V e-shopu Alue.cz jsou nové energetické krystaly. - Nabídka ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 13.02.

4 Doplňky, které mi opravdu zkvalitnily život

18. listopadu 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Doporučuji: Produkty a služby
V dnešní době jsme všichni denodenně bombardovaní reklamou na všechno možné a je těžké se zorientovat v tom co opravdu má smysl kupovat, používat a co je naprostá zbytečnost, bez které se snadno obejdeme. Já jsem velký zkoušeč všeho možného, na co natrefím. Zkouším i to co nutně nepotřebuji, čistě pro danou zkušenost, která by se mi mohla někdy hodit, nebo abych to mohla doporučit dál někomu, kdo by to mohl potřebovat. Pochopitelně tedy zkouším i všelijaké doplňky stravy, které mi někdo doporučí, nebo které najdu na internetu a připadají mi zajímavé. V dnešním článku bych ráda shnula čtyři doplňky, které mi opravdu usnadnily život a které mi s něčím pomohly. Předem upozorňuji, je to pouze moje osobní zkušenost a pravděpodobně vás všechno uvedené nezaujme, každopádně pokud máte některé z podobných potíží či nedostatků, určitě zbystřete.


L-Tryptofan
Pro mě osobně asi nejzajímavější doplněk stravy, co jsem za poslendích pár let našla. Před časem jsem vydala povídání o tom, proč už nejsem vegetarán, kde jsem kromě mnoha jiných věcí uvedla i to, že jsem po nejezení masa a omezení mléčných výrobků přestala úplně spát. Zkrátka dostavila se ultimátní spánková porucha, kdy jsem šla spát třeba v 10, ale byla jsem vzhůru do půl sedmé do rána, pak jsem měla několik nouzových mikrospánků co měly jen pár minut a zase jsem byla vzhůru... Návratem k normální stravě se můj problém rozhodně o něco zlepšil (futrovala jsem řízky jak divá a zapíjela mlíkem), ale problémy se spaním a usínáním jsem měla vždycky, po tomto experimentu se to zhoršilo a nechtělo se to vrátit alespoň na původní úroveň. Nespavost začala výrazně poškozovat kvalitu mého života, takže jsem rozhodila sítě a poslala SOS k jednomu profesorovi, který ví... Od něj přišel vzkaz, ať začnu užívat Tryptofan.
Do té doby jsem to slovo nikde ani nečetla, takže jsem pochopitelně netušila co to je a k čemu to je dobré. Musela jsem se trochu dovzdělat:

,,L- tryptofan je po chemické stránce kyselina 2-amino-3- (-3-indolyl) propanová. Paří mezi esenciální aminokyseliny, což znamená, že si je náš organismus neumí sám vytvořit, ale přijímá je z potravy. L-tryptofan je jedna ze dvou forem tryptofanu: L-Tryptofan a D-Tryptofan. D-Tryptofan je pro tělo nevyužitelný a navíc toxický, takže se dále zmiňuji jen o "L" formě, která je z těchto dvou také jediná prodávána. Dále se můžete setkat s 5-HTP (5-hydroxytryptofan) s mírně odlišnými účinky, který se vyskytuje na americkém trhu.
Tryptofan se v krevním oběhu mění na serotonin. Mění se na něj tak, že se skrze mozkovou bariéru dostane do mozku, kde se na něj za přítomnosti pyridoxinu (vitaminu B6) přemění. Serotonin je biologicky aktivní látka. Má význam jako přenašeč nervových vzruchů v centrálním nervovém systému. Zde se podílí na procesech, které ovlivňují naši náladu a psychický stav vůbec. Protože je zodpovědný za přenos nervových vzruchů, tak jeho nedostatek způsobuje změnu nálady, depresi, poruchy spánku, podrážděnost vedoucí až k agresivitě. Serotonin může ovlivňovat v některých případech i vznik a průběh migrény.
Změny v jeho metabolismu mohou hrát roli i při vzniku závažných psychických poruch, jako je schizofrenie či maniodepresivní psychoza. Nedostatek serotoninu může být způsoben i nedostatečným přijmem tryptofanu z potravy či jeho špatným vstřebáváním. Většinou je to zdravotní problém starších lidí, ale trpí tím i mladší lidé při nemocích trávicího ústrojí či při konzumaci alkoholu.
L-tryptofan bývá doporučován jako doplněk léčby u lidí s určitými psychickými potížemi (strach, vnitřní neklid, úzkost). Zde je ale třeba poznamenat, že lidé užívající psychofarmaka se musí o užití L-tryptofanu nejprve poradit s ošetřujícím lékařem. Rovněž proto je doporučován i jako doplněk při léčbě bolesti hlavy.
Tímto mechanismem působení může pomoci i při procesu odvykání kouření či pití alkoholu. Rovněž hraje roli v metabolismu důležitého hormonu - melatoninu. Melatonin je hormon, který ovlivňuje biologické rytmy, konkrétně cyklus spánku. Jeho množství v těle (rovněž závislé i na množství přijatého tryptofanu) určuje kvalitu spánku i regeneračních procesů probíhajících ve spánku. Organismus dále vytváří z tryptofanu vitamin B3, který se vyskytuje ve dvou formách: jako kyselina nikotinová nebo jako amid této kyseliny - nikotinamid.
Tento vitamin ovlivňuje srdeční činnost a zprostředkovaně se podílí na regulaci krevního tlaku. Spolupůsobí při tvorbě energie v buňkách. Ovlivňuje metabolismus tuků a cukrů. Také díky němu máme zdravou čistou pokožku a funguje nám dobře nervová soustava, srdce i trávicí systém. Pomáhá snižovat hladinu krevního cukru na normální hodnoty. Dále se podílí na vzniku látky acetyl koenzym A, která je důležitou látkou v tzv. Krebsově cyklu, kdy dochází k tvorbě tělesné energie. Krevním oběhem se pohybuje ve vazbě na krevní bílkovinu, albumin nikoliv volně jako většina aminokyselin.To je důležité, protože právě proto může dojít při použití směsí aminokyselin nebo i produktů označených výrobcem Tryptophan Free nebo dokonce obojího dojde k aminokyselinové nerovnováze v neprospěch právě tryptofanu. Z případného přebytku tryptofanu se v tlustém střevě vytváří tyramin, což je biogenní amin působící uvolnění noradrenalinu, který zužuje mozkové cévy a tím vyvolává migrénu, proti které chce pacient paradoxně užít právě tryptofan.
Zpočátku byl tryptofan používán samostatně (proti bolestem), ale pak bylo zjištěno, že při předávkování může způsobovat poškození jater či rakovinu žlučníku či tlustého střeva. L-tryptofan nesmějí užívat lidé trpící rakovinou, kteří trpí nedostatečnou funkcí jater či ledvin (důvodem je vznik eosinofilně-myalgického syndromu, EMS), který může být velmi nebezpečný." (zdroj)

Objednala jsem přes internet dvě balení L-Tryptofanu, tehdy stálo asi 200 kč jedno, ale pak se přestalo prodávat, tak jsem přešla na jinou značku (viz. obrázek), která je poměrně dražší, ale výsledek je totožný. Takže o ceně to není.
Moje spánková porucha se citelně zlepšila po třech dnech užívání (zapít vodou před spaním), asi za týden už jsem spala celkem normálně a po pár týdnech jsem zjistila, že jsem přestala mít i jiné problémy, které mi nedovolily večer normálně usnout. Byl to syndrom neklidných nohou (cukání před usnutím které vás vzbudí a začínáte znova) a bušení srdce. Jen co jsem si lehla, začalo mít mlátit srdce tak že to se mnou úplně třepalo, duněla mi krev v hlavě a nedalo se v tomto stavu usnout. Jak jsem začala každý večer užívat Tryptofan, všechny tyto problémy prostě zmizely a já zjistila, že šlo pouze o hormonální nerovnováhu, která se tímto spravila.
Pochopitelně jsem začala mít i lepší náladu, těžko říct jestli to je přímým působením tryptofanu, nebo prostě tím, že jsem se konečně mohla pořádně vyspat.
Také jsem se poučila, takže se v konzumaci masa neomezuji a občas mě přepadne nutkavá potřeba pít mléko, tak si klidně dám pár deci rovnou z ledničky, když je to před spaním, tak výborně spím, jelikož je v něm tryptofan obsažen přirozeně, biologicky. Když jsem však měla tento problém se spaním, srdcem a cukáním, tak mi přírodní zdroje pouze z masa a mléka na potlačení těchto projevů nestačily.
Pokud máte některé z problémů které jsem uvedla, rozhodně to zkuste a snad vám to také pomůže. Spousta zdravotních problémů je způsobená jednoduše nedostatkem nějaké důležité látky ve stravě.

Koho téma tryptofanu zaujalo, zde je také menší seznam jeho přírodních zdrojů:
 • BIO vejce (zejména bílky)
 • spirulina
 • divoké ryby jako treska a losos (ne z chovů)
 • drůbež chovaná na pastvinách a loukách
 • organické, ideálně syrové mléčné výrobky, jako je mléko, jogurt, tvaroh nebo sýry
 • sezamová semínka, kešu a vlašské ořechy
 • hovězí nebo jehněčí (od zvířat krmených trávou)
 • 100 procentní celozrnná oves, hnědá rýže, kukuřice nebo quinoa
 • fazole / luštěniny, včetně cizrny a hrášek
 • kvalitní brambory
 • banány
Seznam je z TOHOTO článku, kde si můžete přečíst další podrobnosti o této aminokyselině.

DonnaHair a Haar Vital z DM
Když jsem začala odrůstat barvené vlasy, řešila jsem problémy s jejich padáním. Zkoušela jsem úplně všechno. Zábaly ze všech dostupných druhů olejů, vlasové vody, masáže, masáže hlavou dolů (:D fakt), čaj na vlasy, pít výluh z přesličky, lopuchový výluh, hennu... některé metody trochu fungovaly, jindy jsem neviděla rozdíl.
Až jsem natrefila na doporučení na produkt Haar Vital, který se prodává pouze v drogériích DM. Běžně to tam stojí asi 100kč, když je ve slevě, tak jenom 54kč.
Haar vital jsem brala denně, první dva měsíce jsem neviděla rozdíl, ale pak mi opravdu posílily vlasy a přestala jsem nepříjemně pelichat. Když jsem si toho tehdy všimla, na nějakou dobu jsem nadšeně zdvojnásobila dávky, což ani neublížilo mé peněžence, jelikož v jednom balení je 60 tobolek a je to strašně levné, na to jaké to má výborné výsledky. Také po něm rostou kvalitnější nehty.

Vedle Haar Vitalu beru a brala jsem i Donna hair. To je vlastně dražší varianta té samé věci, akorát že Haar vital stojí 54-100 kč, zatímco za Donna Hair na 4 měsíce zaplatíte 400kč. Donnahair má o něco komplexnější složení, je tam těch látek více, jinak v základu dělá to samé co Haar Vital. Záleží na konkrétním člověku, čemu dává přednost, jestli si raději zalevno skočí do drogerie, nebo objedná dražší DonnaHair. Výsledek je v podstatě stejný.,,Mějte krásné vlasy i vy - DonnaHAIR obsahuje účinné látky, které cíleně vyživují vlasy, a tím přispívají k jejich přirozenému a krásnému vzhledu.
Přípravek obsahuje kombinaci čtyř synergicky působících složek zajišťující komplexní péči o vaše vlasy a pokožku hlavy:
 • GROW ACTIVE - výživa a růst, podporuje normální stav vlasů (biotin, zinek).
 • QUALITY ACTIVE - síla a pevnost (biotin, zinek).
 • SKIN ACTIVE - pečuje o kvalitu pokožky hlavy (vitamin A).
 • COLOR ACTIVE - barva a lesk: Zahrnuje směsici látek, které udržují sytost přirozené barvy vlasů a jejich lesk.
Dávkování
Užívejte pravidelně 1 tobolku denně. V případě vážnějších problémů či potřebě rychlejšího nástupu účinku doporučujeme prvních 14 dnů užívat 2 tobolky denně. Přípravek je vhodné užívat dlouhodobě. Mohou užívat diabetici, těhotné a kojící ženy. Během těhotenství a kojení užívejte 1 tobolku denně.
Složení
DL-methionin 150 mg, L-cystein hydrochlorid 150 mg, L-tyrosin 100 mg, 4-aminobenzoová kyselina 30 mg, Kyselina listová 400 µg, Biotin 150 µg, Zinek 7,5 mg, Inositol 30 mg, Extrakt ze zlatého prosa 50 mg, Extrakt z obilných klíčků 50 mg, Kyselina pantotenová 40 mg, Extrakt ze sušených pivovarských kvasnic 100 mg, Křemík 10 mg, Vitamin A 400 µg" (zdroj)

Vitamíny na vlasy beru asi druhým rokem a střídám tyto dvě značky. Rozdíl je opravdu vidět i na copu, že dvouletý odrost je plnější než zbytek vlasové délky. Pokud máte jemné padající vlasy, které vám i málo rostou, skočte do drogérie, třeba zrovna natrefíte na tu skvělou slevu. :) Ale nečekejte výsledky hned, nějakou dobu trvá, než uvidíme rozdíl.

ADVANCE Modin
Jsem objevila náhodou, listováním v nějakém e-shopu a zaujalo mě složení a popis. Tak jsem to objednala a zkoušela co to se mnou provede.

,,Přírodní látky v Modinu podporují duševní rovnováhu a přispívají k normální psychické činnosti
6 přírodních látek
Modin je V ČR zcela unikátní svým komplexním složením. Základem je extrakt třezalky tečkované, která je nejvíce užívanou přírodní látkou v podpoře psychického zdraví. L-tryptofan, phenylalanin, vitamíny B3, B5 a B6 dále přispívají k příznivému působení Modinu.
Účinky:
Modin obsahuje komplex přírodních látek, které přispívají k normální psychické činnosti. Základem Modinu je vysoce kvalitní extrakt z třezalky tečkované obsahující hlavní aktivní látku hypericin. Extrakt z třezalky podporuje emoční vyrovnanost, duševní rovnováhu, psychické zdraví, přispívá k relaxaci a v neposlední řadě podporuje pozitivní náladu.
Další obsažené látky niacin, kyselina pantothenová a pyridoxin přispívají k normální psychické činnosti. Niacin a pyridoxin přispívají k normální činnosti nervové soustavy.
Komplexní složení doplňují esenciální aminokyseliny L-tryptofan a DL-phenylalanin.
Látky obsažené v Modinu jsou přírodního původu, jejich užívání není návykové a jsou vhodné i k dlouhodobému užívání.
Díky svému komplexnímu složení Modin celkově podporuje psychické zdraví."

Zjistila jsem, že po třech dnech večerního zapití jedné kapsle se ráno vzbudím, mám automaticky o dost lepší náladu a usmívám se. Také strávím méně času ležením, dřív jsem si na start vyhrazovala tak 20-30 minut, ale po braní Modinu otevřu oči, usměju se na svět, vstanu a prostě jdu. Nepotřebuju dál ležet, cítím se psychicky i fyzicky odpočatá a v dobrém rozpoložení. Samozřejmě že když člověk tak dobře odstartuje, vypadá pak i zbytek celého dne úplně jinak.
Na Modinu jsem přečkala i fáze kdy mi umřelo zvířátko, kdy jsem řešila vztahové záležitosti, nebo když se prostě něco pokazilo. Zjistila jsem, že to co by mě jindy trápilo středně nebo hodně, s Modinem sice registruju, ale vůbec se to do mě tak neprožírá, spíš si uvědomuji danou emoci, ale ona emoce mě neovládá.
Docela mi to také usnadnilo komunikaci. Sice i bez Modinu jsem se praxí odnaučila ten debilní program z výchovy, kdy jsem nedokázala nahlas říct že mě něco fakt trápí. Dalo mi to zabrat, naučit se říct klidným hlasem a nekonfliktně, že mi něco leze na nervy a že si to nepřeju, nebo že mě něco žere. S Modinem je to ještě o něco jednodušší, protože veškerá nervozita, stesk, smutek, výčitka, vztek, cokoliv nepříjemného co člověk může vnímat, tam sice je, ale člověka to nemá tendenci ovládat, pohltit. Takže nepotřebuje plakat a křičet, aby dokázal vyřešit nějaký problém.
Já jsem poměrně poklidný lenochod, co je na jakékoliv konflikty líný, spíš mu to pokazí náladu... Když si vezmu tu třezalku v kapsli, jsem dvojnásobný poklidný lenochod a náladu už mi nepokazí skoro nic.
Už jsem tento Modin doporučila mnoha lidem a budu doporučovat dál, protože vážně funguje.
Jestli jste nervózní neurotik, nebo máte konstantně debilní náladu, ráno otevřete oči a už jste nějací pomletí nebo vyloženě naštvaní, zkuste to. Je to pomocník i když vám třeba umře kočka, nebo čelíte něčemu, čeho se bojíte, nebo co vás mentálně zatěžuje.

Jak jsem si postupně dostudovala v literatuře, ty stavy kdy se ráno vzbudíte a hned máte blbou náladu, nebo reagujete přílišným stresem a strachem na různé nepříjemné podněty, mají dvě možné příčiny. Buď můžete mít nějakou orgánovou slabost (slabé ledviny, játra plná kamenů), nebo máte hormonální nerovnováhu, ta může být způsobená i nedostatkem nějakých aminokyselin, nebo vitamínů. Buď jich máte v potravě málo, nebo některé hůř vstřebáváte a potom se vám zdraví/psychika záhadně sype a vy nevíte proč, přitom žijete zdravě, jíte co nejlíp, kvalitně... No jo, půda je vyčerpaná, supermarketová paprika ani zdaleka nedá stejné živiny, co doma pěstovaná před lety, stejně tak ostatní potraviny. A v takovém případě doplněk stravy pomůže.


Vaginální bylinná kulička
No dobře, tohle se sice neužívá orálně, ale také je to jeden z mých nedávných objevů. Ten jsem našla díky své kamarádce. Koupila jsem to v balení po šesti za asi tisícovku a zkoušela co to umí... A je to zázrak. Učiněný zázrak. Doporučuji všem ženským, které potkám a které si stěžují na spodek.

Popis produktu
Jedná se o fytoprostředek, určený pro vaginální zavedení. Cílem je zlepšení reprodukčního zdraví žen.Mají sférický tvar (kulička), jsou vyrobeny z lisovaných, speciálně upravených léčivých rostlin. Tampóny, které neobsahují chemické přísady, jsou sterilní.

Zdravotní vaginální tampóny mají řadu účinků:
 • normalizují funkci orgánů malé pánve
 • působí protizánětlivě
 • je to antibakteriální, antivirový, protiplísňový prostředek
 • normalizuje mikroflóru reprodukčních ženských orgánů
 • urychlují hojení
 • harmonizují hormonální pozadí
 • zvyšuje se pružnost tkání, zvyšuje se libido
 • mají obecně ozdravný vliv na organismus jako celek
Základní vlastnosti a aplikace
Terapeutické a profylaktické tampóny pro ženy poskytují léčebný a preventivní účinek. Složení tampónů je výhradně z přírodních fyto-komponentů, které jsou používány při léčení v tradiční čínské medicíně. Účinnost a bezpečnost tampónů jsou potvrzeny certifikátem GMP - mezinárodní standard péče.

Používání tampónů je doporučeno při zánětlivých onemocněních (zánět pochvy, sliznice, dělohy, endometritis atd.), při problémech způsobených různými patogeny (chlamydie, Ureaplasma, Trichomonas, atd.), s cervikální erozí (děložního čípku), zánět adnex, hemoroidy, inkontinence, cystitida, atd.

Zde je o kuličkách celé rozsáhlé doporučení, najdete tam i zdejší známé výrobce a různé e-shopy, kde se to dá koupit: Vaginální tampony: perfektní řešení ženských gynekologických problémů / Doporučuji!

A blíží se Vánoce... Možná máte v tomto článku i celkem dobré tipy co byste mohli někomu nadělit pod stromeček. Praktický dárek, který opravdu k něčemu je a dá se sníst, namazat, vypotřebovat nebo využít v domácnosti, je rozhodně lepší než nějaký nesmysl na poličku, nebo hrnek se svíčkou. Můžete být originální :)

 


Komentáře

1 keito keito | E-mail | Web | 18. listopadu 2017 v 9:15 | Reagovat

Ahoj, ráda sem chodím, často tu najdu něco, co zrovna potřebuji. V tomto případě jak zatočit s nespavostí a syndromem neklidných nohou. Kdo to nezažil, netuší, co s člověkem dělá, když se dlouhodobě (v řádu měsíců až let) nemůže vyspat. Už jsem vyzkoušela všechno možné, navštívila "odborníky" i alternativní vše možné, ale nic nezabralo. Takže pokus další - objednala jsem si jak ten Tryptophan, tak i Modin, uvidím, co to se mnou udělá. Na každý pád děkuji předem. Myslím, že tvoje postřehy a podněty leckomu pomůžou. Doufám, že v tomto případě i mně... A pokud ne, závada bude na mém "přijímači či softwaru" ;-)

2 Brusinka 540 Brusinka 540 | 18. listopadu 2017 v 10:13 | Reagovat

Haar vital opravdu doporučuji, melírama jsem i úplně zničila vlasy, nyní už 4 roky hennuji čistou červenou hennou a Haar vital zobu asi rok a za mě super. Mám krásné pevné vlasy, občas jich pár najdu na podlaze nebo v posteli, ale přirozené vypadávání je OK, nesmí jich být hrst. Zkusím  určitě ADVANCE MODIN, spíš pro tátu, co odešla mamka nahoru, tak ho nějak nemohu dostat do pohody... Díky :-)

3 vanilková vanilková | 18. listopadu 2017 v 11:29 | Reagovat

Joooo! Tohle je prima článek :-)  

Křemelina je na vlasy taky výborná, navíc zlepšuje plet a pročištuje tělo...

4 Lilio Lilio | 18. listopadu 2017 v 11:43 | Reagovat

Ten problém s veľmi nepríjemným búšením srdca atď. mávam tiež,len s tým rozdielom že to mám po zobudení....nevieš,či by mi pomohol ten istý liek? :-?
Ďakujem za odpoveď :)

5 Alue Alue | 18. listopadu 2017 v 12:15 | Reagovat

[4]:  Není to lék, je to aminokyselina... zkus a uvidíš.

6 hanka hanka | 18. listopadu 2017 v 13:46 | Reagovat

Já bych taky chtěla být poklidný lenochod:)) Modin se chystám vyzkoušet, hlavně proti stresu. Mně vegetariánství prozměnu způsobilo padání vlasů, a to tak že jsem byla zoufalá. Zkoušela jsem taky skoro všechny možné doplňky stravy, ale výrazně pomohlo až maso a doplnění železa a až za delší dobu (půl roku první mírné zlepšení, rok a půl výrazné zlepšení). V době kdy jsem řešila padání se mi nechtělo patlat žádné zábaly, protože jak jsem je vymývala, vypadlo mi třikrát tolik vlasů. Až teď kdy už jsem zhruba v normálu jsem začala dělat zábaly z ricinového oleje po povzbuzení růstu a ty můžu velice doporučit, pokožka hlavy úplně vrní blahem a vlasy se zahušťují (ricinový olej, kokosový olej, esence rozmarýnu a levandule). Taky beru Haar vital z DMka, ten moc chválím, taky křemelinu (výborná) a co mi ještě pomohlo zlepšit kondici vlasů jsou kapsle omega3a6.

7 :) :) | 18. listopadu 2017 v 17:33 | Reagovat

Tryptofan jsem zkousela a nevyhovuje mi, mnohem lepsi je Allegra pricemz je to to same, jen je tam navic jeste vitamin B6 coz nechapu, ale rozdil je proste markantni, nedam na ni dopustit, akurat je drazsi a je ji tam min a v lekarne musim cekat na objednani. Bylinne vaginalni tampony jsem uz taky vyzkousela a ty moc chvalim jsou perfektni, prvne i podruhy jsem se nestacila divit co to ze me leze...Modin, Křemelinu i Dona Hair mam uz v poradi na vyzkouseni ;)

8 Alue Alue | 18. listopadu 2017 v 18:19 | Reagovat

[7]:  Tak určitě... béčko lupu běžně akorát ne nutně v jednom výrobku, ale je to dohromady v tom modinu. Je pravda že béčko opravdu zvyšuje efekt.

9 .lak .lak | 18. listopadu 2017 v 18:32 | Reagovat

Někde jsem četl že to co člověk potřebuje najde za prahem v přírodě a okolo chajdy to platí řekl bych, že od kopřiv, jitrocelu, pampelišky, žebříčku, černého bezu, bezinek až po mochomůrku červenou která snižuje tlak a hojně byla požívaná právě o lukulských hodech s tradicí santů kteří se potom mohli rozdat kromě nevázaných orgií. Takže přírodní síly nejsou zrovna asketické ale přímo bujaré a kypící i rozmary blahobytu. Náhodně to tam neroste ani náhodou aniž bych se tedy přičinil jinak než přítomností. :-D

10 :) :) | 19. listopadu 2017 v 11:22 | Reagovat

[8]: to tak urcite Alus myslis ironicky nebo vazne? Nevim prave co si vybrat, zni mi to zvlastne, tak se radsi ptam ;) :-D

11 FoxFirer FoxFirer | E-mail | Web | 19. listopadu 2017 v 11:48 | Reagovat

Ten ADVANCE Modin vypadá, že by mi možná mohl v něčem i pomoct. :-) Jen škoda, že je tak drahý. Ale stejně ho asi vyzkouším. ;-)

12 Alue Alue | 19. listopadu 2017 v 17:15 | Reagovat

[10]:  Myslím to normálně, vždyť v tomto článku máš i vypsané složení toho modinu a béčko tam je, přečti si ho. Prakticky je to opět tryptofan vylepšený o béčko a třezalku.

13 horizonty horizonty | E-mail | 19. listopadu 2017 v 20:13 | Reagovat

Alue, připadá Ti účinnější Haar Vital nebo Biosil, o kterém jsi psala dřív? :)

14 vanilková vanilková | 19. listopadu 2017 v 21:55 | Reagovat

Ehm...a po vyjmutí toho vaginálního tělíska by se měl provádět výplach - něco jako klystýr?

15 Alue Alue | 19. listopadu 2017 v 22:06 | Reagovat

[14]:  Mno.. prostě se ti jakoby sloupne ta nejsvrchnější výstelka, vypadá to jako mokrý papír. A to je potřeba očistit. Jenom vodou to moc nejde. A pod tím se ti obnoví zdravá mikroflora.

16 Hmmm Hmmm | 20. listopadu 2017 v 12:41 | Reagovat

A čo si Alue myslíš o 5 HTP ? Je to vraj účinnejšie ako L tryptofan, lebo táto látka sa vlastne z tryptofanu vytvára, ale samotný tryptofan jej nevie vyrobiť toľko, ako keď si ju len kúpiš a telo nemusí robiť tú premenu z tryptofanu na 5 htp - ktorá potom rieši samotný serotonín.

17 Alue Alue | 20. listopadu 2017 v 14:59 | Reagovat

[16]:  Já neužívám žádné hotové hormony, ale raději tu danou stavební základní látku, aby si to z ní tělo vyrobilo samo. Mám totiž obavu, že když budu do těla cpát nějakou věc už hotovu, aniž by se tělo muselo namáhat, tak mi zleniví, řekne si ,,aha já to dělat nemusím" a co potom, až to přestanu brát, akorát si tím rozhodím rovnováhu a zmatu organismus. Takže radši dám stavební materiál  a ať se tělo hezky namáhá samo. Ono je dělané tak aby bylo schopné z živin udělat všechno, a když nemůže vyrábět, tak je to na mě spravit tu chybu a dodat živinu co chyběla, ale dávat tělu už hotové věci co si má udělat metabolismus sám, ho akorát zblbne, oslabí, zleniví a způsobí to větší nerovnováhu, než předtím při pouhém nedostatku nějakého minerálu nebo kyselinky. A pokud člověk nemá vyloženě vyoperovaný dva metry střev, nebo nemá crohnovu chorobu (prostě není nějaká extrémní nemocný případ, kteérmu chybí orgány), nevidím důvod proč mu dávat věci už hotové.
Tuhle ,,moji teorii" celkem dost podporuje i princip psychosomatiky a craniosakrální terapie, kde se tyhle věci vyučují v teorii aby terapeut porozuměl tělu, akorát mnohem složitějším odbornějším jazykem. Podstata ale zůstává stejná. Pokud možno do těla nezasahovat. Jakýkoliv invazivní zásah spouští řetězovou reakci a vychyluje organismus z rovnováhy.

18 :) :) | 20. listopadu 2017 v 15:51 | Reagovat

Dobre, dekuji a muzu se zeptat jake béčko primo uzivas? Dekuji

19 Alue Alue | 20. listopadu 2017 v 16:54 | Reagovat

[18]:  B-komplex

20 Alue Alue | 20. listopadu 2017 v 16:55 | Reagovat

[18]:  .. nebo to co je přímo v Modinu.

21 zdeněk zdeněk | E-mail | 20. listopadu 2017 v 19:19 | Reagovat

[17]: A tuto tvou teorii taky podporuje starý dobrý přátel selský rozum. Tělo je od přírody nějak nastaveno, takže je jasné, že pokusit se ho přenastavit uměle nebude dělat dobrotu.

22 Gray Gray | 21. listopadu 2017 v 13:55 | Reagovat

Aluško, díky za tip na dárek k Vánocům pro mámu, Modin bude mnohem lepší než antidepresiva ke kterých chce sklouznout.

23 Lenka Lenka | E-mail | 24. listopadu 2017 v 21:48 | Reagovat

velké D Ǐ K Y :-)

24 majka majka | 30. listopadu 2017 v 11:54 | Reagovat

Ahoj Alue,moc Ti děkuji za info o Triptofanu.Tři roky mně trápila těžká nespavost,léčená psychofarmaky.Teď díky Triptofanu již dva měsíce spím.Děkuji moc

25 Alue Alue | 30. listopadu 2017 v 12:30 | Reagovat

[24]:  Paráda :) zkus společně brát i B komplex, ten to nakopne ještě víc.

26 Victoria Victoria | 5. prosince 2017 v 16:32 | Reagovat

Dneska jsem si koupila Advance modin, tak jsem zvědavá. Snad mi pomůže. Antidepresiva brát nechci, mám strach z vedlejších účinků. Každopádně děkuji za tip :-).

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama