdy se měl narodit, umřel skutečně ve dvou letech přesně. Z jara mu šlo do háje zdraví, zatímco jsme s vetem řešili zánět močáku a snažili se proti němu bojovat, objevil se nádor v břiše, který se schovával až do té doby, dokud nebyl tak velký, že sice nebyl poznat na pohmat, ale objevil se na sonu, když se kontrolovaly močové kameny. Ale bojovali jsme až do konce a díky našemu veterináři právě většinu času co nejvíc bezbolestně to šlo. Měla jsem s ním dovolenou, aby mi neumřel sám, protože jsem si ho z neznalosti pořídila jen jako jednoho, s dalšími potkany se pak už nesnesl, i když jsem jich poté měla vícero a nyní ještě jednoho starého stále mám. Celou dobu byl se mnou (nechovala jsem ho v kleci, ale normálně na volno, v noci chodil spát do postele), tak jsem s ním musela být do poslední chvíle. Umřel mi v dece na křesle, které si později ihned s příchodem zabavila moje fena. 12.května jsem po příjezdu z veteriny věděla, že jsme na konečné, byť vet stále mluvil dost optimisticky a chvíli snad opravdu věřil, že se z toho dostane. Řekla jsem mu, že může jít, že nemá smysl, aby se tu dál trápil a jaká je smůla, že si musel vybrat být zrovna potkan, protože kvůli tomu tu mohl být jen tak krátce, ale že kdyby jím nebyl, nikdy bychom se vlastně nepoznali.  
13. května loňského roku umřel, zastavily se mi hodiny na zdi i budík u postele a rozchodily se až na další den dopoledne. Obojí nejspíš zároveň. 14.května se narodila moje fena, ale to jsem o ní ještě nevěděla. Narazila jsem na ní až 9.července, kdy jsem seděla u notebooku a na hlavu se mi odporoučela police i s veškerým obsahem a už jsem myslela, že mi udělala díru do notebooku. Ačkoli jsem nehledala štěně (i když jsem často mluvila o tom, že si ho pořídím, až nebudu mít potkana, ale po jeho odchodu na to nebyla dlouho vůbec chuť), bylo to mé celoživotní přání... Vyběhl na mě inzerát z bazoše od záchranné stanice, odkud koukala tři ušatá štěňata. Jak říkám, nebyla na to zrovna nějak chuť a nebrala jsem na to zřetel. Navíc jsem se chystala ven, bordel jsem uklidila a všechno pozavírala, dala noťas do úsporného režimu a vypadla.
Když jsem se vrátila, svítil na mě znovu ten inzerát. Myslela jsem si, že jsem pitomá a už mám sklerozu, tak jsem ještě jednou bez zájmu  vše pozavírala a musela se s ním divnou náhodou potkat ještě jednou... No, co říct 14. července jsem si přivezla domů fenku z inzerátu, která mě zaujala nejvíc a najednou jsem si nějak nedovedla představit, že bych si ji neměla vzít...

9 Atheira Atheira | Web | 11. července 2017 v 21:00 | Reagovat

Jinak, ještě k Máje - první, co mě napadlo, je selhání ledvin, odpovídalo by to tomu, hlavně to probíhá poměrně rychle a, ačkoli to nijak nemění nic na situaci - jestli fakt byly na vině ledviny, nikdo by ji nepomohl, maximálně by ji prodloužili život o týden, možná. Ale už by to stejně moc život nebyl.

Příčin může být víc, mimo jiné i otrava, jak tu někdo říkal. Ale třeba, mám dojem, i zánět močového ústrojí nebo prochlazení, které morče sice přechodilo, ale jenom tak nějak "na oko"... Nevzpomínáš si, že by se zdála nachlazená nebo tak něco? Otravě se mi moc nechce věřit.

10 Alue Alue | 11. července 2017 v 21:21 | Reagovat

[9]:  Máji moc na záněty nebyla, na to je expert Zlatuš a Vanilka. Zato jí předtím slzely očička, ale to se spravilo během dne koloidním stříprem. Jinak na plicích nic, srdíčko zdravé a až do konce normálně čurala.

11 lucie lucie | 11. července 2017 v 21:56 | Reagovat

ahoj alue
upřímnou soustrast :-(
je mi to strašně líto
umím se vžít do tvé role a jsi opravdu silná když ses nezhroutila
brečela jsem i za tebe
přeji ti hodně štěstí aby sis vybrala dobré morčátko
lucikna :-(  :-(

12 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 11. července 2017 v 21:58 | Reagovat

Mě odchod Máji taky rozesmutnil. Přeju ti upřímnou soustrast. Snad se na tom druhém břehu má opravdu dobře. Ten vzkaz od ní byl moc hezký.

13 Vladimír Kocour Vladimír Kocour | E-mail | Web | 11. července 2017 v 22:07 | Reagovat

Je vidět, že se u Vás morčata mají opravdu dobře, že se o ně výtečně staráte.

Bohužel, všichni se rodí, žijí a umírají, s tím nikdo nic nenadělá.

Jestliže Máje byly pouhé dva roky a měla příznaky, které popisujete, mohlo být příčinou smrti vleklé srdeční selhání v kombinaci s horkem. V posledních dnech bylo teplo. Dlouhosrsté morče se špatně chladí. Mája mohla mít celý život nerozpoznanou lehkou srdeční vadu; zpočátku kompenzovanou, ale ve vyšším věku a v kombinaci a přehřátím mohlo srdíčko selhat. Nebylo by to nic neobvyklého.

Samozřejmě, je to vždycky smutné, když umře domácí zvíře.

Přeji Vám, ať to nové morče, které seženete, bude aspoň tak milé jako byla Mája.

Vladimír Kocour

14 Met Met | 11. července 2017 v 23:24 | Reagovat

Ahoj Aluško, doufám, že je už Máji jen dobře. Moc mě to mrzí.
Jenom pro příště, přestože doufám, že žádné nebude - o jakou kliniku šlo, byla vážně tak dobrá? Pokaždé jsme na veterině platili mnohonásobně víc peněz, ale pokaždé tam taky byl doktor. Měli vás poslat někam, kde doktor je, ale na druhou stranu jej nelze vinit, je možné, že celý rok pracoval a teď jel na dovolenou pryč poprvé - chyba je, že byl na celou kliniku sám.

15 Ivour Ivour | 12. července 2017 v 8:17 | Reagovat

To je mi moc líto, když umře zvířecí přítel je to těžké. Co se týče veterináře, tak prostě hledat dál. Já třeba natrefila na skvělou veterinářku hned napoprvé (snad to nezakřiknu). Vždycky říkám, že je jako dětská doktorka pro zvířátka. Nosí plášť s malovanými zvířátky, moje kocourky si pamatuje jménem, i když tam moc často nejsme a je na ně strašně hodná a soucitná.

16 Alue Alue | 12. července 2017 v 8:33 | Reagovat

[14]:  

Brno  

Veterinární univerzita Brno

Klinika chorob ptáků, plazů a drobných savců při VFÚ Brno

MVDr. Karel Hauptman Ph.D. *(doporučuji)
MVDr. Vladimír Jekl Ph.D. (doporučuji)

Palackého 1-3,
612 42 Brno, okr. Brno-město

tel.: +420 541562368

pohotovost: +420 731878484

http://www.morcataureny.stranky1.cz/nova-stranka-261345/

17 lucie zástěrová lucie zástěrová | E-mail | 12. července 2017 v 8:38 | Reagovat

ahoj alue, chtěla bych ti nabídnout moje morčátko, není to kvuli tomu že ju nechci ale mám 4 morčátka a terárium, a tak mi příjde že se tam mačkají, každopádně morčátko je černé dlouhosrsté a jmenuje se fidorka. je zdravá má 969 kg a narodila se 12. 10. 2016(není to uplne přesné) je to domácí chov takže ju máme od mala. kdyby si mněla zájem tak napiš a nějak se domluvíme (mohla bych ti poslat foto.....) :-)

18 Alue Alue | 12. července 2017 v 10:05 | Reagovat

[17]:  Děkuju za nabídku :) zrovna dneska jsem složila zálohu na nové morčátko :)

19 lucie zástěrová lucie zástěrová | 12. července 2017 v 10:43 | Reagovat

aha tak hodně stěstí :-)

20 Terri Terri | E-mail | 12. července 2017 v 16:27 | Reagovat

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, co máš vše doma v lékárničce pro pomoc? Ráda bych se také nějak vybavila. Mám jenom něco na breberky v srsti a pak betadine na oděrky.

Jinak podobnou zkušenost máme i s pohotovostí v Praze - to šlo o psa během Vánoc, takže tam také mnoho osob nebylo. Po této zkušenosti zvíře nikde přes noc nenechám. :(

21 ketty ketty | 14. července 2017 v 8:11 | Reagovat

Ahoj Alue, to je mi líto s Májinkou. Mě v podobný čas také odešlo 4,5 leté morčátko a zbyla mi jen její mladší kamarádka, kterou jsem pořídila na základě Morčoseriálu. Na nové jsem ani moc náladu neměla, ale kvůli ní jsem musela další potvůrku vybrat a ona teď dělá tolik radosti. I ta druhá s ní tak ožila, že obě pořád lítají po obydlí a mě taky zahání starosti, možná to bude tím, že jsem vybrala zlatavé čiloučké a odvážné zvířátko :). Tak ať ti to nové taky přinese nejméně tolik potěšení co mě.

22 Jarda Jarda | 14. července 2017 v 13:28 | Reagovat

Kdyby měl někdo zájem o morčata, tak mám velký výběr. Na inz. v bazošu se nikdo neozívá. Fota na FB :
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1880653138850849&id=100007185421081&refid=17&__tn__=C

23 Jarda Jarda | 15. července 2017 v 7:15 | Reagovat

[18]: opožděně, ale přece - vše nej k svátku. A neber mě moc vážně, většinou si dělám legraci. :-)  ;-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama