V e-shopu Alue.cz jsou nové energetické krystaly. - Nabídka ZDE
Sledujte Zápisníček, kde vycházejí aktuální zprávičky. Nejnovější příspěvek: 13.02.

Hlasy Andělů

29. listopadu 2017 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Filmy
Hlasy Andělů
Rodinné drama
USA 2000

Popis filmu:
,,12 ročný James Neubauer /Trevor Morgan/ sa nespamätal z traumatického zážitku z autonehody, pri ktorej stratil svoju matku. Jeho otec sa s tým rozhodol vyrovnať tak, že sa vrhol do práce a našiel si novú manželku. James pociťuje k otcovi odpor. Jediný priateľ, ktorého má, je jeho strýko Charlie, ale ani on nedokáže Jamesovi pomôcť. Zrazu sa v Jamesovom živote zjaví Maddy Bannettová /Vanessa Redgrave/, miestna samotárka, ktorá sa sama vyrovnáva s veľkou stratou. Zoznámia sa, keď James nechtiac poškodí plot jej domu. Postupne sa ich napätý vzťah zmení vo vzájomnú dôveru, ktorá im obom pomôže prekonať problémy..." (zdroj)
Velice citlivý film na téma, o kterém se většinou velmi těžce mluví. Hlavní hrdina neví jak se vypořádat s traumatizujícím zážitkem a jeho okolí mu v tom nepomáhá. Nese si v sobě obrovský smutek a ke svému okolí se proto staví odmítavě, cítí že mu nikdo nerozumí.
Otec umí jenom přikazovat zakazovat, prakticky není doma, nedokáže se synovi pořádně otevřít a o problému si promluvit. Má na něj málo času, ne proto že by tak moc pracoval, ale spíš že ten čas mít nechce. Dokonce v jednu chvíli brání Maddy, která jako první hlavnímu hrdinovi porozumí a začne s ním dělat pokroky.

Ze začátku je film smutný, ukazuje vnitřní osamělost dítěte, které má pocit, že už ho nic dobrého nečeká a podle toho se navenek chová. V jednu chvíli dokonce strýc Charlie vyloženě řekne, že z mladého stejně nakonec bude za pár let zlomený feťák. - Odepsali ho rovnou, aniž by se pokusili mu pomoci a porozumět.

Otec si své chyby nakonec uvědomí a naváže se synem tolik důležitý otevřený kontakt. Největší pomoc pro hlavního hrdinu je samotářka Maddy, která sama přišla o syna i o manžela. Mluví s dušemi zemřelých a učí hlavního hrdinu jak se s nimi spojit a jaká jsou jejich poselství. Ukazuje mu, že smrt není hrůzostrašná a je dobré o ní mluvit, přijmout ji.

Když hlavního hrdinu popadne panický záchvat na silnici kde zemřela jeho maminka, Maddy je u toho a místo aby jeho záchvat potlačila, povzbuzuje ho k ventilování pocitů a k tomu, aby o nich mluvil, aby si je svobodně prožil. Tím se chlapec postupně uzdravuje a nachází vnitřní klid. Urovná vztah s otcem a přijme i svoji náhradní mámu, kterou předtím odmítal.

Pěkný film k zamyšlení, který v sobě obsahuje mnoho moudra a pravdy. Aby se člověk mohl vypořádat se svými kostlivci ve skříni, není možné před nimi donekonečna utíkat a zavírat oči, je potřeba se jim otevřít a umět je popsat.

Zrovna smrt je téma, u kterého materialistický přístup a mlčení jakémukoliv vyléčení brání, zatímco spirituální přístup a vysvětlení zákonitostí a principů týkající se smrti, dokážou člověka přivést ke klidu a smíření.

Film je na youtube celý v češtině.

Hlasy Andělů - CZ
https://www.youtube.com/watch?v=lFTzSgUI6WE
 


Komentáře

1 Miluška Miluška | E-mail | 29. listopadu 2017 v 1:43 | Reagovat

Ano, krásný film. Viděla jsem ho už dvakrát :-)

2 Arleta Arleta | 30. listopadu 2017 v 17:08 | Reagovat

Stryc sice rekne, ze z nej za par let bude fetak, ale ne proto, ze by ho odepsal - spis poukazal na bezvychodnost situacea popichnul otce, at se svou netecnosti neco dela

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama