V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 17.11.

Otřesné případy týrání drobných zvířat na českém Youtube / video

16. září 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová
Po menší pauze pokračuji dál s morčoseriálem, tentokrát jsem se zaměřila na ožehavé téma a to je způsob jakým se zejména malé děti chovají k drobným zvířátkům. Do kompilace jsem schválně nedávala drasťáky, krváky a krmení hadů živou potravou, aby bylo video koukatelné a člověk si z něj odnesl i něco jiného než šok, vztek a pocit bezmoci. Jediný opravdu fungující způsob jak tomuto předcházet, je vzdělávat veřejnost o správném chovu a varovat děti, které se k případům týrání nejčastěji nachomýtnou. Právě děti mají největší moc tomu zabránit a týraným zvířátkům pomoci, protože rodiče to nejhorší většinou nevidí.

Někteří lidé a hlavně malé děti si z drobných zvířat dělají hračky. Nejen že s nimi zacházejí jako kdyby to byli jenom plyšáci, ale ještě mají tu drzost si své počínání nahrávat na video a sdílet veřejně na Youtube. Týrání zvířat je však trestný čin, který nesmí být přehlížen a ignorován veřejností. Nezáleží na tom, jestli je zvíře malé nebo velké, všechna si zaslouží humánní zacházení. Pokud jste svědky týrání zvířete, trvejte na nápravě. Zde najdete také pokyny a formulář, kde můžete týrání nahlásit: http://www.kozmokra.cz/podezreni-na-tyrani-zvirat-115

Otřesné případy týrání drobných zvířat na českém Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=7UF6_B7OTBY


 


Komentáře

1 grétka grétka | E-mail | 16. září 2017 v 9:00 | Reagovat

To je vyloženě otřesný.Z tou kočkou mě to asi vzalo nejvíc to morčátko se bálo.Pouštění z výšky překážkový dráhy atd...opravdu hnus.Ale bohužel tohle je o rodičích aby vysvětlili dětem jak se mají chovat ke zvířátkům jedině opakováním a vysvětlováním získají děti empatie a cit.

2 Alue Alue | 16. září 2017 v 10:05 | Reagovat

[1]:  To morče bylo i dost chytré, normálně se snaží utíkat, ale tady se nemělo kam schovat a kdyby začalo utíkat po pokoji tak ho ta kočka uloví, protože ji to ještě víc vydráždí, takže tam prostě stálo a nechalo do sebe sekat drápama... Divím se že mu kočka nevydrápla oko, to se může stát velmi snadno. :-(

3 romča romča | E-mail | 16. září 2017 v 11:08 | Reagovat

Ja som to video celé proste nedala...

4 Sin Le Noble Sin Le Noble | 16. září 2017 v 11:18 | Reagovat

Smutný obraz(ducha) této doby. Děti a rodiče žijou v systému, který je deformuje a vytváří různé formy psychopatie, které jsou vidět i na videu. Pochytat a potrestat nevědomé asi moc nevyřeší, ale je dobré na to ukazovat, aby se vybil egregor takového chování. To jak nás ovládá egregor je jednoduše popsáno v odkazu, ale i jinde na netu:
http://mysterijni-skola.cz/egregory-jejich-podstata-a-jak-nas-ovlivnuji/

Ps: Hezky umí pracovat s vědomím, časem, pamětí a kolektivním Já C.G. Jung, ale není to nic pro netrpělivé.

5 Ayeri Ayeri | 16. září 2017 v 11:33 | Reagovat

Je to hrozný. Pamatuju si z dětství na holky asi stejně starý jako já, který tehdy měly morčata, křečky, potkany, činčily. . . A chovaly se k nim podobně jako děti ve videu. Vůbec je nenapadlo, že je na tom něco špatnýho, byly upřímně přesvědčený, že se to zvířeti líbí a že ho to baví, protože je přece zatím nekouslo. Měly zvířata rády a dělaly to jakoby z lásky a připadalo jim to v pořádku stejně jako těm dětem na youtube. Dneska se za to stydím, ale tehdy to nepřipadalo divný ani mně. Ale mně doma říkali, ať se zvířatama zacházím jemně, jejich rodičům to bylo buď jedno, nebo jim připadalo roztomilý, že zvířátko si hraje.

6 milan milan | 16. září 2017 v 17:01 | Reagovat

Teda, jsem chlap, ale to video taky nedávám. Bohužel, jak už tu zaznělo, oni ani rodiče na tom často ani nevidí nic špatného..

7 mariankosnac mariankosnac | 16. září 2017 v 22:26 | Reagovat

Video je ukážka ako sa s malými zvieratami nemá zaobchádzať a že niesu vhodné pre malé deti ktoré to berú ako plyšovú hračku. Ale ako týranie sa to ešte kvalifikovať nedá, nenahlasoval by som to, toto asi nikto nebude riešiť. Najhoršie sú tie blbky so skiny morčaťom a škrečkom, týmto by mali byť zvieratá zabavené a zakázané (pokiaľ ešte nejaké majú, tie z videa s najväčšou pravdepodobnosťou už nežijú). Už len počúvať pišťanie tých holiek so skiny morčaťom je týranie.

8 Eva Eva | 18. září 2017 v 15:13 | Reagovat

Video jsem kupodivu zvládla, jen někde po 20 minutách jsem se musela podívat, kolik toho musím ještě přežít. Ale teď, když se mi to po chvilce rozleželo, začínám pociťovat nevolnost. Vím, že když jsem jako malá chtěla být takhle hnusná, vzala jsem si hračky, se zvířaty bych to prostě nedokázala.

9 ginze ginze | 19. září 2017 v 23:00 | Reagovat

O_O No to je hrozné. Opravdu nechápu, jak s živým tvorem může někdo takto zacházet. Nejvíce mě vyděsila scéna, kde morčátko shodí na zem, jak tohle někdo může udělat O_O Pokud to morčátko opravdu utýraly, pěvně doufám, že se znovu narodí někam, kde bude mít nádherný život....a ještě více doufám, že ta děcka z videa už další morčátko nedostanou...a vlastně žádné zvíře.
My jsme měli morčata už někdy od mých 7 let a v životě jsem s nimi takto nezacházela. Navíc mi to nikdo nemusel vysvětlovat, starala jsem se o ně s bratrem, který je o něco starší, ale taky mu v té době nebylo ani 15 a k něčemu takovému opravdu nedocházelo. Hodně jsem si o morčátkách půjčovala knihy v knihovně a hledala na internetu všechny dostupné informace, jak se o ně co nejlépe starat. Myslím však, že tyto děti ani nenapadne, že to nebohé zvíře má nějaké potřeby a pocity.
Dostávají mě dospělí, kteří přihlíží a je jim to jedno - přijde mi, že děckám zvířátko pořídí prostě jako něco, čím se dítě zabaví a bude od něj na chvíli pokoj - pak se nelze divit tomu, jak se ke zvířátkům děti chovají :-?
To koupání morčat mě celkově fascinuje - tyran hodí morčátko do vody, které ihned plave ke kraji, na rozdíl třeba od psa, který nadšeně plave v řece, a jim nedojde, že to tomu zvířeti není příjemné? To už je čistá demence :-? Nebo spíš mi přijde, že tohle by mělo dojít i naprostému idiotovi.

10 :) :) | 26. září 2017 v 9:15 | Reagovat

To mi úplně připomíná tohle video: s týráním děti zase, alespoň pro mě teda :(

https://www.youtube.com/watch?v=oDX9dGTUs3I

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama