V e-shopu Alue.cz jsou nové Brazilské křišťály. - Aktuální výběr ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 10.11.

Paměti bývalé čarodějnice Animy Noiry (3.díl)

6. října 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Zasvěcení a jiné sekty
Následující seriál je archivovaný text z již zrušeného webu, který není na internetu k dispozici.
Autorka je bývalá čarodějnice s tehdejším pseudonymem Anima Noira.
3.díl

VŠECHNO, CO JSTE CHTĚLI VĚDĚT O ČARODĚJNICTVÍ, ALE BÁLI JSTE SE ZEPTAT
Báli jste se zeptat, abych vás třeba neproklela, že ano. Tak tedy, dnes o tom, co jste chtěli vědět o čarodějnictví, ale báli jste se zeptat... a já bych vám to stejně dříve říci nemohla.

OBLÍBENÁ OTÁZKA ČÍSLO 1:
JE TO POSLÁNÍ A OSUD?
*Noira dramaticky vydechne* Ne. Je to úplně typická drobná živnost.
Čarodějnictví je opředeno aureolou mystična. Faktem zůstává, že pokud poskytujete služby za úplatu, tak provozujete živnost. To znamená, že platíte daně, potřebujete účetního, grafika, možná také někoho, aby vám spravoval webové stránky, vymalovat kancelář a nebo uklízečku, a když se vám to dobře rozjede, asistentku. A tohle všechno něco stojí, a vydělat na to musíte vy... pokud tedy nejste žebravá mniška, žijící z darů.
Žádnou jsem zde nepotkala a i jeden z našich nejznámějších buddhistický mnichů to vzdal, a dál vyučuje za peníze. Když zkoušel tradičním způsobem žebrat s miskou na Staroměstském náměstí, stalo se mu, že ho zbili. Debata o tom, proč je špatné poskytovat za úplatu duchovní služby, bude jistě pokračovat i po mé smrti. Dvojznačnou roli čarodějnictví ve společnosti nejlépe ilustruje druhá nejčastější otázka, kterou jsem dostávala...OBLÍBENÁ OTÁZKA ČÍSLO 2:
SYPE TO HODNĚ?
Když máte morálku sňatkového podvodníka, skvěle. Jinak žádná sláva.
Je to lákavé? Ano. Rozhodně dost na to, aby s touto živností začala každý rok nová hrstka lidí, kteří věří, že právě oni spasí svět. Mezitím zkušení odcházejí, takže se uvolňuje místo. Duchovní služby jsou stále lukrativní, ale nejspíše ne tak, jak si lidé myslí. Když Reflex nazval svůj slavný titulní článek s mojí fotkou Věštby s.r.o.: Vaše budoucnost, naše prachy, znělo to, jako kdyby se věštění najednou zařadilo mezi nejlukrativnější obory lidské činnosti hned po prodeji zbraní a drog.
Píše-li černá kronika o tom, že "čarodějnice vylákala z důchodce 700 tisíc", tak to je více, než jsem vydělala za dva roky. Možná právě proto, že podvodem a vydíráním jsem se nikdy živit nechtěla. Když jsem začínala, tehdejší čarodějnice číslo jedna mi řekla, že bílou magií se nikdy neuživím. Od té doby jsem se trápila otázkou, co tedy dělá čarodějnice, která černou magii dělat nechce.
Záležitost mi objasnila až jistá luxusní prostitutka, kterou jsem potkala na večírku v Praze. Se zájmem si nechala se zájmem popsat, co vlastně dělám. Chvíli se odmlčela a pak řekla: "Tak to vlastně děláme to samý."
Až na to, že já jsem se na 2 500 korun na hodinu nikdy nedostala.

OBLÍBENÁ OTÁZKA ČÍSLO 3:
JAKÉ TO BYLO U KRAUSE?
Milé. Celý štáb byl přátelský a líbilo se mi, jak mne namalovali. Někteří z nich se pak u mně objevili soukromě. Stačí?
Řeč je o mém vystoupení v Talk Show Jana Krause na jaře 2011. A konečně, oblíbená otázka číslo 4, kterou nejspíše ztratím důvěru zbytku lidí, kteří dočetli tento článek do konce:

JAKÉ DRUHY LIDI PŘITAHUJE MAGIE?
*Noira si dá ruce v bok* Magie přitahuje špatné lidi... a těch z ostatních časem špatné lidi dělá.
Jako čaroděj přijdete do kontaktu s velmi zajímavý k segmentem populace. Jeho společný jmenovatel je, že má problém. A ten problém jinak nedokáže řešit.
Do studia magie se pouštějí lidé, kteří se z nějakého důvodu cítí slabí a hledají sílu. Jedno z prvních svých kouzel, které si pamatuji, byl ochranný amulet, který měl zastavit šikanu. Byla jsem na katolickém gymnáziu a byl to jediný způsob, který jsem si představit dokázala. Nabančit někomu nepřipadalo v úvahu, protože křesťanka je neozbrojená, neoplácí a největší poctou je jí zemřít jako mučednice. Zakázaná temná umění slibovala řešení.
Magie slibuje řešení běžných problémů nadpřirozenými prostředky a v tom spočívá celá její tragédie i lákadlo. Háček je samozřejmě v tom, že když svoje přirozené problémy přirozenými cestami nevyřešíte, nepomůže vám "ani svěcená voda". Mladý muž, který používá pakty s démony k tomu, aby si získal dívku, ji nejspíš nedokáže sbalit... a člověk, který od magie doufá, že mu zajistí výhru v loterii, by si možná měl založit penzijní spoření.

To nebrání magii, aby přežila a vzkvétala. Okultismus nejvíce prosakuje dvě vrstvy společnosti, do kterých nevidíte: tu nejvíc na kraji a nejvíc privilegovanou. Uchylují se k němu často dominy a kněžky lásky (prostitutky), a některé z nich to dotáhnou až na faktické předsedkyně vlády. (Kucky, kucky.)
Magii se častěji oddávají lidé z etnických menšin a organizovaného zločinu. Úplně nahoře pak potkáváme okultismus ve formě tajných společností. Jejich cíle jsou stejné: peníze, vliv a moc.
Magie je vnímaná jako zkratka k věcem, které nejdou běžnými prostředky, nebo jsou nemorální či dokonce nelegální. Což není nic nového. Mezi služby čarodějů, které byly běžně k mání, patřily potraty, travičství ba i nájemné vraždy.
Nejpozitivnější motivací k magii je tak pro mnoho lidí zvědavost a s ní související nuda. Magie lidem dodává pocit vlastní výjimečnosti, vědomí toho, že se na něčem podílejí, nějaká vyšší moc má o ně zájem, v magickém světě se stále něco děje. Jak mi řekla jedna čarodějka, "Skončila jsem, ale život bez magie mi připadá tak nudný." Taky se říká, že "zvědavost zabila kočku."
No a potom také... mnoho lidí využívá svoje duchovní studia jako záminku pro milostnou aférku.
(Pozn. Alue: Nevěřili byste, kolik jsem i já potkala bláznů, kteří provozují nebo nabízejí sex s prakticky cizími lidmi a říkají tomu duchovní hledání, duchovní rozvoj, nebo že tím vlastně oni pomůžou vám. Jsou to prostě slizouni a úchyláci, co si myslí, že originálním kecáním najdou zkratku do kalhotek kýžené dívky, nic jiného.)

(pokračování příště)

 


Komentáře

1 aves passeri aves passeri | E-mail | Web | 6. října 2017 v 7:21 | Reagovat

Jojo, nedávno odkazovali v TV v seriálu Život a doba soudce na případ guru Járy. Všimla jsem si, že je teď ve vězení někde v Asii a spousta jeho přívrženců se za něj stále "bije". Taky si vzpomínám, jak nám před lety na VŠ na kurzu indických náboženství učitel říkal, že na západě se rozmáhá tantra, ale v Indii jde v podstatě o způsob, jak si muž z ženy udělá cestu k osvobození z mókši - vlastně ji zneužije pro své vlastní účely. O ní vůbec nejde a představa, že jde o jakési duchovní zlegalizování sexu (naprozdíl od křesťanství) je hluboce mylná. Na řečičky o tom, že když se s někým vyspím, tak mě to duchovně povznese, bych brala s velkou rezervou. Sex povznáší, ale je zásadně důležité s kým a proč a jak a řekla bych, že aby se to stalo, musí to být velmi intimní (ve smyslu hluboký a otevřený) vztah dvou lidí, ve kterém  je sex jen součástí hluboké provázanosti, a ne že jeden sameček si vezme harém :-))

2 Aťa Aťa | E-mail | 6. října 2017 v 9:40 | Reagovat

Nielen politici,umelci,ale i športovci sa dajú zlákať temnote. Veriť sa mi tomu nechce, ale toto foto - viď https://sport24.pluska.sk/cyklo/cesi-si-poriadne-posvietili-sagana-slova-ktore-slovakov-asi-prekvapia.html            ma dostalo,škoda.

3 Alue Alue | 6. října 2017 v 9:59 | Reagovat

[2]:  a ten jazyk... úplně jak cyrus :-!

4 Jana Jana | 6. října 2017 v 11:14 | Reagovat

[2]: Tolko ludi ukazuje rukami to gesto, staci, ze pocuvaju rockovu hudbu, ale podla mna vela krat ani nevedia, co znamena. Odsudit ho za to a hovorit, ze sa dal zlakat temnote, sa mi preto zda prilis :-)

5 hanka hanka | 6. října 2017 v 11:39 | Reagovat

[2]: No, všímám si, že spousta lidí ta gesta používá a přitom netuší, co ve skutečnosti znamenají, je to pro ně frajeřinka, něco ve stylu - dělají to metálisti, vyfotím se tak taky a budu borec

6 LucTuc LucTuc | 6. října 2017 v 16:44 | Reagovat

[2]: Hele, i když třeba neví co to gesto znamená, co když to tak má být? Co když se to má stejně zažrat jako zmanipulované slova, když nás něco ,,přepadne,, a my vyhrkneme Ježíši, nebo pro boha, nebo další podobný výraz, co je přeci zle naprogramovaný. Alue jednou o tom psala, takže právě ukazovat tohle to i jen tak náhodou, to temno určitě podporuje. Tohle se děje i ve více věcech, najednou začalo být trendy cpát sata*istické znaky a symboly na oblečení, schovávat je do tetování co dneska frčí a různě i do obrazů a umění. Je toho opravdu hodně. Nevšimly jste si snad někdy toho geometrického tetování? Třeba že je v něm Luciferův symbol? Nebo často kreslené rohy a lebky, nebo dokonce obrácený pentagram na oblečení, ale né z důvodů rockové nebo metalové kapely, prostě jen tak trendy.

7 Verča Verča | 7. října 2017 v 15:23 | Reagovat

vím, že to sem úplně nepatří - ale Doreen virtue zešílela?..neumím tak dobře anglicky..a nevím, jak přesné jsou titulky:-/
https://www.youtube.com/watch?v=WnlnNH8JfwM

8 Alue Alue | 7. října 2017 v 15:53 | Reagovat

[7]:  zajímavé.. dává mi to smysl... možná bych o tom mohla udělat zamyšlení.

9 Verča Verča | 7. října 2017 v 15:57 | Reagovat

[8]: Aluško - to bych byla moc ráda...a určitě nejen já..Doreen pomohla tolika lidem a z toho videa jsem v šoku.narazila jsem na něj naprosto náhodou...hodila do koše svou celoživotní práci, která pomohla tolika lidem...co se to stalo?..

10 Alue Alue | 7. října 2017 v 16:03 | Reagovat

[9]:  Děkuji za poslání, to je podle mě důležitá zpráva a něco by se na to napsat mohlo... sesmolím a vydám.

11 Verča Verča | 7. října 2017 v 16:07 | Reagovat

[10]: já děkuji (my všichni děkujeme:-) mockrát!..

12 vitaroman vitaroman | 8. října 2017 v 20:26 | Reagovat

... mne naskočili hneď české titulky

13 Anima Noira Anima Noira | E-mail | Web | 23. června 2018 v 18:32 | Reagovat

Zdravím Alue a čtenáře blogu.

Teprve dnes se mi doneslo, že někdo objevil a vydal mé mezitím z internetu stažené paměti. Mile mne to překvapilo, že někoho zajímá má zkušenost a že dává těmto hlasům prostor.

Přátelé mne prosili, abych svoje paměti sepisovala, a tak jsem znovu vydala  a přepracovala i tento článek znovu, a pokusila jsem se v něm více rozvést hlavně poslední otázku "Jaký druh lidí přitahuje magie?"

https://www.anima-noira.cz/pravda-o-carodejnictvi/

Za svým pozorováním si stále stojím, ale tehdejší hodnocení zde výše v článku Alue nebylo přesné, existuje více motivací, které přivádí lidi do magie. Bohužel skoro všechny jsou problematické, na tom se nezměnilo nic. Soucítím s lidmi, které k zájmu o magii přivedla bezmoc, situace jako domácí násilí, šikana. Potkala jsem také hrstku lidí, pro které byl hlavní motivací altruismus a touha po poznání. Řada z nich dnes vystupuje na konferencích, kde hovoří proti korporacím, vlivu reklamy apod. Veškerá moc má okultní principy. V době, kdy jsem se věnovala magii jsem daleko méně věděla o vztahu organizovaného zločinu, politiky a okultismu. O tom někdy příště. :-D

Anima Noira
noira@anima-noira.cz

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama