199. Dotazník: Co když někteří odmítají převzít zodpovědnost za svůj život?

7. října 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Dotazníky
Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze... Děkuji!
Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

1. Píšeš, že strach je program. Ale může nám v určité situaci intuice seslat pocit strachu, aby nás varovala? Třeba v menší míře? V jakékoliv situaci, kde se nám něco pravděpodobně stane - ať už nám hrozí potyčka s člověkem, kterého nemůžeme přeprat, máme jít někam, kde by nám atmosféra ublížila, nebo se chystáme jít na zasvěcení do sekty... A pokud to není strach, jak bys ten špatný pocit, že je něco špatně a máme si dát pozor, nazvala? Co je případně "zdravou náhražkou" strachu?
Strach je program, to ano. Je to normální pud sebezáchovy a není na něm vůbec nic špatného, pokud se jím nenecháváme ovládat, pokud se nebojíme zbytečně a nejsme přehnaně úzkostliví. Taková porucha totiž umí pěkně znepříjemnit a zkomplikovat život jak nám, tak i lidem okolo nás. Intuice promlouvá zejména prostřednictvím pocitů. Dobrých, nebo špatných. Těšením se, radostí, nebo strachem a blbým tušením, svíráním, či bolením v žaludku. Jak to kdo nazve a cítí.2. Čistě pro mou inspiraci, Aluško, co děláš když tě nějaká situace v životě ne ani že naštve, ale vyloženě nase** ? :D
Tak jsem asi naštvaná. A pak si o tom jdu obvykle v klidu promluvit, pokud je s kým.

3. Alue, jak by ses chovala k člověku, který za tebou přijde pro radu, ty mu ji poskytneš, a pak zjistíš, že se na to vykašlal a zase přijde a chce další? Když pracně hledáš informace, abys dokázala pomoct a ten člověk to pak odmítne s tím, že slyšel, že umíš mluvit s bytostmi a chce radu od nich a ne tvůj názor a tvou práci? A když ti pak dojde, že ten člověk odmítá přijmout zodpovědnost za svůj život a chce, abys myslela a v podstatě žila za něj? A navíc se pořád chytá nějakých pochybných církví, protože prostě nechce myslet sám?
S takovými lidmi se setkávám běžně. Jsou to nešťastníci, kteří odevzdávají zodpovědnost za svůj život všem okolo - guru, náboženství, bytostem, osudu - jenom ji nechtějí vzít do vlastních rukou. Když vidím že ze mě někdo jen saje můj čas a energii bez toho aby opravdu chtěl něco vyřešit, bývá to jako začarovaný kruh.
Někdo se tě zeptá. Ty mu odpovíš jak při svém omezeném vědění nejlépe dokážeš (A ne, opravdu pracně nevyhledávám data pro maily, 999% jedu z hlavy, pracuju rychle a efektivně. Málokterý dotaz je dost komplikovaný na to abych ho musela odkládat jako případ na později, i když takové někdy dostanu. Je to i proto, že se dotazy hodně opakují a tím pádem po těch letech už jedeš po paměti, víš jaká je odpověď a víš co máš napsat aby to k něčemu bylo. Když nevím a vím že to nezjistím, napíšu prostě že nevím.). On ti pak třeba napíše že trochu chvilku něco zkusil ale pak toho nechal a co teď... Tak řekneš ať si znova přečte původní mail, protože všechno platí pořád stejně a nic jiného z tebe fakt nedostane, jelikož se nikam neposunul. Dotyčný může naléhat znova... Tak máš možnost ho znova odkázat na to co už jsi řekl, znova zdůraznit že jsi odpověděl a opravdu nemáš jinou odpověď na tu samou otázku. Pak také můžeš doporučit návštěvu nějakého odborníka, protože možná vidíš, že dotyčný se v tom patlá tak, že na to sám třeba vůbec nemá, a ty vidíš, že mu nijak po mailech nepomůžeš a neporadíš, že to na něj jednoduše nestačí. Ať už je jeho problém nadpřirozený nebo ne, nezachráníš mailem celý svět, to nemůžeš čekat ani sám od sebe, bez ohledu na to co víš a jak jsi schopný... Nebo ho požádáš slušně aby ti už nepsal, když zcela odmítá naprosto jakékoliv ze všech možných řešení, které mu nastíníš a zahlcuje ti schránku urgováním stejné věci.
Normální člověk to pochopí, že z tebe nic dál nevyrazí a buď přestane pokládat opakovaně stejnou otázku, nebo se chytí za nos a něco se sebou udělá. Záleží kdo to je a jestli se skutečně ozval aby něco řešil, nebo jenom chce sát energii a litovat se, využít toho že mám ten mail na všechno a může na mě všechno anonymně vyblít a já to pak budu muset číst.

Někdy se to vyhrotí do úplných extrémů. Bohužel jsem měla případy, kdy jsem ani po třetí prosbě aby mě už dotyčná nechala napokoji, nebyla vyslyšela. Nebo kdy mě obtěžoval psychopatický stalker celé roky, než jsem začala sbírat důkazy pro policii...
Taková nejposlednější situace je prostě zablokování adresy, to dělám v případech kdy mi chodí denně 3-5 mailů, které obsahují třeba řádek či dva, a je tam třeba: ,,Odpověz mi okamžitě na to co jsem ti psala je to otázka života a smrti jinak umřu a je to strašně důležité a kritické." A já se k tomu dostanu třeba až po třech dnech... A když na to něco napíšu tak dotyčný vždycky žije a pokaždé zjistím, že to ve skutečnosti tak nehořelo, nebo že se zase ptá na tu jednu stejnou věc na kterou jsem mu odpověděla už 5x a jde pouze o duševní vydírání... Mám štěstí, že vydírání na mě nefunguje. Jsem z tvrdého odchovu poměrně otrlá, vůči tomuto zcela imunní, protože jsem to měla mockrát na talířku a vím, že je to jenom bububu, člověk se nesmí nechat a nesmí ze sebe dělat oběť. Nepřijímám zodpověnost za to co není moje, nepřijímám zodpovědnost za cizí život. Nikdo mě nemusí poslouchat a nikdo se nemusí řídit mou radou nebo názorem, i když mě o ně požádal. To je každého věc jak naloží s tím co dostane. Ale pokud mě někdo jen zbytečně obtěžuje a věsí se mi na krk, adekvátně a slušně se samozřejmě bráním.
Horší jsou situace, kdy někoho zablokuješ a on si založí novou adresu, aby ti mohl zase 3x denně napsat ať mu okamžitě odepíšeš a zavoláš, jinak se zabije... Naštěstí takových lidí opravdu není mnoho a hlavně nejsou moje cílovka, takové případy doporučuji k odborníkům a snažím se jim vysvětlit že jim nemám jak pomoct, protože je evidentní že jejich mentální problém je závažný a na to opravdu zapálení svíček a pomodlení se k andělovi strážnému nezabere. Když něco smrdí mentální poruchou, upozorním na to a řeknu že nejsem vhodný člověk a nedokážu pomoct, že je potřeba opravdu jít k nějakému doktorovi na hlavu, protože když má někdo opravdu závažnou poruchu, je mu nějaké psaní po e-mailech na nic, na to jsem krátká a s takovými lidmi se ani na ničem nedomluvíš. Oni potřebují osobní přístup. S člověkem který žije v myšlenkovém chaosu, zpravidla nebývá rozumná řeč. Navíc pokud je někdo opravdu duševně nemocný, mohou mu alternativní vědy naopak ublížit. Třeba když máš nějakou panickou poruchu a teď se dozvíš že duchové fakt jsou, tak třeba přestaneš spát hrůzou. Takže ani takovým lidem nedoporučuji pokoušet alternativy, nečíst alternativní weby, říkám jim ať přestanou číst na netu všelicos a ztrácet čas v poradnách a opravdu s tím někam jdou, ať se naučí tu poruchu nějak zvládat, pochopit, nebo utlumit... Asi jsem se rozepsala trochu mimo téma, ale daná otázka se opravdu týká spíše duševně nemocných lidí, se zdravými takové problémy obvykle vůbec nemám... Stejně nejde po e-mailech řešit duševní poruchy, to je nesmysl, nepokouším se o to.
Takové to ,,zeptejte se bytostí jestli to či ono" jsem nedělala nikdy, takové dotazy odmítám, i když jsem je už opakovaně dostala. Jednou dokonce úplně natvrdo někdo napsal, že ho můj názor vůbec nezajímá, že chce channeling... potom nevím proč se na mě obracel, jednak channelingy nenabízím, zadruhé proč chtít jakékoliv poselství od někoho, koho si nevážím a koho jako bytost neuznávám. Vždyť je to ztráta času.
Nikdy jsem se ani nezkoušela bytostí ptát na cokoliv co se netýká přímo mě a co mě vyloženě nějakým zásadním způsobem nezajímá. Znamenalo by to totiž že mám patent na pravdu a že znám osud dotyčného člověka co mi ten mail napsal. Jakože patent nemám a dotyčného samozřejmě neznám, nic o něm nevím, tak jak bych mohla za něj rozhodovat a říct mu že vím co ho čeká, když to nevím. Proč by mi bytosti měly odpovědět na otázku ohledně osudu člověka kterého jsem nikdy ani neviděla. Někdo ten dar má, ale já to nepokouším, ani nezkouším. Lidi co věští a předpovídají lidem budoucnost považuji za šarlatány, vím že je špatné to dělat.
V zásadě lidé co po mě chtějí channeling, vyložit karty, říct budoucnost, nebo chtějí abych za ně rozhodla jejich problém aniž by se chtěli sami nějak vzdělat a posunout, vůbec nepochopili co vlastně dělám a co je můj záměr. Bylo by taky naprosto bláhové myslet si, že je možné dělat něco jako gurua po mailu, který všechno ví a vždycky vám za stokorunu řekne co máte dělat v každé situaci, protože vám vyvěští osud.
Reálně je to spíš tak, že 1/3 zpráv je ryze praktická ,,prosimtě kde máš ten a ten článek, já ho nemůžu najít, máš na webu něco na tohle téma, hledám to, zveřejni tohle, tady jsem viděl dobrej film podívej se..." - Ty jsou hned hotové. Další 1/3 dotazů je opravdu reálně na to co dělám, čili energetické záležitosti, bytosti, jasnovidné vize, paranormální schopnosti, zkušenosti, atd.... A zbytek, ta poslední 1/3 je spíše jakýsi psycholog do mailu. To jsou záležitosti ryze lidské, mezilidské, životní situace které vyžadují asertivní a praktický přístup. Mnohdy lidé nepotřebují radu, potřebují aby jim někdo řekl, že tomu co prožívají, rozumí. Na to musíte mít zase trochu jiný cit a hlavně podobné zkušenosti abyste věděli co máte napsat. A jenom občas, výjimečně, naruší můj klid někdo, kdo je duševně nemocný, nebo s kým opravdu není normální řeč, ale jak už jsem vysvětlila, tyhle případy nedělám, odkazuji je jinam, nebo prostě zopakuju co už jsem řekla předtím.

4. Jak je to s kominíkem ? Mně rodiče vždycky říkávali, že když uvidím kominíka, tak se mám chytnout za knoflík a co si budu přát se mi splní. A jak je to tak už běžné tak na těchto povídačkách většinou aspon něco bude.
Toto je spíš pověra. Přání je vždy důležité, ale nemá to co dělat s kominíkem.

5. Můžu se zeptat, proč mám moc citlivý nos na různé vůně a smradky? Prostě to citim vice intenzivneji... Mam partnera, kterého citim nepříjemně... no blbý...
Extrémní citlivost na příliš hlasité zvuky, příliš pálivé jídlo, příliš výrazné chutě, jakékoliv vůně, to jsou společné vlastnosti hypersenzitivních lidí. To znamená přecitlivělců. Občas je to trochu těžké, často se mi taky stává že jako jediná z celé skupiny cítím nějaký smrad a nikomu nedokážu vysvětlit že to fakt smrdí, nejhorší je když někomu smrdí nohy, nikdo to necítí, ale já se odkláním na pět metrů daleko :D Nebo si pamatuju lidi podle toho jak jsou cítit. Poznám i po několika hodinách že v dané místnosti byl někdo cizí... a když smrděl, tak vytrvale větrám, zatímco ostatní nechápou co mě ruší... S tím se zkrátka musíš smířit a vzít to tak jak to je, nic s tím nenaděláš.
Mnohokrát jsem četla teorii, že opačné pohlaví si zvájemně smrdí nebo voní podle toho, nakolik se k sobě hodí jejich genetický materiál, nebo lépe řečeno, čím více jsou dva lidé odlišní ve skladbě dat svého biologického tělesného materiálu, tím lépe si voní, protože by z nich vzniknul originální jedinec. Měla by to být přírozená přírodní ochrana před příbuzenským křížením a taky to podporuje lidi aby si hledali co nejvíce odlišného partnera. Do jaké míry je tato teorie přesná nevím, ale je to dost známé a připadá mi moc zajímavá. Snad na ní i něco bude.

6. Ahoj Alu..chci se zeptat, když trpím záchvaty paniky, tak jsem prý citlivější člověk..ale jak s tím bojovat ? Čeká mě důležitá zkouška a mám obavy, že to nezvládnu jen díky té panice.
To si nemyslím, být citlivý by totiž pak znamenalo být vnitřně nevyrovnaný, ale mezi to se nedá dát rovnítko. Buď jsi ovládána programem svého strachu a neovládáš se, nebo sama sebe ovládáš, tedy i svůj strach. Není to o citlivosti, je to o schopnosti pracovat se svým myšlením, sama se sebou. A je to něco, co se dá postupem let cvičit a učit. Nejlépe právě překonáváním svého strachu, přímým stykem s věcmi které tě děsí a také hodně pomáhá budování sebevědomí a sebelásky. Mně například na trému zásadně pomohl youtube, a na strach z cizích lidí sportovní střelba.

7. Měla bych otázku do příštího dotazníku, jak pracovat s trémou a jak se jí zbavit?
To je vlastně stejná odpověď jako na předchozí otázku. Cvičit právě to, co člověka děsí a co mu nejde, pracovat na svém sebevědomí. Vyřešit vnitřní mindráky, ozdravit své myšlení, vyvětrat destruktivní programy v hlavě, zbavit se přesvědčení že jsem blb, za nic nestojím a nic neumím, přesvědčit se o pravém opaku. A tréma povolí sama.

8. Omlouvám se, že můj dotaz není k výše uvedenému článku, ale vyplynul ze situace. Alue, myslíte si, že naše Země má něco jako obal (kopuli), kterou tvoří částice zlata, které čím výše, tím jsou samozřejmě hustější. Jak známo, zlato je výborný chránič před kosmickým zářením. Ještě jednou se omlouvám a děkuji za Vaši případnou odpověď(názor).
O tom jsem nikdy neslyšela. Myslím si že je to nesmysl, ale je to jen můj osobní názor, nikomu ho nenutím.

9. Slyšela jsi někdy o tzv. alikvótním zpěvu? Co si o něm myslíš - jak ti to zní? Někteří lidé i tvrdí, že může mít léčebné účinky... co ty na to? :) Případně přišlo by ti lákavé, se něco takového naučit? * Myslím alikvotní zpěv v "evropském stylu", tj. takový uhlazenější, např.:

Overtone Choir Spektrum - Dharana (Baird Hersey & PRANA)
https://www.youtube.com/watch?v=2bwx1XFxJVk&index=15&list=PLN4Fkr0BE61Io6XGxncjbnxYlGXm1IDFK

(tato skladba mě úplně hypnotizuje a dobíjí, ale zajímalo by mě, jestli tak může působit i na jiné lidi?) :)
Alikvótní zpěv byl velký předmět průzkumu v mých ranných fázích věku (cca 12-13 let), zajímala jsem se o něj a chodila ho za město do přírody cvičit. Postupně jsem zjistila, že to není o nic účinnější a o nic léčivější než normální zpěv. Je to prostě zvuk, specifický typ zpěvu a jediná speciální věc na něm je asi ta, že zní jinak, neobvykle. Když jsem to pochopila, výuky jsem zanechala a radši zpívám normálně, to mi zní lépe. Když člověk umí dobře zpívat, stačí jít prostě někam kde je dobrá ozvěna a tam se od srdce vyřádit. Po hodině jsi tak přebitý a tak ti vibruje celé tělo, že z toho ani nespíš... tak na co mi by byl monotónní alikvótní zpěv.

10. Rád bych se tě zeptal na tvůj názor, jestli myslíš a cítíš, že je u žen a dívek možné (a hlavně pro ně samotné zdravé), že často přirozeně chtějí vztah bez sexu, protože ho zkrátka nepotřebují vůbec a vyžadují to ve vztahu primárně muži? Jak to bereš ze svého hlediska- kdybys potkala báječného chlapa- svého Pana dokonalého, který by sex prostě nepotřeboval a nechtěl- uvítala (či dokázala bys se přizpůsobit) a považovala to za zdravé nebo ne?
Na tohle nevím jak mám odpovědět, jednak netuším na čem je ta otázka založená a zadruhé nemám zájem se bavit o svých soukromých věcech po internetu v dotazníku. Uzavřela bych to asi tak, že co je mezi dvěma lidma kteří se milují je čistě jejich věc, ať si dělají co chtějí pokud jim to vyhovuje a upřímně je mi to jedno.

 


Komentáře

1 Respirateur Respirateur | 7. října 2017 v 9:00 | Reagovat

Mám postřeh k bodu 5.
Množí se různé degenerativní vrozené vady, cystickou fibrózou počínaje, přes celiakii, lupenku (což je totéž v jiné formě) a mentální retardací konče. Z velké části za to může patrně parfumářský průmysl.Ale můžu se i mejlit. Jenže v období namlování se oba jedinci výrazně polévají z lahviček tělových vod a intimsprejema přerážejí svůj přirozený tělesný pach. Počnou potomka, po čase omezí používání vonidel a průšvih je na světě. Oba zjistí, že jim ten druhý vlastně kysele zapáchá a děťátko je plné vrozených vad.
Kdyby před plozením spolu jeli na delší výlet do přírody bez tělové chemie a dokonalé hygieny, příroda by jim řekla, že to je je ten pan božský nebo toho teda rozhodně né.

2 Ayeri Ayeri | 7. října 2017 v 10:37 | Reagovat

Děkuji za vyčerpávající odpověď na třetí otázku, ta byla ode mě. Možná bych mohla trochu vysvětlit kontext :D veřejně jsem se na internetu přiznala k tomu, že umím mluvit s bytostmi a začala mi psát jedna žena, ať se jich zeptám na to a ono, pořád dokola. Hledala jsem pro ni články s možnostmi řešení  (měla doma duchy a neuměla prokouknout lidi) a ona je vůbec nečetla, pořád se dožadovala channelingu. Chtěla, abych se ptala na její partnery, jestli to s ní myslí vážně, kde si nechala klíče a třeba i na Ježíše a jestli by si neměla založit vlastní církev. Nějakým způsobem jsem jí na to odpověděla a ona se tím stejně neřídila a další den psala znovu a psychicky mě vidírala. Já jsem jí fakt chtěla pomoct, nejsem na to stavěná, takže jsem z toho byla úplně vyřízená a po nocích brečela, že jí nedokážu zachránit. Prostě se mi to stalo poprvé, že se na mě někdo takhle pověsil. Nechtěla být vůbec zodpovědná za svůj život, ale přitom nechtěla nikoho poslouchat, jenom na něj hodit tu zodpovědnost. Mockrát jsem jí vysvětlovala, že to nejde , ale nechtěla to pochopit. Pak mi na její otázky andělé přestali odpovídat s tím, že jí vedu do problémů a dělám to jen horší. Tak jsem jí odpovídala z hlavy, ale nemělo to konec, tak jsem si řekla, že musím být tvrdá a přestala odpovídat úplně. Je mi to blbý, ale v současnosti je to v podstatě vyřešený problém, pokud je tohle teda řešení. ..

3 Alue Alue | 7. října 2017 v 11:03 | Reagovat

[2]:  aj aj :-( - to jsi mi mohla rovnou hodit do poradny co s takovým bláznem, ušetřila by sis kopu nervů a nemusela čekat na dotazník.

Ale teda, ten nápad s církví mě pobavil: Neumím si sama ani najít klíče, ale povedu vás ve své církvi. :-D  :-D  :-D

4 áťa áťa | 7. října 2017 v 11:47 | Reagovat

Děkuji za zodpovězení dotazu 1 :)

Dotaz 10 - tu druhou větu jsem v něm mohl úplně vypustit. Jde o to, že mě v létě šokovala moje kamarádka, která mi řekla, že ačkoliv nemá vůbec potřebu sexu, tak se k němu poprvé donutila. Na můj dotaz, co blázní, odpověděla, že je to v dnešní době nutnost, že to po ní chlap v budoucnu stejně bude chtít a že by to stejně jednou musela udělat. Navíc, k němu prý nic necítila.

Je to velice inteligentní holka a vážně mě šokovalo, že se takhle vůbec nějaká holka rozhoduje. Připadá mi odporné, že tak někdo zachází se svým tělem a zajímalo mě, jestli je ta "nepotřeba" u žen až tak častá nebo silná, což jsou pro nás muže podle mě cenná data.

5 Alue Alue | 7. října 2017 v 12:29 | Reagovat

[4]:  Nezdá se mi to normální. Asi následek nějakého těžkého traumatu.

6 mariankosnac mariankosnac | 7. října 2017 v 13:44 | Reagovat

[5]: To bude trauma z tejto doby, kde sú niektoré veci (sex, mobil,soc.sieť,.) považované za povinnosť. Kto to nemá je "divný". Ten sex bol "povinný" asi aj v minulosti, keď mi bolo okolo 14 tak sa nadomnou podivovala jedna stará bába, bývalá nacistka, že som ešte panic a nechápala to.

8. myslíte si, že naše Země má něco jako obal (kopuli), kterou tvoří částice zlata, ... tak o tomto som už raz niečo počul ale neviem o tom viac.

7 Jana Jana | 7. října 2017 v 16:10 | Reagovat

[4]: podla mojho nazoru, vacsina zien je citovo zalozena a bez citov nemaju chut na "sex" i ked sex ako taky (aby si to aj ona uzivala) s takou zenou vlastne ani nie je mozny, lebo ju nenaplna a nebavi, treba rozlisovat slova "sex" a "milovanie", kvalitativne su to rozlicne veci. Vacsinou ide o to, ze muz dokaze mat aj sex so zenou, ktora ho len fyzicky pritahuje co je ale nakoniec skor seba uspokojenie, ale vela zien to nevie, to chce davku odosobnenia sa, a aj ak maju vztah, kde si rozumeju dvaja tak ak to po tejto stranke u zeny nefunguje znamena to pravdepodobne, ze je tam nedostatocna hlbka citov, alebo je ten jej partner v skutocnosti skor jej priatelom ako ozajtnym partnerom. Myslim si ale, ze zena, ktora stretne muza "pana dokonaleho", tak tam ziadne problemy v sexualnej stranke nebudu.

8 jirik jirik | E-mail | 7. října 2017 v 17:47 | Reagovat

[7]: pokud je nedostatečná hloubka citu nemusí to být přítel, ale spíše termín >>kamarád s výhodama<<

9 Renata Renata | E-mail | 7. října 2017 v 18:53 | Reagovat

Alusko,   zacina sa spontanne prebudzat u ludi  kundalini - hadia sila, ci energia. Citim nad hlavou chladny vanok smerujuci od hlavy nahor,  testuje sa to tak, ze 30 cm nad hlavu dlanou nadol das jednu ruku a druhu ruku napr na koleno polozis dlanou hore,/skusat v uzavretej miestnosti bez prievanu, mokra ruka zvysuje este ten vnem/ Niektori ludia citia  brnenie, magnetizmus v dlaniach /dlane na kolena smerom nahor otocit/ , ja skor ten vanok nad hlavou, citim ho aj u dcery malej , aj u muza, kamoska, co toto ma aktivovane nejakymi meditaciami mi vravela, ze staci prejst okolo "relizovaneho" cloveka, ktory ma tuto energiu prebudenu a prebudi sa mu tiez, ak je "pripraveny"/moze sa to stat hocikde medzi ludmi/. To hucanie  v hlave, ako som to popisovala nedavno a aj ten lekar, vtedy som o tom este nevedela o co moze ist,  suvisia s tym rozne navaly tepla , zimy tras, nervozita, pocity, ze clovek by najradsej vyletel z koze, kolabsove stavy.  Je to zvlastne, zeby zrno od pliev? No zatial sa necitim nijak pozitivne :-?

10 Alue Alue | 7. října 2017 v 19:07 | Reagovat

[9]:  To není žádná kundalini, tohle je úplně normální.. a od podobných pokusů a meditací raději ruce pryč. Probouzení kundalini je velice nebezpečné.

11 Renata Renata | 7. října 2017 v 19:51 | Reagovat

[10]: vazne ALuska? To  mi odlahlo, vdaka za odpoved... Ja by som sa dobrovolne nikdy do takychto veci nikdy nepustala, ziadne meditacie, zasvatenia , vyvolavanie kundalini ani nic podobne, mam pred tym velky respekt. Nikdy som neskusala,ci mam ten vanok nad hlavou,  len ta kamoska co to ma vyvolane svojim guru majstrom istym ritualom ma nato upozornila, som zvedava, ci nato citatelia zareaguju, ci to citia tiez, lebo uz tyzden som z toho bola taka nesvoja a stale nato myslela a sledovala sa.

12 Alue Alue | 7. října 2017 v 20:50 | Reagovat

[11]:  Že se kámoška nechá krmit tímhle od svého gurua je její věc, ale nenech se aby s těma hloupostma ovlivňovala i tebe... probouzení kundalini v rámci transformace, no tak to by nám ještě ke skáze scházelo.

Kdo cítí energie, ten je na povrchu těla každého živočicha vnímá, speciálně nad hlavou a nemá to co dělat s žádnou kundalini.

13 lei lei | 8. října 2017 v 15:43 | Reagovat

a co je podle Tebe tedy kundalini? Všimla jsem si, že před ní varuješ už po několikáté, ale není mi jasné proč... proč by nám její probouzení 'mělo ještě chybět ke zkáze'? Má to být prostě přeci označení pro latentní energii v nás, ke které se  můžeme dostat, až k tomu dozrajeme, co je na ní a na tom tedy špatného?

14 Alue Alue | 8. října 2017 v 18:27 | Reagovat

[13]:  V kostce: Je to hadí síla, a není v nikom přirozeně, je to napojování se na reptiliány, vím o lidech co se z toho pak zbláznili.

15 Dzejna Dzejna | 8. října 2017 v 22:10 | Reagovat

[14]:Alusko, mohla bys prosím rozvést tu hadí sílu? Myslím, že je to důležité téma...

16 Martina Martina | 9. října 2017 v 3:04 | Reagovat

1) Respirateur: A ja mam zase postreh k tobe, ty chytraku.

Celiakie je vrozena vada, jo? Tak to zkus rict tomu kvantu lidi, co tu nemoc ted maji (a ujistuju te, ze jich je opravdu dost), ze jsou nekvalitni geneticky matros, ty nevzdelance. Vis vubec, co vsechno je v dnesni dobe zapricineno stravou?

Klidne si zij v jeskyni a nemyj se dva roky. Ale nesir tu bludy o nemocich, o kterych nic nevis...

17 Peace Peace | 9. října 2017 v 20:11 | Reagovat

Znáš tachyony, tachyonovou energii? Myslíš že to funguje a je to konstruktivní?

18 **J** **J** | 9. října 2017 v 20:58 | Reagovat

1. Já třeba mám pocit, jako když se vám vaří krev, jako když se vám vrací nějaké trauma několik minut nebo i hodin před tragickou událostí a vidím ji i několik dní před tím živě. Skoro bych si mohl na ten děj sáhnout. Promítám si tu situaci a prožívám celým tělem. Pak se to stane.
Úzkosti ani depky nikdy nemám, maximálně normální smutek z vážných důvodů. Ty pocity, jako v kině, když prožíváte děj, který se před mnou promítne a vím, že tu přijatou myšlenku reprodukuji já v obraz.
Bolesti jedině z vážné tělesné nemoci. Ale to někdy byly tak kruté, že si říkáte, tak takhle nějak vypadá umírání.
V té chvíli se otvírá vaše srdce natolik v upřímnosti a otevřenosti, že pokud chcete na zemi stihnout někomu říct , koho milujete, udělám to, je to přirozené a je to správně.

2.Když jsou lidé na živu, je vždy s kým promluvit. Nechat vzkaz v diskusi, chci s tebou promluvit. Na potkání říct, říct   přes kmarády/ky. Mailík. Všechno se dá vyřešit a pak se i zasmát.

3.V prvé řadě bych si přečetl aspoň rychločtením téma. Pokud já někomu stojím na noze, musím to řešit, protože pak říká au , au, i několikrát, to dá rozum. Pokud se někdo jen ptá na hloupost frequently asked questions, odkážu na kapitolu často kladené dotazy na viditelném místě.

Nikdy nikoho neseřvu, jdi za psychiatrem a šetřím vykřičníky, pokud mi nepíše, že mi zláme vaz. Vytyčím si témata a zásadně nedávám lidem psychiatrické diagnozy, když vím, že by mi to kazilo image. Pokud nestojím někomu na noze, vysvětlím v několika větách své inteligentní stanovisko, když nepochopí, pak napíšu, že to už byla vyčerpávající odpověď a sbohem, ať se vám daří jinde.

Na každou radu ohledně zdraví, že jde jen o moji zkušenost a ne radu, nezapomenu podotknout, co může k tomu nabídnout lékař a lépe se také zeptat jeho a rozhodnout se sám/ma, pokud aspoň něco na to má medicína.

Vím o čem mluvím, kdysi mě víc let pronásledovala opravdová stalkerka. Řezala mě jako žito, přepadávala na ulici, rdousila, řvala, že musím být její. Tahala za vlasy. I z obchodu mě vymlátila, jednou z restaurace i před známými u oběda a zahraničními hosty. Dodnes se o to zajímají main stream media. Ještě trochu pronásleduje, ale už ji nevidívám, jen se někdy nechá vidět někým známým. Psala mi toho hrozně moc a mockrát se zasebevraždila, trávila se, válela po zemi. Proto také tady nepíšu celé jméno. Nechci hned vše publikovat, jednou budu muset. Vícekrát po mě žadonila sex na veřejných místech trhala ze mě oblečení a ze sebe. Utíkal jsem, co to stačilo. Dlouho trvalo, než okolí mě, chlapovi uvěřilo, až ji sami poznali. Nejhorší na tom je, když těmlátí baba v amoku, nemůžeš se bránit, ve vzteku má sílu a když ji neudržíš, bude tvrdit, že ji biješ, na to čeká, to chce na hru na chudinku.
Takže utíkat, natáčet. Roky v napětí. Všude mě nechala sledovat, platila za to lidem, ti se mi svěřovali a ona ty informace fakt získala a zkreslila úplně. Nemohl jsem ani vyjít na ulici, abych si nebyl z 80 procent jist,že někde bude a vyletí z pozarohu. Měl jsem za ty leta zmapované lidi- tzv. agenty, které platila drobnými úplatky, aby donášeli. Některé si zavázala jinak. Pak vyhrožovala, že mě všude pomluví. Trvalo mnoho let, než jsem naprosto kontrolovaným způsobem života všechny přesvědčil, že ona je naprosto mimo.

Pořád občas něco zkouší, ale už z apár měsíců končí její moc, přes co ještě mohla zkoušet škodit. Možná budu moct pa na světlo s příběhem a už konečně žít.

V tom chápu Alušku,jen by si ze strachu nemusela ty lidi plést se skutečným stalkerem. O jednom vím, ale myslím,že ten je neškodnej, občas plácne, že ji upálí, jindy že useknout plesnivé... Nebudu to ani citovat. Chtěl bych si s ním promluvit a myslím, že trošku se mi to už povedlo, jestli to byl on. Brázdím netem a obhlížím, kdyby se zjevil, zeptám se ho, pročpak tak smýšlí. Už se mi párkrát povedlo rozmluvit. Ten je ale podle mě neškodnej.
Hlavně v klidu. Rozpoznat lidi a upřímné od neupřímných.

4. Kominík, taková záminka pro zasmátí.

5.Ano lidé, kteří podobně žijí, smýšlí, stravují se, vzájemně si voní.
Vzpomínám na základce v prvních letech, byla tam moc voňavá spolužačka. Byla milá, hodně podobná na Alue. Byl jsem do ní hodně zamilovaný, ale věděl jsem už tehdy, že to není ta pravá. Pardon, bez vedlejších úmyslů vlči komukoliv.

6. Paniku nepociťuji, vždy paniku zachraňuju, když všichni panikaří.

7.Tréma je podobná slovu trénovat. To mi připadá jako otázka pro Jardu duška. Jako malej jsem měl strašné trémy. Hlavně veřejně ukazovat cit, když jsem byl za to bit. Měl jsem vnitřně, tím násilím od lidí, pocit, že jako by se nesmělo projevit ten něžný cit, kterého jsem tak plný. Byli kolem hrubiáni.

8.Víme jen to, co nám dají média, školy a archivy, leda, že bychom se napojovali na tzv. protonaci-informační pole, ale to zase může být ovlivněno naší představivostí.

9.Taky jsem jezdil na kole do lesa zpívat, ten pocit čerstvosti a svobody zpívat s přírodou. Aluška umí zpívat, to mi vrtá hlavou, úžasné. Na delší dobu jsem se zařekl, že  nebudu zpívat o lásce, protože byly doby, kdy mě přepadávali fandíci a musel jsem zpívat na chodbách škol, tělosvičen, na ulici všude, kde mě potkali, chtěli abych zpíval a když si to vyprosila nějaká holka sama a já se nechal ukecat, rvala si vlasy jako by láskou hladově. To mě právě děsilo nejvíc, co to s nimi dělá. Proto chci už zpívat jen , tam , kde opravdu chci.  

10 Taky si myslím, že tyhle věci jsou soukromé a každého věc. Jen pro tazatele obecně ne osobně se dá říct, ze zkušenosti lidí a přirozenosti, na to se nemusíte ptát. Je přirozené, že všechny druhy lásky chtějí muži i ženy. Jen jde o to, že pro ženy je to zásadní tělesný zásah a proto jsou správně opatrnější o tom mluvit a prvořadě potřebují bezpečný, láskyplný vztah a ujištění od muže, že s ní úplně naprosto soucítí a vžívá se do jejích pocitů, potřeb a bezpečí. Vlastně normální muž na úrovni to pociťuje dost podobně, jako normální žena, v tom je jejich soulad. Od zvířat se odlišujeme tím, že máme prvořadě lidskou lásku člověk k člověku. Mějte rádi duši člověka, zbytek může býtpříjemné překvapení, až kdyby. Ale hlavně se prosímvás mějte všichni moc rádi. Na tom to celé stojí, na tom se dá stavět. ;-)  ;-)  ;-)

19 Luz Luz | 10. října 2017 v 8:46 | Reagovat

[16]: Ono to skutecne ma geneticke dispozice; na tom neni nic urazliveho. Ovsem je ponekud hloupe a necitlive predpokladat (1. komentar), ze by lide meli zpochybnovat svuj cit a lasku, osobnostni naklonnost kvuli tomu, ze existuje jista moznost nejake chemicke nekompatiblity. Jestlize se miluji a chteji byt spolu i mit dite, tak ho prijmou, i kdyz nebude po vsech strankach dokonale.

20 Alue Alue | 10. října 2017 v 8:54 | Reagovat

[16]:  Taky si nemyslím že by to byla vrozená vada. Celiakie je, pokud si to pamatuji správně, prostě neschopnost rozložit tu velkou bílkovinu na neškodné látky a strávit ji. A z toho jsou pak všechny ty problémy... ale proč to někdo má a někdo nemá, hm... ? :-?

21 Lenka Lenka | 10. října 2017 v 11:23 | Reagovat

Před asi dvěma lety jsem byla na výkladu z palmových listů u manželů Valentových, ale už nic nesedí, jak by z výkladu mělo. Je možné úplně sejít z cesty, která je v palmových listech vepsaná? Znamená to, že se člověk vydal "špatnou cestou"?

22 Alue Alue | 10. října 2017 v 11:49 | Reagovat

[21]:  ,,špatnou" ani ne, spíš jinou... uklidním tě, mně to už taky přestalo vycházet. ze začátku ano, postupem let jsem se úplně rozjela jinam... a myslím si že je to nakonec stejně lepší cesta.

23 áťa áťa | E-mail | 11. října 2017 v 17:13 | Reagovat

[22]: Tak to je vážně síla! :-O To by stálo za článek nebo za zařazení do nějaké z tvých budoucích knih!

24 Alue Alue | 12. října 2017 v 9:25 | Reagovat

[23]:  Teď o tom nic nikam napsat nemůžu. Z osobních důvodů.

25 áťa áťa | E-mail | 12. října 2017 v 10:11 | Reagovat

[24]: samozřejmě :). Ale jestli ti přestal palmový list sedět, je to naprosto geniální svědectví o změně osudu O_O . Hluboká poklona!!!!!

26 Pomeranč Pomeranč | 12. října 2017 v 14:36 | Reagovat

Napadla mě taková věc... Mám doma tričko s Eminemem, které ráda nosím. Vadí to něčemu? Vím, že je satanista a tak, ale jeho songy mi v jednu dobu dost pomohly. Díky.

27 Namasteen Namasteen | 13. října 2017 v 21:31 | Reagovat

Já bych měla otázku do dotazníku, jakou piješ vodu, popřípadě jestli ji čistíš a čím? Díky.

28 ocelot ocelot | 15. října 2017 v 14:10 | Reagovat

Ahoj Alue, co znamená to slovo "tadesco", kterým se jmenují stránky tm? Díky.

29 Alue Alue | 15. října 2017 v 14:22 | Reagovat

[28]:  muži z létajících talířů.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.