V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 14.11.

Dutá Země – Úvod (1.díl) / Doporučuji

3. září 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Dutá země
Vážení čtenáři, otevírám nový seriál věnovaný tématice duté země, který na Aluška.org už dlouho chybí. Následující články jsou sbírka poznatků z původních přednášek tomáše marného, který o duté zemi pojednával už mnoho let nazpátek.
Původní verzi těchto článků přebírám částečně z tadesco, částečně ze starého blogu prvopodstaty, jedná se však o kompletní rekonstrukci celého seriálu, který původně obsahuje mnoho podstatných chyb a hlavně holé obrázky, ke kterým kriticky chybí vysvětlující popisy. Snažila jsem se vše dopsat, dohledat, přeložit a spravit tak, aby byl seriál na úrovni a skutečně se z něj čtenář naučil, jak věci fungují. Nedivte se proto, že moje vymazlená verze na Aluška.org vypadá v mnoha dílech úplně jinak, něco jsem ubrala, hodně přidala, něco změnila, v porovnání s originálem ani nesedí číslování dílů. Celé jsem to překopala po svém.

Je mi jasné že se budete ptát, proto předesílám, že mi je teorie dutozemě hodně blízká. Z toho důvodu, že jsem odmalička pozorně sledovala zemi a říkala si že jde nějak podezřele nahoru. Na jižní Moravě to jde krásně vidět. Máte klasickou místní placku kde jsou jenom pole, občas malý kopeček a vidíte jak placka při dobré viditelnosti jde nahoru a malé kopečky jsou pokaždé o kus nad sebou.
Velice dobře toto jde vidět, když jedete po staré silnici z Hustopeč na Velké Němčice. Jezdívali jsme tudy k mé babičce. Jednou bylo moc krásné počasí. A já zase sledovala zemi z okna naší staré škodovky, jak jde nahoru. Zeptala jsem se otce, proč jde země do dálky nahoru, protože už v té době mi říkali, že žijeme na povrchu kulaté země, takže mi to nedávalo smysl. Otec mi odpověděl, že se mi to zdá, že je to nějaký optický klam a když jsem se zeptala jak by takový optický klam mohl fungovat, nedokázal mi to nijak vysvětlit, jak by také mohl... Od té doby už jsem dospělákům o zemi, která ,,zatáčí směrem nahoru", nevykládala. Ve škole jsem poslušně napsala testy podle učebnic tak jak chtěli a myslela jsem si něco o zadní části těla s tím, že odpovědi snad najdu někdy později.Jižní Morava - Pálava. Foceno ze vzduchu.
Když se celé své dětství díváte na tohle, není podle mě možné, aby to člověku nezačalo vrtat v hlavě. Než mi to vysvětlili ve škole, brala jsem ,,zemi co jde směrem nahoru" jako jasnou věc.

Když jsem poté o mnoho let později mohla slyšet přednášky tm o duté zemi, vzpomněla jsem si na tato svá pozorování. Bylo mi myslím asi 15 let. Ale celé mi to přišlo tak přirozené a samozřejmé, konečně to dávalo smysl.
Nejenom že jsem od školčátka intuitivně koukala do sluníčka, ale uvědomovala jsem si, že to s tou zemí nějak nesedí. Až po těchto přednáškách mi začalo dávat smysl moje pozorování. Nejsem fyzik, na gymplu jsem měla dvojku jenom protože jsme vyfasovali moc hodnou učitelku, jinak tomu nerozumím a tím pádem s vámi nebudu moct diskutovat o konkrétních vzorečcích a výpočtech, ale mám svoje dvě oči, které vidí dobře a které vlastně ani konkrétním vzorečkům rozumět nemusejí, aby mi to celé zapadlo do sebe jako puzzle. Vy se však konkrétní vzorečky a odborná data v tomto seriálu dozvíte a budu ráda, pokud jste znalí v oboru, když si je ověříte sami. Důvěřuj, ale prověřuj. Nikdo vám nikdy nedá důkazy, každý z nás si pravdu musí objevit sám a svým vlastním způsobem. Máme řadu známých kteří původně na dutozemi nevěřili, ale když si vyzkoušeli určité pokusy, zjistili, že je pravdivá. Máte samozřejmě plné právo věřit čemukoliv chcete a těším se na vaše postřehy a názory v diskuzích. Ráda bych poté téma dál doplnila o pokračující články navíc.

____ _____ ____

DUTÁ ZEMĚ - seriál
autor tomáš marný


Je jedno, co Vás učili v geologii o zemi jako takové a o její vnitřní struktuře. Nikdo z nich nebyl dole podívat se, co je uvnitř. Během 17. století se vědci vážně zabývali problémem skutečného určení tvaru země a pochopení globálních změn v magnetickém polárním úhlu. A jak už to bývá, všemožné spekulace vznikly daleko dřív, než kdokoli pochopil podstatu věci. Myšlenka duté země je stará jako samo lidstvo a zasvěcení se předává z pokolení na pokolení. Vidoucí si jej mohli přečíst ve starobylé architektuře a pro zbytek lidstva je tu systém školství, který je katem přirozené lidské intuici. A tak v tom pokračujeme dál a svým dětem se nevědomky mstíme za to, co bylo způsobeno nám. Všechny objevitele buď umlčíme, nebo degradujeme či zesměšníme, aby nemohli otřást základy naší vědy. Paradoxem je to, že když dáte dítěti prázdný papír s namalovaným kruhem, řeknete mu tohle je naše planeta, kde bydlíme? Namaluje Vám pravdu. Pravdu, za kterou mě za chvíli odsoudíte, nikoli umlčíte.

Řekli nám, že zemské jádro je žhavé cca. 5000 - 5800ºC. Přemýšleli jste někdy nad tím, že stojíme na bombě, studený povrch, který je notabene ze dvou třetin zaplaven vodstvem a v hloubce 6370 km se rozpíná žhavé magma?

Řekli nám, že se země otáčí okolo slunce - 360º za 365,25 dní (siderický "hvězdný"rok) a okolo své osy - 360º za 23h 56s a 4,1s (siderický den). Tato data jsme vzali v potaz, ale napadlo Vás, že když je úhlová rychlost rotace 15º za hodinu, tak obvodová rychlost na rovníku je 1674km/h, čímž o 474 km/h překonává rychlost zvuku???

Co by ale mělo být minimálně líto každému z nás je fakt, že při tom všem otáčení navíc !!!!! levotočivého !!!!! které v celém konstruktivním vesmíru NEEXISTUJE (vše se točí doprava), proč máme při čtyřech ročních obdobích jen jeden kousek noční oblohy ?????


Pokud na předchozí otázky máte odpovědi, nečtěte dál a šetřete si svůj drahocený čas, pro účely Vám předurčené.

Vy, kteří se nespokojíte s Velkým vozem, Cassiopeou, Váhami a tím vším co večer vidíte nad hlavou na jaře, v létě, na podzim a v zimě, pro Vás mám vysvětlení. Sedněte si na zadek, chyťte se něčeho pevného a dejte si panáka. Žijeme na vnitřní straně duté země !!!!!

Skutečnost je taková:

- vnitřní průměr země - cca 12754 km
- venkovní průměr země - 15330km
- tloušťka skořepiny - 800 mil - 1288 km
- slunce (rezonátor) Ø 350 km - rotuje kolem černé hvězdy
- měsíc (satelite) Ø 450 km - rotuje okolo černé hvězdy
- black star (černá hvězda) Ø 1000 km - je statická

Na povrchu planety je poměr pevniny vůči souši vyvážen, tudíž třetina vodstva (sladkovodního) ku dvěma třetinám pevniny. Sopečná činnost uvnitř skořepiny o tloušťce 800 mil - 1288 km je samoozdravným procesem země coby živého organismu. Otvory na pólech mají Øcca 1400km.


Uspořádání planet uvnitř duté země. Dráha slunce uvnitř duté země.

Černá hvězda je vnitřním modelem skutečné hvězdné oblohy. Je ve středu duté země. Má porézní povrch v podobě výběžků a kráterů, které z vnitřního povrchu země působí dojmem menších a větších světélkujících hvězd. Uvnitř rotuje jádro, čímž černá hvězda vytváří:

- Magnetické pole země
- Schumannovu frekvenci
- Spin - náboj - nabíjí jednotlivé atomy - působí přitažlivost (gravitaci)
- Je energetický zdroj, jak uvnitř tak na povrchu země.

Drobné úlomky z černé hvězdy, pokud neshoří v atmosféře, dopadají na zemi jako meteority. Náboj černé hvězdy (přitažlivost zemská) lze vyrušit, či utlumit buď elektromagneticky, nebo uzpůsobením tvaru - lamelové, plástvové segmenty, či pohybem po hyperbolické spirále (ptáci, kytovci, plazi atp.)

Slunce je rezonátor energie stvoření. Je živeno konstruktivní energií planety, kterou přetransformovává do žlutého světla, které jediné používá pravotočivou vlnovou frekvenci. Je to konstruktivní světlo tvořivé síly a šíří se po parabole. Stejně jako země je též duté.

Měsíc je největším útvarem mezi zemí a černou hvězdou. Je zajímavé, že když církev konečně přijala za své, že se planety otáčejí okolo slunce a okolo svých os, jediný měsíc, který se "prý" točí okolo země, dostal vyjímku, aby se nemusel točit ještě okolo své osy. Stejně jako slunce a země je též dutý.

Ostatní planety jsou malé organismy rotující po svých drahách, bez možnosti vybočení a jsou všechny duté. Nutno ještě dodat, že vesmír uvnitř naší země je koloidní, neexistuje tedy možnost jakékoli srážky vesmírných těles, jak nás krmí média.

Planeta země má tedy charakter buňky, je to živý organismus a vše, co tu bylo doposud řečeno, by se dalo shrnout do tří bodů:

1. Země není plná koule, ale dutá koule s námi známým vnitřním průměrem 12 754 km, na jejíž vnitřní straně žijeme.

2. Světelný paprsek se nešíří po přímce, ale je zakřivený podobně, jako siločáry elektromagnetického pole. (viz. obrázek níže)

3.Rychlost světla tudíž není konstantní 300.000km/s, ale liší se v závislosti na zakřivení prostoru.

Parabola - energie v podobě světla či magnetismu, šířící se do tvaru oblouku. Když jsme se učili na základce o mangetech, tady nám pravdu řekli. Ale ne celou....


Proč se jeví pohled na zemi lidskému zraku jako konvexní?
Na obrázku vidíte modelovou situaci, kdy vlevo slunce osvětluje kouli a vpravo osvětluje dutinu. Na fotografii by to vypadalo stejně, jak vlevo, tak vpravo. Proč? to dole vidíte sami.


Na levém obrázku je polokoule, kterou drží pán napravo v levé ruce. Toto je nejjednodušší důkaz optické iluze v níž žijeme a proto když vidíme fotografie ze satelitu, nejde nikdy s jistotou říct jestli jde o konvexní, či konkávní snímek. Přesto se jedna z těchto verzí vyučuje a ta druhá se umlčuje.
Vaše oči vidí na velkou vzdálenost přesně naopak. Vypuklé vidí jako vyduté a vyduté vidí jako vypuklé.

konvexní - vypouklý
konkávní - vyhloubený, dutý


Zní to všechno jako pěkný blábol že ano? Vůbec se Vám nedivím, že mi nevěříte a ani nechci, abyste mi věřili, měli byste to totiž moc jednoduché a nakonec byste přišli třeba na to, že v jednoduchosti je ukryta krása vesmíru. Pokud si ale vše začnete ověřovat a začne Vám docházet, co by znamenalo, kdyby to pravda byla, pak Vás tady vítám a právě pro Vás mám pokračování.

(pokračování příště)
 


Komentáře

1 lenka lenka | 3. září 2017 v 8:47 | Reagovat

Aluško, nemělo by tam být úhlová rychlost rotace 15 stupňů za hodinu a ne za minutu?

2 Alue Alue | 3. září 2017 v 10:28 | Reagovat

[1]:  Ahoj, díky za připomínku, pro jistotu jsem to i ověřila u tm. A zděsil se který vůl to tam takhle napsal... Já opravila v seriálu mnoho chyb, ale tohle mi taky uteklo :-D Takže ano, je to za hodinu, ne za minutu. Problém u tohoto seriálu je že to někdo ručne přepsal z přednášky, pak to vyšlo na netu, tm u toho osobně neasistoval, tak tam zůstaly chyby a až já jsem byla hyperaktivní a snažila se to zrekonstruovat aby to bylo opravdu správně a bez chyb. U těch technických věcí a vzorečků jsem ale skoro nepoužitelná :-?

3 lenka lenka | 3. září 2017 v 11:54 | Reagovat

Nemáš zač, Aluško. Chápu, že když je člověk nadaný umělecky, tak ta technická stránka trochu může drhnout. Mám doma podobně nadaného človíčka, jako jsi ty a taky to má podobně... Mohla bych poprosit o protislužbu? Syn právě dopsal svoji první knížku, jak postupovat dál, aby ji mohl nechat vydat? Díky za to, co děláš hlavně pro mladé hledající lidi, už jsem pár nešťastníků poslala na tvé stránky. Jsi šikulka. Lenka :-)

4 zdeněk zdeněk | E-mail | 3. září 2017 v 11:56 | Reagovat

Ty mraky na povrchu jsou tam předpokládám schválně tak? :-D
Jsem si všiml..... nějaké andělské bytosti?
https://imgur.com/FlWDV2e

5 Gabby Gabby | E-mail | 3. září 2017 v 11:58 | Reagovat

Skvělý článek. Alue, proč jsou teda v létě furt takový vedra? Pamatuji si, že to tak dřív nebývalo a i zima je jakási divná.. A co jsou teda v duté Zemi hvězdy?? Vždy mě astronomie fascinovala.

6 Alue Alue | 3. září 2017 v 14:33 | Reagovat

[3]:  Jestli má peníze na samonáklad, tak poskytnu kontakt na vydavatele, ale nepracuje zadarmo. Další podrobnosti už by řešil s ním. Případně napiš do mailu.

[4]:  Podle mě je to kravina, neshoduje se to totiž s mapami Agarthy ale tm nic nenamítal... stejně ty dva obrázky prověřím a případně je ze seriálu smažu aby to nikoho nemátlo.

[5]:  Proč je v léte horko a proč je v zimě zima... no... na to nevím co říct.
Ale o černé hvězdě a hvězdách bude v dalších dílech.

7 lenka lenka | 3. září 2017 v 15:14 | Reagovat

[6]:Díky Aluško, napsala jsem ti email.

8 armag armag | 3. září 2017 v 17:18 | Reagovat

[5]: Vedro je tak velké, protože Slunce začalo zářit trošku v jiném rozsahu. Pozná se to podle toho, že Slunce už není tak oranžové jako bývalo před 30-35 lety, ale dnes už mívá bílo-žlutou.

9 X.long X.long | 3. září 2017 v 17:49 | Reagovat

Zajimalo by mne jak vznikaji fotografie z vesmiru, na kterych je Zeme kulata jako mic. A take kdyz se divas na ocean tak tam je patrny konvexni obzor.

10 Flat Earth Flat Earth | 3. září 2017 v 18:13 | Reagovat

Bohužel, toto co je vidět na fotce je pouze iluze způsobená perspektivou, žádné zakřivení na ní nevidím. Země je totiž plochá a elity a hlavně NASA nám toto tají, ale na internetu už se objevují první odvážlivci, kteří tuto lež prohlédli. Na póly je zakázaný přístup, hlavně na Antarktidu, ale není tam díra, ve skutečnosti je Antarktida kolem obvodu celé ploché Země, a co je za ní my nevíme, světovládci to úzkostlivě tají, možná nějaká jiná rasa, považovaná dříve za mimozemšťany? I na Googlu se dá najít spousta map ploché Země od různých truth seekerů, schválně se na ně podívejte, a pak srovnejte s logem OSN - připadá vám to jako náhoda?

Existuje spoustu jiných důkazů, třeba podivné dráhy letadel, které by na žádné kulaté Zemi nedávaly smysl - https://www.youtube.com/watch?v=WtYWkTEDgjM a mnoho jiného. Doporučuji hledat, pravdě zdar, elity nás nezastaví.

11 Sin Le Noble Sin Le Noble | 3. září 2017 v 20:50 | Reagovat

Zajímavý článek. Přijmout takovouhle změnu není jen tak, to chce rozebrat. Napadlo mě, jak nejdřív z placky udělali kouli a lidi ok: my jsme na povrchu koule, to jsme blbí, že jsme to neviděli, teď zase nevidíme, že jsme uvnitř. Tak nebo tak, je to hustý O_O !
Já hlasuju pro placku, v kouli by bylo těsno a furt aby se člověk bál, že mu do postele práskne letadlo. Kouknul jsem na videa, poprosil strejdu Googla a zatím vede 100x placka . Ikdyž koule je taky fajn, už jsem si na ní zvyknul(venku) :-D
http://m.placata-zeme.cz/

12 kalia kalia | 3. září 2017 v 20:56 | Reagovat

Když jsem poprvé četla o duté zemi, tak se mi vybavila vzpomínka, když mi byly asi 4 roky, tak jsem věděla, že žijeme uvnitř duté země. Mám ale jenom jednu takovou vzpomínku, moc jsem o tom totiž jako dítě nepřemýšlela.

Pak v dospělosti jsem začala vidět vnitřním zrakem "za roh" a když jsem se podívala na oblohu, tak jsem viděla nějakou černou hmotu, jako takový závěs, a za tím bylo světlo (něco žlutého/zlatého) a hvězdy byly díry (otvory), kterými toto světlo prosvítalo (to samé jsem si ale myslela o Slunci a to už k teorii duté Země moc nesedí a ani to není logické). Když jsem se podívala na zem, tak jsem viděla tu samou zlatou hmotu ale ta hmota nebyla ve tvaru koule (jako zemské jádro), ale spíše se táhla všude pod zemí, jako je to tady nakreslené (v teorii duté země). Tenkrát jsem si ale myslela, že to je energie zdroje a že tím pádem je zdroj pod zemí i za nebem a že nás obklopuje. Když jsem se podívala na oblohu ve dne, tak jsem viděla modré nebe, za kterým byla černá hmota a za tou černou hmotou byla ta žlutá (asi láva, ale podle mě to byl zdroj). Má v sobě černá hvězda lávu? Pokud ano, tak by to odpovídalo tomu co jsem viděla a pokud ne, tak tam byl doopravdy ukrytý (nehmotný) zdroj. Jednou jsem se do toho světla pod zemí a za nebem ve snu dostala a byl to opravdu zdroj. Je ale divné, jaktože se nám to zdá jako horká láva (proč to není přívětivější k lidskému tělu). Možná ale že to, co jsem viděla (za hmotou) bylo nehmotné a tak to s teorií duté Země nesouvisí.

Každopádně by mě zajímalo - když někdo astrálně cestuje, jde se podívat do vesmíru - jak vidí Zemi? Jako že žijeme uvnitř duté koule a nebo na povrchu? A nebo vidí to, čemu věří? (mě nikdy nenapadlo při astrálním cestování letět do vesmíru)

13 LucTuc LucTuc | 4. září 2017 v 2:51 | Reagovat

Panečku, tak na to se velmi těším, tak nějak přemýšlím, jestli mi vlastně nejsme na stejném principu jako buňka, v buňce putující atomy a částice, pohon, stejně jako v duté zemi ve které žijeme, jenom složitější, ale ve vývoji směru růstu jednoduché. Těším se na pokračování, je to nářez. Myslím si kdyby tohle se vyučovalo, kdyby se to bralo jako za pravdu, kdyby to vědělo více lidí, myslím že by to změnilo naproste celé lidské myšlení. Např. Vesmír pojatý ve škole, je skoro jako prostor pro dobývání lidí, neobydlený, beze hranic, bohatý a čekající na lidi až jej osídlí a zničí. Když je to naopak, dostává se mi pocit, že takhle máme hledat směr v sobě, směr i v sobě jakožto ve uzavřeném kulatém vesmíru o který se musíme starat, tam nemůžeme ničit, tam musíme konstruktivně fungovat, kdyby to tak všechno bylo, nedivím se že nás ženou do nepravdy, do iluze, která se nám jeví jako nekončící prostor, než naopak, zjistit co je skutečně pod zemí. ;-) No jo Alue, je to bezvadný pocit vědět tu pravdu.

14 Kuník Kuník | 4. září 2017 v 8:22 | Reagovat

Ahoj, jsem dalek toho, abych se této teorii smál, ostatně stejně jako jakékoli jiné. Kdyby mě někdo přesvědčil, že země je hranol, budu to brát tak, že je. U této teorie mám ale  naprosto zásadní problémy. Pokud tedy, tak jako v článku: "budeme používat selský rozum, protože neumíme vzorečky" 1. Jak je možné, že na kraji moře/oceánu se loď vždy ztrácí za obzorem. Pokud by země nebyla kulatá ale dutá (tedy vyboulená) loď by se v dálce musela ztrácet úplně jiným způsobem.
2. snímek ze satelitu? představte si fotoaparát, kterým chcete vyfotit kouli zevnitř ? neexistuje žádný způsob, jak na tuhle fotku dostat okraje koule, protože ty vždy přesahují fotografii. Jinými slovy vně koule není možné udělat fotografii celé této koule, tedy například planety země tak, jak jí vídáme 8-)
3. naopak to, že vidím kopec a v dálce je ještě větší? to je snad naprosto normální jev, ve kterém bych nehledal víc než..."kopec"

15 Alue Alue | 4. září 2017 v 9:34 | Reagovat

[12]:  Uvnitř černé hvězdy je rotující energetické jádro. Všechno bude vysvětleno v dalších dílech, a shoduje se to s tvou vizí.

16 Alue Alue | 4. září 2017 v 9:37 | Reagovat

[14]:  Všechny tyto otázky jsou zodpovězeny v dalších dílech seriálu.

Mimochodem jsem prověřila ty dva spodní obrázky o otočené zemi/moři nahoře/dole a skutečně je to bullshit který si tam svévolně někdo doplnil, nešlo o reálnou mapu Agarthy, takže jsem je smazala.

17 tauri tauri | 4. září 2017 v 9:42 | Reagovat

[12]:
Mě to napadlo několikrát se podívat do vesmíru astrálně, ale pokaždý mě v tom někdo dost bránil a buď jsem jakoby narážel na překážky, nebo jsem pak letěl jako před promítacím pásem, kde se prostředí kolem mě opakovalo a přitom jsem kloudně nikam nedoletěl.
Myslím, že mě tam jednou i někdo čapnul..
Takže zatim bez úspěchu :-D

18 Náťa Náťa | E-mail | 4. září 2017 v 11:47 | Reagovat

Děkuji Aluško, že tento seriál od tm upravuješ a i se svými poznatky ho na svých stránkách zveřejňuješ. Už dříve jsem ho četla, několikrát na prvopodstatě, pak i na tadescu, ale jak je to od tebe upravené, je to pro mě mnohem stravitelnější.

Samotné mi tato teorie dává mnohem větší smysl, než to co nám navykládali ve škole, přijde mi to mnohem přirozenější. (Vždyť už nad tím rozpáleným jádrem i nad neměnnou oblohou jsem přemýšlela jako malá - úplně zblázněná do vesmíru - a nedávalo mi to smysl, teď už ano.) Každopádně i tak mi to nedalo a výpočty jsem si sama přepočítala (a vyšly mi stejně), ovšem mnozí by mohli namítat, s čím že se ta rychlost zvuku porovnává, protože ve vesmíru je přece vakuum, a tak se tam může všechno pohybovat jak rychle chce, protože ve vakuu se zvuk nešíří. (Ale i tak mi nikdy moc nesedělo, že by ve vesmíru mezi ostatními planetami bylo úplné nic...)

Cítím to podobně jako LucTuc, když člověk zemi nebere jako samostatnou jednotku kdesi v obrovském vesmíru, ale jako fungující buňku, část něčeho většího, hned mám pocit, že celá existence má nějaký smysl. Jakoby všechno bylo ve vesmíru sobě podobné, naše buňky jsou taky takové malé zemičky :D Krásně to zapadá do mozaiky, co mám v hlavě.

Každopádně ještě jednou moc děkuji Alu, a těším se na další díl. :)

19 zdeněk zdeněk | E-mail | 4. září 2017 v 13:35 | Reagovat

[16]: A ty mapy Agarthy co jsi zveřejnila před pár lety odpovídají skutečnosti ?

20 Hmmm Hmmm | 4. září 2017 v 18:03 | Reagovat

[8]: Armag

Blbosť, Slnko bolo a je biele. A takisto svieti na bielo. To, že pri západe Slnka vnímame Slnko ako oranžové a často sa zobrazuje ako žlté alebo oranžové pravda nie je. Pozri sa trebárs lepšie cez deň na Slnko alebo sa pozri na jeho reálne zábery z vesmíru. Slnko svieti na bielo a termonukleárne reakcie , ktoré na ňom prebiehajú "produkujú" biele svetlo. Ak by svietilo trebárs na oranžovo, či žlto, tak ten svet by tu vyzeral tak trošku inak :)

21 DaveP DaveP | 4. září 2017 v 19:09 | Reagovat

Webem Toma Marneho o Dute Zemi jsem zacal svou uvahu nad tim, ze to muze byt s nasi planetou jinak. Ale dopracoval jsem se k ploche zemi a la Terry Pratchett. Vyse kolega uvedl zajimavy odkaz, zejmena pozorovnai na mori, zakriveni planety, letecke drahy, apod. hovori celkem jasne pro tuto teorii.

22 Dexter Dexter | E-mail | 4. září 2017 v 20:05 | Reagovat

No, k tomu "placka jde nahoru". Taky jsem si toho u nas vsimnul. A ono je to tim, ze bydlim v udoli. Vsechny cesty z udoli vedou do kopce. Proto to vypada, jak popisujes. Osobne je pro me tahle teorie dute zeme silne pritazena za vlasy a radim ji po bok teorii o ploche zemi. Ovsem ta druha teorie o tom, ze zeme je duta a uvnitr zije jina civilizace mi zase tak silena neprijde.
Jenom na zaver - pokud je teorie o dute zemi tak jak je v tomhle clanku prezentovana, jak vysvetlis zakriveni zeme, ktere je videt pri letu v letadle ve velke vysce? To by totiz melo byr obracene...

23 Alue Alue | 4. září 2017 v 20:36 | Reagovat

[22]:  ... to všechno je vysvětleno v dalších dílech.

24 armag armag | 4. září 2017 v 21:15 | Reagovat

[20]: Svítí jinak, září více. Před 30 lety se mi nestalo, že bych se v dubnu při jízdě na kole spálil.
Letos jsem jel na výlet a v dubnu jsem byl spálený od Slunce, což se mi v dětství nikdy stalo.
Když jsem se v dětství spáli, tak jedině přes letní prázdniny někde u vody,ale určitě ne v dubnu...

25 Korektura Korektura | 4. září 2017 v 21:15 | Reagovat

[10]:
Připadá vám to jako náhoda? Jsi zapomněl dodat nemyslím si, aby vynikly tvé udivení. Připadá vám to jako náhoda? Nemyslím si. A hned to chytne na vážnosti.

26 armag armag | 4. září 2017 v 21:32 | Reagovat

[20]: Ještě musím reagovat na slova, že na Slunci probíhá termonukleární reakce.
Na slunci termonukleární reakce neprobíhá.
Vysoká teplota korony Slunce je způsobena elektromagnetickými jevy a ne termonukleárními výbuchy.

27 fluttershine fluttershine | 4. září 2017 v 22:21 | Reagovat

Ta fotka tedy podle mě nedokazuje vůbec nic, ale počkám si na další díly. Uvidíme, třeba mě to přesvědčí, ale prozatím spokojeně žiju na povrchu plné koule. :D

28 Nika Nika | 5. září 2017 v 6:53 | Reagovat

[26]: elektromagnetické javy spôsobujú štiepenie jadra? Ako by inak slnko horelo? Toto sa mi nejako nepozdáva. :-(

29 armag armag | 5. září 2017 v 21:11 | Reagovat

[28]: Doporučuji, aby sis v knihovně půjčila knihu Elektrický vesmír. Tam je vysvětleno, proč je teorie o termojaderném Slunci nesprávná a důvody proč to mnohem více odpovídá elmag jevům.

30 Nika Nika | 7. září 2017 v 6:30 | Reagovat

[29]: Skúsim sa po nej pozrieť. Aj keď naša knižnica je taká dosť úbohá. :-?

31 Jenny Jenny | 7. září 2017 v 10:34 | Reagovat

[27]: aj já :-) téhle teorii duté země moc nevěřim, ale kdo ví jak to doopravdy je...jinak nechápu, pokud žijeme vevnitř, jak by mohli vzniknout třeba tyhle fotky http://foto.lukasx.cz/mlecna-draha-a-fotografovani-kdy/

32 Radek Radek | 11. září 2017 v 21:01 | Reagovat

Píšeš: Drobné úlomky z černé hvězdy většinou shoří v atmosféře... vesmír uvnitř naší země je koloidní, neexistuje tedy možnost jakékoli srážky vesmírných těles... Hmm, co se potom stalo nad Tunguskou 30.6.1908? A pak Čeljabinský meteor 15.2.2013? :-?

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama