V e-shopu Alue.cz jsou nové křišťály z Madagaskaru. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 16.12.

Školy vychovávají tovární dělníky. Žijeme v absurdním systému, říká Tomáš Hajzler

3. srpna 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Oblíbená Videa
Proč stále pracujeme 8 hodin denně? Co je špatného na dnešním způsobu učení se ve škole? Co je to štěstí a jak ho v životě dosáhnout? Tomáš Hajzler se dlouhodobě zajímá o svobodu - ve škole, v práci, ve skolečnosti.

Na youtube funguje kanál, který se jmenuje StandaShow. Bývají tam povídání na různá témata. Většinou populárního rázu, srandičky, aktuální kauzy, politika která mě vůbec nebere, ale občas se tam mihne perla v podobě něčeho opravdu přínosného. A dost k zamyšlení. Velká perla vyšla právě nedávno a je to rozhovor s Tomášem Hajzlerem, který skvěle povídá o smyslu školství, jak funguje systém, aby z nás dělal poslušné občany, dobře zařaditelné do systému.Škola produkuje lidi s normovaným myšlením, kteří jsou po mnoha letech odseděných ve vězení zvaném ,,povinná školní docházka", naprosto zvyklí na to, že dělají něco, co nesnáší, k čemu nemají vztah a co jim nepřináší žádné hlubší naplnění, ani nedává vyšší smysl. Takoví lidé poté ochotně přijmou víru, že žít takto po zbytek svého života je normální, že žít život který nesnášíme je v pořádku a nebouří se proti věcem, které se jim nelíbí.
V posledních letech však přicházejí změny a vznikají školy s jiným přístupem k vědění i k žákům. Jak tyto alternativní školy fungují a jací lidé z nich vycházejí? Více se dozvíte v následujícím výborném videu:

Školy vychovávají tovární dělníky. Žijeme v absurdním systému, říká Tomáš Hajzler
https://www.youtube.com/watch?v=gUPmM-mBkVg&t=11s
 


Komentáře

1 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 3. srpna 2017 v 13:38 | Reagovat

Což, ona práce v továrně člověka fyzicky zoceluje. Důležité je ale mít sílu mentální nezůstat u toho.

2 áťa áťa | 3. srpna 2017 v 14:21 | Reagovat

Na 1000% souhlasím s Tomášem Hajzlerem!

3 armag armag | 4. srpna 2017 v 16:31 | Reagovat

Právě proto byla škola založena, aby mladého člověka zglajšachtovala.
V podstatě jsou jen dva předněty, které člověk použije v reálném životě. To je čtení-psaní a počítání. To ostatní je navíc, protože to zpravidla ani není pravda,  a když někdo chce, tak se toho stejně sám naučí více.

Škola z nich nedělá tovární dělníky, možná by byl pan Hajzler překvpaen, ale dělat dělníka v továrně není nic jednoduchého. A někdo to dělat musí. Zatím ještě je lidská práce levnější než robot, ale za pár let právě páni Hajzlerové budou nahrazeni roboty. Protože robot bude jako manažer nesrovnatelně výkonnější než člověk.

4 Štefan Štefan | 7. srpna 2017 v 11:31 | Reagovat

Súhlasím, hoci som video nepozeral, môžem potvrdiť, že školy produkujú robotníkov, bez samostatného myslenia a najmä fantázie. Navyše dnešná doba /alebo neviem presne čo/ spôsobuje, že ľudia hlúpnu, a sú nesamostatný - nie sú schopní tvorivého myslenia, lepšie povedané veľmi obmedzene. DOkonca aj nadnárodné korporácie na rôznych úrovniach tlačia ľudí do tabuľkových výkonov a šablónových postupov bez priestoru samostatného a kreatívneho prejavu. Pôsobí to na mňa ako kruh, z ktorého niet cesty von - čistý Matrix.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama