17 rad jak sbalit ženu: Návod pro asociály

18. října 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Ženy, Muži, Vztahy
Tento článek věnuji všem chronicky single mužům, kteří jsou single zcela nedobrovolně, i když se převelice snaží a touží tento stav změnit. A také jako památku na všechna ta protivná, trapná a nepříjemná seznámení, která jsem v minulosti absolvovala (naštěstí už jsem se z toho před lety konečně poučila). Pokud je článek mířený na vás, najdete zde skutečně praktické rady, které vám odhalí pravdu a ukážou východisko. Protože ho píšu pouze podle toho, co jsem opravdu zažila. Pokud tento zmíněný problém nemáte, můžete to brát jako zábavné počtení a případně napište do diskuze, co byste do článku doplnili, nebo co jste zažili.Kdo je vlastně ,,asociál"
Poznala jsem jich hodně. Každý z nich si asi myslí, že je unikátní sněžná vločka, která osaměle pluje Vesmírem, který mu vůbec nerozumí. Ve skutečnosti je to ale tak, že je to typ lidí, kterých není úplně málo, akorát se zřídkakdy sejdou ve větším počtu na jednom místě, fungují spíše izolovaně (V koncentrovaném počtu je snadno najdete na duchovních seminářích, kde hledají pomoc. S trochou cviku je poznáte téměř na první pohled). Asociálové obvykle nejsou vůbec hloupí lidé. Většina těch co jsem poznala měla střední i vysokou školu. Asociálové ani nebývají zlí (nesplést s psychopatem!). Většinou jsou to hodní kluci, kteří by i rádi udělali tento svět lepším, často mají pěkné životní cíle (kterých nedosáhli), ale z různých důvodů se jim nedaří uspět v matrixu a v mezilidských vztazích. V kontaktu s lidmi jsou neobratní, zablokovaní, málomluvní, blbě čtou nonverbální signály, jsou zcela neprůbojní, mluví potichu a bývají v různých ohledem na pohled zanedbaní. Nejvýraznější rys který je spojuje, je velice nízké sebevědomí. Málokdy potkáte asociálního jedince, který by byl zdravě sebevědomý, protože jeho stav mysli je často způsobem těžkým traumatem a mizerným dětstvím, se kterými se ztotožnil, místo aby je zpracoval.

Základní věc: Všichni jsou do nějaké míry povrchní.
Všichni soudíme druhé lidi podle toho jak vypadají, jak se tváří, jaký mají postoj těla, co mají na sobě, jakou mají postavu atd. Máme v mozku mechanismus, který si utvoří první dojem a prvotní názor na člověka během prvních 20ti vteřin. To je zatraceně málo času na to, abyste mohli zapůsobit dobře. Během dalších dvou minut se tento dojem potvrdí a pak už bývá těžké tuto nálepku změnit, záleží na povaze pozorovatele.
Nevěřte tomu, že když se někdo zabývá duchovnem, spiritualitou, tak není povrchní a nesoudí vás podle toho, jak vypadáte. Co se týče hledání partnera a lásky, řídíme se všichni podobnými vzorci, které máme jako živočišný druh dané. Není náhoda, že ideální žena má nějaké konkrétní vlastnosti, stejně tak i ideální muž. Čím víc těch konkrétních ideálních vlastností máte, tím více na vás opačné pohlaví letí. Čím více těchto bodů nemáte, tím chroničtější jste single, nebo panic.
Neobviňujte nikdy své okolí, své bejvalky, nebo svět za to, že jste single, že se vám s lidmi nedaří. Neříkejte že lidi jsou prostě povrchní a vyčůraní. Ten problém je vždy nutno hledat v sobě. Každý problém i každé řešení začíná v naší hlavě. Způsob jakým myslíme a poté způsob jakým jednáme, udává náš osud a také rozhoduje o tom, jestli se do nás někdo zamiluje, nebo budeme navždycky na ocet.
Pokud se tedy chronický asociál chce dostat z toho začarovaného kruhu, musí zapracovat na těchto věcech: VZHLED, SEBEVĚDOMÍ, POSTOJ TĚLA, ŽIVOTNÍ STYL. Zde je nástin základních rad, které bych udělila většině všech asociálních single jedinců, které jsem kdy potkala (a kteří se mě snažili sbalit, pochopitelně naprosto neúspěšně):

1. Nechte si spravit zuby
Málokdo se narodí s dokonale rostlým chrupem. Pokud vaši rodiče byl chudí a nekoupili vám rovnátka když jste to potřebovali, je ještě čas to napravit, do 30ti let věku. Poté už se to nedoporučuje, protože by se zuby mohly začít viklat. V základu nevadí mírný předkus, nemusíte mít dokonalé rovné zuby, to je spíše vedlejší. Co však velmi zásadně vadí, jsou zuby zkažené, a neúplný chrup, hlavně vepředu. Možná máte pocit že se to pod rty schová, ale pokaždé když mluvíte nebo se usmějete, je to sakra hodně vidět a strašně moc to druhé pohlaví odradí. Nesmát se a nemluvit není řešení, protože to má být váš nástroj jak k sobě lidi přitáhnout a ne naopak odehnat. Jděte k dobrému zubaři a choďte k němu pravidelně. Kazy si nechte ošetřit, dejte si dopředu bílou plombu ať máte pěkný úsměv a pokud máte žluté zuby, dneska není problém si je alespoň trochu vybělit. Nemusí svítit na dálku, ale měly by vypadat čistě. Zažloutlé zuby jako u kuřáka jsou odrazující. Hodně. Udržovaný chrup je navíc vaše vizitka, ukazujete tím jak se o sebe staráte a jak si sebe vážíte. Zdravé a pěkné zuby také ukazují na vaše zdraví.
A ještě něco, zuby se čistí poctivě 2x denně. Ráno a večer. Používejte zubní nit a mezizubní kartáčky, abyste zabránili zánětu dásní a zápachu. Nebuďte líní, zkažený zub vám zpátky nedoroste.

Toto nikdo nebude chtít líbat.

2. Pokud se vám dělá pleška, ostříhejte i ten zbytek
Muži s dlouhými vlasy jsou fajn a je to krásná ozdoba, ale pokud člověku ustupují vlasy nahoře na šišce a on si z toho zbytečku co mu roste vzadu v kolečku na týle dělá mikro culíček, nebo mu to prostě vlaje nadivoko, vypadá to opravdu hrozně. Ultrahrozně, pokud je to navíc mastné a s lupy. Když jdete na rande, umyjte se. A ten myší ocásek ustřihněte. Prostě se smiřte s tím že ty vlasy nemáte, i když jste mladí , i když vám třeba ještě nebylo ani 30. Přijměte sami sebe i se svými nedokonalostmi. Popírání skutečnosti vám přinese akorát rozčarování a zklamání... Jděte k tomu kadeřníkovi a nechte se zkultivovat, abyste nepřipomínali člověka bez domova... A přehazovačku ani nezkoušejte.


3. Myjte se a používejte deodorant
Chlap nesmí smrdět, jinak nemá šanci. To je základní pravidlo, nikdo nebude chtít žít s čuníkem v plynové komoře. I když sami sebe už po letech zanedbané hygieny necítíte, věřte tomu že vaše okolí to cítí. Pokud někam výjimečně dojdete a vidíte že si všichni drží odstup na dva metry, nebo se kavárna nápadně vylidní jenom co jste si do ní sedli, nemyslete si, že je to náhoda. I když si myslíte že nesmrdíte, přetřete se něčím preventivně a pokud jdete na delší dobu, noste to u sebe, abyste mohli vylepšit svůj odér i v terénu. Vyplatí se vám to, minimálně tím že lidé budou ochotní se s vámi začít bavit. Chodit v čistém je také samozřejmost.


4. Starejte se o svoje nehty
Čisté a ostříhané nehty na rukách a na nohách jsou to, čeho si rozhodně druzí lidé všimnou a zejména ženy, které jsou zaměřené na detail. Když má chlápek půlroční odrost také na prstech u nohy, opravdu to působí prapodivně a nechutně. Pamatujte si, že udržovaný a opečovávaný vzhled dává vašemu okolí najevo, že vám není vaše vlastní existence úplně ukradená a že se máte rádi.


5. Naučte se základním pravidlům slušného chování/společenské etikety a dodržujte je!
Tohle je asi nejtěžší věc pro člověka který to nedělá, naštěstí se ta pravidla dají i načíst z pohodlí domova z knih, které se tématice věnují. A pak jen cvičit, cvičit, cvičit. Být milý společník je ta nejdůležitější věc hned co úspěšně překonáte první dojem, který se orientuje hlavně od pohledu a podle vašeho postoje těla. Potom je to ale těžší, člověk se musí umět chovat příjemně a nekonfliktně, aby domnělé příznivé body hned neztratil.

6. Nastudujte si také literaturu o řeči těla, nonverbálních signálech, něco na téma jak působit sebevědomě ve společnosti a zapracujte na tom.
To se zase vracím k prvnímu dojmu. Ostatní lidé se dívají nejenom na to jak vypadáte, ale i na to jak stojíte. Přestaňte se hrbit, přestaňte si chránit břicho pažemi a naučte se postoj superhrdiny. - Rovná záda, vypnutá hruď, mírně rozkročené nohy. Tak nebudete působit poraženě, hned co jste vešli do dveří.
Ta samá literatura vám také ukáže, jak správně máte číst signály, které na vás vysílají ostatní lidé. Musíte se naučit je správně číst. Pokud to nejde samo, tak cíleně, rozumově, cvikem. Bez toho neuspějete. Tuto schopnost jste měli rozvíjet hlavně jako děti a puberťáci. Jestli jste tehdy byli zalezlí doma a za počítačem, teď to zkrátka musíte dohnat, nic jiného vám nezbývá.

Kým byste byli raději zachráněni?

7. Nemusíte vyhovět každému se vším, neobchodujte se vstřícností
Mnoho asociálních jedinců má společný rys v tom, že zásadně neříkají ne. Vždy mají čas, vždy pomohou, vždy jsou vstřícní, vždy se vám přizpůsobí. Jakoby snad neměli svůj život a svoje neodkladné povinnosti. Málokdy nebo snad nikdy se mi nestalo, že by měl takový člověk jiný názor oproti mému a chtěl si ho prosadit, nebo mě požádal abychom udělali něco jinak než chci já. Potom je otázka, jestli dotyčný člověk vlastní názor vůbec nemá a nechá se mnou vést protože je pohodlný a je tak zvyklý od maminky, nebo jestli se bojí svůj názor říct v obavě, že si to se mnou nějak rozhází, i když jde o úplnou drobnost. Na oplátku poté takový jedinec předpokládá, že mu budu nebetyčně vděčná a že i já budu na všechno říkat ano a budu svolná ke všem jeho nápadům, nebo návrhům. Někdy je to z naivity, ale setkala jsem se s tímto přístupem i z důvodu jednoduché vypočítavosti. Jenomže přízeň a souhlas není něco, s čím se obchoduje. ,,Já ti řeknu na všechno ano, ty mně taky a budeš se mnou chtít chodit a zamiluješ se do mě, přece si to přeju a přece tě taky neodmítám!"
Pokud někam ženu pozvete, ona řekne ano a vy za ni něco zaplatíte, nekoupili jste si tím její srdce a její postel. Žena s vámi může chtít někam jít, i když o vás nemá zájem jako o partnera a vy s tím musíte umět počítat. Všechno není jenom o sexu, občas je to o přátelství, nebo o soucitu. Nebo žena také neumí říct ne. Automaticky to neznamená, že vás miluje, když s vámi někam jde. Co má v srdci, poznáte podle jejích nonverbálních signálů.
Takový extra vstřícný člověk je zranitelný vůči jednostrannému zneužívání, pokud narazí na někoho vyčůraného a tyto zlé zkušenosti s lidmi ho pak pudí k ještě větší izolovanosti a tím se stále více oslabuje jeho schopnost se opětovně socializovat. Proto se naučte říkat NE. Být milý a slušný společník automaticky neznamená, že jste něčí poslušný pejsek a musíte všechno dělat jak si druhý člověk přeje. Vlastní názor, vlastní směr, vlastní zkušenost, vlastní osobnost - tomuto všemu dejte průběh i za cenu toho že občas řeknete ,,ne, nemám čas, nezlob se nevyhovuje mi to, ne děkuji, nelíbí se mi to" - Druhý člověk si vás za to naopak bude vážit, protože uvidí že se nepřetvařujete, jste k němu upřímní a tím spíš vám bude důvěřovat a tím spíš si vás bude vážit. Schopnost říct NE, je ukazatel vašeho zdravého sebevědomí a vnitřní síly. Ukazujete tím, že máte svoji hodnotu a svůj život.

Nenarodil jsi se, abys byl otrok názorů druhých lidí.

8. Nemusíte být krasavec, abyste měl úspěch u dam
Že jsou lidé povrchní, je fakt. Ale dědičná krása není všechno. Chlap může být krásný, ale když se o sebe nebude starat, jeho krása mu dlouho nevydrží a ztratí se. A chlap může být krásný i udržovaný, ale pokud se ženě udělá blbě sotva otevře pusu a vypustí ze sebe kopu debilovin a ptákovin, uteče. A šarm mu byl na nic. Uvědomte si, že pokud nejste po rodičích fešák, doženete to péčí o zevnějšek, správným výběrem oděvu, čistotou a musíte převyšovat svou skvělou osobností krasavce kolem. Pak to bude ženě úplně jedno, když se bude lépe cítit s vámi, vybere si vás místo fešáka se špatnou povahou. A pokud ne, tak byla blbá a blbou ženu nechcete.
Chlapi kteří přišli na kouzlo osobnosti a osvojili si schopnost ,,ukecat ženu" nikdy nejsou single a můžou vypadat jakkoliv. Jistě si vzpomenete na příklady z vašeho okolí i z médií. Kdykoliv můžete mít nádhernou mladou babu, pokud jí poskytnete úžasnou osobnost a pocit bezpečí (pokud chce žena zakládat rodinu, tak dost hledí i na vaše peníze).


9. Žijte zdravě.
Pokud vážíte 150 kilo, zhubněte. Pokud máte 55 kilo, pravidelně cvičte a pořádně jezte. Nikoho neobtěžujte řečmi o tom že držíte dietu a makáte na sobě, pokud se vás na to vyloženě nezeptá a neprojeví zájem. Vaše okolí si samo všimne, začne vám říkat že vypadáte dobře/lépe a přirozeně vám zvedne sebevědomí, aniž byste o to museli žebrat.
Nebuďte líní si doma vařit dobrá a výživná jídla. Nebuďte shnilec co si chodí jen pro hotovky do mekáče, nebo jí rohlíky v párku z okýnka. Investujte do sebe ten čas a péči, s láskou a úsměvem. Ne protože musíte jíst abyste neumřeli, ale protože se máte rádi. Kdo dobře jí, ten dobře vypadá i se dobře cítí. Je to i o vnitřním pocitu a o vašem zdraví, ne pouze o vzhledu! Dobře vyživený organismus člověka je silný, odolný proti stresu a automaticky má větší chuť do života, i je optimističtější. Když budete dobře vypadat, automaticky se budete dobře cítit a budete to vyzařovat do okolí. Ženy na to zaberou a navíc tím můžete dohnat případnou genetickou krásu v obličeji.10. Buďte schopní a samostatní
Každá žena chce chlapa, který se o sebe umí s přehledem postarat. Umí si v každé situaci v pohodě poradit, neztrácí hlavu kvůli pitomostem, umí si srovnat lidi kolem sebe, má v hlavě i v životě pořádek. Chlap musí vědět to chce a nesmí čekat na samovolný zázrak. On sám musí být ta síla, která uvádí všechny zázraky do pohybu.
Pro začátek to znamená, zařiďte si slušnou práci. Nemusíte být milionář, ale nesmíte bydlet pod mostem. Ideální je zlatá střední cesta, stačí mít život spořádaný natolik, aby žena viděla, že nejste malé děcko a že se o vás nemusí starat, že nebude zastupovat vaši maminku. Pokud se žena bude chtít starat o něco bezmocného, tak si pořídí dítě nebo nějaké zvíře, ale chlapa má na to, aby on chránil ji. Ne ona jeho.
Když něco chcete, zařiďte si to. Když vám něco chybí, sežeňte si to. Když vám něco vadí, řekněte to. Nenechte nikoho aby s vámi zametal, nebo manipuloval. I to patří k samostatnosti a schopnosti uspět v životě a mezilidských vztazích.

11. Zázraky na počkání neexistují.
Úspěch není rovná čára, kdy tady je start a hned o krok dál je kompletní cíl. Úspěch je klikatá složitá cestička, kterou si musíte proklestit a na té cestě musíte překonat mnoho překážek, problémů, neúpěchů a odmítnutí, než se dočkáte toho, po čem toužíte. To znamená, že budování vašeho sebevědomí, sebelásky, životního stylu, schopnosti kontaktu s druhými lidmi a schopnosti přirozeného vystupování budete pilovat celé roky, než se dostanete ven z toho problému, který máte. Smiřte se s tím a berte to jako výzvu. Všichni se celý život zdokonalujeme a učíme, tak do toho musíte jít také. A není to výzva na rok na dva, je to výzva do konce života. Jednou vykročte na cestu sebezdokonalení a už na ní do smrti zůstaňte, abyste nikdy nemohli spadnout zpátky na začátek.

12. Netaktizujte, nepodlézejte, nevypočítávejte.
Nehrajte si na někoho jiného, než ve skutečnosti jste a nepředstírejte že vás zajímá to samé co vaši vysněnou princeznu, abyste se jí za každou cenu zalíbili. Láska není kalkul, láska vznikne tehdy když se s vámi někdo cítí přirozeně, příjemně, když se s vámi může uvolnit a cítí, že vám může důvěřovat, že jste rozumný a solidní člověk. Jednoduše musíte spolu fungovat bez nátlaku a na stejné vlně. Když budete přehrávat, předstírat a chladně kalkulovat, žena vaši faleš a přetvářku vycítí a přestane se s vámi cítit dobře.
Nikdy také ženě falešně nelichoťte, abyste se jí hned zalíbili. Žena vždy vycítí že to není upřímné a začne se vedle vás cítit trapně.

13. Nepijte na kuráž
Máte před schůzkou, strašně moc tu holku chcete a máte pocit, že to nedáte, že se na místě zblázníte, až svou krásku uvidíte a budete totálně trapní? Hlavně se nesnažte ten strach a trému zapíjet. Ženy nenávidí opilce a to poslední co si přejí je, abyste jim alkoholem pokazili schůzku a museli vás ještě vést domů. Pokud nejste v mentálním stavu unést rande se svou vyvolenou, buď na něj nechoďte a víc na sobě zapracujte, nebo se prostě seberte a buďte chlap.
Pokud naopak na schůzce chcete vyděšeně sedět jak solný sloup, nic neříkat, jenom přikyvovat, za celý večer si dát jednu neperlivou vlažnou vodu a jednoduše být tak strašně nudný a laxní aby žena nakonec získala pocit že tam ani nejste, na schůzku se vůbec neobtěžujte, protože výsledek bude totožný.

14. Uklízejte a zvelebujte svůj domov.
Váš domov odráží, jaký jste člověk. Je váš dům zanedbaný, špinavý, věci nejsou na svém místě, omítka se loupe, podlahu žere houba, ručníky smrdí zatuchlinou a sami jste rádi, když tam nemusíte trávit moc času a můžete odtud utéct do práce, abyste na ten kentus nemuseli koukat? - Chyba!
Kdokoliv váš dům uvidí, si o vás podle tohoto udělá obrázek. Nemůžete úspěšně sbalit ženu, pokud ji nemůžete ani pozvat na návštěvu. Navíc ze špinavého a smradlavého domova těžko vyjdete čistí a voňaví vy sami. Kdo má postřeh, snadno pozná, jak to u vás doma asi vypadá, aniž by tam byl. Navíc vám nepříjemné domácí prostředí překáží v dalším růstu a v tom, abyste se cítili dobře. Řiďte se pravidlem: pořádek doma = pořádek v hlavě.
Pokud navíc žena uvidí, že bydlíte pěkně a čistě, pochopí že jste vyspělý člověk a že vám nebude dělat mámu, pokud se pro vás rozhodne. Žádná žena nechce být služka pro nesamostatného lenocha. Vy musíte být příklad samostatnosti, schopnosti a suverénnosti.

15. Nebuďte vlezlí
Jste osamělí. Konečně po letech se našel někdo, kdo s vámi občas tráví čas a koho máte rádi... Tak teď ho hlavně nepronásledujte. Když vás někdo chce vidět a chybíte mu, obvykle se sám ozve, nebo alespoň napíše pozdrav. Případně když se ozvete vy jemu, navrhne náhradní termín i v případě, že zrovna opravdu nemá čas.
Když vám někdo na nabídku odpoví ,,možná někdy, uvidíme" a už se nikdy neozve, případně opakuje to samé pokaždé co se ozvete vy jemu, je to zaobalené slušné NE. Dělá to proto, že vás nechce ranit a chce se vyhnout nepříjemné pravdě a konfliktu. Nebuďte z toho zničení, berte realitu takovou jaká je.
Nevlamujte se své lásce do baráku ani do života prostřednictvím nezvaných návštěv, přepadovek, číhání u baráku a vypisováním denních zpráv. Nevnucujte se a nevěšte se nikomu na krk. Nespěchejte na nikoho a nesnažte se urychlit vývoj vztahu, který na začátku vypadá nadějně.
Pokud znáte nějakou dívku o kterou máte zájem a jste přátelé už řadu let, nedávejte jí nabídky k chození jako puberťáček ,,tak co, budeme spolu chodit?" Kdyby s vámi žena chtěla chodit, už na vás dávno skočí, pokud to neudělala ani po dvou- třech letech, jste v přátelské zóně. Smiřte se s tím a buďte rád za kamarádku. Milostnými nabídkami a nátlakem vztah zbytečně zničíte. Pokud neumíte být její kamarád a trpíte tím, nebo vidíte že dívka vaší lásky využívá a dělá si z vás poskoka, řekněte jí to a vztah ukončete. Předem si však dobře rozmyslete co vlastně chcete a co je pro vás lepší, abyste si pak nevyčítal samotu, nebo za ní nezačal znovu dolízat, bylo by to ponižující pro vás oba.

16. Nehledejte spásu v duchovnu
Pokud si myslíte, že se na nějakém duchovním semináři naučíte čarovat, mentálně přeprogramovat realitu nebo cosi podobného vám magicky přitáhne partnerku svých snů aniž byste museli slevit ze své pohodlnost, rezignovanosti a začít fakt něco dělat, zapomeňte na takové nesmysly. Váš problém se nikdy nevyřeší tím že budete doma u oltáře čarovat, nebo hodinu denně osamotě v lese meditovat. Tím se nesocializujete. Váš problém je psychiký a fyzický, ne spirituální. Pokud to opravdu chcete vyřešit, stanovte si realistický plán a dělejte praktické a fyzické kroky k jeho naplnění. Dejte si také pozor, abyste absolutním zájmem o duchovno nezačali být křehcí a citliví jako lílie, protože křehká a citlivá má být ta žena po které toužíte. Vy máte být chlap.

17. Nebuďte zaměřený pouze na hledání ženy
Váš život se nikdy nesmí zvrhnout v pouhou honbu za ženskou, kdy krvelačně skočíte po všem co na první pohled vypadá, že by teoreticky mohlo uspět. S takovým přístupem by vám každá utekla. Všechny doporučené kroky musíte dělat sám pro sebe, pro svůj lepší a kvalitnější život, pro svůj dobrý pocit, protože se máte rádi. Protože chcete být zdraví, mít to doma hezké a vypadat dobře. Musí to z vás jít přirozeně a dobří lidé poté přijdou přirozeně sami, jako vítaný bonus. Přijdou tehdy, až jim nabídnete člověka, se kterým se budou cítit dobře. Dokud takoví nebudete, budou od vás lidé i ženy utíkat. Pamatujte si, že za čím nejvíc běháte, to vám nejvíc utíká. A čím zoufalejší jste, tím víc to kolem sebe šíříte. Žijte jakoby vám nic nechybělo, zaměřte se primárně na péči o svůj život, zdokonalte všechno co se dá a mějte to jako dlouhodobý koníček, který vás naplňuje a těší. Teprve až když se naučíte být šťastní pouze sami se sebou, jste připravení na kvalitní partnerku a vztah. Dokud jste do tohoto stádia neuzráli, nepůjde to.

 


Komentáře

1 mg mg | 18. října 2017 v 9:00 | Reagovat

Takmer na 1000 percent výstižné. Ďakujem.

2 Ayeri Ayeri | 18. října 2017 v 9:32 | Reagovat

Tohle by se mělo tisknout a tesat do kamene :) výborný článek. I když se musím přiznat, že pánům vůbec nezávidím, mají to s námi složité a tohle je pořádná výzva :D

3 Verča Verča | 18. října 2017 v 10:23 | Reagovat

tak tenhle článek se mi velmi líbíl - v podstatě by se většina těch pokynů dala aplikovat na obě pohlaví. Vážně pěkné a výstižné:-)

4 V V | 18. října 2017 v 11:37 | Reagovat

Vyborny clanek :-)

5 Respirateur Respirateur | 18. října 2017 v 11:57 | Reagovat

Geniálně shrnuto, není co dodat. Bohužel, výše uvedené se nedá naučit. Leváka lze přeučit na praváka, ale bude z něj neurotik. Buď to v chlapovi je, nebo v chlapečkovi není. Slabý otec vychová slabé syny. Mám sdostatek zkušeností, zrovna mi bylo 60 a se ženami jsem vždy zacházel jako se ženami. To ženy vycítí okamžitě. Klidná síla je to, co ženy cení na mužích.

6 Amálka Amálka | Web | 18. října 2017 v 14:32 | Reagovat

Moc dobrý článek, určitě se bude někomu hodit. Ty dlouhé nehty, áááá! Opravdu chuťovka :) (Nelíbí se mi ani upravené dlouhé nehty, natož pak neupravené)

7 áťa áťa | E-mail | 18. října 2017 v 16:57 | Reagovat

...a teď prosím nějaký návod pro sociály :D.

Skvělý článek, řekl bych, že spoustu rad z něj vůbec nemusí být jen pro asociály. Spíš to na mě působí článek pro obecně milostně neůspěšné chlapy. Jednomu známénu tak strašně zapáchá z úst, že jsem se mu jednou rozhodl darovat balíček mentolových žvýkaček. No asi to nepochopil, protože mu z úst zapáchá pořád stejně.

8 Alue Alue | 18. října 2017 v 17:27 | Reagovat

[7]:  On mohl být i nemocný. Vřed v žaludku, zánět střeva... pak z tebe tahne jak z kanálu a ústní hygienou to není.

9 jirik jirik | E-mail | 18. října 2017 v 19:01 | Reagovat

Já četl nadpis -
17 rad jak sbalit ženu: Návod pro asexuály a ono má být pro asociály; no jo holt mám oči v >>kejlu<<..... :-)

10 zdeněk zdeněk | E-mail | 18. října 2017 v 19:05 | Reagovat

Taky mám problém s "balením žen". A to dosti zásadní...vždy když mám o nějakou dámu zájem tak po čase zjistím, že už je zadaná. Už několik let se mi to děje a nevim proč, že se mi vždy zalíbí cérena co někoho má :-D

11 Alue Alue | 18. října 2017 v 19:45 | Reagovat

[10]:  No jo, čerstvý rohlíky jsou rozebrnaý hned, ty ztvrdlý a škaredý jsou volný častěji. :D

12 Shairin Shairin | 18. října 2017 v 20:41 | Reagovat

Bezva článek! Takovéhle Tvoje články miluji snad nejvic. Vždy se zasměji, s čím vším Ty se nesetkáš! :-) Nenapsala by jsi nějaký pro ženy, co se třeba nemají jak seznámit, město jim nic moc neříká nebo přátel moc nemají, co by je mohli dát s někým dohromady? :-)

13 hanka hanka | 18. října 2017 v 20:53 | Reagovat

Skvělý, výstižný článek, smekám! To by si měl přečíst každý muž, i ten dokonalý, ať ví, jaké má know how...a i žena, určitě se to dá vztáhnout taky na ženy.
Mě nejvíc odpuzuje, pokud jde o první dojem, tak zanedbaný zevnějšek a ty vlasy s pleší a culíkem (to je fakt jak z jiné planety, je opravdu lepší přiznat 100% pleš, navíc některým holkám se plešatí chlapi líbí, využijte toho pánové...pleška je styl když ji umíte nosit!) a samozřejmě zuby. Taky nemám ráda opak asociálů a to jsou mistři světa, všeználci a namachrovaní, to je na mě úplný odpuzovač. Nejlepší je zlatý střed, zdravé sebevědomí. Co se líbí všem ženám je, když je muž pozorný a zajímá se o ni a klade zajímavé otázky. Taky nemusím ulítlé typy co to přehánějí s duchovnem, ať už je to žena nebo muž, na to máme s přítelem rčení, že křesťana a tantrika poznáš na sto honů :D a je to fakt, s určitými zkušenostmi a pozorovacím talentem to jde dost dobře poznat.
Když se nad tím zamýšlím, tak jsem se vlastně nesetkala s mužem, který by splńoval všechny tyhle charakteristiky, protože takoví mě většinou neoslovují. Setkala jsem se ale s muži, u kterých cítím nižší sebedůvěru, právě z řeči těla, takové určité strnulosti, reakcí...ale mám takové muže třeba jako kamarády a věřím, že ona ta strnulost časem povolí, se zkušenostmi a když spolu něco zažijem jako kamarádi. Já jsem vlastně na začátku vztahu s novým kamarádem taky trochu vyplašená, než ho poznám a než si na něj zvyknu, takže to chápu. Akorát pokud by takový muž měl být můj partner, tak to by moc nešlo, mám s tím špatnou zkušenost, protože pokud nemá už na začátku sebedůvěru, a jde se mnou do vztahu, tak potom se to snaží "léčit" na mně, má tendenci dělat si ze mě mamku, nelibě nese, když si dělám co chci, když přitahuju pozornost jiných, když rozvíjím to, na co mám talent. Takže kamarády , kteří jsou lehounce pod tou hranicí zdravé sebedůvěry můžu mít, ale partnera takového mít nemůžu. Jsem na muže dost náročná, ale vyplatilo se mi to :) Byla jsem až do 19 let sama, protože jsem nechtěla dělat kompromis a být s někým jen proto, abych někoho měla. Pak přišel "za odměnu" jeden krásný vztah, i když nezdravý, ale hodně mě naučil, a teď vztah druhý a díky těm zkušenostem snad ještě krásnější. Ve vztahu ctím tradiční hodnoty - a nebylo to tak vždy, opět po zkušenostech kdy jsem pochopila, co mi ubližuje - takže dodržuju a vážím si věrnosti, oddanosti a konstruktivní komunikace. Důležité je taky aby ten druhý nebyl nervák a cholerik, protože jen díky tomu se odvážím mu svěřit s problémem, nemusím se bát jeho reakce. V bývalém vztahu jsem se podvědomě tak bála říct si co chci, protože jsem vnímala že partnera to dráždí a že mu to působí bolest kterou pak obrací proti mě, takže výsledkem bylo fatální selhání komunikace na obou stranách.
Jinak chlapy obdivuju, nejvíc mě oslovují rytíři, co se nebojí, co mě ochrání a co dávají přednost činům před planými řečmi. Mám štěstí že takového teďka mám:)

14 hanka hanka | 18. října 2017 v 21:01 | Reagovat

Ještě mě napadá jedna věc, uvědomila jsem si, jak je pro mě důležité, aby se muž nebál. Třeba ten můj, když jsme byli s víc lidmi ve strašidelné chatě na konci světa, všude kostry ulovených jelenů, nepříjemná atmosféra, a vypadl proud. Byla tma jak v pytli, všichni začali vyšilovat, a on jako jediný se zvedl a šel hledat pojistky. Nebojí se jít v noci do lesa. Když spíme venku a slyšíme divné zvuky, vstane a jde se podívat co to je. Vím, že kdyby se se mnou cokoli stalo tak neuteče ale bude mě chránit. Toho si hrozně moc vážím a myslím, že to muže dělá mužem... To jen pro inspiraci, na čem je dobré taky pracovat.

15 petr petr | E-mail | 18. října 2017 v 21:05 | Reagovat

To snad není ani možné, že jsme tak nedokonalí. Smradlavé ponožky nenosit, každý den vznít čisté. Dámy také nosí každý den čisté kalhotky. Je smutné, že jsme takoví čuňata. A v noci nechrápat. Kolíček na prádlo na nos a je to. Dáma si musí odpočinout.

[11]:

16 Petr Petr | E-mail | 18. října 2017 v 21:06 | Reagovat

Spíš pořád.

17 Rozvedený Rozvedený | 18. října 2017 v 21:25 | Reagovat

Tyto nároky nesplňují ani celebrity nebo milionáři. Ženy ve skutečnosti hledají boháče a ostatní je jim celkem jedno, ale nalézají zadlužené nuly v exekuci.
Co se týká žen, tak mnoho jich také smrdí, jsou tlusté a nechutné, promiskuitní prolezlé chorobami, duševně nemocné a toužících po ovládnutí muže a jeho peněz. Sami nejsou princezny a prince by chtěli? :-!

18 Alue Alue | 18. října 2017 v 22:06 | Reagovat

[17]:  No jo, to si musíš umět vybrat kolem sebe normální lidi. Jestli se stýkáš se spodinou, za to ti nikdo nemůže, to je tvoje volba.

19 Alue Alue | 18. října 2017 v 22:13 | Reagovat

[13]:  Než být s debilem, je lepší být sama. Mít někoho za každou cenu je vždycky cesta do pekla, tudy štěstí nevede. Ani si nemyslím že je to o čekání, počítání let co je někdo single. Smysl je být spokojený sám se sebou tak jak jsem, bez strádání. Teprve tehdy jsem připraven na partnera a v té fázi je mi jedno jestli ho mám, protože na tom nutně nelpím, tím pádem dávám svobodu jak sobě tak i jemu pokud do mého života přijde, v tom vidím krásu a požehnání.

[14]:  Tak já jsem taky ten typ co jde hledat pojistky... protože jsem zvyklá, že důležité věci za mě málokdy udělá někdo jiný a člověk si musí umět poradit sám :) A když nekoukáš na horory, tak se po tmě nebojíš.

20 Lenka.L Lenka.L | 18. října 2017 v 22:52 | Reagovat

17) řekla bych, že tento článek neplatí pouze pro muže, ale i ženy ;-).

Nejvic me asi oslovil ten zdravý životní styl. Když se člověk vážně o sebe naučí starat a pečovat - vážit si svého těla a dělat pro sebe to nejlepší, tak je na dobré cestě jak k sobě samému, tak k partnerovi :). Člověk se cítí lépe, vypadá lépe, sebevědomí se zvětšuje a vytváří se dobré návyky. Chce to především pravidelnost a trpělivost.

21 Respirateur Respirateur | 18. října 2017 v 23:11 | Reagovat

[9]:Jiříku, pozor na asociace. Kdysi dávno za svého působení na sexuologii, jsme deviantům ústně zadali zpracovat volnou literární tvorbou téma Žena-nejen jako sexuální objekt. Téměř všichni odsouzení za násilný útok na ženy nadepsali Žena-nejen jako sexuální oběť. Velmi se podivovali, že se přeslechli. Přeslechlo se jejich podvědomí, jejich přirozenost predátora.

22 Petr Petr | E-mail | 19. října 2017 v 0:22 | Reagovat

[19]:Přesně moje řeč, přesně tohle říkám mému okolí, který to absolutně nechápe :-D

23 Petr Petr | E-mail | 19. října 2017 v 0:24 | Reagovat

[19]: až na pár výjimek, který tomu rozumí :-)

24 Alue Alue | 19. října 2017 v 9:02 | Reagovat

[21]:  To je hodně zajímavé... jednou jsem šla kolem lékárny v Brně a oni měli jednotlivé police s doplňky nadepsány ručně křídou, asi chtěli být originální. A já koukám, že tam mají napsáno p*če... koukám na to a fakt to tam bylo... Pak mi došlo, že je tam jenom psací é napsané trochu blbě, že ta smyčka není dobře vidět a z péče bylo p*če.

A jednou jsem tu chybu měla málem sama v článku... píšu píšu píšu, péče.... pak se zpětně kontrolně vracím a koukám, že jsem napsala pí*e a chvíli mi trvalo dobrat se k tomu, co tam to slovo dělá, až jsem zjistila že jsem se upsala v é.
Tak to je zase moje postižení... :D  :D  :D

25 Xaviera Xaviera | 19. října 2017 v 9:45 | Reagovat

Pěkný článek, je pravda, že single muži jsou mamánci nebo se o sebe málo starají. Chyba je prostě v nich. Akorát nesouhlasím s větou, že rovnátka se můžou nosit jen do 30 let - to není pravda, můžou se nosit v kterémkoli věku, pokud se člověk pro ně rozhodne a domluví se svým ortodontistou. Např. tady je dobrý odkaz: https://ona.idnes.cz/rovnatka-co-stoji-a-jaky-typ-vybrat-duh-/zdravi.aspx?c=A160621_135825_zdravi_jup

26 Verča Verča | 19. října 2017 v 10:10 | Reagovat

Moc se mi líbí ty milé komentáře pod článkem:-) je vidět, že sem chodí samí fajn muži a ženy - to je hrozně příjemné:-O...

27 jirik jirik | E-mail | 19. října 2017 v 11:26 | Reagovat

[25]:Některé zdravotní aspekty bývají při seznamování důvodem proč se buď >>singl<< muž nebo >>singl<< žena rozhodne raději partnera nehledat.................

28 **J** **J** | 19. října 2017 v 18:39 | Reagovat

Úvod – začněme od nejhoršího , skončeme u nejlepšího, rozvinutí tématu

Znám lidi, kteří už předem nadávají do asociálů vlastně každému. Takhle sedí v restauraci houpou nohama a jen tak pořád ukazují prstem na lidi, že jsou to asociálové a pak s pocitem spraveného vlastního asociálního mindráku jdou domů. Je to vlastně i součástí psychotestů, kde bývá často otázka, zda se rádi bavíte o jiných , čím jsou asociální a pak zda máte hřejivý pocit, že jste na tom lépe.
Někdy takoví jdou na obchodní schůzku a už předem tvrdí, že jdou na schůzku s asociálem, asociálkou. Dokonce někdy to říkají oba. To je pak komické. Nicméně jsou právě typy, které už fakt nejde přehlédnout, když sami na sebekritiku úplně kašlou, nebo jsou sebekritičtí, jen aby se neřeklo a hned to zaplácají desetkrát větší kritikou na ty ostatní, nebo i lžou.

Sbalit

Někdy to slovo asi používáme všichni, dokáže se mi trochu zprotivit, protože na žádná sbalení nevěřím. Sbalení mi připadá proces cíleného nahánění, to jsem zažil, když jsem byl lovený se slovy „ já vím , že ty budeš patřit jiné, mám intuici,  ale já si tě ukradnu“.

Takže vlastně nikdy v životě jsem nic neudělal proto, abych někoho sbalil a nikdy nic takového neudělám, ani na žádnou takovou schůzku, na sbalení někoho, nepůjdu. A nikdy jsem  žádné neřekl, že ji balím, nebo chci sbalit, ani ji sbalit nechtěl.

Článek se mě netýká vlastně vůbec v jediném slově, ale zajímavý. V článcích orientovaných pro muže bývá sexismus vůči ženám a v článcích pro ženy zase sexismu vůči mužům. Mám nejraději, když se píše, když už teda, vůči ženám i mužům.

Láska

Buď cítím větší lásku nebo menší, nic jiného. K někomu větší, kde to více „rezonuje“, k někomu menší. Nikdy to není něco za něco. Mnoho lásky jsem dal těm, kdo se chovali jako *zlové a byli úplně vypočítaví a neupřímní. Přesto jsem k nim nikdy necítil nenávist.

Já myslím, že vztah nejlépe vzniká přátelstvím a stejně je přece teorie, že ve vztah to může vyrůst, ať si to řeknete předem , nebo ne. Ani ten cíl bych si nikdy nebral. Nepotřebuji to, protože vím, že tak je malá pravděpodobnost vzniku něčeho skvělého. Pokud to někomu vyhovuje, se scházet na seznámení rovnou s tím, že mají cíl vztahu, tak to smrdí karambolem.
Srážkou s *lbcem, ať v ženské nebo mužské podobě.

Přestože těch příležitostí lidé nemají, tak si myslím, a z mé strany je to samozřejmost, že se seznamuji jen na spolupráci v čemkoliv. Nikdy ne za cílem mít partnerský vztah. Ono se říká, že lovec je lovená zvěř a to jsem v životě velice moc poznal. Takže mnohdy se stávalo a někdy ještě stává, že musím změnit téma a notu, aby kde která krasavice pochopila, že jsem vlídný, ne proto, že ji chci sbalit, ale protože chci, aby byla šťastná. To se ukazuje na tom, že dělám radost babičkám, někdy i dědečkům. A jsem spokojený, když mají ti lidé hezký den.
Někdy se to v minulosti podělávalo, když byl hlouček více holek a zrovna ta , která se mi nejméně líbila, tak ta se nejvíc drala do popředí a já vůl jí polichotil a pak ji nemohl setřást.

Už se snažím cíleně vyhýbat příležitostem k seznámení, když vím, že momentálně se seznamovat na vztah nechci, nebráním se vztahu, ale myslím si, že muselo by jít nejdřív o spolupráci.

Pokud mám s někým společné zájmy, tak to řeknu a je to absolutně pravda. Nikdy nemám pocit, že bych si měl potřebu na někoho hrát, že bych měl nouzi o nápadnice. Jde mi jen o správné načasování, aby byla se mnou šťastná, protože to si kladu za cíl. A vlastně jsem dospěl na ten svůj vytoužený level, že láska ode mě je dar a já jsem ten dar. Se svým životem si mohu dělat, co chci a můžu ho darovat té, které chci a nechci už být dál manipulovaný faninkami. Někdy je to jako skok do tmy, nebo i ze skály, ale ne sebevražedný, jde o to, odevzdat se s láskou celou bytostí tam, kde to má smysl a vědět, co je vlastně v životě hodnota.
Musíte dokázat „opustit své já“, které bylo manipulováno okolním světem a již dál zůstat u svého původního bytí, které bylo vždy ve vás, abyste byli sami sebou, jak jste byli stvořeni. To mě naplňuje štěstím. Nejsem obchodníkem s láskou a mám upřímně rád. Nesmírně mě motivuje, když lidé, které mám opravdu hodně rád nelžou aspoň v základním, to mi pak dává sílu se pro ně obětovat, ne jako ztráta, ale z lásky, kterou jsem dostal a kterou chci dát a každý den dávám sebe. :-)  ;-)

29 Sisi Sisi | 19. října 2017 v 22:15 | Reagovat

Super článek :3 souhlasím s ostatními, že to platí nejen pro muže, ale i pro ženy :3 (tady může být inteligentní společnost :3 ale když se podívám kolem sebe... mno...)
Ze své vlastní zkušenosti vím, že je ještě třeba notnou dávku trpělivosti, vůle k činu a už zmíněnou sebelásku k sobě, ale ve smyslu, že není nutné se trápit, když se nám nepovede s danou osobou třeba promluvit. Trápit se a stresovat kvůli tomu, že jsme v danou chvíli nevěděli co říct, je podle mě hloupost :)
(pokud jste věděli co říct a neřekli jste to, vaše mínus :') )

Jestli k tomu můžu přidat něco tragikomického ze svého soudku; jsem dvacetiletá, asociální, stydlivá a introvertní slečna, která si vyhlédla  asociálního, stydlivého a introvertního spolužáka :'D

...Lepší lekci na donucení se komunikovat jsem ještě neměla :'D (a i když je to těžké, je to super :'D)

30 HzB alias zeny-nejsou HzB alias zeny-nejsou | Web | 20. října 2017 v 16:18 | Reagovat

Na jednu věc autorka zapomněla...
Jak je to v dnešní době obvyklé - zvlášť pro nás "asociály" :-x o nichž je článek... seznamování přes internet - seznamky, ať už "klasické" (tedy samozřejmě myslím ty internetové), nebo "facebookové".
Je to dobrý způsob jak najít partnerku, nebo hledat na internetu nemá cenu?
Seznamky jsem také zkoušel nějakou dobu, ale z pár stovek odpovědí na inzeráty jsem se dostal akorát na jedno rande...
Honza, 35 let

31 Alue Alue | 20. října 2017 v 16:55 | Reagovat

[30]:  Znám lidi co se přes internet úspěšně seznámili a byli spolu třeba i pár let... sama jsem jednou přes internet našla, ale to už je dávno... člověk ale musí prohrabat obrovské kvantum schůzek které stojí za gavno a taky nabalí spoustu zhrzených ctitelů co ho pak celé roky otravují... mně třeba ještě dneska píšou lidi co jsem si s nimi občas něco na kamarádsko napsala před 12-13ti lety, oni si mě pamatují a já dávno nevím kdo to je a proč mě otravuje a proč čeká že s ním budu chtít ztrácet čas jako tehdy. Kdežto náhodné setkání někde mezi lidmi podobného koníčku i zájmu, je v tomto bezpečnější.

32 999 999 | E-mail | 21. října 2017 v 2:17 | Reagovat

To ja mám zase iný problém.. Holky by aj boli a nie jedna :D ale nerozumeli by mi. Už je dosť problém nájsť holku ktorá nepije, nefajčí, neje mäso a ešte aby mala prehľad čo sa deje na Zemi.. to je už iný level, takých je málo, ako aj takýchto super blogov :) Ani neviem ako som sa sem dostal ale vidím že som dobre :D

33 HzB alias zeny-nejsou HzB alias zeny-nejsou | Web | 21. října 2017 v 13:58 | Reagovat

[32]: Tak to máš smůlu, že nejsem žena :D Jinak bych to celkem splňoval :-x

34 Mára Mára | E-mail | 23. října 2017 v 8:28 | Reagovat

Zdá se to jenom mě, nebo ten článek je pasivně agresivní proti všem nerdům? :D��

35 Erin Blood Moon Erin Blood Moon | Web | 23. října 2017 v 16:05 | Reagovat

A co když je lesbička? :-D

36 Rest Rest | 14. března 2018 v 16:56 | Reagovat

Chlap, kterej nakonec splní všech 17 bodů, pak bude mít pocit, že je ho pro 99% žen vlastně škoda... :-D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.